VAK RIJSWIJK Roosjes Succes Arti D. fiROENHUT Duitsche huwelijkswetten ook voor Oostenrijk Üderland begaan met fet lot der vluchtelingen Font f*a Grammens vrijgelaten Niet Hitler, maar Goering is de baasl Maria Geertruida Theresia sorteering van Q EERSTELINGEN en EIGENHEIMERS geen spreekuur VOOR FIJNE SCHOENEN L A G E P RIIZ E N Franco begint harder op te schieten ^'dam 7 3and. 7 j, 7j Ons standpunt ter conferentie te Evian. Nederland kan voor de vluch- 0db" r|teüngen niet meer doen dan het r.H, reeds deed," teide Mr. W. C. Ben- cker Andrae, de Nederlandsche ge- th,„. delegeerde, die aan de besprekingen op de conferentie over liet vluchte- lingenvraagstuk te Evian, deelneemt i- Zij v' „Ons land tal voor de vluchtelingen tandem voornamelijk doorgangsland zijn." e tijd rat- 'd hart ivjigp bewogen door de tragiek van hot iet suct^jJibj vraagstuk in het algemeen in deze aaie we jct bijzonder door het tragische Ht der vluchtelingen uit Duitschland en an lien die Duitschland zouden willen arlatcn 'dien hewogen ook door de angst- alc Brokkende zedelijke toestanden, die daar "ld foor juodsche kinderen in het leven I ijn geroepen, heeft do Nederlandsche re- :nschar«e ring met .sympathie het iniaticf van (resident Roosevelt begroet, te trachten •hP oplossing van het vraagstuk te vinden TLvtr de organisatie van de emigratie der fluchtelingen zoo ging spr. aldus het Hsb. roort. de weeg er ol€it zich in Ne- net derland nog altijd 24.000 k 25.000 vluchtelingen bevinden, een groot ten. cijfer bij een bevolking van nog geen 9 millioen. Tnif t! De dichtheid der bevolking, die de Nederlandsche regeering er reeds toe bewogen heeft, de emi gratie van eigen landgenooten te bevorderen en de zeer grootc werk loosheid van gemiddeld 400.000 per sonen hebben de Nederlandsche re geering tot haar groot e leedwezen sedert eenigen tijd belet het voort duren van den vluchtelingenstroom toe te staan. letterland zal zich overigens met alle hnische voorstellen vereenigen. Jit de medcdeclingen der andere ftcdelc- Juli te in als teurkan het issende ar was oopt de ioenschi et a.lge kra aan gen beroej dan dan sklasso resi het beid bereikt) zijn dit theid 1 BW*en '}teek voorts, dat Australië aan als p let-Britsche onderdanen geen voorkeurs- ihten kan verleenen en de opnemingsca- iciteit in Canada gering is. De Amerikaan Myron Taylor wordt tot oeden ,orzitter der conferentie benoemd? Joden wenden zich tot Evian. iel Pzt 3et executieve comité van het Joodsche ireldcongres heeft de conferentie van Evi- in een memorandum doen toekomen, waar- gevraagd wordt, dat de conferentie zal testeeren tegen de Jodenvervolging in t/ïscWarrfl. dat zij haar werkzaamheden i uitstrekken tot den toestand van ge- ïchte Joden uit Oost Europa, dat zij de Dgelijkheid zal hestudeeren van een Jood je landbouwkolonisatie en dat do door e conferentie in te stellen organismen zich verbinding stellen met de Duitsche regee- ng ten einde te bewerkstelligen, dat. de tgewekenen hun bezittingen kunnen me- 'en eei enemen. houder naar Ierland "«.Onze visschers niet meer e een welks hete f? jute Naar het Hdbld. verneemt, heeft de Ier en po-iche regecring het voornemen binnenkort I hoop over te gaan tot een verbod voor het markten te defin lersche havens van visschersschepen, wel en gal 3teniet zijn ingeschreven in Ierland of Groot- Brittannië. Van officieele zijde wordt dan ook aange raden, om eventueele moeilijkheden te voor komen, den aanvoer van visch met Neder- landscho schepen in lersche havens vóór 12 dezer te beëindigen. De IJmuider stoomtrei- ter „Amstelstroom," welke gedurende drie' maanden in de lersche wateren heeft ge- De ft ïfischt en de vangsten te Dublin aan de markt bracht, is inmiddels in de thuishaven idtr 'eri>ggekoerd. Het is evenwel niet bekend. ,h iedc of thuisvaren in verband staat met dit n; 4. e.' verbod. Nog een paar Nederlandsche treilers en, pi» sedert geruimen tijd dit bedrijf al- us 11! guiten zullen ongetwijfeld ook spoedig de Gr» ^mswaai'ts keeren. plus D Pn{j k f Steun aan de bollenculf uur ie uit e Nêl 'oordll verd (f j. Co? verdj 24 verplichte binnenlandsche korting. Be door telers en handelaars in bloem bollen in het binnenland op de verkoopnota's te gedogen korting is vastgesteld op 24 jvan de prijzen, welke vorig jaar door bet bollen vak aan den minister zijn voorgesteld 8ls basisprijzen voor oogst-1938 en die nu tevens zullen gelden als minimumprijzen in het binnenland, aldus het Hsbld. Men hoopt op deze wijze door de 24 korting de geldmiddelen van bet; bloem- bollen-surplusfonds voldoende te stijven, om het te verwachten teveel van dén nieuwen te kunnen opkoopen tegen de officieele hitbetalingsprijzen. 0 Jou ?n W idepi i grff :I en slac- is, w te hn n df tie Spaak dringt op slipte naleving der taalwetten aan. Florimond Grammens, die, zooals wij «laers in dit blad melden, wederom veroor deeld is wegens het overschilderen van hransebe opschriften, is gistermiddag, naar het Hsb. bericht, in vrijheid gesteld. Waarschijnlijk is de Belgische Justitie tot dezen maatregel overgegaan, om vrijving biet de Grammens beweging te voorkomen. In dit licht moeten ook gezien worden de zoo juist door minister-president Spaak aan de gouverneurs der provincies en aan de centrale besturen gezonden circulaire, waarin op stipte naleving van de taalwet- rï s*ra^° van sanctie, wordt aangc- Hitier slechts de decoratieve li- guur en Goering de werkelijke leider in Duitschland? De positie van Goering in de Duitsche re geering blijkt uit een brief, welke aan hem is gericht door Rudolf Hess, den permanen ten plaatsvervanger van den Fuehrer als leider van de partij, welke brief is gepubli- ceerd in het officieele orgaan van leger en luchtmacht. Hess verzoekt Goering hierin de ministers mode te doelen, dat de natio- naal-socialistische partij een einde wil ma- kon aan de woorden „werkgevers en werk nemers", en deze wil vervangen door „hoofd der onderneming en gezellen (Gefolgschaft)' aangezien de oude benaming te veel riekt naar don klassestrijd. Het belang van deze mededeeling ligt vooral in het feit, dat Goering wordt ver zocht de overige ministers hiermede in kennis te stellen. Hieruit blijkt, dat Goering zonder officieel de titel van rijkskanselier of leider van de regeering te dragen, prac- tisch de functie van dit ambt vervult. Mexicaansche petroleum naar Duitschland Transactie schadelijk voor Ame rika. Van bevoegde zijde wordt thans bevestigd, dat de Mexicaansche regeering met de fir ma üavis en Co. te New York een con tract heeft afgesloten voor de levering van een hoeveelheid naphta tot een bedrag van 10 millioen dollar, betaalbaar voor 40 pro cent en 60 procent in machines. Volgens de inlichtingen, die het Ameri- kaarische ministerie van Buitenlandsche zaken hecff. ontvangen, is de door Davis en Co gekochte olie bestemd om aan Duitschland te worden verkocht. De betaling ervan zou ghceel in compen satiemarken geschieden, waardoor Mexico in het geheel geen haar geld zou ontvangen, cn hieruit dus ook niet de schadeloosstel ling aan de petróleummaatschappijen wier bezittingen onteigend zijn, zou kunnen be talen. Bovendien zal Mexico, indien de vereffening in compensatiemarken geschiedt voor een even groot bedrag aan goederen in Duitschland moeten koopen, waardoor de Amerikaansche producten op de Mexicaan sche markt in dezelfde verhouding zullen verminderen. Razzia bij de Deenscbe grens Verschillende arrestaties. - Duit sche autoriteiten weigeren elke inlichting. Be correspondent van de Daily Telegraph and Morningpost te Kopenhagen meldt aan zijn blad, dat de Duitsche geheime nolitie te Flensburg, bij de Deensche grens, 50 personen heeft, gearresteerd, o.w. een Deen. De razzia was midden in den nacht ge houden. De bewuste personen werden ge wekt cn in hun nachtgewaad naar de ge vangenis overgebracht. Zij werden volgens den correspondent direct veroordeeld omdat zij geen nation.-socialist waren en naar een concentratiekamp gezonden. Op het vonnis is geen beroep mogelijk. De tn«<;tand wordt als ernstig beschouwd. Men verwacht nog meer arrestaties. De Duitsche autoriteiten weigeren eenige verklaring te geven voor het gebeurde. Algemeene kennis geving. Nog geheel onver wachts overleed, tot onze diepe droefheid, ons geliefd Dochtertje, Martha in den ouderdom van bijna 7 jaar. J. VERMANING. A. VERMANING— Oosterwoud. CORRIE. FRITS. Lutjewinkel, 7 Juli '38. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: ZWAANTJE, Dochter van M. DE BOER—Daalman R. DE BOER. Wieringerwaard, 7 Juli 1938. Gevraagd TWEE MAAIERS, met zeis en aangeboden 700 ko. best Hooi en 5 pracht Fox- hondjes, eerste klas ratten vangers, ook geschikt voor ka merhondje. S. HOOGHIEM, Groetpolder D 11, Winkel. De Heer en Mevrouw DEK KERLinders geven met groo- te blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter, 'tZand, 1 Juli 1938. Tijd. adres: St. Elisabeth Ziekenhuis, Alkmaar. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van den heer G. J. J. GEERTZEMA, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. G. N. GEERTZEMA. Heemstede, Juli 1938. Met ingang van Maandag 11 Jnli is de als volgt: Bonken 50 m.M. en hooger. Groote van 36 tot 55 m.M. Drielingen 28 tot 38 m.M. Kriel daar beneden. Alles vierkante maat. Noordermarktbond, N oordscharwoude. houdt ZATERDAG 9 JULI Direct gevraagd: EEN HOOIER, bij Wed. G. DEKKER, B 20, Callantsoog. hebben steeds Zondag redevoering van Hitier? Hitier wordt Zaterdag a.s. te München verwacht. Men denkt, dat hij Zondag een groote redevoering zal houden. Henlein be vindt zich thans te Berlijn. Zijn troepen naderen Sagunto. - Ongerustheid onder Britsche rceders. Het communiqué van het ministerie van landsverdediging meldt, dat in de omge ving van Villavieja verwoed wordt gevoch ten. De rcgceringstroepen veroverden heu vel 221, die de rechtschen daarop herover den, om na een tegenaanval weder te wor den teruggedreven. Uit dit bericht blijkt, dat de rechtschen Sagunto steeds meer naderen, en dat de verovering van Humana voor de Franco- troepen- vooral daarom belangrijk is ge weest, omdat hun den weg voor de opmarscli naar Sagunto gemakkelijker is gemaakt. In het legerbericht van het rechtsche hoofdkwartier wordt van het front van Castellon gemeld; dat in den sector van Ta- les het dorp Veo werd veroverd. In den sector van Artana werden een belangrijke heuvel ten zuiden van den Puntalberg en het kasteel van Villavieja bezet. Britsche reeders ongerust. Het comité van Britsche reeders, wier schepen op Span je varen, publiceert een ver klaring. waarin erop gewezen wordt, dat. steeds meer handel met het rechtsche Span je voorbehouden blijft aan Duitsche en Ita- iiaanschc ondernemingen. In de verklaring wordt verder nog ge zegd: „Indien de daden van zeerooverij, bestaande uit het bombardeeren van Brit sche schepen in de Spaansche wateren, De maximum snelheid in bebouwde kommen Regeling voor alle bebouwde kom men zou een bedenkelijke stap te rug zijn. Het moet worden toegejuicht aldus schrijft ons de K.N.A.C. dat ingevolge de nieuwe Wegenverkeerswet straks in alle ge meenten een cn dezelfde max. snelheid zal worden voorgeschreven. Er dreigt echter nog het ernstige gevaar, dat de wetgever in zijn regelingsdrang zoover zal gaan, dat ook voor gemeenten, die thans geen max. snel heidsbepaling hebben, zooals 's-Gravenhage. Groningen en nog enkele andere, deze bepa ling bindend zou worden. Dit zou ernstig moeten worden betreurd, aangezien althans de genoemde gemeenten, juist door erva ring wijs geworden, de max. snelheidscon trole over boord hebben gezet en op deze manier gedwongen zouden worden naar een niet gewenscht en niet doelmatig gebleken systeem terug te keeren. Het gemeentebestuur van 's-Gravenhage kwam na 7 jaren ervaring niet een max. snel heidsgebod tot de conclusie, dat dit niet aan het gestelde doel kon beantwoorden. Immers had het gebod geen gunstigen invloed kun nen uitoefenen op bet aantal verkeersonge vallen, doch vormde het wel door zijn auto matische werking een belemmering voor de normale verkeersafwikkeling. Ook te Rotterdam kwam bij het gemeente bestuur ter sprake, dat men de maximum- snelheidsbepaling ondoelmatig en on ge wenscht achtte en ook daar wordt opheffing overwogen, evenals aan de andere zijde van den evenaar, n.1. te Batavia. Het blijkt wel duidelijk, dat de practijk zich dikwijls tegen de stugge max. snelhcidsbepalingen ver zet, en dat een dwingend voor schrift, geldende voor alle bebouw de kommen, een bedenkelijke stap terug zou zijn. Het is logisch en goed, dat tegen werke lijk roekelooze rijders streng wordt opge treden; dit moet echter niet geschieden op grond van overschrijding van een te voren vastgesteld willekeurige snelheid, die op zichzelf onder bepaalde omstandigheden generlei gevaar behoeft mede te brengen. Ongctwijfcld is het juister, indien bestraf fing geschiedt op grond van het „in gevaar brengen van het verkeer". Voor het Katholiek Oostenrijk ingrijpende wijziging in burger lijke en kerkelijke samenleving. DIEPE INDRUK IN HET LAND AAN DE DONAU. De nieuwe Duitsche wetten betreffende huwelijk en echtscheiding, waarbij voor het oude Duitsche rijksgebied en voor Oostenrijk gelijk recht zal worden ingevoerd, zullen, naar het Hsb. verneemt, heden worden ge publiceerd. Zij betcekenen vooral voor het in hoofdzaak Katholieke' Oostenrijk een ingrij pende wijziging in de burgerlijke en ker kelijke samenleving. Sedert 1875 was in het Duitsche Rijk het burgerlijk huwelijk reeds als algemeen wettig ingevoerd en konden de kerken daarin van staatsburgerlijk stand punt bezien geen verandering brengen. De nieuwe wetten, die zeer uitvoerig zijn en o.a. ook alle in Duitschland na 1933 reeds uitgevaardigde we'lten op het sluiten van huwelijken (verbod van huwelijken met Joden, van huwelijken met geneeskun dig voor de echtelijke samenleving afge- keurden, enz.) voor Oostenrijk van kracht maken, voeren voor Oostenrijk nu ook de wettigheid van het burgerlijk huwelijk in en maken een einde aan het aldaar nog geldend stelsel v^n de onmogelijkheid van een* scheiding tubschen katholieke echtge- nooten. Speciale maatregelen zijn thans getroffen om bij huwelijken, waar bij de twee partijen slechts van tafel cn bed gescheiden zijn (het betreft hier ruim 10.000 gevallen in Oostenrijk) de volledige schei ding mogelijk te maken, terwijl de nieuwe rijkswetten verder bij de zgn. dispensatie- huwelijken, waarbij het in Oostenrijk om on geveer 50.000 gevallen gaat (scheiding van tafel cn bed met dispensatie door de kerk), legalisatie mogelijk maken. De toewijzing der kinderen wordt ook nieuw geregeld en wel naar het beginsel, dat niet meer het kind of de kinderen ont nomen worden aan de veroordeelde partij, maar blijven, waar dit voor hun opvoeding het best schijnt. De zeer uitvoerige nieuwe wetten zullen niet nalaten, vooral in Oostenrijk, diepen in druk te maken. voortduren, zal een precedent geschapen zijn. dat de Britsche regeering zal beletten, onze handel met het Verre Oosten, die nog veel belangrijker is, te beschermen". Boycot van de Noorsche scheep vaart? De eigenaar van het Spaansche s.s. „Guernica", dat door de Spaansche regee ring in beslag genomen was, heeft, bij de aankomst van het schip in de Noorschc haven Tromsoe bij het hooggerechtshof een proces aanhangig gemaakt en verlangd, dat men het schip zal beletten te vertrek ken. Het hof heeft gisteren uitspraak ge daan en het verzoek afgewezen, als motief aanvoerend, dat de kwestie, wien het schip behoort., niet door een Noorsche rechtbank kan worden uitgemaakt. De uitspraak werd hier met groote be langstelling tegemoet gezien, daar volgens tot dusver evenwel nog niet bevestigde be richten de rechtsche Spaansche autoriteiten met boycot van de Noorsche scheepvaart dreigen, indien liet schip wordt toegestaan te vertrekken. twee Non interventie laat geen opvattingen toe Ware vriendschap kan slechts op één basis rusten. Gisteravond heeft de Oud-minister van Buitenlandsch Zaken, Eden, een redevoering uitgesproken in Stratford on Avon. Krachtig keerde Eden zich tegen de opvatting volgens welke „een energieke houding van Engeland ter verdediging van zijn gewettigde be langen of ter handhaving van een zeker peil van internationale cor rectheid een gevaar voor den vre de vormt." Eden voegde hieraan toe: „Sommige dis cussies, die begonnen zijn over den interna tionalen toestand, hebben de strekking aan 4e toonen, dat er voor Engeland slechts twee gedragslijnen mogelijk zijn: een terugtrek king in goede orde, of een overgaan tot het offensief op provoceerende wijze. Er be staat echter een derde gedragslijn, die ver kieslijk is naar mijn meening, n.1. die welke er in bestaat duidelijk kenbaar te maken, dat onze houding bepaald moet worden door zekere beginselen in de internationale poli tiek, die wij altijd hebben geëerbiedigd en waarvan wij ons niet kunnen verwijderen". In dit verband wees Eden met nadruk op het gevaar, dat er in gelegen zou zijn wan neer ..twee manieren om zich te gedragen mogelijk zouden zijn in internationale za ken, zoodat de naties, wanneer zij dezelfde taal spreken, toch volkomen verschillende zaken zouden willen zeggen: „Het is niet. mogelijk een werkelijke vriendschap te grondvesten op de gedachte, dat hoewel wij zelf niet hebben geïntervenieerd, anderen voortgaan door te trachten door hun inter ventie te bellissen over den uitslag van den Spaanschen oorlog, dien oorlog, welken wij zoowel als de anderen beloofd hebben te be schouwen als 'n zaak der Spanjaarden zelf. Op Zondag moesten visschen zij Woensdagavond maar naar de kerk. Ds. Emerson W. Harris te Butte in Mon- tana Vereenigde Staten) kondigde volgens de Christia.n Labor Herald van den kaaisel af, dat naar hij meende te weten vele le den der kerk lust hadden, evenals hijzelf, om 's Zondags te gaan visschen en dat hij daarom in de zomermaanden geen dienst zou houden, doch in plaats daarvan op Woensdagavond. Ga Woensdag naar de kerk en visch Zon dag met een zuiver geweten, proclameerde de herder. De Spaansche regeering ernstig beschuldigd „Vrienden van het nationalis tische Spanje" gaan op felle wij ze te keer. In een gisteravond door dp „vrienden van het nationalistische Spanje" gepubliceerde verklaring, herhaalt de Engelsche conserva tieve afgevaardigde sir Henry Page Ooft de beschuldigingen, die hij reeds in hét La- trerhuis tegen de regeeringsaanhaneers in Spanje heeft geuit. Hij beweert, dat in het gebied van Bielsa heele dorpen stelselma tig door brandstichteiis in de asch zijn gelegd. Sir Henry verklaart, dat te Cas- telon 2000 inwoners buiten hun woning waren gelokt onder het voorwendsel dat de rechtsche troepen waren aangekomen, om daarna, toen zij uiting gaven aan hun vreugde over hun bevrijding, door miliciens met mitrailleurs te worden neergemaaid. Sir Henry verklaart, dat deze feiten niet op zichzelf staan. SCHAGEN TOEGELATEN. Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S. te Alkmaar slaagden onze plaatsgenooteh An neke Eikema, H. P. Koster en C. J. Tuinman. ZIJPE SCHAGERBRUG. Een droevig einde. Naar wij vernemen is hedennacht over leden de heer J. J. Bleek, secretaris van den Zij po en Ilazepolder. De lieer B. heeft in het begin dezer week, terwijl hij thuis aan het timmeren was, een deur op het hoofd gekregen. Scheen het eerst of hij hiervan geen nadeelige gevolgen zou ondervinden, later bleek hij een bloeduitstorting in de hersenen hekomen te hebben, welke een operatie noodzakelijk maakte. Helaas is de heer B. aan de gevolgen lenslotte overleden; De heer Jacob Jan Bleek bereikte den leeftijd van 42 jaar en werd einde 1924 be noemd tot secretaris van den Zijpe en Ha- zepolder. Voor dien tijd was hij werkzaam ten kantore van Notaris Vrijburg te Scha- gerbrug. BARS1NGERHORK Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer C. Schoort slaagde voor het toelatingsexamen der R.H. B.S. te Alkmaar. NIEUWE N1EDORT MOERBEEKER KERMIS. De Moerbeeker kermis is dit jaar op bui tengewoon gezellige wijze gevierd. Zondag was het een drukte van belang en werd' er fijn gedanst op de prettige mu ziek van de fam. Kos. 's Maandags was de zaal geheel bezet, de club heeft dc aanwezigen een mooie® avond bezorgd. Voor Dinsdags stond een veteranen wedstrijd op 't programma. Moer beek en 't Veld zouden elkaar bekampen. Al dadelijk was het te zien dat 't een span nende strijd zou worden. De rust ging in met 00. Wie zou 't winnen? De vreugde kende geen grenzen, toen Siem Ruis 't eerste doelpunt maakte. De wedstrijd eindigde met 1—0 voor de Moer beek. Een en ander had veel menschen op de been gebracht, en in optocht ging 't naai de zaal van v. d. Molen. Hier werd de spe lers een hcrinncringsspeldje aangeboden door v. d. Molen. Daarna is er feest ge vierd op oudervvetsche wijze, en toen 't laatste deuntje daar was, hoorden we van iedereen „hé, wat was 't een fijne kermis!" EIERVEILING SCHAGEN, 7 Juli. Aangevoerd: 55.000 kipeieren: 50—58 Kg. f3.65—3.80, 5860 Kg..3.70—3.80, 60-62 Kg. 3.703.85, 6265 Kg. 3.804.20, per 100 st. HELDERSCHF. EIERVEILING, 7 Juli. Aangevoerd: 20540 kipeiëren: 52—54 Kg. 3.—, 55—57 Kg. 3.20—3.60, 58—60 Kg. 3.40— 3.90, 61—63 Kg. 3.50-4, 64—70 Kg. 3.70—4, 100 eendeieren f 3.—, per 100 stuks. HOORN. 7 Juli. 7 stapels kleine Boerenkaas f 23.50, 2 sta pels Boeren Comm. Kaas f 24.50, totaal 9 stapels, wegende 2812 Kg. Handel goed. WARMENHUIZEN. 7 Juli. Schotsebe muizen 4.80—6.10, id. grove 4.40 o.20, id. drielingen 4.805.50, eigenheimers 9.30. Aanvoer: 115.400 Kg. aardappelen. MEDEMRLTK. 7 Juli. Aardappelen: Ronken 2-25—2.30, Schotsche muizen 2.152.30. kleine muizen 1.35—1.70, ronde 5.855.90, kleine 3.554, hnrgers 3.25 —3.55, kleine 1.60—2.10. per 50 Kg. BROEK OP T WOEXDT.TK. 8 Juli. 350.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 44.90 -hl. dito 7.108, drielingen 2.60—4.3f kleine 1.602.10, 100 Kg. zilveruien 8.80. 50 Kg. snijhoonon f 27.20—28. 200 Kg. rha barbcr f 2.10—2.20. 50 st. komkommers f 3.20 NOORDSCIIARWOUDE. 8 Jnli. Schotsche muizen 45. grooten 44.20, b1 dito 7—7.70, drielingen 2.60—3.90, kleine 1- 2.20. Zilvernep f 810—9.40, Tuinboonen f 3.40.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3