OMGEVINGNIEUWS Lambrichts vijfde in de ronde van Luxemburg Stijgende opbrengst der spoorwegen Nog twintig jaar strijd in China WIERINGEN DE A.S. COÖRDINATIE VAN HET VERVOER. Zaterdagavond j.1. had in hotel Centraal, alhier, een propagandavergadering plaats, uitgaande van de federatie van Beurtvaart en Autodiensten henoorden het IJ. Er waren 15 aanwezigen, die de voorzitter de lieer N. Kaan Pz. het welkom kon toeroepen. Spr. doet medcdccling dat van een twee tal vereenigingen een te Scliagcn en één te Hoorn bericht van verhindering is binnen gekomen. Deze vergadering, zegt spr., heeft ton doel om de ongeorganiseerden onder ons te too- nen wat er momenteel gebeurt en wat er leeft, in welk verband spr. wijst op de a.s. coördinatie. Ook voor den handeldrijvenden middenstand is deze vergadering van be lang, zij immers hebben ook belang bij een geregeld, goed vervoer der goederen. Als eerste inleider hooren we dan den heer C. Kaan Pz. uit Amsterdam. Deze spreker schetst ons het ontstaan van de coördinatie, waarvan het beginpunt ge vonden kan worden bij de spoorwegtekorten. Dan wordt in Utrecht de BETO opgericht. Ook het rapport Wel ter brengt spr. aan de orde, dat tot geen resultaat leidde. Dan komt er een commissie, nl. de commissie De Vries De groote sloot kwam echter zeer zeker in 1930 in de Gcldcrsche Achterhoek, met het zg. Streekplan. De spoorwegen concurreer den de menschcn daar bijna dood. Men is op audiëntie gegaan naar den toenmaligcn minister I.ith de Joude. Deze minister heeft gezegd: „Zorgen jullie nu écn organisatie te krijgen, een toporganisatie. Dan kunnen we verder zien. De commissie ten Hope is hierna aan het werk gegaan. Zij heeft bergen werk verzet, maar kon toch niet lot. een einde komen. Deze commissie had zich bijzonder gespecia liseerd on de tarieven. De B.E.T.O. heeft, toen alle vereenigingen opgeroepen om lot die ééne toporganisatie te komen. Verschillenden waren er toen echter weer niet voor om de toporganisa tie te stichten onder auspiciën cler B.E. T.O. Minister Lidth do Joude, die veel voor T particuliere vervoer gevoelde, heeft na z'n ministerschap spontaan aangeboden mede te helpen om tot één organisatie te komen Spr. zelf is van oordeel, dat naast de B.B. N. en C.O.B. een sterke landelijke organisa tie staat: daarom wij ons organiseeren. Als er coördinatie komt dan moet ze goed zijn. Zooals ze thans is, zal de co ördinatie erg eenzijdig zijn. Wij krijgen tarieven en het eigen vervoer wordt ge heel los gelaten. Deze eigen vervoerders mogen dan niet voor derden vervoeren, maar dit is toch niet radicaal. Daarom, sluit u aan en vereenigt u! eindigt spr. Als tweede inleider krijgt de hoer Schuurman uit Alkmaar het woord. Spr. zegt o.a.: Het vervoer wordt thans zoo af geroomd, dat de allerkleinste zendingen voor de beroepsvervoerders overblijven en toch schijnen de menschcn het belang van organiseeren rog niet in te zien. Dit toch zien wc aan de opkomst van beden. Men mo,et wakker worden geschut. Het gchecle vervoerapparaat is ziek. Alles en allen werken beneden kostprijs, en ieder meent voor zich zelf dat hij aan prijsbederven niet schuldig is. Zij die ons voor regeling in het vervoer voor gingen, moeten we stcu nen. Wij moeten organiseeren. Sluit u dus aan, aldus spreker. De hoer N. Kaan geeft nog een korte toelichting, waarna gelegenheid tot stellen van vragen wordt gegeven. Door verschil lende aanwezigen wordt hiervan gebruik gemaakt. De vragen worden naar genoegen beantwoord, waarna sluiting volgt. Been gebroken. De cchtgcnoote van den kastein Jb. D. te Westerland, had j.1. Zaterdag het ongeluk haar been te breken. Ongeval. Het driejarig dochtertje van den heer H. Veerdig, in de Hoofdstraat, alhier, geraakte j.1. Zaterdagmiddag onder een draaiorgel. De arme kleine bekwam hierbij een been breuk en verschillende schaafwonden. Het kind werd op advies van don dokter naar bet ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. We ho pen maar, dat alles nog weer goed terecht zal komen. CLUBWEDSTRIJDEN OP DE WIELER BAAN. Gistermiddag worden op de Wielerbaan „Wielingen" clubwedstrijden gehouden tus- schen de wielerclubs „Alcmaria Victrix" en „Wielingen". Deze wedstrijden werden door heel weinig publiek bezocht. De jury bestond uit de hoeren Zand voort, dc Bood, de Zeeuw, de Graaf en Korshuizc. De uitslagen waren als .volgt: Sprint: le serie: 1. Zand voort 13,9 2. Doij- kers. 2e serie: 1. Snoodijk, 13; 2. P. Zand- voort. Klassemcntraco over .20 ronden. 4 klas sementen. Ie klassement: Kusch, 3 V. Meijer 2 pt., A. Verbiest, 1 pt. 2e klassement: Kusch 3 p., Meijer 2 pt., Schippers 1 pt. 3e klassement: Kusch 3 p„ Schippers 2 p., Meijer 1 p. 4e klassement: Schippers 3 p„ Meijer 2 p., Kusch 1 p. Totaal-uitslag: 1. Kusch, 10 p.; 2. Meijer 7 pt.. 3. Schippers. 6 pt-» Verbiest. 1 p. Dit. was een klassemenlrace voor nieuwe lingen. Wedstrijd no. 3. Achtervolging. Klink 100 M., Bouman 0 M. Winnaar Klink na 6 ron den rijden in 1 m. 25. Tijdrace over 1 ronde met vliegende start. J. Zand voort 13, M. Snoodijk 13.1, P. Zand- voort 13.0, M, Dc ij kers 14. Afvalwedstrijd voor N'iSwelirigcn: 1. M. de Zeeuw; 2. J. Nieron. 3. J. Ottenbras, 4 Zomerdijk. 5. Mulder. 6. Stroct, 7. Hendriks. Wedstrijd 0. Afvalwedstrijd voor Ama teurs en Onafhankelijken: 1. Klink, 2. Schip pers, 3. Kusch, 4, Wouters, 5. Meijer, 6. Verbiest. Wedstrijd no. 7. Jachtrnce over 25 ronden: 1. M. Deijkers, 8. M. Snoodijk, J. P. Zand- voort waren gepasseerd: Junioressen achtervolging: 1. Jan de Haan 2. A. Heijcrmans, 3. aJn Hemiink, (9 jaar). Klassementsrace Junioressen. le klasse ment J. de Haan 4 p., A. Heijerman 3 p., Jan Hennink (9 jaar) 2 p.. Joop Ilennink (12 jaar), 1 p. De andere klassementen waren aan dit eerste gelijk. Totaal uitslag: 1. Jan de Haan 12 p.; 2. Ab. Heijermans, 9 pt.; 3. Jan Hennink"6 p., 4. Joop Hennink, 3 p. Koppclwedstrijd 200 ronden (40 K.M.), 1e klassement: Kusch-de Zeeuw 4 p.; Klink-Snoodijk 3 p.; P. Zandvoort-Olten- bros 2 p.; Schippcis-Wouters 1 p. 2c klassement: Kusch-de Zeeuw 4 p., Klink-Snoodijk 3 p.; Me.ijer-Deijkers 2 pt.; P. Zandvoort-Ottenhros 1 p. 3e klassement: Kusch-de Zeeuw 4 pt.; Meijcr-Deijkers 3 p.; Klink-Snoodijk 2 pt; P. Zandvoort-Ottenhros 1 p.; Schippers- Woutcrs werden niet geplaatst. 4e klassement: Kusch-de Zeeuw 8 p.; Schippcrs-Woutcrs 2 pt.; de andere werden niet gcnlaatst Totaal-uitslag: no. 1 Klink-Snoodijk'' 8 p.; Op één ronde no. 2 Kusch-de Zeeuw 20 p.; no. 3 M'MW.r/Uiirr.j-s p po. i P. 'Znnd- voort-Ottenbros 4 p.; no. 5 Schippers-Wou- ters 3 pt. De koppels NieropStroet en ZoonsVer biest, hadden opgegeven. 1.011 premie van f4.werd door het kop pel KlinkSnoodijk in de wacht gesleept. ANNA PAULüWNA Excursie HolL Mij. van Landbouw. Een groep leden der afdeeling van de H. M. v. L. maakte in auto's een excursie. Allereerst werd het interessante bedrijf der Verecnigde Touwfabrieken te Leiderdorp bezichtigd, waarbij de wording van het product, dat men b.v. zelf in den zei (bin der gebruikt, goed gevolgd kon worden. Na een zeer op prijs gesteld onthaal door de directie dezer fabriek, toog men naar Vlaardiiigen om er bet geweldig complex der Coöp. Kunstmestfabriekcn te bezichti gen en tenslotte bracht het gezelschap nog een bezoek aan Loosduinen en wel aan een kaskweekerij van anjers, waarvan de ei genaar er zich op toelegt deze bloem het hcele jaar door te kunnen leveren. Een kas druiven was op dit bedriif eveneens in exploitatie en van den zelfvervaardig den wijn moest men even proeven. De smaak was zoo uitstekend, dat ordprs niet uitbleven en men dus ook hier, in den pol der, nog eens onder het genot van een glas wijn van vaderlandschcn bodem aan dezen prettigen en leerzamen tocht kan terugden ken. SCHIETOEFENINGEN B.V.L. De schietoefeningen der afd. van den B. V.L. hadden het; volgende resultaat: le oefening: C. Jonker 94 p., M. Plagmeyer 92 p.: G. Clement 91 p.; Jb. de Bree 91 p.; W. Slootweg 89 p. 2e oefening: M. Plaemeyer 96 punten: H. Bouwers 94 p.: W. Slootweg 92 p.: G. Cle ment 91 p.; Joh. v. Zanten 91 p.; A. Com- parrne 90 p. 3e oefening: J. A. Smit 95 punten: W. Slootweg 95 p.; C. J. Smiers 93 p.; H. Si- mons 93 p.; H. Veul 92 p.; M. Plagmeyer 91 p.; Jb. de Bree 91 p. en H. Bouwèrs 90 punten. VERGADERING BOND VAN BOERIN NEN E.A. PLATTELANDSVROUWEN Na opening door mevr. KeyzerDe Jong, werden notulen en jaarverslag van mevr. KaanKok goedgekeurd. Zoo ook dc reke ning van mevr. Van der Goes-Wessel, die met een batig saldo van f 46.41/4 sloot Mevr. Kaan-Wilkön deed hierop uitgebreid verslag van de vergadering te Groningen, waarna mevr. Van der Oord uit Beemster sprak over: „De Vrouw in verleden, heden en toekomst," welke rede met groote aan dacht werd gevolgd. Mevr. Van Hese-Jongcjans verhaalde in dichtvorm van de reis naar de Gero-fabriek en dankte in baar geriimd verslag het be stuur voor de moeite, die het zich hij het organiseeren van dit uitstapje had getroost. De aftredende bestuursleden, de dames Kcyzcr-De Jong en Kaan-Kok werden her kozen. Nadat nog was besloten, twee aschbak- ken met het wapen van Anna Paulowna te vervaardigen door de Gero-fabriek, voor de burgemeesterskamer in het nieuwe raadhuis ten geschenke te geven, volgde sluiting. DE VASTE LASTEN COMMISSIE. In ons bericht van Zaterdag over de Vaste-lastcn-commissie is de naam van den Secretaris fout vermeld. Het moet zijn: W. Hoep, Kleiweg, Anna Paulowna. BREEZAND. Feestuitvoering DOKEV bij het 30-jarig bestaan. De gymnastiekvereeniging DOKEV vierde Zaterdagavond haar 30-jarig bestaan in de zaal van den heer Borst, die voor deze ge legenheid feestelijk was aangekleed. Na een openingsmarsch door alle dames- en hecrenleden. sprak DOKEV's voorzitter, de heer Vergouwe een welkomstwoord en bood den leider, den heer Siewers, die 30 jaar het vereenigingsleven meemaakte, een groepsfoto van alle leden, en mevr. Sie wers een bloemenmand aan. Mcj. P. Rczelman voor de mandolineclub ..Kunst en Eer", de heer Langercis, als oud lid, de heer IL Jonker, namens zaalhouder Jonker, den hond van plaatselijke vereeni gingen en de zwemclub O.V.. en de heer Pennekamp, namens de technische commis sie van den Turnkring, spraken vereen, en leider toe, roemden de samenwerking met andere vereenigingen, drongen aan op ver sterking der heorcnafdeelïng, wezen ér op, dat gymnastiek en andere sport, vooral zwemmen, zeer goed samen kunnen gaan en huldigden vooral ook den heer Siewers, wicn het door uitstekende lediing gelukte de ver. steeds een eereplaats te doen inne men. Schriftelijke of telegrafische gelukwen- schen waren o.a. binnengekomen van bur gemeester- Lovink. die niet aanwezig kon zijn en van de zangver. Vriendschap. Waren reeds bij bet gesprokene en door den heer Borst bloemen aan de vereen, aan geboden, ook mw. BakkerVan Eetcn werd door de meisjesafdeelingen met bloemen verrast, waarvoor zij met enkele woorden dankte. Dit deed, mede namens z'n vrouw, ook de heer Siewers, terwijl de heer Ver gouwe alle sprekers en spreeksters dankte voor hun goede wensohen. Natuurlijk lieten op deze feestuitvoering alle afdeeïingen staaltjes van liaar kunnen zien en zetten daarbij zoowel jongens- en mcisjcsadspiranlen, als dames en hccren het beste beentje voor. Een aardig idéé was 't met een reeds oefe ningen te laten zien, welke veranderingen in opvatting er plaats hadden in den loop dor tijden, niet alleen wat de oefenstof aangaat, maar ook wat de kleeding der dames betreft. Met een aardig en vooral door enkelen zeer goed gespeeld propaganda-blijspel werd dc uitvoering besloten. Vermelden we nog, dat de heer Glim het programma met zang en de heer Ge luk met mej. end en heer Van Eeten en Dik de Leeuw met muziek voor afwisseling zorgden. HARENKARSPE1 DIRKSHORN. Geslaagd. Na te Alkmaar afgelegd examen, slaagde onze plaatsgenoot, de heer A. C. Smit voor het middenstandsdiploma. ZIJPE BURGERBRUG. Uitvoering Jeugdorkest. Zaterdagavond gaf het Jeugdorkest van Schagerbrug, onder leiding van den. lieer P. Krooncnburg, voor een klein, maar zeer aan dachtig publiek een uitvoering in café Lan- gendijk alhier. De heer Kroonenburg open de met welkom. Hierna gaf het Jeugdorkest ecnigc nummers ten gehoorc, welke het da verend applaus, dat hierop volgde, ten volle verdienden. Ter afwisseling gaven dc dames Truus Kistemaker en Annie Kostelijk vervolgens ccnige fluit- en accordconsolo's en hoewel menigeen vol bewondering was voor de vir tuositeit, waarmede mej. Kistemaker de fluit- solo's ten gehoorc bracht, verdiende mej. Kostelijk evenzeer het dankbare annlaus, te meer nog omdat zij dc accordeon nog slechts een jaar bcocient. Een onbekende heer hield een declamatie in Brabantsch dialect, welke zeer in den smaak viel en ten slotte trad wederom het Jcugdorokest. op dat met gevoel en tempera ment nog eenigc nummers ten beste gaf, en dank zij 't aanhoudend applaus zelfs nog een extra nummer. De aanwezigen werden wel overtuigd dat de leiding bij den heer Krooncnburg in be kwame handen is en dat deze best met zijn club overweg kan. De heer Kroonenburg bood de dames Kostelijk en Kistemaker bloe men aan voor hun belanglooze medewer king en dankte den heer Langedijk voor diens hulp op dezen avond. Na de uitvoering zorgde de Jolly band voor oen piltig stuk dansmuziek, zoodat (lo ze avond ondanks het te geringe publiek, zeer goed geslaagd is. NIEUWE NJETinRP VERNIEWIXG SLIJKSTEEGBRUG. Zooals uit de agenda van de eerstkomende vergadering van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorderkwartier, voorko mende in ons nr. van Zaterdag j.1. blijkt, zal de Slijksteegbrug in deze gemeente door bovengenoemd waterschap worden overge nomen. wanneer Hoofdingelanden zich met dit voorste] kunnen vareenigen. Dit zou een belangrijke verkeersverbete- ring beteekencn die zeer zeker gcwenscht is. Tc betreuren valt het echter, dat hierdoor de typische ophaalhrug die het daar ter plaatse zoo goed doet, zal verdwijnen. Wanneer de overname doorgaat en de brug van een vast dek zal worden voorzien zal de desbetreffende verordening op de ophaalbruggen liggende tusschen do Sluis en do Slijksteeg kunnen worden gewijzigd, in dier voege, dat deze bruggen niet meer beweegbaar behoeven te zijn. wanneer zij een gelijke hoogte hebben als de nieuw te maken Slijksteegbrug. Dc eigenaars van deze bruggen zullen dit ongetwijfeld met genoegen vernemen. werkverschaffing. De werkverschaffing en steunregeling is hier geheel stopgezet kunnen worde". Alle arbeiders hebben werk in het vrije bedrijf gevonden. BEGIN VAN BRAND. Zaterdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in een partij takkenbossen aebtcr de boerderij van den heer Jb. J. v. d. Stok. Door dc sterke wind bestond gevaar van overslaan der vlammen op de boerderij Met vereende krachten wist men echter het vuur met emmers water te dooven. NIET OVERGEPLAATST. De Commies der directe belastingen de heer IL Boer alhier kreeg dezer dagen be richt dat hij zou worden overgeplaatst naar Hattflm. Doze overplaatsing gaat echter niet door, omdat voor don heer Boer met zijn gezin in I-Iattum tegen een redelijke huur een passende woning niet was te vinden. Het zal op Nieuwe Niedorp voldoening wekken, dat de heer B. niet heen gant Hij toch is een zeer geschikt ambtenaar die op voortreffelijke wijze met dc burgerij om gaat. Bovendien bekleedt de heer Boer in het vereenigingsleven verschillende functies. HOORN. ZANGCONCOURS. Dc R.K. Bond van ^ungvereenigingen in Noord- en Zuidliolland hield gisteren zijn eersten concoursdag te Hoorn. A.s. Zondag worden de wedstrijden voortgezet. De uitsla gen van gisteren zijn: 4e Afd., Gem. Koren: Con Amore, West woud, 2c prijs 170 pnt.; Sursum Corda, Wor- mer, le prijs 207 pnt.; Zang- en Vriend schap, Bovenkerk, 2e prijs 190 p. 3e Afd., Mannenkoren: Gczellenkoor Kunst genot, Wormci 2e prijs 194 pnt. 3e Afd., Gem. Koren: Intcr Nos, IJmui- den-Oost, le pr. 200 p.; Magnificat, Bus- sum, 2c prijs 186 pnt.; St. Ccacilia, Hoorn, 2e prijs 1S0 pnt. 3c Afd., Mannenkoren: St. Ceacilia, Zaan dam, le prijs 212y2 pnt. 2e Afd., Gemengde Koren: Streeker Gem. Koor, Grootebroek, le prijs 206 pnt. Ie Afd., Vrouwenkoren: Theodora, West- woud, le prijs 226 pnt. Afd. Uitmuntendheid, Vrouwenkoren: Can tate et Jubilatc, Den Haag, le prijs, 208 pnt. Afd. Uitmuntendheid, Mannenkoren: St. Ccacilia, Den Haag, 2e prijs 1931/-» pnt.; St. Ccacilia, Haarlem, Ie prijs 215 pnt.; Streeker Mannenkoor, le prijs 237*4 Pnt- Afd. Uitmuntendheid, Gein. Koren: St. Ge- rardus Majella, Rotterdam 3c prijs 168 p.; St. Ceacilia, Spanbroek, le prijs 212 pnt>; a Cappellakoor, Wijk aan Zee, le prijs 2051/4 pnt. Eere-afdeeling: Nieuw Leven, Medemblik, le prijs 202 pnt. De wedstrijden worden gehouden ter ge legenheid van het tweede lustrum van het koor Viribus Unitus te Hoorn. Jaap Kuiper op de 20e plaats; hij en Theuns hebben pech. Ook in de vierde en tevens laatste étappe van de ronde van Luxemburg heeft de Lim burger Lambrichts uitstekend werk verricht Hij kwam aan in een groep van ongeveer 20 renners, die allen als vierde werden ge klasseerd. In het algemeen klassement be hield Lambrichts zoodoende dc vijfde plaats, wat voor hem een groot succes beteekent. Seijen en Buuron passeerden in dezelfde groep van 20 renners de finish, in het alge meen klassement bezetten zij resp. de 22e en 14c plaas. Jaap kuiper werd 25c in de laatste étap pe; 20c in het alg. klassement. Hij had even als Theuns met pech te kampen gehad. Theuns heeft in deze 'ronde niet gelukkig gereden. Zaterdag nam hij de 2Se plaats in, welke hij ook in het. eindklassement bezet. Al hebben onze 1 Hollandsche jongens Lambrichts uitgezonderd geen bijzondere prestaties geleverd, toch zijn wij uitstekend over hun tevreden. Allen, behalve Bronger dan hebben dc/.e monsterrit uitgereden cn dat alleen bewijst reeds dat zii uit het goede wegrennershout gesneden zijn! Tekort echter nog gestegen Oefende het Reglement Autover voer Personen op deze stijging invloed uit? Blijkens het jaarverslag over 1937, van de N.V. Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen, dc N.V. Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat schappij en dc N.V. N'cderlandschc Spoorwegen, bracht het jaar 1937, liet laatste van dc exploitatie door de belangengemeenschap S.S.--TI.S. de verwachte stijging van de op brengsten. Het personenvervoer leverde bijna drie, het goederenvervoer bijna twee millioen gulden meer op dan in het vorige jaar. Van invloed op deze verbetering is wel licht geweest het „Reglement, Autovervoer Personen" op 15 Februari 1937. De naleving van de in dit reglement vervatte voorschrif ten bleek echter strafrechtelijk niet in alle opzichten te zijn verzekerd. Van veel betee- kenis is de nieuwe regeling dientengevolge tot dusver niet geweest. Dc voortgezette pogingen tot verdere ver laging van de exploitatiekosten bleven niet zonder gevolg. De verkregen vermindering bedroeg echter in het verslagjaar nog geen half millioen gulden, daar dc prijs verhoo gingen van brandstoffen en materialen het grootste gedeelte van het op personecluilga- vcn bereikte resultaat te loor deden gaan. Dc toeneming van de opbrengsten cn de daling der exploitatiekosten deden samen het saldo der exploitatierekening van bijna f4.000.000.— in 1936 tot ruim f9.300.000.— in het verslagjaar stijgen, terwijl de intcrcstre- kening ruirn f 800.000.en de „verschillen de verliezen" ruim f 400.000.minder vor deren. Desondanks is het tekort over liet verslagjaar ("f 33.460.970.57) niet lager, dorh hooger dan over 't vorige jaar (f 31.851.183.07) Merkwaardige uitlating van den Japanschen minister van Oor log. ER WORDT WEER VERWOED GEVOCHTEN. De Japansche minister van Oor log, generaal Itagaki heeft oZndag tegen jo"rnalisten gezegu, dat hij de mogelijkheid onder oogen zag dat het Japansch-Chineesche conflict nog tien of twintig jaar zal duren. On danks de verschillende opgestelde hypothesen, aldus dc minister van oorlog, ten opzichte van de weer standsmogelijkheden der regeering van Tsjang Kai Sjek in het huidige conflict, is het mogelijk, dat de Chi- neesche generalissimus van plan is de vijandelijkheden zim geheele leven voort te zetten Het is dus noo- dig, dat de Japanneezen er op voor bereid zijn den strijd, zelfs voor een periode van 20 jaar voort te zetten. Verwoede gevechten worden op het oogenblik geleverd te Ma- tang, aan den zuidelijken oever van dc Jangtse, waar Japansche troepen aan land gegaan zijn, teneinde de Chineesche stellin gen aan te vallen, die de versperring in de rivier bewaken, welke verhindert, dat de Ja pansche vloot naar Hankau kan o^stoompn. De Chineesche troepen doen krachtige aanvallen op de landingsdivisies, waardoor deze niet in dc gelegenheid zijn, haar stel lingen te bevestigen. Ónder dekking van het nachtelijk donker hebben twaalf Japansche stoombootcn ge tracht troepen aan land te zetten te Hoeang pan. 25 k.m. beneden Toenglite. teneinde de Chineesche verdediging der stad te ver drijven. Bij het naderen der Jnpnnneezen slaagde de rivicrwacht er in een der sche pen tot zinken te brengen. Dc overige werden verdreven, aldus meldt het Chinee sche tëlcgraafagentscliap, Heden overleed zacht cn kalm, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer C. Groot Czn., Wedn. van C. Druif, in den ouderdom .van bijna 75 jaar. Langereis, N. Niedorp, 26 Juni '38. Tolke: C. GROOT. Langereis: Tj. GROOT. C. GROOT— v .d. Heuvel. Aurora, H.C»> U.S.A.: K. GROOT. A. GROOTModder. en Kleinkinderen. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje, MARIE. J. BOS. R. BOS—Groot. Hoogwoud, 25 Juni 1938. Net persoon, oud 22 jaar, P.G., uit den boerenstand, zoekt ernstige kennismaking met dito MEISJE. Gchcimh. v. cn verz. Br. met foto onder lelt. M99 Bur. van dit blad. CALLANTSOOG DE KOETILANG is nog te huur voor de tweecle helft van Juli. Prijs f70. Te be vragen bij P. VOS, Callants- oog. Wcggcloopen een zwarte en een groote stekelharige RUIN, Inlichtingen te bekomen bij C. LAIvEMAN, Blokhuizen, Oude Niedorp, Tel. 19. Pl.m. ICO M2. PUIN - te koop, bij BLOKKER, Metse laar. Lutjcwinkcl. Voor direct gevraagd: EEN WERKJONGEN, best kunnende melken en niet ouder dan 16 jaar. S. SCHIL DER, Ruigeweg, Burgerbrug. Wordt gevraagd voor direct: Een flinke nette HULP IN DE HUISH. voor ongeveer 6 weken, bij K. KAAN, Barsingenveg B 34. Wicringcrwaard. Terstond gevraagd: BOERENKNECHT, goed kunnende melken,* bij P. BRUIJN. Schoorl. Dichter bij God Beklimt den Heiligen Hessel- berg, zegt Julius Streicher. Julius Streicher, die reeds Zaterdagavond op den Heiligen Hessclberg een felle anti godsdienstige rede had gehouden, heeft gis termiddag opnieuw op dezen berg het woord gevoerd voor 200.000 Duitschers. Hij begon met te erkennen, dat in Spanje Duitscbe vrijwilligers streden. Vervolgens overgaande tot het Tsjechoslowaaksche vraagstuk, riep hij uit: wij hebben gelachen toen men zcide, dat de Tsjechen gemobi liseerd hadden. Zoo zij al d'en oorlog willen wij willen hem niet. Zij die, aldus vervolgde 'Streicher, den Volkenbond hebben erkend hebben een verbond met den duivel. De duivel is het Jodendom. Tenslotte ver klaarde Streicher opnieuw, dat de Duit schers dichter bij God waren, wanneer zij den Heiligen Hessclberg beklommen, dan wanneer zij naar de kerk gingen. ALKMAAR, 25 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd por pond voor groothandel 62>/o—G7*/» cl. en kleinhandel biVÓ—?2>/2. cent betaald. Han del matig. Kipeieren (groothandel) f 3.75 3.90, eendeieren f 2.85. Per 100 stuks. Han del matig. ALKMAAR, 25 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 210.000 kipeieren 3.40 —4.15, eendeieren 2.60—2.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 25 Juni. Schotsche muizen 8.40—9.60, grove 7— 8.20, drielingen 6.30—7.80, kriel 1.70—4.30. Aanvoer: 28.600 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 25 Juni. Aardappelen: Schotsche muizen 4.154.35, kleine muizen 3.05-3.60, kriel 0.85-1, ron de 6.15—6.25, idem kleine 3.35—3.55, Schot sche bonken 4.20-4.30, per 50 Kg. BROEK OP I.ANGENDIJK, 27 Juni. Aanvoer: 240.000 Kg. aardappelen. Schot sche muizen 8.20—9.60. drielingen 5.90—7.50 kleine 2.60-4.50. 20 Kg. snijboonen 23—, rabarber 1.90-3.10, bloemkool 5.90, dito 2é soort 2—, tomaten: A 14.40—15.10, B 15.60 -16, C 15.20-16.70, CC 14.40. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni. Aanvoer: 55300 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 8—9.50, grooten 8.80—9.20, drie lingen 6.10—7.40, kleine 1.60—2.90, 150 stuks bloemkool 5.70—7.20. ALKMAAR, 27 Juni. Veemarkt. 68 vette koeien f 140—270, "atig; 10 vette kalveren f 40—75, ner Kg.' 60—00 ct., 90 nuchtere kalveren (slacht) f 8—15, 15 vette schapen f 25—28, 283 vette varkens 4650 ct. per Kg.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7