1 'n Uitkomst voor II T UITENL ANDSCH VERZICHT «I 1 geen twee Brillen Opticien Teriep Raad Anna Paulowna Plannen voor den schoolbouw te Breezand worden ingezonden Een uitbreidingsplan voor Kleine Sluis De uiterste zorgvuldigheid Aspusi* Pi HET MENU OP HET NEURENBERGER CONGRES. ONBEVREDIGD RECHTS GEVOEL IN DUITSCHLAND. DE REDE VAN MINISTER FUNK EN DE BERECH TING VAN SCHUSCHNIGG. DALADIER AAN HET WOORD. Rustig verstrijkt de tijd, we na deren September en het lijkt lang zamerhand niet waarschijnlijk, dat er voor het Rijiksduitsche congres te Neurenberg in de internationale po litieke keuken nog een verrassing zal worden bekokstoofd in den vorm van een tot dusverre onbe kend en voor Duitsche tongen bij zonder smakelijk gerecht. Hitier houdt er van zijn volk te laten smullen en het is hem wellicht tegenge vallen, dat de Tsjecho-Slowaaksche schotel na alles toch achterwege zal moeten blij ven. We mogen verwachten, dat de Oosten- rijksche lekkernij in een nieuwe „Auf- machung" op het Congres nog wel ter tafel 2al verschijnen. Drommen gloed-nicuwe Rijksduitschers uit het pas-veroverde Oos tenrijk zullen er door drommen mede-vader landers worden toegejuicht. Er zal vreugde heerschen, doch daar tusschendoor zal men af en toe de verzuchting kunnen hooren slaken, dat het méér had kunnen zijn, wat I-Iitler zijn volk kan tooncn. Ook uit anderen hoofde zal de stemming mogelijkerwijs eenigszins gedrukt zijn. Immers in Duitschland zijn de laatste we ken dingen gebeurd, die alleszins in staat zijn de vreugde een domper op te zetten. We bedoelen de beurscrisis, die verleden week optrad en die, aan welke oorzaak men ze ook wenscht toe te schrijven, toch in ieder geval heeft bewezen, dat ook het Derde Rijk onderhevig kan zijn aan crises, aan economische inzinkingen. In hun overmoed hadden de na- tionaal-socialistischo bewindhebbers, dit tot dusverre durven ontkennen. Wat zij deden was, om zoo te zeg gen, niet heelemaal, maar dan toch bijna Goddelijk. Deze bankcrisis kan het besef bij hen doen wakker worden, dat zij per slot van reke ning toch ook niet meer zijn dan dood-gewone mcnschen, dat hun werk niets anders is dan menschen- werk met fouten en gebreken, die zich van tijd tot tijd moeten open baren. Aan den vooravond van het Congres is dit. geen prettige ontdekking, maar men zal ér in moeten berusten. Intusschen heeft minister Funk Zondag j.1. zijn best gedaan o mzijn landgenooten gerust te stellen ten aanzien van den economischcn toestand van het derde Rijk. Allereerst stelde hij vast hoe ver het te genwoordige Duitschland het in de wereld heeft gebracht. Wat de industrieele pro ductie betreft, staat Duitschland op de tweede plaals ter wereld en in den wereld handel neemt het de derde plaats in. Het heeft de grootste staalproductie en ten aanzien van nieuwe grondstoffen en half fabrikaten staat het zonder twijfel even eens aan de spits. Terloops zouden we wil len vragen: worden met deze laatste arti kelen bedoeld de befaamde surrogaten en Ersatz waren? De Duitschers kunnen zich bij een en ander troosten mot de gedachte, dat Funk hun heeft beloofd, dat men zal doorgaan op don weg naar succes. En overigens deelde hij mede, dat de regeering geen instortingen als thans aan de beurs meegemaakt, wenschte te tolereeren. Een angstpsychose werd niet toegestaan. Men mag zich afvragen, wat eeniee overheid tegen zoo iets kan. doen. Wel lijkt het mo gelijk middelen te beramen, die on eenige wijze een eind maken aan de koersdaling der aandeelen. En deze weg heeft, Funk dan ook ingeslagen door dc_ Joden gerust te stellen. Er zal, zeide hij, geen sprake van zijn. dat den Joden hun aan deelen zal worden ontnomen. Slerhts zullen zij geen invloed meer op de leiding der bedrijven mogen uitoefenen, maar hun di videnden zullen zij rustig mogen blijven toucheeren. En met deze olie der welwillendheid te genover het eegeeselde Jodendom, trachtte Anno 1038. het iaar dor verscherpte actie tecen Tuda. een Duitsch minister een bank crisis te bezweren. Rechtsgevoel is een factor, waarmee in ®n dictatoriaal geregeerd land geen rekening Is te houden. Rechtsgevoel houdt nauw ver band met individualiteit, met liet waarde toekennen aan den persoon. F,n in de ge- darhtengang. die de absolute staat als het eerste en hoogste prkend. is voor persoonlijk rechtsgevoel weinig of geen plaats en zoo behoeft men zich over daden als we in Duitschland Z'^n gebeuren, niet te verwon deren. De Staat gaat steeds vóór dc niensch! In dit licht dient ook te worden bezien de inrichting van een speciale rechtbank, die te Weenen zal wor den samengesteld en waarvoor en kele notabelen uit het oude Oosten rijk. o.a. Seluisehnigg zullen te rechtstaan. „Volksmisdndigers" wor den deze menschen bij voorbaat reeds genoemd. Voor de rechters is niet te hopen, dat zij op hun beurt eens de rol van beschuldig de zullen moeten snelen en de bewoners van de gevangenissen en concentratiekam pen in de rechterstoel zullen plaatsnemen Duitschland is niet het eenige land, dat er hinnenlandsche moeilijkheden op na hoifdt. Eigenlijk heeft iedpr 4and ze en Frankrijk, dat zich genoodzaakt ziet krach tig mee te doen aan den bewapeningswed loop, lijdt er nauwelijks minder onder dan Duitschland. Het groote verschil is misschien dat men zich te Parijs beter en meer bewust is van het feit, dat zelfs de hoogste regeeringsbeambte slechts mensch blijft. Men durft dan ook met de moeilijkheden meer in het openbaar te treden, meer te erkennen, dat alles, wat men doet in wezen niets anders is dan zoe ken. Een dergelijke wijze van doen heeft na tuurlijk voordeelcn, al moet worden erkend, dat deze geheel-andere mentaliteit in Frank rijk alleen daarom reeds noodzakelijk is, omdat iedere bewindsman er te maken heeft met verschillende partijen en hun wenschen, terwijl in Duitschland met het partijstelsel reeds lang is gebroken. Indien in Duitschland de arbeidstijd moet worden verlengd, dan doet men dat, wor de nde belastingen verhoogd, de regeering gaat er toe over zonder meer. In Frankrijk kosten zulke dingen veel moeite, ze worden voorzichtig te berde gebracht en er wordt lang over gediscussieerd. Toch wordt men ook daar onherroepelijk in dezelfde rich ting gestuurd als Duitschland. Niet-economische productie (oorlogsin dustrie) en smijten met geld beteekent ver arming der bevolking, welke zich o.a. uit in lange werktijden, lage loonen en hooge prijzen. Beschikt het volk over genoeg machtsmiddelen, om zich tegen dit onge- wenschte te verzetten, dan zien wij een steeds verdere inzinking van de munt niet als slot een dictator of de chaos. meer noodifc. Eén paar glazen voor ver zien en lezen tier naar f i.bü te SCHAGEN. Ziekeniondsleverancier. IIIBMIMIIMIIIIIIISSWimi Het zal Daladier ]\1. Zondag -wel even onprettig te moede zijn geweest,, toen hij hot moest hebben over een eventueele 48- urige werkweek in Frankrijk. Al denkt men in Duitschland ook honderdmaal over een 10-urige werkdag, we moeten daarbij niet vergeten, dat in Parijs altijd nog ze telt een regeering hij de graiie der socialis ten, die in verlenging van arbeidstijd niet gemakkelijk zal toestemmen. Merkwaardiger wijze een ongekend geluid in onze da gen van economische nood wil Daladier verder komen tot belastingverlaging ten einde het bedrijfsleven te saneeren. Een verstandige opvatiing! Met belangstelling zullen we de practische verwerkelijking van theorieën mogen volgen. Zal gezond volksinzicht het winnen van de zucht naar de Verzekering van sociale voordeelcn hoe nuttig ze overigens ook kun nen zijn die de welvaart en daarmede de sociale orde bedreigen. Het kost, dat het barst, zegt de heer Kuiken, die tegen het plan is. De Raad vergaderde gisteravond onder leiding van burgemeester Lovink; secreta ris de lieer C. Keijzer, Afwezig is de heer Op 't Veld wegens on gesteldheid. Verder zijn bij de opening af wezig Mevr; Borst, en de heeren Keuris, Dek ker en Hooijmeijer, die butien nog staan te praten Even later komen zij ter vorgadering Mededeelingen. De heer Jb. Raven heeft zijn benoeming tot lid van het Burg. Armbestuur aangeno men. Aan deze gemeente is een voorschot ver leend van f 2800.—, ter uitbetaling aan M. J. Moerland, ter bekoming van een plaatsje ingevolge de I.andarbeiderswet. Dc begrotingswijziging d.d. 30 Juni j.1. is goedgekeurd. Proces-verbaal van kasverificatie. Tot waarnemend ontvanger is benoemd de heer C. J. Poets. Door den secr. wordt de heer Doets binnengeleid, waarna hij dooi den Voorzitter wordt beëedigd. Felicitatie volgt. Aan de orde komt nu: UITBREIDINGSPLAN KLEINE SLUIS Voorgesteld wordt een uitbreidingsplan voor Kleine Sluis vast te stellen, met toij- behoorende bebouwingsvonrschriften. Ter behandeling van dit plan komt de heer Wieger Bruin van Amsterdam de ont werper ter vergadering. Door Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder is tegen het voorgestelde plan een bezwaar schrift ingediend. Het. bestuur is van meening dat dft terreinen van den voomnaligen molenkolk ten on rechte in het uitbreidingsplan zijn opgenomen. Mocht de Raad niettemin hesluiten de ter reinen wel in het plan op te -nemen, dan worden verschillende bezwaren daartegen^ ingebracht, o.a. vcrdocling van de terreinen in onderscheidene perccclen, aanwijzing van de perceelen waarop een vrijstaand woonhuis en waarop blokken van twee woonhuizen of vrijstaande woonhuizen mogen worden op gericht, do vaststelling der rooilijnen in ge broken strekking, het voorschrift om de ter reinen alleen te bestemmen voor bebouwing met woonhuizen en de voorgeschreven op hooging van hot terrein. Naar aanleiding van dit bezwaarschrift hebben B. en W. liet advies ingewonnen van den heer Wieger Bruin, met welk advies zij zich geheel kunnen vereenigen. Bij de dis cussies hierover meer. Algemoene beschouwingen worden niet ge houden. Rij de artikelsgewijze behandeling zegt de heer Rezelman het gevaarlijk en verkeerd te acliten, dat in het Bosch>e een vaste begren zing wordt vastgesteld. Spr. acht het beter zich niet te binden aan grenzen in verband met de bouwhehoefte in de toekomst. Spr. stelt voor het betrekkelijke artikel te schrap pen. Dc heer Kuiken is het roerend met den heer Rezelman eens. De Polder heeft ons al- tijd goed behandeld en het zou wel eens zoo kunnen worden, dat we elkaar in de haren zitten, aldus spr.. En dat heeft de Polder niet verdiend. De Polder zou straks wel eens kunnen zeggen: wc houwen niet. en dan on dervinden wij groote nadeelen. Waarvoor zijn dc voorschriften noodig? Al die duro beweging kunnen we best missen. Het kost, dat er geen eind is te halen. De heer Hooimeijer merkt op, dat de heer Kuiken de discussie onmogelijk maakt. Het respect kan een ziekte worden. Spr.'s woorden worden verder ten deele on verstaanbaar gemaakt door gramofoonmu- ziek, afkomstig van een demonstratie-auto. lloc minder huizen er in liet Boschje ko men, hoe liever spr. het heeft, Spr. zou de mogelijkheid geopend zien van drie terrei nen, twee te maken, enz. De heer Dekker kan zich bij deze woor den neerleggen. Kuikens opmerkingen ra ken kant noch wal. Hij weet niet, wat een uitbreit.lingsplan beoogt. De hoer Kuiken: Ik weet het wel! De heer Cornclisscn i3 hang, dat de on kosten te zwaar zullen vallen. De Voorzitter: Daar gaat het nu niet om. De heer Kuiken wil altijd samenwerking met. het. Polderbestuur. Hij denkt een en ander heter te hegrijpen dan Dekker. Maar het is hier altijd zoo gegaan, dat het kost, dat het barst! Even later zegt spr. nog, dat men zeker denkt, dat er een goudboompje is, dat men slechts behoeft te schudden! De heer Rezelman maakt verder nog be zwaren tegen de gebroken rooilijn. De heer Wieger Bruin zet uiteen, dat er wel een formule zal zijn te vinden, volgens welke twee terreinen samengevoegd kun nen worden tot één, drie tot twee enz. Ove rigens kan men voorloopig nog te kust en te keur over terreinen beschikken. De ge broken rooilijn geeft oen goede oplossing, hetgeen door spr. nader wordt uiteengezet. Ten aanzien van do vaste begrenzing is de heer Rezelman niet overfulgd en hij handhaaft zijn voorstel tot schrapping van de onderhavige bepaling. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 3 stemmen, die van dc heeren Rezelman, Cornelissen en Kuiken. Bij verdere behandeling wordt in de be palingen ten aanzien van tuinhuisjes en ga rages meerdere soepelheid gebracht. De heer Rezelman, sprekende over de verhooging der terreinen, vindt deze heel duur en lcelijk. (Vermelding verdient, dat spr. er hij herhaling do aandacht op ves tigt, niet als Polderbestuurder te spreken, maar als raadslid). De Voorzitter: Dus villa's op terpen bou wen! Dc lieer Dekker is het niet met den heer Rezelman eens. Spr. vreest, dat het dan een „puttenboel" zal worden. De heer Wieger Bruin bestrijdt de mee ning van den heer Rezelman. Een voorstel-Rczelman om oen minimale ophooging toe te passen tot 60 cm. beneden do weghoogte wordt in stemming gebraoht, het wordt verworpen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Rezelman en Kuiken. Ten slotte wordt de kwestie der rioleering nog besproken. Deze zal nader worden ge regeld, waartoe een overeenkomst met den exploitant zal moeten worden aangegaan. Het uitbreidingsplan wordt hierna z.h-st. goedgekeurd. Dc lieer Wieger Bruin verlaat de verga dering. Het bezwaarschrift van den Polder wordt dan gelezen en ook het advies hierop van den lieer Wieger Bruin. Als men hiermede gereed is, stelt de heer Kuiken voor de kolk door den Polder te la ten behouwen. Do Voorzitter: Dus de verordening weer intrekken! Het voorstel Kuiken wordt niet gesteund en komt dus ook niet in stemming. De lieer Rezelman wil geacht worden te gen het plan te hebben gestemd. De Voorzitter nntwoordt, dat de heer Re zelman hiermede wel wat laat aankomt', spr. heeft straks toch de geltgneheid gege ven tegen te stemmen. Niettemin wil hij den heer Rezelman nog als tegenstemmer doen aanteekenen. De heeren Kuiken en Cornelissen worden eveneens nop als tegenstemmers aangemerkt. De Voorzitter: Er moeten er niet te veel komen, daar straks was er tooh gelegen heid Vastgesteld wordt de pensioensgrondslag van H. L. Bleeker, onderwijzer aan de o.l. school I. Per 1 Juli 1938 vastgesteld op f 1680. De groote leerlingenschaal. Aan de orde is een verzoek om adhaesie te betuigen aan het adres der samenwer kende onderwijzersorganisaties, waarin aan de Regeering wordt verzocht gelden beschikbaar te stellen voor de verlaging der leerlingenschalen. B. en W. stellen voor, hieraan te voldoen. Goedgevonden; tegen zijn de heeren Hooi- ineyer en Lubbert, die het niet op den weg van den Raad vinden liggen, op der gelijke verzoeken in te gaan. Behandeld worden eenige verzoeken om ontheffing van aanslagen In de belasting op honden. Conform de voorstellen van B. en W. wordt hierbij besloten. Grensregeling. B. en W. stellen voor om accoord te gaan met een grensregeling van een aan de ge meente behoorend kadastraal perceel te Breezand. Goedgevonden. Overeenkomst straatverlichting. B. en W. stellen voor met het P.E.N. een overeenkomst aan te gaan betreffende leve ring van stroom ten behoeve der straat verlichting. Accoord; het nieuwe contract is voordee- ügcr voor de gemeente. De vergoeding van het aantal gebruikte kilowatturen is terug gebracht van 4V& ct. op 2Vi ct., hetgeen een voordeel geeft van f 219.18. DE SCHOOLBOUW TE BREEZAND. B. en W. stellen voor een nieuwe openbare lagere school met 5 klasse lokalen, een gymnastieklokaal en een woning voor het hoofd der school te bouwen, overkomstig het ingediend plan door de heeren Saai en Hoep. Aan de wand is een perspectief-teekening van de school opgehangen, welke door de raadsleden wordt bezichtigd. De Voorzitter licht toe, dat er vroeger al eens aan is gedacht voor de drie scholen één gezamenlijk gymnastieklokaal te stich ten. Noutlen van een betrekkelijke verga dering op 26 Fcbr. 129 worden door den se cretaris voorgelezen. Van het plan is ech ter niets gekomen, o.a. door den verkoop van Cérès. Bij de nieuw ontworpen school is nu zoo'n lokaal geprojecteerd, waarvan ook vereonigingen gebruik zouden kunnen maken. Den leden wordt vervolgens mededeeling van de begrooting gedaan, terwijl de pers wordt verzocht de cijfers niet op te nemen. De heer Kloosterman gunt het openbaar onderwijs wel een goede school, maar spr. vindt dit plan toch te grootsch van opzet. Het. openbaar onderwijs te Breezand groeit bovendien niet, maar is eerder stervende. Het zal zoo afkomen, dat het gym nastieklokaal er alleen is voor de openbare school, want de R.K. school zal er geen gebruik van ma ken. De Voorziter maakt bezwaar tegen de eerste door den heer Kloosterman over dit onderwérp gesproken woorden: We hebben hier de school en het zijn allemaal onze kinderen. Openbare of bijzondere school is voor ons altijd precies hetzelfde geweest. De heer Kloosterman vindt het niet ver antwoord zpo'n grootsch object te gaan bouwen. De Voorzitter merkt op, dat men in ieder geval voor de leerlingen die er zijn, heeft te zorgen. We hebben te Breezand vijf bevoegde leorkrnchten en daar mogen we niet annikomen, aldus spr. De heer Lubbert noemt het een schitte rend plan. spr. zou echter eerst met de Clir. school over het gymnastieklokaal willen praten. I-Iet bovengehouw (overblijflokaal en lokaal voor den schoolarts)' beschouwt spr. als luxe. Dit kan een punt van bezuini ging uitmaken. De Voorzitter: Dus de schoolarts weer den ~ang op! Sterk komt spr. op voor een eigen lokaal van den schoolarts. De heer Dekker noemt het plan schitte rend. Sur. had evenwel verwacht, gezien de houding, welke men hier altijd heeft aangenomen, dat tegen deze voorziening van het openbaar onderwijs geen bezwaar was geweest. De lieer Kloosterman vraagt, of door het Christelijk schoolbestuur dan wel eens.een verzoek is ingezonden dat wettelijk ontoe laatbaar was? De Voorzitter meent, dat dc heer Klooster man de woorden van den heer Dekker nu verkeerd uitlegt. De voorstanders vnn het openhaar onderwijs hebben tegenover ver betering van het hijzonder onderwijs altijd sympathiek gestaan. Steeds is er in een prettige sfeor over deze zaken gesproken. De heer Kloosterman: Ik hoop niet, dat deze sfeer nu vertroebeld Is. De voorzitter antwoordt, dat zulks na tuurlijk niet het geval is. Nadat nog eenige besprekingen zijn gevoerd, wordt ten slotte besloten, de, plannen, zooals zij ter tafel lig gen, in te dienen. Men zal zich met de schoolbesturen in verbinding stellen omtrent het gebruik van het gymnastieklokaal en dan later even tueel, een gewijzigd plan nazenden. Daarom ook vooral heeft men haast, om dat den bouw, van den winter nog, heel waf werk zou verschaffen. Tevens kan men dan over het veilingsgebouw beschikken, waarin dan schoollokalen kunnen worden getimmerd. Rekening 1937. Voorloopig vastgesteld wordt de gemeen- lerekening 1037. De cijfers zijn de volgende: Gemeente re kening, gewone dienst: uitgaven f 302.551.85 ontvangsten f 293.375: nadeelig slot f 0.176,85 Kapitaaldienst: uitgaven f 75.355.24, ont vangsten f 71.418.78; nadeelig slot f 3.936.56 Burgerlijk Armbestuur: ontv. en uitg. f 48.612.58&, subsidie der gem. f 40.778,12. Grondbedrijf: Lasten f 6.128,08, haten f 1.873.54, nadeelig slof f 4.254.54. Nadeelig slot kapitaaldienst f 12.259.63, bij de vervaardiging van tabletten is de waarborg vooi zijn betrouwbare werking bij elke verkoudheid. Een en ander is in goede orde bevonJL Dank wordt gebracht aan den secretariij aan de commissie van onderzoek. Voor afscheid en opei Volgt een voorstel, een bedrag van l uit te trekken ter bestrijding van onl« bij het aftreden van clen burgemeester] de opening van liet nieuwe raadhui: Bij deze gelegenheden zullen nam? verschillende personen worden uitgenood Aldus besloten. Rondvri De heer Kuiken in a< De heer Kuiken verhaalt in de rondvr van de actie, welke hij heeft gevoerd het behoud der spoorweghalte te Breea Eerst dacht spr. dat hij succes zou hebï maar later bleek dat anders. Spr. zich steeds gericht tot de Directie der N Spoorwegen, maar de eindbeslissing, bij den minister van Waterstaat. Ook hem heeft spr. zich nog gewend en gisteren ontving liij antwoord. Dit wo: door den Voorzitter voorgelezen: ook Minister is van meening, dat de halte worden opgeheven. Echter kan de heer Kuiken nog meded len, dat op zijn verzoek de nog nieuwe lichting te Breezand zou worden over plaatst naar het tweede perron te An Paulowna, waar men het nog altijd petroleumlampen moest doen. De Voorzitter dankt den heer Kuiken zijn bemoeiingen. Op aanwijzing van de heeren Kloosl man en Dekker, zal tenslotte nog aandai worden geschonken resp. aan 'n laag gen riooldeksel te Breezand (tegent Borst) en een gescheurde lantaarnpaal op Cét Hierna sluiting om ongeveer 11.45 uur Gist negi te S L 1, ling lam stor De b< Het toe Bij h arine ongeval afgeloo Fokker bruikt eeniger poging het ka zijn kif dicht t komen I sti; ka vli gei sle W! be go IJ. Wel de in ROTTERDAM, 23 Aug. Veemarkt. Totaal aanvoer 3517 sti t.w.: 215 paarden, 44 veulens, 898 maj runderen, S08 vette runderen, 15 vette veren, 402 graskalvercn, 510 nuchtere veren, 491 schapen en lammeren, 6 kens, 98 bokken en geiten. Prijzen per Vette koeien 74-63—42-50 ct., vette c 68—6145-50 ct., stieren 60—\34—50 ct., v kalveren 9585-62-72 ct, schapen 45 30 ct., lammeren 53—45—38 ct., graskai 'ren 5543 ct., nuchtere kalveren 53—j 43 ct., slachtpaarden 52—47—37 ct. Prij per stuk: schapen f 25—20—17, lammei f 16.50128, nuchtere slachtkalveren 107, nuchtere fokkalveren f 2824- doch slachtpaarden f 220—180—110, werkpi kist te den f 350—280—180, hitten f 215-195- kon n veulens f 125—105—50, stieren f 310—23 kop t 175, kalfkoeien f 310—250—170, melkkoe Plaa,s f 305250180, varekoeien f 205150—: 'de Or vaarzen f 230—170—120, pinken f 170—1! schad' 100, graskalveren f 50—40—30, bokken 8ehee geiten f 1410o. Overzicht: Vette koe en ossen, aanvoer iets ruimer, lian traag, pi-ij zien koeien iets lager, ossen Van veranderd, prima koe tot 78, pr. os tot wel v Stieren, aanvoer groot, handel stroef, r Oranj welijks prijshoudend. Graskalveren, i inmid voer flink, handel redelijk, prijzen als v zonde ge week. Schapen en lanmnercn, aam hebbc iels grootcr, handel matig, prijshoudi Terst Nuchtere slacht- en fokkalveren, aam plaat: iets korter, handel matig, prijzen t> te sl Paarden, aanvoer aanmerkelijk ruil men- handel slachtpaarden redelijk, wericp. 1 Wa hitten, slecht, prijzen voor slacht paan iets stijver, werkpaarden laag. Kalf- melkkoeien, aanvoer iets ruimer, hu traag, prijzen lager. Varekoeicn, aam iets grooter, handel stil, niet geheel houdend. Vaarzen en pinken, aanvoer vorige week, handel flauw, prijzen vaan onveranderd, pinken iets lager. Vette I veren, aanvoer korter, handel kalm, prij als gisteren, pr. f 1.05. Bokken en gei: f aanvoer ruimer, handel matig, prijzen \l veranderd. Veulens, aanvoer als vc week, handel matig, prijzen onverand! De veemarkt van 6 September zal gei den worden op 7 September, PURMEREND, 23 Aug. I 2c Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld j partijen, wegende 58.000 Kg., handel wj M hoogste prijs f 22.— 3 stapels Kleine B: leze renkaas f 20., volvette f 23.50, 1153 l haa boter f 1.231.33 per kilo. Rol Runderen, totaal 765 stuks: 310 ri we! koeien 64—72 ct. per kilo, stug; 220 gej jon koeien f 140210 per stuk, matig; zw melkkoeien f 220—300 per stuk, matig! en stieren 5054 ct. per kilo, matig; 12 den f 100—160 per stuk, stug; 105 vft En kalveren 3050 ct. per kilo, matig; vra nuchtere kalveren: voor de slacht f 7-j kat voor de fok f 11—18 per stuk, vlu"- j gek vette varkens voor de slacht 55—67 ct. het kilo, vlug; 42 magere varkens f 25—35» noo stuk. matig; 333 biggen f 15—22 per Jtf matig: 996 schapen f 16—2-4 per stuk, nj Cai tig; 42 bokken f 313 per stuk. matj lacl 427 lammeren f 8—11 per stuk, matig! K' stoi eieren f 4.505, eendeieren f 2.75—3 n 100 stuks, oude kippen en hanen 25W haa per kilo, konijnen f 0.30—1.50 per stuk, e* I den 20—65 ct. per stuk, duiven 40 et. f spr paar jonge hanen 35—45 ct., N.-IL hl» j wen 60—70 ct. ho< Coöp. Centrale Eierveiling. in Aanvoer: 50000 eendeieren f 2.753. du' eendeieren f 1.952.40, 70.000 kipeiefl 6566 Kg. 4.90—5, 63-64 Kg. 4.85-4T 62 Kg. 4.654.85. 5859 Kg. 4,554.' —57 Kir. 4.4(1-4.55. 53—55 Kir. 4.30-1. 50-52 Kg. 4—i.25, 45—49 Kg. 2.90-3.70

Schager Courant | 1938 | | pagina 6