ATTRACTIEBUL Reuzenmotoren voor de «Oranje" De „Nachtegaal" vervoert Britsche post Noorsch schip met 16 man vermist De Japansche opmarsch Polen zet door Na Chamberlains Lagerhuisrede Het rommelt na in Tsjecho Slowakije Duitschland papt met den Balkan aan M. GOUD Marktberichten CYLINDERS VAN ONGEWONE AFMETINGEN. Nederlands vlaggeschip een van de snelste motorschepen ter we reld. Naar wij vernemen, zijn dezer da gen in de fabrieken van Gebr. Sul- zer A.G. te Winterthur ^Zwitserland) de motoren voor het nieuwe Vlagge- schip van de Stoomvaart Maatschap pij „Nederland", de „Oranje", die op 8 September jl. door H.M. de Konin gin werd te water gelaten, gereed gekomen en draaien deze thans in tegenwoordigheid van Nederland- sche deskundigen proef. Met de in Winterthur gebouwde machine-in stallatie zal de „Oranje" één der grootste en snelste motorschepen ter wereld worden. De berekende snel heid zal minimum 21 zeemijlen per uur bedragen. De machine-installatie van de „Oranje" zal bestaan uit drie zelfstandig werkende dieselmotoren voor de voortstuwing en vijf hulpmotoren. De groote dieselmotoren zullen elk een kracht ontwikkelen van 12.500 p.k. bij 145 omwentelingen per minuut. De Stoomvaart Maatschappij „Nederland" bestelde voor do „Oranje" tweetakt-motoren, die in hun soort de grootste zijn, welke ooit gebouwd werden. Elk der motoren heeft een lengte van 20.285 M., een hoogte van 8.14 M. en een breedte van 3,89 M. Dergelijke afmetingen kende men tot dusver nog slechts voor dub bele scheepsmotoren. Een groote bijzonderheid vormen de twaalf cylinders. Cylinders van een dergelijke afmeting een boring van 760 m.M. werden tot nu toe niet gebouwd en een speciale stu die was noodig om tot den bouw van deze twaalf cylinder-motoren met zoo groote capaciteit te komen. Door een gewijzigde constructie van het frame, waarin de cylinders zijn geplaatst, verwacht men dat de „Oranje" geheel tril- lingsvrij zal zijn. Deze week worden de motoren gedemon teerd en tegen het einde van de maand zul len de onderdeelcn van de geweldige ma chine-installatie naar Amsterdam worden gezonden om daar in de „Oranje" opnieuw gemonteerd te worden. Nachtelijke luchtvaartdienst Schiphol—Croydon vice-versa geopend. Bij het ingaan van den winterdienst -der K.L.M. is Maandag in den vroegen ochtend de nieuwe luchtvaartdienst der KLM tus- schen Londen en Amsterdam geopend. Voor dezen dienst, die uitsluitend vrachtgoed en post vervoert, is speciaal ingericht het DC-2 toestel PH-AKN (de Nachtegaal), uit welker cabine de stoelen verwijderd zijn, terwijl het interieur geschikt is gemaakt voor het ver voer van goederen. Voor de eerste maal in dezen dienst vertrok de Nachtegaal Maandagoch tend te 5 uur G.N.T. van Croydon naar Schiphol, met niet minder dan 900 kg. vracht en post aan boord. Daarhij was van principieele be- teekenis, dat de Britsche posterijen de post aan de K.L.M. hadden toe vertrouwd. Tot nog toe werd de mail op dit traject verzorgd door de Eigelsche luchtvrachtonderneming. International Air Freight Ltd., wel ke evenwel haar dienst tussehen Londen en Amsterdam hoeft ge staakt. Uit het feit, dat de K.L.M. in den nacht van Zondag op Maandag de Britsche mail heeft meegekregen, mag worden afgeleid, dat in plaats van de International Air Freight Ltd., de K.L.M. het postcontract met de Brit sche posterijen voor het vervoer-, van post tussehen Engeland en het continent op de lijn LondenAmsterdam zal krijgen. Maandagavond te 11.15 vertrok de Nachte gaal voor de eerste maal in zijn nieuwe functie in omgekeerde richting van Schip hol naar Crovdon, van waar het toestel in den ochtend 'te 5 uur start om te 7,20 op Schiphol terug te keeren. Op de zalmvangst naar de Groen- landsche wateren. ZondaR is uit Aalesund (Noorwegen) een vangstvaartuig naar Oost-Grmmland vertrok ken om nasporingen to verrichten naar het vangstvaartuig Rundehorn. dat twee en een halve maand geleden naar de Groenlandsche wateren is gegaan en waarvan men sedert dien taal noch tecken heeft gehoord. De Rundehorn had zestien opvarenden en was uitgerust voor do zalmvangst. Geen van de schepen, die de laatste weken onder Groen land gevangen hebben, heeft de Rundehorn gezien en men vreest daarom, dat het^ schip reeds op de uitreis met man en muis is ver gaan. De cenige hoop is nog, dat de opvaren den of een doel hunner de kust van Groen land hebben kunnen bereiken, maar niet in staat zijn geweest in contact met de bevol king te komen. De leider van de vangstexpeditie was Hal vard Revold, een jonge Noorsche pelsjager, aldus de N. R. Ct. Defensieverbod voor „Kerk en Vrede" Als onverdiende smaad gevoeld. Het hoofdbestuur van de vereeniging „Kerk en Vrede" heeft een adres aan den Ministerraad gericht, waarin geprotesteerd wordt tegen het feit. 'dat Kerk cn Vrede op de lijst van voor Rijksambtenaren verboden vereenigingen is geplaatst. Adressant voelt dezen maatregel als oen onverdienden smaad en verzoekt den mi nister alsnog zijn beslissing te willen her zien. Een wig in de Chineesche ver dedigingslinie? - Vlootaanvallen Van Japansche zijde wordt medegedeeld, dat in een strijd van drie dagen Makwam, acht Kilometer ten westen van Loshan door de Japansche troepen is bezet. De Chincczen lieten 430 dooden op het slag veld achter, alsmeue een aanzienlijke hoe veelheid oorlogsmateriaal. Ook Swantien. acht kilometer ten zuiden van Loshan, is door de Japansche troepen bezet. De Chinee sche luchtmacht heeft Loshan gebombar deerd, doch weinig schade aangericht. Aan de grens tussehen de provincies Ho- peh en Honan hebben de Japansche troe pen een wig gedreven tussehen de Chinee sche verdedigingslinies. Volgens Japansche berichten is Woe- taisjan, het beroemde Lamaistische cen trum, geheel bezet. Een vlootaanval. Aangezien het ten gevolge van don Chi- neeschen tegenstand moeilijk is voor de Ja pansche troepen over land naar Hankau op te rukken, zijn zij overgegaan tot een vlootaanval op de Boven Jangtsc. Niette genstaande het vuur van de Chineesche artillerie aan beide zijden van *de rivier zijn de schepen tot boven Ticntsjiatsjeng opgerukt. Dc bezetting van Teschen. Ridderlijk tegen de overwonnc- nen! De bezetting van Teschen door de Pool- sche troepen gaat voort. De troepen zijn de steden Frystat en Karwina binnengerukt. Overal werden de troepen met gejuich be groet. Reeds zijn Poolsche ingenieurs gezonden om de leiding van de industrie en de steen koolmijnen van de Tsjechen over te nemen. Voorloopig is in liet door de Poolsche troepen bezette gebied dc Tsjechische kroon gelijkgesteld aan de Poolsche Zloty. De commandant van de Poolsche troepen, generaal Bortnowski, heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin de Poolsche bevol king aan wordt gespoord zich waardig en kalm te gedragen en een ridderlijken geest te toonen jegens de overwonnenen. De opmarsch der Poolsche troepen in het aan den anderen kant van de Olsaaan Polen afgestane gebied is gister beëindigd. De Poolsche troepen bezetten, de beide dis tricten Teschen en Freistadt tot 20 k.m. van de vroegere TsjechischePoolsche grens. Het onder Polen gekomen gebied staat voorloopig onder militair bestuur tot alle bestuursaangelegenheden door de civiele overheid zuilen zijn geregeld. Het Britsche legioen formeert zich Acht weken lang naar Tsjecho- Slowakije. De Britsche regeering heeft het. Britsche legioen gevraagd duizend vrijwilligers ter beschikking te stellen voor speciale dien sten in die gebieden van Tsjechoslowakije, waar een volksstemming zal worden ge houden. De vrijwilligers zullen worden ge kozen* uit oud-officieren en onderofficieren. Zij zullen vermoedelijk zes tot acht weken dienst moeten doen. Gisteravond is besloten, dat majoor Fe- therston Godley, de voorzitter van het Brit sche legioen, de leiding zal hebben van de vrijwilligers voor Tsjehoslowakije. De vrij willigers zullen heden geselecteerd en in dienst genomen worden en morgen bijeen komen voor het ontvangen van instructies. Voldoening in Italië en Frank rijk. Engelsche pers blijft ge reserveerd. De Tsjechen hebben de grootste bijdrage tot den vrede gegeven. De rede van Chamberlain in 't Lagerhuis heeft te Rome diepe voldoening gewekt. In het bijzonder is men den Britschen premier dankbaar voor liet feit, dat hij den nadruk heeft gelegd op het vredelievende werk van Mussolini op het beslissende oogenblik der Europeesche crisis. In diplomatieke kringen te Home is men eensgezind van meening, dat de redevoering van Chamberlain krachtig zal bijdragen tot een ver betering van de betrekkingen tus sehen Londen en Rome. In deze krin gen zien sommigenzelfs de moge lijkheid onder oogen van een bin nenkort tot stand te komen ontmoe ting tussehen Mussolini en Cham berlain, ten behoeve van een defi nitieve regeling der Italiaansch Engelsche betrekkingen. Ook in Frankrijk voldoening. Dc Fransche bladen schrijven waardee- rend over Chamberlains rede. Zoo zegt de Oeuvre dat niemand ongerust is geweest over het gebaar van Chamberlain, zoozeer zijn de Fransche leiders er van overtuigd, dat in de politieke aardrijkskunde Frankrijk en Engeland één en hetzelfde land zijn. Engeland blijft gereserveerd. Onder alle waardeerende woorden is in de Engelsche pers een ondertoon van be zorgdheid niet te miskennen. De „Daily Tclegraph" zegt: De tijd zal leeren, of Hitlcr een voorloopige concessie aan de gelegenheidspolitiek heeft gedaan-en zijn verstrekkende ambities bewaart voor later, wanneer de tijd gunstiger zal zijn. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Luchtbescherming Ook hier zal, en wel Vrijdagavond, van half acht tot half tien, een oefening worden gehouden in lichtdooving. Nog meer mond- en klauwzeer. Na ons bericht over het opnieuw voorko men van mond- en klauwzeer, zijn weer twee gevallen aangegeven, nu aan Molen vaart en Meerweg. Politie. Verloren: Armbandhorloge, portefeuille, rijwielplaatje. Gevonden: Gesp van ceintuur en vulpen. Visschen D.V.S. D.V.S. hield een vischwedstrijd in de Mo lenvaart, waaraan 18 visschers deelnamen. In totaal werden 58 stuks gevangen, waar van 4 bovenmaats. De le prijs, voor de grootste baars, nl. ISV2 cM., werd gewonnen door C. Rozenbroek, 2e prijs J. ter Mijtelen met 16 stuks, 3e prijs P. Telleman met 7 stuks. R.K. Voetbal. ZAP 1 speelde tegen Hollandia 1 van Tuit- jehorn. Met rust was de stand 13, maar toen ZAP daarna den sterken wind mee kreeg, werd deze achterstand omgezet in een 43 overwinning. Z.A.P. a hond den strijd aan tegen Hol landia a. De uitslag was: ruststand 31, eindstand 41. HEER-IIUGOWAARD Onze plaatsgenoot, de heer H. v. d. Meer, slaagde Maandag te Amsterdam voor het doctoraal arts examen. Naast dc personen, die thans in de Cen trale werkverschaffing in het Gecstmeram- bacht zijn tewerkgesteld, zijn enkelen ge plaatst bij het. uitdiepen van een gedeelte noldersloot langs dc Noordzijde van den Hondenweg. Aan den heer A. Breed, aannemer van schilderwerken, is vergunning verleend zijn perceel aan de Westzijde van den Midden weg te vergrooten door bijbouw van een schuur-werkplaats. WIERINGERM EER gezinden. Er moeten 50 kinderen zijn, wil de school voor subsidie in aanmerking ko men. Een zonderlinge exploitatie dus voor loopig! SLOOTDORP. Goed nieuws. De toestand van den heer Holtrop, die Zaterdagmiddag is aangereden, is voor uitgaande. De patiënt heeft geen pijn meer en een rustige nacht gehad. Alles wijst er op, dat hij geen blijvende nadee- liere gevolgen van het ongeval zal onder vinden. Z1JPE BURGERBRUG UITSLAG VISCHWEDSTRIJD. De uitslag van de door onze club gehou den wedstrijd Zondag 1.1. in de Hondsbossche vaart, luidde als volgt: Door 13 leden werd aan de wedstrijd deel genomen en voor bijgeloovige menschen dus niet te verwonderen dat de vangst slecht was, in totaal n.1. slechts 9 baarzen, waar van 2 maatbaarzen. le prijs grootste baars 20H c.m. A. Bellis; 2e prijs P. Visser. 3e prijs Jb. Wognum; 4e prijs A. Veken; 5e prijs P Otten; 6e prijs A. Noordzij; 7e prijs C. Schrieken; 8e prijs D. Kohnhorst; 9e prijs T. Doorn. In totaal werd 4 maal een half uur ge- vischt. HARENKARSPEL Onderlinge Paardenfonds. Uit de gehouden rekening van het Onder ling Paardenfonds alhier, bleek dat over de maanden Juli, Augustus en September 300 stuks verzekerd waren met een verzekerde waarde van f83165. De omslag werd bepaald op f 1.per f 100 verzekerde waarde. SINT PANCRAS Voet bij stuk. De oppositie in den schoolstrijd heeft voet bij stuk gehouden. Overeenkomstig het laatste besluit zijn wèl de kinderen naar de Chr. school te Middenmeer, maar niet naar die te Slootdorp gezonden. Deze school is nochtans geopend mot een aan tal van 40 kinderen van ouders-bestuurs- BIIRGERLIJKE STAND SEPTEMBER 1938. Geboren: Antje, dochter van Cornelïs de Ruijter en Antje Mcurs; Rieuwert, zoon van Rieuwert Spijker en Anna Cuperus; Attv Catharina, dochter van Jan Kooy en Anna Catharina Bruin. Gehuwd: Pieter Groen en Neeltje de Graaf Arie Heeman en Aafie de Vries. Overleden: Aafie Visser, 63 jaar echtge- noote van Jan van der Wal: Reingje van der Walle, 39 jaar echtgenoote van Corne- lis Ivangh. Ingekomen personen: Geertje Visser, van Alkmaar naar No. 224 d.; Abram Wiering en gezin van Koedijk naar No. 176 C.; Abram Groen van Haarlem naar No. 274; Adriana Beentjes, van Egmond-Binnen en naar No. 139 b. Vertrokken personen: Neeltje Kossen, van No. 107 naar Bergen N.H.; Aafje de Vries, van No. 140 naar Koedijk. Een grond voor onbehaaglijkheid is het be sef, dat Hitier zijn winst heeft kunnen be halen door zijn methode van dreigementen' en dat dit ongestraft is gebleven. Het lijkt dat in de feestvreugde bijna geheel verge ten wordt, dat de Tsjechen de grootste bij drage tot den vrede geleverd hebben. Als slachtoffers van den vrede, waarin zij niet gekend zijn, hebben zij recht op de warme erkentelijkheid van Engeland en Frankrijk, inplr^ts van op de ijzige stilte, die tot dus verre bestaan heeft. Intusschen moet Enge land zijn weermacht, vooral die in de lucht, versterken. In gelijke geest' schrijven vele andere En- sche bladen. Over het algemeen volmaakte orde, maar hier en daar zijn uitzonderingen. Hoewel van Duitsche zoowel als van Tsje chische zijde wordt verklaard, dat de ontrui ming en bezetting van het Sudetenduitsche gebied ordelijk en volgens het programma verloopt, blijft het hier en daar rommelen. Bodenbach en in het algemeen den eersten en tweeden sector zijn bezet zonder inciden ten. Echter hebben Zondag onbekenden een touristenonderkomen, Rcnnerbaude, in het Reuzengebergte, in brand gestoken. De brand stichters vluchtten bij de nadering van Tsje- choslowaaksche patrouilles. Te Praag wordt medegedeeld, dat in de stad Krumlov, (Boemïsch Krumau) die niet in de aan Duitschland over te dragen zone ligt, maar wel in de nabijheid daarvan en daarom niet bezet is doori Tsjechoslowaak- sche troepen, Hcnlcinisten zijn binnenge drongen, die zich barricadeerden en gewa pend waren met mitrailleurs en handgra naten. Tsjechische huizen werden, zoo voegt men hier aan toe, in brand gestoken, even als het station en het gebouw der gendar merie. De troepen, die niet ver van de stad aanwezig waren om de dynamietladingen weg te nemen, die onder bruggen waren aangebracht, werden aangevallen met scho ten. Drie Tsjechoslowaaksche soldaten wer den gewond. Britsche reservevloot nog niet gedemobiliseerd Vernomen wordt, dat in Engeland orders uitgevaardigd zijn, waarbij de rest der vloot reservisten, die onder de wapenen geroepen waren tijdens de recente crisis, zoo spoedig mogelijk deze week met groot verlof zullen worden gezonden. De reserve vloot blijft in actieven dienst met de actief dienende officieren en manschappen aan boord. De reservisten, die eeen plaats op schepen hadden toegewezen gekregen, zijn reeds naar huis gezonden. Te Londen wordt vernomen, dat het afzwaaien der reservisten niet inhoudt, dat de reservevloot gede mobiliseerd wordt. Het doel der maatregelen is de reservis ten in staat te stelen naar hun burgerlijke beroepen terug te keeren nu de crisis ge weken is. Minister Funk zoekt economi sche toenadering. De Duitsche rijksminister Funk heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Slavië, en met verschillende industrieelen gesproken. De permanente Duitsch-Slavische regeerings- commissie zal bijeenkomen. De Duitsche de legatie is reeds in Belgrado aangekomen: De onderhandelingen zouden gaan over al le problemen van den Duitsch-Slavischen handel, teneinde de tot dusverre bestaande betrekkingen te verstevigen en een nieuw handelsverdrag tot stand te brengen. Met zijn reis. aldus Funk verder, heeft hij geen bijbedoelingen gehad, al kan men de economische politiek niet van de algemeene politiek scheiden. De vriendschappelijke betrekkingen tussehen Zuidslavië en Duitschland zijn de natuurlijke voorwaar de voor de groote economische plannen, die Duitschland thans gemeenschappelijk met Zuidslavië ten uitvoer wil leggen en die ook succes hebben. Duitschland is de eerste klant van alle landen in Zuidoost-Europa en kan al deze landen voordeelcn waarbor gen als geen ander land. Gisternacht is de rijksminister naar Tur kije doorgereisd. Nieuws van Russiscben ijsbreker Steeds dichter bij de Noordpool. De Russische ijsbreker Sedov drijft met zijn bemanning van vijftien koppen in de richting van de Noordpool, waarvan het schip nog slechts 347 mijl verwijderd is. Op 1 Octobcr bevond het schip zich op S4 gr. 13 min Noorderbreedte, 38 gr. Oosterlengte. Dit is verder dan een schip ooit gekomen is. De Sedov heeft levensmiddelen en brand stof voor twee ën een half jaar aan boord. Bekend Staatspensioenman over- den. Gisteren is te Utrecht in de ouderdom van 63 jaar overleden de heer M. Goud, secretaris-penningmeester van de afdeeling Utrecht van de Bond van Staatspcnsionnec- ring, die vele jaren zitting heeft gehad in het hoofdbestuur van deze bond. (Vsb.) HEDENAVOND allen op het bij HOMAN ST. MAARTENS VLOTBRUgp. Voor direct gevaagd: HULP i.d. HUISHOUDING, voor dag of dag en nacht. - J. BREGMAN, Burgerbrug. 1-jarige WITTE LEGHORNS te koop, fO.75 per stuk. j, SCHERINGA, Callantsoog. Franco marcheert op De strijd aan het Ebrofront, Gebruik makende van het goede weer zijn de rechtsche troepen op- nieuw opgerukt. De strijd was zeer fel, doch de Siera de Chercun valt langzaam maar zeker in de handen van Franco. Het communiqué van het ministerie v&a defensie te Barcelona meldt o.m.: Gesteund door een groot aantal vlj^ tuigen heeft de vijand zijn aanval op onze stellingen in de Siërra Lavall de la Torre, ten Zuidoosten van den Coll de Corso, jj' de zone van den Ebro voortgezet. Na herhaalde aanvallen, die hem va verliezen kostten, bezette de vijand drit punten in de heuvelen. Alle andere aanvai len werden afgeslagen. Grensbeveiligings troepen keeren terug Feestelijke intocht, Heden zullen de troepen, welke op last van de regeering onder de wape nen zijn geroepen ter versterking van de grensbeveiliging, naar de mobilisatie-centra terugkeeren, al waar een feestelijke intocht zal plaats vinden cn voor de militaire en burgerlijke autoriteiten zal worden gedefileerd. De territoriale bevelhebbers, die in k gezagsgebied met de grensbeveiliging ziji belast, zullen het défilé in verschillend! plaatsen afnemen. De chef van den gcneralen staf, onde: wiens bevel do gcheelc grens- en kustbevei- liging en de luchtverdediging zijn gesteld, zal te Maastricht het défilé bijwonen. Donderdag 6 Octobcr zal op overcenomsti' ge wijze de terugkeer van de grensbataljoro in hun garnizoenen plaats vinden. POST VAN VERMIST VLIEGTUIG OPGEVISCHT. Het Duitsche Transatlantische vliegtuig, dat in den nacht van Zaterdag op Zonda is verdwenen, is nog niet teruggevonden. 0 vijftig kilometer van Bathurst zijn vijf zal ken post van het toestel uit zee opgevist CORRESPONDENTIE. Je Pe Wezet, Kolhorn. Uw ingezonda kan volgens goede journalistieke gewoon te bij ons slechts plaatsing vinden, wannee het dóór u aangevallen blad opname wei gert. Wat de door u genoemde bron bet'refi is u abuis, wij ontvingen bedoeld bericht van het Alg. Ned. Persbureau. SCHAGEN, 3 Oct. October-paardenmarkt. Veulens 651®i iy2-jarige paarden 140—225, 21/?-jarige paar den 1S0—250, rijtuigpaarden 300—450, werk paarden 200—350, slachtpaardcn 100—225, hitten f 110350. Handel goed. ALKMAAR, 3 Oct. Aardappelen 2.20—3.50, aardbeien 7—li andijvie 0.501.90e, appelen 59.50, au gurken 5—16, bloemkool I 4.506, idem II 23.50, bieten 0.S02.40, druiven 1016, gele kool 1—1.90, groene kool 1.503, krop* sla 0.503.80. knolselderie 2.202.80, kom1 kommers 15.50, meloenen 516, peren 516, prei 2.203.60, peterselie 11.50, pos telein 0.10, roode kool 13, selderie 0.70- 1.20, spinazie 0.160:22, snijboonen 1.20— 2, dubbele spercieboonen 1.50—2.30, tomaten 27, uien 13, wortelen 0.S01.10, boswop telen 24. ROTTERDAM, 3 Oct. Binnenl. granen. Haver 66.65, peRt chevalier 7.758.25, wintergerst 7.407.70, rogge 7.507.75, erwten, kleine groene 0- 10.50, schokkers 11.5012.75, extra eroja kwaliteit daarboven; bruine booncn 18-20, WINKEL, 3 October. Appelen 3—8, peren 410, druiven 10- 12, tomaten 2—3, slaboonen 6, snijboo nen 4—8, aardappelen 1.40—1.50, per 100 pond, Andijvie 0.80—1.10 per 100 stuks.. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Oct. Robijn 2.eigenheimers 2.603.20, Be velanders 2.30. uien 2.202.60, drieling 1.702, grove 2.302.50, gele nep 4.60-01 poen 2.40—3, kleine peen 0.60. Spercieboonen 10.3011.40; snijboonen —15,20; kroten 1,90-2; roode kool 1.103-— gele kool 1.30-2.50; tomaten A 44.10: B* 4.20—4.30; C 4; CC 4, druiven Alicant 21.40 23; frankenthalers 23.50—26.90; rammenas 70-1.30 NOORDSCHARWOUDE, 4 Oct. aanvoer: 9000 kg. aardappelen grootcn 2; bl. eigenheimers 3.30; drielingen 1.60. Be velanders 2.30 23900 kg. uien 2.10-2.70; drie; 1 lingen 1.702; grove 2302.70 gele nep 5; 4200 kg. peen 2.603; kleine peen 1 4200 kg. spercieboonen 8.5014 Kroten 0.901.60, roode kool 1-W witte okol 0.001, gele kool bloemkool 2.10, Pootaardappelen: A 4.20, A 28-35 4.60, B 28-35 4.30, C 28-35 S-w PURMEREND. 4 October. Koeien, totaal 525 stuks: 300 vette £oeL. 66—72 ct. per Kg., gelde koeien meikkoenen 180—265, 12 paarden 80-iw, 68 vette kalveren 3050 st per Kg. 200 nuchtere kalveren v.d. slacht 7— 232 vette varkens 0.53—0.55; 40 magere 2*-— 32; 300 biggen 16—22; 1200 schapen 17 71 bokken 3—13 4.50 0.90

Schager Courant | 1938 | | pagina 6