BEDEVAART NAAR MEKKA. DALADIER VOOR DE FRANSCHE KAMER. Francois Piétri, wiens naam genoemd wordt als ambassadeur Yan Frankrijk te Rome De leiders van het Britsche Legioen, dat naar Tsjecho Slowakije ver trekken zal voor de handhaving der orde tijdens de volksstemmingen, ontvangen hun instructies van majoor sir Francis Fetherstone-Goodley, onder wiens commando zij reizen zullen Met groot verlof. De troepen, welke op last der regeering onder de wapenen waren geroepen ter versterking van de grensbeveiliging en die weer naar de mobilisatie-centra waren teruggekeerd, zijn Woensdag „afgezwaaid". Een vroolijk groepje bij het vertrek uit de Oranje Nassau kazerne te Amsterdam Een slachtoffer van den hevigen storm. De 23 meter hooge schoorsteen van een leerlooierij te Dongen moest het tegen den storm afleggen, waarbij het afgebroken gedeelte op het fabrieks gebouw terecht kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Duizenden Inheemsche mannen en vrouwen vertrekken jaarlijks ter bedevaart naar Mekka, waarmede de innigste wensch van den Moham- medaanschen inlander in vervulling gaat. Een kijkje op de drukte bij het inschepen der pelgrims in de haven van Tandjong Priok premier Daladier voor de Kamer over de conferentie te München en den internationalen toestand Ook de opgeroepen Fransche lichtingen gaan weer naar huis. Soldaten van de Maginot-linie arriveeren te Parijs De Pangeran Hangahebi en de Pangeran Mario Soerjosoe- marno zijn Woensdag uit Den Haag vertrokken op terugreis naar Indië Daladier, de Fransche minister-president, tijdens zijn rede, welke hij Dinsdag voor de Fransche Kamer hield en waarin hij de gebeurtenissen der laatste weken en de houding der Fransche regeering uiteenzette

Schager Courant | 1938 | | pagina 4