Nederland Kousen. fa. DANSEN Aanbesteding Draagt Schagen Het bouwen van een landbouwschuur Schager Roosjes onze Voorwaarden voor den wapenstilstand Uit onze omgeving c**Ki LAK GEN DU K DE COLLECTIEVE ARBEIDSOVER EENKOMST. Het is hier aan Langendijk een eigenaar dige geschiedenis niet de collectieve arbeids overeenkomst in den tuinbouw. Enkele maanden geleden toch werd in de kranten vermeld, dat de standsorganisaties, uitge zonderd de Ned. Tuindersbond, een collec tieve arbeidsovereenkomst hadden afgeslo ten met de arbeidersorganisaties, waarbij in de kleinste bijzonderheden de loonen en werktijden waren geregeld. Later zou ook flö Ned. Tuindersbond water 111 den wijn hebben gedaan cn tot de afsluiting hebben besloten. We hoorden, dat de Kring Lan- gendijk dat besluit genomen bad. Maar hoe dan ook, op het oogenblik blijkt dan wel, dat. van een looncon- fract over de gehocle linie geen spra ke is. Do organisaties van Werkge vers zijn nog steeds aan het onder handelen met die der werknemers, terwijl de aardappelcampagne bijna geheel achter ons ligt. Intusschen kon reeds in den aanvang worden geconstateerd, dat de voornaamste bezwaren tegen een collectief arbeidscon tract van de zijdo van den Ned. Tuinders- ]„)nd kwam, terwijl de R.K. L.T.B. en de Chr. Boeren- cn Tuindersbond voor inwil liging van de eischcn der arbeiders bleken te zijn. Dit doet eigenaardig aan. en men zou geneigd zijn aan een vergissing te den ken. Zijn die Christelijke en R.K. werkge vers aan Langen dijk nu zoo geheel anders dan elders, waar toch zij, die in den Ned. Tuindersbond zijn georganiseerd, telkens j,IÉ hébben gegeven moderner opvattingen te huldigen op sociaal gebied dan de eerst- genoemden? Wie de situatie niet van wat meer nabij fiojit, 7.011 hier gemakkelijk op een dwaal- ypoor raken. In de eerste plaats zij opge- tinerkt, dat de tegenstanders in den N.T.B. dil niet zijn op grond van anti-sociale op vattingen of omdat, zij de eischcn der ar beiders te hoog vinden. Wij weten de mee ning van alle werkgevers in den N.T.B. te vertolken, als we vaststellen, dat zij er van overtuigd zijn, dat een arbeider nog meer Itfkomt dan gevraagd wordt, wil van een jnenschwaardig bestaan kunnen worden ge sproken. Dat zij zich niet contractueel wil- Itn verbinden t.a.v. de gestelde voorwaar den, komt voort uit de overweging, dat zij zich linantieel niet in staat achten, de ge contracteerde loonen ook uit te betalen. En wie den gang van zaken in den Langendij- ker tuinbouw kent, weet, dat dit geen smoes je is, geen doekje voor het bloeden. Zij ge ven blijk, de realiteit in de oogen te zien en bedanken er voor, zich door een platonische liefdesverklaring te promoveeren tot „ar- ndiei beidersgezinde",.als zij weten, zelf de mid- wot delen te missen om de in uitzicht gestelde loonen uit te betalen. Als de tuinbouwproducten toch den kost prijs niet opbrengen, waarin bedoelde loo nen zijn verdisconteerd, dan is het immers niet mogelijk die loonen uit te betalen. Be- zal iedereen kapitaal, dan zou dit slechts mogelijk zijn door dit aan te sprekep. DQch een loonpolitiek mag niet pp een dergelijken grondslag berusten, afgezien nog van het feit, dat kapitaalbezitters onder de Langen- dijlcer tuinbouwers misschien zelfs met een lantaarntje, niet zijn te vinden. Deze staan dan ook sterk in hun houding, waarbij zij zicli bereid verklaren de gevraagde voor waarden in te willigen, zoodra de regee- ringsmaatregclen hen in staat stellen ze uit de opbrengst hunner producten te voldoen. Dan is er in deze pogingen, om tot col lectieve arbeidscontracten te komen nog een element, dat een gezonde beoordeeling cn een zuiver resultaat vertroebelt We bedoelen het volgende: Aan Langendijk zijn bij de ver schillende standsorganisaties betrekkelijk weinig werkgevers aangesloten of anders gezegd, deze organisaties tellen onder hun leden verschillende tuinders, die geen werk gever zijn, omdat ze, hoewel een bedrijf heb bende, dit bewerken zonder hulp van arbei ders. Daar volgt uit, dat deze standsorganisa ties geen verecnigingen van werkgevers zijn en dat bij de besprekingen cn bij de stem ming over het collectieve arbeidscontract de met-belanghebbenden hun gewicht in de schaal leggen met meestal als resultaat een onzuivere beslissing. Zoolang de werkgevers zich als zoodanig niet afzonderlijk organisee- ren, en zoolang er dus geen werkge versverenigingen bestaan, zoolang zal liet sukkelen blijven met de C.A.O.'en. Dezer dagen vernamen we, dat enkele tuinders, aangesloten bij een standsorga- nisatic cn niet volledig nakomende de ar beidsvoorwaarden der werknemersorgani saties, van deze een schrijven ontvingen, om hen op die negatie te wijzen. Vreemd doet een dergelijk schrijven aan, als men let op de omstandigheid, dat partijen nog altijd aan het onderhandelen zijn. In dit verband zij er nog aan herinnerd, dat wc op vergaderingen meermalen de op merking hoorden maken, dat er op papier wel arbeidsovereenkomsten werden gesloten, doch dat zij vaak niet werden nagekomen. De afsluiting zou dan alleen dit voordcel hebben, dat met, verwijzing naar de in de tot stand gekomen contracten overeengeko men loonen op hooger werkverschaffings- loonen kon worden aangedrongen. Voor een dergelijke tactiek hebben we geen bewonde ring. integendeel slechts afkeuring, en we .kunnen slechts eerbied hebben voor hen, cTie, ondanks de lage arbeiderslooncn, doch nog slechtere tuindersinkomsten, durven zeggen: ik kan niet anders, aan afkeurens waardige practijken doe ik niet mee. ANNA PAULÜWNA n t ziii dei dat al i lao| ade: b nat )ite die Leid iar- che tno- nig, ten, wa len ing a De Kozakkenruiters. Ook de Polder heeft bezoek van de terecht vermaarde Diguiten-kozakken gehad. Van zelfsprekend werkten verschillende omstan digheden als de door-de-weekschc dag, de drukke oogsttijd en de voor velen nogal ge peperde entreeprijs in het nadeel van een druk bezoek; zoo tegen half negen was er toch een tweehonderdtal toeschouwers op het B.K.C.-terrein. Met enkele korte onder brekingen heeft het achttal kozakken ons toen vergast op een uurtje ruitersport van de bovenste plank. Waar van de verrichtin gen van deze paardonkunstenaars in ons blad al moer uitvoerig verslag is gegeven, wdlen we volstaan met te constateeren dat de Kozakken in virtuositeit niets hadden in-* geboet vergeleken bij wat we van hen za gen twee jaar geleden In Schagen. Ook nu ging alles de heeren weer even vlot af en de rit door het vuur was ook nu een waardig want sensationeel slot van liet program ma dat 18 zeer gevarieerde nummers omvat te. Alle aanwezigen waren vol lof. Een eigen versterkersauto zorgde voor non-stop-muziek terwijl de eigen licht-installatic van het ge zelschap de reeds vroeg invallende duister nis succesvol weerstond. W1ERINGERWAARD Baldadigheid. In den nacht van Zondag op Maandag werden aan den Barsingerweg enkele kwa jongensstreken uitgehaald. Bij den heer A. B. werden een twaalftal erwtenruiters om ver gehaald, bij den heer J. H. enkele ledi ge melkbussen in een boom opgehangen, terwijl ook een paar andere bussen te water werden gegooid. Het is den Rijksveldwach ter Samplonius gelukt de daders op te s po en, n.1. een drietal jeugdige knapen van de Nieuwesluis. Ze hebben volledig bekend en verklaarden reeds berouw te hebben. Een van hen bad al dadelijk gezegd: „Jon gens we hadden die erwten niet. onderste boven moeten halen!". Proces-verbaal is opgemaakt. Een paar weken geleden werden verschil lende hekken open gemaakt. SCHOORL EEN REGEN VAN GROENE STERREN. Jcugdb ij eenkomst der Esperan tisten. Tegen den avond daalde gisteren de „re gen van groene sterren" op Groet neer: uit nabije en verre landen arriveerden een paar honderd jongens- en meisjesesperantisten om hier een week lang, bezield met de idealen van den grooton Zamenhof, elkaar te leo- ren kennen en waardeeren, wat voor ver broedering der volken toch een eerste voor waarde is. Na zich te hebben verfrischt cn den inwendigen mensoh te hebben versterkt, verzamelde alles zich in het R.K. Vereeni- gingsgebouw te Catrijp, dat voor deze gele genheid gezellig versierd was met. de be kende vlaggetjes met groene ster. Het was daar een gezellige drukte, toen de heer P. Krijt te Amsterdam het podium betrad om allen welkom te heeten. en er zijn groote blijdschap over uit te spreker, dat zoove- len uit zoovele landen kwamen deelnemen aan deze bijeenkomst. Nadat staande het bekende „La Espero" was- gezongen, sprak Ds. A. J. P. Bocke, Ned. Hervormd predikant te Schoor], er zijn vreugde over uit, dat deze jeugdsnmenkomst in ons dorpje plaats vond cn hij hoopte, dat allen aangename en goede herinneringen aan hun verblijf alhier mochten behouden. De heer Glück uit Amersfoort, een oud strijder voor het Esperanto, drukte de jeugd op bet hart, te blijven strijden voor do idealen van Zamenhof, opdat eens de tijd van algemeeno broederschap mocht komen. Telegrammen uit. Polen van de fa milie Zamenhof, den grooten stich ter van de wereldtaal, en uit Lon den van het aldaar gehouden con gres van La Estonto Estas Nia wer den met*vrcugde ontvangen. Met, zang en .declamatie werd deze forste avond verder gevuld cn toon was liet „bcd- toc", naar openbare school en gom. gym nastieklokaal, waar alles voor de huisves ting in gereedheid was gebracht. BERGEN V.V.V. Bloemencorso SCHITTEREND WEER. ENORME BELANGSTELLING EN PRACHTI GE NUMMERS. Na drie jaren van een bloemen corso verstoken te zijn geweest, hebben we toch gisteren weer het mooie bloemfestijn beleefd. En dat het publiek een dergelijk feest weet te waardeeren bleek ten volle uit do enorme belangstelling. Het was stamp cn stampvol rondom onze fraaie Hertenkamp. Ook de deelnemende Vereenigingen, en vele particulieren hadden hun uiterste best gedaan, om iets goeds te brengen en zoo werd dit grootsche festijn, dat door prachtig zomerweer begunstigd werd tot een groot succes voor de V.V.V. De jury, bestaande uit de dames G. Prinsen Geerlingsde Blank, J. Blokvan Waclvem, Boendermaker—Schoenmaker en de heeren Henry ter Hall, A. CoJnot, .T. Bonstijn en Matthieu Wiegman had dan ook oen zeer moeilijke taak. De kleurige stoet. Het corso werd geopend door twee lan dauers, geëscorteerd door een cerewacht van dames en heeren uit Bergen te paard. In de landauers waren gezeten Burgemees ter H. D. A. van Rcenen, de beide wethou ders, de heeren J. Willokcs Macdonald en J. Miltenburg; dé oud-burgemeester, de heer J. van Reenen, de voorzitter van de V.V.V., de heer F. J. Zeiler en do bestuurs leden van genoemde Vereeniging, de hee ren baron Taets van Amerongen en mr. Jü- dell. Daarna volgde do groep van graaf Floris III met gevolg in costuums van 1188, toen deze Bergen binnentrok om de bevolking haar wapen te schenken. Deze groep, door H. C. Prinsen Geerlings samengesteld, deed buiten mededinging mede. Iets, wat zeer juist was gezien, aangezien een en ander met het corso op zichzelf feitelijk niets te maken had. Weliswaar gaf de stoet fleur en cachet aan het geheel, doch ze is ons niet mede gevallen. Daarvoor was bij ver moedelijk te klein en maakte niet, den indruk, welke wij er ons van hadden voor gesteld. Bergen's Harmonie, gestoken in costumes van dien tijd, zag er inderdaad zeer fleurig uit met hunne buizen van rood, wit en geel en de griizc baretten. Hierna volgden de verecnigingsnummers, tien in getal. De deelnemende vereen.: Koorver. Bergen, de Berger Esperantoclub: de Berger Sportver eeniging; de Stem dos Volks; de Arbeiders Tooneclvereeniging: de Berger schaakvcr- eeniging „De Pion", de gymnastiekvereni ging Be Quick en Bergen's Mannenkoor; zij allen hadden bijzonder veel werk van bun nummer gemaakt. Een pracht wagen was ook die van de afd. Bergen van den Algcmecncn Vrouwen Vre debond, welke echter niet naar de prijzen mededong. Schooi I's Fanfarecorps had zich in boeren- IN PLAATS VAN KAARTEN. Ge-boren: RUDIE, Dochter van N. LUIDERJonker èn i F. LUIDER. Venhuizen, 8 Aug. 1038. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter, Elisabeth Aagje. G. MOOIJ. M. MOOIJ—Bakker. Schagen, 10 Aug. 1938. ooraoooo-oooosooo 0 Den 13 Aug. hopen Q q onze geliefde Ouders, q P. DEKKER 5 O cn 0 G. DEKKER-Stigter g Q hun 40-jarige Echtver- Q 0 eeniging te herdpnken. Q Q Hun dankbare Kin- Q 0 deren en Kleinkin- Q deren. Q 't Zand, Aug. 1938. Q O O oooocraoooocööo Ter plaatsing beschikbaar, als 1ste hypotheek, F 1000.— a F 1500.— tegen nader overeen te komen rente. Br. onder 110. 116 Bur: van dit blad; Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, Berend Cornelis. B. DE BOER. M. M. DE BOER—Kuiper Den Helder, 10 Aug. 1938. Gravenstraat. 48. Getrouwd: G. DE VRIES en A. NIEUWEBOER die, mede namens de Ouders dank zeggen voor de vele blij ken van belangstelling voor en tijdens hun Huwelijk onder vonden. Nieuwe Niedorp, Aug. 1938. Voor Uw blijken van belang stelling, bij het overlijden van mijn gcachtcn Patroon, den Heer P. BRUIN, cn voor dc mooie woorden van den Eerw. Heer Korndörffer, zeggen wij U hartelijk dank. j Uit aller naam, JO VISSER. Aug. 1938. Zondag 14 Aug. in Café VRIESMAN, Petten. Gevraagd: 2 FLINKE ARBEIDERS, om mee den oogst binnen te ha len. A. SAAL, Medemblikker- weg, Wieiïngerwerf. Op MAANDAG 15 AUG a.s. zal in het openbaar worden aanbesteed: met ingebouwde woning a. d. Veerweg te ANNA PAULOWNA. voor rekening van Mevr. de Wed. WAIBOER, aldaar. Bestek en teekening zijn ver krijgbaar ten kantore van dc Architecten, tegen betaling van 13.per stel. Het Architectenbureau DEKKER en KOSTER, Plantsoen - Schagen. Te koop: PRIMA HARLEY DAVIDSON 7/9, uitstekend uitgerust. Spot prijs. Adres: H. BLANKEN, O. Niedorp. Gevraagd, tegen 1 September Een net DAGMEISJE, lm. VISSER, Wieringenvaard. Te huur: EEN WONING, voor klein gezin. Bevragen bij C. SOF.RS, Oudcsluis. Te koop een jonge STAMBOEK-ZEUG, worp tijd 22 Aug., bij J. BUIS, II0 c 1 -h u gow a a rdN oord Inconl Ammy Tilly Combina Thea 69 ct. 95 ct. 115 ct. 125 ct. 110 ct. Links geweven Kous, Netty f 1.- costuum gestoken, Blauwe kielen met den rooden doek om den hals, op wit geschuur de klompen en de hooge. pet op het hoofd. Dit originecle idee oogste oen daverend suc ces. Achter dit corps sloot zich aan de vroolij- ke Oud-Hollandsche boerenbruiloft door Schermerbewoners. En dan volgden de ver sierde wagens; een drietal groepen; zes kleinere nummers cn drie keurig versierde auto's. Aanbieding van de oorkonde. Nadat de stoet tweemaal was rond gc- WGcstwerd halt gehouden en bood een der volgelingen van Floris III den burgemees- tor do oorkonde aan „van dc Ercntfesten, Wijscn en Voorsightigen heeren Rcgierders en Agtmannen der Buurtschap Bergen in Kennemerland." De burgemeester zeide, uit naam van heel de gemeente op ditvfeestterrcin verzameld, dc oorkonde gaarne te willen aanvaarden; w'ijkc stamde uit liet grijs verleden.,- toen Bergen z'11 dierbaar wapen werd geschon ken en welke er vanverhaalde hoe juist 750 jaar geleden de- toenmalige daden van Bergen's mannen werden beloond. Nog eenmaal reed de kleurige stoet daarna aan ons voorbij en toen behoorde dit fraaie en uitnemende bloemenfestijn weer tot het verleden. De prijsuitreiking. Des avonds om half zes had in den tuin van dc Rustende Jager de prijsuitreiking door den burgemeester plaats. Spr. begon mot de Prinsen Geerlingc hartelijk dank te brengen voor zijn keurige nummer en bood hem als blijk van waardccring namens de V.V.V. en aquarel aan van den Berger schil der, den heer J. Roggeveen. Met een kort woord dankte de heer Prin sen Geerlings voor deze bijzondere attentie. Dé uitslag van de jury laten wij hieronder volgen: le prijs A, gouden medaille van het ge meentebestuur, benevens f 50;—beschik baar gesteld door den eere-voorzitter der V.V.V., den heer J. van Reenen, aan Nep- tumis op een Zeepaard Berger. Sport Ver eeniging. le prijs B. Wereldtaal Esperanto (Berger Esnerantocluh). 3e prijs A. Egmonder Schelpcnvisschcr van den Hollandschen Molen (Bergen's Mannenkoor). 2c prijs B. Schaakbord (Berger Schaak- verceniging „De Pion"). 3c prijs E. Egmonder Schelpcnvisschcr (Gvmn.vereen. Be Quick). 3e prijs B. Het Wapen van Bergen (Koor- vereonteing Bergen). 4e prijs At Dc kleine Johannes, Winkel- kind en de libel (Arbeiders Tooneelvcreen.) 4e priis- R Arreslcde (Dc Stem des Volks); 5c prijs Schoorl's Fanfarecorps. Versierde wagens. le prijs Tilbury (de heer Fransen, Ber gen); 2e prijs Brabantscbe huifkar (Siga renfabriek ,De Huifkar", Oisterwijk.) Groepen. Ie prijs Sneeuwwitje en de zeven dwer gen; 2e prijs Autopedclubje. Kleine nummers. le prijs Met de klomp uit spelevaren; 2e prijs Kindje in schelp op de golven; 3e prijs Versierde fiets; 4e prijs Spakenburger meis jes met poppenwagen: 5e prijs Versierde bokkenwagen en fie prijs Een klein schoentje in een groote klomp. Versierde auto's. le prijs: G. Meinders, Amsterdam: 2e prijs tweepersoon's Chevrolet van Jac Met's Au tomobielbedrijf N.V., Alkmaar: 3e prijs J. C. Bruin en v. d. Kommer en Zoon. Heiloo. Een extraprijs verwierf de Oud-Holland- srhe boerenbruiloft. Aan bet slot van dezen mooicn middag bracht burgemeester van Reenen hartelijk dank aan bet bestuur der V.V.V. en aan de jury, welke zich zoo uitnemend van haar taak gekweten bad (langdurig handgeklan) Don geheelen avond bleef het gezellig druk in 't centrum van bet dorp; de terras sen der verschillende eafé's zaten stamnvol en op straat bewoog zich een groote menigte.. Het was een mooien dag, waartoe allen, die aan dit corso 1938 hun medewerking verleenden, het hunne hebben bijgedragen. RUSLAND—JAPAN. EEN GEMENGDE COMMISSIE ZAL WORDEN GEVORMD.. JAPAN WIL GEEN ONPAR TIJDIG SCHEIDSRECHTER. Omtrent het sluiten van den wapenstil stand tusschon Rusland en Japan wordt na der gemeld, dat de Japanschc ambassadeur te Moskou, Sjigcmitsoc op 10 Augustus op nieuw een bezoek heeft gebracht aan Lil- winof. Na een gedachtenwisscling deed de Russische volkscommissaris van buitenland- sclie zaken de volgende voorstellen: Ten eerste: de Japansch- en Sovjetrussl- sche troepen staken alle militaire actie te twaalf uur in den middag plaatselijken tijd op 11 Augustus. De beide regeeringen zul len onmiddellijk bevel dienaangaande ge ven. Ten tweede: Zoowel de Sovjetrussische als de Japansche troepen blijven in de stellin gen, welke zij bezet hielden op 10 Augustus te middernacht plaatselijken tijd. Ten derde: Een gemengde commissie van twee vertegenwoordigers van de Sovjet-Unie en twee vertegenwoordigers van Japan Mandsjoekwo, met een scheidsrechter door beide partijen tezamen gekozen uit de bur gers van een derden staat, zal worden ge vormd tot het regelen van de grens in de omstreden sector. Ten vierde: Deze commissie zal werken op grond van de overeenkomsten en kaarten, welke de handteekening dragen van de ge volmachtigde vertegenwoordigers van Rus land en China. De beide eerste punten van het Russische voorstel werden door Sjigemitsoe zonder meer aangenomen. Hij verwierp in het der de punt evenwel de functie van scheidsrech ter. Lijtwinof zette uiteen, dat de aanwezig heid van een niet belanghebbend scheids rechter in de commissie de beste garantie zou zijn voor een succes van de regeling, doch hij wilde, ton aanzien van de tegenwer pingen van don ambassadeur, hier niet op aandringen. Hiofuriede was dus ook het der de punt geregeld. Geen overeenstemming is bereikt ten aan zien van het. vierde punt. Sjigcmitsoc heeft voorgesteld ook ander materiaal te gebrui ken, dat tot nu toe nog niet is gezien door de regeering van de Sovjet-Unie cn waar van deze geen kennis heeft. Sjigemitsoe heeft evenwel beloofd, dat bij zijn regeering zou raadplegen en zoo spoedig mogelijk ant woord zou geven. Een nationale tentoonstelling Van de Ned. Stichting „Natio naal Centrum Eén dezer dagen zal het eerste steunpunt van de Nederlandsche stichting „Nationaal Centrum" op kasteel Hardenbroek officieel in gebruik worden genomen. Bij deze inrichting komt in alles de nati onale gedachte naar voren, de verschillen de zalen zijn in expositiezalen omgetoo- verd, waar Nederlandsche nationale instel lingen en firma's de aandacht va nde be zoekers vestigen op onze nationale volks kracht in al baar verscheidenheid. Daarbij treft men o.a. aan inzendingen van de Nederlandsche Spoorwegen, K.L.M., Koninklijke Ncdeitlandsehc Vereeniging voor Luchtvaart, P.T.T., bet Departement van Waterstaat, dc K.N.A.C., A.N.W.B., Ne derlandsche Vereeniging voor luchtbescher mingsdienst.. Economische voorlichtings dienst, en het departement van Defensie VERLENGING SPERTIJD KANTOOR BOEKHANDEL. De minister van Economische Zaken heeft den. spertijd van zes maanden voorde •kantoorboekhandel, krachtens vestigings wet-kleinbedrijf 1937, met zes maanden ver lengd. DUITSCHE VESTINGWERKEN. Langs de Tsjechische grenzen. De „Czekc Slovo" verneemt uit Liberec in Bohemen. dat aan de Duitsche zijde van de grens aanzienlijke strategische werken worden aangelegd. Te Seidenberg is het spoorwegstation vergroot cn de rails ver dubbeld, terwijl te Nigrish vier nieuwe spoorlijnen zijn gelegd. SCHAGEN, 11 Aug. 24 Paarden 200450, 8 geldekoeien, mage re 130175, 50 idemv ette 200—275, 10 kali koeten 230310, 4 pinken 140175, 5 gras- kalveren 2535, 40 nuchtere kalveren 6— 14, 30 schapen, magere 16—20, 174 idem vette 2023.50, 124 lammeren 914, bokken cn geiten 210, 9 vete varkens per Kg. 55 56 ct., 120 biggen 13—20, konijnen 0.251, 22 kippen 0.56—0.90, haantjes 2575 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Aug. Schotsche muizen 2.303.20 grooten' 2.10 —2.20, eigenh. 2.30—2.90 hl. dito 2.20-5.40, drielingen 2.30—2.50, uien 34.30, drielin gen 3.70 gele nop 5.30 drielingen 5.10 zil- 100de kool 1—1.40, witte kool 80—90 ct., gele kool 11.30, bloemkool 7.80—8, dito 2e soort. 3.60, tomaten A 4.50—4.80.a B 4.80 —5.60, C 4—, CC 4drnixen: Frankenth. 44.20, alicant 37.50—42.10. Perziken 4—9.10, meloenen 2126 cent. NOORDSCHARWOUDE, 11 Aug. Schotsche muizen 2.60—3.S0 grooten 2.10 2.30 r. duken 1.701.S0 eigenheimers 2.50 2.S0; bl dito 2.30—2.60; uien 4.30—480; drie lingen 3504; .gele nep 520—5.90 zilveruien 0.90—1.20 drielingen 4.205.20; zilvernep 3.70—6.30. Spercieboonen 58.20, kroten 1.40—2.70, roode kool 1—1.30, witte koal S0 ct., gele kool 11.30. AMSTERDAM, 10 Aug. Veemarkt. 247 vette kalveren: le kw. 58—64 ct., 2e kw. 50—56 ct., 3e kw. 44—48 ct. per Kg. levend gewicht; 92 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 106 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90—110 Kg. 6667 ct., zware varkens 6465 ct., vette varkens 6364 ct. per Kg. slachtgewiclit. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel zeer slepend, prijzen lager. Nuchtere kalveren aanvoer matig, handel vlug, prijzen vast. Varkens, aanvoer zeer matig, handel zeer stil, prijzen als Maan-» dag j.1. WIKKEL, 10 Aug. Appelen 4—12, peren 4—14, pruimen '11 12, aalbessen 14r—18, kruisbessen 4—7, to maten 4^-5, augurken 2—6, slaboonen 34, snijbooncn 46, aardappelen 11.40, per 100 pond. Meloenen 1520, komkommers 24, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 10 Aug. Schotsche muizen 2.80—3.10, id. grove 2,20, id. drielingen 2.30, eigenheimers 2.40 2.90, gele nep 55.20, gele uien 1.90, gele drielingen 3.503.60, zilvernep 5.60, idem drielingen 4.50, idem uien 0.80, witte kool 0.80, slaboonen 5.807.60, bintjes 2.Aan voer: 14.500 Kg. aardappelen, 1025 Kg. gele nep, 275 Kg. gele uien, 450 Kg. zilveruien, 4400 Kg. witte kool, 630 Kg. slaboonen. MEDEMBLIK, 10 Aug. Aardappelen: Bon kon 90—95 cf., Gelder- sche muizen 0.95—1.10, kleine muizen 80—85 et., borgers 1.25—1.50, kleine 80—90 ct. per 50 Kg. MIDDENMEER, 10 Aug. Graanbeurs. Wintcrgerst 7—7.25, zo- mergerst 7—7.50. witte haver 6—6.35. zwar te haver 5.75—6, groene erwten 8.75—9.50, karwijzaad 19—20.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3