Meisjesschool - Borgen De weduwe Becker thees een gebroken vrouw Vrede, vrede en nog eens vrede! Tsjecho-Slowakije heeft een stalen grens Te koop gevraagd: Een in goeden staat, zijnde eenpaards MAAIMACHINE, J. KOOIJ, Langereis, Nieuwe Niedorp. Uit onze Omgeving WIERINGERWAARD KERMIS. De Slikkerkermis 1938 behoort wederom tot het verleden. Kramcrij was er ditmaal heel weinig. Gelukkig voor de kinderen ar riveerde op het laatste oogenblik nog de zweefmolen met de schuitjes. De eerste dag kenmerkte zich door een gezellige drukte. We hadden drie diverse voetbalwedstrijden waarvan de uitslagen reeds eerder door ons zijn vermeld, waarna in de beide cafés druk werd gedanst. In café Zeeman werd dit jaar geen bal gegeven. Maandagavond werd door de tooneelver. „Ormcnio" te Anna Paulowna in do zaal van den heer Breed met zeer veel succes opgevoerd: ,,'n Wespennest", vroolijk spel van vacantiegeneugten in 3 bedrijven door v. d. Heiden en Henk Bakker. Een echt ge zellig kermisstuk, vooral als het wordt op gevoerd door „Ormenio"! De talrijke aan wezigen (de zaal was geheel bezet) waren hoogst voldaan. Bij den heer Schenk werd vanwege de muziekvcrceniging „Ons Genoegen" voor de tweede maal ten tooneele gebracht de revue O.K.E., waarmede onlangs bij het eerste lustrum .der vereeniging zoo'n mooi succes was 'behaald. De inhoud was nu eenigszin'g gewijzigd. Ook hier was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet. Muziek, zang, voordracht, imitatie, enz., enz. wisselden elkaar af. Vooral Tutti en Frutti waren weer uitstekend op dreef en wisten de lachspieren danig in beweging te brengen. eHt was dus zooals de finale liet zien, weer Oké. Gistermiddag gaf de heer Moretti een kindervoorstelling bij den heer Breed. De belangstelling was niet groot. De voetbalwedstrijd W.waard 1B.K.C. 1 om den wisselprijs, thans in het bezit van Wieringerwaard, welke 's avonds werd ge houden, bracht weer veel volk O" de heen. Deze wedstrijd werd met 42 door B.K.C. gewonnen. Na den wedstrijd liepen de café's weer vol om den laatsten avond met zang en dans te doen eindigen. Er is prettig kermis gevierd. SCHOORL KF.BMIS Schoorl heeft zijn drie dagen van eten, drinken en vroolijk zijn weer gehad. Over gebrek aan belangstelling hadden de meeste amusementsgelegenheden niet te klagen. Er waren tijden van overweldigende drukte. Vooral de dansvloer in „De Bu3tende Jager" was dicht bezet; daar klonk maar gere geld: zo lang de lepel in de brijpot staat, treuren wij nog niet enz De tapdanser John Woods werd algemeen bewonderd om zijn prestaties. De ballondans gaf dolle pret. Een 20 pa ren namen er aan deel. Overwinnaars wa ren P. de Boer en Mej. C. Mink. Het cabaret-gezelschap in „De Roode Leeuw" trok een zaal vol volk. De conferen cier Cohovo had al gauw contact met het publiek, dat zijn refreintjes graag overnam. C.arla Diana had groot succes met haar xylophoon en Klokkenspel, evenals Moretti met zijn goocheltoeren. Henny Vera, die in de plaats van Mary Smith optrtd, wist met haar levensliedjes het publiek te boeien dat herhaaldelijk met een hartelijk applaus uif'ng gaf aan zijn waardeering. On het kermisterrein zelf was het niet steeds even druk. Maandagavond was het al vroeg stilletjes en zae men slechts een enk^'ing nog zijn krachten beproeven op de Kop van Jut, terwijl een ander z'n vaar digheid het koekhakken demonstreerde. Of hier goede zaken gedaan zijn? Over één ding kon ieder tevreden zijn, namelijk over het weer, dat alle drie dagen meewerkte. ONGELUK DOOR ONVOORZICHTIGHEID. De jeugdige J. S. uit Petten had gisteren de onvoorzichtigheid om in de garage van den expediteur Breed te Camperduin te proboeren den motor van een vrachtauto aan te slaan, met het noodlottige gevolg, dat door het terugslaan van den motor, de slinger hem op 2 plaatsen den pols vcr- blijzelde. De spoedig ter plaatse zijnde ge neesheer achtte overhrenging naar Alkmaar gewensebt, waar bij in het Centraal Zieken huis werd opgenomen. HEER HÜGDWAAR1) Schooltand verzorging. Tot nu toe hebben zich zeven scholen uit deze omgeving bereid verklaard, de tand- verzorging in te voeren. Op een eerstdaags te houden vergadering van het voorl. co mité zal getracht worden zoo spoedig mo gelijk tot tandverzorging over te gaan of als zelfstandig district of als onderdeel van het district Wieringerwaard. „Harmonie" Maandagavond voerde de tooncelvereen. „Harmonie" in café Rus het blijspel op: „Geen dubbeltje in z'n zak". Van het be gin tot het einde hebben de mcdespelcnden het publiek in spanning weten te houden. Het stuk zelf was vol aardige en spannen de momenten en de actrices en acteurs hebben deze heel aardig uitgebuit om de opvoering tot een succes te doen worden. De heer P. J. Mienes gaf een gave ver tolking van zijn zeer moeilijke rol; zijn stille spel was heel goed. De heer J. de Groot als Sanders, de boekhouder, was onverbeterlijk. Ook voor het spel van den heer P. Slagter hebben wij veel waardee- ring. Ook de andere acteurs en actrices gaven blijk, dat zij zich terdege in de sfeer van dit stuk hadden ingeleefd. Jammer von den wij het echter, dat de heer P. Govers, die de rol speelde van jhr. van Panhuij- zen zich aan overdrijving te buiten ging. De opkomst van het publiek was slechts matig. W1ER1NGEN DE SCHOOLREISJES. De vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek aan de O.L. School te Hippo- lytushoef vergaderde gisteravond in hotel „De Haan." Na opening door den heer N. Kaan, werden de notulen voorgelezen; ze werden onveranderd goedgekeurd. Vijfjar. cursus. Algem. ontwikkeling en voorbereiding tot div. speciaal vrouwelijke beroepen. Opleiding Mulo-diploma en schooldiploma. Eenvoudig wisk. progr. Klei ne klassen. Docenten met middelb; be voegd h. Prosp. op aanvrage. Telefoon 2591. Aangifte 1.1., dagelijks. Hierna werden de gelden afgedragen, welke reeds opgehaald zijn. Alle lijsten waren echter nog niet binnen. Het vertrek voor hot schoolreisje der hoogste klasse is gesteld op half zeven (28 Juni a.s.) tenyijl de kleintjes op 22 Juli Camperduin zullen bezoeken. In de rondvraag werden eenigc interne zaken besproken. Hierna sluiting. WIELRENNEN. De wedstrijd, welke hedenavond op de wielerbaan alhier gehouden zou worden ten bate van de brokkepot der wielerclub „Wieringen" kan wegens verhindering van één der wielerclubs niet doorgaan. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. W. Biesboer, slaagde voor onderwijzer aan de Rijkskweek school te Alkmaar. BARSINGERHORN Emeritaat Ds. van der Veen. Ds. R. van der Veen, predikant der Doops gezinde Gemeente te Barsingerhorn heeft met ingang van 1 Juli a.s. eervol emeritaat aangevraagd, hetwelk hem op de meest eer volle wijze is verleend. Ds. v. d. Veen werd in 1872 te Mcppel ge boren en in 1897 proponent bij de Algemccne Doopsgezinde Sociëteit Op den Sisten October van dat jaar deed hij zijn intrede in de Doopsgezinde Gemeente te ïrnsum en Poppingaweer. Vandaar vertrok hij 9 November 1902 naar Balk in Gaasterland en deed er 16 November 1902 zijn intrede. Op 14 April 1912 preekte hij daar zijn afscheid, om 21 April 1912 zijn intrede te doen in zijn tegenwoordige stand plaats. Van 10 Augustus 192.1 tot ultimo Decem ber 1930 was ZijnEerwaarde tegelijkertijd ook predikant van de Doopsgezinde Gemeen ten Noord- en Zuid-Zijpe. Zondag 26 Juni a.s., des morgens 10vuur, hoopt Ds. van der Veen zijn afscheid te pre diken. Locomotief als brandstichtster Groote brandstoffcnloods te Win schoten verbrand. Gisteravond omstreeks zes uur brak brand uit in een groote brandstoffenloods van de N.V. Noord-Xcdcrlandsche Machine fabriek te Winschoten. De loods, die een oppervlakte van vijftig bij twintig meter heeft, bevatte een groote hoeveelheid hout en turf. Zij stond in kor ten tijd in lichter laaie. De brandweer verscheen spoedig met twee motorspuiten ter plaatse en bestreed het vuur met vier stralen. Zij moest zich be perken tot het nathouden van de belenden de gebouwen, waarin vele machines waren opgeslagen. De loods is geheel uitgebrand, terwijl de voorraad hout en turf door het vuur werd verteerd. Dé oorzaak van den brand is onbekend, hoewel de mogelijkheid bestaat, dat een vonk van een passeerende locomotief de fabriek ligt langs dé spoorbaan de brand heeft doen ontstaan. De schade wordt door verzekering godekt. Zij vertoont een lichamelijke en geestelijke inzinking. „Als een engeltje gestorven door het eten van zware zuurkool." Deskundigen zijn het niet eens Grauw is de gelaatskleur en Inge vallen zijn de wangen geworden van de Weduwe Becker, na de marte lende kruisverhooren, die zij een week lang heeft moeten doorstaan. De gevangenisdokter constateert een groote verzwakking. Langzamer hand komt van de felle persoonlijk heid, die met toegeknepen lippen de beschuldigingen aanhoort en als zij spreekt met bijtend sarcasme de aantijgingen van den ambtenaar van het openbaar ministerie weer legt, een passieve haast seniele ou de vrouw, die mechanisch antwoordt op wat haar wordt gevraagd. De strijd wordt thans bijna alleen ge voerd tusschen den openbaren aan klager en de verdedigers, maar deze strijd draagt wederzijds een onver zoenlijk karakter! Een reis naar Spa. Bij haar Jongste ondervraging had de be klaagde gezegd dat de 15.000 frs., welke zij Na de verkiezingen in Tsjecho- Slowakije. Onderhandelingen met de Sudeten begonnen. Steeds gaat de Tsjechische regee ring voort haar vredeswil te betui gen. Gisteren was het weer de mi nister van landsverdediging, die hiervan op overtuigende wijze blijk gaf. In Tsjeoho-Slowakije wenscht niemand oorlog, zeidc de minister,, zelfs het leger niet. Ik ben er van overtuigd, dat het met goeden wil mogelijk is, alle binnen- en buitenlandsche kwesties op te lossen op minnelijke wijze, doch aangezien ondanks onzen goeden wil ons voortdurend een zwaard boven het hoofd hangt, is het onze plicht, ons eigen zwaard te kunnen hantecren. Onze cenige wensch gaat- uit naar den vrede. Wij willen niets van onze buren. Wij denken er niet aan, ons te scharen in een ideologisch front, dat een andere wereldbeschouwing zou willen aanvallen. Dé bondgenootschappen, die wij ge sloten hebben, zijn niet voortgeko men uit onze sympathieën voor een regime of sociale of economische ge dachte, doch alleen uit onze overtui ging, dat het er voor onze bondgenoo- ten uitsluitend om gaat, den vrede te bewaren. Wij bewaken in de eerste plaats onze eigen geestelijke en stof felijke krachten. Niemand zal voor ons vechten, indien wij niet vastbe sloten zijn, zelf te vechten". Deze woorden als antwoord op de don derrede van Rudolf Hess te Stettin hebben weerklank gevonden in Engeland. Hier ech ter veroordeelt men de Duitsche agitatie op heel wat feller wijze. De rede van Hess, zegt de Engelsche Pers, heeft twee beschul digingen bevat, tegen Tsjecho-Slowakije, welke men te Londen ongegrond acht. De Duitsche openbare meening wordt voortdu rend bewerkt en dit helpt niet mee om de betrekkingen tusschen Praag en Berlijn te verbeteren. liet is bijzonder onhoffelijk om. nadat de Tsjechische regeering een vrije verkiezing heeft toegestaan, te schrijven, dat een „blin delings woedende militaire hoop rapalje, gummiknuppels, zweepen en ijzeren sta ven" gebruikelijke voorwerpen in Duitsch land „niet in staat waren de Sudeten- duitschers als geheel te verhinderen zich te idcntificeeren met dc eischen, welke Hen- lein de rcgecring te Praag gesteld heeft." Ge,n wilde en dwaze taal. maar een gevoel voor perspectief en geduld kan op vreed zame wijze een hinnenlandsch probleem oplossen, dat verscherpt is door fouten in het verleden en gec<?mpliccerd door inter nationale ambities. Onderhandelingen begonnen. De onderhandelingen tusschen de gevol machtigden van Henlein en Hodza zijn gis teravond om zeven uur begonnen. De ontvangst geschiedt op het Kolovrat- paleis. De onderhandelingen vinden plaats op de basis van het Sudetenduitsche memo randum en het nationaliteitenstatuut. Een bom ontplofte in Polen Vier boeren gewond. Oekra- lnische terreur? Arrestaties verwacht. Een bom, die door een groep Oekrainers Zondag j.I. (volgens den orthodoxen ritus, Pinksterdag) verborgen was in een hoogen terp in het midden van het dorp Awsiu in Oost-Galicië, is tot ontploffing gekomen. Vier boeren werden gewond. Men verwacht, dat in Oekrainsche kringen talrijke arresta ties verricht zullen worden. van de geheimzinnige Nederlandsche „ma dame Daumens" had moeten ontvangen, bestemd waren om meubelen te koopen in een villa te Spa. De'voorzitter van het. assisenhof heeft haar na één der jongste gerechtszittingen per auto naar Spa doen brengen, om deze villa aan te wijzen. Deze reis is echter zonder het geringste resultaat gebleven, want, hoewei vrouw Becker Spa goed kent, heeft zij daar geen enkele concrete aanwij zing betreffende de villa in kwestie kun nen verstrekken. Dit wordt natuurlijk door de beschuldiging tegen haar uitgelegd Met een gebaar van misprijzen deelde de voorzitter mede, dat het assisenhof een in het Nedclandsch geredigeerde kaart heeft ontvangen uit Amsterdam, die gefeckend was: „Madame Daumens". Spottend ze»dn de voorzitter: „Een misselijkheid temeer" En de ambtenaar van het O. AI. deed er noe een schepje op door te zeeecn: „Zi: reist wel veel, deze mevrouw Daumens: zij heeft ons ook een brief geschreven uit..-. Rome." De Belgische politie, in samenwerking met de Nederlandsche, heeft alles gedaan wat mogelijk was om „madame Daumens" le vinden. Niet minder dan 37 personen, die eenige gelijkenis boden met een vrouw, die aan het door vrouw Becker opgegeven sig nalement beantwoordden, werden met. haar geconfronteerd, doch geen enkele daarvan was de veronderstelde „madame Daumens". De lugubere lijst van slachtoffers en de wijze, waarop vrouw Beckers hun, volgens de beschuldiging, de doodende drankjes heeft toegediend, geeft verdediging en beschuldiging aanleiding zich in duizend en een details te verdiepen. Eenige kleur aan do voor de aanwezigen hij gisteren eentonige behandeling, gaf de ver klaring van den rechter van instructie. Vrouw Becker gaf nooit iets toe. Terloops merkte de rechter van instructie op, dat vrouw Becker tijdens het onder- Een versterkingssysteem, dat met behulp der Fransche mili tairen is ingericht. De in Olmütz verschijnende „Maschinec" en de „Ostrauer Morgenzeifung" publicee- ren een verslag van een bezichtiging van een deel der versterkingswerken aan de Tsjechoslowaakschc grens. De kolonel van den Tsjechoslowaakschen generalen staf, Moravec, zou volgens deze verslagen Engel sche journalisten hebben toegestaan de fortificaties te bekijken. In de verslagen wordt o.m. gezegd: Langs een 1600 km. lange grens heeft Tsjecho Slowakije een verster kingssysteem ingericht, bij welks op bouw steun is ontvangen van alle Fransche defensie-afdeelingen. De bij de constructie der bekende Ma- ginot-linie opgedane ervaringen zijn ter beschikking gesteld van den Tsje choslowaakschen generalen staf. Frankrijk heeft de beste ingeni eurs en de bekwaamste officieren van zijn genietroepen naar Tsjecho- slowakije gezonden. Aan de grenzen bevinden zich ontzag lijke stalen poorten, die uit den grond om- hooggeschoven en voor een binnenrukkend leger gesloten kunnen worden. Gemaskeer de tankvallen zijn op afstanden van 180 M. aangebracht. Het systeem der grond- versterkingen wordt geleid uit onderaard- schc commandoposten met behulp van een vernuftig draadloos systeem. Door op één enkelen knop te drukken worden de prikkeldraadversperringen on der hoogspanning gezet, de poorten -esloten en de tankvallen geopend. Zwaar geschut en afweerkanonnen worden geleid met on- deraardsche periscopen on terreinberekenin gen en draadlooze vuurinstalaties. Achter deze geschutsversterkingen loopt de eigenlijke Tsjechische „Maginotlinic". Zij bestaat uit een onafgebroken keten van ruim 1000 uit staal vervaardigde vestingen, die door tunnels met elkaar zijn verbonden doch door op een knop te drukken in zelf standige eenheden kunnen worden veran derd. Een speciale spoorbaan loopt naar de kazematten. Te koop aangeboden: Een lichte eenpersoons CANO, M. WISSEKERKE, Ben. Buurt 8, Anna Paulowna. Te koop: VERSCHE KOE met veel melk. Te bevragen bij Wed. G. KATER, Callants- oog." Gevraagd te Callantsoog GE MEUBILEERD ZOMERHUISJE vöor vier personen, eerste helft Juli. Brieven met prijs opgaaf onder no. 441 Bur. van dit blad. H.H. Vrachtrijders! Prijsop gaaf gevraagd van 23 H.A. HOOI THUIS RIJDEN, van perceel 6, Groetweg, Wieringer waard naar Middenweg 79, Breczand. J. ROOSLOOT, Mid denweg 79, Breezand. NET MEISJE, gevraagd voor dag en nacht, P.G., bij CHR. BIEBOT, Stoom- weg 63, Breezand. Terstond gevraagd: Een SLAGERS HALFWAS bij Jb. AMBUUL, Slagerij, Cal lantsoog. Slagers mogen meer verdienen Eén cent meer voor gehakt iri blik. De minister van sociale zaken heeft be^ paald, dat te rekenen van 5 Juni voor die gemeenten, welke het gehakt in blik door bemiddeling van de slagers (en cq. gros siers) aan de betrokken consumenten ver- koopen, de prijs met 1 cent per blik zal wor den verlaagd, welke cent in die gemeenten aan de slagers (en cq. grossiers) boven de thans voor hen 'vastgestelde vergoeding be hoort te worden uitgekeerd, aldus de N.R.C. Derhalve bedraagt deze vergoeding dan in totaal 2*4 cent per blik, resp. 3V2 cent, Voor de overige gemeenten blijft de prijs van het gehakt op 31 ct. per blik gehand haafd. Sudeten-turners naar Breslau Duitscliland betaalt de reiskosten. 27.000 Sudetenduitsche turners zul len deelnemen aan de gvmnastiek- wedstrijden te Breslau. Het Derde Rijk zal de vervoerkosten, welke 361.000 R.M. bcloopen, dragen. De „Prager Miüag" publiceert een mede deel ing, Waarin deze feiten worden ont huld. Het blad garandeert de echtheid en levert er het volgende commentaar bij: „Berlijn maakt deze propaganda op het oogenblik, dat de rijksleider voor de sport den Duitschcn athleten heeft geweigerd deel te nemen aan dc sportbijeenkomsten in Tsjecho Slowakije." Dit document vormt een bewijs voor dc matcrieele afhankelijk heid der beweging van Henlein jegens de rijksautoriteiten. Ontzettende treinramp in Japan Honderden dooden en gewonden. In Zuid-Japan zijn gisternacht twee trei nen uit de rails gcloopcn. Tweehonderd personen zijn gedood of gewond. De ramp is te wijten aan een grondve'rzakking.- zoek nooit iets uit zichzelf had toegegeven en dat zij alleen maar dan sommige bijkom stige dingen heeft bekend, als zij zag, dat het onderzoek dit definitief had uitgemaakt en zij aan de feiten niets meer kon veran deren. Dan heeft zij ze toegegeven en dan tevens ook altijd zooveel mogelijk verkleind. Van het overlijden van de weduwe Lam- bert gaf vrouw Becker de volgende „ver klaring": „Zij is als een engeltje gestorven, terwijl zij zuurkool aan het eten was." De geneoshecren schreven haar dood toe aan een beroerte. Verklaringen van deskundigen. De middagzitting was gewijd aan verkla ringen van deskundigen. Deze bleken het op verschillende punten niet eens te zijn over de chemische reacties der digitaline en der kikvorschenharten, die voor dc proef nemingen gebruikt zijn Prof. Friket heeft echter in het geval van mevr. Lange de conclusie getrokken, dat een zeer groote do sis digitaline moet ziin ingenomen. Dr. Bach heeft voorts do conclusie* ingediend van de laboratoriumproeven, welke de resultaten van dc autopsie van prof. Friket op het lijk van mevr. Lange, steunen. Prof. Zuns van de Brusselsche universiteit. spreekt eenicr voorbehoud uit ten aanzien van de laboratoriumconclusies. De verdedigers der beklaagde, de civiele partij en het O.M. stellen vragen. De pro fessor stelt vast, dat de diarrhee een argu ment vormt ten gunste van de diagnose, dat vergiftiging met digialine gepleegd is. Ook de loomheid, die naar de verklaringen der aan den vergiftigingsdood ontsnapten, hen tijdens hun ongesteldheid overviel vormt een ernstige aanwijzing. Prof. Friket concludeert, dat met de helft van een kléin flcschje digitaline volstaan kan om een normaal individu te dooden. De zitting eindigt met pogingen van de verdedigers om door vragen de aantast baarheid der deskundigenverklaringen te bewijzen. Pensioenactie „Zeemacht" vraagt clementie Een verzoek aan H. M. de Koningin De bond „Pensiocnactie Zeemacht" heeft zich namens de „oud" gepensionneerden der zeemacht (gepensionneerd met een stand- pensioen dat dateert van het jaar 1S77). die geen en zeer weinig pensioenbijslag ontvan gen" in een verzoek om clementie tot Hare Majesteit de Koningin gericht, teneinde H.M. te verzoeken, bij gelegenheid van haar veertigjarig regeeringsjubiloum haar in vloed te^willen aanwenden, opdat de bedoel de „oud"-gepensionneerden der zeemacht in liet genot zullen worden gesteld van een re delijk staatspensioen, of, indien daartoe tech nische bezwaren mochten bestaan, voor de niet en zeer weinig pensiocnbijslagtrekkcn- den, in afwachting van de algeheelo her ziening der pensioenwetgeving, een zooda nige maatregel zal worden getroffen, dat ook zij toekomen aan 320 pet. van hun oor spronkelijk pensioen, zooals dat reeds vele jaren door de massa van de „oud-gepension neerden der zeemacht wordt genoten. Postooievaars Proeven van Poolsch geleerde. De Poolsche professor graaf K. Wodzieki zal binnenkort een proefneming met ooie vaars nemen om na te gaan, of deze de zelfde instincten tooncn als duiven. Per vliegtuig zullen namelijk zes ooievaars uit Polen naar Helsingfors worden vervoerd. Daar zullen zij worden losgelaten in de hoop, dat. zij hun weg terug zullen vin den. Allen waarnemers is verzocht b,!zon derheden omtrent don tijd, waarop de ooievaars gezien worden, door te geven aan het Zoölogisch Museum te Helsing fors. Naar men beweert, had een ooievaar, die onlangs te Boekarest werd losgelaten, slechts drie dagen nood'ig om de 150 mijl naar Polen af te leggen, terwijl een an dere ooievaar over de reis PalestinaPolen, twee weken deed. Als de Engelsche koning komt... Groote luchtparade in Frankrijk. Het voornemen om door een grootsche ontvangst van het Britsche koningspaar in Frankrijk de wereld te tooncn, dat de Bi'itsch-Fransche vriendschap zeer innig is, blijkt weer uit een mededeeling van den Fransehen minister van luchtvaart. Deze gaf gisteren, tijdens een zitting van den mi nisterraad een uitvoerig verslag van de vliegtuigindustrie. O.a. deelde hij mede, dat aan de parade der luchtmacht ter eere van het bezoek van het Britsche koningspaar een escadrille drie-persoons jachtvliegtuigen welke een snelheid van 490 km. per uur kunnen ontwikkelen, zal deelnemen. Het snelle vergroolen van het aantal vliegtuigen wordt voortil geholpen door het invoeren tan de werkweek van 45 uur. De ministerraad prees zich gelukkig met de bereikte resultaten en gaf zijn toestem ming de bestaande programma's verder uit te voeren. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni. Aanvoer: 100.000 Kg. aardappelen: Schot,- sche muizen 9.30—10.80, drielingen 6.10— 8.10, kleine 3.505, 4000 Kg. rabarber 1.9 NOÓRDSCHARWDUDE. 15 Juni. Aanvoer: 2350 Kg. aardappelen.: Schot- sche muizen 8.60—9.70, drielingen 3.90— 6.30, kleine 220-2.30.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6