Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Raad Oude Niedorp Schager Kermis Voorwaarden der Regeering ter verkrijging van Rijkssteun aan- vaard. •Vergadering van den Raad op Vrijdag 17 Juni 1938, 's namiddags om half acht. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemeester-secretaris. De raad is voltallig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Door Ged. Staten is vastgesteld het quo tiënt, bedoeld in het tweede lid van art. 16 van het Financieele Verhoudingsbesluit over 1935 op f 11.9087. Goedgekeurd is o.a. de vcldwachtcrsver- ©rdening. De uitkeering, bedoeld in art. 3, letter b der wet op de Financieele Verhouding is voor het uitkeeringsjaar 1938'39 vastge steld op f 2625.—. Blijkens proces-verbaal van aanbesteding van het vernieuwen in gewapend beton van de Oude Niedorperbrug was laagste inschrijver de heer G. C. van Hotten te Haarlem voor de som van f 11.260.B. en W. deelen mede, dat zij het werk aan dezen hebben gegund. De heer Kolkman vraagt of er nog reke ning mee is gehouden, dat menschen uit deze gemeente te werk worden gesteld? De Voorzitter antwoord, dat volgens het bestek minstens 65 pet. der werklieden uit Oude Niedorp moet, worden betrokken. Ingekomen is voorts het verslag 1937 van de stichting Borgstellingsfonds „Hol lands Noorderkwartier". Rijkssteun 1938. B. en W. stellen voor de door de regee ring gestelde voorwaarden voor het verkrij gen van Rijkssteun in de kosten der ge meente-huishouding over 193S te aanvaar den en een suppletoire begrooting voor den dienst 193S vast te stellen. O.a. is voorwaarde, dat vergoeding voor politiediensten door brigadier van Ens e.a. moet worden verlaagd van f 165 op f 25. Door den Voorzitter wordt deze materie ove rigens uitvoerig toegelicht. De heer Kolkman vraagt hoe het nu moet met kermis, als de veldwachter geen ver goeding krijgen? De Voorzitter antwoordt, dat de veldwach ters verplicht zijn hun diensten te verlee- nen; zij moeten evengoed komen. Het voorstel wordt dan aangenomen. Vastgesteld wordt een tweetal suppletoire begrootingen voor den dienst 1937. Steun kleine tuinders. B. en W. stellen voor ben te machtigen tot het verstrekken van steun aan kleine tuinders, overeenkomstig de regeling van de ministers van Sociale en Economische Zaken van Mei 1938. Dit zal ongeveer kosten f 40 per week, duso ver dit jaar ongeveer f 1200.In deze kosten wordt ©venwel door verschil lende instanties bijgedragen. Er zijn 10 tuin ders, die steun in geld krijgen; 2 krijgen er steun in natura, aldus antwoordt do Voorzitter nog op een desbetreffende vraag. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aange nomen. De rondvraag. De heer Kolkman vraagt, of er nog mcn schen in den steun loopen, nu de werk verschaffing is stopgezet; en zoo ja, kun nen die dan niet te werk gesteld worden, aan den Rcidorswcg? De Voorzitter antwoordt, dat men hang was, met 20 mcnschen te zullen blijven zitten. Bij uitzondering mogen er vijf in werkverschaffing worden gehouden. Aan don inspecteur heeft spr. daarom gevraagd, dit aantal op 15 te brengen. Als bij too- versalg was het meerendecl der werkloozen echter verdwenen, het aantal ervan be draagt nog 6. Spr. had reeds iemand op dracht gegeven den Rcidcrsweg te vegen. Hij heeft evenwel gezien, dat er nog niets aan gedaan is en daarom denkt spr., dat ook deze man intusschen werk heeft ge vonden. Hierna sluiting. ling. Tenslotte werd na stemming het be stuursvoorstel om de komende winter een dubbelrondige competitie te spelen, gevolgd door een dubbelrondige promotie-degracla- tio, aangenomen. Verworpen werd het voorstel van de hee- ren Blom en Kuiper om een enkelrondige competitie zonder promotie-degradatiewed strijden te houden. De wintercompetitie zal nu gespeeld worden in de maanden September tot Mei. De promotiewedstrijden moeten beslist zijn voor het nieuwe winterseizoen weer begint. Verder werd nog mededeeling gedaan, dat Schaakmat in het komende seizoen zal me despelen in de competitie met de clubs uit de omliggende gemeenten. De thans loopen- de competitie werd procentsgewijze beslist, aangezien de afwerking te veel tijd zou vorderen. De zomercompetitie vangt nu aanstaande week aan. Daarin wordt gespeeld om prij zen. Bij de rondvraag werd nog voorgesteld, een insigne beschikbaar te stellen bij het 5-jarig bestaan van de club. Dit zal nader door het bestuur worden bezien. Men besloot in het vervolg de theorie een half uur voor den aanvang van de weke- lijksche speelavonden te houden. St. Jozef Gezellen vergaderen In de gehouden jaarvergadering van de St. Josef Gezellen ver. werden de winst- en verliesrekening, de begrooting en de reke ning 1937193S goedgekeurd. De balans sloot, op een totaal van f 1343.70. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden B. Bruin en Jac. Kraakman herkozen. In de plaats van K. Bckker en Andr. Bergen, werden gekozen J. Dekker en W. Snijders. 26 Juni a.s. zal een districtsdag worden gehouden te Obdam, terwijl 23 Juli a.s. een excursie zal worden gehouden naar de gas fabriek. 24 Juli wordt de sportdag gehou den. De heer G. Koopman, oud-senior, besprak de Jeugdwerkloozcnzorg. De scheidende bestuursleden werden hier na toegesproken. Den heer Bekker werd een polshorloge en don heer Bergen een wand bord. van Kolping en een paar manchet- knoopen met het vereenigingsinsigne aan geboden. Aan een aantal leden, die wegens berei ken van den 25-jarigen leeftijd-of door hu welijk de vereen, gaan verlaten, werden di ploma's uitgereikt. De heer Jac. Bruyn, senior, dankte na mens allen den vice-praeses Kapelaan Ouds hoorn. De Middenstandscursus geëindigd. De eerste cursus in dit seizoen van het In stituut voor Middenstandsontwikkeling is ge ëindigd. Op cjen laatsten cursusavond was o.a. aanwezig de onderwijsadviseur de heer Mallekote, alsmede de voorzitter en den secretaris van het schoolbestuur. Door den voorzitter werden de cursisten toegesproken. Ook de heer Mallekote voer de nog het woord. Uit waardeering voor diens onderwijs, werd aan den leeraar den heer Elfring, een mooie cyclostyle-inrichting aangeboden. De ze was hierdoor zeer verrast en dankte dan ook hartelijk voor dit geschenk. Aan den secretaris en den penningmeester van het schoolbestuur werd nog een fijn kistje sigaren aangeboden voor hun vele be- langlooze werk ten dienste van de school verricht. OUDKARSPEL. Schoolfeestvergadering. Donderdag werd in de Openbare Lagere School alhier do jaarlijksche school feest ver gadering gehouden. De voorzitter opent met een woord van welkom, waarna de secre taris de notulen leest en de penningmeeste- resse haar verslag doet over de geldmiddelen. Een klein tekort van de schoolreisjes in het vorig jaar kon uit de middelen der verecni- ging worden gedekt. De heide aftredende leden hadden de geld middelen nagezien en alles in de beste or de bevonden. Deze heide leden, de heer E. Duijf en mevr. de Vet, moesten evenals de heer C. Bakker, aftreden. Voor de eersto twee werden gekozen mevr. Ruiter en de hoer J. Hink en voor den laatste, de heer P. Langcdijk, die als invaller inplaats van drie jaar nu twee jaar zitting heeft. Met de groote kinderen zal dit jaar een reisje gemaakt worden naar Texel, een nieuw programma als aangename afwisse ling en met de kleineren gaat het dit jaar naar Bergen en Camperduin. Rij de rondvraag danken de aftredende le den voor de nrcttigc samenwerking. Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE. Biljarten. Bij den gehouden biljartwedstrijd ten lo kale van den heer N. Kaper, tusschen de clubs O.K.K. en On Maat, was de einduitslag 1159 tegen 927 carb. in het voordeel van O.K.K. BROEK OP LANGENDIJK. Steunregeling verlengd. Blijkens binnengekomen schrijven is de steunregeling voor deze gemeente verlengd tot 31 December 1938. Het luchtbeschermingsplan. Bij besluit van 18 Mei j.1. is vastgesteld een luchtbeschermingsplan met instructie voor de daarbij behoorende personen, hetwelk ter goedkeuring is opgezonden aan don betrok ken insnecteur der luchtbeschermingsdien sten te Den Haag. Als hoofd van dezen dienst zal optreden de burgemeester dezer gemeente. LANGENDIJK POSTDUIVENVER. DE METEOOR. De postduivenvereen. „De Meteoor" (Lan- gendijkWarmenhuizen) hield oen wed vlucht vanaf F.ncrnav (Frankrijk) over een afstand van 420 K.M. De vogels werden om 5 uur 55 min. met N.O. wind gelost. De eerste duif werd ge constateerd om 12 uur 36 min. sec., de laat ste prijswinnende duif was om 1 uur 26 min. en 16 sec. binnen. De prijzen werden gewonnen door: J. Deutekom 1. 2 3, 6, 7, 11 o prijs; P. J. Pronk 4 en 12; J. Kcmper 5, 9 en 10 en C. Bccmsterbocr Se prijs. B A RSINGERHORN Verlof Burgemeester. Door den Commissaris der Koningin is aan den burgemeester verlof verleend zich van 2 tot en met 12 Juli a.s. buiten de gemeente op te houden. We zeggen het elk jaar, néé, de kermis is eigenlijk niets oneer, laten we dat feest maar afschaffen. Maar toch, loopen we niet alle jaren, bij het bouwen al „toeval lig" langs de kramen en langs de spul len, teilen we niet voor ons zelf het aantal vermakelijkheden, en vinden we het tóch niet jammer, als dit of dat ont breekt? Och, de moderne tijd biedt den modernen mienschen veel en velerlei, ede ler vermaken wellicht dan de ouderwet- sche kermis, maar die ééné week van klatertooi-in-schijnwereld blijft toch voor velen onder ons dè weck van het jaar. En de aloude Schager kermis is nog steeds in wijden omtrek liét evepemenit. Daar staan ze dan weer, aanecnigerijd, de olie- bollenkramen en de palingstallen, de suikerkramen en de draaimolen! De heele oude geschiedenis, die altijd nieuw blijft! Natuurlijk hebben de caféhouders, elk naar den aard van hun zaak getracht het beste te krijgen wat op tooneel-, variété- en mu zikaal gebied te krijgen is. De „groote uit voeringen" in het Noordhollandsch Koffie huis" en de bioscoop en variété voorstel lingen in het Theater Royal bespraken, we reeds. In de groote zaal van het Noordhollandsch Koffiehuis zorgen de Timbertown Follies voor de echte swing and hot stemming. Moderne dansmuziek van de bovenste plank! In de voorzaal resideert weer liet orkest van mevr. Hoorners. Wie dit orkest verleden jaar heeft hooren spelen, weet dat elke aanbeveling overbodig is! Hotel Igesz. Wie kent niet „The Hodlars', de populaire radio en gramofoonmusici! De Hodlars kunnen er zich op beroemen in het gramo- foonplatenvraaguurttje van omroep en ra- diocentrale véél aan bod te komen. Ze zijn in hotel Igesz en met hen de be kende tapdanser Georg Conetta. Was een betere keuze mogelijk? Dancing Boontjes heeft Ah Davidson en zijn Kings of Swing gcengageerd. Het succes van Casino Helder, en Gulden Vries, Alkmaar. Het zal er weer vol worden! Hotel de Gouden Engel belooft een centrum van gezelligheid te zijn. Negen dagen lang speelt Henlk Schnitzler er met zijn band. De laatste da gen is er dansen in de intieme zaal, waar zeker velen zich zullen verpoozen. „De Roode Leeuw", het café van den heer Huiberts, beschikt naturlijk ook over prima dansmuziek. Het zijn de overbekende Professionals, die er werken. Wij hoorden ze in Opmeer. Het was „okè". Donderdag komt de R.K. tooneelver- eeniging St. Boncfacius uit Krommenie, welke een tooneelstuk ,,'t Lammetje" zal op-, voeren. Cabaret Prins heef t iets bijzonders. Naast, Jopie Keizer, van verleden jaar bekend, treden op Miep en Dirk Scholten, Jordaan vertolkers. Hun speciale nummers staan op de raamrcclame vermeld, 't Zal de moeite waard zijn! In Café Het Noorden zullen lustige kcllncrinnen in costume het schuimende gerstenat ronddienen. De popu laire humorist Leo Peelen zal voor de stem ming zorgen. Dick Ebelinck, accordeonist ontlokt schoone klanken aan zijn veel be wonderd instrument. Café Nottelman zal wel een trekpleister van liefhebbers van goede accordeonmuziek zijn. Cees Nat is ge- engageerde, dus een echte keimisstemming Café Bontes zorgt voor de vroolijkheid met de Continen tals, een bekende goede band. Als steeds is het hartigheidje naast de deur te krijgen, in den vorm van fijne gebakken visch. In Café Stenk tenslotte «uilen de Symphonians na hun binnen en bui ten 1 andsdie tournee triom- phen vieren. Vroolijke boel zal het daar weer worden. Men ziet, ook dit jaar variatie genoeg! BURGERLIJKE «TAND. Geboren: Petronella Johanna, dochter van Nicolaas Praat en van Anna Kampen; Jan netje Marie, dochter van Nicolaas Arion Tuinman en van Maartje Rong. Ondertrouwd: Pieter Hermanus Bakker, oud 25 jaren, waterbouwkundige, wonende te Bergschcnhoek en Janna Poldcrmans, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Schagcn; Arie de Moei, oud 84 jaren, zon der beroep, wonende te Schagen en There- sia Kruijer, oud 77 jaren, zonder beroep, wonende te Hcerhugowaard. Getrouwd: Cornclis de Jong en Christina Johanna Bccude. Overleden: Immetje Worp, oud 74 jaren, z. b. weduwe van Jan Boon. POLITIE Gevonden, een rijwiel en een sleutel. Verloren: een portemonnaie. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplichtige Pieter Bremer, der lichting 1934, behorende tot het 18e Rcgt. Infanterie, is opgeroepen om op 15 Septem- per a.s. voor den tijd van 17 dagen in de legerplaats bij Harskamp voor herhalings oefeningen onder de wapenen te komen. UITSTEL EERSTE OEFENING. De dienstplichtige Reijnhard Kok der lich ting 1938 is wegens kostwinnerschap uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van 1 jaar. WERKVERSCHAFFING. De Minister van Sociale Zaken heeft, de werkverschaffing in deze gemeente (bag ger- en slotwerk) verlengd tot en met 29 Oct. a.s. HET SCHAGER IMPORTHUIS. Onze plaats een praclitzaak rijker! Er is zeker durf en energie voor noodig om een zaak op te zetten als het „Schager Importhuis," die vanmiddag geopend wordt in 't pand voorheen bewoond door den heer S. de Vries in de Molenstraat! Het. is dan ook niet dan na rijp overleg, zooals de heer van Barneveld ons mededeelde, dat hij hiertoe het besluit heeft genomen. Er zijn naar zijn meening in Alkmaar en Den Helder aardige zaken op zijn gebied, maar, als men vooruit ziet, moet men toch tot, do conclusie komen dat een tusschen gelegen centrumplaats als Schagen zoo mogelijk hier bovenuit moet kunnen komen. Welnu,, dan maar aangepakt! De heer Hopman maakte een schitterend ontwerp voor een interieur zoo smaak vol, modern en gezellig, als men in den omtrek nauwelijks zal vinden. De heer van der Hoven, aannemer bestudeerde dit ont werp, en... door noeste vlijt is in korten tijd een waarlijk schitterend geheel ver kregen. De firma Houtlosscr zorgde op keurige wijze voor het afdoe ken, schilderen en ma- honicbeitsen. Op bijzondere wijze valt een zee van licht in de groote toonzaal. Zeker een succes voor de firma Schaafsma! Het zou een zeer lange lijst worden als we gingen opsommen wat. het Schager Import huis den koopcr heeft, te bieden. Wij za gen een fraaie collectie gcroartikelen en de nieuwste snufjes van de Kristal Unie* Daar waren schitterende vuurvaste porce- lein artikelen, het z,g. Scrvex Oven China* waarvan de firma den alleenverkoop heeft. Bijzettafels, salontafels, theemeubelen, van Delft's kinderwagens (alleenverkoop), rook tafels, leeslampen, koffers, tasschen, porte- monnaies, zaketui's kapstokken, schilderijen schemerlampen, Herders artikelen, kristal serviezen, keukenkasten, toiletstellen... het is maar een losse greep uit het vele wat wij zagen. Een bijzonderheid is nog, dat de firma vele goederen rechtstreeks uit het buitenland betrekt, en daarom bijv. de al leenverkoop heeft van vooraanstaande fa brieken, als de porceleinfabrieken Rosenthal Schünwald, Kahla, Mittenreich, de Engel- sche aardewerkfabriek Grindley, de plateel' en plastiekindustrie „Rcgina" enz. Een goede steun had het corps van den heer van Barneveld aan den vorigen eigenaar den heer S. de Vries- Zoo is door samen werking bereikt dat nog op 19 Juni, den eersten dag van de kermis geopend kon worden, zoodat. de stroom van menschen in deze feestweek de nieuwe zaak kan be zichtigen. Resumeercnde, deze fraaie mo derne, frissche zaak een stap vooruit in de ontwikkeling van onze plaats. Onze beste wenschen aan den energieken ondernemer de heer Van Barneveld en de twee jonge menschen, die de zaak zullen drijven, den.1 heer en mevrouw Hopman-Schaafsma! Kerkeraad der N.H. Kerk staat afwijzend hier tegenover. Het bestuur van de Evangelisatie „Bether" heeft zich tot den Kerkeraad der Ned. Herv, Gemeente gewend met hét verzoek in de aanstaande vacature een rechtzinnig predi kant te beroepen, in welk geval de Evan gelisatie gesloten zou worden. De Kerkeraad heeft geantwoord, op dat. verzoek afwijzend te moeten beschikken. Wel gevoelt de Ker keraad veel voor de rechten der minderhe den, maar het rechtzinnig deel der ge meente bedraagt niet meer dan 6 (het aantal rechtzinnige stemgerechtigde lidma ten 5 van het totaal), zoodat een recht zinnig predikant in de Schager Hervormde Gemeente toch zeker niet op zijn plaats zou zijn. KERKELIJKE KWESTIE TE ZAANDAM. Men deelt ons mede, dat Ds. J. Eikema reeds een maand geleden van het Classi caal Bestuur van Haarlem bericht ontving, dat aan zijn beroep naar West-Zaandam kerkelijke approbatie (goedkeuring) is ver leend. Vóór de beroeping hadden ruim 200 lidmaten (of ongeveer 1/10 van hot geheel) gevraagd, om een orthodox predikant, nnyir de Kerkeraad had dat verzoek, zooals be grijpelijk is, afgewezen. Het Classicaal Bestuur van Haarlem heeft echter de beide .Kerkeraden zoowel die van Oost-Zaandam als van West-Zaandam erop gewezen, dat de vervloeiing der grenzen tusschen beide gemeenten niet langer ge duld mag worden, en geëischt, dat men zich nauwkeurig aan die grenizen houdt* Het gevolg zal dan zijn, dat Oost-Zaandam ongeveer 1/3 van zijn gemeente zal moeten afstaan van West-Zaandam en finantieel niet het minst draagkrachtige gedeelte, wat ongetwijfeld in Oost-Zaandam beroering zal verwekken. Beide Kerkeraden zijn van meening, dat onrust en beroering in dezen tijd zeer zeker niet gewenscht zijn, en zoe ken samen naar de juiste oplossing van dit moeilijke vraagstuk. Hieruit blijkt dus, dat er van ecnige agi tatie geen sprake meer is, maar dat het de onderlinge verhouding betreft van twee Hervormde gemeenten, die tot dezelfde bur gerlijke gemeente bohooren, en die steeds prettig hebben samengewerkt. Ter aanvulling diene nog, dat de ge meente Oost-Zaandam twee predikanten heeft den vrijzinnigen Ds. C. Met en den ethisch-orthodoxen Ds. J. C. Fritzsche, en de gemeente West-Zaandam eveneens twee, maar twee vrijzinnigen: Ds. A. van Wijk en straks Ds. J. Eikema. RAADSVERGADERING UITGESTELD. De voor gisteravond uitgeschreven raads vergadering is op het laatste oogenblik uit gesteld. Naar wij vernemen was de oorzaak hiervan, dat de heer Mr. Dr. Buiskool niet aanwezig kon zijn. Ons is deze houding van den burgemees ter onbegrijpelijk. De raadsagenda bevatte immers in het geheel geen punten, welke speciaal door den afwezigen wethouder moesten worden behandeld, zoodat de ge- heele geste er op neer schijnt te komen, dat de burgemeester zonder zijn eersten wethou der niet kan of wil vergaderenEen zon derling .standpunt! POLS GEBROKEN. Bij de voetbaltraining op het S.R.C.-ter- rein kreeg de doelman L. Timmermans op een gegeven moment den bal vrij hard te gen de hand. Eerst werd hieraan niet veel aandacht geschonken, doch laten moest. <kl jongen zich onder dokters behandeling sfel-B len. Het bleek toen, dat zijn pols was gc-B spleten» WIERINGEN Zangconcours. Op de Zondagen 3 en 10 Juli a.s. organi seert de Bond van Zangkoren in Noordhol land zijn bondsconcours alhier, zoodat onze zangverceniging „Zang en Vriendschap", dir. Jb. I. Hovenier, dan de eer heeft weer als gastvrouwc op te treden. De feestelijke opening van dit concours zal Zaterdagavond plaats hebben, waarbij dan de muziekvercen. „Apollo", dir. J. van Glabbeek, en de Mandolineverccn. „Oefe ning Kweekt Kunst", dir. P. Jongkind, een concert zullen geven. „Op den lstcn concoursdag zullen we 10 Koren hooren, terwijl de laatste dag bestemd is voor 8 koren. Gedurende het concours wordt op het ter rein naast Cinema de Haan een kennis gehouden. Politie. Verloren: een portemonnaie, inhoudende twee gulden en een vleesch- en vischbon. Gevonden: een portemonnaie, inhoudende eenigc centen. Inl. bij de Gem.bode. Burger!. Stand van 1117 Juni 1938. Geboren: Robcrt Egbert, zoon van U. Schol ten en A. t. Bruggen. Therese, dochter van B Bakker en J. van Dijk. David Nicolaas, zoon van W. Leijs en W. Berkeveld. Arina, dochter van J. Ansems de Vries en G. Tijsen. Ondertrouwd: J. Louwerse en L. A. de Roo. Gehuwd: S. P. I-Ialfweeg en W. Klink. W. J. Groenevolt en E. H. Monshouwer. Overleden: Jac. Engel, 68 jaar, echtgenoot van T. Wagemaker. Onderwijzend personeel. Wegens ziekte van den onderwijzer J. J. R. Groos, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te Hippolytushoef benoemd de heer C. v. d. Leek, onderwijzer te Den Hel der. Herhalingsoefeningen. J. Drent, licht.*1927 op 10 Oct. 1938 voor 10 dagen bij het le Rcgt. Inf. te Assen; Tj. Riemersma, licht. 1932 op 15 Sept. 1938, voor 17 dagen bij het Regt. Motorart. te Leger plaats Oldebroek; P. Tolhuis, licht. 1932, op 15 Sept. 1938 voor 17 dagen bij het 2e Regt. Inf. te Vcnlo. KOEGRAS DE NOODSLACHTPLAATS. Tijdelijke verlenging van de huurovereenkomst. In de vergadering van 1 Maart 1038 be sloot. de 'Heldcrsche gemeenteraad om met ingang van 1 April 1938 dc noodslaehtplaats te Koegras voor den tijd van 3 maanden in te huren, alzoo tot 1 Juli van dit jaar. In verband met de plannen tot stichting van een nieuw gebouw voor den dienst voor Sociale Zaken te Den Helder, als ge volg waarvan ook naar een andere huisves ting van het kantoor van den Vlccschkeu- ringsdienst en de nieuwe noodslaehtplaats rnoet worden omgezien, komt het B. en W. van Den Helder gewenscht voor om den bestaan den toestand voorloopig nog te be stendigen. Op grond hiervan stellen zij den raad voor om do z.g. noodslaehtplaats to Koe gras van de weduwe Van Stipriaan met in gang van 1 Juli 1938 in te huren voor den tijd van 9 maanden op de thans geldende voorwaarden, d.i. voor een huurprijs, bere kend naar f300 per jaar en overigens op de voorwaarden, vervat in de huurovereen komst van 18 September 1930. Zij hopen vóór het verstrijken van dezen huurtijd afdoende voorstellen voor het ex- ploitceren van de nieuwe noodslaehtplaats te kunnen voorleggen. SINT MAARTEN Vergunning collecte. Door den burgemeester is goedgunstig beschikt op het verzoek om een buscollecte te mogen houden ten bate der blinden te Wolfhezen, Verhooging basis uurloon ge vraagd. De Langendijker Bestuurdersbond heeft zich met een adres tot de gemeenteraden ge richt, houdende het verzoek er bij don mi nister op aan te dringen de voor de werk verschaffing in deze gemeente geldende ba- sisuurloonen te verhoogen rhet, 2 cent, dus te stellen op 27 cent met een toeslag van 10 De tewerkstelling in den proef- polder. We vernemen, dat bij het. werk in den Westelijken Proefpolder in het Gccstmcr- am'bacht arbeiders te werk worden gesteld uit Alkmaar en I-Ieiloo. Wie zich de ver gaderingen over de saneering van dit tuinhouwdistrict herinnert, zal dit wel wat. vreemd vinden, daar toch geen andere mee ning kon post vatten dan dat alleen arbei ders uit dit gebied zouden worden tewerk gesteld. Dat daarover wel eenigc ontstem ming kon ontstaan, is duidelijk, ook al door tegenstellingen, welke daarbij aan den dag treden. Zoo werd ons meegedeeld, dat het basisuurloon der arbeiders uit Allernaar 35 cent zou bedragen en van Ilciloo 30 et.. Als men dan de waarde van den arbeid der Langendijker arbeiders met 25 cent betaalt, schept dit bij dezen geen onverdeeld gevoel van bevrediging. Kroosopruiming. Men deelt ons mee, <lat kan worden ver wacht, dat spoedig met de kroosopruiming in het Gcestmerambacht zal worden be gonnen. Den gemeentebesturen zal worden verzocht werklooze arbeiders beschikbaar to stelen, doch buiten bozwaar van de ge meentekas. Het werk zal in werkverschaf fing worden uitgevoerd, waarbij de mate riaal en toezichtkosten voor rekening van de bannc- en polderbesturen zullen komen. NOORDSCHARWOUDE. Concert. Donderdagavond werd in de muziektent achter de O.L. school een concert gegeven door de harmonie „Excelsior" en het Fanfa recorps „Kunst Na Arbeid", beiden onder leiding van den heer P. Pranger. Tengevolge van het koude en gure weer was de belangstelling voor dit. concert slechts matig, wat. jammer was, daar de pres taties van beide vereenigingen weer op hoog peil stonden. Toestemming verloting Aan de Ned. Herv. vrouwenclub alhier is door B. en W. toestemming verleend tot bet houden eoner verloting ton bate van de art men der Ned. Herv. kerk. Aanbesteding en verpachting. Door het Geestniorambacht van Westfries land werd een aanbesteding gehouden van het rictsnijden en de verpachting van hel vischwatcr. De uitslag hiervan was als volgt: Verpachting Vischwatcr: Perceel 1, 2. 5, N. Rood te Hoogwoud, voor resp. 11f20 en f 43. Perceel 3, P. Groen Az. te Langercis f 17. Perceel 4, C. G. Nieda tö Amsterdam voor f 41. Aanbesteding Rictsnijden: Perceel 1, J. Schouten, Dirkshorn, voor f -IS. Perceel 2, Meeldijk en Hcijmnns te Noordseharwoude, voor f47. Perceel 3 C. Sijs te Rustenburg voor f23. Perceel 4 J Brink te Heorhugo- waard voor f 62 en perc. 5, II. Stam te Ha renkarspel, voor f 97. SCHAAKMAT Gisteravond hield de schaakclub Schaak mat een ledenvergadering ten lokale van den heer G. Hop alhier. Een 25-taJ leden was aanwezig. Voorzitter de heer K. de Vries opende waarna dc secretaris de heer Moraal, de no tulen voorlas, welke onveranderd werden vastgesteld. Omtrent de competities ontspon zich een breedvoerige en langdurige gedachtenwisse- Verzoek om rechtszinnig predikant te beroepen

Schager Courant | 1938 | | pagina 6