Noordermarktboitd Mussolini woedend Donderstorm boven Londen Cor Kiot wint dc 100 M. rugslag Stans Scheffer derde op de 100 M. rugslag heeren De Italiaansche rassenpolitiek Runciman moet een wonderdoener zijn Geen voorrang verleend 4 Franco wordt bevoordee Predikbeurten Kon. Ned. Zwembof bestaat 50 jaar De heer J. Duyves wordt blik- jesafgever. Vrijdagavond te S uur vergaderde het be stuur van de Veilingsvereeniging De Noor- dermarktbond te Noordscharwoude in het vergaderlokaal van de veiling. Voorzitter de heer .T. Kliffen verwelkomde in het. bijzonder den lieer J. Kos, den nieu wen veilingleider. Zoonis in de vorige ver gadering is besloten zal de heer Kos de be stuursvergaderingen bijwonen, waarin hij een adviseerende stem zal hebben. Naar aanleiding van de notulen werd ge vraagd hoe het stond met de zaak der po terveilingen. De Voorzitter antwoordde, dat hij daags na de vorige vergadering in Den Haag is geweest, waar hij de voorzitters van de an dere veilingen van den Vierbond heeft aan getroffen. Die heeren waren van meening, dat nog niet met het en-bloc veilen moest worden begonnen, al waren zij van meeni|ig, dat er voor de op hun veilingen geveilde aardappelen' wel een bepaalde, prijs word gegarandeerd. Zoolang geen fraude gepleegd wordt, dus zoo lang niet onder den mini mumprijs verkocht wordt, wilden zij niet tot en blocveilen doen besluiten. Voorzitter heeft het niet aangedurfd hiér en bloc veilen voor te schrijven. De penningmeester meende, dat toch niet onder den minimumprijs zal worden ver kocht. Voorzitter meende, dat de verhooging van do maat voor inlevering nog wel zou me dewerken om liet onder den minimumprijs verkoopen tegen te gaan. Dë afgevaardigde van L.T.B. 't Veld wees er op dat de handelaren toch naar Fries land trokken, omdat daar de verkoopers de plombe betalen, hetgeen f 20 per wagon verschilt. Voorzitter zeide, den voorzitter van de Frieschc Prov. Commissie te hebben gespro ken, die zeide te hebben voorgesteld, om met. N.-Holland mee to doen en de plombe tniet te-betalen. Mot 4 tegen 5 veilingen be sloot men echter dit wel te doen. De Ned. Groenten- en Fruit Centrale moest daaraan iets doen, bijv. bepalen dat men in Fries land dan f2ft per wagon minder kroeg. De afgevaardigde van Nieuw Leven, Heer- hugowaard, zou bij de N.G.F.C. willen pro testeeren. Misschien is het. wel wenschclijk een be spreking met de N.G.F.C. te houden, merkte .voorzitter op. Bij de hierna gehouden besprekingen werd nog opgemerkt, dat men niet meer bang behoeft te zijn, dat het lang duurt eer de poters door de N.G.F.C. worden overge nomen. Een witte koolregeling? Voorzitter deelde nog mede, dat een con ferentie is gehouden over een te treffen witte kool regeling in dit jaar. De zouters zijn al eerder bijeen geroepen, die gevoelden er wel voor. De zouters zouden, wanneer een regeling mogelijk is, voor elk vat zuurkool een bedrag In een „pot" storten. Dit potje zou gebruikt moeten worden om den minimum prijs van 10.90 aan te vullen tot bijv. 11.20 per 100 Kg. De N.G.F.C. kan hierop een uitstekende controle uit oefenen. Voorzitter meent, dat dit een aanvaard bare regeling kan worden genoemd. De telefoon. Men is in overleg getreden met de P.T.T., met tot resultaat dat er een nieuwe regeling is voorgesteld, nl. dat beide veilingen voor onderling verkeer twee aansluitingen onder geheim nummer krijgen, welke niet in de gids worden opgenomen, en waarmee niet naar buiten getelefoneerd kan worden. Voor de gesprekken met de veilingen zul len de kooplieden het geldende tarief moe ten betalen. In de veiling zullen een paar nieuwe borden worden aangebracht voor het aangeven van den aanvoer en van verschil lende voorschriften. De wenschelijkheid werd geuit een des kundige te belasten met het toezicht op de gebouwen. De omzet van de veiling was in de maand Juli f 134.947.58 (v. j. f 87.946.79). Hierna was aan de orde de benoeming van een nummerafgever. Er waren 96 sollicitanten ingekomen. Het dag. bestuur had een aanbeveling opge maakt, luidende als volgt: K. Kramer, Noord- scharwoude; Jb. Kramer .Tbz., Noordschar- woude; C. Gootjes Jz., Noordscharwoude; J. Duijvcs Az., Oudkarspel; A. Timmerman, Noordscharwoude. Alle andere namen wer den door den secretaris voorgelezen. Na eenigen tijd in comité te zijn geweest., ging men tot stemming over. De uitslag was, dat de heer J. Duijves te Oud karspel met. 16 stemmen benoemd werd. na her stemming met den heer C. Gootjes te Noordscharwoude, die 8 stemmen had. Rondvraag. De afgevaardigde van Tuinbouwbelang zeide, n.a.v. het pensioen^van den nummer afgever, diens salaris is verhoogd met f 100 voor pensioen. Wie bepaalt dit pen sioen? Voorzitter: Dat geschiedt in overleg met den betrokkene. Hij zal niet meer op het bestuur aanspraak kunnen maken. De heer Jb. de Boer, Bestuur, besprak de vaste lasten. Spr. meende dat de minister er prijs op stelde, dat de vergoeding van de kosten der commissies voor de vaste lasten door de betrokken vereenigingen. werden betaald. Spr. zou de kosten van de vergoedingen voor voorzitter en secretaris van de. cen trale commissie door den N.M.B. doen be talen. Voorzitter meende, dat bet er wel van ko men zal, dat de N.M.B. het zal moeten be talen. De kosten zijn nog niet vast te stel len. Spr. stelde voor. do kosten, in overleg niet de betrokkenen, vanwege de N.M.B. te vergoeden. De heer J. Kos, veilingleider vestigde de aandacht op het „zwerven" der bascules. Ze zijn hier en overal! De afgev. van „De Eendracht" vond het niet zqo gewenscht dat 's avonds vergaderd werd. Voorzitter zeide het hiermee eens te zijn doch het is in overleg geschied. De afgev. van „N. Leven" Hecrhugowaard vroeg naar de vervanging van den veiling leider. Spr. zou gaarne willen, dat de voor zitter den veilinglcider verving. De hoer Kliffen werd' benoemd tot plaats vervanger. Daarna sluiting. Uit onze omgeving WIERINGEJJV Politie, Onbeheerd aangetroffen: een darnesrijwiel. Verloren: eenige zakdoeken, een kinder overall en een belastingplaatje. Inl. bij de gemeentebode. HARENKARSPEL GESLOTEN. De gemeente secretarie zal Maandag a.s. den geheelen dag zijn gesloten. W ARMENHUIZEN KALVERDIJK KERMISNIEUWS Het traditioneele dorpsfeest staat weer voor de deur. Bij het café Tibie komen weer de bekende kramen alsmede een zweefmolen. De danszaal vanbovengenoemd café is buitengewoon smaakvol versierd, terwijl de verlichting iets aparts is. De beroemde band van Ab Davidson-King of the Swing, met refreinzang en microfoon is gedurende de kermis aanwezig. Ook bij café Stevers kramen en een ouderwetsche draaimolen zullen de ker mis opfleuren. De aanblik in café Stevers is werkelijk de moeite waard om eens een kijkje te nemen, terwijl een prima dansor- kest onder leiding van den bekenden Leo Van Norden de gezelligheid niet weinig zal verhoogen. SINT PANCRAS Jubileumfeest. Donderdag vergaderde het Oranjecomité, ter bespreking van het Herdenkingsfeest op 6 Sept. onder leiding van den burgemeester. De opbrengst van de collecte bedraagt ruim f 300. Waar do gemeente 25 cent per kind heeft gevoteerd, wat f 62.50 wordt en bovendien nog f 50 bijdraagt als er een te kort is, heeft do commissie de beschikking over pl.m. f 400. Daarna gaf de lieer de Ruiter een uiteen zetting van een dag verdeel ing, zooals deze door het Dag. Bestuur was gedacht. RIJWIELPAD ZIJPERSLUIS—KOEDIJKER- VLOTBRUG GEGUND. De Rijkswaterstaat gunde gisteren o.a. het uitvoeren van grondwerken en het maken van een rijwielpad van cementbeton en be- tontegels voor het. gedeelte ZijpersluisKoe dijkervlotbrug op den rijksweg Alkmaar Stolpen, voor f123.900.aan de N.V. Leid- sclic Zand- en Grint-Mij. v.h. M. Samson te Leiden. LEEUWARDEN, 12 Augustus. Veemarkt76 Enterstieren f 50—192, 86 Twentcrstieren f 195—345 per stuk, 236 vet te koeien f 140270 per stuk, 44—66 et. p. Kg., 318 melk- en kalfkoeien f 130320, 20 pinken f 75160, 17 vette kalveren f 1858, 560 graskalveren f 25S0, 258 nuchtere kal veren f 38, 120 vette schapen f 10—24, 47 weideschapen f 1017, 148 lammeren f 7 12. 3<n vette varkens f 40—145, alles p. stu'k, 32 magere varkens 2245 ct. per Kg., 226 kleine biggen f 1016 per stuk, 49 bokken en geiten, 25 paarden. Totaal aanvoer 2548 stuks. Overzicht: Stieren iets vlugger, prij zen iets vaster door den minderen 'aanvoer. Vette, melk- en kalfkoeien iets kleiner aanvoer, prijshoudend. Vette koeien werden iets vlugger verkocht. Graskalveren onge veer prijshoudend, evenals de nuchtere kalveren. Varkens, handel iets vlugger, zouters ruim prijshoudend. Wolvee stug. De N.V.C. nam Maandag 124 en heden 133 varkens uit de markt. Zuivel. Nagel kaas 2526, Goudakaas 13- 00 "invoer 1058 Kg. Mijmboter 1.24, vei linghof er 1.151.06 per Kg., aanvoer 0/3, 4/6 en 2/12 vaten. Commissie 75. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 15.000 Kg., prijs 3%P/2 ct. per stuk, han- delsprijs 6567y> ct. per Kg. Eend eieren: aangevoerd 150 Kg., prijs 3—31/2 ct. per stuk, handelsprijs 4517V2 ct. per Kg. Pluimvee. 20 Slachthanen 4070 ct., 100 slachtkippen 40—S0 ct.. 200 jonge banen 35 75 ct., 50 piepkuikens 1525 ct. per stuk. Vcreeniging van Zuivelmaatschappijën. Edammer kaas 20 plus 10—10.50, 40 plus 16 16.50, Goudsche 20 plus 9.5010, 40 plus 1616.50, Broodkaas 40 plus 1616.50. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 12 Aug. Inlandsche granen: Gerst zomer puike 7.507.75; idc r puike 77.50; mindere 6:75—7.- ten groene schokkers 9.35, idem kle 9.25. Buitenl. granen.: Amer. nr. -rst 154 boordvrij Leeuwarden, idem 146 boord vrij Rotterdam; gele Aan. disp. 146 boord- vri' Leeuwarden, idem 139 boordvrij Rot terdam. Am. mixed mais 14G boordvrij Leeuwarden, idem 139 boordvrij Rotterdam, gele laplatamais disp. 155 boordvrij Leeu warden, idem 147 boordvrij Rotterdam, Rus sische gerst disp. 160 boordvrij Leeuwarden, idem 152 boordvrij Rotterdam, Noord.-Am. lijnkoeken disp. 9.75 boordvrij Leeuwarden, idem 9.20 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 9.25 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR, 12 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 400 stapels, zijnde 100.000 Kg.: Fabrickskaas kleine f22, Boerenkaas kleine f20, idem commissie f26.50. Handel goed. Over een uitlating van den Paus. In „rOeuvre"* schrijft madame Ta- bouis, dat Mussolini woedend is ge worden over de woorden van Z.H. den Paus, welke gelijk zijn aan een ver vloeking: „Wie den Paus slaat, sterft". In een oogenblik van woede zou de Duce zelfs gezegd hebben, dat hij het Concordaat op zou zeg gen. MADAME TABOUIS. De gehcelc Ilaliaansche pers keert zich tegen het Vaticaan, de opwinding is zeer groot. De Paus is volgens madame Tabouis zeer aangedaan en hij zou een groot ongeluk verwachten. Een Amerikaansche Paus? In kerkelijke kringen verwacht men, dat ingeval de Heilige Vader zou sterven, men het conclaaf buiten Italië zou moeten hou den en een niet-Italiaanschen Paus zou moe ten benoemen. Men spreekt van een Ameri kaan. Ook koning Emanucl zou zeer ongerust zijn over de wending welke de rassenstrijd heeft genomen. Hij zou deze veroordeelen, doch niets er tegen kunnen doen. Joe Louis komt er aan te pas. De jongste woorden van den Paus, dat er slechts een enkel menschelijk ras bestaat, universeel en algemeen, heeft niet slechts de woede van Mussolini, doch .ook die van de nat ionaal-socialistische pers opgewekt. „Der S.A.-Mann", het officieele orgaan van de S.A. schrijft op zijn voorpagina over de ze kwestie. Het blad publiceert een foto van Joe Louis, den negerbokser, die onlangs Max Schmeling heeft verslagen, met als on derschrift de woorden van den Paus: „Het menschdom vormt een enkel ras, universeel en algemeen." Het blad verwondert zich erover, dat men niet wil erkennen dat in het menschdom verschillende ras sen bestaan, terwijl de dierkunde duidelijk aantoont, dat er verschil lende diersoorten bestaan en het blad vraagt, waarom de Paus zijn zuster dan niet heeft uitgehuwelijkt aan een Bantoeneger of een Bosch- jesman? Dit zou overeenkomstig zijn rassentheorie geweest zijn! Vervolgens spreekt het blad op ironische wijze over de onfeilbaarheid van den Paus en eindigt met de verklaring, dat de woor den: ?,Wie den Paus aanvalt, sterft", slechts een groteske bedreiging zijn. Gistermiddag werd Londen opnieuw be zocht door een hevigen donderstorm, welke schade heeft aangericht aan tal van huizen en verschillende straten onder water heeft gezet. Ook andere plaatsen hebben eveneens schade geleden. In verschillende deelen dos lands zijn in het geheel drie personen dooi den bliksem gedood. DE EUROPEESCHE ZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN. De tweede plaats voor Iet van Feggelen. Nederland wint van Italië in waterpolo. De twee beste plaatsen voor Ne derland op de 100 M. rugslag. voor dames. Cor Kint heeft Nederland den twee den Europeeschen titel bezorgd. Op de 100 M. rugslag bewees zij momen teel de sterkste zwemster van Euro pa, men kan gerust zeggen, van de wereld te zijn. Tezamen met haar groote rivale, Iet van Feggelen, die de tweede plaats bezette, toonde zij aan een klasse boven de zwemsters uit andere landen te staan. Einde lijk hebben de Nederlandsche meis jes tijdens deze zwemkampioen- schappen dus voor een eerste en tweede plaats gezorgd. Maar zelfs in dit nummer behoorden de Deensche zwemsters tot onze sterkste tegen- Grondslagen ontvouwd. De secretaris der Italiaansche fascistische partij heeft de grondslagen ontvouwd voor de politiek van Italië op het gebied van de rassenpolitiek. Hij zette uiteen, dat de werkzaamheden van het instituut voor het. ras zich in het bijzonder zullen moeten richten op de volgende vraagstukken: 1. De bepaling der bijzondere en duur zame eigenschappen van het Italiaansche ras, sinds den Romeinschcn tijd; 2. Het vaststellen van het standpunt inzake de voortzetting en ontwikkeling der actie van het regiem bij de verdediging van het ras; 3. De nieuwe aspecten en het nieuwe be lang van dit probleem na de verovering van het rijk; 4. Het begrip voor het ras- vraagstuk als functie van de geestelijke autarchie der natie en 5. Het vraagstuk der Joden op de wereld ep in Italië. Hij staat voor groote problemen. Runciman, de Engclsche bemiddelaar in Tsjecho-Slowakije, zal spoedig hebben inge zien, zeggen de Poolsche bladen, dat naast het Sudetenduitsche probleem nog een Slo- waaksch, Hongaarsch en-Poolsch probleem bestaat. Hij heeft spoedig begrepen, dat ook nog een uitgebreid probleem van wijziging van den opbouw van Tsjechoslowakije be staat. De Engelsche lord moet het wonder verrichten, bruggen te slaan tusschen lijn recht tegenover elkaar staande opvattingen. De kansen op succes van zijn missie zijn dan ook niet groot. Inmiddels gaat Runciman met zijn arbeid •verder. Hij heeft o.a. afgevaardigden van de Hongaarsche minderheden ontvangen. Dc Tsjechische regecring zelve zal de onderhan delingen op '17 Augustus met de Sudeten- Duitschers voortzetten. Dan zal de partij haar meening 1cn aanzien van de regee- ringsvoorstellen uiteenzetten. De voorstellen der regeering en het Sudetenduitsche memo randum zullen tezamen den grondslag dei- besprekingen vormen. Nog een Engelsch staatsman in Praag. Lord Allen of Hunvood, lid van de En gelsche labourpartij, is in Londen aange komen. Het bezoek is van particulieren aard. Ge zien de persoonlijkheid van Lord Allen ech ter hechten politieke kringen een zeker be lang aan zijn komst. Berlijn verwacht de „Condor" Negenduizend liter brandstof was voor de Oceaanvlucht noo- dig. Het „Condor" vliegtuig, dat, zooals wij gisteren meldden, zonder tus- schenlanding van Berlijn naar New York is gevlogen, wordt morgen te Berlijn terug venvacht. In een onderhoud? met den vertegenwoor diger van het D.N.B. te New York heeft de bestuurder van het „Condor' vliegtuig, Hcnke, verklaard, dat liet toestel den tocht, zonder moeilijkheden heeft doorstaan. Op het 6397 K.M. lange traject is 9000 liter brandstof verbruikt. Gisteravond om kwart voor negen is op het kruispunt Levendaal'Plantsoen te Leiden de 20-jarige wielrijdster E. P. M. van V., die geen voorrang verleende aan 't verkeer van rechts, aangereden door den motorrijder J. de P. uit Zoeterwoude, Mej. de V. kwam met het hoofd op dc straatsteenen terecht en liep vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. Zij werd in ornstigen toestand naar het academisch ziekenhuis overgebracht en daar ter ver pleging opgenomen. Geen Italianen naat Frankrijk Toerisme geboj. De door de Fransche regeering a|. gekondigde maatregelen, welke b?. stèmd zijn liet aantal Fransche toe- risten naar Italië te doen verminde, ren en die genomen zijn in antwoord op de hinderpalen, welke te Rot^ in den weg worden gelegd aan Ha- lianen, die zich naar Frankrijk wij len begeven, hebben een groote ver rassing gewekt in de openbare ni( ning. Tn officieuze' kringen daarentegen men zij niet onverwacht. Reeds begin] was vernomen, dat alle aanvragen poorten voor Frankrijk zonder foi vveigerd te worden, terzijde werden Tal van toeristen hebben ontmoedig aanvragen laten loopen. Anderen, z| tend voor de suggesties, welke hun gedaan, gingen naar andere landen, voor zij snel een paspoort kregen. Overigens hebben zekere bladen deze1 van handelen aanbevolen. Zij schreven dat het toerisme naar zekere landen worden ontraden. Desondanks werden tal van teller reizen naar Frankrijk georganiseerd tl legenheid van de feesten van 15 Au? en ook met het oog op de voordellen den wisselkoers en hef, betrekkelijk koope leven in Frankrijk. Deze collectieve paspoorten waren toegestaan, toen zij als plotselingen ma gel werden ingetrokken. Het was duidelijk, aldus Havas, dat Fransche regecring niet kon nalaten toi'siemaatregelen te nemen, die in Ttali sche officieele kringen voorzien schiji zijn geweest. Toch werd de openbare meening gr fen door de plotselinge onthulling van malaise, welke tot nu toe slechts m baar was in de herhaalde aanvallen de Italiaansche pers op Frankrijk, ai niet humoristisch, hetzij dat zij zich mep maakte van de kleinste incidenten. Hi dat zij er behagen in had overdreven ïi stellingen te maken van vliegtuigongel ken in Frankrijk. en SM Stil! ofsc acht .verz noei Het de V lijke Vt hoof zijn dat leggi Ov disci de z de j( De uren Vo< wil Wi nog Scherpe woorden in. het Lip huis. De Labour-afgevaardigdc Attlee -heet! scherpe bewoordingen stelling genomen gen de politiek van dc Engelsche regeer Hij zeide in die verklaring: „Ik ben van overtuigd, dat het Lagerhuis nooit; dacht had, dat. het onderzoek naar de i antwoordclijkhcid voor dc bombardemen hebb op Britsche schepen alléén op het d Franco beheerschtc gebied en op gn van .getuigenissen van slechts een partij uitvoer gelegd zou worden. Het feit., dat regeering dergelijke voorstellen aan de: ders wil voorleggen, bewijst, dat zij gel onverschillig is voor de Britsche be/anj wanneer die in conflict komen met de langen van generaal Franco, Telkens wordt Franco bevoordeeld zooals reeds vaak gezegd is, het is dt lijk, dat. de regeering, in plaats van evenwicht- tusschen de partijen te hand ven, voortdurend de opstandelingen bt stigt". ZONDAG 14 AUGUSTUS. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, geen dienst. Herv. Evangelisatie. Middenmeet-, voorm. 10 uur, de heer 1 man, van Andijk. Wieringerwerf, van. 10 uur, Cand. Nijd» Slootdorp, nam. 2.30 uur, Cand. Nijdas Middenin eer, s av. S uur, Jeugdbij een kot Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15: de heer W. van Achterbergh, van B hoeve-dorp. 's Av. 7.10 uur, Ds. Ruijs. Schoor] (dorp) Evangelisatie Boschje, ter „de Roode Leeuw", voorm. 10.301 en nam. 4.15 uur Ds. Ruijs. Hageprf zijn, Ali zeke: hóeft dreef den\ iift ongi gaat is d «II? D juli kin dcc 1 standsters. Want zoowel de derde als de vierde plaats werd door een Deensche inge nomen. zij het ook met flinken achterstand op de Nederlandsche meisjes. De uitslag was: 1. en Europeesch kampioene: Cor Kint (Nederland) 1 min. 15 sec.; 2. Iet van Feg gelen (Nederland) 1 min. 15,9 sec.; 3. mej. Peterscn (Denemarken) 1 min. 17 sec.; 4. mej. Brunnstroem Madsen (Denemarken) 1 min. 18.4 sec. 5. mej. Groenland (Enge land) 1 min. 22.6 sec. 6. mej. Yate (Enge land) 1 min.' 22,8 sec. Een uitstekend resultaat behaalde ook Stans Scheffer, door op de 100 Meter rugslag voor heeren dc derde plaats te bezetten. De beide Duit- schers Schlauch en Nueske lagen steeds vooraan, onbedreigd. Vooral Schlauch zwom schitterend en won met ruim verschil. De tweede Nederlander, Van Schouwen, lag voortdurend in de achterhoede. Hij kon het straffe tempo niet bijhouden en eiildig- de op de laatste plaats. De uitslag luiden: 1. en Europeesch kamp. Schlauch (Duitschl) 1 min. 9 sec.; 2. Nueske (Duitschland) 1 min. 10.8 sec.; 3 en 4. Scheffer (Nederland) en Lengyel (Hongarije) beiden 1 min. 12 sec.; 5. Taylor (Engeland) 1 min. 12,4 sec.; 6. Van Schouwen (Nederland) 1 min. 13 sec. Het torenspringen voor dames werd gewonnen door de Deensche spring- ster, mej. Beeken. Tweede werd de Zweed- sche mej. Nirling, derde mej. Heinze (Dl.) In de tweede serie van de 1500 Meter borsterawl heeren zwom de Nederlandsche kampioen Sam Moolenaar. Hij lag vanaf het begin op dc vierde plaats en behield deze tot het ein de en werd dus voor de finale uitgescha keld. ge mi gi) nd dli Waterji Het Nederlandsche zevental heeft gi'' middag tegen Italië gespeeld en ge' u' nen. Men zal echter niet kunnen bewtfj dat onze landgenootcn het cadeau g<> gen hebben. Integendeel, tot in de la' minuut voor het einde was het nog oo ker, wie er winnen zou. Pas een mui voor het einde wist Stam door een hard* zuiver schot den Italiaanschen doelman! passeercrr en daardoor den stand op 4->' 1 brengen. Hierdoor steeg Nederland tev nii een plaats op de ranglijst en bezet nu ba< vierde plaats. j I Duttschland won van Frankrijk niet»- voc terwijl België van Hongarije verloor. de stand was 1—4. j iets Nederland moet vandaag nog tegen Fr« rijk uitkomen en kan de vierde plaat.' houden door te winnen of gelijk te spf- Een bloeiend best' Op 14 Augustus van het jaar 1888 wer] Utrecht de Nederlandsche Zwem bond richt. Morgen, Zondag, bestaat de thans-' ninklijke Nederlandsche Zwembond dus1 tig jaar, een mijlpaal in dc zoo rijke bist" van dezen sportbond. Op 17 September zal het. jubileum op- scheiden wijze worden herdacht. Het lig' de bedoeling een gedenkboek uit te De K.N.Z.B. telt thans 200 afdeclingen totaal 20.000 leden, en is een bloeij lichaam, dat groote bedragen ten koste W leggen aan de opleiding van de Nederia- sche wedstrijdzwemsters en -zwemmers. D. eene .kant V( Hik. situ ont? Site vlo blij hoi scli me den Bel Noi te V tinj heel

Schager Courant | 1938 | | pagina 6