üranjeU dienst IDflS- half elf Zaal LMII - Winke Oranje» Bal Oranje» Bal Jubileumfeesten. een Dansje Dinsdagmorgen 10.30 uur, VEERBUR9-FEESTBURCHT Oranje»Bal Oranjefeesten Uitbreiding programma met Olficieel Feestptogiamma De Kerkdienst P.KOSSEN Olympia, Wieringerwaard, behaalt zes K.N.G.V- kampioenschappen Oefeningen der nieuwe grensbataljons Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA ii ruil In de vergadering van hot Hoofdcomité fmet de diverse commissies, die Zaterdag- lavoud in Veerburg plaats vond, werden nog idiverse zaken besproken die ter algemeenc [kennis mogen komen, li t Voor den officieelen avond (Dinsdag 6 Sentin Veerburg, worden uitgenoodigd al le comitcleden, liet gemeentebestuur, hot bolderbestuur, geestelijken, doktoren en het Onderwijzend personeel. Dit wil echter niet -eggen dat anderen geen toegang hebben. Ieder is welkom, doch om een goede plaats te krijgen zal men tijdig aanwezig moeten Op Woensdag 7 Sept. heeft de Allegorische ontocht plaats vanaf Kleine Sluis naar Bree- zand en terug. Vertrek 2 uur. Opstellen 1 uur.. De prijsuitreiking zal na afloop in Veerburg plaats vinden. In het officicolo pro- eranima staan 20 wagens. Er zijn er nog en- iele bijgekomen n.1. B.K.C., DOKEV, Dam- ■lub D.O.S., Hengelclub en .Tac. Lcijen (zui vel) Het aantal versierde fietsen is van 10 tot 50 gestegen. De optocht commissie hceit een bedrag van f20.— voor extra prijzen ge- lueRGa. Het vuurwerk wordt afgestoken Woens- klaaavond 10 uur op de Knoeskade tusschen de hoeve en de arbeiderswoning van den jieerVelbman („Zeeland"). De Fakkeloptocht vindt om half negen Woensdagavond plaats. De commissie heeft 300 fakkels gekocht, die tegen civiele prijs verkocht, worden. Wie een fakkel heeft, mar- cheere achter de muziek mee. De route is: Veerburg, Molenvaart, Brug hij de molen van Dekker, langs den overkant door 't boschje den lage dijk op naar het vuurwerk. De Oranjevereeniging Kleine Sluis organi- seerd een fotowedstrijd. Er zijn twee groepen Ie serie foto's, 2e Afzonderlijke foto's. De /oios' mogen van elk onderdeel van het feest zijn genomen. Ze zullen aan de Kleine Sluis iworden geetaleerd. Voor 15 September moet Dien de foto's inleveren hij den heer C. J. Hol, Hoofd der School, Kleine Sluis. KOEGRAS Uil:/ besa •shei tn - JULIANADORP NAGALMEN DER FEESTVREUGDE Zooals reeds gemeld, heeft de stoet van versierde boerenwagens en ruiters zich Za- terdagmorgen om 11 uur naar Den Helder Or begeven, waar zij door een duizendkoppige gko enthousiaste menigte is ontvangen en vol bewondering hekeken. Te drie uur was men weer in het dorp terug. 's Avonds was er feest bij M. Smit aan j Blaauwe Keet. Een grootc garage was ingericht voor feestzaal en op de klanken van de schipperspiano gingen de beenen Hl van de vloer. Er werd een vuurwerk afge- stoken. De Coöp. Boerenleenbank „Koegras" al hier heeft nog een zilveren medaille be schikbaar gesteld, welke als publieksprijs zal worden toegekend- aan dat versierde rijtuig, dat de meeste stemmen op zich vèr- hest ecnigl. Zondagavond hield ds. M. van Wichen in de Ned. Ilerv. Kerk alhier een herdenking van het Rcgeeringsjubileum naar aanlei- Be ding van het schriftgedeelte Richteren IIT jrgei vers ila waar staat: En het was veertig jaren rustig in het land. Met twee coupletten te zingen van het Wilhelmus werd deze dienst besloten. BARSINGERHORN nul detf - KOLHORN. Uitbreiding Oranjefeesten. In de zaal van den heer C. Droog verga derde het subcomité Kolhorn der Oranjever. Algemeen werd de behoefte gevoeld meer feestelijkheden te organiseeren. De vergade- iric|~riug zag kans de financieele bezwaren te overwinnen door een inteekenlijst te doen rondgaan ten behoeve der financiering van volksspelen, terwijl te Kolhorn hij de avond feesten geen entrèe zal worden geheven. Besloten werd het programma aan te vul len met volksspelen op Woensdagmiddag 7 Sopt. op het sportterrein om 3 uur n.t. Aan de volksspelen zal een optocht mot muziek voorafgaan. Prijsuitreiking zal zijn hij den heer F. Groet. Naar wij vernemen geven de heeren F. Groet en C. Droog in hun zalen op Dinsdag avond 6 Sept. een vrij hal. WIERINGEN - den oever. De Floraleesten, Voor den Zondag had het bestuur van Flo ra een noviteit voor den Oever op het pro gramma staan n.1. windhondcnrenncn. Zon dagmorgen stond het weer er niet bepaald gunstig voor en men vreesde al dat alles zou verregenen. Doch de weergoden waren met ons en toen Apollo om ong. 2 uur een rond gang door den Oever maakte scheen de zon gelukkig weer. De rennen zijn een succes geworden. Ruim 20 honden namen aan de rennen deel. Vooral de vlakke baanrennen verliepen bijzonder vlot. De uitslag hiervan luidde: k pr. Vlieger, van H. Kooistra te Opper-Ko- fen; 2e prijs Sadorus, van J. Koopman te huizem; 3e prijs Haantje, van H. de Haan te Leeuwarden. Met de hindernisbaan verliepen de ren nen niet zoo vlot. De uitslag was: le pr. wederom „Vlieger" van den^ heer Kooistra te Onper-Koten, 2e pr. j,Shillie" van H. de Haan te Leeuwarden en 3e pr. „Haantje" van H. de Haan te Leeu warden. Des avonds half zeven werd door de Har monie „Apollo" onder leiding van haar Di recteur den heer J. v. Glabbeck een concert gegeven in de tent aan den Gasthuisweg. Apollo gaf een gevarieerd programma dat m het teeken van de Oranjefeesten stond. Dit concert dat veel publiek op de been bracht werd besloten met ons volkslied. NIEUWE NIEDORP Duitsche Deviezenverordening overtreden. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat ue heer aJn Strijbis alhier in Duitschland is gearresteerd, verdacht van deviezensmok- kelanj. De heer Strijbis, die een Duitsche vrouw 4i -m (likwiils in Duitschland. Hij zit thans in voorarrest, terwijl «zijn zaak in bnderzoek isi Uoel&at Om den Schager Courant beker Schagen ISchoten I 23. Op zeer eervolle wijze hebben de Spartanen van de derde klasser verloren, wat te ver wachten was. Al werd vrij dikwijls het spel op de Schoten-helft gespeeld, de betere bal techniek en vooral ook het elkaar beter be grijpen van de bezoekers bracht deze ten slotte de overwinning. De training heeft Schagen goed gedaan, en al kunnen wij voor dezen wedstrijd natuurlijk nog niet de maat staf van kritiek aanleggen zooals aanstonds, als de competitie is begonnen, de ploeg is ons verbazend meegevallen. Sam Grootes was al bijzonder op dreef, Kees de Mon en Leen Schoorl waren verrassend snel en ook in het spel èn het optreden van Arie Slikker zagen wij reeds groote verbeteringen. Het was Peetoom en G.Boontjes aan te zien, dat bij er een poosje „uit" zijn geweest. De backs Middelbeek en Bremer voldeden, keeper P. Schoorl had weer zijn „losse" mid dag en van Ab de Wit zagen wij veel aardig werk! De wedstryd. Na vijf minuten heeft de midvoor van Schoten mét een scherp onhoudbaar schot de leiding genomen (01). Eenige aanvallen van Schagen stranden, een keurig schot van Ab de Wit mist zijn doel, Schoten heeft veel ge luk, voorloopig zijn de partijen elkaar gelijk. Door een foutje van Bremer verrast de Schotenlinksbuiten den Schager keeper voor den tweeden keer (02). Vlak langs de paal rolt de bal in het net. Een aanval van Schagen is een ietsje te langzaam, het spel wordt wel wat kort gehouden, maar ook Schoten komt schoten te kort. Op fraaie wijze maakt Ab de Wit dan het eerste tegenpunt. Hoop herleeft langs 't lijntje, het is 1—2. Echter, als de rust ingaat, na een eerste helft, die nog geen uitslag doet voorspellen, is het nog 12. Na de thee, als Schagen het voordeel van de zon heeft, vuurt de voorhoede onmiddellijk eenige vliegende schoten af, zonder resultaat. Peetoom krijgt de gebruikelijke kans van den middag als hij een bal in leeg doel schijnbaar voor het inschieten heeft. Een ongelukje, weg de kansOnverwacht scoort Schoten nog maals (13). Speelt Schagen een verloren spel? Het zet onvermoeid door, wel wordt het spelbeeld iets forscher, maar daardoor niet on aantrekkelijker. Kort voor het einde verhoogt de Mon met een prachtschot, pal in den hoek, de score nogmaals. Als de leiding die ons weinig kon bekoren, de man zag haast niets inrukken blaast, is de stand niet veranderd. Door hun 32-overwinning 'sleepen de Haar lemmers een beker, door de Schager Courant beschikbaar gesteld, in de wacht. Er waren nog twee prijzen, waarvan Schoten II er één mee nam. De laatste prijs bleef bij den verliezer in Schagen. PETTEN. Opening van het Petten-terrein. Vroolijk wapperden de vele vlaggen, die het terrein .omzoomden, uit tegen de opge klaarde lucht, toen omstreeks. 1 uuy vele spelers en supporters van Petten, benevens liet. bezoekende Schoorl zich bij den ingang van het terrein hadden verzameld. Do heer Geensen hield de openingsspeech, waarin hij er met voldoening op wees, dat P. thans een terrein bezit, waarop menige groote vcreeniging trotsch zou kunnen zijn. Hij richtte woorden van dank tot het ge meentebestuur, dat de uitvoering van de plannen had mogelijk gemaakt, tot. den lieer Jansma, die op voortreffelijke wijze de technische leiding had gevoerd en tot de arbeiders, die te werk waren gesteld, in 't bijzonder memoreerde s.pr. de toegewijde arbeid van een der meest trouwe leden, n.1. van den heer Kouwenberg. Het was de heer Jansma, die na een hartelijk speechje den ingang tot het ter rein openstelde. Nadat genoemde lieer de aftrap had verricht, bonden P. 2 en Schoorl 2 den strijd aan. Het werd een aardig par tijtje voetbal, waarin de teams vrij goed te gen elkaar opwogen. Dank zij doelpunten van Breed en Kuiper, bleef P. met 21 de meerdere, ofschoon de S.-l.binnen voor zijn club de score had geopend. Onder leiding van den heer Nicrop stel den zich vervolgens de eerste elftallen van' genoemde clubs op. Ook bier was vooreerst weinig krachtsverschil. Misschien waren de S.- aanvallen even talrijker, doch de P.- verdediging met Eriks in het dool gaf geen krimp. P. was iets fortuinlijker: 'n voorzet van links bracht don bal bij Glas, die na aardig solowerk P. de leiding gaf. Onmid dellijk na de hervatting was het dezelfde speler, die de score opvoerde, terwijl hij door het ineens benutten van een voorzet van Kohnhorst de- hattrick verrichtte. In middels waren de S. aanvallen gevaarlij ker geworden en eindelijk moest Eriks zwichten voor een voortreffelijk schot van Selhorst, die hiermee zijn club aan een meer dan verdiend tegenpunt hieln. De stand, 31 onderging geen verandering meer. NIEUWE NIEDORP SERIEWEDSTRIJDEN West. Frisia II wint de eerste prijs. D.T.S. wint de tweede prijs. Watervogels wint de derde prijs. N. Niedorp eindigde als laatste. INTERESSANTE WEDSTRIJDEN. Ter gelegenheid der Schutkermis heeft het N. Niedorpbestuur seriewedstrijden georga niseerd, welke uitstekend geslaagd zijn. Reeds in de eerste wedstrijd N. Niedorp— D.T.S. aan spanning geen gebrek. Na een kwartier spelcns is het Peereboom, die Wals met een zeer fraai schot onhoudbaar passeert 1—0. Een ver schot van Ter Haar Laat Wals door zijn boenen schieten 2-0 Kort na de rust weet Wit de D.T.S. doelman over de lijn te duwen en de stand is 30. Het is dan de Waard die met een prachtig boog schot de uitgeloopon Floor passeert 31. Do Langendijkers komen er steeds beter in, en spoedig is het 3—2. Schitterend wordt de gelijkmaker langs Floor geknald 3—3. Penaltys zullen de beslissing moeten bren gen. D.T.S. wordt winnaar. WEST FRTSTA II—WATERVOGELS is aanvankelijk een mooi gelijk opgaande match doch naarmate de speeltijd verstrijkt neemt W.F. het spel geheel in handen. De oude rot Tikus Peereboom speelt nog een zeer groote rol in de W.F. gelederen. Algemeene kennis geving. Heden overleed te Lutjewinkel, onze Tan te, Mej. Bregje Brugman, in den ouderdom van 88 jaar. Uit aller naam, C. STAM. Heerhugowaard, N., 3 Sept, 1938. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Groot- en Over grootmoeder, Marijtje Gufker, Wed. D. Wagenaar, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, Wed. G. 'T HART— Wagenaar, Burgerbrug, 4 Sept. 1938. Ter-aardebestelling Woensdag 7 Sept,. Ver trek sterfhuis 1 uur nam. DINSDAG 6 SEPTEMBER, na afloop der Volksspelen, Vrij entrée. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een lang en geduldig lij den, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Jannetje Klos in den ouderdom van ruim 59 jaar. Uit aller naam, W. F. VAN DER HAM Wieringerwaard, 5 Sept. 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 8 Sept., 2 uur, n.t. Hedenavond 9 uur: Dinsdag: VRIJ FEESTBAIi in het „WAPEN VAN WIERINGER WAARD". GEREF. KERK SCHAGEN e.o. Kantongerechtsgebouw, Landbouwstraat. Candidaat W. H. Wamsteeker. Anna Paulowna. Dinsdag 8 uur tot???? Officieele Avond met „Gezellig Samenzijn", Woensdag 4 uur tot???? Tot 8 uur vrij entrée. Trouwe Veerburg-gangers: koopt vóór het Vuurwerk Uw plaatsbewijs. Dit kan teleurstel ling voorkomen. Kolhorn. Volksspelen. WOENSDAGMIDDAG 7 SEPT. om 3 uur (n.t.), op Sportterrein, voorafgegaan door optocht met muziek om 2.30 uur (n.t.) Voor alle feesten thans vrije toegang. Dinsdagavond VRIJ BAL bil F. GROET en C. DROOG. Woensdagavond 8 u., n.t.; bij C. DROOG. Door omstandigheden te koop, tegen elk aannemelijk bod: NORTON MOTOR. 500 c.c. loopt zeer snel en is in goeden staat. Adres: Bassingracht 163, Den Helder. der Ned. Herv. Gemeente te SCHAGEN, begint morgen om en niet om tien uur. 6 SEPTEMBER; GROOT met in de schitterend versierde zaal. Vrij entrée. ST. MAARTENSBRUG. 6 en 7 Setémber vanaf 4 uur, bij SLIKKER, Anna Paulowna Vrij entrée. Te koop: 3 H.A. VAAL ERWTENSTROO F. BLAAUBOER, Veenhuizen, Heerhugowaard, Noord. Gevraagd: Een net DAGMEISJE. J. BOON, Nieuwe Niedorp. Gevraagd: VAST ARBEIDER. liefst met zoon. K. WINKEL, Schagerbrug. Biedt zich aan: Een nette HUISHOUDSTER, m.1., bij man alleen, of beslist klein net gezin, P.G. Br. no. 82 Bur. van dit blad. Gevraagd: 2 a 3 nette COMMENSAALS Mej. KOSSEN, Hoep B 193, Schagen. N. NiedorpWatervogels bekampten elkaar hierna om den derden en vierden prijs. Reeds spoedig is te zien, dat1 deze clubs volkomen aan elkaar gewaagd zijn, het gaat steeds gelijk op. Na een 3-3 stand moeten penaltys weer de beslissing brengen. Watervogels krijgt de derde en N. Niedorp de vierde prijs! De finale West-Frisia IID.T.S. brengt ons heel goed spel van beide zijdien. Bij D.T.S. doet Harry'Kuiper als back zeer goed werk. Na 10 min. spelcns weet de goed spelende W.F. linksbuiten de doelpun ten onhoudbaar voor Wals 1—0. D.T.S., geenszins ontmoedigd, pakt energiek aan. Met 3—1 kwam tenslotte het einde voor West Frisia. r - - JÜMeJLLeJk pia., W. Waard 11.4 sec.; 3. H. Meppelink, Quiclc, Meppel 11.4 sec. Heeren Zw. Estafette: 1. Olympia Wierin gerwaard 2 m. 9 sec. (nieuw record); 2. Spar- ta, Dordrecht 2 m. 14.7 sec.; 3. Quick, Meppel 2 m. 18 sec. Dames Zw. Estafette: 1. Olympia, Wieringer waard 1 m. 4,1 sec. 2. Hercules, Hengelo, 1 m. 6.8 sec. Uitstekende prestaties van onze Noordhollandsche athleten. Onder begunstiging van vrij behoor lijk athletiekweer werden dit jaar de K-N.G.V. kampioenschappen te En schede verwerkt. Ook Olympia te Wieringerwaard was met een flinke ploeg aanwezig en haalde het stoute stukje uit om niet minder dan zes kampioenschappen en twee tweede prijzen in de wacht te sleepen, ter wijl door haar tevens twee K.N.G.V.- records werden verbeterd. Mej. van Balen Blanken verbeterde het record hoogspringen cn bracht dit met een uitstekende sprong op 1,57,1 m. (oud record 1.56Yz tn.) terwijl de ioopers Blok, van Ham, Barsingerhorn cn van Balen Blanken, het Zweedsche estafetterecord om zeep brach ten met een tijd van 2 min. 9 sec. (oud re cord 2 min. 10.2 sec.) In totaal werden niet minder dan 7 records verbeterd. Op de 100 M. werd het record in de 3e serie verbeterd door H. Meppelink, die het bracht op 11.1 sec., in deze serie werd A. Blok uit Anna Paulowna 2e. In de finale evenwel liep Blok een schitterende race en wist zijn eerste kampioenschap te behalen door te zege vieren in 11.2 voor Barsinger horn van Olympia in 11.4 sec. cn Meppelink ook in 11.4 sec. Ook het verspringen heeren bracht Olym pia een kampioenschap, want weer was het A. Blok, die zegevierde met een sprong van 6.40 m. Van Ham had op de 1500 m. weinig strijd en werd eerste in 4 min. 32,5 sec. De Zweedsche estafette voor dames met de loopsters M. Kaan, M. Mink, N. van Ba len Blanken cn B. Oostdijk, werd eveneens een overwinning voor Olympia. Opvallend was hierbij het loopon van mei. M. Kaan van Kolhorn op de 200 m., terwijl zij in de personeele 200 m. 2e werd achter de Ned. kampioene Fanny Koen, in een tijd van 28 sec. Hieronder volgen eenige uitslagen: Heeren 1500 M.: 1. ,T. J. van Ham, Olym pia, W.Waard 4 min. 32.5 sec.: 2. H. Wester hof, Eendracht, Assen 4 m. 37 sec.; 3. W. Moed, Sportlust, Enschede 4 m. 41 sec. Dames 200 M. 1. F. Koen, Hoofddorp 25 sec. (nieuw record): 2. M. Kaan, Olympia W. Waard 2S sec. 3. D. Hammink, Almelo 28,1 sec. Dames Hoogspringen: 1. N. van Balen Blanken, Olvmpia, W. Waard 1.571 M.; 2. B. van Twisk B. G. O., loemendaal 1.47 M., 3. I. Stunt, Emmen 1.37 M. Heeren verspringen: 1. A. Blok, Olvmpia, W. Waard 0.40 M.. 2. F. Toxtor. H. G. O.. Hen gelo 6.27 M. 3. 1». T. v. d Klinkenberg, B G. O., Bloemendaal 6.22 M. Hoeren 100 M: 1. A. Blok, Olympia W. Waard 11.2 sec.; 2. N. Barsingerhorn, OLyrn- Bijzondere militaire maatrege len in verband met de huidige omstandigheden. Naar wij vernemen zijn, als gevolg van de verlenging van den eersten oefentijd, de dienstplichtigen der lichting '38 II behooren- dc tot de eerste bataljons der regimenten infanterie op 2 September j.1. overgegaan naar de grensbataljons, ter vervanging van de dienstplichtigen der lichting 1938 I, die op dienzclfden datum met groot verlof zijn vertrokken. Op 2 September zijn derhalve de nieuwe grensbataljons hun nieuwe garnizoenen bin nengerukt. In de eerstvolgende dagen wor den, teneinde deze bataljons zoo spoedig mo gelijk gereed te doen zijn voor de hun toe gewezen laak, do daartoe noodige oefenin gen gehouden. Gelet op de huidige omstandigheden ziin tevens de onderdeelen van het korps mili taire politietrocyien, die met de bataljons moeten samenwerken, in die oefeningen in geschakeld, terwijl mede de dienst op tele graaf- en telefoonkantoren is uitgebreid. Lintjesgeknoei Wetswijziging gevraagd om mis bruik tegen te gaan. De oud-hoofdinspecteur van politie Th. M. Lucas te 's Gravcnhagc, heeft aan den mi nister van justitie een adres gezonden om wetswijziging te verkrijgen van art. 435 sub 1 wetboek van strafrecht, dat niet strafbaar stelt het dragen van enkel een lint van een Nedcrlandsch ordeteeken zonder daartoe ge rechtigd te zijn, hetgeen practisch neerkomt op liet zich straffeloos kunnen tooien met eonig lint van een Nedcrlandsch ordetee ken, zonder ooit eenige onderscheiding te hebben gekregen, hetgeen door sommige op lichters bij hun praktijken werd toegepast. Mede komt hij in zijn adres op tegen het dragen van een lint van een hoogere or de dan waarmede men onderscheiden is, wat door dezelfde wetswijziging kan wor den voorkomen. SCHAGEN KINDERSPELEN OP HET SPARTA- TERREIN. Eendrachtig viert de Schager schooljeugd hedenmorgen feest op het groote Sparta- terrein. Op het moment dat we dit verslag schrijven zijn de uitslagen van de verschil lende wedstrijden nog niet bekend. De meis jes en jongens vermaken zich uitstekend. Ken zware taak heeft de leiding, de heeren 't Hoofd, Settels en Benooij om al dat jonge volkje in toom te houden, maar 't gaat uit stekend! De radioinsta-llatie van den h$ea* Jn. Groot doet vroolijkc muziek hooren. Druk zijn de meisjes bezig met vlaggetjes in een stoof te dcponecren, ballen op een bordje te balanceercn, de wasch op te han gen, en rennende voort een draad door 't oog van een naald te wurmen. En de jon gens zijn aan 't blokrapen, aan 't zakloopen, kruipen onder 't zeil door, kortom het is een kleurig, fleurig geheel. Natuurlijk oranje viert hoogtij, strikken, vlaggen, sjerpen, wat niet al. Een lekker zonnetje aan de blauwe lucht, het staat er goed voor, vandaag! Het anti semietisme in Italië Bourgeoisie van vijandigheid te gen fascisme beschuldigd. Sedert de% maatregelen tegen de Joden in Italië is in*de Italiaansche pers een extre misme merkbaar, dat zich ook keert tegen hen, die niet voldoende antisemiet zijn. De „Lavoro Fascista" schrijft o.a. dat het fascisme de mentaliteit, welke uit het oude Italië is overgebleven, en welke de geheelc wereld dient, zonder iemand vrees in te boe zemen, verfoeit. Het blad keer zioh voor al tegen de bourgeoisie, welke wordt be schuldigd van vijandigheid tegen het fas cisme, onder invloed van de Fransche bour geoisie en de Joodsche intelligentie. Joodsche professoren ontslagen. Vol eens de ministcrieele decreten zijn aan de universiteit van Turijn 50 professoren ontslagen, aan de universiteit van Florence veertig en aan de universiteit van Milaan twintig. Zij namen bijna allen vooraan staande plaatsen in. ALKMAAR, 2 Sept. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 7100 stuks, verkocht 6500 stuks, priis f 19.5022, Ed kruid, aanbod en verkocht 200 stuks, prijs f 21.Totaal: aanbod' 7300 stuks., verkocht 6700 stuks. Aanwezig 1' fabriek. ALKMAAR, 3 Sept. 193S. Op de heden gehouden botcrniarkt werd betaald voor groothandel 65—70 cent cn kleinhandel 7072/4 cent per 24 k.g. Han del matig. Kippeneieren (groothandel) f 3.75f 5.10 cn Eendeieren geen noteering. Handel stug. ALKMAAR 3 Sept. 1938. Aanvoer 1S0.000 kipeieren 4.455.50; Kui ken ei 34.55; Eendeieren prijzen f 3.303.70 WARMENHUIZEN, 3 Sept, Schotsche muizen 3.10, rd. grove 2.20—2.40, id. drielingen f 22.70, eigenheimers 2.401 2.S0. blauwe aardappelen 3.gele nep 5.30 —5.50, uien 2.803.20. id. drielingen 2.40 2.60, id. grove 3.39-3.50, bintjes 1.80—2.40, roode kool 2.10—3.10, gele kool. 4.60, witte kool 1.10—1.70, slaiboonen 21.7027, bieten 12.40. Aanvoer: S7.400 Kg. aardappelen, 2900 Kg. gele nep, 7025 Kg. uien. 4700 Kg. roode kool, 850 Kg. gele kool. 20300 Kg. witte kool, 970 Kg. slaboonen, 1000 Kg. bie ten. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Servt. Aanvoer: 8250 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 2.90, eigenheimers 2.70—2.80, hl. dij t0 2.00—3, 6750 Kg. uien 2.S0—3.30, drielin gen 2.80—3, grove 3.50—3.50, gele nep 5.50— 5.60. 2900 kg. peen 3.30—3.60; kleine 1.60; 700 kg. spcrcieboonen 22.6028; 3650 kg. kroten 260 3.40; 11000 kg. roode kool 2.303.10 44000 kg witte kool 1.301.50; 4600 kg. gele kool 4.30—6; 48 kg. bloemkool 12.8013.20; dito 2e soort 4.20—6.10; 8 kg. druiven: Alicanf f 38.80. NOORD SCHA RWOUDE, 5 Sept. Aanvoer: 9700 Kg. aardappelen: Scihotsche muizen 2.60, r. duken 1.50, eigenheimers 2.50, hl. dito 2.602.70. Bevel. 2.—. 3100 Kg. uien 2.402.90, drielingen 2.602.70, grove 33.30, gele nep 5.205.50. 175 Kg. poon 0.00. 3625 kg. spcrciboonen 36.7038.30; 850 kg. roode kool 1.80; 28600 kg. witte kool 1.30 1.60; 39400 poofanrdapnelon kw. A 35—55 4.20—4.50; 28—35 4.80—5; B 28—35 4.20; ïde- al A 3555 4.50; Ronde dus 2835 f 5 ALKMAAR, 5 Sept. Ter veemarkt waron boden aangevoerd: 10fi vette koeien f 170-280, graskalvoren f 35—55, 30 vette kalveren f 50—70, por Kg. 60-80 ct. 45 nuchtere kalveren 10—20; 33 vette scha pen 22—25; 328 vette varkens 0.53—0.56; handel stug.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3