Landbouw- cursus E DKW JAN M0EJES Ernstig auto-ongeval MAARIJE VAN WIELEN. Alke Aaltje Anna Paulowna Dekzeilen H. SCHRIEKEN Verbruik 1 Liter op 16 Kilometer Morgen de critieke dag? De algemeene opvatting te Praag is, dat morgen, 15 September, de datum waarop te Aussig het Su- detenduitsche congres zal worden geopend, de volgende critieke dag dag zal zijn. Indien dan nog geen regeling zal zijn tot stand gekomen, zal de kwestie van de volksstem ming zeer zeker formeel aan de orde worden gesteld. ANNA PA ULOWNA aanvang middenstandscursus. Gisteravond is in school I de cursus van het Instituut voor Mliddenstandsontwikke- Jing aangevangen met 24 deelnemers voor den gewone- en 15 voor de spoedcursus. Loco-burgemeester Keuris, wethouder Op 't Veld en de gemeentesecretaris gaven door hun' aanwezigheid blijk van hun be langstelling en werden door den heer C. Kaan, voorzitter van het gevormde school- lestuur welkom geheeten. Ook het bestuur van do middcnstandsvereeniging, de heeren Mol en Den Hartog, die het onderwijs zul len geven, de pers en de cursisten riep spr. een welkom toe en uitte den wensch dat de cursus in alle opzichten «mocht slagen. De loco-burgemeester verzekerde, daJt bet gemeentebestuur het tof stand komen van den cursus toejuichte. Er is een tijd geweest, zei spr., dat een deel van den mid denstand zich niet veel aan vakkennis en andere ontwikkeling gelegen liet liggen. Men stichtte maar winkeltjes en begon zaken. Men kon spreken van een chaoti sch en toestand. De regeering greep dooi de vestigingswet in. Het peil van den mid denstand behoort hooger te worden en zoo zal ook hier ter ontwikkeling deze cursus ..gehouden worden. Spr. hoopte, dat zij mocht slagen, clan zou uit den slechten tijd nog iels goeds geboren zijn. De heer Mol sprak, mede namens z'n [f collega den heer Den Hartog de hoop uit, dat met medewerking van allen de cursus Jeen goed verloop mocht hebben. Ook hij J lichtte het „waarom" van de vestigingswet rtoe en., complimenteerde het schoolbestuur en vooral den heer B. Zon voor het vele werk dat de oprichting van den cursus .vooraf ging. De heer Kaan tenslotte dankte alle he il tóngstellenden voor hun aanwezigheid en "l de heeren Keuris en Mol voor het gespro- 1leene, waarna hij de leiding aan de cursus leiders overdroeg. BERGEN De heer A. P. Punt alhier is met ingang Donderdag 15 Sept. a.s. benoemd tot volon tair ter secretaris der gemeente Warmcn- huizen. Nieuwe onderwijzeres. Tot tijdelijk' onderwijzeres aan de school Van de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonder wijs te Bergen is benoemd mej. A. ITazes te Alkmaar. „JE GELD OF JE LEVEN..." Nachtelijke overvallen. -Dezer dagen is tweemaal 's nachts aan j huizen van ingezetenen dezer gemeente met geweld getracht geld af te persen. Een mans- persoon belde daartoe 's nachts met. eenig Voorwendsel bij een inwoner aan en tracht- e dan onder het roepen: „Je geld of je le- ven" den bewoner te dwingen tot afgifte van geld. Aangezien in heide gevallen de belaagde lersonen luidkeels om hulp riepen, was de dader genoodzaakt op de vlucht te slaan. Een der aangevallenen was zelfs zooda nig gewond, dat. hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. n, t De politie stelde aanstonds een onderzoek ;ec en an'estQerde den 27-jarigen J. J. alhier, ris i De5,'e een volledige bekentenis af en ls Ier beschikking van de Justitie te Alk- ;dJ haar gesteld. HEER-HU GOWAARD DE DYSENTHERIE BEZWOREN? Na nog een enkel dysenteriegeval in het laatst der vorige weck hebben zich tot nu toe geen nieuwe gevallen meer voorgedaan. Wel nemen we waar, dat de bevolking ge- peigd is iets zeer spoedig als dysenterie te beschouwen en soms doen geruchten de ron de, die naderhand blijken iederen onder- .i'oncl te missen. Mond en klauwzeer. Ook in onze gemeente werd een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Naar we i'cmamcn betrof het geen op de markten ge tocht vee. De kerkgangers leeren nieuwe wijzen. Maandagavond had in de Ned. Herv. kerk Mider leiding van Ds. v. d. Kam een samen komst plaats welke tot doel had de gemeen- bekend te maken met de zangwijze der nieuwe gezangenbundel. Nadat onder lei- {mg van den heer Pluister uit Obdam door net koor enkele liederen waren voorgezon gen, heeft, eveneens onder zijn leiding de ge len rneente het eerst de nieuwe wijzen gezon- :om gen. der. Onder begeleiding van den heer Koeten °t op de viool werden mede door den heer rnnster enkele solonummers op het nieuwe [ril, orgel gespeeld. Met een improvisatie op het orgel werd reljiOm ongeveer 10 uur de zeer goed geslaagde avond beëindigd. Z1JPE ■o Bouwvergunningen. en hebben de volgende bouwver gunningen verleend: 1,1 v™,1!11 J' Verduin te Alkmaar tot het her- ■n„ÏÏÜïl van ecn boerderij met woning te "A" int aan Th. Volkers te Oudesluis tot net bouwen vaneen bergplaats. 'iii; Mond- en klauwzeer. Kffcnnt!rt L 1 f z,ch wedei'om een geval van iX! van dl f UTeir voor en wel bii bet vee g: I an heer A. K. te Zijpersluis, Ged. Staten van'Noord Holland hebben aan hèt gemeentebestuur alhier voorwaar delijk ontheffing verleend van de desbetref fende verbodsbepaling van het Wegenre glement voor het dempen van de sloot, ge legen tusschen het terrein der O. L. school te St. Maartensbrug en den openbaren weg. Goedkeuring gemeeniebegrooting Ged. Staten hebben hunne goedkeuring gehecht aan de begrooting dezer gemeente van den dienst 1938. SCHAGERBRUG. Bouw woonhuis. Naar men ons mededeelt, is de timmer man D. Veul te 't Buurtje voornemens al daar een woonhuis te bouwen op de voorma lige trambaan aan den Ruigeweg. Harddraverij. Onder begunstiging van schitterend weer had alhier j.1. Dinsdagmiddag de jaarlijk- sche kortebaandraverij plaats op den Scha gerweg alhier. Nadat verschillende spannende ritten te zien waren gegeven luidde de uitslag: le prijs f200.— zus Braun van stal Valkeveen, berijder W. Geersen, 2e prijs Aura V van J. Haan, berijder J. Vergaai, 3e prijs Rose Mor gan van K. Wijk Hz., berijder A. Witte veen, 4e prijs Welkom van M. Kout, berijder J. van Leeuwen Jr. Een prijs van f10.uit geloofd door den heer W. J. F. van Erp te Schagen voor den pikeur van het winnende paard, viel ten deel aan den heer W. Geer sen. De courêe was reeds voor 5 uur afgeloo- pen, hetgeen zijn reden wel vond in het feit, clat er slechts enkele kampritten moesten worden gehouden. Er was tamelijk veel publiek op het ter rein aanwezig. Na afloop van de draverij werden in de zaal van den heer Kuiper de prijzen met 'n vlot, toepasselijk woord uitgereikt door den Voorzitter van Voorwaarts, den heer G. Vis ser. Spreker constateerde, dat de draverij uit sport-oogpunt bezien schitterend geslaagd was, al noemde hij het jammer, dat de finan- cicele uitkomsten voor de vereeniging zeer onbevredigend waren. Spreker dankte de eigenaars en de pikeurs der paarden en riep medewerking in de vereeniging te steunen door de draverijen ook in de toekomst steeds te komen bezoeken. De heer Visser deelde nog mede, dat het startsysteemGomé (Me- demblik) zeer goed heeft voldaan, terwijl hij tenslotte zijn spijt er over uitsprak, dat de cere-voorzitter van „Voorwaarts", de heer De Moor, niet bij de draverij tegenwoordig kon zijn. WARMENHUIZEN Vijfjarig kind onder een luxe auto; vreeselijk verwond en dat op haar verjaardag! Chauf feur treft geen schuld. Dinsdagmorgen omstreeks 10 uur is aan •den Oudewal alhier een ernstig ongeluk gebeurd. De melkrijder Boekei was bezig jmet bussen melk op zijn auto te laden, zooals iedere morgen dit vaste gewoonte is. Toen hij hiermede gereed was, reed hij langzaam weg; inmiddels was het vijf jarig dochtertje van het echtpaar Koorn ko men aanloopen, die de auto volgde en vast hield. Plotseling schoot zij achter de melk auto Weg, toen juist uit de tegenovergestelde richting een luxe auto passeerde, waar door het. kincl werd gegrepen en tegen den grond werd gesmakt. I-Iet. geval liet zich zeer ernstig aanzien. De. ontboden geneesheer Dr. van I-Iesteren en Zuster Heman ter Burg waren spoedig ter plaatse waarna laatstgenoemde het kind heeft ver bonden en arm en beenen beeft gespalkt. Het patiëntje hield het bewustzijn, waar door wordt verondersteld, dat geen inwen dige kneuzingen zijn veroorzaakt. Van deskundige zijde werd bevestigd, dat het. kind had bekomen een gekneusde kaak, gebroken been, gebroken arm en een ge broken voet. Per auto is het arme kind onder leiding van Zuster Heman ter Burg naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De bestuurder van de luxe auto was ge heel van streek, maar treft absoluut geen schuld. Ben tragische bijzonderheid is, dat de arme kleine gisteren juist jarig was. Uitslag etalagewedstrijd. De alhier gehouden etalagewedstrijd, wel ke in verband met den Nationalen feestdag was georganiseerd, zijn aan de onderstaan de nersonen prijzen toegekend: le prijs A. H. cle Geus 26V2 pnt; 2e prijs H. Kauw 26 p.;, 3e prijs Jac. Heman 24*/» p. De pu blieksprijs is ten deel gevallen aan J. te Buck. Zij, die niet, hun uitslag bet meest in de lijn van de Jury kwamen zijn: le prijs Jb. Gut-ker Jz., 2e prijs J. Groot Pz., 3e prijs J. Renipt. OUDE NIEDORP FLORALIATENTOONSTELLING. Hieronder laten wij de behaalde prijzen volgen, die op de gehouden floraliatentoon- stelling werden toegekend: Afdeeling bloemen. Binnenserie: le pr. mevr. P. Meereboer; 2e pr. mevr. M. Poen; 3e pr. mevr. S. Kos; 4e pr. mevr. P. Blokker. Buitenserie: le pr. mevr. W. Heinis; 2e pr. mevr. J. Buisman; 3e pr. mevr. J. van Zoonen; 4e pr. mevr. H. Kriller. Dubbele serie: le pr. mevr. H. Blanken, 2e pr. mevr. A. v. Stipriaan; eervol mevr. D. Kriller. Mooiste plant: Begonia: le pr. mevr. S. Doorn; Sertomium: le pr. mevr. Jb. Bood; Geranium: le pr. mevr. E. Dekker; Bolbego- nïa: le pr. mevr. D. Kriller; Fuchsia: le pr. mej. Jo Doom; Aqueratum: le pr. mevr. AL SI ij boom. Bloemstukken: gevulde mand: le pr. mevr. J. Doorn; gevuld bakje 2e pr. mej. H. Mal let; mand met dahlia's 3e pr. mevr. J. Buis man; eervol mevr. J. Biersteker. Snijbloemen: Zinia le pr. mej. H. Mallet, Gladiolen 2e pr. mevr. C. Kroon; Asters, eervol mevr. J. Buisman; Riddersporen eer vol mej. H. Mallet; Dahlia's le pr. mevr. H. Blanken; 2e pr. niet toegekend. Vrije inzending voor leden-; lieden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtge- noote, Moeder en Be- liu wdmoeder, Mej. in den ouderdom van 68 jaar. Allen die haar ge kend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. G. BOBELDIJK. N. BOBELDIJK— Moeijes. F. MOEIJES. Terdiek, Nieuwe Niedorp, 13 September 1938. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 17 Sept., 2 u. n.t., te N. Niedorp. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van on ze Dochter, ABR. ROMAR. ALIE ROMAR—Beikes. Breezand, 13 Sept. 1938. Stoomweg 57, Aangifte voor 25 September bij N. RAAP. Te koop gevraagd: IEPEN BOOM EN, Levend of ziek. Brieven: Groo- tcbuurt A 103, Wieringerwaard Aanvang der nieuwe lessen. Dames, leert nu naaien en knip pen 50 cent p. week. Tevens wordt alle voorkomende Da mes- en Kinderkleeding naar maat gemaakt. Knippatronen, Pasklaar maiken, enz. J. C. KRAP, Oudesluis. Zie onze groote keuze WIELPLOEGEN, 5-balks ijzeren en houten Egge. Vraagt U prijs van Vleesch- houw Bietenmachines. Onderdeelen van verschillende ploegen. Nog eenige gebruikte Ploegen Prima Kunstmeststrooiers. Welmo van Driel, de wonder- machine. Gratis inlichtingen zonder verplichting. CORN. DISSEL, 1 Landbouwstr. 124. Schagen. Donderdag op de.Laan. Te koop: Gebruikte, huur en nieuw, 24. 30 en 48 M2. Ook Juttekleeden. 120 M2. Vloerhout, 4 tot 7K M. lang. 20 Platen voor Brugdek, 25 bij 7 C.M., 4 M. - 20 M. Dak- gooten, 10 eiken Palen, 2 stalen Spoorrails, 9 M.; Groote Vaten, 20 grenen Balken, 6 tot 9 M. lang. 6 ijzeren Rijplaten, 2 M. 4 Voerkisten, l Ladder, 7 M., 1 Trap, 4.20 bij 1 M. SCHAGEN. TEL. 1. Te koop: Antieke KOPEREN KETELS, Aschbakjes, Braadpan, Vijzel- tje. Tinnen maten, Haardstel, Tabakspot, Tuimelaar (nikkel), Friesche Klok, Friesche Scheep jes klok, Friesche Stoeltjes klok met datum. C. BONTES, Heerenboschstr. E 72, Schagen. Tel. 104. T ROOKT HOLLAND-INDIË SIGAREN, 30 et. per 10 st. Ook kistjes van 25 en 50 st. Beslist prima. Pa. Jb. MOLENAAR Schagen. Nog steeds de meest economische vierpersoons wagen ter wereld. GROOT in hoedanigheid, klein in kosten. Vraagt inlichtingen en demonstratie bij den hoofdverte genwoordiger, Heerhugowaard, Telefoon 26 Te koop: Een flink BURGERW OONHÜIS, met grooten stal, staande in de Hoep. te Schagen. Te bevragen bij J. BAKKER, timmerman, Schagen. Te koop: LADDER, Baljurk, tafels, vergasser, spiegel, vloer zeil, vloerideed, balmasquépak- je, dekens, cocos en wollen loo- pers. Magnusstraat 180, Scha gen. Te koop: le kwaliteit SLINGERHONING, 40 cent per pond. R. SLAG TER, Tweewegen, Wieringer waard. Voor direct gevraagd: Flinke SCHILDERSKNECHT, bij D. DIRKMAAT, Noordsohar- woude. NETTE WASSCHEN gevraagd aan huis. Adres: P1ETER BREED, Molenvaart, Kleinesluis no. 129. Te huur: NETTE WONING E. DE BOER, Groote Sloot, St. Maartensbrug. Een nette KAPPERSLEERLING gevraagd, bij R. P. v. HALM. Kapper, Schagen. Begonia Multiflora: le pr. mevr. A. van Zoonen; Ster van Bethlehem 2e pr. mevr. L. v. Rijn; Bolbegonia 3e pr. mevr. C. v. Zoo nen; Geranium 4e pr. mevr. II. Kriller; Moederplant eervol mevr. M. Poen; Cactus le pr. Mej. J. Hopman; 2e pr. mevr. J. Doorn. Vetplant le pr. mevr. C. Knip; 2e prijs niet toegekend. Vrije inzending niet leden: Asters 2e prijs mej. C. Koning Langereis); Planten van de schoolkinderen: Afrikaan, le prijs Arie van Zoonen; 2e prijs Marian- neke Blanken; 3e prijs Rem Heinis! 4e prijs Jb. Berkenbosch; 5e pr. Nic. Kroon, Ilane- kam: le prijs Marietje Frederiks; 2e prijs P. v. Leijen; 3e prijs Louis Leek; 4e prijs' Jel- tje van Leijen; 5e prijs Puk van Leijen; 6e prijs Jaap Doorn; 7e prijs Marianneke Blan ken. Afdeeling Huisvlijt: Wolborduurwerk: le prijs mevr. J. Biersteker; 2e prijs mej. Mal let, eervol mevr. D. Kriller en mevr. P. Hei nis. Kussens: le prijs mevr. II. Kriller, 2e prijs mevr. D. Sanders, eervol mej. M. Kil ler en mevr. H. Kriller. Spreien en onderspreien: le prijs mej.'M. Boontjes; eervol mevr. W. Langedijk. Breiwerk; le prijs mevr. J. v: d. Molen; 2e prijs mevr. J. Biersteker; 3e prijs mevr. P. Meereboer; eervol mev. Th. Borst en mevr. W. Klijnsma. Fijn Borduurwerk, le prijs mej. M. Kriller 2e prijs mevr. Schreuder; 3e prijs mevr. D. Kriller; eervol mevr. Schreuder en mei. M. Killer. Haakwerk: 'le pr. mej. C. Rootjes, 2e pr. mej. M. Kriller eervol mej. M. Boontjes. HandAverk kinderen: le prijs Mar'ha Schroo- der; 2e prijs Rie Meereboer Pdtr.; eervol Gerie Fijma. Teekenwerk kinderen van leden: le prijs Jn. Biersteker; 2e prijs Rie Meereboer Pdtr. 2e prijs Maarten Dekker. Photo's: le prijs J. van Zoonen. Teekenwerk: le prijs mej. H. Mallet; 2e prijs niet toegekend; 3e prijs mej. M. Kriller Knutselwerk: le prijs niet toegekend; 2e prijs C. Kroon. Inzending.van nietdeden: Wol bord uurwerk: le prijs mevr. Taale- Bos, Den Haag; eervol mevr. In 't Veld, Ju- lianadorp. Spreien: lc prijs mevr. Pijper-Vroegop, N. Niedorp; 2e prijs mevr. M. Fransen-Bart, Winkel; eervol mej. v. d. Pol, Maassluis, en mevr. Pijper, Nieuwe Niedorp. Onderspreien: le prijs mevr. A. Jes-Blok- ker, Nieuwe Niedorp; eervol mevr. G. Man- tel-Heggclaar, Nieuwe Niedorp. Kussens: le'prijs mevr. T. Uitenthuis- Zander, Abbekerk; eervol mej. A. Over toom, Heerhugowaard. Breiwerk: le prijs mevr. v. d. Pol, Maas sluis; 2e prijs mevr. Kaaij-Speets, Winkel; 3e prijs mevr. Ouwenhoek-v. d. Pol, Maas sluis; eervol mevr. H. Helleman, Oude Nie dorp: mevr. Prins-Hoogland, Schagen. Fijn borduurwerk: 1e prijs mevr. Taale- Bos, Den Haag; 2e prijs mevr. Pijper-Vroeg op, Nieuwe Niedorp; 3e prijs mevr. C. Bak- ker-Sieuwertsen, Amsterdam; eorv. mej. N. Berg en mevr. Taale-Bos, Den Haag. Haakwerk: le prijs mej. N. Berg, Nieuwe Niedorp; 2e prijs mej. L. C. v. d. Ham, Maassluis; 3e prijs mevr. A. Jes-Blokke.r, Nieuwe Niedorp; eervol mevr. M. Fransen- Bart, Winkel en mevr. Uitenthuis-Zander, Abbekerk. Photo's: le prijs Dr. C. Postma, Bussum. Schilderwerk: lc prijs T v. d. Eng, 't Veld; eervol J. Kwantes, Winkel. Teekenwerk: Kinderen: le prijs niet toege kend; 2e prijs niet toegekend: 3e prijs Louis Bart, Winkel; eervol P. Wijn, Hilversum, eervol S. Chatillon, Oosthuizen, eervol N. v. Baar, Zijdewind. Teekenwerk schoolkinderen: le prijs Piet Persijn; 2e prijs Maarten Dekker; 3e prijs Jeltje van Leijen; eervol Rie Meereboer Jdtr; Gcrrit Bruin, Jan Biersteker en Jac. v. Rijn. Afdeeling fruit: Tafclappelen le prijs A, Beets 2e prijs S. Veen; 3e prijs H. Schroo- der, eervol J. v. Zoonen. -Keukenappelen: le prijs C. Slijboom; 2e prijs J. v. Zoonen; 3e prijs A. Beets, eervol P. Blokker. Collectie appelen: le prijs J. v. Zoonen; 2e prijs S. Veen; 3e prijs A. v. Zoonen, eer vol P. Blokker. Tafelperen: le prijs H. Fijma; 2e prijs J. v. Zoonen; 3e prijs A. Beets, eervol A. W. Feijs. Keukenperen: le prijs Jb. Doorn; 2e prijs A. Beets; 3e prijs mevr. G. Pijper—Kooij; eervol A. v. Zoonen. Collectie peren: le prijs D. Ott; 2e prijs A. W. Feijs; 3e prijs S. Veen; eervol A Beets. Pruimen: le prijs Jb. Doorn; 2e prijs A. Bart. Ter opluistering waren ingezonden: Ja- pansche wijnbessen: eervol A. v. Zoonen; Aardbeien: eervol F. Leek; Sierkalebassen: eervol J. Buisman. Afdeeling land en tuinbouw: Blauwe eigenheimer: le prijs A, v. Stipriaan; 2e prijs S. Doorn; 3e prijs J. Klaver; eervol L. de Wit. Schotsche muizen: le prijs C. Knip; 2e prijs J. Liefhebber. Schotsche poters: le prijs P. Heinis; 2e prijs J. Klaver. Zeeuwsche blauwen: le prijs J. Scher mer. Witte Eigenheimers: J. Buisman. Souvenir: eervol D. Kriller. Bevelanders: Eervol C. Knip. Roode Schotsche muizen le pr. J. Liefhebber Roode robijn: eervol D. Sanders. Blauwe Eigenheimers Poters: le prijs P. de Geus; Slaboonen: le pr. J. Meereboer; le prijs J. Schermer; 2e priis II. Fijma; 3e prijs W. Langedijk; eervol J. Buisman en A. v. Stipriaan. Snijboonen: le prijs W. Lange dijk; 2e pr. W. Heinis; ervoel D. Joon; Roode bieten; le prijs J. Bood; 2e prijs A. Klomp; 3e prijs C. de Ruiter; eervol W. Hei nis. Uien: le pr. A. Nieuwland, 2e pr. W. Heinis Peulvruchten: le prijs E. Dekker, 2e prijs J. Barten; 3e prijs A. Bakker, 3e prijs P. Borst; Rabarber: le prijs J. Buisman, 2e pr. J. Bood; eervol D. Joon; Komkommers: le. prijs H. Kriller; 2e prijs A. Klomp, eervol J. Doom: Andijvie; le prijs W. Heinis; Deen- sche Kool; le prijs C.. Knip, ?e prijs A. Beets eervol A. van Stipriaan, Roode kool: le prijs A. Klomp; eervol A. Nieuwland. Groene kool le prijs P. de Geus. Voerbieten: le prijs J. Schermer, 2e prijs J. Buisman, eervol L. de Wit. Boerenkool: le prijs A. de Wit, 2e prijs B. Persijn; eervol H. Berkenbosch. Wortelen: le prijs C. Knip; eervol J. Kla ver; Spinazie: eervol C. v. Zoonen; Augur ken: le prijs J. Meereboer; eervol P. Heinis. Bij de attracties werden de volgende prij zen behaald: In de flesch waren 591 knikkers: mevr. J. van Zoonen raadde 590 knikkers en behaal de hierdoor den prijs; de naam van de pop was Wilhelmina. 9 personen raadden deze naam, bij loting werd de prijs toegekend aan D. Kriller. Busgooien: J. van Zoonen le pr„ 43 p., 2e pr. hij loting toegekend aan A. Klaver. Biljart: le pr. J. Biersteker, 61 p., Kegelen: le pr. C. v. Zoonen 32 p., 2e pr. Dr. Schreu der 24 p. De hoofdprijs van de verloting werd ge wonnen door A. Bart te Verlaat met num mer 63 Deze prijs bestond uit een fiets G. de Heer won de stoel met nummer 153. Bij de sluiting dankte de voorz. de heer F. Leek, voor de verleende medewerking, zoowel van de zijde van de inzenders als van de organisatoren en wekte allen op om zich voor het volgende jaar weer klaar te maken. De slotavond kenmerkte zich door een zeer gezellige stemming, waartoe zeker heeft bijgedragen de band van den heer Bakker te Barsingerhorn. 'T VELD. Roodvonk. Bij een der schoolkinderen alhier is dezer dagen roodvonk ^geconstateerd. ONZE SNELLE „NIEUW-AMSTERDAM". De „Nieuw-Amsterdam", die uit New-York vertrok op Dinsdag 6 September om 12 u. 4 m. plaatselijken tijd en gistermorgen te 6 u.' 42 m. Amsterdamschen tijd te Rotter dam aankwam, heeft, den overtocht vol bracht in 6 dagen, 13 uur en 18 minuten. Dit is de kortste reisduur, binnen welken tot. nu toe een Nederlandsch schip het tar- ject over den Atlantischen Oceaan heeft afgelegd. SCHAGEN STAND DER WERKLOOSHEID! Op Zaterdag 10 September stonden 3Q werkloozen ingeschreven, waarvan 17 in de steunregeling; 3 werkloozen maken een wacht week door, terwijl 10 werkloozen uit hun bondskas trekken. 'ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 10 September stonden 31 ar beiders als werkzoekenden ingeschreven, waarvan: 8 grondwerkers, 4 timmerlieden, 1 metselaar, 1 opperman, 1 afschrijver, 1 arbeider-chauffeur, 1 walsmachinist,, 7 landarbeiders, 5 losse arbe«iders, 1 stoffeer der en '1 magazijnbediende. In de week van 6—11 Sept, 1937 stonden 40 arbeiders ingeschreven. Hiervan werk ten er 5 in de centrale werkverschaffing Waard en Groetpolder, terwijl 11 arbei ders in den „steun" waren. TOEWIJZING LICHTING 1939. Van de lichting 1939 is toegewezen aan het Korps Motordienst, Theodorus Nicolaas Bleeker. Het garnizoen is Haarlem, terwijl het tijdvak van inlijving is 110 Octoher 1938. BOUWPLANNEN. Naar wij vernemen zal het huis aan de Loet, vroeger bewoond door Mevr. Wed. D. Keet en eigendom van den heer J. Kees man, alhier worden verbouwd tot een kap perszaak. De heer Joh. Bremer, zal zijn zaak, wel ke thans in de Regentenstraat gedreven wordt, t.z.t. hierin vestigen. WARMENHUIZEN, 13 Sept. Schotsche muizen f 3.Frübmölle 1.70, bintjes 22.90, eigenheimers 2.302.80, snij boonen 415, gele nep 5.105.30, uien 2.40 2.80, drielingen 1.802, grove 3.10—3.30, goedgekeurde eerstelingen 28-35 4.70, 35-55 4.20, peen 2.502.60, roode kool 1.502.60, gele kool 1.30—2.20, witte kool 1—1.20, ïd. per wagons 108.slaboonen 13.1016.8C0 bieten 1.802.60. Aanvoer: 59.150 Kg. aard appelen, 1425 Kg. gele nep, 9600 Kg. uien, 140 Kg. snijboonen, 13.900 Kg. roode kool, 7400 Kg. gele kool, 6100 Kg. witte kool, 800 Kg. peen, 1900 Kg. slaboonen, 800 Kg. bieten, 23.900 Kg. goedgek. eerstelingen. NOORDSCHARWOTTDE, 14 Sept.. Groote muizen 2.30, r. duken 1.301.40, hl. eigenh. 2.40—2.70, Bevel. 1.80, uien 2.40— 2.80, drielingen 2^-210, grove 3.303.50, gele nep 5.20—5.40, peen 2.20—2.30, kleine peen 1.101.30, sperciehoonen 10.9014.70, kroten 0.902.20, roode kool 1.302.10, witte kool 1—1.10, gele kool 1.50—1.70. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Sept. Aanvoer: 11300 Kg. aardappelen: eigenh. 2—2.10, hl. dito 2.50—2.70, 14000 Kg. uien 2.402.70, drielingen 1.90—2, grove 2.90— 3.10, gele nep 5.40—5.50, peen 1.80—2.70. 1750 kg. sperciehoonen 10.10—15.30; 6 dui zend kg. kroten 2.40—2.80; 40 duizend kg. roode kool 1.30—2.40; 13 duizend kg. witte kool 0.90—1.10; 25 duizend kg. gele kool 12.60; 1000 kg. bloemkool 5—7.40; idem •2e-soort 1.501.60; 400 komkommers 1—1,5b

Schager Courant | 1938 | | pagina 3