Ooi in 1939 steun aan kleine boeren Engelsch-Italiaansch overleg ■faemmen Onze zwemsters in Kopenhagen Onze olie onder Japans machtsbereik Ontploffing op plezierjacht Tentoonstelling van foto's Gebrek aan spek voor den export Naar oplossing kwestie. der Spaansehe lord Perth, de Britsche ambassadeur, heeft gisteren oor de derde keer in drie rineen een bezoek gebracht aan den Italiaan- ïrhen minister van buitenlandsche zaken, 'af Ciano voornamelijk om de technische samcnwertcing inzake het Sudetenduitsche vrsaestuk tc bespreken, Tevens is van de gelegenheid gebruik ge maakt om te spreken over samenwerking oo ander gebied nl. de regeling van het Snaansche vraagstuk en de onderteekemng van het Italiaansch-Britschc verdrag. In Britsche kringen acht men thans het oogen- blik gunstig om een verdere pacificatie tot stand te brengen. Een beslissing is even wel niet te verwachten, zoolang het Lager huis de besluiten van Munchen nog be- SPDekdiplomatieke redacteur van de „Eve- nine Standard" schrijft, dat Engeland, Frankrijk en Italië op het punt staan een overeenkomst te sluiten inzake de Spaan sehe kwestie. Dit zou het gevolg zijn van besprekingen, welke te Munchen gevoerd zijn tusschen Chamberlain, Daladier en Mus- solini Deze overeenkomst, waarbij zich ook Duitschland zal aansluiten, is volgens ge noemden redacteur gegrondvest op de vol gende beginselen; Ten eerste: beide partijen in den burger oorlog zullen den strijd voortzetten zonder hulp uit het buitenland. Ten tweede: binnenkort moeten alle bui tenlandsche vrijwilligers teruggetrokken worden. Belangrijke contingenten vrijwilli gers zullen onmiddellijk Spanje moeten ver laten als bewijs van goeden wil. Ten derde: Beide strijdende partijen in Spanje zulcln in het vervolg geen man schappen, wapens of munitie uit het bui tenland meer ontvangen. In Britsche diplomatieke kringen worden bovenstaande berichten niet ontkend, doch men verklaart, dat deze besprekingen nog een voorbereidend karakter hebben. Volgens den diplomatieken corr. van Reu ter zijn cr aanwijzingen, dat Italië thans geneigd is, de Spaansehe kwestie eerder uit diplomatieken dan uit militairen gezichts hoek te bezien, op grond van de veronder stelling, dat een volkomen zege van Franco naar het schijnt, in de nabije toekomst niet te verwachten is. Dit beteekent, dat Italië waar schijnlijk een gebaar zal maken door een voldoende aantal troepen terug te trekken, zoodat het Britsch-Itali- aansche pact in werking kan treden. Er wordt een cijfer van 10.000 man genoemd. Daarna, en wellicht tegelijkertijd, zou Ita lië dan verwachten, dat Frankrijk zijn grens voor militaire leveranties aan Barcelona hermetisch sluit en te Burgos een agent be noemt. u Gevoeld wordt, dat de positie van Negrin 'en de regecring te Barcelona krachtiger wordt en geen teekencn vertoont van on derwerping aan militairen druk, en zij die belang hebben bij een overwinning van Franco, verwachten, naar men gelooft, dat alleen oen gunstig resultaat te bereiken is door druk van buitenaf op de republikeinen, om een regeling te aanvaarden. Denemarken leidt met 1716 •punten. De officiëele dameswedstrijd tus schen de Deensche en Nederlandsche ploegen is gisteravond te Kopenha- ge aangevangen met een drietal nummers, n.1. de 100 meter rugslag de 200 meter schoolslag en de 400 meter borstcrawl. Iet van Fegge- lcn en Jo Waalberg wonnen de bei de eerste nummers. Ragnhild Hve- ger het spreekt,van zelf de 400 meter borstcrawl. Dank zij het feit, dat in dit laatste num mer de eerste en de derde plaats door een Deensche zwemster bezet werden, leidt De nemarken na dezen eersten avond met 17 16 punten. Hedenavond worden de wedstrij den voortgezet. Het is wel buitengewoon jammer, dat Cor Kmt de reis naar de Deensche hoofdstad met heeft kunnen meemaken. Want de eerste twee plaatsen op do 100 meter rug- s'ag zouden dan zeker door haar en Ida van Foggelen- zijn ingenomen, hetgeen be teekent, dat niet Denemarken, doch Neder- {aa na tien eersten dag de leiding zou heb- uen gehad en wel met IS15 punten. Jopie Waalbcrq weer in vorm. Jo Waalberg heeft haar vorm terugge vonden. De strijd tusschen haar en Inge Soe T vkbD rmet het al cven ieu*dige meisje Larsen was zeer spannend. Doch op e laatste 50 meter was het duidelijk, dat 'ze landgenoote als eerste zou aantikken, e tijd was verrassend goed. 3 min. 0.4 sec., oen prostatie, welke in langen tijd niet aoor de A.D.Z.-ster was verricht. Een chro- ometer had zelfs een tijd aangewezen be neden do 3-minuten grens, ion sIa?en van den eersten dag luiden: 100 meter rugslag: 1. Tda van Feggelen i mm. 14.2 sec.; 2. Ragnhild Hveger 1 min. ec--3. Birthc Ove Petersen 1 min. 18.2 Ay Dini Kerkmeester 1 min. 22.6 sec. j^ederland 6, Denemarken 5 punten. f00 meter schoolslag: 1. Jo Waalberg min. 0.4 sec.; 2. Tngc Soercnsen 3 min. rwf" V; Ly,<ke Larsen 3 min. 3.7 sec.; i, ra Ileeselaar 3 min. 5.4 sec. Nederland Denemarken 5 punten. 400 meter borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger o min. 8.7 sec o R|e van yeon 5 mjn. 23.8 sec3. Fva Arndt 5 min. 38.3 sec 4. Trude Malcorps 5 min. 41.5 sec. Denen'./•'ken Nederland 4 punten. Stand 11a den eersten dag; Dcnema'ken 17 punten, Nederland 16 pnt. Strategische voorbereiding. De woordvoerder van het ministerie van Buitenlandsche Zaken in Japan, heeft verklaard, dat indien Japan alle betrekkingen met den Volken bond verbreekt, dit niet beteekent, dat het daarmede zijn mandaat rechten op de Zuidzee-eilanden prijs geeft. Deze mandaten, aldus de woordvoerder, zijn niet aan Japan toebedeeld door den Volkenbond, maar door de conferentie der vijf Mo gendheden te Parijs in 1919. Zij lig gen derhalve buiten de bevoegdheid van Genève. Hoe belangrijk het behoud van het man daat over de Zuidzee-eilanden is, blijkt wel uit een artikel van den Duitschcn luit. t. zee Hissink, waaruit „Onze Vloot" het vol gende overneemt: De groote oliebehoefte van Japan wordt gedekt door de Vereenigde Staten, Nederlandsch-Indië en het Russische Noord-Sachalin Belangrijk zijn voor Japan boven alles de olie voorraden van Nederlandsch-Indië; immers de jaarlijksche oliecapaciteit van deze gebieden bedraagt 4.7 mil- lioen ton. Niet lang geleden zijn ook in Nederlandsch-Nieuw-Guinea olie- lagen gevonden, waarvoor Japan be langstelling toont. Het streven van Japan zijn invloed in deze gebieden te versterken is verklaar baar, aangezien deze oliebronnen nog in het strategische machtsbereik van Japan liggen. De springplank hierover vormen de vroegere Duitsche Zuidzee-eilanden; immers zij zijn als een speer (het verlengstuk der Bonin- en Vulkaan eilanden) gericht op Nieuw-Guinca, waarvan de Palau-eilandcn de spits vormen. Hoe belangrijk deze eilanden voor de stra tegische positie van Japan zijn, heeft Ad miraal Soejetsoegoe uitgesproken: „De mandaat-eilanden vormen dcsleutelstelling der Japansche maritieme verdediging. Japan zal deze eilanden onder alle omstandighe den pogen te behouden." Olievervoer in marine-tankschepen. Japan is zich van de noodzakelijkheid van den olieaanvoer uit Ncdcrlandsch-Indië be wust. De voor Japan bestemde olie wordt voornamelijk in marinetankschepen ver voerd. De Japansche oorlogsmarine hoeft een grootsch programma opgesteld dat voorziet in den nieuwbouw van tankschepen met een gemiddelde snelheid van 20 zeemijlen. Ieder zee-officier moet eenmaal in zijn loopbaan in Borneo zijn geweest, om de oliehavens en'de daar ter plaatse uit een scheepvaartkundig oogpunt moeilijke wateren kennen te leeren. Zeewegen beveiligd. Het is verklaarbaar dat Japan de zeewe gen naar de oliehavens zoo mogelijk poogt te beveiligen en doende is zijn invloed op zulke gebieden uit te oefenen, door welke deze toevoerwegen kunnen worden bedreigd Uit deze overwegingen richt zich de Japansche belangstelling sedert korten tijd op de Chineesche provin cie Foekien aan de westelijke zijde van straat Formosa. teneinde die be langrijke verbindingspoort aan beide oevers te kunnen beheerschen. Daarmede zou Japan dan tevens de con trole over alle naar Sjanghai of naar de Oost-Chinecsche zee en de Gele Zee leiden de zeewegen kunnen uitoefenen. Opvarenden sprongen van boord. Gistermiddag kort na vier uur is op de rivier De Waal onder de gemeente Dreumel een ongeluk gebeurd, dat in de gegeven om standigheden erger had kunnen zijn. Ter plaatse lag een plezierjachtje, dat wegens den storm voor anker was gegaan. Aan boord bevonden zich twee Amsterdam- sche jongens. Plotseling de oorzaak is nog niet bekend sprong de benzinemotor van het scheepje uit elkaar. De kracht van dc ontploffing was zoo hevig, dat het geheelc dek met een geweldigen knal in de lucht werd geslingerd. Dc twee opvarenden kregen brandwonden aan gelaat, armen en beenen. Zij konden zich slechts in veiligheid stellen door over boord te springen cn naar den wal te zwem men, want hun vaartuig was inmiddels in brand geraakt. De leden van dc brandweer uit Ophemert, die toevallig in de nabijheid met de brand spuit oefenden, trachtten nog hielp tc ver- leencn, doch men kon niet verhinderen, dat het plezierjachtje geheel verloren ging. De twee jongens werden ter plaatse verbonden en zijn op eigen gelegenheid naar Amster dam gereisd. Advertenties Anna Paulowna. De Oranjevereeniging „Klei ne Sluis1' organiseert een betrekking hebbende op de fees ten ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum, op Zaterdag 8 October van 710 uur, in „Veerburg". Toegang vrij. Te koop: 1 CITROEN AUTO 1*33. in prima staat. 1 Chevrolet 1928 Sloopwagen, 1 Achterstel 450/19. 3 zoo goed als nieuwe Banden, ook gene gen te ruilen, 450/21. bij N. KOSSEN, Callantsoog. Heeren Rijks- en gem. Amb tenaren, gireer elke maand 10 gld. en wij kleeden U voor gewone winkelprijzen. HEEREN- EN JONGENS- KLEEDING. Br. motto Ambtenaar, Alkm. Post, Alkmaar. VOEDERBIETEN te koop bij JOH BOSSEN, Langcreis, Nieuwe Niedorp. Terstond gevr. bij man met eenig inkomen: EEN HUISHOUDSTER, v. m.1., ook met eenig ink., om gez.'te leven. Br. no. 55 Bur. van dit blad. GOEDKOOP FRUIT! Stoofperen a 3 ct, p. pond, bij o.i, KOSTER Dzn., Schager- brug. Te koop: Een stuit KOEMEST, Te bevragen bi.i den heer I\. DEKKER, Eenigenburg, Bur- gerbrug. Te huur: EEN PAKHUIS of werkplaats, aan de Spoor- laan, voor f 1.— per week. Te bevragen bij R. DELVER, Spoorlaan D 5S, Schagen. Persoon alleen vraagt HUISHOUDSTER, 3545 jaar. Br. letter H28 Bur. van dit blad. Gevraagd: Een BIETENROOIER, bij Jb. v. TWUIVER, Wieringer- waard. Gevraagd: EEN NET MEISJE. Poststation Wieringerwerf. Minister verdedigt den uitvoer van zware varkens naar Duitsch land. Op de vragen van den heer Van Vcssem betreffende den uitvoer van zware varkens naar Duitschland, heeft de minister van Economische Zaken geantwoord, te kunnen bevestigen, dat de Nederlandsche Veehoude rijcentrale ingevolge een reeds op 1 April 193S in principe gesloten verkoopovereen komst een aanvang heeft genv*v;t met den uitvoer van ongeveer 8000 varkens naar Duitschland. Deze overeenkomst is een gevolg geweest van de omstandigheid, dat onvoldoende spek aanwezig was om het overeengekomen betalingscontin gent voor spek uit te putten. Dit overschot op het betalingscontingent voor spek zal gedeeltelijk worden aangewend voor den export van bo venbedoelde varkens. Ingevolge de ze overeenkomst, waaraan zij uiter aard gebonden was, kon de Neder landsche veehouderijcentrale op 1 Juli j.1. bekend maken, dat zij een aantal varkens tegen een bepaalden prijs uit de markt zou nemen, waar door tevens de noodzakelijke steun aan de varkensmarkt kon worden verleend. De vleeschvoorziening van bet Nederland sche volk wordt, aldus de minister, door den bovenbedoelden export niet in gevaar ge bracht. In verband met het hierboven vermelde had de minister geen aanleiding, den vlccsch expoi't met het oog op onze nationale voed selvoorziening te doen beëindigen. In beginsel wordt een inkomen van f 9.per week verzekerd. De ministers van Economische Za ken en Sociale Zaken hebben, uit overweging, dat het noodzakelijk is den bijzondcrcn bedrijfssteun aan de kleine boerenbedrijven in den vorm van tewerkstelling van grondgebrui kers op eigen bedrijf, ook voor 1939 te doen plaats hebben, daarvoor een nieuw reglement vastgesteld, dat 1 Januari 1939 in werking treedt. Volgens dit reglement kunnen voor te werkstelling op eigen bedrijf in aanmerking komen, alle grondgebruikers, wier bedrijfs- inkomsten meer dan f4.per week bedra gen, behoudens: 1. grondgebruikers, wier bedrijfsinkomstcn meer dan f 4 doch minder dan f 7.- per week bedragen en die den leeftijd van 66 jaar bereikt of overschreden hebben, in dien een plaatsvervanger aanwezig is. In dit geval kan bedoelde plaatsvervanger voor tewerkstelling op eigen bedrijf in aan merking komen: 2. grondgebruikers, wier bedrijfsinkomstcn meer dan f4.doch minder dan f7.nor week bedragen en die weduwe zijn. indien een plaatsvervanger aanwezig is. In dat ge val kan bedoelde plaatsvervanger voor te werkstelling op eigen bedrijf in aanmer king komen; 3. grondbezitters, die lichamelijk niet in staat zijn lmn bedrijfje naar belmoren te bewerken, of niet in aanmerking komnn zich bij do bureanx voor arbeidsbemidde ling te laten inschrijven vnnrzonvpr 71'ikc ingevolge de bepalingen van dit re<?1c- noort7jlVp]iil{ is; 4. Grondgebruikers, die een bedrijf ie ex- nloiteeren. dat, berekend naar den toestand en omstandigheden, waarin hel op 1 Novem ber 1937 verkeerde, niet. voor dc kleine boe- renregeling in aanmerking zou zijn gekomen 5. Grondgebruikers, die geen ingezetene zijn van hot rijk der Nederlanden. Aan de grondgebruikers, die voor tewerkstelling op eigen bedrijf in aanmerking kompn wordt in begin sel een totaal inkomen van f 9. per week verzekerd. Dit inkomen wordt: 1. Indien het gezin uit niet meer dan 6 nersonen bestaat, verhoogd met f 0.15 voor ieder gezinslid boven de twee: 2-Tndien het gez.in uit meer dan 6 per sonen bestaat met f 0.15 voor vier ge zinsleden hoven de twee, en met f 0.40 voor ieder gezinslid boven de zes. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Laatste fe'ex^er'chf Mijnramp in Japan Bijna tweehonderd mijnwerkers opgesloten. Men is zeer ongerust over het lot van 190 arbeiders, die in een steenkolenmijn te Joeh- bari op Hokkaido (Japan) zijn bedolven ten gevolge van een ontploffing. Reddingspo gingen worden in het werk gesteld. Duivensport. Bij de laatste wedvlucht van Altijd Verder, gehouden vanaf Quievrain ,afst. 2S5 k.m. wa ren 32 vogels in concours, die om 7 u. 45 in vrijheid werden gesteld. De eerste duif be reikte om 11 u. 10 m. 52 sec. het hok, en dc laatste om 11 u. 22 m. Prijzen en punten: W. Blaauboer, 1, 2 cn 3 met 6 p., A. Liefhebber 4 en 6 met 3 p., P. de Vries 5 met 2 p. Kampioenschap. Het kampioenschap van de navluchtcn werd behaald door den heer W. Blaauboer met 46 p. A. Liefhebber bad 34 p., J. J. Schen kels 23 p., P. de Vries 20 p. en J. Hengsdijk 19 p. Het gcneraal-kampioenschap is behaald door den heer W. Blaauboer met 167 punten A. Liefhebber had 157 p., P. de Vries 155 p., N. Spigt 110 p., J. Hengsdijk 102 p., J. J. Schenkels 75 p., K. Koster 67 p., G. dc Boe 57 p. Fotowedstrijd. Zooals men zich herinneren zal is er aan de feesten ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin ook een fotowedstrijd verbonden. De inge zonden foto's zijn in twee rubrieken onder gebracht en de bcoordeeling had het volgen de resultaat: Serie foto's: le pr. C. Hamelink, 2e prijs idem, 3c prijs R. Sinke, 4e pr. C. Hamelink, 5e pr. H. L. Blecker. Losse foto's: lc pr. Joh. Groncman, 2e pr. mej. A. Waibocr, 3e pr. Joh. Groncman, 4e pr. A. Dekker. Zaterdagavond wordt in Veerburg van al le foto's die voor den wedstrijd zijn inge zonden benevens van vrije inzendingen een tentoonstelling gehouden, die voor ieder gratis toegankelijk is. De bedoeling van de ze tentoonstelling is ook een gelegenheid tc scheppen om onderling foto's te kunnen uit wisselen. Voor hen, die bij genoemde fees ten wel foto's maakten, doch deze nog niet inzonden voor de tentoonstelling, is cr ge legenheid dit alsnog te doen, aan het adres Molenvaart 36. BREEZAND. Bij twee kinderen van het gezin A. Braam Meerweg, is roodvonk geconstateerd. Concordia. Door toename van het ledental is de mu- ziekver. Concordia ook finantieel sterker ko men te staan. Het is daardoor mogelijk ge worden, dat voortaan de directeur weer el ke week de repetities kan komen leiden, inplaats van eens in dc veertien dagen. Dit zal het ensemble zeker sterk ten goede ko men. Wat echter niet uit do gewone in komsten bestreden kan worden, is aanschaf fing van nieuwe of vervanging van oude in strumenten. Men besloot daarom voor dat doel' een verloting te organiseeren. ZIJPE SCHA GERBRUG CENTRALE LICHTUITSCHAKELING GEWENSCHT. Woensdagavond werd in de gemeente Zij- pe de in ons blad aangekondigde verduis teringsproef gehouden. Toen we even ov«?r achten op den weg gingen kijken was vrij wel geheel Schngerhrug in bet duister ge huld. Slechts hij enkelen scheen het licht te sterk naar buiten, doch dezen troffen, na waarschuwing, direct dc noodigc maat regelen. De straatverlichting werd alhier om kwart over 8 gedoofd, doch dit vond zijn oorzaak in het feit, dat op 17 punten in de gemeente uitschakeling van de straatver lichting noodig w;»«. hetgeen door 2 amb tenaren van bet P.E.N. moest geschieden, "n men nu eenmaal niet overal tegelijk kan zijn Na afloop spraken wij nog even met den onderrommandant. van den luchtbescher mingsdienst. de heer Righers, en den ge meenteveldwachter Homan, die heiden zeer tevreden waren over het met deze proefne ming verkregen rsultaat en de medewerking van de ingezetenen ten zeerste roemden. BURGERRRUG VERDUISTEREN IS OOK EEN VAK Gisteren hebben wij alhier onze verduis- teringsavond gehad, en voor wat betreft Rurgerhrug is deze niet direct ccn succes geworden. Er moeiten namelijk nog verscheidene be woners gewaarschuwd worden, aangezien het licht van buiten af te veel zichtbaar was. Daar biermede de politie was belast, werd aan zoo'n verduisteringsbevel direct gevolg gegeven. Wat dé fietsers betreft zagen wij cr veel gaan. die. ondanks gewaarschuwd te zijn met licht op doorreden. Misschien waren deze, evenals vele bur gers van meening dat bet heele geval koude drukte is, daar men in geval van harde noodzakelijkheid zelf wel, cn dan wel goed ook zal gaan verduisteren. WINKEL Verkooping. De Woensdag j.1. ten overstaan van No taris G. J. van Leersum te Winkel gehou den veiling had het volgende resultaat: a. De huizen met schuren, erven, boom gaard en bouwland te.Winkel, groot 2 hec taren 17 a. en 30 c.a.. behoorende tot de nalatenschap van wijlen den lieer W. Amels, werden gekocht door den heer D. Molenaar te Winkel q.q. voor de som van f 9775.76. b. Het perceel bouwland te Nieuwe Nie dorp, groot 65 aren 90 c.a., behoorende aan den heer C. Amels te Winkel, werd opge houden voor de som van f 1107.12. c. Het huis met erf te Winkel, bewoond door mej. T. Stapel, werd eveneens opge houden en wel voor de som van f 3040. WIERINGEN Militairen zwaaien af. De vele militairen, welke te Wieringen werden opgeroepen in de bewogen dagen, moesten nu ook hier afzwaaien. Een en ander gaf weer heel wat drukte. De in kwartiering was echter gelukkig van kor ten duur. J.1. Woensdag zijn de laatste sol daten vertrokken. Aan alles te hooren. had den de jongens het hier best naar hun zin. gehad. BARSINGERHORN KOLHORN. Middenstandsvereeniging. Aanwezig zijn 14 leden, als voorz. de ver gadering open en zegt, dat deze spoedver gadering bijeen is geroepen om nogmaals de reisbonnen te bespreken, daar juist een week nadat in een vorige vergadering was besloten om weer reisbonnen uit te geven, bekend werd dat de slagers cn melkboeren niet meer mee mochten doen. De heer Geel vraagt of het niet mogelijk is om een St. Xicolaasattractie in het leven te roepen om daaraan dan bijv. een uitvoe ring aan te verbinden, doch dit blijkt ook niet gemakkelijk tc gaan, zoodat dit niet doorgaat. Na veel over en weergepraat waarin div. plannen worden bekeken, stelt de heer Keu ris voor om ccn ander systeem 111 het le ven te roepen, waarbij dan de consument wel in de gelegenheid is om het aantal bon nen bij elkaar te krijgen en dit aantal dan te stellen op 200. Nadat dit punt goed is uit gewerkt, is ieder er voor om. dit plan door te laten gaan en bij stemming hierover zijn allen er voor en zelfs zoo, dat de heer A. v. Zoonen, die nu g^cn bonnen mag geven, toezegt de belegging van de broodjes, als bet zoover is, gratis te verzorgen. Zoo ook' do hoeren Groet en Droog zeggen toe ecu deel van de broodkosten tc zullen schenken, waarvoor men zeer erkentelijk was. Besloten werd dan nog om die leden, die niet aanwezig zijn, in te lichten en te vra gen oni ook mede te doen aan dit reisplan. De Middenstandscourant wordt nu volgende week uitgegeven, waarin een en ander nog uitvoeriger zal worden bekend gemaakt. Hierna volgt sluiting. SCHAGEN, 6 Oct. Aanvoer 2 stuks paarden 100—200; 41 gel dokocien 120—175 120 idem vette 210—290; 3 kalfkoeien 200—240; 12 graskalvcrcn 38—62 13 nuchtere kalveren 8—20; 20 schapen 17— 20 280 idem vette 20—26.56 330 lammeren 1018 5 bokken cn geiten 414; 12 idem varkens 0.52—0.54; 68 biggen 12—19; 40 ko nijnen 0.501; kippen 0.401; haantjes 0.50 AMSTERDAM, 5 Oct. Veemarkt. 18 Nuchtere kalveren f7— 12 per stuk, 216 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 64—65 ct., zware varkens 6364 ct., vette varkens 6162 ct,. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 1 wa gon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht; Vette kalveren geen aanvoer (Groote Verzoendag). Nuchtere kalveren matige aanvoer, handel vlug en va^te prij zen. Varkens behoorlijke aanvoer, handel willig en dezelfde prijzen. ALKMAAR, 5 Oct. Aardappelen 2.80—3.40. andijvie 0.70—1.70, appelen 5—10. augurken 5—JR, bloemkool I 4—6, idem II 2—3, bieten 0.70—2.40, druiven 9—14, gele kool 1—1.50, groene kool 1.50— 4, kropsla 2.105.80, komkommers 15, postelein 0.100.16, rabarber 2.50, raapste len 0.50, roode kool 150—3, selderie 0.50— 1.20. spinazie 0.42—0.66. spruiten 3.50, snij- boonen 0.751.60, dubbele sperrieboonen 1.35—2.50. tomaten 2—2.70, uien 1.S0—3, wor telen 1.50, boswortelen 24. MIDDENMEER, 5 Oct. Graanbeurs. Wintc'rgersf 7.257.50, zo- mergerst 7.50—8, witte haver 6.10—6.40. gr. erwten 9—10. Wijker valen 11—12.50. Mans- bolt 12—13.25, duiveboonen 9.50—10.25, bl.- maanzaad 22—23. kanvijzaad 19—20.50. WARMENinTZEN. 5 Oct. Roode kool 1.70—2. witte kool 0.90. Aan voer; 4700 Kg. roode kool, 3G.300 Kg. witte kool. BROEK OP LANGEND IJK. 6 Oct. Aanvoer 6000 kg. aardanenlen eigenhei mers 2.60; hl. dito 2.90—3.30; 24 duizend kg uien 2.20—2.50; drielingen 1.80—2.20; grove 240—250 gele nep 4.80—5.20 3000 kg. peen 3.203.60: kleine neen 0.50.70 700 kg. sner eiboonen 8.70—12.80; 4000 kg. kroten 2.10— 2.60; 12 duizend kg. roode kool 2.30—3 50; 35 duizend kg. witte knol 090—1.—; 25 dui zend kg. gele konl 1.20—1.90; groene 2,50— 2.80 bloemkool 1.80—3.40; dito 2e soort 1.50 —1.60; 300 kg rammenas 1.90; goedgekeurde anrdapnclen 34000 kg.. R 28—35 4,40—4 50; B 35—55 4.—; A 28—35 4.80—4.90; A 35—55 f 4.20 NOORDSCHARWOUDE, 6 Oct. Grooten 2; bi. eigenhamers 2.702.80 be vel. 2.10; uien 1.70—2.30; drielingen 1.80— 2.10; grove 220—240, gele nen 480—5 ',0; sper eieboonen 9.30—15 kroten 1.10—1.50: roode kool 1.80—2.60; witte kool 090—1.10; gele kool 1.50—1.S0; groene kool 190—2.10 bloem kool 3.20»

Schager Courant | 1938 | | pagina 7