Een nadeelig saldo van f. 52044.13 De heer W. D. Niesfadt candidaat gesteld voor Prov. Staten Raad Warmenhnizen Fa. G. DE WAARD Overhemden Dassen Hoeden - Petten Vrecselijk ongeval te Hoogwoud Dampo geneest alle verkoudheden Een bemiddelingsbureau voor fokveehandel SCHAGEN Gisteravond hacl ten huize van den heer Roobol een ledenvergade ring plaats van de Kiesvereni ging SchagGn van den Vrijzinnig Deniocratischen Bond. Slechts het bestuur en één lid zijn aan wezig- Voorzitter, de heer D. Brouwer, opent de vergadering met welkom. Voorz. zegt een crootcro opkomst verwacht te hebben, in verband met punt 4 van Uc agenda: Be stuursvoorstel den heer W. D. Niestadt al- bier candidaat. te stellen voor Provinciale Staten. Doch de oorzaak van de geringe belangstelling is aan een samenloop van omstandigheden te wijten. Spr. memoreert de laatste succesvolle bijeenkomst van de V.D., waar mir.-Oud sprak. We hadden gaarne gezien, dat er mcor loden waren bijgekomen, doch op dit punt hopen we op Ki§t een betere toekomst. Het aantal leden der V.D.J.O. is echter zeer toegenomen en evenaart bijna dat der kicsvcreeniging. Do notulen, door den secretaris, den lieer K. S. Leguit, voorgelezen, worden onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven over de Alg. Vergadering, welke op 26 en 27 Nov. a.s. te Den Haag zal plaatshebben. Voorz. deelt mede, dat nóch bestuur nóch [leden der kiesvereen. Schagen voorstellen ivoor deze vergadering hebben. Verschillende Hoofdbestuursleden zullen aftreden, waaronder mr. L. G. v. Dam voor Koord hol land, die herkiesbaar is. Voorzitter lacht mr. van Dam de rechte man op de rcclile plaats en vindt het ongewcnsclit, :<iit Hoofdbestuurslid to doen vervangen. Een schrijven, waarin het Hoofdbestuur mededeelt, ter algemeene vergadering een ontwcrp-rcsolutic over het werkloosheids vraagstuk te zullen indienen. Voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van hot Federatiebestuur Den Heldor, behelzende een ontwerp-reso- lutle welke door het Fod.-host.uur met al gemeene stemmen is geformuleerd en waar in wordt voorgesteld: 1. Voor elk der Statenkringen met een afzonderlijke lijst uit te komen. 2. Deze lijsten onderling en met. die, in l dienen door dc federaties Amsterdam en Raarlom, te verbinden. 3. Hot aantal candidat.cn op iedere lijst te bepalen op 20 (wettelijk maximum). 4. Bij niet gelijkluidend zijn van de lijsten 1 of moer plaatsen door denzclfden candi- ,<laa (candidaten) te doen bezetten. f>. Denzclfden candidaat desgowenscht op Jj Verschillende lijsten te plaatsen. Voorz. zegt. dat het Bestuur gemeend hoeft rolkomen met dit ontwerp accoord te kun- ïen gaan. De heer D. Leguit zegt, dat het moeilijk zal zijn, denzelfden candidaat op verschil lende lijsten to plaatsen. Do Kiesvereen. »- .Schagcn moet haar candidaat zoo hoog mo gelijk op de lijst schuiven. Hiermede is punt 4 (zie boven) aan de Adhaesie aan het adres voor ver laging van de leerlingenschaal. De gemeentebegrooting 1938 ge wijzigd. Het is zeer donker des avonds. Wij hebben tot heden toch nog vrij licht over dag. Dus behoeven er overdag geen lan taarns te branden, Do Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond te half negen in het gemeente- buis. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer K. Molenaar, loco-bur gemeester, Secretaris de heer H. G. Rijs. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Ingekomen stukken. Adres verlaging leerlingenschaal. Ontvangen was een verzoek van de samen- Verkende organisaties op het gebied van het -. 'a om .instcmming te beluigen met hun adres gericht aan den Voorzitter van den •hnisterraad om voor het jaar 1939 maatre gelen te nemen tot invoering van een ver- Jaagde leerlingenschaal. Voorgesteld wordt adhaesie te betuigen. Aldus besloten. Gedeputeerde Staten hebben de 4e sup- Peltoire begrooting 1937 goedgekeurd. Eervol ontslag verleend. Een verzoek van R. Mink, om hem met in- sancr van 1 October 1938 eervol ontslag te erieenen als lantaarnopsteker, hooisteker, i oodgraver en klokopwindcr. Voorgesteld vordt hem voor do genoemde functies eer- oi ontslag te verleenen, onder dankbetui- dicnslcn1' C'°01 *iem a^S zoodan'S bewezen -.Iccr beeft al die jaren bewezen 7ïnJncmend ambtenaar te zijn, zeicle voor- herinnerende aan de door den to», -iv, tclkcnjaro rondgezonden gedich- tJ bad dit ccn andere bedoeling, ia boer Mink is 25 jaar achtereen lan- taai nonsteker geweest. 8enomen°rStel Van B' en W' werd aldus aan" ringïnóÏÏf ware"-bet verslag van den Keu- slav van aren over 19:57 bet ver- dankhïn.j Al'men,aad over 1937 en een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor orde gekomen. Voorz. geeft een korte toe lichting. 't Wordt langzamerhand tijd, al dus spr., dat Schagen een vertegen woordiger in de Prov. Staten krijgt. Jarenlang hebben wij dat gehad. Eerst was de heer P. Trapman voor de V.D., later de heer Nuland voor de Katho lieken afgevaardigd. Nu is er niemand, of 't zou moeten zijn, dat de S.D.A.P. een can didaat. stelde. Wij meenen, aldus spr. dat de Heer Niestadt, die in den laatsten tijd in middenstandszaken nog al op den voor grond is getreden zeer geschikt, is. Het hoofdbestuur van de P. H. H. B.heeft hem zelf in een commissie voor den middenstand benoemd. De voorgestelde candidaat is iemand van zoo algemeene bekendheid, dat hij zeker een even hooge plaats verdient als bijv. de heer Schenner te Schoorl, die in 1935 op nr. 2 van de lijst stond. Spr. zou dan ook den heer Nie stadt geen lagere plaats willen zien toegekend en vraagt, of er op moet worden aangedrongen, dezen cadidaat ook voor Hoorn en Zaan dam te doen voorstellen. De Heer Leguit vindt van wel. We hou den aldus spr. groote concurrentie met Amsterdam en Haarlem. In een discussie over de kans tot benoe ming van den candidaat merkt voorz. op, dat deze kans, ook als de cand. op nr. 2 komt, niet zoo erg groot is. De heer D. Leguit geeft als zijn meening te kennen, dat de buitengemeenten er in betrokken moeten worden, alleen redden we 't niet. Voorz. maakt uit de besprekingen op, dat de vergadering het met het Bestuursvoorstel inzake de candi- daatstelling eens is, alsook met de bevordering der candidatuur, door middel van een verzoek aan de an dere gemeenten, (zelfs aan den Hel der) om den heer Niestadt een zoo hoog mogelijke plaats op de lijst te geven. Spr. vraagt het bestuur te machtigen de noodigc maatregelen, tot het een en ander te nemen. Dc vergadering gaat hiermede ac coord. Besloten wordt, vóór de algemeene ver gadering nog eens bijeen te komen ter be handeling van den beschrijvingsbrief en 'n afgevaardigde voor genoemde vergadering te benoemen. Rondvraagt. De heer D. Leguit zegt, gehoopt te heb ben, dat de nieuwe voorzitter voor wat meer nieuwe leden zou hebben gezorgd. Zoo is het hopeloos. Voorz.: Misschien is de nieuwe voorzitter wel afschrikwekkend! De heer D. Leguit: Vroeger hadden we nog wel eens aardige vergaderingen. Spr. zou nu zelf ook bijna wegblijven- Voorz. antwoordt, dat men den moed niet moet verliezen en eerwacht van 't houden van nieei' bijeenkomsten een opleving. Met. het uitspreken van den wensch dat de Kiesvereen. Schagen met den candidaat succes zal hebben, sluit voorz. de vergade ring. de betuigde hulde en aanhankelijkheid. Deze verslagen zullen voor de raadsleden ter inzage liggen. Nog een eervol ontslag. Medegedeeld werd, dat B. en W. aan F. Slagter met ingang van 1 Oct. a.s. eervol ontslag hebben verleend als voorman-sto ker aan het gasbedrijf. De heer De Groot vroeg, of ook de heer Slagter geen 25 jaar bij de gemeente is. geweest. Voorzitter meende van wel. Hij heeft, van af de oprichting zijn functie vervuld. Vervolgens was aan de orde de behan deling van de Gemeentebegrooting 1938. In verband met de opmerkingen ten aan zien van de begrooting 1938 stellen B. en W. den raad voor aan de nota van opmer kingen van Ged. Staten te voldoen en een lste suppletoire begrooting voor 1938 vast te stellen voor den gewonen dienst en voor den kapitaakldienst. Voorz. zeide, dat, het nog wel 'duibieus zal zijn, of alle posten zoo zullen kunnen worden gehandhaafd. Vooral voor de ver laging met f 2800, den post voor het Burg. Armbestuur, heeft Voorz. zorg. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Voorloopige vaststelling gemeen- terekenlng 1937. B. en W. stelden den raad voor do ge meenterekening over 1937 voorloopig vast te stellen op f 178.588.77 in ontvangst en op f 230.630.90 in uitgaaf op den gewonen dienst, nadeelig slot f 52044.13 en op den kapitaaldienst. in ontvangst op f 201.175.93 en in uitgaaf op f 203.066.49, nadeelig slot f 1800.56. De post. landhuur is meegevallen, deelde voorz. mede. Deze was geraamd op f 9000 en er is ruim f 10.000 ontvangen. De heer Dekker merkte op, dat. verschil lende posten landhuur op de 'begrooting staan, die eigenlijk oninbaar zijn, door ver trek of overlijden. Kunnen we die niet. eens afvoeren? Dat geeft een juister beeld. Voorz. merkte op, dat, het wel onder de oogen kan worden gezien. De heer Tesselaar bracht rapport uit. Do commissie had over het algemeen geen op merkingen. Eenige cijfers wilde spr. wel noemen. Do ontvangsten aan schoolgelden waren f 600, er was geraamd f 900.—. Hieruit blijkt wel, dat de toestand in de gemeente niet rooskleurig is. Aan belastingen is f 23500.ontvangen. Van de uitgaven noemde hij de kosten van t.h.c. verpleging, welke dit jaar f 514. waren tegen f 118.in het. vorige jaar. De werkverschaffing en stcunvcrlccning hchben samen f' 25,623.52 gekost. De Voorz. zeide, dat het verschil lusschen raming en opbrengst van het schoolgeld niet als een juiste waardemeter kan wor- IJMUIDEN. SCHAGEN. Wij brengen steeds iets aparts in den beschouwd. Het kan ook een gevolg zijn van de gunstige schoolgeldverordening. De heer Dekker was het wel met den heer Tesselaar eens. De verlaging der schoolgelden was toch reeds bekend, toen de begroot ing is opgemaakt. Daarna werd de rekening voorloopig vast gesteld. Do heer J. Gutker verzocht een half jaar ontheffing van de hondenbelasting 193G. Daar de hond in het tweede halfjaar is overleden kan volgens de verordening geen ontheffing worden verleend. Het. voorstel van B. en W. werd aange nomen. Rondvraag. De heer Tesselaar klaagde er over, dat het 's avonds zoo donker is, vooral hier bij het raadhuis. Bij de kerk staat een lamp die 's nachts moet branden maar die brandt steeds overdag. De secretaris: Die automaat, deugt niet. Voorz. acht. het wel gewenscht, dat een en ander onderzocht werd. Overdag hebben wc momenteel toch nog gratis licht.. We zouden een paar weken eerder kun nen beginnen met alle lantaarns te doen branden. Volgens één der heeren zijn er nog meer lantaarns die overdag branden in plaats van 's nachts. Voorzitter: Er moet wel iets aan worden gedaan. De gasfabriek zal er van op de hoogte moeten worden gebracht. De heer De Groot vond de verlichting in September treurig. Voorzitter erkent dit. Indertijd heeft men de verlichting om finantieele redenen iets ingekrompeif. Er zal aandacht aan worden geschonken. Daarna sluiting. Uit onze omgeving Arbeider uit Kolhorn door val lende zandbak verpletterd. Gistermiddag heeft de 50-jarige arbeider Beens uit Kolhorn, dio werkzaam was bij den aanleg van den provincialen weg van Langereis naar Opmeer, onder do gemeen te Hoogwoud, door het breken van een staaldraad een ijzeren bak met zand op hc*t lichaam gekregen. De man was op slag dood. w Een ooggetuige bij dit vreesclijk ongeval vertelde ons omtrent de toedracht nog het volgende: Ongeveer half drie bemerkte dc machinist, dat in de draad, waarmede de bakken zand getakeld worden, zich een slecht stuk be vond. Hij waarschuwde een der arbeiders, R. Mik, die onmiddellijk een andere draad in gereedheid bracht. Een derde arbeider, de S,chagenaar Korver, waarschuwde Beens nog met de woorden, denk er om de draad, is slecht, over een paar minuten zit er een ander in. „Ja Jan", zei Beens, 'k zal er om denken en bukte zich weer om zijn werk aan het wegtalud te hervatten. Ternauwer nood was hij uitgesproken, of de draad brak, en de ongelukkige kreeg een bak zand van 400 liter op het lichaam. Hij werd vreeselijk verwond, zeide onze zegsman, het was verschrikkelijk om aan te zien. Zooals gemeld, is Beens vrijwel op slag dood geweest. Hij was reeds meer dan 25 jaar bij de Fa. Daalder te Alkmaar, die het werk bij de Mallcgatsbrug uitvoert. De om- gekomenene was niet gehuwd, wel geweest. Voor cenige jaren kwam zijn vrouw onder tragische omstandigheden eveneens om het leven. Nader vernemen wij nog, dat de of ficier van justitie het lijk niet heeft vrijge geven. Mond en klauwzeer Ook in deze gemeente zijn weer enkele gevallen van mond- en klauwzeer op de secretarie aangegeven. Het is te hopen, dat de ziekte niet die afmetingen aanneemt van verleden jaar. Gunning. Het bouwen van oen garage voor fa. Mod der Bakker is gegund aan de heeren F. Kuiper te Aardswoud en J. de Boer te Hoogwoud. De Graal. Door Burg. en Wethouders in aan de Graal vergunning verleend om op 24 Sept. a.s. z.g. pijltjes op den openbaren weg te verkoopen. Verloting. Aan de voetbalver. W. F. C. uit de Weere is vergunning verleend om een vorloting te houden op 7 October 193S. Collecte Leger des Heils. Aan het Leger des Heils is vergunning verleend om op een nader aan te geven dag in October a.s. een openbare inzame ling te houden. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Mond en Klauwzeer. Bij den veehouder D. de Boer alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. Dit is het tweede geval in den voorpolder. Schaken. Uitslag van partijen, gespeeld voor de competitie: Wit, Zwart H. Rijs—E. Kleijer 0—1 P. TijsenW. Bakkum 01 P. HoeveJ. Krijgsman 10 Jan BakkumJ. Levendig 10 A. van DijkP. Burger 10 Jb. BakkumP. Veter 10 C, Schuit—L. Meinema 1—0 bij groot en klein, snel en radicaal. Groote doos 30 ct. Bij A.pothekers en Drogisten. WIERINGERMEER Naar kleinere bedrijven? Vergadering Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij. Dezer dagen heeft, te Goes het dagelijksch bestuur van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij, jaarvergadering gehouden. Inzake de uitgifte van gronden in den Wieringermecr werd medegedeeld, dat de directie van de Wieringermcer op een des betreffend schrijven van het Landbouw Co mité heeft geantwoord, dat er voorstellen in behandeling zijn om in de konnonde ja ren op dc daarvoor in aanmerking komen den grondsoorten in de Wieringermcer, in meerdere mate dan tot nu toe is gedaan, aandacht te schenken aan het beschikbaar stellen van kleine bedrijven van pl.m. 10 H.A. Nadere bijzonderheden kunnen hier omtrent nog niet worden medegedeeld. DE SCHOOLKWESTIE. Naar wij vernémen, zal de officieele ope ning van de Christelijke Wieringermeer- scholcn Zaterdag 1 October plaats vinden. Men deelt ons verder mede, dat in de laat ste weken dc zaken niet zoo vlot zijn ge gaan, als men dat, na de laatste algemeene vergadering had mogen venvachten. Is toen, op voorstel van den heer Mr. Kangclbroek tot arbitrage besloten, thans zou de heer Boersma liet nieuw benoemde Hoofd dei- school, zich daar niet bij neer willen leg gen. De heer Boersma stelt zich op hel standpunt, dat hij wettelijk is benoemd, en het niet aangaat, omdat zekere oppositie zulks wenscht, zich aan het oordeel van een arbitragecommissie te onderwerpen, waar door zijn benoeming ongedaan zou kunnen gemaakt worden. De oppositie zit echter ook niet stil. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat als Maandag 3 October de scholen voor het onderwijs geopend zullen worden, er wel alle onderwijzers, maar niet alle kinderen zullen zijn. Burgerlijke stand van 17 tot en met 23 Sept. 1938. Geboren: Dorothea Maria, dochter van J. A. Pouwels en R. C. de Bakker, Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: T. Boersma en H. J. Heijt. Overleden: Geene. OUDE NIEDORP Aanbesteding Veldwachterswoning. Ten gemeentehuize vond Vrijdagmiddag te twee uur door B. en W. de aanbesteding plaats van een nieuw te bouwen veldwach terswoning te Zijdewind. De inschrijving luidde als volgt: Timmerwerk: J. W. de Boer, Zijdewind, f1189.(gegund); Burgmeijer, 'tVeld f1190; gebr. Boekei, 't. Veld f 1290, Metselwerk: gebr. Boekcd, 't. Veld f 1130. (gegund); J. Jaspers, Zijdewind f 1290.—. Metsel- en timmerwerk gecombineerd; gebr. Bockel Ï23S8.Leek, Oude Niedorp f2778.—. Sanitair-, lood-, zink- en electriciteitswerk: Iloebe, 't, Veld f'173.65, (gegund); L. Valk, Zijdewind flSi.Feys, Oude Niedorp f194. Schilder-, glas- en behangwerk: Groen, 't Veld f231.50 (gegund); J. Langendijk, Ou de Niedorp f265.v. d. Eng, 't Veld f2G5. de Graaf, Zijdewind f320. Gemeentebode. De bodediensten worden ingaande 1 Oc tober a.s. opgedragen aan den gemeente veldwachter den heer A. E. Lievens. Den heer C. Wuis, die gedurende ruim 5 jaren bode is geweest, zal wachtgeld worden toe gekend. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer is thans gestegen tot 5. WIERINGEN Goedgekeurd. Onze plaatsgenoot, D. Veerdig Sz. is goed gekeurd voor leerling vliegtuigmaker. Mond- en klauwzeer. Nadat door den heer S. Bakker, Gesterweg onder wiens vee zich in deze gemeente een eerste geval van de gevreesde ziekte voor deed, reeds weer kennis was gegeven van herstel van de aangetaste dieren, is thans weer aangifte gedaan dooi- den heer S. Rot gans Jz. te Stroe, dat zich onder zijn vee verdachte verschijnselen voordoen. Winkelsluiting Op 2 October a.s. eindigt weer de zomer tijd. Belanghebbenden dienen er wel op te letten dat vanaf dieh dag de winkels allen weer om 8 uur des avonds gesloten moeten zijn. In de Zondagssluiting is reeds met ingang van 15 September j.1. wijziging gekomen. Dc daarvoor aangewezen winkels, die in het tijdvak 10 Juni t.m. 15 September des Zon dags gedurende 8 uur lang open mochten zijn, mogen thans des Zondags slechts 4 uur lang geopend zijn. Burgerlijken 'Stand: '10 t.m. 23 September 1938). Geboren: Gertruida Frederica, d.v. C. N. Keijzer en Th. v. Hoesel; Alberta Grietje, cl. v. II. Stubbe en T. H. Jonk; Hendrik Ge- zinus, z. v. D Luppens on B. Endema;; Tan, z. v. O. Hoekstra en T. Meijer; Petrus Pau- ius, z. v. F. v. d .Kreeke en D. Hegeman; Paulus Lamherlus. z. v. L. M. J. Montulet en J. Lont; oJhannes, z. v. T. A. Reijerse en G. Kuiper; Geradus Franciscus, z; v: J. Th. Plieger en M. Ph. de Booij. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: J. W. J. Cornelese en T. de Wit; M. Hcijblok en B. Buchberger; Tj. Numan en M. Lont. Overleden: Jacob Lont, 73 jr., echtg. v. M. Klein. NIEUWE NIEDORP Werk gegund. Het bouwen van een nieuwe boerderij in den Anna Paulownapolder is voor timmer werk, gegund aan den heer De Vries en voor schilder-,, glas- en behangwerk, aan den heer G. Rezelman, beidon -alhier.- Het met selwerk verkreeg de heer Blanken, Oude Niedorp. Provinoiale Bond van Rundveefokvereeni- gingen in Noord Holland. Gisteren, Vrijdag, had te Alkmaar een vergadering plaats van bovenstaande bond. Op de agenda kwamen slechts 2 punten voor van importantie, doch deze waren dan ook gewichtig genoeg. Het eerste betrof een voorstel tot het af- lasten van den fokvecdag, waarover wij een en ander reeds mededeelden. liet tweede punt betrof de oprichting van een bemiddelingsbureau voor den handel In fok vee. Reeds herhaaldelijk was de wenschelijk- heid naar voren gekomen, in het bijzonder met het oog op de internationale gang van zaken, waar het individu meer en 'meer wordt uitgeschakeld en alles wordt geleid over organisaties een bemiddelingsbu reau in het leven te roepen voor georgani seerde fokkers. In andere provincies is iets dergelijks reeds geschied, zoo bijv. in Fries land en in Groningen. Op kleinere schaal ook in Drente. Men meende nu in .Noord Holland iets dergelijks te moeten probeeren, al was men er zich van bewust, dat daaraan verschillende moeilijkheden verbonden zouden zijn. Aangezien desbetreffende schriftelijke vragen van de leden grootendeels onbeant woord waren gebleven, meende het bestuur deze leden de gelegenheid te moeten geven zich er mondeling over uit te spreken, welke richting in deze door het. bestuur diende te worden ingeslagen. Het resultaat is geweest, dat de aanwezigen van oordeel bleken, dat een bemiddelingsbureau wenschelijk en noodig is. Hoewel uit den aard der zaak het bestuur nog niet kon komen met nauwkeurig om lijnde voorstellen, werd de kans van slagen aanwezig geacht. Daarom zullen de noodza kelijke voorbereidende maatregelen worden getroffen. Voorloopig heeft het bestuur voor den tijd van één jaar opdracht gekregen van de vergadering om op te treden als commis sie van beheer van een bemiddelingsbureau voor den handel in fokvee. Het bestuur heeft deze opdracht aanvaard. Het zal trachten nog dit jaar, zoo mogelijk in den herfst, het, bureau te doen functionneeren, terwijl een commissionair zal worden aan gewezen. WINKEL Verloting Kleuterschool. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan het Bestuur van de Kleu terschool alhier vergunning verleend tot-het houden van een verloting ten bate van de kleuterschool. Aanrijding. Donderdagavond had op den Westfrieschen dijk een ernstige auto-aanrijding plaats tus- schen een melkauto van de zuivelfabriek te Lutjewinkel en een veewagen. De melkwa gen werd zwaar gehavend, de laadbak was o.a. van het onderstel afgeschoven en alle melkbussen lagen onder aan den dijk, ge deeltelijk in Tiet water. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats en be paalde dit ongeval zich tot materieele scha de. Door den rijks veld wacht en gemeente veldwachter wordt een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. LANGENDIJK Met den verkoop van goedge keurde pootaardappelen gaat het niet naar wensch. Met den verkoop van goedgekeurde poot- aardappelen wil het tot nu toe niet best vlot ten. Er wordt zeer weinig verkocht. Een eigenlijke veilingverkoop is het niet. In Duitschland worden die pootaardappelen voor een Inkoopcentrale gekocht door mid del van eenige kooplui hier. Van tuinders- zijde wordt nu aangedrongen om hier een Verkoopcentrale te stichten. Dch voor zoo'n instelling is geJd noodig en dat is in deze tuinbouwstreek maar moeilijk bijeen te brengen. Intusschen is het voor de telers van vroege aardappels tot nu toe selcht gegaan. Als ze worden ingekuild zal een bewaarloon van f 1.20 per 100 Kg. worden gegeven. De garantieprijs is bepaald op f 4.20 voor A, f 4 voor B en f 3.80 voor C. ZUIDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Gemeente. Er zal spoedig wordên overgegaan tot het beroepen van een predikant voor de Ned. Herv. gemeente al li i er en die te Koedijk. De pastorie te Zuidscharwoude, die enkele jaren verhuurd is geweest, is voor den nieuwën predikant bestemd en staat reeds leeg. Onteigening land O. Proefnolder. We vernamen, dat de eigenaars van lan derijen in den geprojecteerden Oostelijken Proefpolder eerlang een exploit zullen krij gen in verband met de voorgenomen ont eigening van hun land, dat niet vi" i werd verkocht. NOORDSCHARWOUDE. Gemeenschappelijk concert. Donderdagavond werd door de Harmonie „Excelsior" en de zangvereeniging „Gemengd Ivoor", beiden onder leidin? van den heer P. Pranger, een concert gegeven in de zaal van den heer J. de Bakker. Achtereenvol gens traden op beide vereenigingen met een keur van nummers, welke met onverdeelde aandacht gevolgd werden. De opkomst -voor- dit mooie concert had grooter k-nnen zijn, iets.wat heide vereeni gingen ten volle .verdienen.

Schager Courant | 1938 | | pagina 11