RADIC Verboden Vereenigingen |7conomische ar ometer Een biecht leidde tot moord Règeering wil krachtiger optre den. Plan de overtreders zwaarder te straffen. Het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 1855 betreffende het recht van vereeniging en vergade ring, dat onlangs is ingediend, heeft de strekking, de overheid krachtiger wapenen in de hand te drukken om de uitwassen van het vereenigings- en vergaderingswezen te bestrijden. Wat nog niet beteekent, dat van de krachtiger wapenen de wet van 1934 tot bescherming van de open bare orde bewijst het ook per se een krachtig gebruik zal worden gemaakt. De vrijheid om in vereenigingsvcrband op te treden en werkzaam te zijn zonder voor afgaande goedkeuring van eenig overheids orgaan wordt, aldus de N.R.Crf., gehand haafd. Preventieve controle blijft dus ge weerd. Het repressieve toezicht is echter in meer dan één opzicht versterkt. Taak van den burgerlijken rechter. Tot nog toe was het eenige middel om tegen verboden vereenigingen te ageeren gelegen in een strafvervolging tegen indi- vidueele leden van een zoodanige vereeni ging. welke zelf ongemoeid moest worden gelaten. Haar verboden karakter kon slechts incidenteel worden vastgesteld in den loop van een strafgeding tegen een be paalden verdachte. Volgens het ontwerp wordt daar entegen de mogelijkheid geopend het algemeene onderzoek naar het ka rakter eener vereeniging te schei den van de vraag, of een bepaalde verdachte met alle feitelijke om standigheden op de hoogte was. De toetsing van het karakter eener vereeniging blijft aan den rechter, maar zij is opgedragen aan den burgerlijken rechter, die op vorde ring van het openbaar ministerie kan verklaren, dat een vereeniging verboden is. als strijdig met de openbare orde. Waarom het geding het best bij den bur gerlijken rechter art. 4) te brengen is. wordt niet gemotiveerd. Wij vermoeden, aldus het blad, dat daaraan de gedachte ten grondslag ligt. bestuursleden van een der gelijke vereeniging niet dadelijk met den strafréchter in aanraking te brengen. Wordt echter de vereeniging, die dan als een bij de wet verboden ver eeniging geldt, na de uitspraak voortgezet, dan zal een strafrechte lijk proces volgen tegen personen op grond van deelneming aan do vereeniging, bij welk proces op grond van art. 140 Wetboek van Strafrecht het verboden karakter der vereeniging niet meer betwist kan worden. Vreemdelingen kunnen geen lid meer zijn. Vreemdelingen kunnen geen lid zijn van eèn Nederlandsche staatkundige vereeni ging of daaraan op andere wijze deelne men (door subsidies bv., wat overigens ge makkelijk kan worden ontdoken). De ge- heele vereeniging verkrijgt dan een verbo- 'den karakter. Tot dusver bestond het ver bod van lidmaatschap voor vreemdelingen, .die geen ingezetenen waren. Het recht van vergaderen. Ook met betrekking tot het recht van vergaderen zijn eenige nieuwe beperkende bepalingen opgenomen. Zoo bevat het ontwerp voor staatkundige vergaderingen een soortgelijk voorschrift als voor staatkundige vereenigingen: het zou aan vreemdelingen verboden zijn het 'woord te voeren in vergaderingen, ook niet-openbare, waarin uitsluitend of mede de Nederlandsche staatkunde wordt behan deld. FEUILLETON. door Jan W. Jacobs 17. Maar mevrouw Waldorp was er gelukkig onschuldig aan, daar wist ze Clara van te overtuigen. Immers, ook zij had dien Zwer ver geld gegeven, als was hc dan niet zoo'n hoog bedrag, en ook hóór naam kwam op de ly - van de Volksfilrr voor... Ook zij had immers vertrouwer gehad in dien man, die met n baard en half verwaarloosd voorko men den indruk van een pelgrim uit de woes tijn maakte en jok zij had niet goed durven vragen: ma* hoe heet u nu eigenlijk, och - 7.- wilde het wel toegeven, ook bij haar was het het aantrekkelijke, het avontuurlijke ge weest en het had haar ó-p°eg gespeten, t de man zoo plotseling vertrokken was... Maar hoe of w t .ol er was niets aan te doen. Het eenige wat er op zat, was goed inf -meeren, maar dan zoo, dat Ribourdin er c. t in gemoeid behoefde te worden, Dd- mond had al genoeg geleden. En zoo belaste mevrouw Waldorp zich met de informaties. Het duurde niet lang of C wist, dat de Volksfilm mede jnder leiding stond van Lettie Fieberman de weggeloopen leidster van de Neerlandia, en van Al Lr lie... 4.1 Leslie, dat was dus oie acteur, die de hoofd rol in „Het Canaille" gespeeld had, die rol, Voorts wordt aan de politie recht van vrijen toegang verleend ook tot niet-openbare vergaderingen, indien deze door meer dan tien personen worden gehouden en uitsluitend of mede door vreemd ingen worden bijgewoond. Strafmaxima verhoogd. Ten slotte worden de strafmaxima ver hoogd. Zoo wordt het maximum van zes maanden gevangenisstraf voor deelneming aan een verboden vereeniging verhoogd lot een jaar. Nieuwe sleepbooten varen proef Zal „De Roode Zeede Karimata sleep en? Op den Nieuwen Waterweg en Noordzee hebben de goed geslaagde proeftochten plaals gehad van de twee nieuwe motor- sleepbooten „Thames" en „Roode Zee", respectievelijk gebouwd voor de N.V. In ternationale Sleepdienstmaatschappij en I.. Smit en Co's Sleepdienst N.V., beiden te Rotterdam. Onder de groote groep belangstellenden uit scheepvaartkringen bevonden zich vice- admiraal A. Vos, hoofd van de afdeeling materieel, zeemacht van het departement van defensie, vicc-admiraal Fock, oud- inspccteur-generaal voor de scheepvaart, de heer F. L. Schlingemann, hoofd-ingenieur directeur van den Rijkswaterstaat, directie beneden rivieren. De „Thames" is .evenals de „Zwarte Zee" meer gebouwd voor liulpvereenigingen op den Atlantischen Oceaan en voor bergings doeleinden. Haar snelheid bedraagt 15VS mijl, terwijl zij een vermogen van 3000 i.p.k. heeft. Mooie opdrachten. De „Roode Zee" is meer speciaal gebouwd voor lange afstand sleepen. Haar machines hebben een vermogen van 1800 p.k. en haar snelheid is 13Vi mijl. De „Thames" zoowel als de „Roode Zee" worden onmiddellijk in gebruik gesteld. Over enkele dagen zullen zij zich tezamen met de „Zwarte Zee", naar Scapa Flow begeven om het 25.000 tons Duitsche slagschip „Der Grosse Kurfurst" in omgekeerden stand, vandaar naar Rosyth te slee pen. Het slagschip wordt door mid del van gecompresseerdc lucht tij dens de reis drijvende gehouden. Voorts zal de „Thames" waarschijnlijk in September een droogdok voor Engelsche re kening naar Durban moeten sleepen', terwijl de „Roode Zee" mogelijk in Augustus nog de „Karimata" naar Billiton zal moeten vervoeren, indien de Billitonmaatschappij hiertoe zou besluiten. 5 Basis overeenkomstige week 1937 100 Weck v. Maandag t ra Zatcrd. 20 tra 27 Juni 4 tra Effectenanarkt 25 Juni t m 2 Juli 9 Juli Aandeelenkoersen 89.0 91.5 94.9 Betalingsverkeer Omzet postcheque- 109.3 116.5 109.3 en girodienst Groothandel Groothandelsprijzen 07.9 69.6 71.1 Omzet termij nmarkt Amsterdam 61.3 114.3 77.7 Kleinhandel Omzet winkelbedrijf 105.2 102.3 102.7 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar- 75.8 62.6 98.3 sterdam Bevrachtingen wilde 111.2 80.2 72.2 binnenvaart Arbeidsmarkt Aanvragen van werk 98.6 98.3 86.8 gevers Aanbiedingen van werknemers 82.9 87.0 94.2 Plaatsingen 99.4 93.7 95.9 Bang voor zijn kameraden Stoker wilde niet uitvaren. Naspel van het. conflict in het haringvisscherijbedrijf. De Raad voor de Scheepvaart behandel de gistermorgen een verzoek tot inhouding van het monsterboekje van een op den stoomlogger „Vertrouwen" K.W. 9 aange- monsterden stoker wegens onrechtmatige beëindiging van de arbeidsovereenkomst. Het voorspel van deze zaak speelde zich af tijdens het inmiddels opgelost conflict in het haringvisscherijbedrijf. De „Vertrou wen" zou 21 Maart uit Katwijk vertrekken. De bemanning, welke had aangemonsterd, bestond uit schepelingen, die aangesloten waren bij den Christelijken Bond van Trans portarbeiders. En deze organisatie deed aan de staking niet mee. Een dag voor het ver trek had men echter nog geen stoker. De thans aangeklaagde, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, werd bereid gevonden aan te monsteren. Hij ging naar het politiebureau, monsterde aan en keerde naar huis terug om zich voor het vertrek gereed te maken. Want reeds den volgenden morgen zou het schip .vertrek ken. Onderweg ontmoette hij zijn ka meraden. Deze staakten en toen zij hem vroegen wat hij op het poli tiebureau had gedaan en hoorden, dat hij had aangemonsterd, probeer den zij hem er toe over te balen niet naar zee te vertrekken. Eerst wilde de stoker er niets van weten. Zijn vrienden hielden echter voet bij stuk en wezen hem er o.m. op, dat hij f 16.50 uit de kas van den Bond zou ontvangen, wanneer hij niet naar zee ging. Ging hij wèl varen, dan kreeg hij f 14.dus twee gulden minder. Tot nu toe twee jaar was hij reeds werkloos ontving hij f 10.rijkssteun. De man besloot tenslotte zijn vrienden niet in den steek te laten. De schipper weigerde evenwel hem af te monsteren. „Ik ben veel te blij, dat ik je heb", had hij hem toegevoegd. Voor den Raad voor de Scheepvaart z-eide de stoker gistermorgen, dat hij bang voor zijn makkers was geweest. De verdedigster was van meening, dat in de gegeven omstandigheden een straf, waar bij den aangeklaagde arbeidsgelegenheid wordt ontnomen, te zwaar is. De inspecteur-generaal kon de behande ling van deze zaak door ziekte niet bijwo nen. De Raad zal later uitspraak doen. Zes ambtenaren veroordeeld Duitsch-A merikaansche koloni- satiebonij. leverde geen leden lijst bij de autoriteiten in. Zes vooraanstaande ambtenaren van den Duitsch-Amerikaanschen Kolo- nisatiebond, de „Gel-man American Settlement Leaque" zijn door de rechtbank te Riverhead (New York) tot een jaar gevangenisstraf en 500 dollar boete elk veroordeeld, omdat zij do lijsten hunner vereeniging niet bij de regeering van den staat New York hadden gedeponeerd. Ondanks de getuigenverklaringen, dat voor de leden dezer organisatie niet de ver plichting bestaat een eed af te leggen op den leider van het Duitsche volk, plaatste het gerecht zich op het standpunt, dat dc beklaagden, alsmede de kolonisaticbond zelf welke eveneens tot een geldboete vqn 10.000 dollar veroordeeld werd, de wetten van den staat New York hadden overtreden, aange zien organisaties, welke van hun leden een geheimen eed vorderen, hun ledenlijsten aan de autoriteiten moeten voorleggen. Omtrent de straffen, waartoe de beklaag den veroordeeld zijn, meldt Reuter, - in strijd met het bovenstaande, dat de geldboe ten 5000 dollar bedragen, dat de organisa tie zelf tot een boete van 10.000 dollar is veroordeeld, terwijl de leider van den bond 1 jaar gevangenisstraf heeft gekregen. Reu ter maakt geen melding van gevangenis straf voor de overige beklaagden. Oliekoningen wilden paniek veroorzaken Aldus president Cardenas. Principieel is Mexico tot een schadevergoeding bereid. De „Washington Star" publiceert een interview met den Mexicaanschen president lardenas. Deze beschuldigde de Amerikaan- sche en Engelsche petroleumfirma's er van sinds jaren de samenwerking met de Mexi- caansche regeering en met de werknemers te hebben geweigerd. Wanneer het in hun politieke spel te pas kwam, hebben zij revoluties op touw gezet. Reeds voor de ontei gening hadden de oliefirma's al hun bankdeposito's opgenomen, teneinde een paniek te veroorzaken en de financieele souverciniteit der Mexi- caansche regeering te schokken. De president zeide verder te hebben moe ten kiezen tusschcn de economische crisis en het behoud van de volledige autoriteit der regeering of den politieken chaos, waarnaar de petroleumfirma's streefden. Olievelden worden niet terugge geven. De olievelden zullen niet terug gegeven worden. Principieel is de president bereid tot een schadever goeding. Aangezien echter het uit schrijven van een leening daartoe het land ondragelijke lasten zou opleggen, heeft hij besloten alleen de winsten uit de olie-industrie daar voor te gebruiken. Ten aanzien van de in de Amerikaansche pers op hem gerichte aanvallen verklaarde Cardenas, dat hij het betreurt, wanneer de ruil van petroleum tegen machines, welke met Duitschland geschieden zal, den uit voer der Vereenigde Staten zal bcnadee- len. Het belang van Mexico gaat bij hem echter voor en hij kan het zich niet per- mitteeren voor een .voorkeur aan Noord- Amerika een te hoogen prijs te betalen. Jong echtpaar in Californië tot Jevenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Het sinds drie maanden getrouwde echtpaar Travis en Caroll Pittmann is dezen dagen naar de staatsgevan genis van Californië te Sumpter ver voerd om er hun levenslange gevan genisstraf te ondergaan wegens moord op den 60-jarigen dr. Alec Davies. In geheel Amerika is meteen een actie begonnen om in de eerste, plaats de vrouw vrij te krijgen omdat de omstandigheden van het misdrijf van zulk een buiteiiigewo- nen aard zijn geweest. De 22-jarige Caroll vertelde, aldus de N.R. Crt., voor de rechtbank dat zij als 13-jarig meisjes door haar eigen moeder aan den dokter in handen was gespeeld in ruil voor een hooge doktersrekening die moeder niet bad kunnen betalen. Ruim 8 jaar was zij de geliefde van den dokter geweest tot zij een jaar geleden haar mcdebeklaagde Tra vis Pittman leerde kennen die ha"" - een kennismaking van ruim drie maanden ten huwelijk vroeg. Bekl. had gehoopt door dit huwelijk van de attenties van den ouden dokter bevrijd te zullen worden, maar deze had haar in tegendeel gedreigd haar verhouding tol hem aan haar echtgenoot te zullen onthul len tenzij zij toestemde in een voortzetting van de laison. Een week na haar huwelijk had zij daarom, zelf aan haar echtgenoot alles opgebiecht en deze had besloten .dat in dit geval alleen hij de aangewezen per soon was om de eer van zijn echtgenoote te wreken. Door blinden haat bevangen. Per auto begaven zij zich beiden naar de woning van den dokter waar Travis den niets vermoedenden geneesheer te spreken vroeg en Caroll in den wagen bleef wach ten. Travis heeft erkend dat hij door blin- PROGRAMM, VRIJDAG 15 JULI 1988. Hilversum I, 1875 en 415,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA.lj AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 V'Al 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Bericht?» 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Het Kovacs Lajos-orkest en gr. mm 2.00 Muzikale causerie met gramofoonimg 2.45 Lyra-trio, solist en gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Esmeralda-Septet. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Economisch overzicht. 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten ANP. 7.35 Causerie „Zeeuws-Vlaanderen, een li bouwstreek". 8.00 Cello en piano. 8.30 Causerie: „De Schoone Verbond enheü 9.00 VARA-Orkest. 9.45 Declamatie. 10.00 De Ramblers. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Fantasia. 11.30 Jazzmuziek (Gr. pl.). 11.5512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n, 801,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. (Om 9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Zang en pianobegeleiding, en gr.mui 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.45 Ensemble v. d. Horst en gramofoonu 2.30 Christelijke lectuur. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Haagsche trio en gramofoonmuziek, 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Orgelspel. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie. 7.458.00 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Beridf 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Causerie „De Javaan, zijn dorp ec huis". 9.30 Vervolg concert. (Om 10.00 Ber. Jtt, 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Causerie over het redden van drenk gen. 11.00 Gramofoonmuziek C. 11.5012.00 Si lezing. den haat bevangen geen enkele expl van den dokter heeft afgewacht, maar dra hij in diens spreekkamer was toe 'ten in het wilde weg heeft geschoten sectie had uitgemaakt dat het lichaam den dokter door zes kogels was getroffel elk voor zich doodelijk zijn geweest. De wetten in Californië zijn van ou® zeer streng en alles wat de advocaten® daan hebben gekregen was dat het fl vonnis in levenslange gevangenisstra® verzacht. Volgens de Californische stnfc was ook de vrouw medeplichtige onria: geweten heeft wat haar man ging doel ook Caroll is aanvankelijk ter dood ve* deeld. F^t echtpaar is nu in de gevann opgesloten en de gouverneur van CaliH - heeft reeds van alle kanten verzofSeM kregen om de vrouw onmiddellijk en] man na het ondergaan van een rede$ straftijd vrij te laten. Moord op haar kind Vrouw tot zeven jaar c«lf veroordeeld. De 28-jarige vrouw N. K. P. uit Oud-Bf land werd gisteren door de rechtbank' gens moord op haar kindje van acht mi den, veroordeeld tot zeven jaar gevang! straf. De eisch was tien jaar. waarin hij Edmoi d imiteerde... Had Clara er wei n getwijfeld nu had ze in ieder geval zekerheid, «'at die Al Leslie om de een of andere reden een gezworen vijand van haar Edmond moest zijn... Hoe. kon e mensch er andeis toe komen een medemensch op zoo'n hartstochtelijke n anier met zijn haat te achtervolgen... Wart dat*"haar naam op die donateurslijst voorkwam het leed geen twijfel -ïo-ist het werk van dien schu^1 zijn. En toch, zoo'an^ zij Edmond kende en d was al zeer lang! h- ze nog nooit van e n Al Leslie gehoord, had ze nog nooit hoe seherpzinni -e overigens was - kunnen ontdekken dat Edmon zulke vijanden had, aie hem op leven jn dood ver volgden vijanden, die er schatten geld voor over hadden hem het leven te verbitteren... De eenige mogelijkheid, die er c verbleef, was dat Edmond... dat Edmond een andere vrouw? Neen... die gedachte ...afschuwelijk... Maar als... als hij nu toch eens? Er was tóch ook wel... iets aantrekkelijks in, door een ander benijd te worden Om hóór knappe Edmond... Voor deze zoete gedachte vergat Clara een oogenblik de tragische ontdekking, dat haar naam op de donateurslijst stofid van de Volksfilm, de onderneming die geleid werd door Ribourdin's vijand in samenwerking met die „wCggeloopen" Lettie Fieberman... Als zij ook eens een .vriend" had... of een verre schoolkameraad glimlachend liet Clara het verleden aan haar geestesoog voor bijgaan indien er een ónder, een vereerder geweest was, die Edmond benijdde om de keuze zijns harten, die dus... kon het zijn, de onge lukkige, de verlatene was die in stilte ge leden had/ die hóór heimelijk vereerd en -be mind had, die och, je leest het immers meer die zich niet had durven uitspreken, die nimmer de moed had gevonden om haar zijn gevoelens te belijden een held in stilte, die zich uit edelaardigheid dus voor... voor... neen... niet dat ordinaire „medeminnaar" maar toch dan een „ami" juist dót klonk beter had opgeofferd... Wacht eens, her innerde ze zich niet, dat ze op haar trouwdag twéé boeketten had ontvangen, van welke ze de herkomst niet kende?... Twee?... Neen, één maar, want die andere was van tante Theresa uit Woerden geweest, maar die tweede dan toch, dat was nimmer opgehelderd... Na tuurlijk, die was van... haar onbekenden ver eerder, van den „vriend" die haar in stilte beminde, die zich niet had durven uitspreken en die toen... ja, natuurlijk, dót was de op lossing! die toen „om te vergeten" naar Amerika was gegaan... In de hoop dat de tijd zijn wonden zou helen... Kón de tijd een waarachtige-liefde-die-nim- mer-beantwoord-werd, doen vergeten Zy, Clara, wist tenminste van zichzelve met zekerheid, dat zy nóóit zou vergeten... Maar Edmond? Och Edmond wat had die er nu mede te maken. Me dunkt, dat zijn liefde beant woord was, dat hij zich niet te beklagen had! Menige vrouw zou haar man, nadat hy zoo met de eerste de beste filmactrice... Foei, ze dreigde onbillijk te worden... die praatjes waren nooit bewezen... En, wat die... vriend betreft, als Edmond dóór van geweten had, dan zou hij haar dat wel eens verteld hebben ofschoon mannen niet zoo'n fijn gevoel voor die dingen hebben als vrouwen. En toen ze zichzelf niets kon herinneren, geen naam die een oplossing gaf, toen kreeg ze de ingeving om haar oude brieven, die ze netjes bewaard -had, te doorsnuffelen. Doch ook daarin geen aanknoopingspunt aan het zoet verleden der dagen toen Clara nog geen Ribourdin heette en er mogelijk nog een an der was dan het a.s. hoofd van het wereld beroemde aardewerk- en porceleinhuis met het plan haar hand en hart te vragen... Toch liet Clara haar denkbeeld nog niet varen. Want heelemaal onmogelijk was het niet. dat er dan een andere mogelijkheid wie weet: mogelijkheden bestondendat Edmond misschien over gegevens en brievèn beschikte, die zij nooit gekend had, die zij dan... nooit had mogen lezen! Aha!... en die dan dus keurig opgeborgen, bewaard werden op een plaats waar zij er niet toe kwam Iets te zoeken, dat zij niet weten mocht... En zoo ging Clara een kijkje nemen in het privékantoor van haar man, Natuurlijk op een avond, dat hy uit was. Uit, voor zaken... Duizend angsten had ze uitgestaan. Eerst ging alles goed. Ze doorsnuffelde het bureau van Edmond. Het postzegellaatje, de laatjes met schrijf papier en enveloppen de doosjes met stempels en lakken... Ha, eindelijk een vakje, ergens achterin ze kreeg er bijna de klep bij op haar vingers daar vond ze een heelen stapel... op het eerste gezicht leelten het brieven. Met van verachting bevende vingers nam ze deze er uit. En toen, jakkes, bleken het niets dan leege enveloppen, - die hy bewaarde om de vreemde postzegels... Ze smeet de rommel weer op zijn plaats. Daarna kwam het boekenkastje aan de beurt, ten slotte de doozen met adressen. Vluchtig door liep ze. het alfabet. Eindelyk bleef ze beslui teloos staan en toen... daar viel haar blik op het brandkastje. Ezel, dat ze daar niet eerder aan had gedacht. Als er dan geheime amours waren geweest, dan zaten daar tuurlijk de bewijzen in. Zenuwachtig zocü den sleutel van den spijker achter het ba en, na weinige oogenblikken, daar grief deur voor haar open. Alle vakken doort felde ze. En ze vond ook wat met een bij elkaar in een doos... maar het notabene de brieven die zij zelf Edmond schreven had. Dat ontroerde haar toch dat hij dié bewaard had.wat lief van M ze wist niet of zij... ze nog wel zelf alla had... Maar toch moest ze iemand deelgts maken van haar avontuur. Den volgenden dag bij mevrouw Wflï uitte ze haar vermoeden omtrent „vriend"... De doktersweduwe luisterde: alleen met belangstelling, doch het du niet lang of de dames haalde vele rot tische herinneringen over jeugdliefdes of dra lagen er ook verscheidene door den reeds lichtelijk vergeelde brieven op taft maakten zij elkaar deelgenoot van al j hartsgeheimen. En toen ze zoo lekker b; kopje-thee-met-een-koekje zich zaten te kneukelen en verdiepen in wat geweest' en wat had kunnen zyn, als alles, nu eert niet geloopen was zooals het liep toen' telde Clara in het diepst geheim haar' tuur met den brandkast. Den volgenden dag ging ze zelf naf Volksfilm in Amsterdam en zij zou we!' willen zien. of ze van die lui niet gedaas! krijgen, dat er een eind aan dat kwam Als het niet voor goede woorden ging. zou een chéque desnoods het wonder do(» In elk geval bedankte zij er voor, da! mond nu ook nog zou te weten komen, zij notabene zelf dat geld aan die Al had gegeven... (Wordt vervolgd.!

Schager Courant | 1938 | | pagina 6