WOL Wat bespraken Hitler en Chamberlain 't Is thans genoeg meent Tsjecho Slowakije Gezagswisseling in Sudetenland Protesten tegen Britsche regeeringspolitiek Laatste Telexberichten WILLEM Cor Lodder Meer automaten bij de posterijen SCHAGEN OORLOG IN DE NIEUWSTRAAT. Er was gisteren ruzie in de Nieuwstraat en een groote menigte keek toe, hoe een heer, een anderen heer, zijn vader door de zulten van een leeg huis wierp. Dat kwam, omdat Bacchus, als tankende derde op den achtergrond, in het spel was, met andere woorden papa wat angeheitert was, hetgeen den zoon niet aangenaam was. Volgens onzen kwartjesreporter „bloeide" papa hevig, wat nochtans niet verhinderde, dat hij wéér heil en troost ging zoeken in zijn stamcafé. Gelukkig was er geen politie in de huurt, zoodat. het auditorium ook nog van een ander drama kon genieten. Er was nog gelegenheid een der toeschouwers, die zich te veel met het geval bemoeide, een vuistje in het oog te deponeeren, dat een tikkie blauw aanliep. En hiermede was ..ook deze film weer afgedraaid. GEMEENTERAAD. Aanvullingsagenda. B. en W. stellen voor aan de afdeeling van ,Het Witte Kruis" alsnog een aanvullende subsidie van f 400 toe te staan. Op een verzoek van D. P. Raat, een bijdra ge van f 200 per jaar beschikbaar te stellen voor het bezoeken door zijn- zoon van de gymnasiale afdeeling van het gcmeentely- ccuni te Den Helder, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Het college is van nieening, dat de raad zijn eerder ingeno men standpunt moet handhaven en dat er reeds genoeg andere inrichtingen van bui- tcnondenvijs zijn, waarvoor subsidie moet worden toegestaan. VERKOOPING. In het, Noordholl. Koffiehuis had de eind- toewijzing plaats der boerderij bij Valk koog, gemeente St. Maarten, nagelaten door wijlen den heer P. de Boer Sr. te Schagen. De veiling geschiedde ten overstaan van Notaris P. de Boer te Schagen en had op Donderdag 15 dezer tot resultaat gehad, dat het geheel in bod was gebracht op 1 60038.81. Bij afslag der verschillende perceelen werden alleen gemijnd 110. 3, zijnde arbei derswoning met erf en tuin met f 100.en verder no. 21, weiland, groot 1.53.70 H.A., insgelijks met f 100.—. De gchcele boerderij, groot 27.34.90 II.A. Stond dus nu op f 6113S.84. De verschillende combinatiën hadden tot uitslag dat gemijnd werden o,a. de perc. 4, 5 en 6 met f 1S0.7, 8 en 9 met f 100. 16 cn 17 met f 10.Eindelijk werden aan geboden alle perceelen behalve no. 3 (de arbeiderswoning). Zc stonden toen in boel op f 60378,84 en werden gemijnd met f 2.'t werd dus f 60380.84 en ten slotte werd daar toen nog de arbeiderswoning bij ingeschakeld, zoodat het bedrag werd f G1530.84. De uitslag was dat het geheelc complex Voetbal K.N.V.B. Vierde klasse B. Thuis tegen de benjamin C.S.V. moet Ber gen in staat zijn haar eerste punten te ver garen. Het verdere programma luidt: An- dijkK.V.V.; E.V.C.Sporters en Uitgeest S.V.V. N.H.V.B. Eerste klasse A. Vrone, dat met een niet-overwinning op R.C.Z. debuteerde, krijgt thans liet sterke O.F.C. op bezoek, waartegen een gelijk spel «echter wel mogelijk moet zijn. Tweede klasse B. D.T.S. 2 startte met een zege op Alcmaria 5 in de Kaasstad. Ze ontvangt nu Alkmaar 2 in welke wedstrijd we de Langedijkcrs ook kans geven. Tweede klasse F. Schagen 2 begint met een uitwedstrijd te gen Strandvogels 2 (12 uur). Evenals Scha gen 1 geven we Schagen 2 de kans in Broe kerhaven. V.C.L. gaat thuis tegen het met oud-BKC.-ers versterkte Oudendijk een zwa re wedstrijd tegemoet. Nieuwe Niedorp 2 moet naar Hollandia 4 die ook met een overwinning is gestart. De geelkragen zullen dus op moeten passen. (10 uur.). Sporters 2 ontvangt Hem. Derde klasse D. Bergen 2 dreigt thuis het onderspit, te del ven tegen D.T.S. 3 (10 uur) als er niet be ter wordt gespeeld dan Zondag. Koedijk 2 lijkt ons, zelfs thuis te zwak tegen Vronc 2. (10 uur.). Mevo 2 ontvangt Schoorl 2 (12 uur) 'waarbij de duinbewoners een punt kunnen behalen. Dirkshom wint thuis van Oudorp 2 (2 uur). Derde klasse F. Aartswoud gaat bij Schellinkhout op be- ïoek (2 uur). Vierde klasse D. N. Niedorp 3 ontvangt (12 uur) het pasge- Vormde D.T.S. 4 en wint. Dirkshorn 2 gaat naar V.V.S. (oud-Spoorvogels) in Alkmaar (2 uur), op welk uitstapje voor D. weinig roem ligt weggelegd. Vierde klasse E. V.C.L. 2 heeft een vrijen dag. Adspiranten. Afd. K: Alcmaria a—Bergen a (10 uur); Alkrn. Boys aSchoorl a (12 uur. Afd. L: Vrone aAlkm. Boys b (12.30); Koedijk aAlcmaria c (12 uur). Afd. M: D.T.S b—C.S.V. a (1 uur). Afd. N: M.F.C. a—W. Frisia a (12.30); Hol landia aN Niedorp a (12 uur) Uit onze Omgeving SCHOORL SCHOORLDAM. Middenstanders vierden feest. Gisteravond had in de zaal van den heer P. Mantel een feestavond plaats van de cur sisten van den gehouden Middenstandscur sus. Bijna alle heereri waren met de dames aanwezig in de met mooie bloemen door ae heeren Hopman en De Geus geschon den, versierde zaal. De voorzitter, de heer Dissel, opent met een woord van welkom toen nog werd gemijnd met f 500 en totaal dus f 62030.84. Kooper was de heer K. Schuyt Gz te St. Maartensbrug. Onmiddellijk na de verkooping der boer derij van wijlen den heer P. de Boer, werd bok nog een perceel bouwland geveild groot 2.36.60 H.A., insgelijks door Notaris de Boer en ten verzoeke der Ncd. Hypotheekbank. Dit perceel stond in bod op f 4353.44 en werd niet gemijnd, zoodat het werd toege wezen aan den heer J. Breebaart te Win kel als hoogste bieder. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was redelijk. Hoogste noteering kwam op naam van den heer K. Engel, Hoep, Schagen; werd gekocht voor den handel door den heer H. v. Hoorn, Wieringerwaard, voor den prijs van f260. De handel voor de slagers cn grossiers be liep 33 a 34 et. De handel in kalfkoeien en geldckoeien wel iets beter. De handel was de laatste weken in graskalveren vlug, duur, nu was het trekkend, de beste werd verkocht voor f44.Weinig nuchtere cn zware aangevoerd; deze handel was vlug, duur, hoogste noteering nu f 18. De handel in schapen was vandaag een groot verschil bij de vorige week, toen was de handel over het geheel zeer stug. nu kon den wij den handel vlug noemen. Vette scha pen tot f24.Bijzonder zware schapen juist niet aangevoerd; oude slachtschapen tot f26.Lammeren een stuk beter bij de vorige week, nu tot f 10.Onze notecring luidde tot f18 voor de magere schapen maal later op den dag hoorden wij van de Tcxcl- sche markten tot f22.Wij hoorden nog dat de bekende koopman Arie van Loencn er vandaag nog 70 stuks lammeren kocht; volgens genoemde heer konden er vandaag meer geweest zijn Over de kooplui welke er voor (lc schapen waren, konden wij tevreden zijn. Dus do handel wat het wolvee betrof was zeer gunstig. Wij kunnen ook nog ver melden dat de heer Van Loenen deze markt nog cenige malen zal bezoeken. Ook kochten de Friesche en Groningsche kooplieden aardig wat. Niet uitgesloten onze geregelde kooplieden, kochten ook weer aardig scha pen. Wij hadden vandaag een noteering van vette varkens, dat was 27 et.; er hadden er meer kunnen zijn, wat den liandci be trof. Mooie paarden aangevoerd, handel goed. Veulensnoteering tot gl.4Ó, hoogc prijs. De prijs van biggen bij het oude; 7e wcek- sche 1214 gld. en 12 weekschc 1418 gld. Volgens een bekenden koopman werden er hier nog aardig duur verkocht. Toch was de .handel redelijk. De handel in schrammen was kalm, no teering 20—30 gld. Zeug met biggen tot 110 gld. Drachtige zeugen tot 45 gld., zeer kalme handel. Op de kippenmarkt hij het oude: deze handel is in den laatsten tijd altijd goed. Over liet algemeen was het nu geen ge drukte stemming op de markt, deze viel hard mee. de feestvergadering, waarna de heer A. H. de Geus, als secretaris een heel aardig ver- slagje laat hQoren, van den cursus en het. daarop gevolgde" examen.' Hieruit blijkt onder meer dat het Bestuur nog heel waf met moeilijkheden te kampen heeft geluid en dat door tegenwerking van andere plaat sen het maar zoo, zoo gestaan heeft, dat de cursus doorgang vond. De heer P. Mantel behaalde op liet examen het meeste aantal punten cn kan dus voor de knapste Mid denstander hier uit den omtrek doorgaan. De heer Delver, de man van de pennin gen, gaf een kort overzichtje van dc finan- cieele locstand, waaruit bleek, dat hij het waarlijk klaar had weten te spelen een ba tig saldo van f 20.over te houden. Hierna werd de heer- Klant, den leeraar, waar in den beginne door eenigc autoriteiten niet als te hoog bij op gekeken werd, doch die toch maar zorgde, dat al zijn candidaten op een na, met glans en glorie het diploma behaal de, door den voorzitter gehuldigd voor zijn kranige prestatie. Een paar mooie boeken werden hem als blijk van waardeering door clen voorzitter namens de cursisten ter hand gesteld, benevens een oorkonde, op vernuf tige wijze ontworpen, door den heer T. Sötemami en door al de leerlingen onder teekend. De heer Klant dankte hartelijk. En hiermede wordt het officieele gedeel te van dezen avond besloten en vangt het meer feestelijke aan. De buitengewoon goed geslaagde avond werd besloten met nog een paar uurtjes gezellig samenzijn, afgewisseld met zoo nu en dan een dansje, ZIJPE BURGERBRUG. Ongelukkig aangekomen. Tijdens een stoeipartijtje na afloop van de zangrepetitie, raakte het dochtertje van den heer J. Kamper alhier, te water, mot het noodlottig gevolg, dat zij de beneden- arm bleek te hebben gebroken. Marietje zal dus met kermis wel rust moeten hou den. Het schilderwerk aan de nieuw te houwen boerderij van den heer J. Verduin is opge dragen aan het schildersbedrijf P. Visser, alhier. HOOGWOüt) AARTSWOUD. Aanrijding. Gisteren is de auto van den Heer Bak ker uit Heiloo, terwijl deze een oogenblik aan den kant van den weg was neergezet van achteren aangereden door een luxe auto van den heer Pancras uit Heerhugo- waard. Beide wagens kregen groote schade die van den Heer B. moest worden opge sleept. De boterheffing Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tusschen- tijdsche wijziging voor de week van 22 tot 29 September vastgesteld op 60 cent per kg. COMMISSIENOTEERING. De commissienoteering voor Nederlan<1 sche boter is vastgesteld op 77 cent per kg. Onoverzichtelijke toestand en tegenstrijdige berichten. In Sudetenland blijft de toestand vrij onoverzichtelijk. Werd gister avond bericht, dat de gezagswisse ling in Egerland feitelijk reeds plaats vond, en het bewind in Eger en Asch vrijwillig aan de Sudeten werd overgedragen, volgens latere berich ten rukken de Tsjechische troepen deze Sudetengebieden weer binnen. Intusschen worden de geruchten her haald, dat de Tsjechen onder vele openbare gebouwen, bruggen, hotels cn deelen van de groote spoorwegverbindingen dynamiet hebben gelegd, blijkbaar met het doel ze in de lucht te laten vliegen hij een gedwongen terugtocht. Van officieele zijde wordt verklaard, dat leden van het Sudetenduitsche vrijcorps van Laa en Haugsdorf in Neder-Oostenrijk hebben getracht op Tsjechoslowaaksch grondgebied door te dringen. Hun pogingen werden verijdeld door liet vuur der Tsje chische troepen. liet Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Asch: „Volgens hier ontvangen berichten is het in geheel Egerland cn in de Sudeten duitsche gebieden, waar de Sudetenduitsche partij, soms gemeenschappelijk met de Tsje- choslowaaksche staatsorganen, den orde dienst op zich heeft genomen, nergens tot ordeverstoringen gekomen." Dat liet intusschen niet zoo gemoedelijk toegaat als het D.N.B. doet voorkomen, blijkt uit een Reutel-bericht, waarin de correspon dent verklaart dat hij te Eger een geliecle familie, bestaande uit vader, moeder en kin- ren, die naar men hem vertelde, Tsjechen waren, met hun schamel bezit op den rug, door Henleinistische wachten werden weg geleid, terwijl de menigte joelde en liet Tsjechische gezin uitjouwde. Van den toren van dc katholieke kathedraal van Eger waait dc hakcnkruisvlag. Orkaan in Amerika Honderden slachtoffersMil- lioencn dollars schade. Een orkaan van ongekenden omvang heeft zooals reeds bericht, de Oostelijke Staten van Noord-Amerika geteisterd. Voor zoo ver men heeft kunnen vaststellen, is een schade van moer dan 100 millioen dollar aangericht, terwijl tot dusver drie honderd dooden zijn geteld. De voorzitter van het Roode Kruis schat het aantal gezinnen dat dakloos geworden is op 10.000. Te New York bereikte de wind gister middag een snelheid van 175 tot 190 k.m. per uur. Alleen te New London (Connecticut) dat een oude haven van walvischvaarders is. wórdt de schade reeds op 40 millioen dol lar geraamd. Buiten de politie en de militairen zijn duizenden mcnschen gemobiliseerd voor het reddingswerk. De orkaan heeft zijn weg vervolgd naar Canada, waar aanzienlijke schade wordt gemeld uit de provincies Ön- tario en Qucbec. Door overstroomingen staat een groot gebied in de dalen van Con necticut en Hudson onder water. Arbeiderspartij organiseert 2000 bijeenkomsten. „CHAMBERLAIN MOET WEG!" De arbeiderspartij heeft voor het week einde meer dan 2000 protestbijeenkomsten naar aanleiding van het ontwerp tot rege ling van het Tsjechoslowaaksche «vraagstuk georganiseerd. Betoogingen. Duizenden zijn gisteravond, gehoorgeven- de aan een oproep van den Wereldhond voor den Vrede, bijeengekomen, teneinde kracht bij te zetten aan het protest tegen het Britsch-Fransche plan tot regeling van de Tsjechoslowaaksche kwestie. Een. groot gedeelte riep in koor: „Helpt de Tsje chen. Chamberlain moet wég". Bij den ingang van Downingstreel, waai de menigte werd tegengehouden door twee rijen politieagenten, die elkaar een arm gaven, drong het publick op een gegeven 'oogenblik zoo, dat dc politie versterking moest ontbieden, zoodat in White Hall en nabij Downingstrect ongeveer tweehonderd politieagenten voor handhaving van de or de zorgden. De politie trad met takt op en langzamerhand verspreidde de menigte zich Tenslotte werd aan een deputatie toegestaan zich naar het Foreign Office te hegeven en daar een protest te overhandigen. De minister kan geen cent missen Wetsontwerp tot verlenging hef fing belastingopcenten thans in gediend. Zoo wij reeds mededeelden zou de minis ter 'n wetsontwerp indienen tot verlenging van de heffing vaji opcenten op verschillen de belastingen. Dit is thans geschied. De duur hiervan voor een aantal belas tingen, welke slechts tot 1 Januari 1939 of tot 1 Mei 1939 zouden worden geheven is, met 3 jaren te verlengen. Dc gelden, uit deze heffingen verkregen, kunnen nog niet worden gemist en hot laat zich aanzien, dat hierin in de eerstkomende jaren nog geen verandering zal komen. Het ontwerp heeft betrekking op de vcr- dedigingsbclasting, de couponbelasting, dc belasting van de doode hand, de tijdelijke verhooging van den tabaksaccijns, en dc opcentenop de grondbelasting .(gebouwde eigendommen), de inkomstenbelasting, de vermogensbelasting, de dividend- en tantie- mebelasting, bepaalde zegel- cn registratie rechten, dc rechten van successie, van over gang cn van schenking, clen gedistilleerd- accijns, den suikeraccijns en den wiinac- cijns, CHAMBERLAIN: Iedere Duitsche inmenging vermijden. HITLER: Dat hangt van Praag af. PRAAGSCHE REGEERING GEWAARSCHUWD. Een speciale Havas-correspondent meldt uit Godesberg: Het resultaat der Engelsch-Duit- sche besprekingen blijft afhankelijk van de evolutie der gebeurtenissen in Tsjechoslowakije. Dat is de in druk, welke men in Duitsche krin gen na het onderhoud van gisteren tusschen Chamberlain en Hitler ver krijgt. Met andere woorden schijnt men aan Duitsche zijde door geen enkele belofte gebonden te zijn. De besprekingen liepen over de uitwer king der voorwaarden tot bemidde ling in Tsjecho-Slowakije. Volgens aanduidingen uit goede bron, zou Chamberlain het volgende hebben voor gesteld: Overdracht naar Duitschland van de ge bieden, waar de Duitsche bevolking meer dan vijftig procent uitmaakt.. Overdracht naar de afgestane gebieden van de Duitsch sprekende bewoners der andere declcn van het land. Overdracht naar Tsjechoslowakije van de Tsjechische minderheden die in de afgesta ne gebiqden wonen. Vorming van een internationale commis sie, belast met het vaststellen van de gren zen, de vergemakkelijking van het verkeer de strategische kwesties, enz. Na de vor ming van deze commissie zou tot demobili satie moeten worden overgegaan. Tijdens de besprekingen zou Hitler even wel het vraagstuk der Poolsche cn Hongaar- sche minderheden hebben opgeworpen, als mede den huidigen toestand in Tsjechoslo-, wakijc en dc kwestie der waarborgen. De Britsche minister-president moest aandrin gen op de noodzakelijkheid elk Duitsch initiatief te vermijden, dat een vreedzame regeling onmogelijk maakt. Hitler zou heb ben geantwoord, dat de houding van Praag het voor Duitschland onmogelijk zou kun nen maken om werkeloos te blijven toezien. Men meent te weten, dat hierop aan de re geling te Praag een medcdeeling is gericht betreffende de andere minderheden en met het verzoek een kalmer houding aan te ne men. Dit zou Chamberlain evenwel niet heb ben verhinderd Hitler te waarschuwen voor liet gevaar, dat de Duitsche inmenging nog met zich meebracht. De overstroomingen in Amerika Reeds 441 dooden. Het aantal dooden ingevolge den vloed golf en overstroom in genveroorzaakt dooi den orkaan, is gestegen tot 441. De herstelde verbindingen hebben thans den volledigen omvang der vernielingen in New England, New York en New Yersey, aan het licht gebracht. De schade aan eigendommen toe gebracht is gestegen tot boven 150 millioen dollar. Zonder slag of stoot komt het niet tegemoet aan de Poolsch- Hongaarsche eischen. Troe penbewegingen bij de Hongaar- sche grenzen. Opwinding in de Poolsche grensplaats Teschen Uit een inspectie aan de grens van Tsjechoslowakije en Hongarije en uit gesprekken met de bewoners van de grensdistricten kan worden op gemaakt, dat de Tsjechen de door Hongarije opgeeischte gebieden niet zonder strijd zullen afstaan. Aan de Tsjechische zijde van de grens heerscht een groote militaire bedrij vigheid. De treinen vervoeren veel materiaal. Des nachts wordt het geronk van vliegtuigen vernomen, welke, naar de autoriteiten ver klaren, een nieuwen grensweg fotografceren Onder de bevolking heerscht groote onge rustheid, en de spanning wordt verhoogd door het feit, dat vele gezinnen over twee landen verdeeld zijn, de ouders b.v. in Tsje choslowakije wonen en de volwassen zoons eenige kilometers verder, doch in Hongarije. De Hongaarsche grensverdediging trekt niet zoo sterk de aandacht, hoewel ook op Hon- gaarsch gebied troepenbewegingen plaats vinden. De Polen Tc Warschau is, volgens het D. N. B. een vrijcorps gevormd, voor den strijd voor dc „bevrijding" van dc in TsjechoSlowaki.jc wonende Poolsche minderheden. Dit Pool sche vrijkorps is gevormd door de afdee ling Warschau van den Oppersilezischen insurgentenhond om, naar in een officieu ze mededeeling wordt verklaard, van woor den tot daden over te gaan. In de straten van Warschau hebben gis teren tienduizenden gedemonstreerd voor den terugkeer van Teschen naar Polen. Soms zeer heftige redevoeringen werden uitgesproken. In de PoolschTsjechische grensplaats Cieszyn (Teschen) worden bij het over- Geboren: 'Zoon van IJ. KUIPER—Pijper. P. KUIPER. Aartswoud, >22 Sept. 1938. in vele kleuren en zeer lage prijzen. Zie onze stand op de Floraliatentoonstelling. Winkel Aangeboden: Ongeveer 800 M. SLOOT- Inl. bij J. YETHMAN, G. BLAAUBOER, Groetpolder, Winkel. schrijden van de brug over de Olza, die het Poolsche gedeelte der stad van het Tsjechi sche scheidt, de gewone formaliteiten in acht genomen. Terwijl in de Poolsche wijk straten en pleinen vol met soldaten in veldtenue zijn ,ziet men in het Tsjechische gedeelte slechts weinig mannen in uniform. Do opwinding in de stad is echter grooter geworden, te meer, daar het gemeentebe stuur van het Poolsche stadsdeel sinds gis- teren oproepen tot de bevolking richt, waar in deze wordt uitgenoodigd, zich gereed te houden om verscheiden eenheden van het Poolsche leger, die van de manoeuvres te- rugkeeren, te begroeten. Verlaten Britsche vrouwen Praaal Speciaal vliegtnig voor vrouwen der Engelsche logatieambtena- ren. Alle vrouwen, die op eenigerlei wijze In relatie met het Britsche gezantschap staan» hadden order gekregen Praag te verlaten. Zij zouden vertrekken met den èerstvolgen- den trein. Uit Engeland is een vliegtuig 'gezonden, waarmede de vrouwen van de ambtenaren der Britsche legatie naar Londen zouden vertrekken. Volgens een later bericht is het vertrek echter nog uitgesteld, omdat men van mee- ning is, .dat de toestand zich iets heeft ver beterd. De automatiseerlng van de tele< ioon in 1945 voltooid. In de begrootïng 1939 van het staats bedrijf der posterijen, telegrafie en telefonie is evenals in die voor het jaar 1938, een winst geraamd van 1' 8.500.000. Dc minister acht, gezien den algemecnen economischen toe stand, het tariefspeil van het bedrijf in het algemeen bevredigend. Slechts op enkele punten vooral op het gebied der tarieven voor het verkeer met het buitenland is het gewenscht nog eeni ge aanpassing aan te brengen aan het al- gemeene tariefspeil. De ontwikkeling van het bedrijf der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie kan over het geheel gunstig genoemd worden. Voor het jaar 1939 zal bij de exploitatie van den postdienst het beleid van de laatste jaren worden voortgezet. Het streven zal gericht blijven op een economische uitvoering van den dienst, waarbij, binnen 't boven aangegeven kader, de noodige aandacht zal worden geschonken aan de tarieven en aan het verschaffen van gerief aan de gebruikers. Met het plaatsen van postzegelautomaten zal worden voortgegaan. Voorts zal een be perkt aantal briefkaartautomaten worden opgesteld. Wat het telefoonverkeer betreft, wordt verwacht, dat omstreeks 1945 alle interlo- cale gesprekken automatisch tot stand kun nen worden gebracht. Voor 1939 is op den kapitaaldienst in to taal uitgetrokken f 21.125.000 tegenover een raming voor 1938 van f 14.746.000, derhalve voor 1939 f 6.379.000 meer. BRITSCHE VLOOTOEFENINGEN IN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Te Alexandrië zijn achttien Britsche oor logsschepen aangekomen voor het houden van tactische oefeningen, waaraan ook zal worden deelgenomen door vrijwel de geheele rest van de Middellandsche Zeevloot, met uitzondering van de „Hood" en de andere schepen, die te Gibraltar liggen. BROEK OP LANGEXDIJK. 23 Sept. Schotsche muizen 1.30, eigenheimers 2.40, bl. dito 2,803, hevel. 2.10, uien 1.60—2.3!). drielingen 1.70—2.20, grove 2.30—2.50, gele nep 5.405.70, peen 1.703, spcrcieboonen 12.80—14.50, kroten 1.602.20,' ronde kool 1—1.80. Witte kool f 0.90—f 1.10; Gele kool f 1.— f 1.20; Savoije kool f 1.80; Tomaten A f 4.10 -f 4.20, B f 4.40, C f 4.CC f 4.—; Drui ven: Frankenthalers f 26.10—f 27.80. Meloe nen f 1.—; Perziken f 3.—. NOORDSCHARWOUDE, 23 Sept. Schotsche muizen 1.80—2.10. r. duken 1.70 —1.80, hl. eigenh. 2.60, 12300 Kg. uien 1.60— 2.20, drielingen 1.S0—1.90, grove 2.20—2.50, gele nep 5.50—5.60. 2200 Kg. peen f 1.70—2.30. kl. peen f 0.50, 4000 Kg. spcrcieboonen f 10.30—15.10, 5700 Kg. roode kool f 1.40—1.90, 19S00 Kg. witte kool f 1, 1000 Kg. gele kool f 1.60—1.70.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3