Plaatselijk Nieuws. Gevaar! Ratten....! De gasfabriek-kwestie van avond in den Raad Sterrit Monte Carlo 1939 Elke bezuiniging beteekent verspilling Een nieuw postkantoor Van je vrienden moet je het hebben Hatrien af van Edelweiss! BESTRIJDT ZE, MAAR DOET HET GOED. 's Morgens vroeg, nog voor melk- boerentijd, als het nog driekwart donker is, gaat de forens naar den trein. Op een stille kade aan den waterkant zitten kleine gestalten. Ronde ruggen, spitse snuiten ste ken scherp af tegen het water Ratten! Een eenzame wielrijder gaat des avonds langs de kade naar huis. Daar hobbelen twee sfchaduwen dwars de straat over naar het wa ter toe Ratten! Altijd weer naar het water toe! Daar voe len ze zich pas veilig. Met niet veel meer dan neus, oogen en ooren boven, wachten ze totdat het onraad voorbij is. Dan komen ze weer aan den wal. Tusschen de basalt blokken kunnen zo niet meer terecht, sinds die spleten dichtgemetseld zijn, maar een rat vindt al heel gauw een ander gaatje om zich voor zijn grootcn vijand, den mensch, te verbergen. Zijn grootcn vijand maar toch kan hij hem haast niét missen. Hij leeft van onzen afval en ook van ons voed sel. Overal heeft de mensch de ratten ver spreid met zijn schepen. Zelfs de verstafge- legen eilanden in den Oceaan zijn er mee besmet Ze zijn ook niet gemakkelijk tegen te houden. Overal kruipen ze door. Overal klimmen ze overheen. Ze knagen overal gaten in. Geen eiken hout is tegen hun knaagzucht be stand. Alleen achter glas, ijzer, be ton en stevig metselwerk kunnen we ons verschuilen voor de ratten, als we maar zorgen, dat er geen ga ten in voorkomen. We kunnen ze nog maar steeds niet kwijt raken. En ze vermenigvuldigen zich als ratten! Een paar ratten kan zich in een jaar tot omstreeks duizend uitbreiden. Re ken maar na. Eén maal twee is twee en twintig, d.w.z. twee en twintig jongen in één nest en dat tot tien maal in een jaar toe! Als een wijfje ruim drie maanden oud is, kan ze zelf jongen voortbrengen. Waren ze maar tevreden met een paar oude kranten en wat bosjes hout, dat zou nog meevallen. Niet alleen vergrijpen ze zich aan onze lekkere hapjes, maar ook levende dieren vallen ze aan. Aanval op de zwanen. In den vijver van het park zwemmen twee sierlijke zwanen. Op een goeden dag glijdt het trotsche ouderpaar over het water aan het hoofd van een Stoet vön 10 jongen. Alle maal netjes achter elkaar, een hcele optocht! Plotseling verdwijnt een van de diertjes on der water om niet meer boven te komen. Een rat heeft het bij den poot gepakt, naar beneden getrokken en het jonge dier ver dronken! Telkens mindert het aantal jon ge zwaantjes en na eenigen tijd is er van liet heele watercorso niet veel meer over: maar twee zijn er groot geworden Evenmin als iedere man, die op het land leeft, een landman is, evenmin is iedere rat, die in het. water leeft, een waterrat. De ge zellige knabbelaar, die het meest in onze huizen en opslagplaatsen voorkomt, is de bruine rat. Alleen waar de bruine rat niet voor komt kunnen we de zwarte aantreffen De zwarte is kleiner en schijnt het geregeld in een vechtpartij tegen de bruine af te leggen. Deze laatste be zorgt ons de meeste last en wc zou den hem graag tegen de zwarte wil len inruilen, als er niet een groot ge vaar aan verbonden was. Ja, de ge leerden hebben weer wat uitgedacht: het zou gevaarlijk zijn, om de bruine rat uit te roeien. De zwarte zou al gauw de vrijgekomen plaatsen bezet ten en 't pestgevaar zou er zeer sterk door vergroot worden. De bruine rat is niet zoo gevoelig voor die ziekte. Een rat past zich aan Dat het verre van gemakkelijk is, de rat ten uit te roeien, bewijst een merkwaardig feit, dat in Amerika is geconstateerd. In de koelhuizen in Amerika, waar het bevroren vlecsch opgeslagen ligt en waar temperaturen beneden het vriespunt heer- schen, hebben de ratten van geslacht op ge slacht dikke vachten. Ratten met bontman teltjes! Wie maakt ze wat! En midden tus- scheh het voedsel. Stel je voor, aan alle kan ten omringd door lekker eten. Daar kun je natuurlijk ook geen kat op af sturen. Of een val neerzetten met een stukje bevroren vleesch er in. Ze zouden er niet in trappen! Voor een goede bestrijding van de ratten is in de eerste plaats een uitstekende ken nis van hun levensgewoonten noodzakelijk, schrijft dr. Tenscn in de N. R. Ct. Voor het oplossen van vraagstukken, die met het leven van de ratten in verband staan, is het. noodig de hulp van den dier kundige in te roepen, die gewend is een blik in het leven der dieren te werpen. Een leek maakt op dierkundig gebied allerlei fouten en zit vast aan vooropgezette meeningen. Zelfs een deskundige heeft te kampen met vastgeroeste denkbeelden en moet trachten zich daaraan te ontworstelen. Maar het pro bleem van de rattenbestrijding is het waard, dat de beste krachten en hulpmiddelen ter beschikking staan. Groote bezuiniging kan ook hier verspilling beléekéheh. Uit onze omgeving WARMEN HUIZEN De Raad vergadert hedenavond. Het eenige agendapunt Is de behandeling der steunvoorwaarden voor 1938, gesteld bij de begrooting 1938. In verband met de bijzon dere voorwaarde, dat een regeling met de gemeente Alkmaar moet worden getroffen inzake de overdracht van het gasbedrijf, stellen B. en W. voor hen te machtigen hier over in onderhandeling te treden met de gemeente Alkmaar. Benoemd tot volontair- Tot volontair ter gemeentesecretarie is be noemd de heer M. de Groot Az., alhier. AANRIJDING. Zaterdagavond is nabij de Zuiderbrug een ongeluk gebeurd, dat gelukkig nog vrij goed is afgeloopcn. De echtgenootc van den stationschef Wie- ring, reed op de fiets in de richting Oude Wal en moest een aankomende luxe auto passeeren. Hoewel de straat ter plaatse nog voldoende breed is, kwam mevr. Wicring toch in hotsing met de auto. Geblesseerd aan arm en been werd zij naar huis gebracht. De fiets van mevr. Wiering is tamelijk bescha digd. Wij vernamen uit betrouwbare bron, dat den .chauffeur geen schuld treft. BESPREKING MIDDENSTANDSCURSüS HANZE Dezer dagen had in het lokaal van den heer G. J. Mosch een bespreking plaats met de cursisten van den Middenstands- cursus en andere belangstellenden. De voorzitter van de school-commissie, de heer Jac. Mooü opende en heette in het bijzonder welkom de leeraren van den cursus. Voorzitter zette uiteen waarom men hier was samengekomen. Ten eerste om te be spreken of het. mogelijk is den drie-jarigen cursus te verkorten tot twee jarigen en ten tweede of de mogelijkheid bestaat eei\ spoedcursus voor het verlichte-examen te organiseeren. Wat betreft de verkorting van den drie jarigen cursus was de heer Koot met het schoolbestuur van meening, dat hieraan ve le bezwaren kleven. Begonnen zal moeten worden met drie avonden in de week las, en bovendien drie avonden in de week huis werk maken. Kans van slagen bestaat dan alleen, wanneer de cursisten trouw hieraan voldoen. Na eénige besprekingen werd ten slotte toch besloten den drie-jarigen cursus te doen doorgaan, daar verandering hierin voor een bepaalde groep te bezwaarlijk zou worden. Wat betreft de spoedcursus voor het verlichte-examen van personen boven de 25 jaar, deelde de heer Koot mede, dat die cursus moet bestaan uit 25 lesweken van 2 maal 3 uur per weck. Hierop moet behandeld worden boekhouden, handelsken nis, wetskennis en bedrijfsleei*. De kosten van dezen cursus bedragen in totaal f 300. behalve de boeken en zaalhuur e.d. De kosten moeten door de delnemers ge zamenlijk gedragen worden. Staande de vergadering gaven zich in be gin al reeds 15 personen voor dezen spoed cursus op. Besloten werd dat tot 1 Septem ber a.s. nog gelegenheid zal bestaan zich aan te melden. Hierna sluiting. BA RS1NGERHORN Burgerlijke Stand. Geboren: Eldcrt, zoon van Jacob Daniël Nierop en van Geertje Dekker; Aaltje, doch ter van Berend Bosch en van Gesien Las- sche; Johan, zoon van Klaas Swaag en van Grietje Kant. Ondertrouwd: en getrouwd: Gecne. Overleden: Gezina Vink, oud 55 jaren, echtgenootc van Gerrit Bruin; Jan van Ecten, oud 73 jaren, echtgenoot van Elisa- bcth Bood; Pieter Bruin, oud 03 jaren, we duwnaar van Anna Maria Wijker. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Jb. Rezelman en ge zin van Wieringerwaard naar Waartjpoldor G 53; M. A. Varenhout van Winkel naar Nieuwcsluis G 28; C. Keesman van Wie ringerwaard naar Poolland C 45; F. van Zooncn van Haarlem naar Kolhorn, Oude Streek E GG. Vertrokken: R. van der Veen naar Schagen, Stationsweg; Mej. R. van Eelen naar Scha gen, I.nagzijde; J. C. Halfweeg en cchtg. n. Wieringen, Hippolytushocf, Nieuwstraat; P. G. van Slipriaan naar Callantsoog, Ab- liestederwcg; G. J. Hollander en gezin naar Alkmaar, Verdronkenoord 107 II; .11). Aike- ma naar Wieringen, Hippolytushoef, Nieuw straat A 22. HARENKARSPEI DIRKSHORN. Vischwedstrijd. Door de hcngelclub ,,De Dobber" werd Zondagmorgen een vischwedstrijd gehouden in de ringvaart langs de kade, gedeeltelijk Schagcrwaard en gedeeltelijk Slootgaardpol- der. Door 13 deelnemers werden in. totaal 310 stuks baars gevangen. Do leiding van dezen strijd was wederom in handen van Piet Kant. De uilslag is als volgt: le pr. P. de Vries 35 st., 2c pr. E. H. Wind 27 st.. tevens een troostprijs voor het ver schalken van het le baarsje; 3e pr. bij loting Jb. Paarlbcrg 27 st., ie pr. R. Ypnva 26 st., 5e pr. W. Govers 24 «t„ 6e pr. bij loting C. Slroet 24 st.; 7e pr. W. Kistemaker 23 st, SCHOORL Expositie teekeningen van Germ. de Jong. De Schoorlsche kunstschilder Germ. de Jong deed zijn collectie fraaie teekeningen uit de kunstzaak „De Ronde Brug" te A'dam verhuizen naar Camperduin, waar ze nu ten toongesteld zijn in de ruime serre van het café Restaurant „Camperduin". Camperduin is hierdoor een attractie rijker geworden: de bezoeker wordt hier naar de cenc zijde ge trokken door het natuurschoone, dat de zee biedt, naar de andere zijde door natuur schoon, zooals de kunstenaar dat zag. Behalve enkele stukken uit het Zuiden als „Dorpje, in berglandschap", „Een studie uit Fez in Marokko" met een grillig gevormde reuzencactus en „Cagncs sur Mer" met de blauwe zee op den achtergrond, die een be kend kunstcriticus aanleiding gaven al z'n leven te gelooven, dat Germ een zuiderling is, exposeert deze geboren Fries een serie teekeningen in zwart, bruin en rood krijt en houtskool, die den bezoeker doen zien, welke mooie plekjes uit deze omgeving den kunstenaar hebben aangespoord tot den ar beid. Germ. de Jong laat hierin zien, hoe hij de zeewering, het Hargergat met koeien, de rus tige zee, een duintop, een duinlandschap met een enkelen vogel enz., ziet, hoe dit alles hem heeft aangetrokken, geboeid. KOEGRA! JULLANADORP. Postduif aangekomen. Bij den heer S. Schouten, Vlietstraat alhier is opgevangen een duif, die op een metalen ring gemerkt was 338—52160, en op een gummiring P531 met aan de andere zijde P.V. Noordstra, a.d. Haven 23, Leeuwarden no 853. LANGEND1JK - OUDKARSPEL VOETBALUITSLAGEN. DTS 3—VCL 2 DTS 2—VCL 1 3-0 4—1 WINKEL Verleende ontheffing. Door Ged. Staten is ontheffing verleend van het verbod, vervat in artikel 21 der Mo tor- en Rijwielwet, ten behoeve van een op Dinsdag 9 Augustus 1938 in dc gemeente Winkel tc houden wielerwedstrijd (Sprint- wedstrijd) op de Dorpsstraat. Bouwvergunning. Aan den heer Jb. Vink alhier, is een ver gunning verleend tot het sloopen cn wedcr- opbouwen van een schuur. HOOGWOUD AARTSWOUD. Oude rijwielplaatjes. Evenals vorige jaren belast de heer J. Koeten zich ook nu weer met het verzame len en opzenden van oude rijwielplaatjcs, enz., voor de t.b.c.-bestrijding. Vele kleintjes maken een groote! ANNA PAULOWNA BREEZAND. Gediplomeerd. Dc heer H. Tauber Kz. alhier behaalde het diploma autogeen-lasschen en -snijden. Uit volkomen betrouwbare bron vernemen wij, dat bij het Hoofdbestuur der Posterijen ernstige plannen bestaan om het postkan toor te verplaatsen naar het gebouw van het voormalige Kantongerecht aan de Land- bouwstraat, in welk gebouw thans het kan toor van den Rijksontvanger en dat van de Registratie is gevestigd. Het zou in de bedoeling liggen het gebouw een groote verandering tc doen ondergaan, door aan de voorzijde een groote, ruime hal met loketten te maken en voor de verder benoodigde ruimte in den tuin een stuk bij te bouwen. De rijkskantoren welke er thans gevestigd zijn, zouden dan op de eerste verdieping wor den gehuisvest. Van het oude gebouw aan de Laan is, zoo als wij reeds eerder berichtten, de directeurs woning voor verdere bewoning afgekeurd. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat pand te verkoopen. WAARNEMEND POSTDIRECTEUR. Als waarnemend directeur van het Post kantoor is wegens het vertrek van den heer J. Slingerland naar Veiilö, aangewezen de heer 11. de Nijs. EVEN TELEFONEEREN. Toen mrs. T Richardson met een vriendin mrs. T. Bcvan in haar huis Kwam gc'egen a. cl. Ilaylel. te Edgware (Middlesex, Eng.) zagen zij daarin drie inbrekers; lezen wij in dc Daily Express. Mrs. Richardson snelde naar de telefoon in een andere kamer en terwijl ze het pum mel* aanvroeg, werd zij van achteren op-het hoofd geslagen. De mannen ontsnapten, zon der iels mee tc nemen. NAAST EEN VREUGDEVUUR!. Den dag nadat dokter James Alford An drews uit Clancer-road te Cambriclge. uit een psychopatengeslicht, waar hij meer dan een jaar werd verpleegd, ontslagen was, nam hij - in zijn huis vergif in. De weduwe vertelde aan een verslagge ver van dc Daily Express, dat zij haar man geknield vond liggen, naast, een vreugde vuur in den tuin. In zijn nabijheid lag een gebroken fleschje. Het onderzoek wees uit, dat het fleschje cyankali liad bevat* Het nieuwe reglement. Nog niet lang is een „Rallye Monte Carlo" voorbij, of de organisatoren beginnen alweer aan de voorberei dingen van de volgende. De samen stelling van het 'nieuwe reglement, aan de hancl er opgedane ervaringen en vele ingewonnen adviezen o. m. der medewerkende auto- mobielclubs, neemt onder die prepa ratieven uiteraard een voorname plaats in. Zoo is het dan meestal nog micl-zomer als de eerste bijzonderhe den over den opzet van het aanstaan de winterevenement bekend worden óók dit jaar weer. De K.N.A.C. ontving uit Monaco bericht, dat in het reglement, van den jongsten Ster- rit. o.m. dc volgende wijzigingen voor 1939 zullen worden aangebracht. liet puntenaantal van de startplaats* Tal linn, welke dit jaar zeer weinig deelnemers trok, wordt van 497 tot 498 verhoogd, komt daardoor gelijk met het cijfer van Boekarest en boven die van Stavanger en Palermo. Het. verloop van alle routes blijft precies het zelfde, en de gemiddelde snelheid is weder om 40 km.m. in het algemeen, en 50 k.m. voor de laatste vier etappes. Aan de controles onderweg wordt een nieuwe regeling van kracht: zoo dra een deelnemer hier is aangeko men, verliest hij de beschikking over zijn wagen tot het oogenblik van ver trek óp den officieelen tijd van zijn routeboekje. In dien tijd kan hij dus geen reparaties verrichten, ravitaillee- ren, of iets van dien aard. Na het start-uur krijgt hij een kwartier tijd om zich reisvaardig te maken. Op grond van de ondervindingen, in den jongsten Sterrit opgedaan, zullen de bepa lingen, waaraan de carrosserieën moelfi I voldoen nog worden verscherpt. Uitsluiten serie-koetswerken inclusief die, welke doot; I een andere firma dan den chassi,SfakrikMj zijn vervaardigd, zullen worden toegelatMl Niet voldoen aan dc minimum-eischen voJ de carrosserie-afmetingen zal echter gec.fi uitsluiting meer tengevolge hebben, doch d< delinquent strafpuntcn bezorgen. Een dc gelijke wijziging in het „straf-systeem" won ook ten aanzien van enkele andere regie mentsartikelen ingevoerd. De klassementsproeve, Hoe de kwestie der klassementsproeve voor den komenden Sterrit is geregeld, ongetwijfeld velen adspirant-deelneméra] het bijzonder interessecren. -Er komen van deze proeven. De eerste vertoont gro;, overeenkomst met die van dit jaar, bcgJ echter niet in Grenoble, doch reeds in IfcK' Het parcours van -4151 k.-m. tusschen dezttyl en Monte Carlo moet men in een etapped leggen, en de gemiddelde snelheid zal op\l plaatsen onderweg worden gecontroleerd.! Onmiddellijk na aankomst, aan de finish,m vóórdat de passagiers den wagen hebbr verlaten, vindt de tweede klassementsprc. plaats: ze bestaat uit denzeifdon accelyaii rem-wedstrijd over 309 meter als in 1937 w® gehouden. Om moeilijkheden tc vermijdj zal het al of niet passeeren van de ra lijn door een bijzondere inrichting worde vastgelegd. Dc derde klassementsproef nee den vorm aan van een hcuvelklimproef ox» een kort, lot op het laatste moment gcheL- gehouden parcours, dat met een voorgescj» ven gemiddelde snelheid moet worden jk- den. Dit geschiedt op Maandag 23 Janus 1939; de vorige dag is een rustdag, afgezis van de uitgebreide en extra-nauwkeurig controle der wagens, welke ditmaal n?. op den dag van aankomst plaats vindt o; de vermoeide deelnemers en hun passagier, niet. langer van hun welverdiende ruste te houden dan strikt noodig is. Slechts o verificatie der passagiers zal gebeuren cc- middellijk aan do finish, op Zaterdag 21 Ji nuari De aankomst in Monte Carlo begit één uur later dan de vorige maal, derhal» om 13 uur, opdat de eerste deelnemers d« Col de Lècques niet in het donker belict ven tc rijden. Het. nieuwe reglement verschijnt in tweede helft van September. Italiaansche scheepvaart heeft groote schade van den An schluss. De vereeniging van Duitscliland en Oos tenrijk heeft de Italiaansche scheepvaart in de Adriatische Zee een ernstigen slag toe gebracht. Een Duitsche scheepvaartmaatschappij, de Schuldt Oriënt Linie, heeft, thans een ge- regelden dienst geopend van Triest naar het nabije Oosten. Hierdoor is het monopolie, dat Italië, feitelijk had van de scheepvaart in dc Adriatische Zee, gebroken, en reeds ondervinden dc Italiaansche scheepvaart maatschappijen de concurrentie van de nieuwe lijn. Ook Japan. Naar verluidt hebben vertegenwoordigers van de Japansche lijn Nippon Yusen Kaisha onlangs een bezoek gebracht aan Triest, teneinde dc mogelijkheid tc overwegen, de schepen dezer maatschappij naar Triest te zenden in verband met plannen tot uitbrei ding van den Japanschen handel in Zuid- Duitschland. Hierdoor zou Italië door zijn politieke vrienden opnieuw een slag wor den toegebracht. Bulgarije fuift Vreugde over het verdrag van Saloniki. Het bericht van de onderteèkening van het verdrag van Saloniki is te Sofia met groote vreugde ontvangen. Generaal Daska- lov, de minister van oorlog, deelde het nieuws aan het leger mede. In den avond vlogen vliegtuigen hoven dc stad en wierpen vlugschriften omlaag. Het blad „Dncs" schrijft, dat het verdrag een gevolg is van dc politiek van verzoe ning, welke Bulgarije heeft gevoerd. De buurstaten hebben hierop geantwoord. In den avond hebben studenten een op tocht door de straten georganiseerd en voor het Koninklijk Paleis brachten zij een hulde met fakkellicht. RuitenlandscTie toeristen in Zwitserland beboet. Teneinde de Edelweiss tc beschermen die langzamerhand uit de Zwitsersche alpen verdwijnt, heeft de Zwitsersche regeering drie jaar geleden het plukken Van deze bloem in verscheidene kantons verboden, en in andere het aantal bloempjes, dat ge plukt mag worden, aanzienlijk beperkt. In het. kanto Schwvz hoeft de politie thans nar de Times uit Genevc meldt een aantal toeristen beboet, wier rugzakken vol Edelweiss bleken tc zijn. Fransch visschers- vaartuig vergaan Bemanning gered. In de wateren van New Foundland is een Fransch visschersvaartuïg in brand geraakt en gezonken, door een ontploffing, waarvan de oorzaak nog niet bekend is. Dc uit acht tien koppen bestaande bemanning is door een Noorsch schip gered. TREINBOTSING IN NEW YORK. Op een plaats, waar de lijn dertig meter hoven den begancn grond ligt, zijn twee treinen tegen elkaar gebotst, waardoor een brand ontstond, welke evenwel snel werd ge- bluscht. Tien personen werden gekwetst waarvan drie ernstig. POSTDUIVENVEREENIGING V.O.P. Zondag hield bovengenoemde vei-eenigiü een wedvlucht voor jonge duiven varc Vilvoorde. Door de „ramp"-vlucht van v». leden week waren de meeste liefhebbers 50' kwijt, zoodat er maar 96 vogels in concou: waren. De vogels werden gelost om 7 u; met Zuiden wind. aankomst wind W.Z.W. D eerste vogel bereikte zijn hok om 10.25.9 de laatste prijsvliegende duif om 10.38.20. De prijzen werden als volgt verdiend: Doelitzch le: H. v. der Wal 2e; O. Boon3 W. de Ruiter 4e. 7e, 9e. 15e; H. v. der Gies 5e, 12e; W. de Boer 6e, 10e; P. Post 8e, li J. Bruin 11e. A. de Ruiter 14e; M. de Boer II P. Bontes 17e, 18e; Koorn 19e. A.s. Vrijdag inkorven van 6 tot 8. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTtt 26 Juli fot 2 Augustus 1938. Nieuwe zaken: Wieringernieer: Zaaizaadver. Wiëringern* (Z.W.M.), Ulkeweg 13, Micldenmeer. I' Wijzigingen: j. St. Maarten: S. Koning, B 34, rijwielband! enz., overgegaan aan .T. Schrijver. AMSTERDAM,. 1 Augustus 1938. Ter veemarkt waren heden aangevoeri 321 vette koeien, waarvan de prijzen w ren: le kwaliteit 74—80; 2e kwaliteit 62- 3e kwaliteit 5260; 25 stieren 52-60, 95 melk- en kalf koeien" —270; 69 vette kalveren: 2e kwaliteit 5fr 62; 3e kwaliteit 48—54; 99 graskalveren 12; 59 schapen IS—26; lammeren 13- 380 varkens: Vleeschvarkens, wegende 90—110 kg. 6667; zware varkens 64-# vette varkens 63—64; 6 paarden 125—1 Aangevoerd 2 wagons geslachte runden uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen: Matige aanvoer, w stugge handel, vaste prijzen. Melkkoeie Aanvoer constant, handel matig. Vette k» veren: aanvoer matig, handel stil, prijs liooger. Nuchtere kalveren: aanvoer mar handel vlug, vaste prijzen. Schapen en lt" meren zeer matige aanvoer, handel si prijzen constant. Varkens: aanvoer zeer matig, zeer f drukte handel, prijzen vast. Paarden b# del en aanvoer zeer stil. ROTTERDAM, 1 Augustus. Vlasmarkt. Aanvoer: 800 Kg. blau» schoon 60—68 ct., 6350 Kg. Hollands geel i 6068 ct. per Kg. Er blijft eenif vraag, doch aanvoer is evenalsafgeloop1' week gering, alle vlassers zijn druk btf met, het nieuwe gewas. Aanvoer werd gebf. verkocht. ROTTERDAM, 1 Augustus. Fijne zad-' Karwijzaad f 20.koolzaad f9.50—10* ROTTERDAM, 1 Augustus. Veemarkt. Aanvoer: Totaal 1753 stu* t.w. 563 vette runderen, 219 vette kalverc 513 schapen en lammeren, 458 varker Prijzen per Kg.: vette koeien 7262—W cf., vette ossen 6760—64-50 ct., vette b veren 958052-64 ct., varkens (Jev* gewicht) 5553—52 ctl, schapen» 43-3v 28 ct., lammeren 534538 ct. Prijzen P stuk: schapen f 2720—17, lammeren I 128. Overzicht: Vette koeien en os" aanvoer als vorige week, handel lui, Pr zen pr. os tot 90, pr. koe tot 76 ct., le en 2e kw. ossen en koeien iets Vette kalveren, aanvoer iets minder, M del redelijk, prijzen hooger, pr. ex. tot 1® Schapen en lammeren, aanvoer iets ruin* handel stil, prijzen iets lager. Varlw; aanvoer veel minder, handel matig, rrij£ als vorige week, enkele prima ex. ip,? ven noteering. Een enkel partijtje scb# werd voor export verkocht* Pk

Schager Courant | 1938 | | pagina 5