Plaatselijk Nieuws. Breuklijders! TERLÉPs Drogisterij Polder Callantsoog Huidonzuiverheden, vetwormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag De turfschipper van Alkmaar en het puikje van de nieuwe Sumatra- Oogst is weer voor de Riimeester-Rookers ie Alkmaar. Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Zaterdag 18 Juni 1938 Derde blad Stemgerechtigde Ingelanden van den Pol der Callantsoog vergaderden gistermorgen om. elf uur ten huize van den heer P. de Haan. Voorzitter de heer P. J. Kruisveld, dijk graaf; secretaris de heer K. Roggeveen. Behalve het Bestuur zijn slechts 3 perso nen. aanwezig, waaronder burgemeester Re- borst. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering worden gelezen; ze worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Grondverkoop. JDe Voorzitter deelt mede, dat, behoudens <ie gewone goedkeuringen van alg. verga dering en Ged. Staten, door het Bestuur is verkocht aan de N.H. Levensverzekering- Mij. een Stuk grond voor deni prijs van f 850.— per H.A. Deze prijs geldt ook voor den grond, die de Mij. in erfpacht heeft. Het betreft hier het land, dat van d'en win ter is geëgaliseerd in werkverschaffing bij de boerderij van Glas. In totaal ongeveer H.A. Ook de kwestie van de erfpacht is geregeld. De secretaris licht nog toe, dat de ver loop zal opbrengen f 16Ö0. Daarvoor wordt ;ekocht een stuk Ned. Staat a 3 pet. Op- rengst f 48.per jaar. Aan erfpacht zal neer betaald moeten worden f 7.50, zoodat iet jaarlijksche voordeel, dat uit de trans- ictie voortvloeit, is te begrooten op f 40.— ier jaar. De betaling wordt gesteld naar ipmcting van het Kadaster. Om echter di eet geld te ontvangen, zal_ een zekere ;rootte worden aangenomen, in afwachting fan de juiste opmeting. De heer v. d. Plas dringt erop aan, zoo rauw mogelijk het geld zien binnen) te krijgen. 3 De Voorzitter antwoordt, dat in ieder ge- ral de goedkeuring op een eventueel besluit al moeten worden verkregen. De vergadering gaat hierna met de plan- ïen van het Bestuur accoord. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij- ren inzake de overdracht van den Jewels- yeg. Gevraagd is om deze zaak nog even ,f te wachten in verband met het nog aan- langig zijn van een betrekkelijk wetsont werp. Conversie geldleemngen. Mededeeling wordt gedaan van de corres- londentie omtrent de conversie der geld- eeningen. Men kan het geschiktst terecht lij de Boerenleenbank te Schagerbrug. De annuïteitsleening kan echter niet ver- roegd afgelost worden. De heer v. d. Plas merkt op, dat juist dit 3 zwaarste leening is. Desgevraagd licht urgemeester Rehorst toe, dat leeningen iet vervroegd afgelost kunnen worden, fanneer daartoe in het contract geen ruim I wordt gelaten. Bij de Boerenleenbank wordt geleend een cdrag van f 10.675.— tegen een renteper en tage van SVi% met een looptijd van 10 aar. Voor een vervroegde aflossing binnen e eerste 3 jaren zal 1% boete verschuldigd ijn. Wat betreft de kasgeldleening, waaraan e algemeene vergadering haar goedkeuring lad verleend, wordt medegedeeld, dat Ged. itaten erop hebben gewezen, dat er geleend an worden voor 1% of nog minder. De secretaris licht deze kwestie nader oe. Voor den Polder is het toch het gemak- ;elijkst om deze leening te sluiten met de boerenleenbank te Schagerbrug, wat boven- lien voordeeliger is. Opgemerkt wordt, dat een goede oplos ing zou zijn, als men het betreffende be trag in kas had. De heer v. d. Plas: Daar weet ik een mid- !el op. Dan moeten de ingelanden hun ierde betalen! Het kroosvraagstuk. Bij de rondvraag vraagt de heer Baken e letten op het kroos in de ringsloot. Spr. ou over een week of drie willen schouwen, lis de hooibouw achter den rug is. De voorzitter zegt, dat het Bestuur in derdaad wordt gedwongen andere maatre den te nemen, anders wordt het een hoo- verdwijnen door de huidzuiverenide, huid voedende en huidverfraaiende kracht die Purol in hooge mate bezit. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. pelooze rommel, men zal deze zaak bekij ken. Ook de waterstand komt nog ter sprake, waarover de heer Kater klachten heeft. Het vele kroos speelt bij den waterstand een groote rol. De voorzitter merkt nog op, dat kroozen zeer verschillend wordt beoordeeld: sommi gen juichen het toe, wanneer gekroosd wordt, anderen keuren het af. De heer Blokland is er voor om drie maal te kroozen. De Voorzitter stelt voor een herschouw te houden. De heer Baken gaat hiermede accoord; de menschen langs de ringsloot hebben in 't geheel niet gekroosd. Ook de vergadering keurt dit voorstel goed. Slooten in het hooiland worden even wel van kroozen vrijgesteld; zij moeten wel uitgehakt worden. Is bij herschouw de zaak nog niet voor elkaar, dan zal een boete van f 2.50 worden toegepast. (Bij schouw be draagt de boete f 1) De keur zal in ieder geval worden ge handhaafd. Hierna sluiting. POSTDUIVENVER. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.I. een wedvlucht van af Orleans, afstand 600 km. In concours waren 89 duiven. De vogels werden om 6 uur met N.W. wind in vrijheid gesteld; de eerste duif bereikte haar hok om 5.51.9 uur en- de 23e om 8.30.14 uur. Door de volgende leden werden de prijzen verdiend: C. Bontes 1, 9, 12, 16, 20; A. Kooger 2; J. v. Riel 3, 4; Limonard 5, 10; L. ten Kate 6, 18; G. Schotting 7, 8, 13, 14, 21; Westerhof 11, 17; B. Swierzicky 15, 22, 23; Salfisehberger 19. In den beginne begreep feitelijk niemand er ook maar iets van. De kantonrechter niet; de ambtenaar niet, de griffier niet en ookde verdachte zelf niet. Veldwachter en deurwaarder kwamen er aan te pas, maar ook zij konden geen licht in de zaak brengen. Het begon al met een afschuwelijk' mis verstand, toen de kantonrechter meende, dat verd. J, W. in Anna Paulowna geboren was. Geboren In Anna Paulowna, riep de verd. uit; wel neen, daar in den polder ben ik niet geboren. Ken je me niet, ik woon hier in Alkmaar. Mr. Boerrigter had een verkeerde bij den kop en toen kwam vast te staan dat deze verd. in Alkmaar woonachtig was en het beroep uitoefende van turfschipper. De kantonrechter, niet uit het veld gesla gen, vroeg verd. of hij in het Noord-Hol- landsch Kanaal had gevaren? Mot U verbeelde, zeide verd. amicaal tot den ambtenaar. Wat moet ik verbeelden? vroeg Mr, de Brueys Tack. Nou, da'k d'r zooveel keere vaar, nogal glad. Maar je had geen reglement en geen pa pieren van de bevraohtingscommissie, licht te de kantonrechter verd. in. Weet ik wel, hier heb u me papiere, ant woordde verd. en gaf Mr. Boerrigter een bundeltje minder frissche paperassen. VAN HET GEELZWARTE FRONT. Kermisvoetbal. Voor eersten kermiszondag staan een paar aantrekkelijke wedstrijden op het progra- ma. Schagen I speelt om 3 uur tegen een Hel- der-combinatie, welke er als volgt ,zal uit zien: J. Wit Schotting, Evers Swaters Steenbergen Quant Voerman Stuyvenberg Vermeulen. Wieren De Vries Een zeer sterke combinatie dus, waarin verschillende spelers van Helder I zijn op genomen. Vooral de achterhoede is op oor logssterkte gehouden. De Spartanen zullen dus terdege van zich af moeten bijten om een eervol resultaat te bereiken. De voorhoede kon gelukkig ster ker gemaakt worden, dan de laatste weken het geval was. Peetoom speelt weer mid- voor, terwijl v. d. Ben de rechtsbinnenplaats bezet. Een experiment, dat eenigszins ge waagd is, lijkt het opstellen van A. de Wit op de linksbinnenplaats. Het is in ieder ge val een poging om van den aanval meer kracht te doen uitgaan en daarom alleen reeds toe te juichen. De training wordt door de spelers thans enkele weken gevolgd en mogelijk zullen de eerste vruchten hiervan morgen reeds ge plukt kunnen worden. Laten wij het hopen! i (Zitting van Vrijdag 17 Juni.) Zuïdscharwoude. DRONKEN OP DE FIETS. Allereerst wordt behandeld de zaak tegen l K., wonnende te Z.-Scharvvoude welke ver leden week werd aangehouden om den ver balisant F. H. als getuige te hooren. Verd. Jordt ervan beschuldigd in de Houttil te Ukmaar in staat van dronkenschap op z'n •ets te hebben gereden. Verd., die thans niet is verschenen, had 3e vorige week ontkent, dronken te ziin geweest. [Get., verbalisant de politieagent T.H., komt anders verklaren. Verd. reed in de Houttil en laveerde van links naar rechts. JP den hoek van Houttil en Langestraat «wam hij van z'n fiets te vallen en kon niet tieer overeind komen. De ambt. van het O.M., Mr. de Bruevs tack vordering nemend, acht het tenlaste telegde wettig en overtuigend bewezen en 'n boete subs. 10 dagen hechtenis. De kantonr. Mr. Boerrigter veroordeelt •81'd. tot f 10 boete subs. 8 dagen. St. Paneras. DRIE PERSONEN IN EEN CABINE. De volgende verd. is E. J. de V. uit St. rancras, die met z'n auto op den Frieschen jeg heeft gereden en drie personen boven «te 12 jaar in de cabine van z'n wagen had, envijl de rugzijde niet meer dan 1.50 M. tédroeg. luv merkt «>P. dat de rugzijde meer dan •j-w m. was. Aan eiken kant was er nog **72 c.M. over. 'Ambt. O.M. Neen, wat u als rugzijde aan merkt is geen rugzijde. Waarom liet u dien hoek afsnijden? Verd.: Voor de statie. Ambt. O.M.: Een vrachtauto heeft toch geen statie noodig. Verd.: Je hoeft feitelijk geen cabine te hebben. Ambt. D.M.: Nu begrijp ik er niets meer van; dan moogt u misschien ook zonder stuur rijden. (Gelach). Vordering nemend, acht de ambt. van het O.M. het tenlaste ge legde wettig en overtuigend bewezen en eischt f 3 boete subs. 3 dagen. Verd.: De zitplaatsen waren ruim genoeg, misschien is de rugzijde te smal. Mr. Boerrigter: Dan is de wet niet goed, maar ik zal die toch maar toepassen. De Kantonrechter acht het tenlaste gelegde wettig en overtuigend -bewezen, maar zal verd. geen straf opleggen. Aimlbt. O. M.: Zorgt u nu, dat de zaak in orde wordt gebracht en brengt u ook de rugzijde op de vereischte breedte? Verd.: Jawel, mejieer. Oude N i e dorp. LOONLIJST TE LAAT INGESTUURD. Daarna staat terecht A. G., wonende te Oude Niedorp en vrachtschipper van be roep. Deze wordt ervan beschuldigd de loonlijst van zijn knecht over het 2e half jaar 1937 op 15 Maart 1938 nog niet te heb-ben ingeleverd. Verd. erkenit het feit, hij was met de in zending te laat, omdat hij naar het zieken huis was geraakt voor een operatie. De Ambt. van het O.M. vordert f 10. boete subs. 10 dagen. Verd.: Dat vind ik erg hoog; ik ben al drie maanden zonder werk. Ambt. van het O.M.: Dan had u er ze ker voor kunnen zorgen. Mr. Boerrigter veroordeelt verd. dan tot f 4.—. boete subs. 3 dagen hechtenis» Wat zijn dat voor documenten? vroeg de ze verbaasd. Nou, de papiere, nogal glad. Mot je ver beelde. Ik begrijp d'er niks niemendal van; 't is een rommeltje, dat heb ik nog nooit bij de hand gehad. Maar je had geen reglement, hield de ambtenaar vol. Dat lag voorin en ik stuur achter; hoe ken je d'er dan bij komme! Ik vaar alleeni turf en d'er is nooit niks van gezeid. Een jaar of acht geleje, toen dachten ze dat ik dood was, dat weet je misschien nog wel. Maar je staat hier toch maar levend voor ons merkte mr. Boerrigter op. Dat zou 'k meene. De ambtenaar vroeg f 2.subs 2 dagen voor het ontbi^eken van een reglement en f 4.subs. 4 dagen voor het niet hebben van een bevrachtingsbrief. Weet ik veel repliceerde verd. ik ken niet leze. Kunt U niet lezen? deed de ambtenaar verbaasd. Kenne, kenne is twee; maar toch wel moeilijk. In elke klas heb ik een jaar zitte motte. Dat is normaal, meende de ambtenaar. Ik vaar voor me eige, zeide verd. Een antwoord dat sloeg als een tang op een varken. Nou, zei mr. Boerrigter: ik zal het goed met je maken, voor het niet hebben van het reglement zal ik je geen straf opleg gen, want je hebt er nu een en voor het ontbreken van den bevrachtingsbrief f 1. boete. Kun je dat betalen? Die gulde, zal me een zorg zijn! En meteen graaide verd. in z'n diepe broekzak en gooide pardoes een gulden voor mr. Boerrigter. Deze schrok en riep toen verd. terug. Die wil ik niet hebben man,, die moet je op de griffie betalen. Als je dan maar zegt waar dat is; zei de verd. De deurwaarder ontfermde zich over den man! Den voetballiefhebbers staat intusschen een fraai partijtje voetbal te wachten. Schagen 2 speelt om 1 uur, eveneens te gen een Heldercombinatie. Het reserve-elf tal telt tal van veelbelovende spelers, die ongetwijfeld straks hun kans in het eerste elftal zullen krijgen. Men moet deze krach ten werkelijk eens aan het werk zien; het is de moeite waard- Vermclden we tenslotte nog, dat het pu bliek niet bevreesd behoeft te zijn voor lau we partijtjes, daar de spelers het uiterste zullen geven om den trainer te toonen, wat zij waard zijn. „DE JANTJES" IN HET NOORD-HOLL. KOFFIEHUIS. Tijdens de komende kermisdagen zal het gezelschap Bouber met „de Jantjes" voor een paar echt vroolijke avonden zorgen. Het is eigenlijk onnoodig voor dit stuk, dat door de sprekende film nog grooter populariteit heeft gekregen, nog een. /aan beveling te schrijven. Toch laten wij hier eenige recensies volgen, waarin de sfeer van het stuk zoo juist wordt geteekend. Want hoe mooi de film ook moge zijn, „de Jantjes" gaan eerst recht leven op het tooneel! „De Telegraaf': In dit stuk: een vlotte grap, een waar woord op de goede plaats raakt men absoluut onder de bekoring van het frissche spel! Op de planken is het als steeds een goeie boel, de tapkasten rinkelen, de scheeve petten staan op rond borstige Jantjes en kolonialen. En onder het blonde kapsel van de struische meiden broeit het warme AmsterdamsChe leven. Het gebeurt imet een uitstekend tooneel- spel, warm menschelijk en natuurlijk, met geen valschen noot er tusschen. Het spel van allen is te prijzen. Het genre van de Plantageschouwburg is gezond en heeft prima yertolkera, i\Vie het jiict zag, moet het gaan zien, hij zal zich beter amuseeren dan bij menig halfzacht blijspel. „Handelsblad": Heiman Bouber, de schrij ver van al minstens een dozijn volksstuk ken, is een phenomeen in onze goede stad Amsterdam. Hij is e?n tweede Justus van Maurik, die het lief en leed van het Aim- sterdamsche volk aan den zelfkant des le vens voelt en begrijpt en het dramatische in zijn stukken weet weer te gev'eni met een genoeglijke afwisseling van den zilten traan en den gullen lach. Zijn schepping „de Jantjes" is en blijft een van zijn beste stukken. De Plantage-schouwburg heeft wel zelden een duurzamer succes aan schouwd, en dat „de Jantjes" nog geregeld volle zalen trekt, bewijst dat de auteur het klappen van de zweep kent. En het bewijst tevens dat dubbelzinnige situaties en vieze grappigheden geen onontbeerlijke ingredi ënten zijn in den tooverdrank van bet suc ces. Want „de Jantjes" kan iedereen gaan zien: het is een mengsel van humor en sentiment. „Haarlemsch Dagblad": Tic woonde ver leden week de 2900ste opvoering van „de Jantjes" bij te Amsterdam. Wat is de le venskracht van dit bijzondere stuk? Een aangeboren gezondheid! De levenskracht van dit gezelschap? De goede geest! Die heide moesten het tot zoovele voorstellingen brengen. Ten gevolge van het sterk vermin derde exportcontingent naar Duitschland waren de verwachtingen betrekkelijk laag gespannen en hoewel de kaas markt op deze omstandigheid wel rea geerde, bleken de gevolgen tóch ge ringer dan velen hadden gedacht. Voor een goed deel spruit dit vermoedelijk voort uit het feit, dat de vooiraden overal uiterst gering zijn. Het is dus de speculatie voor opzet, die waar schijnlijk op het oogenblik de prijsver- lagende factor van het verlaagde Duitsche contingent tegenwerkt, want de meeste kooplieden moeten na een maal een zekere voorraad hebben van de goede opzetkaas, die thans aan de markt komt. Daarbij komt, dat de voorraden 40 plns kaas in Friesland in zooverre meevallen, dat ze veel geringer zijn als werd verwacht. Onder deze omstandigheden was de hoogste markt f 20.50. De gang voor opzetgoed was i IJL— f 19.50, voor goede consumptiekaas f 18-tot een halven gulden daar beneden. Voor U bestaat een BREUKBAND, die U weer in staat stelt, alle werkzaamheden, zonder bezwaar nit te voeren. Dit is TER- LEP's BREUKBAND ZONDER VEER. das géén knellend gevoel en hinderlijke drnk. Ook in BREUKBANDEN MET VEER heb ben wij een groote sorteering. Steeds alle maten voorradig. In prijzen vanaf 12.50, Alleen verkrijgbaar in Apothekers Assistenten, HOOGZIJDE 103. Tel. 99 SCHAGEN. 'ALKMAAR, 17 Juni Kaasmarkt. Aangevoerd: '48 stapels, zijnde 130.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 20.50, boerenkaas kleine f 20.—, idem commissie f 23.50. Handel matig. LEEUWtARDEN, 17 Juni. Veemarkt. 66 Enterstieren f 80185, 112 Twenterstieren f 185—345 per stuk, 312 vette koeien f 140—275 per stuk, 4670 ct. per Kg., 384 melk- en kalfkoeien f 130—310, 28 pinken f 65150, 23 vette kalveren f 18 —60, 99 graskalveren f 25—60, 475 nuchtere kalveren f 3—8 314 vette schapen f 12—28, 144 weideschapen f 11—21, 394 lammeren f 711, alles per stuk, 250 vette varkens f 38—130 per stuk, 46-50 ct per Kg., 33 magere varkens 22—45 ct per Kg., 223 kleine biggen f 12—20 per stuk, 22 bok ken en geiten, 105 paarden. Totaal aanvoer 2994 stuks. Overzicht: De'aanvoer was vrij wel stationnair echter niet grooter. Stieren handel tamelijk goed met vrijwel de zelfde prijzen. Afloop voor zware, soort iets kal mer. Vette koeien vlugger, goede soort echter nog vrij goed te plaatsen tegen sta- tionnaire prijzen. Overigens iets flauwer. Melk- en kalfkoeien iets vluggeren handel, ruim prijshoudend. Pinken kalm, vette kal veren kort aanbod, stemming van den handel flauw. Graskalveren ongeveer prijs houdend. Nuchtere kalveren korter aan voer, iets vlugger te plaatsen en prijshou dend. Varkens prijshoudend. Kleine biggen iets duurder. Schapen en lammeren zeer stug. Slachtschapen brachten iets minder op. De N.V.C. nam 140 varkens over. Zuivel. Nagelkaas 13—36, Goudakaas 13—31, aanvoer 752 Kg. Veilingboter 1.24 1.18, aanvoer 0/3, 5/6, 0/12 vaten. Commis sie f 0.77. Eierhandel. Kipeieren? aangevoerd 18.000 Kg., prijs 2%—4*4 ct. per stuk, han- delsprijs 55—58 ct. per Kg., Eenideieren: aangevoerd 250 Kg., prijs 3—31/4 ct. p. stuk, handelsprijs 40—45 ct. 'per Kg. Pluimvee. 50 slachthanen 60-80 ct., 75 slachtkippen f 0.60—1, 350 jonge hanen 4090 ct., 150 piepkuikens 10—25 ct. p. st, Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. - Edammer kaas 20 plus 7.50—8, 40 plus 14:50—15, Goudsche kaas 20 plus 7.50—8, 40 plus 14.50—15, Broodkaas 40 plus 14.5015» Stpjroimjng flauw*

Schager Courant | 1938 | | pagina 9