Een standbeeld voor Plaatselijk Nieuws. Tandpasta Ivorol (volgens nieuw recept) geeft volop volwaardig schuim, Donderdag 16 Juni 1938 Tweede blad HOOFDBESTUURSVERGADERING NED. TUINDERSBOND. Het hoofdbestuur van den Nederl. Tuin- Öersbond heeft in zijn vergadering den huidigen gang van zaken in den tuinbouw besproken. Het geheele voorjaar is uiter mate slecht geweest. Men vreest, dat. het jaar 1938, gezien de ontwikkeling .van onze betrekkingen met Duitschland, tot geweldi ge teleurstellingen zal leiden. Velen dringen thans aan op verhooging van het steunbedrag tot 12 inilliocn, doch <le N.T.B. zal weer, zooals steeds, blijven strijden voor de uitbetaling van de volle dige productiekosten. Het wordt noodzakelijk geacht, dat door Se producten, waarvan de oogst is afge- loopen, zooals kool en sla, zooveel moge lijk tot steunverjecning wordt overgegaan. (Daarop zal zoo noodig nog eens worden aangedrongen. Het overleg inzake de bloembollencen- Irale is nog steeds slepende. Hoewel reeds einde 193? een definitief schema van de organisatie was gevraagd is de zaak nog (verre van geregeld. Hieraan zijn de moeilijkheden in de alg. tverceniging van bloembollencultuur niet .vreemd. Getracht zal worden, de door den •N.T.B. in deze gestelde wenschen vervuld ie krijgen. Geconstateerd werd, dat nog meerdere ivastc-lastcn-conumissies niet met. hun ar beid zijn begonnen en dat andere vertra ging ondervinden, door de groote overbe lasting van de betrokken tuinbouwconsu- lenten, die naast hun gewone arbeid thans met het. vraagstuk der kleine tuinders en der vaste lasten worden belast. Ten aanzien van de prijsregeling door de Ned. Groenten en Fruitcentrale kan de N.T.B. alleen uitkomst zien in werkelijk goed opgezette ordening, prijsregeling en ■prijscontrole. Er moet getracht vyördcn de opgezette pogingen zooveel mogelijk te steunen en zoo veel mogelijk de vervolma ken. Men besloot, nog eenmaal aan te dringen op prijsregeling voor de vroege aardappe len van 18 Juli tot 1 Augustus, vooral nu in 193S de oogst door verschillende oor zaken zoo is verlaat. Garantieprijs vroege aardappelen. Op een desbetreffend verzoek aan den Mi nister van Econ. Zaken, om de garantieprijs- regeling voor de vroege aardappelen tot 1 'Aug. te bestem gen, heeft het Bestuur van het District Noord-Holland tot antwoord ge kregen, dat dit niet. mogelijk is. üe Minister zegt, echter bovendien: „Dit beteckent echter piet,, dat daarmee de vroege aardappelen, ge- jteeld op tuinbouwteeltvcrgunning, buiten een eventuoele steunregeling zouden vallen. Indien eventueel door ongunstige markttoe- stand de prijzen beneden een vast te stel len richtprijs blijven, zal daarmee, evenals dit met. andere tuinbouwgewassen 't' geval is, rekening worden gehouden. Dit betreft de op tcclt'vergunning geteelde vroege aard appelen, voor zoover ter veiling aangevoerd rvóór 1 Augustus. Verwacht mag worden, dat door deze regeling voor de vroege aardappe lentelers langs anderen weg hetzelfde ef fect zal worden bereikt, als door een vereen, wordt beoogd. Al zullen de tuinbouwers deze oplossing piet ideaal vinden, ze stemt toch tot tevre denheid. Verlaging Ned.—Duitsche beta lingscontingent. Naar de Nedcrlandschc Tuinbouw, orgaan (van den Ned. Tuindershond, verneemt, zal 'de aangekondigde verlaging van het Ned. .Duitsche bctalingscontingent voor het der de kwartaal 25 pet. bedragen. NOORDSCHARWOUDE. „Hercules en Hygiea" i Door de gymnastiekvereniging „Hercules jen Hygiea" werd een buitengewone leden vergadering gehouden. Voorzitter de heer KA. Ootjers. i Op een verzoek van de gyrrmastiekvereen. Oefening Kweekt. Kunst" te Den Helder om 19 Juli a.s. deel te nemen aan de aldaar ite houden turndemonstratie werd goedgun stig beschikt. Medegedeeld wordt dat de repetitieavon- jiden gewijzigd zijn daar de directeur de heer iK. Boot. benoemd is als leider van de gym- mastiekver. „De Halter" te Alkmaar. Voorz. feliciteert den heer Boot met zijn benoe- Jming. i Zaterdag a.s. zullen de heeren een turn- [demonstratie te Berkhout geven, i In de winteruitvoeringen zal een wijziging gebracht worden. Het aantal leden is zoo groot. dat. niet allen op het tooneel kunnen optreden niet een uitvoering. Oni beurten zal men nu op de planken komen. Behal ve een uitvoering in revuevorm zal ook een op zich zelf staande gymnastickuitvoering gegeven worden. De voorz. zegt dat ook de Jinancieclc zijde hierbij van belang is. De vergadering gaat met deze voorstellen gccoord. Alvorens verder te gaan roept de voorz. nog een speciaal woord van welkom toe tot de heeren J. Deutekom en Dr. Wilmink, de operateurs van de vereenigingsfilm. Besloten wordt om behalve voor de ad- Spirant.cn ook clubkampioenwedstrijden te houden voor dames- en. heerenleden, n.1. een vijfkamp. De namen der winnaars ko men in een lijst te hangen in het clublo kaal. Het adspirantenuitstapje werd vastgesteld op Zondag 24 Juli a.s., n.1. naar Schoorl en Camperduin. Hierna wordt de vereenigingsfilm van de heeren Deutekom en Dr. Wilmink overge dragen. Voorz. zegt deze» film gaarne te wil len aanvaarden doch onder voorbehoud dat genoemde heeren er ook de beschikking over houden. Spr. uit zijn harte!ijken dank laan de vervaardigers dezer mooie film. Dr. Wilmink, ook sprekende namens den heer Deutekom, dankt voor de tot. hun ge sproken woorden en verklaart dat het voor heiden een genoegen is dat. zij ten allen tijde over de film kunnen beschikken. Spr. hoopt dat de onderlinge hand welke gescha pen is, nog lang zal blijven bestaan. Op voorstel van het. bestuur worden beide heeren tot leden van verdienste benoemd. Na eenige interne besprekingen bij de rondvraag volgt sluiting. dat tandaanslag en spijsresten absorbeert en emulgeert. Daardoor worden de tanden wérkelijk wit en de mond bijzonder frisch en rein Tube 25 en 40 ct Extra groote tube 60 ct. NOORDSCHARWOUDE. Politie. Gevonden voorwerpen-: 1 hooihark, 1 damesmuts, 1. reparatietasch. Inlichtingen verstrekt de gem.-politie. OUDKARSPEL. Van de 68 aanvragen heeft de Plaatse lijke Commissie voor de steunverleening aan kleine tuinders er voorloopig 15 ge plaatst in groep A, 27 in groep B en 14 in groep C, terwijl 11 aanvragen werden afge wezen en 1 geval nog in onderzoek is. ZUIDSCHARWOUDE. Geen animo. Als een bijzonderheid kan worden meege deeld, dat. om in aanmerking te komen voor schuldherleiding, zich bij de bier gevorm de commissie geen enkele tuinder heeft op gegeven. Uitbetaling steun. Verwacht wordt, dat de steun aan kleine tuinders a.s. Dinsdag zal worden uitbetaald. De uitbetaling zal geschieden met terugwer kende kracht tot 1 Juni. ZIJPE WERKLOOZENZORG. De door de gemeente gedane uitgaven wegens werkloozenzorg hebben over 1937 bedragen f 45950.44, gesplitst, als volgt: Steunuitkeeringen f 18518.14; gemeentelij ke werkverschaffing f 2329.19; centrale en andere werkverschaffingen f 24935.11; steun aan kleine boeren f 16S. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunnin gen verleend: Aan D. Bakker te St. Maartensvlotbrug tot het bouwen van een bergplaats aldaar; Aan G. B. Schmidt te Alkmaar tot vernieu wing van een aanbouw, dienende tot keu ken van een woonhuis, staande te 't Buurtje ONTHEFFING VERBODSBEPALING. Gedeputeerde Staten hebben aan den heer P. Visser Az„ te Wieringenvaard onthef fing verleend van een verbodsbepaling van art. 25 van het Wegenreglcment Noordhol land voor het vervangen van ecne tot zijn erf toegang gevende brug over de Slikker- dijkvaart in de gemeente Zijpe door een dam met duiker. VERPLICHTE ARBITRAGE VOOR DE LANDBOUWERS. De Minister van Economische Zaken heeft aan den Rijksbcmiddclaar in het 2e district, Mr. Dr. S. de Vries Czn., advies ge vraagd, of aan de landbouwers te Zijpe ver plichte arbitrage moet. worden opgelegd. Daar de Rijksbemiddelaar, alvorens dit advies uit te brengen, zich gaarne op de hoogte wil stellen van het standpunt van belanghebbenden, zal hij te dien einde op Vrijdag a.s., op het gemeentehuis te Scha pen een bespreking' met partijen hebben. Voor deze bespreking zijn een aantal land bouwers en veehouders uitgenoodigd. HOOGWOUD pp AAETSWOUD KERMIS VERLIEP GEZELLIG. Onder begunstiging van droog en koel weer, zijn hier de kermisdagen met opge wektheid gevierd. Als immer waren Zon dags de jongelui uit wijde omgeving opge komen om in café Visser den avond door te brengen. Het was er stampvol! Op de lustige tonen, welke werden voortgebracht door de Gebr. van Mcurs, zweefden de pa ren door de danszaal. Er werd met een geluidsversterker gewerkt, welke goed heeft voldaan. Des Maandags, den stillen dag, traden in café Bakker op Willi Kreeveld en Pauline Hervé. De opkomst kon hier wel wat beter geweest zijn. Het publiek was niettemin te vreden. Ook bij Visser was het stilletjes. Dinsdagmiddag kwam de zon er door en toen zag men weer als van ouds die echt gezellige dorpskemiisdrukte. Ook 's avonds waren de zalen van Visser weer goed be zet. Intusschen zij nog opgemerkt, dat het met de kramerij steeds minder wordt. Er was een „zweef", een schiettent en voor het eerst een cake-walk, of zooals de jongens het noemden: een hobbelende bok. En zoo heeft jong en oud zich weer uitste kend vermaakt. Al met al een gezellige kermis, waarop geen wanklank werd vernomen. Het da lende alcohol-gebruik zal hieraan trouwens wel niet vreemd zijn! ALKMAARSCHE KEGELBOND. Provinciale Kegelwedstrtjden. Uitslagen Korpswedstrfjd: Afd. A. (Vijftallen): O.K.A., Alkmaar 316: De Burg, Alkmaar 277; Houthakkers, Alkmaar 274; Fideleo, Amsterdam 260', E.V.A., Den Helder 243; „Schagen", Scha- gén 303; N.W.T.L., Amsterdam 289; Rich ten en Rollen, Haarlem 297; Hout of Fout Den Helder 283; Victoria, Alkmaar 261. Afd. B. (Drietallen): O.K.A., Alkmaar 183; De Burg. Alkmaar 181; Ef.V.A., Den Helder 165; Fideleo. Amsterdam 153; Rich ten en Rollen, Haarlem 193; N.W.T.L., Amsterdam 186; idem, idem 170; idem id. 168: Richten en Rollen 159; Hout of Fout Den Helder 139. Afd. Dames: W.I.K., Alkmaar 139. Stand korpswedstrijd: Afd. A.: 1. O.K.A., Alkmaar 316; 2, Twee Duifjes, Amsterdam 307 3. „Schagen", Schagen 303 4. Richten en Rollen, Haar lem 297 5. N.W.T.L., Amsterdam 289; 6. Hout of Fout, Den Helder 283; 7. De Burg, Alkmaar 277; 8. Houthakkers, Alk maar 274; 9. Intiem, Amsterdam 269; 10. Victoria, Alkmaar 261. Afd. B: 1. Richten en Rollen, Haarlem 193; 2. N.W.T.L., Amsterdam 186; 3. O.K. A, Alkmaar 183; 4 De Burg, Alkmaar 181; 5. Hout of Fout, Den Helder 179; 6. N.W. T.L., Amsterdam 170. Hoogste Korpswerpers: Afd. A: J. v. Spanje, Alkmaar 76. Afd. B: G. Schouten, Den Helder 79. Vrije Baanwedstrijd: 1. C. Goes, Den Helder 45 4x; 2. N. P. Visser, Haarlem 45 3x; 3. J. Wijers, Haarlem 44; 4. de Jong, Don Helder 43 2x; 5. A. Snep, Amsterdam 43, 41, 39; 6. H. P. Spoor, Haarlem 4341; 7. Jegeje, Alkmaar -43—40; 8. A. Bennik, Amsterdam 43; 9. C. Mars, Amsterdam 42; 10. AKA, Alkmaar 41 2x. MAKELAARDIJ. De Ned. Broederschap van gediplomeerde makelaars, afd. N.-Holland hoven het IJ, hield een ledenvergadering in „De Toelast" te Alkmaar; de opkomst der leden was goed. Na opening door den voorzitter, den heer G. Molenaar, las de secretaris, de heer B. J. Jaspers, uit Waarland, de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ir. Mr. Van Leeuwen, de rechtskundig ad viseur der afd., hield een causerie over de Vestigingswet, waaruit duidelijk bleek, dat de makelaars bij verkoop en verhuur van bedrijven veel met deze wet te maken heb ben; een en ander in verband met de eischcn, waaraan hun cliënten moeten vol doen, alvorens tot uitbreiding, vestiging of overneming van zaken mag worden over gegaan. Vele vragen werden nog door den spreker beantwoord. De commissie tot nazien der rekening •1937#,,bestaande uit, da heeren Kuis te Bo- venkarspel en C. Roozendaal te Warmenhui- zen, adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. Na eenige besprekingen van huishoudelij- ken aard volgde sluiting. SINT PANCEAS Steun aan tuinders. Waar nog steeds aanvragen om steun in komen is de mogelijkheid tot aanmelden nog opengesteld tot en met. Maandag 20 Ju ni a.s. Daarna worden in 1938 geen nieuwe aanvragen meer in behandeling genomen. De B-tuinders ontvingen gisteren de uit- kecring voor het eerst en wei voor 2 weken, waar de regeling is ingegaan bij het begin van deze maand. De begraafplaats komt klaar. Gisteren bezat St. Pancras nog maar één werklooze, die op bet terrein van de nieu we begraafplaats zijn kruiwagen laadde en loste. Wil dit werk echter dezen zomer klaar komen, dan moeten pl.m. 15 man er nog een week of twee aan werken. De oplossin er is hierin gevonden, dat liet object tijdelijk is geworden „centrale werkverschaffing" en vanaf Maandag een 15-tal Koedijker werk- loozen het laatste stuk zand er in zullen brengen. Is dit klaar dan kan het werk blij ven liggen om dit najaar of volgend voor jaar te worden afgewerkt.. Vaeiêat Wieringerwaard-B.K.C. 2-4 Spannend en fraai! Men beweert wel, en niet ten onrechte, dat het eerst competitie moet. zijn voor een voetbalwedstrijd nu werkelijk goed cn spannend kan worden. Wieringenvaard en B.K.C. hebben, tegen elkaar, een .dergelijke aansporing echter blijkbaar niet noodig. Want ook nu weer heeft zich zoo'n opwin dende, spannende partij tusschen de oude rivalen ontketend dat we bereid zijn drie kwart van de heele competitie zóó te laten schieten voor een match als die van Dins dagavond. B.K.C. won verdiend met 42. Haar voor hoede richtte dit keer uitstekend en hier door werd de zaak beslist. Overigens waren de partijen geheel 'aan elkaar gewaagd, zij het dan dat de thuis club in de tweede helft om begriineliike reden eerder vermoeid raakte clan B.K.C. Het veld was hard en droog en daardoor glad. Toch is er uitstekend gesneeld. Opval lend goed waren Oostindiër bij W.W. en linkshalf Muntjewerf bij B.K.C. Van baar rechtervleugel zal de thuisclub nog ple zier beleven. W.W. had Hazeloop op de midvoorplaats, terwijl de nieuwe speler Van den Brink on K. Schenk's linksbinnennlaats stond opge steld. Verder verving Boheldijk bruidegom Van Balen Blanken. A. Wagen verving keeper Rezelman. B.K.C. miste Prins. Van der Goes en Jac. van Wees. Onder de lat stond nu C. de Schipper, linkshalf Muntje- werf en linksbuiten S. de Jong. 13 min. was de strijd oud toen Jansen een schitterende voorzet, gaf, die keeper De Schipper over het hoofd ging, zoodat Oost indiër fraai kon inkoppen (1—0) 8 min later bracht Muntjewerf goed op. passeerde naar Jan van Wees, die Blok met een afgemeten throughpass in staat stelde ongehinderd in te schieten (11) Met deze stand brak de rust aan. Vijf min. na de hervatting nam B.K.C. de lei ding door stevig inloopcn van S. dc Jong (12). En ze zou deze niet meer afstaan. Na 7 min. boeiend spel vol afwisseling'cen terde Blok zuiver naar J. de Schipper, die zich geen oogenblik bedacht en met een grandioos hard schot van circa 25 M. af stand den hal in het net plantte. (13) Wel kwam W. nu zeer sterk opzetten en kreeg De Schipper vele lastige hallen te verwprken, geassisteerd door zijn uitstekend ingrijpende backs wist hij zijn doel schoon te houden. Tien min. voor tiid werd liet zelfs 41 voor B.K.C. toen Wagen het uitzicht door Hermans henomen werd en Jan van Wees in de hoek schoot. Niet lang daanie echter scoorde W. toch nog eens. De Schipper liep. loen liet al te warm werd in zijn doelge bied. de goal uit doch raakte de hal kwijt die Hazeloop hard wist in te zetten (2—4) Waarmee het einde kwam van deze enthou siaste forsclie wedstrijd, die door Metselaar goed geieid werd. In clublokaal Veeter werd B.K.C. de wis selbeker overhandigd. Deze is nu door elk eenmaal gewonnen. We wijzen er op dat al leen de wedstrijden met W. Waarderkerrnis deze beker tot inzet hebben. Niet bijv. die welke Dinsdag van Poldcrsclie kermis aan de Kleine Sluis wordt, gespeeld, waarnaar nu al door velen reikhalzend wordt uitge zien, HEEFT DE SCHELM WERKELIJK GELEEFD? DE GRAPPENMAKER ALS WONDERDOKTER. Op initiatief van den minister president van Brunswijk zal bin nenkort in het dorpje Kneitlingen aan de Elm, de geboorteplaats van Tijl Uilenspiegel, 'n standbeeld voor den grootsten schelm van alle tijden worden opgericht. Aan Tijl Uilenspiegel's historisch be staan is wel nauwelijks te twijfelen. Zijn oorsnronkelijke naam „Ulenspeighel", die noch met een uil, noch met een spiegel in eenig verband staat, kwam in Brunswijk in de 14de eeuw tamelijk veel voor. Dat juist in dezen tijd de beroemde schelm daar zijn grappen uithaalde, is ons door een reeds in het jaar 1515 in de Hoogduitsche taal ver schenen volksboek overleverd. Tijl Uilenspiegel zal naar alle waarschijn lijkheid een boerenzoon geweest zijn, die aan grove grappen de voorkeur gaf boven bet harde werk op het land, alles woorde lijk nam en het liefst de ambachtslieden fopte, die als stedelingen laag op de boeren neerkeken. Met een bonten narrekap be wapend, trok hij rusteloos door de Duit sche gouwen en hield zijn tijdgenooten voor den gek. Later zijn toen bij Uilenspiegel's vele grappen nog talrijke andere gefanta seerd, wat zijn levensbeeld vervalscht. Zijn meest dolle streken echter, waarvan er hier eenige weergegeven worden, berusten op be trouwbare historische overleveringen. De beschonken peettante. Reeds onmiddellijk na zijn geboorte be leefde Uilenspiegel zijn eerste grap. Op weg naar de doopplechtigheid viel zijn peettante, die een goed glaasje gedronken had, met het kind in een sloot. Men moest dus terugkeeren en het kind in een groo- ten koperen ketel grondig reinigen. Eerst daarna kon de kerkelijke plechtigheid plaatsvinden. Tijl Uilenspiegel werd dus op een dag driemaal gedoopt; in den sloot, in den ketel en daarna nog eens in het Gods huis. Ook in zijn jongensjaren was de schelm slechts tot doile streken in staat. Alle vermaningen van zijn moeder, toch eei? ambacht te leeren, sloeg hij in den wind. Eens ging Uilenspiegel samen, met haar naar de kerk weide en moest daar, wijl hij geen geld had, den nacht in een leegen bijenkorf doorbrengen. De aartsschelm lag juist te slapen, toen hij met zijn zijn .be huizing" plotseling werd opgetild en weg gedragen. Twee dieven hadden van de ge legenheid gebruik gemaakt om den bijen korf te stelen. Nu was goede raad (Jpur. Maar Tijl wist zich te helpen. Hij trok een voudig nu eens den eenen, dan weer den anderen dief aan de lange haren, zonder zich daarbij te laten snappen en bereikte tenslotte, dat de beide mannen, in de mee ning, dat de ander hem achter den rug een poets bakte, elkaar aanvielen en flink afranselden. Uilenspiegel maakte zich in tusschen ongezien uit de voeten. Een kuur volgens dr. Eisenbart. Een bijzonder meestefstuk verrichtte de leepe vogel in het hospitaal te Neuren berg. Hij bood daar aan, alle zieken zonder medicijnen in een dag weer op de been te brengen. De vader van het hospitaal be loofde Uilenspiegel daarvoor 200 gulflcn. De schelm sprak daarop onder vier oogen met iederen zieke en maakte deze menscheij wijs, dat hij, om zijn wonderkuur te doen slaven, den meest zieke onder hen tot pul ver zou moeten verbranden, welk pulver hij dan aan de overige zieken zou ingeven. Een ieder zou zich derhalve den volgenden morgen bij den oproep moeten haasten, niet de laatste te zijn, daar deze als de meest zieke verbrand zou worden. Toen nu den volgenden dag dc vader van het hos pitaal met Tijl Uilenspiegel de zaal be trad, sprongen de zieken als op commando uit hun bedden, wierpen hun krukken weg en verklaarden gezond te zijn. Verheugd over dit succes betaalde de vader van het hospitaal den „wonderdokter" zijn 200 gul den, maar trok al spoedig een lang ge zicht, toen na weinige uren de zieken te rugkwamen en opname verlangden. Uilen spiegel echter was intusschen met het geld verdwenen en liet zich in Neurenberg nooit weerzien. In een rechtopstaanden kist be graven. In het stadje Mölln in Sleeswijk-Hol- stein eindigde de eeuwige schelm anno 1350 zijn rusteloos leven. Reeds in de 17de eeuw werd-daar aan reizigers de grafsteen met de emblemen van Uilenspiegel, een uil en een spiegel, getoond, die op het oogen blik nog in het torenportaal van de daar staande kerk bewaard wordt. Toen hij sterven ging, vermaakte Tijl een grooten, gesloten koffer, waarin kost- bare schatten zouden zitten, aan zijn vrienden, den pastoor en den raad van de stad Mölln, in gelijke deelen. Toen men na den dood van Uilenspiegel echter den kist opende, ontdekte men slechts een hoop steenen. Een ieder der „erfgenamen" ver dacht nu den ander van bedrog en het gevolg was een algemeene vechtpartij. En toen men den doode eindelijk in het graf neerliet/braken de touwen, waardoor de kist verticaal in het graf kwam te staan. In gedachte aan den levenswandel en de dolle streken van den overledene liet men den kist daarop in dezen stand staan. KOLVEN TE BINNENWIJZEND. Aan de 50-slagen kolfwedstrijden op de baan van de Zeven Groene Boomen te Bin- nenwijzend, hebben een groot aantal kol vers deelgenomen. De bekende kolver, P. Molenaar van Op Maat te Zuidscharwoude, bleek weer aardig op dreef te zijn. Met 510 punten spande hij de kroon. De uitslag was: Eerste klasse: 1. P. Molenaar, Zuidschar woude, 510; 2. W. Ooteman, Bovenkarspel, 194 p.; 3. M. Roosje, Grootebroek, 462 p.; Serie: C. de Vries, Alkmaar, 103 p. Tweede klasse; 1. J. Zwagerman, Ooster- Blokker, 473 p.; 2. J. Brander, Hoogkarspel, 464 p.; 3. J. Buijs, Zwaag. 438 p.; Serie: D. Langcreij», Berkhout, 96 p. Derde klasse: 1. D. Schuitemaker, Bin- nenwijzend, 416 p.; 2. M. v. d. Kuin, Hoog karspel, 409 p.; 3. Joh. Buisman, Hoogkar spel, 406 p. Serie: K. Palestein, West woud, 98 p. WINKEL Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige Uitvlugt, Thomas, be- hoorende tot het Ie Regt. Infanterie, lich ting 1927, is op 10 Octobér a.s. opgeroepen om te Assen, gedurende 10 dagen, voor her halingsoefeningen op te komen. WIETUNGEN Aanbesteding. De Ingenieur der Genie te Haarlem heeft gister aanbesteed het maken van magazij nen en een woning op Wieringen en een woning nabij Den Oever. Laagste inschrijver was R. A. van der Meulen,' te Badhoevedorp (gem. Haarlem mermeer), voor f 89.690. POLITIE Gev. een paar steekpijpen. Verl. een doublé schakelarmband. Inl. bij de Gem.-bode. POSTDUIVEN-VER. „VICTORIA". L.l. Zondag stond Orleans als stations van loslating op het programma van den Neu trale Bond van Postduivenhouders, met een afstand van 596 km. Dit station geldt als een mooie middenfondvlucht. De vogels werden om 6 uur met Noord-westen wind in vrijheid gesteld, welke later op den dag nog in sterkte toenam, zoodat de eerste vogel een snelheid van pl.m. 870 m. per min. behaalde. Deze vlucht was tevens de wisselbekervlucht, welke door den len prys-winnaar P. Ham is gewonnen. Onderstaande liefhebbers kwamen voor prijzen in aanmerking: P. Ham 1, 7, 17; C. Bruin 2, 3, 5, 6. 13, 22, welke zich het beste klasseerde; Duinker 4, 9, 11, 12, 16; W. v. Leeuwen 8, 19, 24, 25, A. de Wolf 10, 15, 20; L. Bak 14, 18, 21; Jb. Boon 23. Dat de animo voor deze vlucht groot was, bewijst de deelname met 111 stuks duiven, 's Avonds mankeerde nog vele vogels, maar Maandags keerde nog vele weer. Donderdag 23 Juni inkorven voor Chateau- wax; die week beginnen ook de jonge dui ven-vluchten Zondag j.1. was de N.A.B. van P. te Epernay (Frankrijk) met haar duiven. Te 5.55 u. ging het sein ,los" en nam de zware vlucht een aan vang. Zwaar is de vlucht geworden door den tegenwind, aanvangende met N.N.O., snelheid 2 m per sec., werd ze in Nederland steeds ster ker en bereikte in Den Helder brj richting N. een kracht van 7 m per sec.. Op deze vlucht, afstand 439 km, was J. Riemers favoriet. Te 1.18.19 draaide hij zijn eerste snelheid, 1023 m per min. Riemers' en Scholten's duiven deden het weer geweldig, de anderen komen er haast niet aan te pas. De juiste uitslag luidt: J. Riemers 1, 3, 6. 9, 15, 20, 24, 25 en 29; F. Schol ten 2, 4, 7, 8, 10, 12, 16 en 28; R. Mulder 5: C. Buis 11, 21, 22 en 23; H. Rietveld 13 en 30; 30; Cup 14 en 19; Van 't Hert 18; Dirks 17; A. Felkers 26; Koger 27. POSTDUIVENVEREENIGIN G V.O.P. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht vanaf Epernay, Prijzen wer den als volgt verdiend: Bontes le; J. de Ruiter 2e, 7e; J. Boon 3e; M. de Boer 4e en 15e; Giesen 5e, 8e. 10e, 13e en 14e; Koorn 6e en 9e; W. de Ruiter 11e en C. de Wit 12e. Donderdag a.s. inkorven voor Bauna. WAARSCHUWING. Naar wij vernemen hebben de Ministers van Sociale Zaken en Justitie een rond- schrijven gericht tot de gemeentebesturen met het verzoek te waarschuwen voor de actie van de stichting „De Koloniale Unie" te 's-Gravenhage. DIENSTPLICHT. Aan den dienstplichtige Maxïmilianus Nu ij en s is door den Minister van Defensie uitstel van opkomst voor herhalingsoefenin gen verleend tot 9 Februari 1939. BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan de N.V. Westfrlesche Kerkbode te Schagen vergunning verleend tot, het verbouwen van haar drukkerij. WERKVERSCHAFFING EN STEUN REGELING. De voor deze gemeente voorgeschreven maatregelen inzake beperking van werk verschaffing en steunverleening zijn dooi den Rijksinspecteur voor de werkverschaf fing opgeschort tot 27 Juni 1938. ..Wat rijden die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u immer» vanmiddeg achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter, dien balk en uw oog?

Schager Courant | 1938 | | pagina 5