T Het wittekool-contract in werking De laatste dag der Nationale Kolfwedstrijden Ivorol is tandpasta en mondwater tegelijk, want r Arrondissements rechtbank te Alkmaar De brandstichtii j B te Kolhorn Bestuursvergadering Noordermarktbond. van den Het bestuur van de veilingvereen. „De Noordermarktbond" vergaderde Dinsdag middag in liet vergaderlokaal van de vei ling. Voorzitter, de heer J. Kliffen, opende de vergadering met welko' 1. In verband met een opmerking over de slechte reparaties van de goot, deelde voor zitter mede, dat een onderzoek is ingesteld Er werd wel cenige nalatigheid geconsta teerd doch de leverancier wilde geen nieuw voor oud geven. Voor f 110.wilde de leve rancier de noodigc herstellingen aanbren gen, hetgeen een reparatie bcteckcnt van één derde. Het Dag. bestuur heeft dit aanbod aan genomen. Het betwijfelt echter of men dan de zaak in orde zal hebben. Het bestuur ging hiermede accoord. De omzet in de maand Augustus was. f 110.324.18, in dezelfde maand van 1937 f 105.669.—. Het dag. bestuur heeft een vergadering bijgewoond over de t heffen wittekoolregeling. Behoudens de goedkeuring van den Minister is een contract aangegaan door de veilingsvereenigingen, de zuurkoolfabrikanten en de Ned. Gr, en Fruit-Centrale. Dit contract gaat heden, Dinsdag, in. Het contract houdt in, dat de zuurkool fabrikanten van elk vat f 1.- in een pot storten. De inhoud van die pot wordt later ver deeld over de wittekool. De minimumprijs is van nu af f 0.90 per 100 k.g. De heffing gaat eerst in op 19 September a.s. De vei lingen zullen moeten opletten, dat de wit tekool niet wordt ingemaakt door een fa brikant, die niet bij het contract is aange sloten. De wittekool welke thans verbouwd wordt, zullen moeten worden aangevoerd, verdeeld over het tijdvak tot 1 November. Daartoe zal een inventarisatie worden ge houden, om den aanvoer te verdeelcn. Gewaarschuwd werd geen onjuiste opga ven te doen, daar er zware boeten op gesteld zijn. Er worden in het contract boeten ge noemd van f 100.— tot f 5000.—. De inventarisatie zal moeten geschieden voor 18 September. De kosten van bestellen (f0.50 per wagon) zullen worden bestreden uit de pot. Deensche wiltekool voor zuurkool zal in ■dezelfde regeling worden opgenomen., Eenige veranderingen zullen nog wel in den minimumprijs en de fatale datum van 15 Nov. moeten worden aangebracht. Daar voor zal men nog wel eens naar Den Haag moeten. Contractkool van de fabrikanten wordt er buiten gelaten. De voor Deensche wiMe kool betaalde heffing zal weer over de Deensche witte kool worden verdeeld. Op een vraag hoe het moet met doorge draaide witte kool, antwoordde de voorzit ter, dat de N.G.F.C. zich alle rechten voor behoudt met deze kool; zelfs zou de N.G. F.C. ze zelf kunnen inmaken. Het Dag. bestuur werd belast met de uit voering van deze regeling. Het mag iemand aanstellen om deze regeling uit le voeren. De Herfstdecnen worden beschouwd als gewone witte kool, dus moet ook worden geïnventariseerd. Voorzitter zeide, dat er heel wat klachten komen óver het ontwijken van onze veiling door de slabooncntelers. Dit wórdt zeer be treurd. Er zijn echter heel wat tuinders die een vergunning hebben, producten die hier niet inheemsch zijn, ergens anders te veilen Het is jammer, dat men op deze manier de bnonenveiling hier kapot zou kunnen ma ken. Een der bestuursleden begreep niet, dat men elders ging. In Noordschanvoude maakt men betere prijzen dan op de andere vei lingen. Het is gewenscht dat maatregelen worden getroffen, bijv. door intr<*kking van de ver gunningen. Er wordt misbruik van gemaakt. Hiernaar zal een onderzoek worden in gesteld. De heer J. Duvves hetuigde dank voor het in hem gestelde vertrouwen door hem te benoemen tot nummerafgever. Voorz. deelde, mede, dat het dag. bestuur het noodig genrht had. voor den veilinglci- der een schrijfmachine aan te schaffen. Men heeft er één gekocht, maar... ook één voor den secretaris. Het. bestuur kon zich uitste kend met de handelwijze van-het dag. be stuur vercenigen. Telefoon voor den veilingleider en den voorzitter. Het dag. bestuur stelde voor, in het kan toor van den veilingleider een telefoonaan sluiting te doen aanbrengen. Dit werd aan genomen. Ook voor den voorzitter zal een telefoon aansluiting worden aangevraagd. In verband met de af te sluiten pensioen- verzekeringen beeft men bezoek gehad van een vertegenwoordiger van een verzekering. Nadere premieopgave zal nog worden ge daan. Daarna zal men nader besluiten. Van de Vereen. De Koophandel zal een le den lijst worden aangevraagd voor controle. Van de Commissie van do deelneming aan het défilé van de Koningin was een brief ontvangen of men bereid was 2/5 van de kosten welke totaal f 140.hadden be dragen. bij te dragen. Na nog eenige besprekingen besloot men de bijdrage te verleenen. Hierna besprak men het 25-jarig bestaan van de veilings- vereeniging. 2 October is het 25 jaar geleden, dat de N.M.B. werd gesticht. Op welke wijze zul len wij dit feit herdenken vroeg voorzitter. Het dag.-bestuur heeft wel een plannetje, doch men heeft met eenige moeilijkheden te kampen. Op 1 October jubileert de veilingvereeni- ging Warmenhuizen, op 2 October jubileert ook de vereen. N. Leven. 2 October is Zon dag, dus wilden wij op 1 October de her denking houden. Warmenhuizen jubileert juist op dien dag, dus wil men dien datum wel veranderen. Gaarne had het dag.-bestuur dat N. Le ven een andere dag koos, eigenlijk jubi leert zij 29 September. De afgevaardigde van N. Leven merkte Op, dat N. Leven alles al geregeld had. Het is dus moeilijk te veranderen. Voorzitter meende, dat op al die jubilea dezelfde personen worden uitgenoodigd. Dit werd aan de bctr. vereenigingen over gela ten. Na eenige besprekingen besloot men, de herdenking te houden op Woensdag 5 Oc tober. Hol dag.-bestuur had gedacht, 's morgens in de veiling een herdenkingsreden te hou den; daarna van 10—12 receptie in liet Spoorcafé; vanaf 3 uur in „Concordia" een samenzijn van de bestuursleden met hun danjes en genoodigdene waar een koffietafel zal worden gebruikt. Het bestuur hoopt er op te mogen reke nen, dat de burgerij de vlag uitsteekt op dien dag Het dag. bestuur werd gemachtigd, een en ander nader uit te maken. Voorzitter vestigde de aandacht op den treurigen toestand van de pakhuizen bij de z.g. Paardeboet. Deze toestand zal eens nader worden onderzocht. Hierna las de secretaris het accountants rapport voor. De boekhouding was in orde bevonden. Bij de rondvraag bracht de heer Kos de bascules in de zuurkoolfabrieken ter snra- ke. De fabrikanten wilden ze wel missen, maar, dan wilden zij geen basculegeld be talen. Voorz. vond het wel billijk, dat dege nen, die er voor betalen, de bascules ge- br di ken.. Er zal op toegezien worden, waar de bas cules zijn. De heer Kos zou, wanneer soms imaat- verandering of i. d. afkomen, alle leden 'n circulaire willen zenden. Voorz. achtte dit te kostbaar. Daarvoor is het groote bord in de veiling. F.«n der bestuursleden vond het niet juist, dat dergelijke wijzigingen zoo laat aan de veilingen bekend worden gemaakt. Een der bestuursleden zou gaarne zien, dat niet meer met de keur werd geveild, doch gewoon van voren af. De veiling- leider zal hierover met den betaalmeester spreken. Na nog eenige besprekingen, naar aan leiding waarvan de mogelijkheid zal wor den onderzocht om voorschotten te verlee nen aan tuinders die onverkochte goedge keurde aardappelen hebben, volgde slui ting. fe Zuidscharwoude Het spel, de spanning en de uitslagen. Vandaag valt de beslissing, de groote dag. Wie zullen dit jaar de matadors op het gebied van de kolfsport worden? Er is bij den aanvang van den wedstrijd, die al vroeg wordt voortgezet, nog niet zoo heel veel van te zeggen. Wel is de kans voor en kele korpsen al totaal verkeken en ook voor tientallen personeele kolvers. Maai bij hen, tusschcn wie de strijd gaat, kan het toch nog aardig spannen. Van de 4 sajetkorpsen is S.O.S. van N. Niedorp verloren. Het vorige jaar ging ze nog met een. prijs strijken. Het gaat dus tusschen T.O.G.I.D.O te Krommenie, 252 p. „Barsingerhorn" te Barsingerhorn met 248 p. en Mik Wis. Koog aan de Zaan met 246 p. Bij een zoo dicht elkaar naderend aan tal, is de kolverslucht natuurlijk vol van spanning. Bij de korpsen gummi is er meer ver schil vanwege het grootere aantal aan de wedstrijden deelnemend. De Vier Eenen, Spanbroek, 287 p.. Recht Door, Alkmaar, 270 p.. Volharding, Oud karspel, 270 p.. Vriendenkring. Noordscharwoude, 267 p. Dan volgen nog „Aan is winst" te Venhui zen met 262 p., Onderl. Genoegen, Hoogkar- spel en K.V.P. te Barsingerhorn, ieder met 242 p., en Zaanstreek te Kocg aan de Zaan met 241 p.. Op Maat, Zuidscharwoude. staat dan met 239 p. met een zeer geringe kans. Van de personeele kolvers waren de fa vorieten met prijskans: W. Visser, Span broek, 111 p. Schots Kromemnie, m. 105 p„ G. Langedijk. Noordscharwoude. 104 p., C. Knol, Venhuizen, 103 p., II. Bliek, Goes, 103 p., D. Schuddeboom, Koog aan de Zaan, 102 p., C. de Vries, Alkmaar. 101 p., en Th. Rijper Sr., Gez. Samenzijn. Zuidscharwou de, 100 p. Als bijzonderheid, iets, wat nog nimmer is voorgekomen, zij nog vermeld, dat in de eerste serie met sajetballen 3 keer 55 pun ten zijn geslagen, nl. door H. Kuiper. Noord scharwoude, Schuddeboom. Koog aan de Zaan en J. G. van Tongeren te Kromme nie. Het eerste mooie moment, dat de recht geaarde kolvers vandaag beleefden, was het spel van don Zeeuwschen 70-jarigen sa ietkolver H. Bliek, uit Goes. die met zijn 103 p. een prachtige kans maakte. Met klimmende spanning sloeg hij zijn derde serie op onberispelijke, keurige wijze: 53 punten was het verdiende resultaat! 156 p. voor een korpsspeler is een prestatie, die verdient te worden vermeld. Met een korte speech heeft de heer Du Burck, die zich ais oud-Zeeuw gedrongen gevoelde, dezen eminenfen kolver, die een zoo onverdacht getuigenis aflegde van zijn kolfkunst niet alleen, maar ook van do lief de, die hij dit edele spel toedroeg, aan een en ander relief te geven, den heer Bliek, die reeds nu moest vertrekken en bij dc prijsuitreiking niet. aanwezig kon zijn, ge huldigd. Met een driewerf hdera stemden de aanwezigen mot deze lofrede in. Kranige korpsen kregen we in de baan. Barsingerhorn sloeg zijn laatste en laagste serie van 102 p., totaal dus 350 p. Zijn kan sen worden kleiner. „Recht Door", Alkmaar het overvloedige, desinfecteerende schuim reinigt, niet alleen Uw 'tanden, maar óók Uw geheele mond. Ivorol (Nieuw Tube 60-40 en 25 ct. met 129 p. komt op 399 p., Vriendenkring, Noordscharwoude slaat er 137 en komt op 403 p. Volharding, Oudkarspel, valt niet mee met zijn 121 p., waardoor het op 391 komt. Aller belangstelling en verwachting is nu op De Vier Eenen van Spanbroek gevestigd, die zijn kans verspeelt met 97 p. en het daar door tot slechts 389 bracht. Al deed Visser zijn best met 45, waardoor hij op lo5 kwam. Boes bracht er met 22 de klad in, waarna het spel verloren was. Zeldzaam mooi was het spel van Sta Vast van Bovenkarspel in zijn derde serie. Een waarschijnlijk nog nim mer voorgekomen serieaantal werd gespeeld met 154 p. waardoor het korps op 436 p. kwam en het van ruim 1 uur al vast stond dat die met dc hoofdprijs ging strijken." Aan is Winst te Venhuizen spant nog alle krach ten in, Houter maakte zelfs een serie van 53, maakt er tenslotte 135 in totaal, zoodat het korps op 399 komt. Verloren! Als Gez. Samenzijn van Zuidscharwoude aan slag komt, is men weer vol aandacht en belangstelling. Mettes zet met een 12 in, Rijper Sr. volgt hem met 4 en Rijper Jr. met 10. Ze vervolgen met 7, 5, 5. Het eindresul taat van de derde serie is 129 en totaal 385 pnt. Ook voor haar is de kans verkeken. K. V. P., te Barsingerhorn maakte het zoo slecht, dat ze de derde serie niet kon be ëindigen, niet meer voor een prijs in aan merking kunnende, komen. Van de sajetkorpsen wordt Barsingerhorn bedreigd voor een tweeden prijs door T.O.G. I.D.O., die tenslotte den eersten prijs in de wacht wist te slepen met 369 350 Op Maat treft het zelfde lot voor gummi als ..Barsin gerhorn" met sajet. Nadat nog enkele korpsen vruchtelooze pogingen hadden aangewend om het terrein te herwinnen, begonnen de personeele kol vers hun laatste krachten in te spannen, zoo dat we dezen uitslag kregen: De eereprijs: een zilveren wisselbeker v. het korps, dat het hoogst aantal punten slaat in 3 serie's. Sta Vast, Bovenk. 436 p. lste korpsprijs voor gummiballen, groote verguld zilveren medaille met 3 kleine zil veren herinneringsmedailles voor de korps- spelers: Sta Vast, Bovenkarspel 436 p. 2de korpsprijs voor gummiballen, groote zilveren medaille met 3 kleine bronzen her inneringsmedailles voor de korpsspelers: Vriendenkring, Noordscharwoude 403 p. 1c eereprijs: een zilveren wisselbeker voor sajetballen voor het korps, dat het hoogste aantal punten slaat in 3 serie's: TOGIDO, Krommenie 369 p. 1ste korpsprijs voor sajetballen. groote verguld zilveren medaille met 3 kleine zil veren herinneringsmedailles voor de korps spelers: TOGIDO, Krommenie 369 p. 2e korpsprijs voor sajetballen, groote zilv. med. m. 3 kleine bronzen Ticrinneringsme- dailles v. d. kornsspclers: Mik Wis, Koog aan den Zaan 367 p. Kampioensprijs. Voor den kolver die het hoogst aantal punten slaat met gummi of met. sajet, verguld zilv. med.. Den prijswinn. wordt daarbij het recht toegekend den titel van kampioen Ned. Kolfbond 1938 te voeren: Gummi: W. Visser, De Vier Eenen. Span broek 156 p.; Sajet: H. Bliek, Goes 156 p. Personeele wedstrijd: lc prijs: kunstvoor werp benevens wisselprijs, groote zilv. mo len: W. Visser, De Vier Eenen, Spanbroek 156 p.: 2e pr. knnstv., ben. gr. zilv. med-: TL Bliek, Goes 156 p.; 3e pr. kunstv.: J. Knol, Aan is Winst, Venhuizen 151 p.: 4e nr. kunstv.: C. van Cleeff, Grootebroek, Sta Vast, 151 p.; 5e pr. kunstv.: C. Langedijk, Vriendenkring. Noordsch. 147 p.; 6e pr. kunstv.: D. Rijper, Gezellig Samenzijn. Z.- scharwoude 144 p.: 7e pr. kunstv.: J. Klop per. Sta Vast. Bovenkarsnol 144 p. Dengene, die na den 7den prijswinnaar het hoogst aantal punten slaat kunstvoor werp: J. Schuddeboom, Mik Wis, Koog a. d. Zaan 143 p. Voor den sajetkolver die in 3 series de meest punten slaat, doch buiten de per soneele prijzen valt (een wissel-beker). Jac. Leguit, TOGIDO, Krommenie, 133 p. Juniores-prijs. Ie prijs gummi-ballen (kleine zilveren medaille): (2 series): .Tb. van Twuijver, Op Maat, Zuidscharwoude, 60 p. le prijs sajetballen (kleine zilveren me daille) (2 series): Serieprijzen voor gummi-ballen. Voor den speler die de meeste punten slaat in de 1e en 2e serie (verguld zilv. med.): M. Schots, Onder Ons, Krommenie, 105 p. Voor den speler die de meeste punten slaat in de le serie (verg. zilv. med.): J. Schoenmaker, Op Maat, Zuidscharwoude, 56 p. Voor den speler, die de meeste punten slaat in de 2e serie (Kunstvoorwerp): G. Langedijk, Vriendenkring, Noordscharwou de, 55 p. Serieprijzen voor Sajetballen. Voor den speler die de meeste punten slaat in de le en 2e serie (kunstvoorwerp).: T. G. van Tongeren „TOGIDO" Krommenie 89 punten. Voor den speler die de meeste punten slaat in de le serie (verguld zilveren me daille): Harrv Kuiper „Vriendenkring" N.- Seharwoude 55 punten Voor den speler, die de meeste punten slaat in de 2e serie (kunstvoorwerp): C. Smit. Barsingerhorn 51 punten. Bijzondere prijzen. Ero-prijs. Voor den gummi- of sa ietspeler, die in de 1e en 2e serie de meeste punten slaat en geen parsoncelen priis behaald. (Wissel- pr. schilderstuk): M. Schots „Onder Ons" Krommenie 105 punten. Voor den speler, die de meeste twaalven slaat in de le en 2e serie, (kunstvoorwerp-: G. Hop. „Vriendenkring" Noordscharwoude 5 twaalven. Voor den sneler die de meeste elven slaat in de le en 2e serie (zilveren medaille): -K, de Vries „Onderl. Genoegen Hoogkarspel na loting) 4 elven. Voor den speler van „Op Maat" die in de le en 2e serie een vooraf bepaald aan tal punten slaat of het meest nabij komt: (kunstvoorwerp): J. Kramer (Voorzitter) 69 punten. Medaille voor den speler die de meeste Tie nen slaat in de le en 2e serie: J. Boes, De Vier Eenen, Spanbroek, 5 tienen. Kunstvoorwerp voor den speler van „Op Maat" of „Sta Vast" die de meeste Tie nen slaat in de le en 2e serie: W. Kuijt, Zuidscharwoude, 4 tienen. Kunstvoorwerp voor den speler die de meeste Negens slaat in de le en 2e serie: G. Bijma, Onderl. Genoegen, Hoogkarspel, 4 negens. Hoofdbestuursprijs: C. de Vries, Recht Door, Alkmaar, 140 p. Ten slotte zij nog vermeld, dat een buiten gewoon spannende strijd om den eersten prijs werd gevoerd tusschen den 24-jarigen kolver W. Visser van Spanbroek en den 70-jarigen veteraan H. Bliek te Goes, die bij overkolven het onderspit moest delven. Een gezellige feestavond heeft de natio nale kolfwedstrijden besloten. WIERINGEN VER TER BEVORDERING VAN DE BIJENTEELT. Maandagavond j.1. vergaderde in hotel Kaan de afd. Wielingen van bovengenoem- den vereeniging. Na opening door den heer R. Kat. werden door den heer Jb. v. d. Ham de notulen voorgelezen welke onveranderd werden goedgekeurd. De suikerbestelling, welke hierna plaats had, bedroeg 2100 kilo, welk kwantum dus besteld zal worden. Besloten werd om voor het gebruik der leden een wassmclter te koopen. In de ko mende winter zullen eenige heeren uitge noodigd worden om voor deze af deeling enkele lezingen te houden. Na eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. WIERINGERMEER ZUIVELVER. „HET NIEUWE LAND". Het voorloopig bestuur wordt definitief bestuur. Gistermorgen kwam de zuivelvereeni- ging „Het Nieuwe Land" in huishoudelijke vergadering bijeen in Hotel Boogaard, ter verkiezing van een definitief Bestuur. Ter vergadering waren aanwezig de heer Ir. Smeding en Notaris Koomen te Wie- ringerwaard. Nadat het Bestuur enkele huishoudelijke mededeelingen had gedaan, ging men over tot de verkiezing van -het bestuur. De zit tende leden van het voorloopig bestuur wer den met 43 van de 46 stemmen herkozen behalve de voorzitter, de heer Hoogen- doorn, die wel werd herkozen, maar nog juist op het nippertje namelijk met 23 van dc 43 uitgebrachte stommen (drie stemmen waren van onwaarde). Aan het slot der vergadering sprak de heer Ir. Smeding nog een opwekkend woord. MIDDENMEER. Een goed suikergehalte. Het de vorige week naar de Friesch-Gro- ningsche suikerfabriek te Groningen van het perceel van den heer II. Smit te Mid- denmeer opgezonden monster suikerbieten had een suikergehalte van 15.8 Vier en twee weken vroeger was het gehalte repec- tiet*clijk 13.7 en 14.8 Een blok op het hoofd gekregen. Gistermorgen was de Cultuur Mij. bij de schuur van List bezig een schip met ledige zakken te lossen. De chauffeur J. Grin van Middenmeer stond op zijn wagen de zak ken, welke met een lier werden overge bracht in ontvangst te nemen. Door het los schieten van de lier, viel een schijfblok naar beneden en trof den heer Grin op zijn hoofd. Hij viel van den wagen, werd door een zij ner medearbeiders opgevangen en kwam op eenige zakken te recht. Met deze zakken droeg men hem in dc schuur, waar onmid dellijk medische hulp aanwezig was, welke een hersenschudding constateerde. Per zie kenauto werd de getroffene naar zijn wo ning vervoerd. De toestand is redelijk wel. Zitting van Dinsdag 13 Sept. 1938. Alkmaar. RIJWIELDIESTAL OP GROOTE SCHAAL Verdachte A. W., van beroep grondwer ker. wordt beschuldigd van het zich we derrechtelijk toeéigenen van een heele rij fietsen: Al de stukken van overtuiging maakten een fietsenstalling van de zaak. Het was steeds hetzelfde liedje: een da me of heer zette even haar of zijn fiets in de hal van den winkel van V. en D., om een oogenblik later tot de minder prettige ontdekking te komen, dat het karretje was verdwenen. Kort daarna dook het vermiste weer op hij verdachte, die een ware handel dreef en zich slechts van een anderen rij wielhandelaar onderscheidde door de ma nier, waarop hij zijn voorraad aanvulde. Verdachte beweert de rijwielen te heb ben gekocht van mej. G. M., wat deze get. ten stelligste ontkent. De Officier van Justitie zegt in zijn re quisitoir, dat deze „groote fietsenhande laar" na de vermissing van deze rijwielen steeds in het bezit van de fiets is geweest, maar niet aannemelijk heeft kunnen ma ken, hoe hij in het bezit daarvan gekomen is en requireert voor deze diefstal op groote schaal 1 jaar en 4 maanden. Pleidooi. Mr. Judell, verdediger, acht de bewijsvoe ring in deze zaak zwakjes. Vóór verdachte pleit in elk geval het feit, dat hij alle ver handelde fietsen steeds onder eigen naam heeft verkocht. N i b b i x w o u d. EINDELIJK SPREEKT GETUIGE In de brandstichtingszaak tegen verdachte C. W. kwamen een paar nieuwe getuigen verklaringen af leggen. Ofschoon hij lang gezwegen had, meende get. H. nu, dat spreken plicht was en vertelde hij, dat ver dachte zou hebben gezegd: dat dc schuur bleef, dat zal me niet meer gebeuren, dan plaats ik ruiters. Getuige B. echter verklaart, dat H de ruiters daar gezet had, omdat het goed droogde. Verdachte zou hiertoe niet het ini hebben genomen. De deskundige, Dr. ten R. acht veij verminderd toerekeningsvatbaar en dat toe. De officier van Justitie, zegt in zj quisitoir, dat hij wil aannemen, da; (lachte niet voor de volle 100% toerekt vatbaar is, en vraagt veroordeeling gevangenisstraf van 1 jaar en 6 ma De verdediger acht de verklaring^ de getuigen met elkaar in strijd. Hel tig bewijs is volgens verdediger niej leveren; hij ziet hier een geval van», roekeloosheid. S c h a g e n 10 MAANDEN VOORWAARDELIJ GEEISCHT. EC Tenslotte stond terecht K. S. bierbu telaar te Schagen. S. werd er va beschuldigd op 21 April brand hebben gesticht in een voormal café toebehoorend aan zijn vadi dat door het verplaatsen van i vergunning waardeloos was gewo; den. Het "N Een 1 ndries ir van egeere: De motieven wij schreven indi uitvoerig over deze droevige zaak - S. tot zijn daad brachten werden te rechtzitting niet besproken, doch neergelegd in een reclasseeringsrai van den heer Wiggers, die niet was vaard. Verdachte had inmiddels een i digc bekentenis afgelegd. Als getuige werd gehoord den rijks j] wachter den Hartigh. die bevestigde, verd. door financiëele moeilijkheda 1 zijn daad was gekomen. Met een knilrogran ei erkende nogmaals S het hem ten last ,aaf 7 legde. De Officier eischte een voor lijke veroordeeling tot 10 maanden n "6 proeftijd van twee jaar met bijzondere atholie roord Uitspraak in alle zaken over 8 dag» g de PUR'MEREND, 13 Sept. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld jjhcologi aoivez ien da en mo tijen, wegende 22.000 Kg., handel hoogste prijs f 22.9 stapels klein» renkaas 22.50; 1 stapel Volvette f 24 kg. boter 1.411.46; 587 stuks run» 300 vette koeien 61—69 stug; 139 gelde en 120180; stug 60 melkkoeien IS stug; SS stieren 0.460.52 matig; 17 den 80—180 stug; }24 vette kalveren stug; 346 nuchtere kalveren voor de 712 stug; nuchtere kalveren voor 1118 stug; 226 vette varkens voor de 0.520.54 matig; 43 magere varkens 32 stug; 164 biggen 10—16 stug; 92 lx 311; kipeieren 4.254.75 100 st. eend» 3.60 per 100 st.; oude kippen en hanen 45; uitzonderingsprijs 47/4; N.H. Bla; 5562/4; uitzonderingsprijs 67/4; Jong nen 404734; eenden 30—150; duiven 50; ganzen 40; 17000 eendeneieren 3.50- klcine 2.50—3.15; 60.000 kippeneieren 6 kg. 4.90—5; 63—64 4.80—4.95; 60—62 kg, 4.85; 58-59 kg. 4.50—470; 56—57 kg, 4.60; 5355 kg. 4,304.50; 5052 kg, 4.20; 45—49 kg. 2.75—4.—. ROTTERDAM, 13 Sept. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2620 t.w. 175 paarden, 37 veulens, 253 runderen, 465 vette runderen, 37 vette veren, 366 graskalveren, 612 nuchtere veren. 560 schapen en lammeren, 2 kens, 113 bokken en geiten. Prijzen per Vette koeien 7060—40-50 ct., vette t 08—5842-52 ct., stieren 585450 ct, te kalveren 95—8560-70 ct., schapen 35—30 ct., lammeren 504540 ct., grs veren 5242 ct„ nuchtere kalveren 46- 36 ct,. 6lacht.paarden 50—45—35 ct, per stuk: schapen f 2420—17, lamn f 151310, nuchtere slachtkalveren I 96, nuchtere fokkalvcren f 2420 slachtpaarden f 210-rl75—100, werkpas f 340—275—180, hitten f 240—195—100, lens f 125—100—50, stieren f 280—216 kalfkoeien f 280—220—150, melkkoeien —220—160, vaarzen f 155120—90, pit Zond< f 45—35—25, bokken en geiten f 141 twkins Overzicht: Vette koeien en ossen, aan en, iets korter, handel slecht, prijzen als t amer ren, pr. koe 75, pr. os 72. Stieren, aan' grder kleiner, handel sleepond, prijzen iets stï Vette kalveren, aanvoer gewoon. In de lgend )e v ikend gaan rtoon H Vrij aan de bla» mo] ZOl'j Nu irt, al eurig iet is la's a zu traag, prijzen onveranderd, pr. 1.(6. ?jEn eij pen en lammeren, aanvoer flink, fi& flauw, prijzen iets lager dan grist» Nuchtere slacht- en fokkalveren, aan Jlie 1; aanm. ruimer, handel kalm, prijzen 1* at zie Paarden, aanvoer veel grootcr, handel jtje tig, prijzen slachtp. te handhaven, w® ers> en hitten iets lager. Kalf- en mclkkoi Pprec aanvoerd its ruimer, handel van ver1 heteekenis, prijzen dalende. Vaarzen en ken., aanvoer pinken iets grooter, hai traag, niet geheel prijshoudend. Graski fcnpt ren, aanvoer tamelijk, handel stroef, pri 1 x®r stabiel. Bokken en geiten, aanvoer p'p ruimer, handel kalm, prijzen iets min Veulens, aanvoer gewoon, handel tam» prijshoudend. GRONINGEN, 13 Sept.. Inlandsche rogge 725—7.35; Winter? 7.107.15 iets meer vraag; Zomergerst —7.70 Bigotgerst 77,15; Haver (wit) 5.15 traag; zwarte haver 5.805.90; denboonen 9.109.25; wierdebooncn 9.25; koolzaad 9—9.50; karn ij zaad 1' 19.25: gele mosterdzaad 13.2"—14.50; riezaad 77.50, blauwe maanzaad 24. mais 7.908.10, platte mais 7.707.90. Rogge: weinig kooplust, 25 cent h „Maa lairotest irgeai „Je i me »and i ren b dat ik Terrai aten „Is „Ja 'ant nan ïteel

Schager Courant | 1938 | | pagina 6