Bekendmaking Kermis. Rust in Castellon Zijn vrouw den hals afgesneden Schendt Frankrijk de non-interventie 1 JAN, JACOB, HENK, SPANJE Rechtsche troepen nemen orde- maatregèlen. Duizenden burgers vluchten. Franco wil ons land geen pyriet meer leveren De situatie in Castellon Is thans duidelijker. De troepen van Franco zijn thans geheel meester in Castellon. Gisterochtend zijn de laatste bolwerken der regeeringsaanhangers ingestort. De stad heeft een kalm voorko men. De laatste haarden van tegenstand in het Zuidelijke deel der stad werden opge ruimd. De plaatselijke comm. ndqnt heeft strenge voorzorgsmaatregelen genomen tegen groe pen soldaten, die hun uniformen hebben uitgetrokken en zich onder de bevolking hebben gemengd. De gezondheidstoestand en de ravitaillee ring zijn geregeld. De autoriteiten staan nog niet een vrij binnenkomen en verlaten van de stad toe, daar zij vreezen voor het optre den van regeeringsgetrouwe elementen, die zich in de omstreken hebben verborgen. In den zak van Biclsa zijn de troepen van Franco aanzienlijk opgerukt en zij hebben zeer belangrijke stellingen bezet. De tegenstand wordt thans voor de regee- ringstroepen moeilijk, en zij trekken zich in gjooten getale terug naar Frankrijk. Hoewel het voor het oogenblik onmogelijk is nauwkeurig aan te geven hoeveel man regeeringstroepen werden gevangen geno men of omsingeld, schat men dat gedu rende de operatics der beide laatste dagen 7000 man regeeringstroepen in handen der rechtschen zijn gevallen. Bombardementen. Voor de vierde maal hebben de rechtsche Vliegtuigen gsitermiddag om 17 uur 50 Va- Familiedrama te Rotterdam Dader tracht zichzelE te dooden Gisteravond is de landelijke rust van tuindorp Vreeswijk te Rotter dam op wreede wijze verstoord. De 38-jarige P. W. van de Nieuwendijk heeft, waarschijnlijk in een vlaag van jalouzie zijn 34-jarige vrouw den hals afgesneden. Vervolgens sloeg hij de hand aan zichzelf. Hoewel hij zich beide halsslagaderen heeft door gesneden, was hij vanmorgen nog in leven, zijn toestand is hoogst ern stig. Het huwelijksgeluk was ver te zoeken iu dit gezin. Man en vrouw leefden vrijwel .voortdurend in onmin met elkaar. Dit vond voor een niet gering gedeelte zijn oorzaak in liet feit, dat de vrouw veel uitging en de echtelijke ruzies waren dan ook meestal het gevolg van jalouzie van den man. Ook rook te zijn vrouw te veel, volgens zijn zeggen, en zoo had hij aan den drogist, tevens siga renhandelaar, opdracht gegeven zijn vrouw geen sigaretten meer te verkoopen. Menig maal liep'de ruzie zoo hoog, dat de politie door de buren te hulp werd geroepen om de twistenden te scheiden. De man was door dit alles erg van streek geraakt. Hij was naar men vertelt 5 jaar werkloos geweest en had nu jongstleden Vrijdag voor het eerst weer werk gekregen bij de werf Gusto te Schiedam, als bankwerker. Den laatsten tijd vooral heeft hij vlagen van groote woede gehad, die reeds veel weg had don van verstandsverbijstering. Het is dan ook zeer wel mogelijk, dat hij,, op het mo ment, dat hij zijn daad volbracht, niet ge heel toerekeningsvatbaar geweest is. De vrouw was niet thuis. Toen nu gistermiddag de man zijn Vrouw- weer niet thuis vond, en geen eten klaar was, wond hij zich steeds meer op. Eindelijk verscheen zij, maar de bankwerker was reeds in een zoodanige gemoedstoestand ge komen, dat hij haar toevoegde: „Snij mij nu maar de hals af." Zijn vrouw antwoordde: „Tk ga lie ver naar Apeldoorn." Op een gege ven moment kwam het oudste zoontje, een jongen van elf jaar thuis. Die was huiten aan het spelen geweest cn toen hij de kamer bin nenkwam stonden zijn oudere bij elkaar. Van een heviger ruzie dan gewoonlijk was geen sprake. De jongen dronk een glas water en toen hij zich omdraaide zag hij, dat zijn vader een groot broodmes nam cn zijn moeder de hals afsneed. De jongen snelde weg, terwijl de vrouw, hevig bloedend den tuin in- holde. Aan het einde van dien tuin zakte zij in elkaar en overleed na enkele oogenblikken. Op het hulpgeroep van den jongen werd •onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die in de kamer, waar de verschrikkelijke aan slag gepleegd was. den man hevig bloe dend, buiten bewustzijn vond liggen. Ook hij had zich de hals afgesneden en lag in een groote plas bloed. De andere kinderen, vier, zes en zeven jaar oud, waren tijdens liet drama niet thuis. lencia gebombardeerd. Acht vliegtuigen wierpen vijftig hommen neer op de wijk Grao. Andere bommen kwamen neer in de nabijheid van het tijdens een vorig bombar dement in brand gevlogen schip. De in de haven van Valencia liggende Britsche schepen „Thurston" en „Sea- farer" zijn door rechtsche vliegtuigen ge bombardeerd. Aan boord van de „Thur ston" ontstond brand, doch niemand werd gedeerd. De Fransche schoener Karbear is getrof fen en in brand geraakt. Het schip is in de haven, gezonken. Er is geen enkel slacht offer. Franco boos op Nederland? Naar het Hsb. verneemt, heeft de regee ring van Franco eenigen tijd geleden den uitvoer van pyriet naar Nederland, voor zoover die geschiedde uit de Spaansche ge bieden, waarover Franco het bestuur uit oefent, verboden. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat de regeering van Fran co met dezen maatregel een economisch wapen wenscht te hanteeren ter verkrij ging van eeni» politiek voordeel bij de ver houding tusschen Nederland en de regee ring van het nationalistische Spanje. Bombardeerden Duitscbe sche pen Castellon? Officleele kringen te Valencia melden, dat zij er van in kennis zijn gesteld, dat de weg naar Cas tellon gebombardeerd werd door schepen, die de kenmerken ver toonden van Duitsohe oorlogssche pen. Dezelfde kringen hadden ver scheidene dagen geleden vernomen, dat een flottielje Duitsche tomedoja- gers van welke men veronderstelt, dat zij het bombardement hebben bedreven, de Straat van Gibraltar waren gepasseerd. (Wij laten dit bericht niteraard geheel voor verantwoordelijkheid van Havas). Een nieuwe opstand in Mexico Een militair geldtransport aan gehouden. Gisteren heeft een geheimzinnig vliegtuig boven de stad Calen in Texas gevlogen en pakjes omlaag geworpen, bestemd voor de familie van generaal Cedillo, welke op het oogenblik in de stad woont. Men weet niet wat in de pakjes zat en het schijnt, dat het vliegtuig de onderscheidingsteekenen van de Mexicaansche regeering droeg. Het gerucht gaat, dat gen. Cedillo den op stand zou hebben opgegeven en zich op weg zou bevinden naar Texas. Anderzijds wordt evenwel melding gemaakt van revolutio naire bewegingen elders in Mexico, paralel aan dis van Cedillo. In den staat Vera Cruz i3 een militair geldtransport aange houden. De begéleideode manschappen wer den gedood. Opstandelingen leider gepalet. Tijdens een gevecht op de grens van de staat San Luis en Guana Juato hebben de z-egeeringstroepen den opstandelingenleider José Camacho Garcia gearresteerd. Hij heeft belangrijke mededeelingen verstrekt over de benden, welke nog in de bosschen rondzwerven. Henlein's eischen geen grauwe theorie! Ontleend aan den werkelljken toestand gedurende 20 jaar. Socialisten sluiten zich aaneen. Hodza, de minister-president van Tsjechoslowakije, heeft met betrek king tot de onderhandelingen met de Sudeten Duitschers verklaard, dat de regeering voornemens was zoowel het memorandum der Sudetenduit- schers als het nationaliteitenstatuut der regeering als basis voor de on derhandelingen in overweging te nemen. Om elk der partijen gelegen heid te geven haar standpunt te be palen zal binnenkort een nieuwe bespreking worden gehouden. Henlein's afgevaardigde, Kundt heeft de gelegenheid te baat genomen om nog eens het memorandum te motiveeren. Hij wees in het bijzonder op het feit, dat het memo randum geen theoretische meeningen in houdt, doch onmisbare punten, die na een endervinding van 20 jaar noodzakelijk zijn voor de veiligheid van het Sudetenduitsche volk en voor de schepping van een nieuwe politieke orde in den staat. Consumptiemelkregeling Nrdl. Noordholland Door den Minister van Econo mische Zaken goedgekeurd. Naar wij van de zijde van de Noordhol- landsche Consumptiemelk-Vereeniging (N.H. C.M.V.) in oprichting te Alkmaar vernemen, heeft de Minister van Economische Zaken het bestuur bericht, dat Z.E. zich kan ver eenigen met de voorgestelde consumptie melkregeling voor het in de concept-statu ten der Vereeniging omschreven werkge bied. Dit gebied zal omvatten de gemeenten, liggende in Noordholland ten Noorden van de Noordelijke grens der gemeenten Heems kerk, Assendelft, Krommenie, Wormerveer, Wormer, Zaandam, Oostzaan, Ilpendam, Monnikendam en Katwoude, met uitzon dering van de gemeenten Vlieland, Ter schelling en Urk. De datum op welken de regeling zal in gaan, zal zoo spoedig mogelijk door de Noordhollandsche Consumpticmclk Vereeni ging ter kennis worden gebracht van be langhebbenden. Frankrijk's luchtleger Ruim 50.000 man sterk. Het gisteren geteekende decreet stelt het globale effectief van het Fransche luchtle ger op 59.410 man, onder wie 3085 officieren. De zuivering in Rusland Zeven hooge functionarissen afgezet Zeven hooge functionarissen van het De partement van Handel, o.w., vier hoofden van afdeelingen, zijn afgezet weges wan beheer. Zij hebben allen gewerkt onder den vroegeren commissaris van handel, Weits- jer, die reeds als vijand van het regiem aan den kaak was gesteld. Frankrijks oud-premier Laval doet een onthulling. Waarom hield de 43e divisie zoo lang stand? In een communiqué, dat gepubliceerd i» aan het einde der vergadering van de Se naatscommissie voor buitenlandsche aange legenheden, heeft Pierre Laval verzocht ter kennis van de commissie te brengen zekere ernstige inbreuken op het' niet-inmengings- beginsel aan de landsgrenzen van Spanje in de Pyreneeën. De commissie heeft haar voorzitter Berenger er mede belast zich naar Daladier en Bonnet te begeven, teneinde de juistheid der gemelde inbreuken na te gaan en de onmiddellijke stopzetting daar van te vragen, in geval de juistheid er kend zou worden. In dit verband-is het zeker merkwaardig dat de 43e divisie van het iegeeringsleger, welke sedert maanden het geheel door recht schen ingesloten gebied van Bielsa bezet hield, thans onder druk van de rechtschen naar de Fransche grens vlucht. Nog mei-waardiger is het, dat volgens een D.N.B. bericht uit Rome deze divisie zich juist de laatste dagen krachtiger verweerde. Volgens de Giorna d'Italia zou dit een ge volg zijn van de levering van Fransche wapens en ammunitie. Fransch mobilisatiebevel lag niet klaar! Daladier spreekt pertinent ge ruchten tegen. Frankrijk slechts één belang: Frankrijk! De Fransche minister-president Daladier, heeft gisteren in een rede tijdens een bijeen komst van de radicaal-socialistische partij pertinent ontkend, dat op den dag der ver kiezingen in Tsjccho-Slowakije het mobili- satiebcvcl van het Fransche leger op zijn bureau lag. Oorlog is niet onvermijdelijk! }ir. Sprekende over de buitenlandsche politiek zcide spr., dat hij nooit in het onvermijde lijke van den oorlog heeft geloofd. In tegen deel geloof ik, aldus Daladier, dat er geen conflicten zijn, die niet door vreedzame methoden kunnen worden geregeld, op voor waarde, dat men vastbesloten is, zich niet door de gebeurtenissen te, laten overrompe len. Frankrijk blijft trouw aan de niet-inmen- ging, doch zooals alle internationale over eenkomsten moet zij loyaal zijn, wederkee- rig en gelijktijdig zijn. Wij hebben slechts de gezamenlijke belangen van de rechtvaar digheid, den vrede cn Frankrijk voor oogen. Wij worden slechts door één belang geleid: Frankrijk. Na de rede van Daladier nam de commis sie na een kort debat met algemeene stem men een motie aan, waarin de politiek der regeering zonder voorbehoud wordt goedge keurd. Een tweede bollenveiling in Bovenkarspel De veilingvereeniging „De Tuinbouw" te BovenkarepelGrootebroek besloot, naar het Vsbl. meldt, tot het doen bouwen van een veilinggebouw voor bloembollen, waar van de kosten 15 k 17.000 gulden zullen be dragen. Aldus zal naast de grootste veiling in ons land, „West Friesland" te Boven karspel, een tweede bollenveiling gehand haafd worden. Uit onze Omgeving WIE RIN GEN SUCCES—WERKKAMP KL. SLUIS 9-2 Voor deze ontmoeting kwam Succes gister avond met een combinatie van le, 2e en 3e elftal-spelers in het veld. Werkkamp was met een 100-tal supporters naar Wieringen gekomen, die er evenwel niet in slaagden, ondanks de daartoe aangewende pogingen hun favorieten tot grootsche daden te inspi- recrcn, want alras bleek dat de Successere op het groene tapijt in alle opzichten heer en meester waren. Wel legden de kampbe woners de noodige energie aan den dag en gaven ook dikwijls aardige staaltjes voet bal ten beste, maar Succes kon het op haar slofjes af. Een zeer goede indruk maakte de kee per der gasten, die langen tijd zijn doel wist schoon te houden. Inzonderheid dient genoemd de kleine middenvoor, een handig kereltje en de rechtsback die in menige si tuatie redding bracht. Gebrek aan snelheid en techniek maakten de bezoekers echter zelfs tegen dit Succes kansloos. Als spoedig was het 5—0 waarna de gas ten van de gelegenheid om de eer te red den dankbaar gebruik maakten. Rust 61 Na rust hield werkkamp met 't windvoor- deel langen tijd stand. Eindelijk maakten de Successere weer eens een doelpunt maar de score werd onmiddellijk beantwoord (7- 2). Een hierna toegewezen penalty wensch- ten de sportieve gasten echter niet te be- BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHAGEN brengen ter algemeene kennis, dat de kermis aldaar zal aanvangen op ZATERDAG 18 JUNI a.s^ des nam. 4 uur. Schagen, 14 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. nutten, welke geste met hartelijk applaus werd beloond. Het einde kwam met 92. Scheidsrechter Metselaar had in dezen fairen strijd een ge makkelijke taak. Autorif Ouden van Dagen. Gisteravond vergaderde de Commissie voor het organisceren van een autotocht voor Ouden van Dagen. De tien aanwezigen bespraken een rit naar Friesland en naar Schiphol. Het mee- rendeel sprak zich uit voor een rit naar Schiphol, zoodat daartoe werd besloten. De reis zal plaats hebben op Woensdag 13 Juli. De commissie zal voor dezen tocht de noodige regelingen treffen. Binnenkort zal een beroep op de burgerij worden gedaan om te teekenen op de lijsten jyelke zullen worden gepresenteerd. De penningmeester heeft intusschen rekening en verantwoor ding gedaan, het kassaldo is zoo goed als nihil. De commissie hoopt dan ook, dat flink op de lijsten zal worden geteekend. Tevens zal wederom een beroep worden ge daan op de autobezitters, en ook ten deze hoopt de commissie op aller medewerking te mogen rekenen. Voor nadere regeling komt de commissie nogmaals bijeen. ZIJPE OUDESLUIS. De ouden van dagen op stap. Gisterochtend ongeveer 9 uur reden de Ouden van Dagen, opgewekt uit in de mooie nieuwe bus van de firma Johannes te 't Zand. De heer KI. Kreijger was zoo welwil lend zijn auto ter beschikking te stellen, wijl er door de groote deelname zelfs plaats te kort kwam. Door de duinstreek ging het naar Egmond aan Zee, waar in 't Café van den heer II. Dekker, onzen vroegeren plaatsge noot, een kopje koffie werd gedronken. Ter wijl men door de schoone duinstreek naar 't Zuiden reed, hield het weer zich voort durend uitstekend, zoodat in Bloemendaal op 't Kopje en te IJmuiden bij 's werelds grootste sluis, volop kon worden genoten. In Haarlem gebruikte men bij Heek een war men maaltijd. Hoogst voldaan arriveerde men om ongeveer half negen bij 't Café van den heer Jn. Buisman alhier, waar de Har monie, onder leiding van den heer Mosk te Breezand, de oudjes met vroolijke muziek verwelkomde. Nadat allen wat gebruikt hadden, nam de voorzitter, de heer C. Nannis het woord om allen hartelijk dank te zeggen voor den hoogst aangenamen dag. In de eerste plaats de dames die de gelden verzamelden, hoe wel hij niet het oog op de groote deelname der oudjes, hoopte dat het volgend jaar de gelden nog ruimer zouden vloeien. Zuster Meurs ontving een extra dankwoord voor haar geruststellende aanwezigheid. De heer Johannes kreeg een compliment voor zijn fijne autobus, „Concordia" de Harmonie werd lof toegezwaaid en ten slotte allen, die door geldelijken steun of medewerking zoo'n mooien dag mogelijk maakten. Het was de oude dames en heeren aan te zien, dat ze volop genoten hadden. Wat een uitgezocht plekje van de wereld, waar men zoo iets uit vrijen wil kan tot stand brengen, waar ter wereld zal zoo'n feestdag bereid kunnen worden op zulk een aardige wijze. Hulde aan alle mcnschen van goeden wil, die alleen hier nog kunnen zingen: Wij leven vrij, wij leven blij. 'T ZAND. Vergadering schoolfeestcommissie. Gisterenavond vergaderde de school feestcommissie, in het lokaal van den heer Kreijger, ter bespreking van het schoolfeest 1938. De voorzitter, dr. Boerma, opende de ver gadering met woorden van welkom. De rekening werd door de heeren Kooi en Zwart nagezien en in de beste orde be vonden. De voorz. dankte den hdlr Elzer voor zijn richtig beheer. Ingekomen was een verzoek van den heer C. Johannes, garagehouder, alhier, om dit jaar ook voor het reisje in aanmerking te mogen komen, daar hij nu een geschikte bus ter beschikking heeft. Men was het hierover niet eens. Vorige jaren werd van de bus van den heer van Scheijen van Groote Keeten gebruik ge maakt en deze heeft altijd voor goed mate riaal gezorgd. De heer Zwart wilde die personen den voorrang geven, die op 't dorp zelf wonen. De heer Elzer stelde voor, het vervoer te verbeurten, wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Besloten werd aan de commissie voor bij zondere nooden een bijdrage te zenden van f 2.50. De heeren Dr. Boerma, Kooi, Hottentot, Zwart en Dekker stelden hun auto reeds ter beschikking. De heer Elzer stelde voor dit jaar gezamenlijk te reizen, daar er anders voor de tweede groep te weinig kinderen zouden zijn. Er gaan n.1. maar 45 kinderen naar school. Het voorstel was naar Artis en Schiphol te gaan en aan een rondvaart deel te nemen door de grachten en havens, maar daar dit alles voor de kleintjes te vermoeiend zou worden, werd besloten Schiphol en de rondvaart te doen verval len. De heer Overhand stelde voor een bezoek te brengen aan het Koloniale Museum voor de grooteren, terwijl de kleintjes zich dan zouden kunnen vermaken in Artis. De heer Elzer was tegen dit voorstel, omdat hij vreesde, dat er te veel tijd ver loren zou gaan. De heer Dekker stelde voor eerst naar Artis te gaan en zoo mogelijk aanwezig te zijn als de roofdieren gevoederd worden Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon, C. P. SCHRIJVER. A. SCHRIJVER— Brouwer. Burgerbrug, 14 Juni 1938. IN PLAATS VAN KAARTEN, Geboren: Zoon van A. DE GRAAF—Krap. K. DE GRAAF. Nieuwesluis G 25, 16 Juni 1938. post WieriHgerwaard. Geboren: Zoon van Jb. SWAN en D. SWAN—Vlam. Warmcnhuizen, 16 Juni 1938. Te koop: 1 HUMBER MOTOR, met duo, 3^ p.k., loopt snel, f45.00. Tel. no. 3. J. C. KOK, Burgerbrug. Te koop: Alle soorten KOOLPLANTEN, 25 cent per 100. COR. ZEE MAN, Wieringerwaard. Gevraagd: NET DAGMEISJE, leeftijd 15 a 16 jaar. Brieven onder no 966 Bur. van dit blad Te koop gevraagd: Eenige pasgeboren BIGGEN, P. J. VLAM. Burgerbrug. Gevraagd: Een flink DAGMEISJE, door mevr. K. VAN GAALEN, Ulkeweg, Middenmeer. Te koop: Pl.m. 1500 Kg. WEGHOOI, Te bevragen bij S. P. MO ELI- KER, Onderhuurt F 15, Kol- horn. en spr. wilde daarna, gelijik de heer Elzer een bezoek brengen aan Duinvermaak in Bergen, waar voor de kleintjes dan een mooie gelegenheid is, om zich in het klein- duin en andere gelegenheden te vermaken. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. De heeren Kooi en Hottentot waren aan de beurt om af te treden als bestuursle den; onder applaus werden zij herkozen. Na rondvraag sluiting. BARSJNGERHORN Raadsvergadering. In de op 21 dezer te houden Raadsvei* gadering zal door B. cn W. o.m. aan den Raad worden voorgesteld tot verkoop van een gedeelte van de volkstuintjes te Kol- hoorn aan de Provincie Noordholland ten behoeve van de kanalisatie en tot aan koop van een terrein van het Weezen Arm bestuur voor den bouw van de nieuwe O.L, school. Werkloosheid. Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling stonden aan het einde der vorige week als werkzoekende ingeschreven: 12 landarbeiders, 1 metaalbewerker, 1 machi nist, 1 metselaar en 1 kantoorbediende. Hiervan waren te werk gesteld in de werkverschaffing 10 arbeiders, terwijl 1 werklooze ingevolge de steunregeling werd ondersteund. Vervoervergunning. De Commissie, bedoeld bij art. 5 Regle ment, autovervoer van personen, verleende aan de N.V. „Habo" vergunning uitsluitend tot vervoer van kerkgangers op dagen, waarop kerk wordt gehouden, o.m. van Schagcn naar Barsingerhorn. SCHAGEN, 16 Juni. 4 Paarden f 150225, 6 geldekoeien, ma gere f 150—190, 40 idem vette f 200-390, 12 kalfkoeien f 230—305, 86 nuchtere kalve ren f 614, 20 magere schapen f 1620, 80 idem vette akle 1723, 40 overhouders 6 23, 202 lammeren 711, 4 bokken en geiten 1.50—12, 10 vette varkens per Kg. 4650, 59 biggen 14—21, konijnen 0.30—1.30, 23 kippen 0.751.20, haantjes 0.50. AMSTERDAM, 15 Juni. Veemarkt. 276 vette kalveren: le kw. 6066 ct.. 2e kw. 50—58 ct., 3e kw. 40-48 ct. per Kg. levend gewicht; 65 nuchtere kalveren f 6.5011 per stuk, 97 varkens: vleesehvarkens, wegende van 90—110 Kg. 5900 ct., zware varkens 5758 ct., vette varkens 5556 ct. per Kg. slachtgewicht; Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren behoorlijke aanvoer, handel kalm en con stante prijzen. Nuchtere kalveren matigen aanvoer, handel vlug cn prijshoudend. Var kens weinig aanvoer en vraag, lagere prij zen. ALKMAAR, 15 Juni. Aardappelen f 9.10—11.70, aardbeien f75 —98, andijvie 0.801.80, bloemkool I 5—6, idem II 24, doperwten 7.—, druiven 35.—, kropsla 1.60, komkommers 2.505, peterselie 1.perziken 15.50, postelein 0.10—0.1S, peulen 9.5011, rabarber 2.505, raapstelen 0.500.70, radijs 0.501.80, selderie 1—2, spinazie 0.120.70, snijboonen 20—25, dub bele spercieboonen 20—25, tuinboonen 7. tomaten 11.—, uien 2—2.80, wortelen 5—9. MIDDENMEER, 15 Juni. Geen handel, geen aanvoer. MEDEMBLIK, 15 Juni. Aardappelen: Schotsehe muizen f 4.70— 5.30, kleine muizen 3.10—3.65, kriel 1.65 2.30, per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 16 Juni. Aanvoer: 5500 Kg. aardappelen: Schot sehe muizen 10.30—11, kriel 44.80, drie lingen 6.90—8.50. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Juni. Aanvoer: 65.000 Kg. aardappelen: Schotsehe muizen 10.8012, kriel 5.107.30, drielin gen 8.20—9.90, 21000 Kg. tomaten: A 18.46 —18.80, R 18.10-19.50, C 16.80-17.70, CC 10.10—10.30.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3