Het Keerenhuis ijk Nieuws. I De man, die op de kleintjes past Ons Drukwerk is ai Het rijwiel M met het comfort van een auto! Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. ^Djjidg 2- en 3- gang-naven Voor de vacantie J Kampeer artikelen Fa. SCHMALZ VOOR FIJNE SCHOENEN VOOR LAGE PRIJZEN Schagen. Vrijdag 22 Juli 1938 Drukkerij TRAPMAN N.V. ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. lieden overleed, in den ouderdom van ruim 84 jaar, ten hui ze van zijn Schoon zoon J. Coljee, onze ge liefde Vader, Groot- en Overgrootvader, de heer JAN SMIT Gzn. Weduwnaar van Duifje de Leeuw, Namens de Familie, G. SMIT Jzn. Weere, Winkel. 10 Juli 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben te Winkel op 13 Juli, n.m. 2 uur, n.t. Heden is van ons heen gegaan onze beste zorgzame Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer K. BAKEN, in den ouderdom van 83 jaar en 5 maanden. Uit aller naam, Wed. K. BAKEN— Biesbocr. Oudesluis, 11 Juli 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag a.s., n.m. 2 uur te St. Maartensbrug. Terstond gevraagd: NET DAGMEISJE, bij J. DIELEMAN, Kolhorner- weg, Middenxneer. N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijv. noteering af magazijnen op onze bekende condities: 8.40 7.60 8.10 8.60 6.50 8.10 Laplatamais Nieuwe oogst Maïsmeel Gerstemeel van Inlandsche gerst Voertarwe, Inlandsche witte Haver geschoond Chevaliergersigeschoond, zware geschoond Voerrijst f 8.20 Paddie geschoond - 7.10 Gemengd Kippenvoer - 8.45 OCHTENDVOER C.R.K. Varkensmeel A f 8.35 B f 8.25 C - Kalvermeel met mineralen A f 9.80 B - Koeienmestmeel A f 8.20 B - Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto 12% vet - Wessanen's Weidekoekjes A 22-24% eiwit en vet - Weidekoekjes Prins Gebr. Amerikaansche Lijnkoek Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek f 9.45 Vette Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.a. Gebr. Grondnotenkoek 55% f 8.35 Gebr. Cocoskoek, blanke Soyaschroot Inlandsch Schilfers - 9.75 8.15 9.25 8.05 11.— 8.40 8.40 - 9.45 - 10.— 9.55 8.50 8.65 - 8.20 - 8.10 B f 11.50 C - 10.75 B f 11.20 C - 9.— 7.20 10.90 11— 1.80 1.20 Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.G. Onze analyse van grondnootschilfers d.d. 1 Juli j.l. is: 50,6% eiwit, 11,1% vet, 7,5% vocht en voldoende zuiverheid. 11 luli 1938 Gebr. Palmpitkoek Opfokvoer A f 12.50 Korrelvoer A f 12.30 Tarwezemelen f 7.20 Vischmeel „Hollandia" f 12.30 Diermeel SCHAGEN f 950 Delftsche Voederkalk f 7. TURFMOLM C C Tarwegrind Haringmeel Carnarina N.S. geslibd krijt per pak Bij de keuze van meervoudige versnellingen (2- of 3-gang) komt in aanmerking wat het beste beant woordt aan het algemeen gebruik, teneinde zonder te veel trapbewegingen met een behoorlijke vaart vooruit te komen. Zijn de omstandigheden gunstig, d.w.z. heeft men den wind mede of rijdt men een helling af, dan heeft men een grooter belang, van het VRIJWIEL zooveel mogelijk te profi- teeren dan met een onveranderd traptempo harder vooruit te komen, waarmede de veiligheid van den berijder evenmin gediend is als die van andere weggebruikers. Bij toepassing van een meervoudige versnelling moet dus het zwaartepunt liggen bij de mogelijkheid de versnelling te kunnen verkleinen, wanneer on gunstige factoren als tegenwind en stijgingen zich voordoen. Dan is het ook welkom over meer dan één mogelijkheid te beschikken al naar gelang de tegenstand sterker of zwakker is. Opgemerkt mag ook worden, dat in druk stadsgewoel het tijdelijk gebruik van een kleinere versnelling de stuurzekerheid en daarmede de veiligheid verhoogt. zijn volgens dit principe geconstrueerd en sedert vele jaren bij duizenden wielrijders in gebruik! ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album „Het Water op"l hebben wij tal van Een aardige STRANDTENT reeds vanaf f 4.90 RUGZAKKEN, speciaal geschikt voor schoolreisjes voor de jeugd van af 55 cent BADCOSTUMES in de bekende Twe- ka en Ribana kwaliteiten. BADMUTSEN - BADHANDDOEKEN STRANDBALLEN, enz. Door combinatie-inkoop de laagste prijzen. Hartelijk dank aan de bur gerij, de autobestuurders en het afdeelingsbestuur met hun dames, die door hun steun het mogelijk maakten om wederom een mooie aui- .otocht te kunnen aanbieden. De oudjes van Kolhorn, die meegingen. Ondertrouwd: Ir. C. KAPER en S. VAN KEMPEN. Huwelijksvoltrekking 1 Aug. te. Brussel. Thuis te Kolhorn 24 Juli. Beverwijk: Zeestraat 49. Brussel:: Chauseé de Wemmei 88, Brussel, Jette. 9 Juli 1938. Toekomstig adres: Lijslerbcs- aan 48, Beverwijk. Te koop: Groote partij GRENEN BIELS, thans nog liggende Schorweg te Breezand. Bij vroegtijdige bestelling voor minder prijs, franco thuis te bezorgen. Aan vragen bij J. KOSSEN, Loop- uit park 6, te Julianadorp. Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op des avonds 7A uur (zomertijd) in het, N.I-I. Koffiehuis te Sclia- gen, publiek verkoopen: met erf en tuin aan de Heeren straat, pl. E 132, te Schagen, in de onmiddellijke nabijheid i'an de Markt, groot 1 are, 98 c.a. Het huis bevat beneden 2 kamers, en suite, keuken en kelder, boven 4 kamers, bene vens dienstbodenkamer en zol der, is voorzien van elcctr., gas, en waterleiding en terstond na betaling te aanvaarden. Tc bezichtigen op den ver koopdag van 24 uur, en op voorafgaande dagen in overleg met den heer J. Ruig, Rogge veenstraat te Schagen. Eigendom van den heer Jb. Koster. IJzersterke KRUIPBR0EKEN met waterdichte kniestukken, bij het bekende adres. C. BREET Zeilmakers Noord A 37. SCHAGEN. Door ons Uw drukwerkorders toe te vertrouwen, kant U zich hiervan overtuigen. Wij leveren alle mogelijke druk werk tegen een concurreerenden prijs. OP CONCOURS. Op het gisteren te Wieringen gehouden Zangconcours van den Bond van Zangkoren in Noordholland, behaalde het Ned. Herv. Kerkkoor alhier in de tweede afdeeling een tweeden prijs met 195 punten. AFSCHEID DS. EIKEMA. De afscheidsdienst van Ds. Eikema zal Zondag 17 Juli a.s., des namid dags te 2 uur plaats hebben. PREDIKANT BEROEPEN. Naar wij vernemen, heeft de ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente al hier toezegging van beroep gedaan aan den Weleerw. Heer ds. P. H. Kapteijn, predikant te Blijham (Gn.) Ds. Kapteijn is circa 32 jaar oud, zooals vanzelf spreekt de vrijzinnige richting toe gedaan. Hij is gehuwd en vader van twee meisjes, resp. 3 jaar en 8 maanden. Ds. Kapteijn interesseert zich in het bij zonder voor jeugdwerk, is een steunpilaar van de verecniging van Vrijzinnig Jongeren ter plaatse, terwijl zijn belangstelling ook uitgaat naar de staatspensionneering en de drankbestrijding. Gedurende ongeveer drie jaar staat de be roepen predikant .te Blijham; daarvóór was zijn standplaats Blija (Fr.) Ds. is ter plaatse zeer populair en men verzekerde ons, dat men het algemeen ten zeerste zou betreuren, als hij het beroep naar Schagen aannam. Uit onze omgeving CALLANTSOOG Film onden van dagentocht 1938. Zaterdagavond werd in Hotel „Duinzicht" de film gedraaid, welke tijdens de ouden van dagentocht in Juni van dit jaar door den heer Timmerman uit Schagen was opgeno men. Het comité voor den ouden van dagen tocht had de deelneemsters en deelnemers van dezen tocht uitgenoodigd en de overige ruimte van de zaal was staand vol met be langstellenden, die de belevenissen der oud jes wel eens op het witte doek wilden zien. Allereerst werd dan de film van de tocht vertoond en zoo zagen we achtereenvolgens het vertrek van Callantsoog, het oponthoud bij het Velser pont, Schiphol, de luchtreizi gers, Groenendaal, het diner te Velserbeek, en de aankomst te Groote Keeten, onder de vroolijke tonen van de muziekverecnigïng. Bij het onderdeel van de luchtreizigers had „Keetje", die natuurlijk niet ontbrak, nog 'n hartelijk applaus te incasseeren. Nog mooier was haar glijpartij op Groenendaal. Het was 'n mooie en leuke film. 'n Blij vende herinnering aan dezen zoo schitterend geslaagden tocht. Het programma werd ver der aangevuld met een aantal films op an der gebied, zooals „Jong leven in en om de boerderij", „Wintersport in Zwitserland", Charlie Chaplin in enkele van z'ijn mogelij ke en onmogelijke belevenissen en natuur lijk ontbrak Schagen, de woonplaats van de familie Timmerman, niet op het program ma, o.a. de schoolvoetbalwedstrijden en de veemarkt. Na de pauze deed mej. Rie van Honschoo- ten een zeer leuke en geestige voordracht, waartoe de verschillende voorvallen uit de gehouden tocht de stof geleverd hadden. Zij had 'n daverend applaus in ontvangst te nemen, en dat was verdiend ook. Aan het einde van dezen prettigen avond dankte mevr. Rehorst in de eerste plaats den heer en mevrouw Timmerman voor- hun medewerking, waardoor het comité den avond heeft kunnen organiseeren. Spr twijfelde er niet aan, of de oudjes hebben genoten. Als dank bood zi] mevr. Timmer man een bloemenmand aan. Ook mej. Rie van Honschooten werd dank gebracht voor haar voordracht. Hierna gingen allen voldaan naar huis. OUDE NIEDORP Plaatselijk Belang vergadert. Kermis en Ouden van Dagen tocht. Vrijdagavond hield de vereeniging Plaat selijk Belang haar gewone jaarlijksche ver gadering. De opkomst was wederom buiten gewoon groot en zoo kon liet café van den heer Feijs de belangstellenden bijna niet bevatten, toen de voorzitter om 8 uur de vergadering opende. De notulen werden goedgekeurd. De rekening over 1937 werd door de hee- rön Blokker en Leek nagezien. De ontvang sten bedroegen f 197-025, de uitgaven f 158.125 het saldo f 38.90. De commissie adviseerde om de rekening goed te keuren, waartoe werd besloten. Bestuursverkiezing. In de plaats van den heer J. v. Zoonen, die niet herkiesbaar was, werd benoemd de heer M. Poen. Het volgend punt was de bespreking van de kermisfeesten. Door het, bestuur werd aan de vergadering voorgesteld om de tra- ditioneele feesten op Dinsdagmiddag voor kinderen te laten vervallen. In de plaats daarvan stelde het bestuur voor om 's Maan dags van kermis den beroemden goochelaar Emil Moretti te laten optreden, 's Middags zal dan in de lokalen van de openbare lage re school een kindervoorstelling worden ge geven, waar ook de kinderen van 5 jaar toe gang zullen hebben. Tot deze voorstelling hebben ouderen geen toegang, 's Avonds wordt dan in de zaal van den heer Feijs een gala-voorstelling gegeven, wagrin de heer Moretti als goochelaar, telepaat en illusio nist enz. voor de anderen zal optreden, en aan welken avond het muziekgezelschap van den heer Feijs zal medewerken. Het bestuur stelt er prijs op te verklaren dat een en ander in volmaakte samenwer king met den beer Feijs is geregeld. Er ontspon zich hierover een zeer leven dige gedachtenwisseling. We volstaan met te vermelden, dat tenslotte alle hoof den in één zak kwamen en het bestuur* voorstel met algemeen© stemmen werj aanvaard. Verder stelde het bestuur voor om Dins dagavond op het terrein achter de schoop een handbalwedstrijd te doen houden tujj schen de veteranen elftallen van Nieuw] Niedorp en Oude Niedorp. Ook dit weifg aangenomen. Een gouden medaille weiff voor dezen wedstrijd welwillend door eetjvm gever die onbekend wenschte te bliivJr'* blijven, beschikbaar gesteld. Hierna volgde de bespreking tocht. Ouder. van Dagen. Het bestuursvoorstel, dat uitvoerige bespreking werd aangenomen was het navolgende: Per autobus zal ee; locht worden gemaakt over Schoorl, Be- gen, Volendam, waar in hotel Spaande zal worden geluncht en waar een wan« ling wordt gemaakt. Indien het goed wmTT is, een tocht naar Marken. Daarna gaat hp over Alkmaar, waar een bioscoop zal wil den bezocht en gedineerd zal worden, naai huis toe. De inhaling zal door de opheffing f van het fanfarecorps wel ecnige moeilijk, f heden ondervinden. Hierna werd de rondvraag gehouden. Df I heer Blokker informeerde of het niet mog& I gelijk is, dat de lantaarns tusschen Oudt Niedorp en Verlaat weer gaan branden. Voorzitter gaf een uitvoerige toelichting, waaruit blijkt, dat dit tot de onmogelijkhe den behoort, daar de consequenties mede brengen, dat dan ook de andere deelcn der gemeente worden verlicht, wat de gemeen te op een meerdere uitgaaf zal komen van ongeveer f 900. Hierna sluiting. Jules Charbueau en zijn ?ner£. waardige verzameling. Wal hij ditmaal in Europa vond! „Jules Charbneau" staat in het passagiersregister van een stoomboot te lezen, die dezer dagen den Oceaan in de richting van Amerika over- t stak. Jules Charbneau, oogenschijn- lijk een naam als vele andere. Maar achter dezen naam verbergen zich de kleinste sensaties der wereld. Wanneer men in Seattle komt en iemand daar vraagt naar de een of andere bezions- waardigheid, dan zal de inwoner van dezt stad U terstond den naam van Jules ChaS nc%u noemen, die er prat op gaat „de grool] sfe verzameling van de kleinste dingen" Ie bezitten. Als directeur van een vorzekeringsmaal- schappij is de heer Jules Charbneau een zee® welgesteld Amerikaan, die zich de weeldt veroorloven kan de heele wereld te dooi] kruisen om naar nieuwe, kleine sensatbl te zoeken. Om aan alle twijfel-«en cin\ te maken; zijn verzameling van de kleijn ste dingenomvat heden ten dage 26.000 stu'|, Deze voorwerpen zullen het komende ja!' in Californië in een mooi museum ond»| 1 gebracht worden, nu juist in Californii, yr waar alles altijd grooter moet zijn dal vo overal elders ter wereld... o" Het model van de Normandit nc in een notendop. tij Wanneer men Jules Charbneau vraagt sc naar de buit, die hij dit jaar uit Europa d< met zich mede heeft gevoerd, dan zal hij ]o vol trots vertellen van zijn miniatuurmodd ft van de „Normandië," welk scheepje zoo klein is, dat men het met gemak in ecu een halve notendop zou kunnen zetten. w Verder zitten de koffers van Jules ie Charbneau natuurlijk nog vol met nieuwe u sensationcele kleinigheden, bestemd voor zijn museum. Zoo was het altijd, wanneer hij van een reis naar Europa of Azië terne- keerde. Altijd, sinds het oogenblik, dat hij 1 op de wereldtentoonstelling van Parijs In e het jaar 1900 een kleine uit diamant, geslc- E pen vogel in handen kreeg en tegelijkertijd j de kleinste médaille van de jonkvrouw van Orleans kocht. Met deze twee kleinigheden begon Charlj- neau zijn verzameling en breidde baar steeds uit, terwijl hij tegelijkertijd in Seattle op jacht ging om verzekeringen af te sluiten 'Alles moet kunnen 'funclion> neeren. Stap voor stap is de verzamelaar voortgegaan. I-lij kocht het kleinste orgel der wereld, hij ontdekte de kleinste naaimachine, de kleinste piano. Hij liet. in opdracht het klein ste radiostation voor uitzending en ontvangst vervaardigen. Hij zocht en vond het kleinste boek der Aarde. Maar bovenal hechtte hij er waarde aan, dat ieder voorwerp goed zou functionnee. ren. Het klavier heèft 36 toetsen, die werke lijk een toon voortbrengen. Met zijn kleinste motor kan hij een stroom van 6 volt opwek ken. Hij heeft zelfs in zijn museum het kleinste broodrooster, waarop men zelfs van een broodkruimel nog toast kan maken, wanneer men het rooster maar voldoende tijd gunt, om warm te worden. Hij ruilt met koning erh Deze zeldzame liefhebberij van Jules Charbneau werd spoedig bekend over de geheele wereld en speciaal in de kringen van soortgelijke verzamelaars. Queen Mary. van Engeland bijvoorbeeld heeft ook een hartstocht voor het verzamelen van kleinig heden, bij voorkeur van een dergelijke groot te, dat zij passen in het poppenkamertje. Met haar heeft Jules Charbneau heel wat gei-uild. Ook Gustaaf Adolf van Zweden heeft oen groote belangstelling voor „kleinigheden." Hem gaf Jules Charbneau een gouden lepel van Chineesche herkomst .cadeau. Deze le pel is zoo klein, dat hij teza-nnen met een tweeden lepel door het oog Van een naald getrokken kan worden. Overigens begon Charbneau deze voorliefde voor verkleining hij zichzelf. Immers hij heette oorspronke lijk Charbonneau. Maar reeds als kind kwam deze naam hem als te lang voor. Hij verkortte hem derhalve tot Charbneau.

Schager Courant | 1938 | | pagina 8