Australië wil Nederlanders Lood, Koper en,,., nog geen goud Het gevaar der „ongeladen" vuurwapenen Voor 't natte element Cor Lodder Predikbeurten HET MATJE Middenstandsdiploma algemeene handelskennis Van het Karimata" front Een „voetbalveld" in volle zee. Lutinewecr in den eigenlijken zin van dit moderne begrip is het op Terschelling wel iswaar niet lang gebleven, maar wat zegt dit nog? De Karimata heeft dat begrip al lang overleefd. Immers de molen blijft door werken bij eiken weerstoestand en heeft zelfs onlangs den vrij krachtigen Noord westen wind nog een tijd lang liet trotsche hoofd geboden. Er stond gisteren volgens de N. R. Ct. weer ;vrij veel deining op het Lutine-terrein, zoo dat bij het overzetten van de wacht de vlet weer dienst moest doen. Menigeen waagt dan ter plaatse, waar eigenlijk de valreep moest liggen, een nogal gedurfden sprong, maar alles komt in de armen van de Ka rimata veilig op zijn pootjes terecht Toen wij met de wacht naar den molen \oeren, zegt het blad, hoorden wij de man nen van de nachtploeg, die op karwei gin gen, op het achterdek van de Stortemelk lachen en zingen; niemand schijnt den dienst op de Karimata een korvee te achten. Ge tuigt dat niet voor prettige arbeidsverhou dingen? Trouwens, den leider van het werk hoort men geen oogenblik meer over de Schellin- gers klagen; zelfs niet toen hij op zekeren avond een van zijn manschappen, overi gens een goeden werkman, die ziender- oogen te veel bier had gedronken, met «achten aandrang en schier vaderlijk ver maan, uit de jachtweide van Nap naar (buiten loodste. Den volgenden dag zagen wij den man weer stoer en van zessen klaar, gelijk de Schellinger kcrclen zijn, aan den arbeid bij den knarsenden Jacobs- ladder van de Karimata. Wij hebben den indruk, dat wanneer bij het Karimata-be- ■drijf ieder zijn plicht maar doet en naar goede samenwerking streeft, men zich over de leiding in geen enkel opzicht zal heb ben te beklagen. Ook de ingenieurs en werktuigkundigen, allen die betrokken zijn bij het bedrijf op den baggermolen, varen heen en weer tus schen den wal en het veld van hun arbeid. Men hoort dikwijls een stoomfluit in de haven en dan weet iedere Schellinger, dat er weet een boot binnenkomt of vertrekt naar het Karimata-terrein. Van den vasten wal is het gerucht terug gekaatst volgens hetwelk wij hier zouden leven in een ondragelijke spanning' Dat lijkt sterk overdreven. Wij hebben hier nog niemand ontmoet, die boven het middenrif zoo sterk was aan gegrepen, dat hij snakken moest naar lucht. Deze samenleving van eilanders, badgasten en reporters leeft - voor zoover wij kunnen waarnemen in een sfeer van rust, die het midden houdt tusschen lijdzaamheid en ver veling; soms schiet daar een moment van spanning doorheen als er weer een paar kogels of een koperen plaat, alles uit de in ventaris van de Lutine, naar boven zijn ge bracht. Maar overigens is er waarachtig niets bijzonders onder den Brandaris. Tien uur 's avonds gaat Terschelling naar bed met de verzuchting: weer geen goud, en 's morgens tegen achten drinkt men er thee met de vraag op de lippen, waarin flauwe belangstelling klinkt: zou er vandaag goud komen? En de verdere gesprekken bewegen zich tusschen lood en koper, ook al weer niet ongelijk aan de gesprekken elders in de wereld Ook vandaag is er niets nieuws onder de Schellinger zon. Wederom zijn er enkele verwrongen wrakstukken met koperbeslag, looden kanonskogels en spijkers opgebag gerd. Alles van de Lutine. De molen heeft nu reeds een nieuw zand- veld in zee opgespoten en wij hebben iets hooren verluiden van de komst van een ambtenaar van den waterstaat, die ter plaatse de nieuwe zandbank die de be manning al met de naam voetbalveld heeft gedoopt zal komen bekijken. Die Kari mata kan ongetwijfeld veel. Hij ontrooft de zee lang bewaarde schatten en werpt in zijn zog een nieuwe zandplaat op. Ofschoon ter plaatse geen eigenlijke zeevaart bestaat, is het, naar wij vernamen, toch niet uitge sloten, dat op dit „voetbal veld" eerlang een baken moet worden geplaatst. Schokkend en spannend nieuws kunnen wij helaas! niet melden. Laten wij maar rustig blijven. De Karimata is groot en wij zullen te rechter tijd wel zijn pro feten zijn, als hij eens zijn koninklijke op dracht zal hebben voltooid. Komt straks het Lutine-goud boven, dan zal men de Kari mata zonder voorbehoud gaan prijzen en loven. VOORTAAN GEEN SCHERPE PA TRONEN MEER OP WACHT? Het tragische ongeluk in de Chas- sé-kazerne te Breda heeft opnieuw een schril licht geworpen op het groo- fe gevaar der z.g. „ongeladen" vuur^ wapenen. Hoewel er voortdurend op gewezen wordt, hoe gevaarlijk het is spelenderwijs met vuurwapenen op elkaar te richten, steeds weer ziet men, dat dit kwaad zich herhaalt, met de noodlottige gevolgen van dien. In korten tijd zijn er thans op deze wijze 'drie doodelijke ongelukken gebeurd, achter eenvolgens te Naai'den, Ede en Breda. Drie jonge levens hebben een ontijdig einde ge nomen, en drie jongemannen zullen hun ge- heelc leven lang gepijnigd worden door de wetenschap, dat zij den dood van een kame raad op hun geweten hebben. Hoe kan dit kwaad bestreden worden? Met 'deze vraag hebben wij ons gewend tot kolo nel T. H. Schimmel, chef van den Genera- len Staf. „Het is haast onbegrijpelijk, dat de manschappen steeds opnieuw spelenderwijs met vuurwapenen op elkaar richten, on danks de vele schrikwekkende voorbeelden van min of meer ernstige ongevallen, aldus kolonel Schimmel. Het is uiteraard zeer moeilijk dit kwaad te bestrijden. Het vraagstuk heeft echter de volle aandacht en het staat wel vast, dat de doodelijke ongelukken van den laat- sten tijd gevolgen zullen hebben. Dat het aantal ongelukken grooter is geworden, is, hoé tragisch het ook moge zijn, te verklaren Immers, de sterkte van het leger is nage noeg verdubbeld. Bovendien is het toezicht minder. Het wordt hoofdzakelijk uitgeoefend door reserve-officieren en capitulanten, die uiteraard minder routine hebben dan de beroepsofficieren en onderofficieren, die .vroeger met het toezicht belast waren. Er dient eens overwogen, om het gebruik van scherpe patronen geheel af te schaffen, behoudens bij schietoefeningen. Hieraan zijn echter vele bezwaren verbonden en vooral na het gebeurde op Curaqao is men wel eenigs- zins huiverig geworden van dit denkbeeld. Toch zal men in die richting moeten gaan cn in ieder geval moet het onmogelijk zijn, dat manschappen zonder toezicht in het be zit komen van scherpe patronen. Nalatig heid cn slordigheid ten aanzien van scher pe patronen kan krijgstuchtclijk worden afge handeld. Het is noodzakelijk, dat er in dit opzicht zeer streng gestraft zal worden. Het is lang niet onmogelijk, dat de sol daten voortaan op wacht gaan met onge laden vuurwapenen, behoudens de gevallen waarin dat noodzakelijk geoordeeld wordt, ook al blijft hieraan het bezwaar verbon den, dat de waarde van een wacht op de ze wijze problematisch wordt. En voorts moeten de verantwoordelijke meerderen de minderen voortdurend wijzen op de gevaren der z.g. „ongeladen" vuur wapens. „Er is niets zoo gevaarlijk als een ongeladen vuurwapen" pleegt men den soldaten voor te houden. Op dit aambeeld kan niet genoeg geha merd worden. Het recente noodlottige on geluk te Breda spreekt in dit opzicht een taal, die helaas aan duidelijkheid niets te wenschcn overlaat. Bij elk onderdeel van de weermacht moet dit gevaar nog eens extra onder oogen ge zien worden, liet. bevel hiertoe zal den com mandant der diverse onderdeelcn door mid del van een schrijven van den commandant .Veldleger spoedig bereiken. Hitier wil geen Katholieke studentenvereenigingen Alle katholieke studentenvereeni gingen in Duitschland zijn verbo den. Kortgeleden waren reeds de katholieke Oostenrijksche studen tenvereenigingen, waarvan de meeste vroegere Oostenrijksche staatslieden lid waren, verboden. Emigratie mogelijk bepleit- De nieuwe luchtlijn. De Australische plaatsvervangende pre mier en minister van handel, Sir Earle Page, brengt een bezoek aan ons land in verband met de te openen luchtlijn Ncder- land-Australië. Sir Page heeft deze gele genheid benut om besprekingen te openen over de mogelijkheid van emigratie .van Nederland naar Australië, De economische mogelijkheden van Australië aldus sir Page zijn nog zeer groot, terwijl het aan tal arbeidskrachten er in zekeren zin beperkt genoemd moet worden. In ieder geval bestaat er ruimte voor immigratie bij ons en wij zouden gaarne zien, dat aan deze immigra tie ook door Nederlanders werd deel genomen. Uiteraard zouden wij niet kunnen beginnen met het opnemen van groote aantallen immigranten, "al was het alleen maar, dat wij daardoor een storenden invloed zou den uitoefenen op de thans be staande economisohe structuur Maar wij zouden toch gaarne een aantal Nederlanders naar Australië zien komen. Dit aantal zou dan jaar lijks kunnen worden opgevoerd. Dat wij zoo gaarne ook Nederlanders in ons land zouden willen opnemen, is niet zoo verwonderlijk, immers tusschen Australië en Nederland, en meer in het bijzonder Nederlandsch-Oost-Indië bestaat een nauw en hartelijk contact, zoowel in economisch opzicht als cultureel, zeide Sir Page verder. Bovendien zijn de economische relaties tus schen onze landen geenszins te verwaar- loozen, al blijft het een feit, dat in dit op zicht een belangrijke beperking noodzake lijk zal blijven bestaan, doordat beide lan den voor een groot deel dezelfde producten voortbrengen. De luchtlijn. Vervolgens deed sir Page nog eenige mede- deelingen over de rechtstreeksche luchtver- binding. De grootste vijand van Australië is gele gen in zijn isolatie. Het ligt ver weg en van Europa moeten bezoekers ongeveer vijf tot zes weken onderweg zijn om bij ons te ko men. Ziedaar mede een van de belangrijkste factoren, die ons met zooveel vreugde de opening der nieuwe luchtlijn doen verwel komen. Gevaar voor een nadccligc concurrentie tusschen de Britschc luchtverbindingen met Australië en de Nederlandsche lijkt mij nauwelijks te bestaan. Integendeel: hoe vaak niet is reeds geble ken, dat bijvoorbeeld bij scheepvaartlijnen een veelvuldigcr aandoen van bepaalde havens door verschillende lijnens geenszins ten nadecle is van de elkander schijnbaar beconcurreerende lijnen, maar beiden tot voordeel strekt, doordat de betere verbin ding het. handelsverkeer stimuleert en het totale volumen van te verzenden goederen, evenals 't, passagiersverkeer daardoor sterk stijgt. Wat. ons betreft wij verwachten en hopen stellig, dat dit ook met de luchtver- bindingen zoo zal zijn« badpakken badmutsen badschoenen baddoeken Lage prijzen. Prima kwaliteiten. v.h. D. MUL, Winkel 2 V* korting bi] contante betaling. Te koop: 15 DEKZEILEN, van 6 X 4 M2., 6 X 3 en 6 X 8 M2. Te zien stal Boontjes. H. SCHRIEKEN. Behagen. Tel. 1. Ondergeteekende biedt zich beleefd aan voor het maken van alle Dames- en Kinderkleeding en het leveren van Knippatro nen naar maat. Bij aankoop van stof boven f3.— knippatroon gratis. Sta- lenboeken ter inzage. Steeds het nieuwste. T. R. BOEDER, Gedipl. Costumière, Lambertschaag. gem. Abbekerk B 36. Te koop: Een 2 persoons KANO, K. KRUITEN, Wieringer- waard. 8000 K.G. TARWESTROO te koop, voor zachten prijs. C. WAIBOER, Wieringerwaard Tel. 34. Te koop: 30 ton KOEMEST, J. DOORN, Schagcrbrug. BOLLENPELSTERS gevraagd, bij P. HOOGLAND, Schagerwaard. Te koop: ONDERDEELEN van een gesloopte 4 deurs Ford V 8 auto, model 33/34, bij L. NIEMEIJER, Zandburen 35, Ilippolytushoef. Te koop: Ongeveer 4000 Kg. aan de rook staand HOOL - L. BOS, Aartswoud. NETTE WONING voor klein gezin te huur. Be vragen Stationsweg 84, Scha- gen. Te huur: EEN WONING, van alle gemakken voorzien. J. BROUWER, Ruigeweg D 17, St. Maartensbrug. TWEE DUIZEND GULDEN beschikbaar op 1ste hypotheek. Br. 1 ett. L92 Bur. van dit blad. Bespuit nu uw kool. PYRIDINE en NICOTINE verkrijgbaar bij JAN DE GEUS, Dirks- horn. Te koop gevraagd: Een in goeden staat zijnde 2e handsch KANO, Brieven ond. letter E188 Bur. van dit blad. Biedt zich aan voor kermis sen en bals een FLINKE KELNER, Br. no. 20. Bur. van dit blad. Wordt gevraagd voor direct: Een net DAGMEISJE, Wed. P. DE BOER Cz„ Belk- merweg, Burgerbrug. SCHILDER gevraagd, wegens ziekte, ook Halfwas, bij A. C. WOESTEN- BURG, Wieringerwaard. Gevraagd: STOP-, BREL en VERSTEL WERK aan huis. Mej. KOELEWIJN, Landbouwstr. 146, Schagen. Gevraagd in een klein geizn, waar de vrouw rust moet hou den, NET MEISJE, liefst niet beneden 20 jaar om zoo spoedig in dienst te tre den. S. RAVEN, Molenvaart 174, Breezand (N.H.). Te koop: \V> H.A. staand GRASGEWAS om te hooien en 4 snees Rogge, J. H. DEKKER, Oudesluis. Te koop: GASOGEENKETEL verw. verrn. 500 M3., Fab. Does- borg. Welgers Motor Stroopers, 2 b. Deutz petr. Motor, 14 p.k. S. VETHMAN, Lutjewinkel. Gevraagd: Een BOERENKNECHT, goed kunnende melken. Brie ven letter W2S, Bur. van dit blad. ilennil HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. Opnieuw Nederlandsche successen Het is gisteren te Wimbledon een succes volle dag geworden voor onze landgenooten. Bij het heerendubbelspel sloegen Hughan en van Swol de Britsch-Indiërs Ghaus Mo hammed en Sawhncy met 63, 63, 46, 3—6, 6-4. Ook in het gemengd dubbelspel sloegen de Hollandsche deelnemers een goed figuur. Hughan won met mej. Gem Iloahling (Chi na) van lady Rowallen en Collins (Engel.) met 6—2, 7—5. Van Swol gaf met de En- gelsche mej. Paterson het Ilongaarsche dub bel PaksySzigetti geen kans (63, 119). Wielïennen DE RONDE VAN DUITSCHLAND. De voorlaatste étappe van de ronde van Duitschland voerde van Hamburg naar Rostock over een afstand van 257 k.m. Al len kwamen tegelijk aan. In de sprint zege vierde Jakobsen (Denemarken) De stand in het algemeen klassement bleef ongewijzigd. Stakingen bij kazernebouw Voortaan staan in bestékken van het departement van Defensie- de arbcidsrvoorwaarden der C. A.O. Op de vragen van den heer Andricssen in de Tweede Kamer in verband met de stakingen van de bouwvakarbeiders aan de geniekazerne te Utrecht en aan een kazer ne te Amsterdam, waarvan wij indertijd reeds melding maakten, heeft de minister schriftelijk geantwoord, dat hij met leedwe zen kennis genomen heeft van deze sta kingen, welke door arbeidersbonden zijn geproclameerd. Deze stakingen vinden haar oorzaak in de arbeidsvoorwaarden, welke zeer belang rijk ten ongunste afwijken van die van het landelijk contract voor het schildersbedrijf De aannemers zijn door de betrokken ar beidersbonden in kort geding gedagvaard en door den president der rechtbank in bet gelijk gesteld, wat door den minister be treur wordt. Eén bepaling, dat de voorwaarden der C.A.O. moeten worden toegepast, is bereids in de bestekken van de voor het departe ment van Defensie uit te voeren werken opgenomen, behoudens evenals zulks bij werken voor andere departementen ge schiedt voor wat de vaststelling der loo- nen betreft. Sudeten Duitschers zullen veel gedaan krijgen! De grondwet blijft echter on schendbaar. Gistermiddag heeft minister-president Hod- za, in tegenwoordigheid van minister Krofta een onderhoud van drie cn een half uur ge had met den voorzitter van Kamer en Senaat, de leiders van de partijen der regeerings- coalitie en de leiders der parlementaire frac ties dezer partijen. Op grond van inlichtingen van doorgaans goed ingelichte zijde kan gezegd worden, dat in deze bijeenkomst alle partijen den wil hebben getoond, zich met de Sudeten-Duit- schers te verstaan en met concessies tot het uiterste te gaan. De grens vormt de integri teit van den staat en de onschendbaarheid van de grondwet. Weduwe Becker kreeg sieraden en kleeren Of nam zij ze af van één van haar slachtoffers? Het proces tegen de wed. Becker is giste ren voortgezet met het verhoor van de ge tuigen inzake het geval-Crulle. Wel zeer bezwarend is het voor de verdachte, dat zij in het bezit werd gevonden van de sieraden, welke het eigendom zijn geweest van me vrouw Crulle! „Zij heeft me ze geschonken!" verklaarde de gifmengster echter. Zij was gearresteerd na het, overlijden van mevr. Crulle, doch aangezien do lijkschouwing niets opleverde, moest zij worden vrijgelaten. De getuigen vonden het wel zeer eigenaar dig dat van de vele juweelen en kleeren, welke mevr. Crulle had, niets in het sterf huis was teruggevonden. ZONDAG 26 JUNL Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. Emous, van Amsterdam. D'er zat meer achter dat matje letterlijk en figuurlijk dan men wel denken zou. De meneer had het matje geplaatst op de scheiding van zijn erf en dat van z'n buur man. Maar had hij daar het recht toe? Neen: meende de politie en op last van den burge meester werd het onooglijke ding wegge haald en in beslag genomen, terwijl de me neer, die het matje er had neergezet, boven dien nog een proces-verbaal kreeg. Het was teveel voor den bedrijver van dit euvel en nauwelijks bad de Ambtenaar van het O. M. de dagvaarding voorgelezen, of de veronge lijkte matjes-zetter trok van leer. En niet zuinig ook. Hij had een in zijn oogen goed gefundeerde verdediging op schrift gesteld; 16 kantjes volgepend en begon met lofwaar- digen ijver te lezen. De Kantonrechter schrok er van en toen de meneer aan bladzijde vijf was gekomen, vond mr. Boerrigter in het belang der met ongeduld op een veroordeeling wachtende andere klanten, beter de zaak tot het aller laatst te bewaren. Goed, zei de meneer, dan hoort u straks de rest wel. Een mededeeling welke Kanton rechter en ambtenaren lichtelijk deed ver- bleeken. Maar wat wil men; als een ver dachte het recht heeft zich te verdedigen en van dat recht in ruime mate gebruik maakt? Tegen éénen dus werd dc zaak verder ter hand genomen. En wat bleek? Dat verdach te op een niet al te besten voet stond met de huren. Die hadden een seringenboom, wel ke hem het vrije zicht op den gczclligen drukken weg belemmerden. Ik hou van dc natuur", zei dc meneer, maar zoo'n miese- rige boom, waar even mieserigc seringetjes ankomme, noem ik geen natuur meer." Dat was toch geen reden voor u om die mat. te plaatsen? meende de ambtenaar. U zag toen nog minder. Ik ben d'er nog lang niet, repliceerde de meneer. Maar ik geef u nog tien minuten, zei- de kantonrechter. En in die tien minuten kwam de aap uit de mouw. Die buren ziet u, dat zijn ver schrikkelijke menschen, ze hebben een zoo genaamd ongelukkig kind, maar dat onge lukkige kind bespionnéert me 's avonds om elf uur nog. En dat doet de heclc familie. En dan zwaaien ze met d'er armen cn ma ken de gekste gebaren. Ze moeten precies weten wat m'n vrouw cn ik uitvoeren en wat er bij ons in cn uitgaat. Dat is toch te gek! De gemeente-architect noemt dat simpele matje notabene een gebouw! 't Ideel Ik heb hier tal van arresten van den Hoogcn Raad en een aantal situatietceke- ningen. Zal ik u laten hooren. Maar dat is dan ook de eindspurt, waarschuwde mr. Boerrigter, na een blik op z'n horloge te hebben geworpen. Die eindspurt werd in een verbluffend snel tempo afgelegd; het eene arrest volgde bet andere op, zoodat het een ieder moest duizelen. Behalve dan den Ambtenaar, die er ijs koud onder bleef en geen duimbreed week van zijn meening, dat deze verd. niet het recht had, die mat daar te plaatsen, zon der toestemming van B. en W. Maar dan heb ik toch het volste recht me op den Raad te beroepen, meende de weerspanninge meneer. Dat heeft u krachtens de verordening in uw gcmeenite niet! kaatste de ambte naar terug en eischte daarna f 4.boete subs. 4 dagen. U kunt voor mijn part de mat terugkrijgen, die kunt u misschien in uw huis ergens op den vloer leggen, deed mr. de Brueys Tack goedig! Dc dichtbeschreven vellen en de stapel situafieteekening-en verhuisden naar de overzijde der tafel, waar mr. Boerrigter zc met een zucht van verlichting aannam en ze aan don grififcr overhandigde. Tk zal vandaag over een week schriftelijk von nis wijzen, zeide de kantonrechter en toen viel het scherm voor het eerste bedrijf. Te Alkmaar werden de examens midden standsdiploma algemeene handelskennis voortgezet. Geëxamineerd werden 98 candi- daten; afgewezen 20. Geslaagd zijn o.a.: Nic.. Dignum, Stol pen; B. Kaay, Alkmaar; Arn. Kamp, Heer- Hugowaard; L. H. Kamp, Heerhugowaard; Kockx, Den Helder; P. N. Kuvs, Waarland; M. J. v. d. Lans, Bergen; A. P. Lind, Alk maar; Th. Minnebo, Den Helder; Anf. Mooy Den Helder; M. de Pee, Alkmaar; R. L. A. Pekelharing, Alkmaar G. Rentenaar, Alk maar; Joh. Rietveld, Schoorl; A. B. J. Schou ten, Bergen: Jac. S innige, Den Helder; L. C. Smit, Alkmaar; Alb. de Vries, Alkmaar; A. Neijenberg, Alkmaar; P. J. Romar, Alk maar. ANNA PAÜLOWNA VASTE LASTEN COMMISSIE VOOR ANNA PAULOWNA EN DEN HELDER. In het rayon van de veilingvereeniging „Den Helder en Omstreken" is een Vaste- lasten commissie gevormd uit afgevaardig den van Standorganisaties, boerenleenban ken en veilingvereenigingen. Deze commis sie is door den minister van Economische Zaken erkend en door hem zijn als com missielid benoemd de heeren: J. Hooimeyer Breezand, voorzitter; W. Roep, Anna P«u- lowria," sëci^tffrfê ën \V. Komen, Anna Pflu- lowna. Als adviseorende leden zijn toegevoegd; Jn. Dekker, Den Helder; G. van Duiven voorde, A. Grin en C. J. Maters te Juliana- dorp en R. Prins, C. D. Rezelman en R. L. Waiboer te Anna Paulowna. Het is de bedoeling, dat allen, die van de bemoeiingen van deze commissie ge bruik willen maken, zich vóór 1 Augustus schriftelijk tot den secretaris wenden. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan A. Berbee te Lisse voor den bouw van een woonhuis aan den Zwarteweg. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Geslaagd. Na te Amsterdam afgelegd examen slaag de onze plaatsgenoot G.' van dér Werf voor het middenstandsdiploma Handelskennis. WIERINGERMEER De directie van de Wieringermeer heeft het wijzigen en verhreeden van den Alk- maarscheweg in de Wieringermeer, bestek W19, gegund aan de N.V. P. Daalders Aan nemingsbedrijf te Alkmaar voor f 68000, bij overeenkomst. ALKMAAR, 22 Juni. Aardappelen 5.60—8.80. aardbeien 40—85, aalbessen 17—25, andijvie 0.80—2.20, bloem kool I 5S, idem II 2i. doperwten 59, druiven 30—38, kropsla 0.501.80, komkom mers 2.50—5, peterselie 1.—, perziken 2—8, postelein O.IO—0.22, peulen 6—12.50, rabar ber 2.505, radijs 3.G0, selderie 0.50—2-, spi nazie 0.16—0.80, snijboonen 13—20, dubbele spercieboonen 20—23, tuinboonen 2.504, tomaten 8—12.50, uien 2—4, wortelen 5—9. ALKMAAR, 22 Juni. Kaasheurs. KI. Edammer 40 plus: aan bod 6510 stuks, verkocht 5S20 stuks, mid- denprijs f 18.50—19, hoogste pr. 19.50, com missie 40 plus, aanbod en verkocht 250 st., prijs f 19.Middelbare 40 plus, aanbod 160 stuks, Ed. Kruid, aanbod en verkocht 180 stuks, prijs f 20.— per 50 Kg. Totaal: aan bod 7130 stuks, verkocht 6250 stuks. Aan wezig 1 fabriek. ALKMAAR, 24 Juni. Graanmarkt. 101 H.L. gerst f 7.25, gerst chev. 7.55—7.90, 12 H.L. haver f 6-25-6.50, 19 H.L. ltoonen, w.o.: bruine 13—22.50, ci troen 12.50—22.50, duiven 11.en witte booncn 1525.50, 6 HL erwten (grauwe) 21—22.50. Totaal aanvoer 138 H.L. Alles per 100 Kg. Handel matig. WINKEL, 24 Juni. Aardbeien f 1215, slaboonen 18—20, peu len 5—6, aardappelen 34, per 100 pond. kropsla 0.60—1 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni. Aanvoer: 160.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 8.30—9.80, drielingen 4.70—7.80 kleine 2.10i.40, bloemkool 57, tomaten: A 17—17.70, B 1S.30, C 1S.S0, CC 15.60. De veiling duurt voort. NOORDSCIIARWtOUDE, 25 Juni. Aanvoer 96000 kg. aardapplen Schotsche muizen f 8.40—9.60 grooten 8.70-9: drielin gen 6.20—7.50; 50 kg. zilvernep 12.20; 125 kg. 5.50—6.50. De veiling duurt voort*

Schager Courant | 1938 | | pagina 3