Hajaarsstoffen Cor Lodder - Wintel Vredesbal Door mifrailleurschot gedood Kraagjes Knoopen Ceintuurs Oudesl u i s N. Ni e dorp Duitschland's kanonnen donderen Naar regeling der koloniale kwestie Vrede en recht Maar in China vecht men nog Onze zwemsters naar Denemarken Vrede Predikbeurten Uit onze Omgeving JULIANADORP. AFSCHEID VAN DEN REER SCHROEVERS. Vrijdagavond had bovengenoemde bij eenkomst plaats in het café „Prins Hen drik" van den heer A. Doorn. Een groot aantal belangstellenden van alle mogelijke corporaties in het Koegras waren aanwe zig. Ook de wethouder van Onderwijs, de heer W. de Boer en de Hoofdcommies ter secretarie, de heer L. J. Daalder uit Den Helder. De heer N. Hoornsman, voorzitter van de Ouderecommissie, heet de vele aan wezigen hartelijk welkom. Door de commissie van ontvangst bestaan de uit de heerén L. Tigchelaar en J. Vries worden de heer en mevr. Schroevers bin nengeleid, terwijl alle aanwezigen zich van hun zetels verheffen. Bloemen. Aan Mevr. Schroevers werden bloemen aangeboden. De Harmonie „Kunstzin" open de het programma met een drietal num mers muziek ten gehoore te brengen. Daarna nam de heer Hoornsman het woord. Hij deed zulks, zoo hij zeide, niet gemengde gevoelens. Met vreugde omdat. U voor den landbouw zult blijven arbeiden, en met weemoed omdat U bier zoovele le dige plaatsen achterlaat. U hebt, hier ze ven jaar als Hoofd aan deze school ge- wer' en de kinderen én de ouderen zul len missen.' De Oudercommissie heeft vele 'en ervaren welke groote rol U in het leven van de leerlingen speelde. Prachtige avonden heeft U met de jeugd georganiseerd. Ook daaraan heeft U. Mevr. Schroovers, veel en velerlei bijsredragen, waarvoor onzen dank. De Holl. Mij. van Landbouw wier belangen bij U in goede handen waren, beschouwt Uw vertrek als een verlies. De Ver. van Oudlccrlingcn waar U alles voor overhad, is door Uw werken tot stand gekomen. „Kunstzin", „Volksonderwijs", de School- feestcommissie enz. allen tezamen beden ken thans wat U in Uw zevenjarig ver blijf alhier hebt mogen presteeren. Uit dankbaarheid bied ik U namens al deze vereenjgingen ,een stoffelijk blijk van waardeering aan in den vorm van een mo dern radiotoestel. Wij zullen U niet verge ten. Algemeene bijval zette aan deze woor den kracht, hij. Ter afwisseling komt de Directeur van „Kunstzin", de heer J. van Glabbeek, ten tooneele, om eenige voordrachten ton beste te geven, op de hem eigen en welbekende wijze. Na de pauze spraken nog velen. Al lereerst krijgt Wethouder de Boer het woord. Uitvoerig staat spi\ stil hij de zeer schoo- ne taak die een dorps- of piattelandsschool- meestor wel heeft te vervullen. Bij U was dit in ruime mate het. geval, U had de jeugd na de gewone school, weer van hij het herbalingsonderwijs, weer oude ven op de landbouwcurstis en tenslotte in de Ver. van Oudleerlingen. Het Gem. Be stuur van den Helder is U zeer erkentelijk voor alles wat U hier deed en wenscht U geluk met Uwe promotie. Spr. richt zich ook met enkele woorden tot mevr. Schroe vers. De volgende spreker is de heer P. Pluis- ter, namens de afdeeling den Helder van de Holl. Mij. v. Landbouw, die memoreert dat de heer Schroevers steeds op de bres heeft gestaan voor het belang van de leden dezer afdeeling. Hij dankte hem voor de aangename samenwerking. De heer To Vries Dz. spreekt verder na mens de Ver. van Oudleerlingen van de Landbouwwintcrcursussen. De heer L. Tigchelaar spreekt namens de afdeeling „Julianadorp" van Volksonderwijs. De scheidende spreekt. En dan komt tenslotte de heer Schroevers zelf aan het woord. Hij zegt., er is mij veel lof toegezwaaid. Ik hen blij dat wij met elkander dezen avond mogen houden. Ik hen U allen heel dankbaar, en ik zou ook heel veel willen zeggen, maar de roerselen der ziel wijzen ons wel eens een andere weg. Ik nem afscheid van de school, de kinderen, maar ik ben er van overtuigd, dat al moge er wellicht eens een wolk aan den hemel onzer verstandhouding zijn ge weest, dat ik onder hen geen vijanden ach terlaat. Spreker laat nog even in het kort zijn werkzaamheden voor of aan de diverse ver- eenigingen de revue passeeren en heeft voor een elk van hen een gepast woord ten beste, maar bovenal laat hij zeer duidelijk uitko men, dat een slappe opvoeder een slechte opvoeder is en daarmee is de gemeenschap niet gebaat. Onder dank aanvaardt spreker, waarin hij ook zijn rouw betrekt, 't cadeau. Mijn gedach ten aan u allen zullen aangenaam zijn, en bij uw verder werk, hoop ik u te kunnen volgen, middels datgene wat er van Juliana dorp en Koegras in de Schager Courant ver schijnt. Vaarwel! De afgevaardigde van de gym.ver. Sport- lust, Mej. J. Vries Md. spreekt alsnog den heer en mevr. Schroevers toe onder aan bieding van een bloemenhulde. Een feestelijk programma wordt dan ver der afgewerkt. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat ook in de school op zeer hartelijke wijze af scheid is genomen van het personeel en de kinderen, waarbij als vanzelfsprekend ook het gesproken woord niet is vergeten. Een groote opbrengst. De heer S. .T. van der Haag,, rooide dezer dagen een stam aardappelen van de soort Bobijn, waaraan zich 147 knollen bevonden, waaronder 102 die als cetaardappel konden worden aanggemerkt. NIEUWE NIEDORP BEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN Op Donderdag 6 October a.s. zal de heer Commissaris der Koningin dezer Provincie zijn gewone vicrjaarlijksche bezoek aan deze gemeente brengen en wel des v.m, kwart voor tien. Het burgerwoonhuis met ongeveer 10 sn. tuingrond eigendom van mevr. de Wed. P. Schipper alhier is onderhands verkocht aan den heer Jb. Kind te Terdiek. CALLANTSOOG OEFENING LUCHTBESCHERMING. Dank zij aller medewerking een goed geslaagde verduisterings proef. Gisteravond is alhier een oefening van de luchtbescherming gehouden. Het betrof hoofdzakelijk verduisteringsproeven. De waarschuwingsafdeeling kwam op de secretarie, waar de radioluisterpost gesta tioneerd zal worden, bijeen. Intusschen was op het gegeven sein de straatverlichting ge doofd. Bij de daarna gehouden controle door het hoofd van den luchtbeschermingsdienst den heer J. v. Honschoten, met den burge meester en de politie, bleek dat allen aan de oproep tot medewerking spontaan hadden voldaan. Een enkeling moest nog wat meer verduisteren, terwijl verschillende tegen de bedoeling in hun licht geheel hadden ge doofd. De burgemeester verzocht een woord van dank aan allen voor de medew'erking over te brengen. Binnenkort zal Groote Keeten voor een dergelijke proef aan de beurt zijn. Daarna zal een proef worden genomen voor de ge- heele gemeente tegelijk. ZIJPE BURGERBRUG BESTUURSVERG. „EENDRACHT." Donderdagavond vergaderde het bestuur van de hengelvereeniging „Eendracht" in het clublokaal van den hr. C. Schrieken al hier. Vastgesteld werd o.m. de a.s. wedstrijd wederom om prijzen. Verder zal onze club deelnemen aan de korps-wedstrijd te Valkkoog. Dit ter gele genheid van het 5-jarig bestaan van de vischclub aldaar. Na afloop der prijsuitreiking zal er ge- loten worden, welke acht heeren hieraan kunnen deelnemen. Hierna volgde sluiting. ANNA PAULOWNA Weer mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer schijnt hier weer eenigszins den kop op te steken. Het komt nu al weer bij het vee van 6 veehouders voor en' tamelijk verspreid, n.1. in Zuider- weg, Koningsweg, Stoomweg en Balgweg. Bridgeclub opgericht. Na een vergadering in Veerburg is een bridgeclub opgericht. Besloten werd eiken Donderdagavond in Veerburg bijeen te ko men. BREEZAND. Benoeming. Tot kweekelingg met acte aan School II is benoemd mej. Groot van Den Helder. Afscheid mej. Hoveling. Mej. Hoveling, eerst leidster van de be waarschool, later kweekelinge met acte aan school II, heeft Vrijdag afscheid genomen van de leerlingen van die school. In beide functies slechts een vergoeding genietend uit een fonds, dat door ouders van schoolgaan de kinderen en andere voorstanders van openbaar onderwijs wordt bijeengebracht, worden haar verdiensten ten opzichte van het onderwijs in deze gemeente beloond door haar vaste aanstelling aan school I te Klei ne Sluis. Bij het afscheid, dat een eenvoudig karak ter droeg dankten de h.h. Van Dijk, hoofd der school, en Vergaav, voorzitter van de ou dercommissie, de scheidende juf voor het geen zij voor de kinderen deed en werd haar door de collega's een boekwerk als aanden ken geschonken. VaetftaZ DE TITANENSTRIJD! Wij vernemen dat in de titanen-strijd op het Sparta-terrein, Wieringerwaard als volgt is opgesteld: A. Wagen A. Saai, C. Herman Joh. v. Balen, Jb. v. Ham, S. Smid M. Blaauboer, G. Bi'uijs, Jn. Slikker, F. Rob, T. Jansen. Vreeselijk ongeluk bij Zwolle. Een ernstig ongeluk heeft gister middag onder de bewoners van Zalk en de daar gestationncerde militai ren schrik en ontsteltenis gebracht. De dertienjarige Jcntje Bultman werd door een schot uit een mitrail leur in het hart getroffen en was op slag dood. Het meisje Bultman, dat uit Zalk afkom stig was, fietste met twee vriendinnen over den IJsseldijk. Zij zagen daar een soldaat, de twintigjarige dienstplichtige B. S. uit Kampen, behoorend tot het tweede bataljon van liet twintigste regiment infanterie te Zwolle, bezig met liet schoonmaken van een mitrailleur. De meisjes gingen vóór den loop van de mitrailleur in het gras zitten en za gen toe. hoe S de doos van de mitrailleur openmaakte, olie uit den bak haalde en liet wapen smeerde. Op een bepaald oogenblik schijnt S. alleen nog maar gedacht te heb ben, dat hij, om de veer te span nen, het wapen moest afschieten. Daarbij vergewiste hij zich niet, of het ongeladen was. Hij haalde den trekker over, een schot ging af, dat Jentje Bultman doodelijk in het hart trof. Vol ontzetting holden de heide meisjes weg. S., die hevig ontsteld was, dekte het lijk van het meisje toe en meldde zich vervol gens, geheel van streek, bij zijn comman dant. Ilij werd terstond gearresteerd en na verhoor door den bataljonscommandant in de marechausseekazerne te Wezep ingeslo ten. Het lijk van het slachtoffer en de mitrail leur zijn in beslag genomen. Nog een ongeluk. Het gebeurde heeft later op den dag nog een ongeval tengevolge gehad. Twee auto's, in ccn waarvan een militair arts was geze ten, die naar de plaats van het ongeluk ging, kwamen op don dijk met elkaar in botsing. Beide auto's werden zwaar bescha digd. Verloofd: G. SIKKEMA en D. A. JIPPES, B. Sc. (Eng) Buren, Eindhoven (S. v. Wurtemberg- laan 11), 2 Oct. 1938. Thuis te Buren op 2 Oct. '38, van 35 uur. Ruime Keus Lage prijzen Café BUISMAN, WOENSDAG 5 OCTOBER, 's avonds 8 uur. begint de eer ste les. Dames en Heeren kun nen zich tot dien tijd aanmel den. ZONDAG 2 OCTOBER, met verloting. Vrij entrée. Beleefd aanbevelend, H. J. HOSSEN Te koop: EEN AUTO, merk Singer, openschuifbaar dak, 4 deurs. Laagste wegenbe lasting. Loopt 1 op 16. Billijke prijs. Te bevragen Noord A 30, Schagen. Een Philips Radiotoestel, van het vorige jaar, met Ultra korte golf, en verl. stationsnamen- schaal, voor f75.00 en een voor f45. Een nieuwe „Union" Stof zuiger, hoofdprijs van een ver loting, met volle garantie, voor f35.00. Een Kachel met plaat je f 10.00. Een Chevrolet Bestel auto, ook ruilen. Een lange lee- ren Motorjas 113.00. Een korte leeren Jas voor f 9.00. Een nieu we Overjas 18. Zondag tot 12 uur. C. DEKKER, Keinsmer- brug E 133. Te koop: ZWART MERRIE- PAARDJE, 9 jaar, zeer mak. Een beste woonwagen, 5 M., een bak van vrachtauto, 6 bij 2 bij 2 M. Een mooie Puntboot, als nieuw, best Onderstel voor platte wagen op Coll. assen. Nieuwe en gebruikte graanzak ken, zware en groenstreep Amandelbaal Koedekken. Ook ruilen. ADR. VOS, Callantsoog, Zondags thuis. WEIDE gevraagd voor 4 hokkelingen. W. GOVERS, Lutjewinkel. TWEE WITTE BOKKEK beschikbaar, z. h., 40 ct. co. tant. Adres: G. SCHILür Noord A 23, Schagen. Te koop: 5 H.A. FABRIEKSBIETEN. BLAD. bij N. G. KISTEMAKE'R.Pn senhof, Kolhorn. Gevraagd: FLINKE NOODHULP, in burgergezin, van 14 Nov, 1 Dec. Brieven met opgaat i langd loon, A. BRINKSMA, B 75a, Heerhugowaard. Te koop: PLANTGOED, Iris Imperator, Wedswoud, te gezonde partij. H. BlERM Heerhugowaard, Noord. Te kooD: Beste RAMLAMMEREN, geregistreerd en ongeregistr« bij P. SA AL, Barsingenu Wieringerwaard. Gevraagd, voor de wint maanden: Een WERKJONGEN, voor vast, bij Jn. STAMME Kneesweg, Anna Paulowria, Zij kondigen het tijdstip van begin der ontruiming van grensgebieden aan. Hitler's troepen overschrijden de grens Hedennacht om 1 uur brandden de Duitsche kanonnen bij Asch los en gaven schoten af als teeken, dat met de ontruiming der grensgebieden een begin moest worden gemaakt. Terzelfder tijd begonnen de voor posten der Sudetenduitsche vrij korpsen op te rukken met. het. doel de eerste étappe van het gebied ten noorden van de lijn Passau-Linz te bezetten. Er schijnen nog weinig teekenen te zijn van ontruiming door de Tsje chen van de aan de grens gelegen stellingen Franzensbad en Oberloh- ma, doch men neemt aan, dat hun doel is langzaam terug te wijken. Voor bloedige wrijvingen wordt niet gevreesd. De strekking van Chamberlain's accoord met Hitier. De verklaring door de regeerings- chefs van Duitschland en Engeland, ondert'eekend om de nog hangende kwesties door overleg op te lossen en daarvoor nimmer meer een oorlog te voeren, schijnt, naar uit zeer be trouwbare bron wordt gemeld in hoofdzaak te slaan op een regeling der koloniale kwesties. Dat deze, voor de bevrediging der Duit sche eerzucht, zoo belangrijke zaak thans na de zege tegenover Praag, met groot élan aan de orde zal worden gesteld, kan blijken uit het feit, dat de Weensche zender reeds nisteren met kracht teruggave van alle Duitsche koloniën eischte. Het staat wel vast, dat Chamberlain en Hitier in hun laatste onderhoud over de teruggaaf hebben gesproken en dat zij zijn overeengekomen, hierover binnenkort on derhandelingen te beginnen. De Spaansche krijg blijkt tusschen Mus- solini en Chamberlain nog even ter sprake te zijn gekomen, waarbij de Italiaansche regeeringschef er zijn spijt over zou hebben uitgesproken, dat deze onrusthaard nog steeds de goede verstandhouding tusschen Brittannië en Italië in de weg staat. Vast schijnt intusschen wel te staan, dat Chamberlain ter tegemoetkoming aan het ernstige verlangen van Italië eerstdaags zal overgaan tot erkenning van het Italiaansche keizerrijk, daarmede de verovering van Abes- sinië dcfintief erkennend. Zóóver schijnt de toenadering te Munchen zelfs reeds te zijn voortgeschreden, dat men spreekt van een te verwachten verklaring van „nooit geen oorlog meer" tusschen Frankrijk en Duitschland. Groote reserve in de Nederland- sche pers. Hoewel de Nederlandsche pers een zucht van evrlichting slaakt, nu de vrede van Europa te Munchen bezegeld is, toont zij zich in het algemeen zeer gereserveerd ten aanzien van de grondslagen, waarop die vrede verkregen is. Men leze zelf: „De vrede in Europa gered"! zoo begint het Handelsblad, doch schrijft verder: Wie de dingen reëel ziet, moet consta- teeren dat er een correctie plaatsvindt,van fouten, welke bij de vredesverdragen van 1919 door de overwinnaars van toen ziin begaan, maar dat die correctie onder drei ging met geweld, dat tot nieuw onrecht dreigde te leiden, is verkregen. De motieven, welke hier de partijen hebben bewogen, houden met begin selen van werkelijk „recht" slechts zijdelings verhand, al is het „recht" in den een of anderen vorm dan ook van weerskanten als vlag naar voren geschoven. In wezen ging het hier om een krachtsmeting tusschen de grooten van Europa, en een kleine staat die bij zijn geboorte in 1919 belast werd met ernstige constructiefouten betaalt het gelag. Wie zal morgen het ge lag betalen, wanneer het beginsel van heti recht van den sterkste, dat de Europeesche samenleving nog steeds beheerscht, niet verandert? In de Nieuwe Rotterd. Crt. lezen wij dit: Er is voor ons iets angstwekkends over gebleven uit de methode waarmede Duitsch land in dit geschil is opgetreden. Na een strenge afkeuring van Hitler's woorden over Benesj' beleid, 's Führers ge- weldbedreiging en vergaande eischen, zegt het blad: Het zal verstandig zijn om. zoolang het niet tot een algemeene afspraak over wape- ningsbeperking is gekomen, ook aan den anderen kant zijn kruit droog te houden bij het verdere streven naar verzoening en gemeenschappelijke regelingen. Verder van de vredeshaven dan ooit Uit het Volk: Door de afbrokkeling van de be ginselen van Genève. van de col lectieve veiligheid in de eerste plaats én ten d'ezé hebben de kleine landen zelf schuld! zijn wij ver der dan ooit van de vredeshaven af gedreven. Geen oorlog; maar men bedenke wel, dat er ook geen vrede is in de beste zin van het woord. „Lente in den herfst", zet de Telegraaf bo ven zijn commentaar, waarin wij o.m. de volgende zinsneden aantreffen: Zeker, Cechoslovakije betaalt het gelag, maar het moest dat ook be talen. Algemeen is men het er over eens, dat deze nieuwbakken staat, waarin vele volken, die sinds eeu wen elkaar haten, waren onderge bracht, in zichzelf verdeeld was, en daarom in zijn te Versailles vastge- stelden vorm, niet kon blijven be staan. Duitschers hebben het recht met Duit- schers samen te wonen als dat geografisch mogelijk is en datzelfde geldt voor de Hon garen en Polen. Verwoede strijd van beide par tijen afwisselend succes. Van Cliineesche zijde wordt medegedeeld, dat voor den vierden keer sedert het uit breken van de vijandelijkheden, Menghsien, een strategisch punt aan den noordelijken oever van de Gele Rivier ten westen van Honan, door de Chineezen is heroverd. De Japansche troepen leden groote verliezen. Ook Koetantsjen en Tsjoengjisjien ten noor den van Menghsien werden door de Chinee zen hernomen. De Japansche troepen zijn naar het noorden gevlucht en hij Tsji Joean en Fengmenkau wordt nog heftig gestreden. Een Japansch succes. De Chineezen geven toe, dat Tientsjiatsjeng aan de Jangtse, op 90 mijl ten oosten van Ilankau, is gevallen na een verbitterden strijd, die twee weken heeft geduurd. Russische grensversterkingen. De Sovjet Russische militaire autoriteiten hebben den wederopbouw van de grensver- dedigingswerken langs het gebied, waarin de heuvels van Tsjangkoefeng en Sjoellioe- feng gelegen zijn, zes weken na de totstand koming van het wapenstilstandsverdrag met Japan voltooid. Rouw in Praag Alle schouwburgvoorstellingen en concer ten waren voor gisterenavond afgelast. De café's waren gesloten. Nadat eerst de opwin ding onder de bevolking te Praag, na het bekend worden der Munchcner overeenkomst toenam en een groeiend verzet was te con- stateeren, sloeg gisteren later op den dag de stemming om cn de woede maakte plaats voor een uiterste neerslachtigheid. Men gevoelt zich verraden en van allen verlaten. ,$iueniM De samenstelling van de plot De Nederlandsche damesploeg voor d> landen wedstrijd tegen Denemarken op en 7 October te Kopenhagen en voor de strijden op 9 October te Odensee is als vo: samengesteld: 100 en 400 meter borstcrawl: Trude M corps (B.Z.Z., Zwolle) Riet van Veen (R Z.) 100 meter rugslag: Iet van Fegge (het Y); Dini Kerkmeester (Z.C. Rotterda: 200 en 400 meter schoolslag: Jopie Wa berg (A.D.Z.); Dora Heeselaars (O.D., 4X100 meter estafette borstcrawl: Je Groeneweg (R.D.Z.) Willy Soutekouw D.Z.); Trude Malcorps; Riet van Veen. Algemeen reserve: Greta Sweres (H.D.Z T Accoord Is geteekend, De vrede bewaar^ De wolken gaan breken, De storm is bedaard. De wereld herademt, Na maanden van druk, Thans rijst wer de zon Van het vredesgeluk! Vier mannen ze reikten Elkander de hand, -Tot heil van de wereld, Tot heil van hun land. Rondom staan de volk'ren, En brengen hun groet Voor trouw en beleid, En persoonlijken moed! En één dezer mannen, Bij allen bekend, Hem past een spontaan, En een schoon monument! Hij vloog over zee, En hij kende geen grens, Hij diende den vrede Vóór alles als mensch! Hoe heerlijk is vrede. Vol koest'renden glans. Nooit voelden we 't beter, En dieper als thans! Hij geeft ons weer hoop, En weer lust bij ons werk, Hij maakt het bestaan Van de naties zoo sterk Gij, mannen, die dit Thans tot stand hebt gebracht, Waarvan onze toekomst Zoo heel veel verwacht, Blijf één in Uw streven Langs stijgende lijn, DOOR VREDE DE TROTS UWER NATIES TE ZIJN Sept. 1938 KROES (Nadruk" verboden). B. gen var YOC Mij bed sub 1110 uit van H ste, wij hoo God H geli Voo tori D vasl slaa V ren D goei Z< V00I MA B (lagi zak afg£ Pin! bcr ken Nat: D toe Al B. groe elell V< f 31 V. men groe groe in f D< het I25C Al ZONDAG 2 OCT. Ned. Herv. Gemeente. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Wtikop Doop. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Oct. Eigenheimers 3.—, bl. dito 3—3.20, Be' 1.80—2.40, uien 1.70—2.50, drielingen l —1.90, grove 2—2.20, gele nep peen 2.20—2.S0. Sperciebooncn 911.80; snijboonen kroten 1.30—1.60; roode kool 1.10—2.50;j voyekool 12.40; witte kool 0.901; kool 11.30; rammenas 1.601.90; 1325 j bloemkool 3.504.70; dito 2e soort 1.50-lj NOORDSCHARWOtJDE. 1 Oct. Aanvoer: 19.000 Kg. aardappelen: sche muizen 1.90—2, grooten 1.902.10 genheimers 2.20, bl. dito 2.S03.30. 1.70, Re vel. 2.20. uien 1.70—2.50, drid 1.60—1.90, grove 2.30—140, gele nep 5.10. 4300 kg peen 2.302.80; kleine poen 0.90; 5000 kg. kroten 0.8O—1.90; 250 U menas 1.80; 7300 kg. roode kool 1" 67400 kg. witte kool 0.90; 1800 kg. S 1; 2400 d. witte kool 1.10 At Brast: D( nam nag< D< j ^'on I |iig D< Huli f 81 f 85 Ik scha Van 1 53 D: iota van nioe T< hecli dat dan D reet verl is r V ree< een D ïcc pos

Schager Courant | 1938 | | pagina 10