Raad Schagen TEMEP Vereen, van Oudleerlingen der Rijkslandbouw- winterschool te Schagen Breuklijd ers! ^*Woensdag 27 Juli 1938 Tweede blad Zonder een vuil praatje houdt de Raad een vuilpraatje. De Voorzitter vindt het onnoodig veel woorden over het vuil vuil te maken en zegt dat meneer Van Erp goed lezen kan. Men kan niet meer zeggen: eerst Schagen zien en dan sterven, want Schagen is zijn Wad Ve- suvius kwijtMeneer de Veer mag niet goedkeurend knikken en meneer v. Erp zal geen voor stellen meer indienen, want ze worden toch niet aangenomen. Meneer Dekker wil 't onderste uit de (rente) kan hebben, maar •t is mooi genoeg, zegt Voorzit ter. We gaan grootsteeds doen en benoemen 'n ingenieur voor zes en dertig gulden in de week tot hoofdman onzer gasfabriek. De Haad vergaderde gisteravond. Voorzitter was de heer J. C. Cornelissen, Burgemeester; Secretaris de heer Roggeveen. Mw, Kamp heeft bericht van verhindering feezonden wegens ziekte. Voorzitter wenscht haar een spoedig herstel. NOTULEN. De notulen der vorige vergadering worden il lijkei verkeB INGEKOMEN STUKKEN. Ingekomen zijn o.a. eenige goedkeuringen op raadsbesluiten het verslag van den Vleesch- keuringsdienst in den Kring Barsingerhorn, i jaarverslag van de Woningbou-wvereeni- ging over 1937. (De cijfers van en een ander i publiceerden wij reeds eerder. Deze stukken worden voor kennisgeving f l aangenomen. 5 i Van den heer P. Voorthuizen en elf ande- Iren is een adres ingekomen, over de vuilnisstorting aan het Wad, waarvan wij den inhoud in ons blad van 19 dezer opnamen. Naar aanleiding van dit. adres betreffende vuilnisstorting aan het Wad deelen B. en ,W. het. volgende mede. Hoewel, zoo-als be kend is, dc meerderheid van het 'College voorstander is van terugplaatsing van de vuilnisstorting naar de Hale en bij dc be handeling van de begrooting voor het dienstjaar 1938 een voorstel in dien zin nplein,. had gedaan, werd tocli door den Raad be- sloten het vuil aan het Wad te blijven stor- ten. Ofschoon toen niet ter sprake zijn ge- rjqp komen de in het verzoekschrift genoemde O'beznarrn, geven deze B. en W. thans nog m .^"«"gécn aanleiding met andere voorstellen te "komen. Dc moeilijkheden verbonden aan de vuilnisstorting zoowel op het Wad als op andere plaatsen zijn voldoende bekend. Aan liet door adressanten genoemde be zwaar van verontreiniging van drinkwater zal voor sommigen hunner worden tege moet gekomen, indien dc uitbreiding van het waterleidingnet aan den Wadweg voort gang vindt. B. en W. stellen voor te dien aanzien spoedig met een voorstel te ko men. Zij geven thans in overweging adres santen te berichten, dat hun verzoek niet kan worden ingewilligd. Den heer Van Erp spijt het dat aan liet veizock niet kan worden voldaan. Spr. was tegen bet houden van het. vuil op het Wad om finantieolc redenen. Spr. meent dat dc kosten voor personeel hoog zullen blijven, als men liet vuil naar 't, Wad blijft brengen, omdat de afstand zoo groot is. Spr. geeft toe. dat men op andere plaatsen ook bezwaren zal krijgen, zij het ook in geringere mate, het is een lastige geschiedenis. De heer Van Erp stelt zich toch op het standpunt, dat men aan het verzoek van adressanten moet voldoen. De heer dc Vries was destijds voorstan der om het vuil uit de Hale te houden, met het oog op uitbreidingsplannen. Spr. is echter niet verknocht aan het Wad, want is er een gunstiger plaats, zal spr. die graag accepteeren. Het scheelt veel hoe de zaak behandeld wordt, blijft de toe stand zoo ze is, iaat men dan de menschen zooveel mogelijk tegemoet komen. Het Wad m inderdaad duurder dan de 1-Ialc, maar men moet. het vuil niet naar het haven kwartier brengen. Voorzitter vindt het geen nut hebben, tang te debatteeren. Dok Voorzitter en wethouder Buiskool ueelen het standpunt van den heer Van Pr- Iliaai' het is beter de zaak nog even zoo te laten. De heer Van Erp kan goed lezen I Als dc heer Van Erp goed gelezen heeft, en dat doet hij altijd, zegt Voorzitter, zal Voor beslaat een BREUKBAND, die U weer in .staat stelt, alle werkzaamheden, zonder bezwaar nit te voeren. Dit Is TER- I-EP's BREUKBAND ZONDEB VEER. dus fléén knellend gevoel en hinderlijke drnk. Ook in BREUKBANDEN MET VEER heb ben wij een groote sorteering. Steeds alle maten voorradig. In prijzen vanaf 12.50. Alleen verkrijgbaar in Apothekers Assistenten, HOOGZIJDE 103. Tel. 90 SCHAGEN. hij gezien hebben, dat de waterleidingsplan nen in vergevorderd stadium zijn. Het col lege hoopt ze volgende raadszitting in te dienen. Nu kan dat nog niet, want er is nog iets anders, dat. er achter zit, Men zal dan echter het z.g. onrendabele gebied aansluiten. Aan den wensch van den heer De Veer zal men zoo veel mogelijk voldoen. Het is natuurlijk zeer slecht, nu men het vuil niet meer verbrandt. Vroeger was het soms een kleine Vesuvius, nu gaat er vaak iets in den grond wat maar heel langzaam verteert. Laten we echter liever geen oude koeien uit de sloot halen, zegt Voorzitter en aan adressanten te kennen geven, dat hun verzoek thans niet voor inwilliging vatbaar is, hen wijzen op de te nemen maat regelen ten aanzien van de waterleiding en toezeggen zoo weinig mogelijk overlast te veroorzaken. Weth. Buiskool vindt het moeilijk om geen overlast te veroorzaken! De heer De Veer zegt, dat er overal be zwaren zijn, laat men toch ter plaatse zoo veel mogelijk verbeteren. De heer de Vries vraagt wat de heer de Veer er van zou denken de zaak naar Grootewal te verplaatsen. (Gelach). De heer de Veer: Dan zullen de omwo nenden ook mopperen! De heer de Vries: Dan inaar 't zeegat uit, zooals de heer Buiskool indertijd wil de. De heer Van Erp twijfelt er niet aan of de waterleidingsvoorstellen zullen grif aan vaard worden. Daar gaat het echter niet om! Eerst was de Hale, thans is het Wad er mee opgescheept. De Hale heeft 't ge troffen, het Wad zit met de strop. Het meest, doorslaggevend blijft voor spr. de finantieele zijde. Er is nu een nieuwe auto gekocht. Zal die van 't slechte pad naar 't Wad niet veel te lijden hebben? De heer de Veer knikte goed keurend. Voorzitter merkt op, dat er betonnen rails gemaakt zijn, en zegt als de heer de Veer goedkeurend knikt, dat de heer de Veer niet zoo gauw goedkeurend moet knikken, want 't heeft natuurlijk eenig geld gekost! De heer de Veer: 't Is toch een groote verbetering! De heer Van Erp handhaaft zijn stand punt. Wethouder Buiskool: Laat de heer Van Erp eens een voorstel doen, waar we dan het. vuil naar toe moeten brengen. De heer Van Erp: Als ik iels voorstel, wordt 't toch niet aangenomen. (Hilariteit). Ik blijf er bij, om de zaak maar weer naai de Hale over te plaatsen. Voorzitter: Wethouder Buiskool en ik vech ten liever niet teg-en de Bierkaai of tegen windmolens! Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte met de stem van den heer Van Erp tegen, aangenomen. GEMEENTE- EN BEDRIJFSREKENINGEN. B. en W. bieden ter voorloopige vaststel ling aan de gemeenterekening en bedrijfs- rekening over het jaar 1937. Er wordt een commissie van onderzoek benoemd, waarin zitting zullen hebben de heeren Stam, de Veer en Bakker. (Eenige stemmingen gaven geen resul taat. Zelfs moest het wetboek eraan te pas komen, om uit te maken of de stemmen ongeldig zijn! Verslagg.) DE MIDDENSTANDSWONINGEN. Voorstel tot het aangaan van een annniteitsleening groot i 68.305.—. Bij Raadsbesluit van 6 Mei 1926 is be sloten tot t' aangaan van een leening groot f 78705.welk bedrag is verstrekt aan de Schager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging voor de aflossing van het Rijksvoorschot voor de midden standswoningen. De leenine is gesloten met dc Algemeene Friesche Levensverzekering Maatschappij te Leeuwarden. Volgens het Ieeningscontract moet het restant der lee- ning (f68305.per 1 October a.s. worden afgelost. De middenstandswoningen zijn in het jaar 1923 gebouwd; voor de woningen werd in dat jaar door het Rijk een voor schot verleend van f79500.Op de lee ning voor de bouwkosten is per 1 October 1938 dus een bedrag van f11195.— afge lost B. en W. stellen thans voor, voor de af lossing van genoemd bedrag van f 68305.— een annniteitsleening aan te gaan. Voor de exploitatie van woningen is naar luin meening 'n zoodanige leening zeer geëigend. Het voordeel hiervan is. dat de lasten van rente en aflossing voor den duur der lee ning gelijk zijn. Van de Algemeene Friesche Le vensverzekering Maatschappij werd de aanbieding ontvangen vorenge noemde leening te willen verstrek ken tegen een rentepercentage van 3y2 De. jaarlijkschc annuïteit van de leening zal bedragen f 3198.54. De rente en aflossing, die voor het jaar 1938 voor de woningen moet worden betaald bedraagt f 3736.96 Voor 1939 levert dit reeds een voor deel op van pl.m. f 538.42. Het be hoeft geen betoog dat dit ook voor de gemeente-financiën van veel be lang is. Ten laste van de gemeentebegrooting komt het exploitatie-tekort voor deze woningen. Voor 1936/1937 bedroeg dit tekort f 989.54 B. en W. hebben goede" hoop, dat voor 1939 geen bijdrage meer zal behoeven te worden geraamd, gezien ook de verbeterde verhuur van de woningen. Zij stellen voor genoemde leening van f 68.305.aan te gaan tegen een rente percentage van VA% niet annuiteitsgewijze aflossing in 40 jaren. Lagere rente? De heer Dekker meent, dat er nog wel een lagere rente dan 3*4 te bedingen was geweest. Ook de polder 't Hoekje had een lagere rentevoet bereikt, al was dat een lee ning van 10 jaar» Voorzitter merkt op, dat daar juist de kneep zit. Voor een looptijd van 40 jaar vindt hij 't een buitengewoon aanbod. Wil de he>er Dekker er echter een voorstel van maken, en dat wordt aangenomen zal spr. graag alle pogingen in 't werk stellen om tot nog verdere verlaging te komen, maar hij meent dat toch te moeten ontra den. De heer Wissekcrke vindt 't optimistisch te lezen dat voor volgend jaar waarschijn lijk geen bijdrage meer noodig zal zijn. Hij heeft als bestuurslid nog een navordering gezien van fl. 280.en dat maakt samen een tekort van fl. 1200. Weth. Buiskool merkt op, dat men dan maar zuiniger moet leven en die fl. 1200. aan dc gemeente geven (gelach). Voorzitter geeft toe, dat 't wel wat boud gesproken is te zeggen, dat geen bijdrage meer noodig zal zijn! Het voorstel wordt z. h.s. aangenomen. Hebt U hem ook al geprobeerd? U moet beslist ken nismaken met den eenig en „tapijtreini ger", den HEEM AF STOFZUIGER 90.— Schager Ijzerhandel L. VAN RIJSWIJK, Heerenstraat 128, Schagen Df MCCtSTT f€?T€) (angmmjQB DEN HELDER BENOEMING ADMINISTRATEUR- BEDRIJFSLEIDER VAN HET GASBEDRIJF De door B. en W. opgemaakte aanbeveling luidt als volgt: 1. Ir. H. v. d. Boom, w.i. te Doorn, inge nieur-administrateur bij de N.V. Bronwa terleiding „Doorn". 2. G. H. Bakker, chef-fitter bij de Gemeen telijke Lichtbedrijven te Huizen (N.-H.) 3. P. .1. de Klerk, opzichter hij de gemeen telijke gasfabriek tc Zaandam. Er waren 179 sollicitanten. Op voorstel van den heer Dekker gaat de raad In comité. Als de vergadering na een uur heropend wordt gaat men direct tot stemming over. Gekozen wordt de heer Ir. van der Boom met zeven stemmen, tegen drie stemmen op den heer Bakker. Direct daarop sluit voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad nogmaals in comité ter behandeling van reclames tegen de aanslagen van het vergunningsrecht. HET STAAT WEL VAST, DAT DE NIEUWE LANDBOUWSCHOOL TE SCHAGEN KOMT OP EEN TER REIN AAN DEN NIEUWEN WEG, NABIJ HET STATION. De vier-en-zeventigste Algemeene Verga dering van dc Vereeniging van Oud-Leerlin gen der Rijkslandbouwwinterschool te Scha gen, werd gisteren in Hotel Smit te Midden- meer gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den burgemeester van Wieringermeer, den heer Ir. Smeding, den directeur van de Landbouwschool 1c Schagen, den heer Ir. Lienesch, den heer Ir. Muntinga, leeraar aan de school, den voorzitter van Hollands Noorderkwartier, den heer Joh. de Veer, het oud-bestuurslid, den heer Jm. Blaau- boer, en vele anderen. Er waren veel dames. OPENING. De voorzitter, de lieer P. Eenhoorn, zcide het prettig te vinden, dat zoovelen zijn op gekomen. -Dit is voor het bestuur een ont kennend antwoord op de vraag of de land bouwers niet te veel „verwiermgenmeerd" worden, en zij „verzilten" naarmate de „ontzilting" voortschrijdt. Mocht dc eerste jaren van de WSeringer- meer de belangstelling uitgaan naar het cultuur-technische, thans is de interesse meer en meer voor de economische kwesties in liet nieuwe land. Speciaal heet voorzitter welkom de heeren Ir. Smeding en Ir. Lie nesch en verder de heeren de Veer en van der Laan. De aanwezigheid van zoovele jonge leden stemt het bestuur verheugd, het ziet daarin een steeds,» groeiende be langstelling. Daarom mag men ook ver wachten, dat straks in December het jubi leum opgewekt gevierd zal worden. NOTULEN. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld, met dank aan den samensteller, den heer Sijp. MEDEDEELINGEN. Het aantal leden is gestegen tot 236, het aantal donateurs bedraagt 66, vorig jaar slechts 1. Van de 66 donateurs wonen er 18 in de Wieringermeer. De heeren Pilon, Stapel, de Vries, Bakker, Waiboer en Ir. Huizinga hebben bericht van verhindering gezonden. Eenige verslagen cn program ma's zijn ingekomen. De heer Dr. Sehcy heeft, een schrijven gezonden, waarin hij zijn dank betuigt voor 't hartelijk afscheid hetm bereid. Op 16 Sep tember zal te Purmercnd een jongerendag worden gehouden, waar o.a. dc heer mr. P. J. Oud, oud-minister van finantiën, zal spreken. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. PRIJSUITREIKING. Met eenige toepasselijke woorden wordt den prijs voor den besten leerling in 1938 uitgereikt aan den lieer M. Mantje tc Texel. Dc vorming van het fonds, uit welks ren te dc kosten daarvoor worden bestreden, is niet. geheel vcrloopcn zoo men zich dat voorstelde. Het ontbrekende bedrag voor den prijs wordt betaald uit de kas. Voor zitter hoopt dat liet fonds in de toekomst aan de verwachtingen zal beantwoorden. Als voorzitter den heer Mantje heeft ge feliciteerd, spreekt Ir. Lienesch den prijs winnaar toe. Ir. Lienesch wijst er op, dat het woord „prijs-w i u n a a r" feitelijk mis plaatst is, er is alleen een kwestie van ijver en intelligentie. Het school jubileum fonds is bedoeld orn 'de aantrekkelijkheid van het schoolprogramma te vergrooten. In het al gemeen zal niet precies dc leerling niet dc beste vooropleiding de beste worden, het nuchtere verstand geeft don doorslag. Ir. Lienesch zet dit na- tier uiteen en overhandigt vervolgens den heer Mantje de eerste aflevering van een door hem gekozen boekwerk, dat bezig is te verschijnen. JAARVERSLAG EN REKENING. De Commissie van Toezicht op het station jaarverslag uit en doet rekening en verant woording. Jaarverslag en rekening worden met dank aan de commissie goedgekeurd. Het aantal onderzochte monsters was 13850, bijna alle afkomstig van de fokver- ecniging Barsingerhorn—Schagen en drie groote zuivelfabrieken. Het onderzoek op deugdelijkheid heeft, geen practisch nut meer, omdat particulieren niet meer laten onderzoeken. De rekening sluit in ontvangsten f 250.23 en uitgaven f 216.23, met een batig saldo van f 34—, dat aan het reservefonds wordt toegevoegd. De fokverecniging Schagen betaalt 1/3 van de verzekeringskosten van den contro' leur. Den samensteller van het verslag, den heer Buijs, wordt dank gebracht. DE CONTROLE OP VEEVOEDER EN KUNSTMEST. Vervolgens doet de Commissie tot bevorde ring der controle op aangekochte partijen veevoer en kunstmest eenige mededeelingcn. De heer Jm. Blaauboer brengt verslag uit. Er zijn 12 monsters voederartikelen on derzocht, 6 ervan waren genomen van dier meel uit de verwerkingsinrichtingen. Boeten werden niet opgelegd, het station overleeft zichzelf eigenlijk, omdat, ook hier de par ticulieren niet meer laten onderzoeken, waar hun coöperaties daar voldoende voor zorgen. De pntvang&ten bedroegen f 22.dc uitgaven f 20.80, batig saldo f 1.20. De commissie te Hoorn zond een verslag over i jaar, waaruit eveneens blijkt, dat de onderzoe kingen door het coöperatieve stelsel weinig zin meer hebben. Er was een batig saldo van 54 cent. EEN FEESTELIJKE HERDENKING. Het Bestuur stelt voor het veertigjarig be staan der vereeniging op 29 December 1938 feestelijk tc herdenken door een gemeen- schappelijken maaltijd te houden, waaraan allerlei amusementen zijn verbonden. Ten einde de deelname te bevorderen, vraagt het bestuur machtiging het geheele fonds voor dergelijke doeleinden, a f233.21 zoo noodig te gebruiken. Onder applaus krijet het bestuur vrij mandaat. Waarschijnlijk zal het bestuur voor dien dag een smal-filmapparaat ter beschikking krijgen en raagt daarom den leden kiekjes uit het verecnigingsleven op te zonden., om een filmpje van te maken. FINANTIEELE COMMISSIE. Als leden van dc Finantieele Commissie rekening 1937—1938 en begrooting 1938—1939 worden gekozen dc heeren A. Marees, A. R. Nottelman, J. Plaisicr met als plaatsvervan ger Jb. Roeper Johzn. RONDVRAAG. Dc heer Schrooder vraagt hoe het staat met den bouw van de nieuwe school. Ir. Lienesch zegt twee mooie tee- keningen gezien te hebben. Eén er van is door de directie van den Landbouw goedgekeurd, thans „zwerft" de teekening op een der bureaux van het Werkfonds, dat den bouw moet financieren. Het gebouw zal staan aan den provincialen weg, op een terrein van 25 Are. De school blijft nu dicht bij het station. In September 1939 zal men iets van den bouw kunnen zien, dezen winter moet men zich nog wat behelpen; in ieder geval is het wel zeker dat de school te Schagen komt, er is geen vuiltje aan de lucht. Voorzitter sluit, hierop de vergadering, na dat hij nog voorlezing van een telegram van verhindering van den heer Blaauboer, oud-voorzitter heeft gedaan. EXCURSIE. Commissie van Toezicht op liet station Als de Voorzitter de vergadering heeft ge- .Melkonderzoek te Schagen, brengt het sloten, krijgt Ir. Smeding het woord tot het Uit onze omgeving BARSINGERHORN NAAR DE GEROFABRI EKEN. Tweede uitstapje van den Bond van Boerinnen c.a. pl.-vrouwen. Maandag j.1. maakte de afd. van den Bond van Boerinnen e.a. Plattel, vrouwen een tweede uitstapte naar de Gerofabrieken te Zeist. Precies kwart voor acht vertrok het gezelschap met een H.A.B.O.-touringcar met als eerste doel de modelboerderij „Oud Bus- sum". Het geheele bedrijf werd bezichtigd en de dames bleken ten zeerste voldaan. De tocht werd vervolgd over Soestdijk en Soest naar Zeist. Nadat een bezoek aan de Pyra- mide van Austerlitz was gebracht stonden de Gerofabrieken op het. programma. Een rondleiding door de werkplaatsen een thee in één der Zeister Hotels, het gebruikelijke lepeltje als cadeau: de dames konden tevre den zijn en zij waren dat ook! Op den terugweg werd Valkeveen aange daan. Van de vermakelijkheden werd een dankbaar gebruik gemaakt en ook op het strand amuseerde men zich uitstekend. In de beste stemming cn hoogst voldaan keerde het gezelschap bij na te middernacht in Barsingerhorn terug. De geheele tocht was een buitengewoon aangename geweest, want niocht het als eens zijn, dat de dames onderweg niet al te best wisten, wat zij elkaar moesten vertellen, dan zorgde de radioinstallatie in de H.A.B.O.-tourincar voor de juiste sfeer. Beide uitstapjes zijn nu achter den rug en beide zijn ze een succes voor de afdee- ling geweest. Onderwijs. Door B. en W. is aan Mej. B. E. Tjaard- stra, onderwijzeres aan de O. L. School al hier, ziekteverlof verleend. Met de tijdelijke waarneming harer functie is belast niej. A. L. Stobbe te Den Helder. men groot gevaar kou te vatten. Maar - TABLETTEN helpen dadelijk. Het »Soye*a-kruis waarborgt de uitstekende werking en onschadelijkheid. WIER1NGEN SCHITTEREND KERMISPRO- GRAMMA IN CINEMA DE HAAN. De directie van Cinema De Haan heeft kosten nog moeite gespaard om haar pu bliek gedurende de kermisdagen een pro gramma voor te zetten, dat van buitenge woon goed gehalte is. Donderdag en Vrijdag 8 uur gaat „May- tirnc" met Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Wij hebben deze film gezien en in derdaad, liet is geen wonder, dat de incest critische bladen voor de film „Maytime" slechts zulk een lof overhadden, als uitslui tend voorkomen kan uit diepgevoelde ont roering en oprechte bewondering. Zoo schreef b.v. de New York Times: „De beste operette, die het witte doek tot nog toe heeft gebracht. Jeanette heeft van. alle filmsterren de mooiste stem en Nelson. Eddy is magnifiek, daarbij nog de produc tie van dit filmwerk: het is bijna volmaakt. „Maytime" heeft tempo en is melodieus van begin tot einde. Zonder twijfel is dit de meest amusante operette van het seizoen, een film, die in ieder opzicht de moeite waard is". Zaterdag en Zondag is het de Tobis-film Manége, welke deaandacht vraagt. Het is de tragedie van liet circusleven, een aangrijpend filmwerk, waarin o.a. me despelen Atilla Hörbiger en Albert Mattcr- stock. Als een caleidoscoop trekt een wereldstad- circusprogranima aan uw oog voorbij, ter wijl in deze wereld van schijn een levens tragedie van aangrijpende felheid zijn loop neemt. lederen avond opnieuw moet een jonge vrouw in een „auto des doods" een salto door hot luchtruim makeniederen avond opnieuw wordt zij bezwijmd wegge dragen. Een film met sfeer, en groote verdienste zonder sentimentaliteit. Meteen verrassend en aanvaardbaar slot. Een film ook niet zonder komische vondsten en hila riteit wekkende tegenstellingen. Maandag 8 uur is er wederom een geheel nieuw proeramma. Dan kunnen we liet gracieuze ijskeminginnetje Sonja Henie be wonderen in „Een meisje uit Duizend". Op nieuw schittert Sonja in al haar bekoor lijkheid. In de middagvoorstellingen draait tel kens of drie uur „Duizend Gevaren" met Richrd Talmadge Een prachtige film voop de kinderen! Voor hun worden tevens nog zangwedstrij den georganiseerd. Cinema De Haan laat werkelijk niets achterwege om haar pro gramma's zoo attractief mogelijk te maken. Want als men nu nog weet, dat iederen avond op het toonecl optredep Annie van Aaltcn en Alex de Meester (wie kent ze niet?) en het gevierde accor deonduet „The two Hodlars" (bekend van radio en gramofoon), dan kan men toch wel zeggen, dat hetgeen hier geboden wordt voor honderd procent oké is! geven van een toelichting op de onder zijn leiding tc houden excursie in de Wieringer meer. Na den gezamcnlijken koffiemaaltijd in Hotel Smit vangt deze aan. Men bezocht de bedrijven van de heeren Appelman en de Flyter, bezichtigt het diep- spitten en de bebossching en komt dan on geveer vier uur weer in Hotel Smit terug, waar gelegenheid wordt gegeven voor na beschouwingen. Hiervan geven wij elders in dit nummer verslag,

Schager Courant | 1938 | | pagina 5