Hoogwoud reorganiseert do brandweer Er komt een corps van vrijwilligers zooveel uitstralen, dat meneer Buiskool niet gemist wordt. Voorzitter begrijpt niet wat voor misdaad hij begaan beeft. Er wordt wel meer een vergadering uitgesteld. Zoolang mogelijk heeft spr. gewacht, maar tenslotte moest hij toch uitstellen. De middag van thans is niet 200 geschikt, maar de woningkwestie kan niet worden uitgesteld: Öok de kwestie van de werkloozensteun was urgent. In overeen stemming met de wethouders is de vergade ring op Donderdagavond gesteld. De heer Stam heeft gezegd dat hij niet kon en is naar zes raadsleden gegaan om de verga dering onmogelijk te maken. Het was niet slim, want de voorzitter kon toch weer bin nen 24 uur een vergadering uitschrijven. Waren er dan leden tekort, kon hij een derde vergadering desnoods met één lid houden. Spr. heeft het van den heer Stam niet aar dig gevonden. Er is spoedeischend gezet, anders waren de besluiten niet wettig ge weest. Dat de heer Buiskool is wegge bleven, zal zijn reden gehad hebben. Spr. kan en wil dit niet beoordeelen. Geen misdaad was het, zegt de heer van Erp. Hij zou eer der van een prestigê-kwestie willen spre ken, en daarover zou hij veel meer kunnen zeggen. Wat de voorzitter verder vertelde, gaat spr. niet aan. Voorz. blijft de redeneering niet begrij pen. Er worden toch zooveel vergaderingen uitgesteld! Het moet aan het beleid van den voorzitter worden overgelaten of hij wethouder Buiskool al dan niet bij de be sprekingen tegenwoordig acht. De heer Stam zegt, dat de Katholieken Donderdag een uitvoering wilden bezoeken. Er was van onaangenaamheden geen spra ke. Voorz.: Dan lieg ik in commissie. Weth. Bijlsma vertelde het heel anders. Ik vind het niet aardig van een raadslid, tegen wien ik steeds welwillend ben geweest. Weth. Bijlsma houdt vol, dat de heer Stam opzettelijk de vergadering onmogelijk wilde maken door zes raadsleden te bezoe ken. De heer Stam en de heer Bijlsma lichten eikaars standpunt toe. Voorzitter: Meneer Stam, uw houding is niet mooi. U heeft het meer gedaan. De kermis. De heer van Erp wil inzage van den brief van den Commissaris van de Ko ningin. Voorzitter weigert. De brief is aan hem gericht. De raad heeft, er niets mee noodig. De heer van Erp vindt het funest. De raad als vertegenwoordiger heeft zeggen schap. De heer van Erp vraagt of de wethou ders den brief hebben gelezen. Voorzitter: Jawel! De heer van Erp vraagt of beide wethou ders den brief hebben geaccepteerd. Ik laat me de tong niet schrapen, zegt Voorzitter. De wethouders hadden niets te accepteeren, het was een bevel van den commissaris aan mij. De heer van Erp zegt dat 95 pet. van de bevolking het met het, besluit niet eens is. Nu blijkt dat bevolking en raad niet met argumenten kunnen komen, zal men de be langen niet behoorlijk kunnen Verdedigen. Waarom mogen de bedrijven niet om 4 uur muziek laten maken? Spr. doet. een beroep voor den a s. Zondag alsnog muziek toe te laten van 4 uur af. Lees de Zondagswet- zegt Voorzitter. Hoe langer men praat, hoe beroerder het is, ook voor mij. Ik moet het nolens volens toepassen, de burgemeester is er zelf sterk tegen! Weth. Buiskool wijst op het besluit op de vorige vergadering. Het was reeds een fait accompli, bovendien een collegekwestie. Het college heeft met tal van argumenten ge protesteerd, die onverbiddelijk zijn afgewe zen. De heer van Erp heeft niet heelemaal de Zondagswet, gelezen, maar is verbaasd over Mr. Buiskool. De andersdenkende bevolking en de grootste belastingbetalers zijn gedu peerd. Voorzitter: Ik laat meneer van Erp maar klptsen. hii spreekt verward. Ik sluit de discussies! Een harde hamerklap maakt een einde aan de bespreking. In rustiger banen. De heer Dekker vraagt een papiermand voor de autobussen bij het station. Zal bevorderd worden. De heer Dekker komt nog terug op het verstellen van de vergadering. Het is zeer lasiig, en moet niet meer voorkomen. Voorz.: Het is bijna nooit gebeurd. De heer Wissekerke heeft van het bericht zeer opgehoord. Na de uiteenzetting van mr. Buiskool ziet spr. niet in, dat deze er bij noodig was, misschien acht dc burgemeester zijn eigen capaciteiten te laag, de Baad echter niet. Er wordt te veel over gekletst en dat doet bet prestige van den Raad geen goed. Het is geen motief. Ij kon de zaak toch ook verdedigen. Voorzitter: U moet het aan mij overlaten. Weth. Buiskool: Men kan ook kletsen zonder dat u er wat van boort. De heer Wissekerke legt de verklaring af dat hij er inderdaad over gesproken heeft, ook met den heer Stam. Spr. heeft echter geen behoefte om Ier wille van den Raad te blijven. Weth. Buiskool: Ze moeten mij dit jaartje nog maar nemen, zooals ik ben. De kiezex-s moeten maar zien, 't zal me tenslotte een zoi-g wezen! Bovendien heeft de burgemecs- tcr op eig enhoutje de vergadering uitge steld. Wat mij betreft, had het door kunnen gaan. De heer Van Erp zegt, dat hij niet. van kletspraatjes houdt. Slaat dat op hem, dat van dal afspraakje? Weth. Buiskool: Niet op U en niet op een ander raadslid. Het. is op sti-aat. verteld. Voorzitter: Het zou niet zoo gek zijn als een afspi-aak was gemaakt. De landbouwschool. De heer Van Erp vraagt, of B. en W. een en ander kunnen mededeelen over de land bouwschool. Voorzitter: Kunnen wel, maar 't is beter van niet. De heer De Vi'ies: Zeg het maar wel, de mcnschen wachten er met spanning op. Op voorstel van de wethouders zal de voorzitter in openbare en in comitézitting eenige mededeelingen doen. Voorzitter deelt dan mede, dat met volle kracht aan de zaak wordt gewerkt. Men zal ti'achten een en ander nog gedui'ende den volgenden cursus voor elkaar te hebben. Reeds is, nadat het college in Leeuwarden en Groningen gekeken heeft, een geschikt terrein gevonden. Er is voldoende tuin bij. Br komen 4 lokalen, voor 2 klassen en 2 .parallelklassen. Een lokaal voor scheikun de, laboratorium en een lokaal waar een levende koe kan worden gedemonstreerd. De plannen zijn reeds bij het werkfonds, men hoopt binnen twee maanden de beslissing te hebben. Hierna sluiting. De raad gaat in comité. Wethouder Buiskool heeft laatste woord. het Weth. Buiskool doet het genoegen dat de heer Wissekerke meent, dat hij niet noodig is. De kies vereen iging Schagen hoeft echter niet zoo te kletsen. Het is erg wat er alle maal is rondgestrooid. Spr. hoopt dat men de vergadering om hem nooit meer zal uit stellen, tenzij het bijv. een begrootingsverga- deiing betreft. Er zijn echter nog andere mo tieven, welke den burgemeester hebben ge leid en liet is jammer, d'at voorzitter dit niet nader heeft toegelicht. Deze vreesde, dat de ïaadslcden niet voldoende georiënteerd zou den worden, als spr. niet aanwezig was en daarom uitstel van behandeling zouden vra gen. Er gaat nog een praatje, namelijk dat wethouder Buiskool en den burgemeester een afspraakje samen hadden. Het geklets moet eens op houden! De heer De Vries vraagt wat Schagen's belang er mee noodig heeft. Weth. Buiskool: Omdat de heer Wisse kerke aan Jan, Piet en Klaas op straat van alles vertelt. De hoer De Vries: Ik heb er niets van gehoord. VERVALLEN OOK DE BELOONINGEN VOOR DE HOOISTEKERS? Het gaat goed met de werkloos heid. Herstelwerkzaamheden aan de o. 1. school. Een kijk je op den Voorzitter? Lange werktijden in het vrije bedrijf. Loonen in de werkverschaf fing gehandhaafd. De heer Vijn geen liefhebber van onder onsjes. Het luchtbeschermings plan ter sprake. Vergadering van den Raad op Woensdag 22 Juni 193S, 's avonds om 8 uur. Voorzitter de heer D. Iloogenboom, burge meester-secretaris. Afvvozig is de heer Schilder. De Voorzitter opent de vergadering en doet mededecling der ziekte van den heer Schilder. Gelukkig is de heer Schilder her stellende en spr. hoopt, dat dc wethouder de volgende vergadering weer zal kunnen bijwonen. Volgt lezing en vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en mededee lingen. Hiervan vermelden we: Een schrijven van den Minister van So ciale Zaken, dat de geldigheidsduur der steunregeling voor valide bonafide arbeiders wordt verlengd tot en met 31 December '38 en een schrijven van den Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing, waarbij aange drongen wordt om de werkverschaffing cn steunveileening in bet. tijdvak van. 13 Juni tot en met 24 September 1938 zooveel moge lijk te beperken door de ruimere werkgele genheid. De Voorzifter zegt, dat, hoewel hij eerst een zwaar hoofd had, wat betreft de werk loosheid, dit later erg is meegevallen. Dit jaar zal er geen noemenswaardige werk verschaffing meer zijn. Volgens de steunregeling voor kleine boeren en tuinders worden er in de groepen B. en C. in totaal 48 personen ge holpen. Verder heeft dc aannemer van den te maken Prov. weg zich verplicht 30 pet. van zijn werkkrachten te betrekken uit de gemeenten Hoogwoud en Onnieer. Zijn er geschikte arbeidskrachten, dan zal bij dit percentage zelfs nog belangrijk verhoogen cn zooveel mogelijk mcnschen uit deze ge meente te werk stellen. Het werk zal onge veer 10 maanden duren, zoodat er tot 31 December wel.werk is. Zou dat er door be paalde omstandigheden niet zijn. dan treedt de steunregeling in werking: de georgani- seerdén trekken uit hun bondskas. De heer Bossen vraagt, of erv cel ongeor- ganiseerden zijn? De Voorzitter: Het aantal reorganiseerden is in den laatsten tijd toegenomen. De heer Glas: Werken er al menschen aan den weg? De Voorzitter antwoordt, dat reeds vijf ar- beiders zijn tewerkgesteld. De heer Bossen: Wanneer begint men aan de Pade naar Opmeer? De Voorzitter: Dat is een kwestie, die bui ten onze gemeente staat. F,exi schrijven van God. Staten waarbij gezonden wordt bet besluit waarbij hei cmotiënt, bedoeld in het 2e lid van art. 16 van het besluit regelende de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente, voor deze gemeente voor bet rekenimrsïaar 1935 voorloopig is vastgesteld op f 11.5761. De heer Vijn: Hadden we bet maar! Dc Voorzitter licht de materie uitvoerig toe. Een schrijven van Ged. Staten, dat in ver band niet dc feest elij ki l eden hij 't 40-j. re geringsjubileum van IT.M. de Koningin, ten hoogste f 0.25 per leerling van lagere scholen mag worden besteed, en tevens voor versiering enz. een bedrag van ten hoogste f 50 mag worden beschikbaar gesteld. B. en W. wordt te dezer zake vrijheid van bandelen gegeven. Het jaarverslag van het Borgstellings fonds voor den Middenstand in Westfries land over 1937, waaruit blijkt dat van clc 56 aanvragen er 10 zijn toccrokend. Een schrijven van het P.E.N. omtrent het aangaan van een nieuw contract inzake de straatvërliehting, wordt in handen van B. en W. gesteld Het gemeentebestuur van Spanbroek be richt, dat liet. keurloon voor een nuchter kalf wederom is gebracht van f0.50 on f 1.- de Rand lieeft hiertegen geen bezwaar. Uit de rekening 1037 van den Vleeschkeu- vingsdienst Spanbroek blijkt, dat er een ver lies was van f1221. Volgens het verslag van de avondschool te Hoogwoud van den heer Oenkes. hebben 14 leerlingen aan den cursus 19371938 deel genomen. Een schrijven van het P.E.N. over het wij zigen van een tweetal straatlampen van een avond verlichting in nachtverlichting wöi'dt aangehouden. Het verzoek van een ingezetene om vergoe ding voor uitgaven inzake het volgen van een cursus, waarvan de kosten f35.— bedra gen, wordt in handen van B. en W. gesteld om prao-advies. Voorts is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, dat de provinciale bijdrage aan dé teekenschool over 1937 f 15.17 zal bedra- gen. Bericht van Ged. Staten, dat door hen de rekening dezer gemeente over 1936 is geslo ten. Een schrijven van den Minister van Eco nomische Zaken, dat ook aan kleine boeren boven 66 jaar steun B kan worden verleend. Een schrijven van het ministerie van On derwijs, Kunsten cn Wetenschappen, dat het bedrag van het voorschot krachtens de L. O. wét voor 1938 bedraagt f S050.en het be drag der inhouding wegens pensioensbijdra gen f soo. Een schrijven van den Minister van Sociale Zaken dat wegens bijdrage in de jaarwedde over 1937 f20.zal worden uitgekeerd (van den agent der arbeidsbemiddeling). Na eenige discussie wordt besloten B. en W. een credict te verleenen van f 120.— voor herstel der vloer in de o. 1. school te Hoog woud. Tevens zal het buitenwerk in de grondverf worden gezet. De lieer Bossen wijs Ver op, dat de bouw der school toch wel slecht is ondernomen; zóó lang slaat zij er nog niet. Voor den aankoop van een cyclostile wordt een bedrag van f20A- toegestaan. Dc Voorzitter brengt vervolgens in bespre king liet verleenen van subsidie voor de te lefonische doorverbinding bij de wed. Renooij aan de Gouw; de kosten bedragen f24. De lieer Vijn: Ik Vind het een hoop geld! Met één stem tegen, die van den heer Vijn, wordt besloten de subsidie te verleenen. Goedgekeurd wordt de afrekening met de R.K. school over de jaren 1934 t.m. 1937. Het gaat over een bedrag van f 9630.60. Gewijzigd wordt de overeenkomst met de gemeente Alkmaar betreffende de toelating van leerlingen uit deze gemeente tot open bare scholen der gemeente Alkmaar. Verzoek om tegemoetkoming Van D. Renipt kwam een verzoek om een tegemoetkoming in de kosten, die hij heeft als doodgraver te Aartswoud. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Zij wijzen er daar bij op, dat Rempt den pensioengerechtig den leeftijd reeds heeft, bereikt. Hij zal op pensioen moeten worden gesteld. De Voorzitter had bet verstandiger van Rempt gevonden om eerst eens met hem te komen praten. De heer Glas: Rompt had zeker nveer kijk op den Raad, dan op U alleen! (Vroo- lijkheid). De Voorzitter: Vermoedelijk wel! Het loon bij de werkverschaffing. B. en W. stellen voor om geen wijziging te brengen in het loon van tewerkgestelde werk 1 oozen bij een gemeentelijke werk verschaffing. Het basisuurloon bedraagt 22 ct., ;het loon voor accoordwerk 24.2 ct. Volgens oen in gesteld onderzoek ligt bet loon niet zoo ver beneden dat in liet vrije bedrijf, rekening gehouden mét de goedkoope margarine en het gehakt in blik. Het is den beer Schoonewil niet duide lijk, waarom bet basisuurloon niet, even als in omliggende gemeenten, op 25 ct. wordt gebracht. De heer Bossen merkt op, dat in het vrije bedrijf 100 uren werken per week ook nog wordt toegestaan. De Voorzitter herhaalt, dat de norm van 22 ct. in verband staat met de loonen in het vrije bedrijf. Wat de opmerking van den heer Rossen betreft, het land- en tuin bouwbedrijf valt niet onder de arbeidswet. Dn lieer Bossen: Dan zal het tijd worden! De heer Schoonewil zegt nog, dat de loonen in het vrije bedrijf de laatste jaren zijn omhooggegnan Spr. wijst op het con tract van den L.T.B. De lieer Glas: Als je wist, hoe dat con- trart ontdoken werd De heer Bossen: Ik wil het basisuur loon op f 0.25 zetten. De heer Vijn: Ik vind, dat -ie de werk verschaffing niet boven het vrije bedrijf moet stellen! Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. aanpenomen; tegen stemmen de heeren Schoonewil en Vijn. Grasgewas Pade. Besloten wordt dit voor 1938 te verhuren aan W. Beets voor f 35.25. Volgend jaar zal de Pade aan de Vier Noorder Koggen ov i gaan. Extra hulp werkloozen. B. en W. stellen voor extra-hulp te ver leenen aan werkloozen. Het betreft hier de B-steun ingevolge de circulaire van den minister van Soc. Za ken. Goedgevonden. Kasgeldleening. B. en W. stellen voor een kasgeldleening aan te gaan. Aldus beslotèn; het is een leening van f 10.000 a y2 DE REORGANISATIE VAN DE BRANDWEER. Thans komt aan de orde het belangrijk ste agenda-punt van deze vergadering: re- oi'ganisatie van de brandweer. Hieromtrent heeft de burgemeester een schrijven tot, de raadsleden gericht, dat wij in zijn geheel in ons nr. van Dinsdag j.1. publiceerden. In dit schrijven wijst burgemeester Hoo- genboom erop, dat de huidige brandweer met de baar ten dienste staande midde len niet bij machte is, bij ongunstige om standigheden, met succes de branden te blusschen en uitbreiding te voorkomen. Dc gehéele brandweer zou gereorganiseerd kunnen worden, schrijft hij, en het meest doeltreffende zou zijn de oprichting van een vrijwillige brandweer. Deze idéé wordt dan in liet schrijven nader uitgewerkt. Wanneer de Raad besluit tot het aan schaffen van een motorspuit zouden de 4 brandspuiten verkocht kunnen worden. De waterleiding kan echter intact blijven, daar de bonoodigdheden om direct hulp te verleenen ingeval van brand met de water leiding bij verschillende leden der vereeni- ging in huis geplaatst kunnen worden, zoo als thans reeds geschiedt in de Weere bij Verlaat. Aangewezen plaatsen daarvoor zijn nog b.v. bij Nipshagen in de Weere, bij de wed. Renoov, of.Speets of Duinker, aan de Gou we, en het café van Visser aan de Lange reis. In Hoogwoud behoeft bet niet, daar de motorspuit daar gestationneerd kan wor den. Hulp van buiten de gemeente zal dan niet meer noodig zijn. De kosten van aanschaffing van een motorspuit, 400 M. slang met koppelingen, het aanschaffen van een tractor (een tweedehandsch- auto, die in een nog. goeden staat verkeert), de uitrusting van 4 man schappen, 't plaatsen van een berg ruimte voor de motor spuit met trac tor zijn te ramen op f 3500. Hiervoor kan een leening worden aange gaan, die in 15 jaar wordt afgelost. Rekent men een rente van hoogstens 3% dan wordt liet eerste jaar betaald aan rente en aflos sing ongeveer f340.— Rekent men ongeveer op f 160.- voor bijkomende kosten, als olie, benzine cn subsidie, aan vrijwillige brand per, dan komt men op f 500.hetzelfde bedrag, dat nu noodig is. Deze kosten zul len niet veel hoogcr zijn, wanneer er on verhoopt brand mocht uitbreken. Tenslotte wordt in het schrijven nog me degedeeld, dat ingevolge de wettelijke be palingen door den Voorzitter een plan van luchtbescherming is opgemaakt. Hiervan zullen de leden kennis kunnen, nemen, wanneer te dezer zake overeenstemming is bereikt met de Rijksinspectie voor den Luchtbeschermingsdienst te 's-Gravenhate. De Voorzitter hoort niets, zoodat hij vraagt of de Raad geen bezwaren heeft? De heer Vijn! Dat gaat direct zoo maar niet; wat het kost, dat valt mij niet mee! Spr. is er niet voor de hooistekers op te doeken. De Voorzitter: Maar die doeken we niet op! De heer Viin: Daar krijg je. geen vrijwil ligers voor; het is hondewerk. Dat wordt niet voor niemendal gedaan! De Voorzitter meent, dat naar verhouding de beloon in g toch al te laag is. De heer Vijn zegt, dat het de vraag is. of de handspuiten gemist kunnen worden. Overigens had spr. gaarne een specificatie der kosten overgelegd gezien. De Voorzitter antwoordt ,dat hij de kos ten reeds in de vergadering van Zaterdag j.1. heeft gespecificeerd. De heer Vijn: Zaterdag was het een onderonsje en daar houdt spr. niet van. De Voorzitter: Het was geen onderonsje: de bedragen ziin genoemd, zooals ze ook zijn. Spr. specifieeert dan de kosten, die in totaal pl.m. f 3500.bedragen. Hierin is heerrenen o.a. aanschaffing spuit f 1850. 400 m. slang f 540.oude tractor f 150.— en f 200.a f 300.— voor een platen-huisje. De heer Bossen is zeer voldaan over de spuit: spr. vraagt evenwel of er bij brand niet beter een auto om de spuit te ti'ekken gebuurd kan worden? De Voorzitter zegt dat de auto, behalve voor tractor, ook voor berging van ma teriaal moet dienen. Gerekend over 15 jaar zal de uitgave voor zoo'n trekker heel ge ring ziin. Het is dc bedoeling de spuit op terrein van Modder en Bakker te stationneeren; voor het terrein kan dan erfpacht betaald worden. Modder en Bakker hebben boven dien doorverbinding. De heer Bossen zou één spuit willen hou den. De Voorzitter raadt dit af. De heer Bossen: Hoe wil U de spuiten verkonpen? De Voorzitter: Een advertentie in een boe renblad. De heer Bossen: Dan kunnen ze ermee spuiten tegen de draaihartigheid! De raad hecht hierna zijn goéd keuring aan aankoop van een motor brandspuit, waarvoor een crediet van f 3500.wordt toegestaan. De Voorzitter zegt, dat het plan voor de luchtbescherming de gemeente in 3 deelen wil verdeden. Commandant is Mr. H. do Boer. De luchtbescherming zal geheel vrij willig zijn. de brandweer ook; moeten de hooistekers nu betaald worden? Hierover wordt nog breedvoerig gediscus sieerd. I-Ict resultaat is. dat de Voorzitter zich met de hooistekers in verbinding zal stelln. Als het plan voor de luchtbescher ming wordt goedgekeurd is het trouwens toch de bedoeling, een grootc algemeene vergadering te beleggen, waar de Voorzitter uiteenzettingen zal geven. Iedereen zal in de gelegenheid worden gesteld tot de ver- eeniging van vrijwilligers toe te treden. De heer Schoonewil gelooft niet, dat veel bezwaren zijn; als maar geen loon gederfd moet worden. De Voorzitter stelt den heer Schoonewil hieromtrent gerust. B. en W. worden dan gemachtigd een, geldleening aan te gaan, groot f 3500. De Voorzitter had intusschen nog een, staaltje verteld van de capaciteit der oude puiten. Met de spuit van Aartswoud heeft men eens een uur lang gemarteld en had toen nog geen water; onverrichter zake moest men terugkeeren. De spuit van De Weere spoot tenminste nog erwten en boonen! Na de rondvraag, welke niets van be=- lang oplevert, volgt suiting. CRÈME Uit onze Omgeving BERGEN R.K. Kweekschool, Onze plaatsgenoote, mej. B. G. van Eijk slaagde aan de R.K. Kweekschool alhier voor het examen 1. o. HARENKARSPEt DIRKSHORN. „Zonnestraal"-dag. Dezer dagen zal alhier de bekende jaar- lijksche „Zonnestraar'-collecte worden ge houden. Laat ieder iets offeren voor het mooie doel dezer collecte! Zij, die zich voor het collecteei'en beschik baar willen stellen, worden vriendelijk ver zocht zich aan te melden bij den heer S. v, d. Oord. Verplaatst, Met ingang van 16 Juli wordt den heer L. E. Hulshof, kommies bij de Belastingen! alhier, overgeplaatst, naar Rotterdam. De heer Hulshof heeft zich in de 3V2 jaar, dat hij hier werkzaam was, doen ken nen als. een nauwgezette ambtenaar, die voor velen een vraagbaak was. Wegverbetering. Naar wij vernemen heeft het. Bannebe- stuur besloten den Slootgaardsweg te ver- breeden, en tevens te voorzien van een klin kerbestrating. Zooals bekend, werden reeds eenige ja ren geleden plannen voor verbetering en verbreeding van dezen weg uitgewerkt, aan welke toen echter geen uitvoering kon wor den gegeven. Door de weggebruikers zal liet. besluit der Banne zeer zeker worden toegejuicht, HOOGWOUD Huur van land in de Wieringer- meer. Bij de rondvraag van den gisteren gehou den raadsvergadering heeft de heer Klaver nog geïnformeerd naar het huren van land in de Wioringcrmeer. De Voorzitter antwoordde, dat de tijd daar voor nog niet gekomen was. Spr. zeide, de kwestie wel degelijk in gedachten to hebben gehouden. In Augustus zal men de noodige stappen doen. ZUPR Opbrengst collecte. De zuivere opbrengst van de onlangs in deze gemeente gehouden openbare collecte ten behoeve van de reclasseering bedraagt f 56.69. Rotkreupel. Thans komt alhier het. vierde geval van rotkreupel voor en wel bij de schapen van den veehouder G. J. te Schagcrbrug. Bouwvergunning. B. en W. hebben ingevolge de bepalingen der Bouwverordening vergunning verleend aan G. Veuger Hz. te St. Maartensbrug tot het verbouwen van een woon- en winkel- 1 huis aldaar. Verloting. B. en W. hebben aan het. Bestuur der Vereeniging „De Breikrans" te Schagerbrug vergunning verleend tot het houden van een< kleine verloting. De bedoeling is 600 loten a f0.25 uit te geven. De baten zullen worden aangewend voor het verstrekken van klee- dingstukken op het Kerstfeest. NIEUWE NIEDORP Geslaagd. De tweede ambtenaar ter escretarie, de heer L. Bakker, slaagde Maandag jl. voor het mondeling examen gemeentc-admini-1 stratie: in April was hij reeds geslaagd voor het schriftelijk gedeelte. De heer Bak-1 ker werd drie iaar geleden als volontair alhier aangesteld. W1ERINGERMEER Raadsvergadering. De Raad zal Dinsdag 2S Juni 1038 verga deren. Op de agenda staat 0.9. een voorstel betreffende de huur van het raadhuis te Wieringerwerf en het brandweerhuis te Slootdorp voor f 720.— per jaar. B. en W. stellen verder voor, toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling voor don school artsen dienst district Den Helder. Ten aan zien van de voorziening in het houw- en woningtoezicht wordt een voorstel gedaan den bestaanden toestand te bestendigen en de gemeente 1/3 te laten vergoeden aan de Wieringermeerdirectie van het salaris en kosten van den bouwkundig ambtenaar. Voorgesteld wordt een winkelsluitingsveror dening in het leven te roepen, waarbij be paalde winkels ook des Zondags met het oog op het vreemdelingenverkeer enkele uren geopend mogen zijn. Verder wordt voorgesteld de eischen van benoembaarheid en bezoldiging der veldwachters nader te regelen, verschi 11 en-de verzekeringen af te sluiten en subsidie-verzoeken van de Wie- ringermeerfanfarc cn Soli Deo Gloria af wijzen. Het motief hiervoor is. dat de eenigingen reeds van de Wieringermee directie subsidie ontvingen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6