Raad Noordscharwoude Het afscheid van burgemeester van Baar RAAD OUDE NIEDORP Het afscheid van den burgemeester te Alkmaar. Hartelijke woorden bij het vertrek Over het finantieel beheer wordt na de uiteenzetting van burgemees ter Sutman Meijer door de wet houders om piëteitsredeneen gezwe gen. De scheidende een man van breede demoratische gedachte. Voordat de gemeenteraad van Oude Nie- dorp gistermiddag afscheid heeft genomen, van Burgemeester van Baar, die reeds van daag te Edam geïnstalleerd wordt, is nog 'n lange agenda vlot afgewerkt. Als de notu len zijn goedgekeurd volgt de behandeling van eenige ingekomen stukken. Als de goedkeuring voor den bouw van de veldwachterswoning, goedkeuring van suppletoire begrootingen, proces-verbaal kas en boeken geementeonvanger en de kcnnds geving van eervol ontslag van burgemees ter van Baar. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De rente van de rekening-courant, over eenkomst met de Bank voor Ned. Gemeen ten zal. ingevolge een verzoek van die bank, door de bank worden vastgesteld. De rente zal steeds een maand tevoren bepaald worden. Heeft de gemeente be zwaren kan zij elders trachten goedkooper klaar te komen. Op zijn verzoek verleemt de raad burge meester van Baar eervol ontslag. SUBSIDIEVERZOEKEN. B. en W. stellen voor in 1939 aan het Witte en het Wit-Gele Kruis elk f 180. subsidie te verleenen en het volgend jaar een definitieve verdeeling op te maken. Aldus besloten. KWANTES KRIJGT EEN VET BIJBAANTJE! Nieuwe bepalingen maken het noodig, dat secretarieambtenaren, die burgerlijke stand- werkzaamheden doen, officieel worden aan gesteld tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Derhalve stellen B. en W. voor den heer J. Kwantes, ambtenaar ter secretarie, aan te stellen tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. Aldus besloten. AANBIEDING GEMEENTEBEGROOTING. De gemecntebegrooting en de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur worden den Raad aangeboden. De heercn Kolkman en Molenaar, de heeren Waiboer en Bierman worden tot le den van de commissie van onderzoek be noemd. EEN RESTANTJE 1938. Een suppletoire begrooting voor 1938 wordt vastgesteld. Aldus besloten. POLITIE- en VERKEERSVERORDENING- Het in de vorige raadsvergadering aange houden voorstel van B. en W. een nieuwe algemeene politieverordening en verkeers- vcrordpning vast te stellen, komt weer in behandeling. B. en W. stellen voor ten aan zien van het kampeerverbod een ontheffings- benaling op te nemen. Geen van de leden heeft bezwaar ge maakt, alleen heeft de heer de Heer dan verzachting van de kampeerbepaling ge vraagd. Aldus besloten. RONDVRAAG. De heer Weth. Bakker vraagt of de heer Kwantes eigenlijk wel oud genoeg is om als ambtenaar van den burgerlijken stand te fungeeren. Voorzitter liikt wel zoo vlug vanmiddag, maar spr. dacht, omdat Kwan tes er zoo jong uitziet, het niet mocht,. Voorzitter stelt Weth. Bakker gerust. De heer Waiiboer had véél stof, maar hij was 's morgiens in Schagen geweest en daar had hij zoo'n rapplement gelezen over den burgemeester, dus houdt hij zijn mond maar. Voorzitter: Dat is ook veel beter! Het kleine raadszaaltje is propvol als voorzitter het woord neemt voor het hou den van zijn afscheidsrede. Een rede, waar in hij op bewogen toon herinnert non de droeve dagen van zijn installatie, de har monie In den raad prilst, de samenwerking ment, en... de kwestie tussr.hen he^ en zijn collega burgemeester Sutman Meijer tracht af te schuiven op de Sohaoer Cou rant, door de luistheid van ons interview aan te tasten. Onder degenen die dit alle® in diep zwllnen aanhoorden, merkten wij on de burgemeesters Zwart van Winkel. Pb'iter van Nieuwe Niedorp. Nolet van Ha- renkarsnel, Brcebaart van Zh'ne Reehorst vf" Callantsnog, de oemeentesecretaHssen Kefjzer van Anna Paulowna en Essingh v. TT----.Varsnel, het Hoofd der Onenbare La gere School, den heer Woldhnls. de nn1''"- wfizeres mei. Malet, de ambtenaren Korver en Kwantes, den gemeenteveldwachter L'e- vens en de leden van het Burgerlijk Arm bestuur. VAN PAPIER... zal ik mijn afscheidsrede voorlezen, tegen mijn gewoonte in, aldus vangt voorzitter aan. juist door de omstandigheden waai de heer Wayboer op doelde, opdat mijn woorden niet verkeerd weergegeven kunnen worden. Mijn ambtsperiode is niet lang weest. vervolgt spr. maar toch geldt ook hier 't afscheid is 'n beetje sterven, en 't is mij een zware taak een afscheidswoord te spreken tot een raad, met wien ik steeds in goede harmonie heb mogen samenwerken tot het algemeen welzijn. Het wordt spr. bijna te machtig als hij herinnert aan 1934 toen de raadsleden bij zijn intrede rondom hem geschaard stonden en nog is, zegt hij, zijn hart van dankbaarheid vervuld, als hij er aan denkt hoe allen hun medeleven toonden. Samen hebben wij con amore, met lief de gewerkt aan de groote taak, de gemeen te zoo spoedig mogelijk haar zelfstandig heid terug te geven. Wij hebben dit niet bereikt, het is niet onze schuld, de toe stand is nog zorgwekkend. Toch hebben wij veel bereikt, want wij hebben de fundamenten gelegd, hechte fundamenten, waarop de nieuw bouw kan worden opgetrokken van de ge meentelijke zelfstandigheid. Tot de massa sprekende gebeurtenissen staan er niet op de balans van de afgeloopen vier jaar, zelfs komt de voltooiing van de Oude Niedorper brue op rekening van mijn opvolger. Mijn glorie, bestaat alleen uit de ergernis van alle inwoners van de Frik die vele kilometers extra op dit ondermaanschc hebben moeten afleggen. Echter, stellig is onze kleine ge meente groot geweest in de din gen, waarin een kleine gemeente groot kan zijn, er heerschte een ware geest der democratie, steeds is de roepstem van het algemeen lands- beleid gevolgd. Vervolgens schetst voorzitter de prettige famenwerking met de wethouders, het secretariepersoneel, het Hoofd en personeel der Openbare Lagere School brigadier Ens, den gemeenteopzichter, den gemeentebode, het college van het Burgerlijk Armbestuur om dan de volgende VERKLARING af te leggen. „Tenslotte zij het mij vergund een woord van dank te spreken tot de Pers, die, voor zoover mij bekend, steeds, getracht heeft dc zaken, die hier zijn behandeld, objectief weer te geven. Het spijt mij echter, daarbij te moeten constateeren, dat een z.g. inter view met de Schager Courant voor mijn voorganger en ambtgenoot burgemeester Sutman Meyer te Heerhugowaard, oorzaak is geworden, "dat. hij zich door uitlatingen gegrieft voelt en in het nummer van heden prijkt een interview, dat een oordeel over mijn beleid inhoudt. Ik zal een oordeel over dat. oordeel niet uitspreken, doch laat dat rustig aan anderen over. Wel moet ik vor klaren, dat eenige uitlatingen aan mij toe geschreven in het interview wij gehinderd hebben en ik moet de verantwoordelijkheid daarvoor van mij afwijzen. Ik ben er van overtuigd, dat ik bij het interview alles ver meden heb, dat op mijn voorganger te Edam en die te Oude Niedorp eenige blaam zou kunnen werpen. Ik herinner mij ook zeer stellig dat ik bij het ter sprake komen van mijn meening over do noodlijdendheid van Oude Niedorp gezegd heb, dat de kritiek achteraf heel ge makkelijk is, doch dat men daarbij de tijds omstandigheden in aanmerking moet ne men. Tijdsomstandigheden, die later moei lijkheden veroorzaken. Ik heb daar nog aan toegevoegd: U mag hierover niets in de krant zeggen. Als de scheidende burgemeester dan nog excuus heeft gevraagd, als hij terwille van het gezag soms hard moest zijn, dankt hij God, die hem na zijn smarten nieuwe vreug de gaf en smeekt den Hoogsten zegen ?Tf voor zijn toekomstig werk. DE WETHOUDERS SPREKEN. Wethouder en locoburgemeestcr, de heer Bakker, noemt den heer van Baar een man van karakter, begaafd met sterken wil en doorzettingsvermogen. Spr. wijst er op, dat de scheidende burgemeester een handig magistraat is, die een goeden indruk achterlaat. Uiter lijk soms koud en kil, heerschte toch de ge- voelsmensch. Het vertrek is zwaar, al gunt men den heer Van Baar gaarne zijn promo tie. Spr. wenscht hem namens den Raad 't allerbeste. Als blijk van waardeering biedt de Raad een wandelstok met inscriptie aan. En nu, heer Burgemeester, besluit de eer ste wethouder, aanvaard morgen blijmoedig uw nieuwe en zware taak te Edam. Betoont u ook daar de vastberaden man en de voor beeldige katholiek. Wij wenschen dat op al uw wegen God's zegen u en uw gezin ver- gezelle. Een goede pers is u reeds vooruit gegaan. (Applaus.) Wethouder Van Zoonen, noemt eigenlijk Onde Niedorp een doorgangshuis voor burgemeesters. Op zichzelf een ongewenschte toestand, want de goede burgemeesters gaan, en den een of anderen dag komt er een matige, en die blijft hangen. Als spr. eon terugblik werpt, constateert hij, dat de bevolking van wantrouwig en wrevelig, vertrouwd en wel willend is geworden en dat is in dezen moei lijken tijd -Ie hoogste lof. Spr. weidt uit over de moeilijkheden in de gemeente met de gemengde bevolking, maar vindt veel re den tot vreugde, veel goed werk dat tot stand is gekomen, als het zwembad, de veld wachterswoning, e.d. Wethouder Van Zoonen zal nu, wat hij eerst van plan was, niet spreken over het finantieel beleid, om piëteitsredenen. Persoonlijk is spr. steeds een warm bewonderaar van 's burgemeesters kwaliteiten r- dit gebied geweest. Burgemeester Van Baar is een man van breede democratische opvattingen Spr. hoopt hoopt tenslotte, dat de heer Van Baar goede gevolgen van zijn werk zal zien. Geef ons een burgemeester Van Baar terug! zegt de heer Kolkman, raadslid, in navol ging van 't geen bij liet afscheid van bur gemeester Lovink te Anna Paulowna is ge zegd. Spr. hoopt dat God den burgemeester ook verder kracht zal geven. Hartelijke woorden spreken ook de raads leden Molenaar en de Heer, het Hoofd dei- Openbare School en de heer A. van Zoonen, de laatste namens 't Burgerlijk Armbestuur U was geen gemakkelijke chef, verklaart de jongste ambtenaar, de heer Kwantes, maar onder uw leiding kreeg de administratie een zakelijke cachet, er waai de een frissche wind door de secretarie. Wij zien u noode vertrekken, maar hopen, dat u, als hier, ook te Edam de finantieele zor gen zult kunnen verlichten. BURGEMEESTERS AAN 'T WOORD. Achtervolgens spreken dan de burgemees ters uit de omliggende gemeenten, de hee ren Pluister, Breebaart, Nolet en Zwart. Een voorloopig verweer- De verslaggever van de Schager Courant, dankt mede namens de aanwezige collega's van andere bladen voor de vriendelijke woorden, de Pers in 't algemeen toege voegd. Wat het gewraakte interview betrof, zou het volgens spr. beter geweest zijn, als de burgemeester na lezing direct aan de re dactie zijn ontstemming te kennen had ge geven. Door dat eerst nu te doen, kan men verschillende gevolgtrekkingen maken. Af gezien hiervan hoopt spr., dat toch weder zijds de herinnering aangenaam kan blij ven. Voorzitter dankt hierop de verschillende spreker. Voor de burgemeester den voorzit tershamer van Oude Niedorp voor goed neerlegt, wordt wijn aangebo den. (Zitting van Vrijdag li October) Sint Pancras VEILIGHEID VAN HET VERKEER IN GE VAAR GEBRACHT. Voor den Kantonrechter moet terecht staan verd. A. W. wonende te St. Pancras, die ervan wordt beschuldigd op 21 Augustus te Oudkarspel in de Dorpsstraat met een motor te hebben gereden op een dusdanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht. Verd. ontkent zulks. Zijn weghelft was vrij. Mr. Boerrigter vraagt, of verd. hard reed? Verd.: Nee. niet meer dan 35 k.m.. De ambt. O.M. mr. de Brueys Tack meeait, dat 35 km. wei hard is. Het is daar een bebouwde kom en de straat is er smal. De eerste get. is C. S. wonende te Oud karspel, die aan de hand eener teekening de situatie uitlegt. Kant.: Kunt U het zoo zien? Get.: Best hoor; ik heb nog geen bril noodig. De get. verklaart, dat verd. door te groote snelheid slipte, omdat hij remde. Ambt. O. M. was Uw indruk, dat die mo torrijder te snel reed? Get.: Beslist; want door de kermis was het er erg druk. Door het slippen is de motorrijder tegen de auto van dr. W. aan gereden. De volgende get. is J. M. van beroep monteur en wonende te Oudkarspel. Deze vertelt, dat hij den motorrijder met een tamelijke snelheid zag komen aanrij den. De motorrijder moest eenige menschen passeeren en remde toen. Door zijn groote snelheid sloeg z'n achterwiel weg en slipte verd. Ik hoorde toen een slag. maar omdat ik voor het raam in m'n huis zat en de auto van dr. W. om den hoek stond, heb ik de botsing-niet gezien. Ambt. O.M.: Is er nog een ongeluk ge beurd ook? Get.: Ja zeker. Mr. Boerrigter merkt op, dat de vrouw van get S. haar been brak. De ambt. van het O.M. vraagt get. of hijzelf ook motorrijder is? Get.: Dat ben ik. Ambt. O.M.: En vond U, dat de snelheid te groot was in verband met de omstandig heden. Zoudt U zelf langzamer hebben ge reden? Get.: Absoluut; omdat het kermis was, was het er druk. Als le get. a décharge wordt gehoord G. G. uit Amsterdam. De verdediger van verd. Mr. Sanders uit Amsterdam vraagt get. waar hij zich bevond toen de aanrijding plaats vond tusschen den motor en de auto. Get.: Ik stond achter de auto. Pleiter: En was die auto geheel rechts? Get.: Nee, hij stond meer aan den ver keerden... dan aan den goeden kant van den weg. Pleiter: Toen de motor de vrouw aan reed, had deze toen nog groote vaart? Get.: Toen had hij geen vaart meer. Hoe veel vaart de motorrijder had, voor hij de bocht omging, kan ik niet zeggen. De tweede get. a décharge, is J. H. de L. van beroep gasstoker wonende te Noord- scharwoude. Deze vertelt, dat de automobilist naar links moest rijden door de menschen die er liepen. Pleiter: Reed de motorrijder hard? Get. Nee; niet bepaald hard, ze rijden daar allemaal hard. Ambt. O.M.: Kan het zijn, dat de motorrij der naar links moest gaan voor menschen die er liepen? Get.: Ja. dat is mogelijk. De derde get. k décharge is J. L. H. huis vrouw van get. de L. Kant.: Wilt IJ ons de waarheid en niets dan de waarheid vertellen? Get. Ja, nogal glad, anders was ik hier niet gekomen. Zij vertelt dat de motorfiets en de auto samen om den hoek kwamen. Pleiter: Kreeg U den indruk dat de mo torfiets erg hard reed? Get.: Heb ik weinig verstand van, maar ik heb niet gezien dat de auto en de motor erg hard reden. Het was wel verschrikke lijk druk op de weg, omdat het kermis was in Oudkarspel. De ambt. van het O.M. vordering nemend, acht wettig en overtuigend bewezen, dat de motorrijder veel te hard heeft gereden; dat is duidelijk gebleken uit de verklaringen van den getuigen a charge. Daarmee is ko men vast te staan, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar is gebracht. Vergeten mag niet worden, dat het erg druk was op den weg in verband met de Kennis. Door die groote snelheid heeft de motorrijder bij het remmen zijn motor niet in bedwang kunnen houden. Wat de getuigen a décharge betreft; aan hunne verklaringen kan mr. de Brueys Tack weinig waarde hechten, omdat deze te vaag zijn. De ambtenaar eischt tegen verd. f 30 boete, subs. 20 dagen hechtenis. De verdediger van verd. mr. Sanders uit Amsterdam betwist, dat zijn cliënt met groote snelheid heeft gereden. Pleiter wijst er op, dat zijn cliënt om de bocht komende een auto teeenover zich zag welke geheel links reed. Natuurlijk is verd. hierdoor ge schrokken en ging direct remmen. Maar hij liet de rem los en is daardoor aan het slingeren gegaan. De aanrijding tusschen auto en motorrijwiel was zeer gering en toen de motorrijder de vrouw in kwestie raakte, stond de motor stil. En daar het een zware Norton was, is het begrijpelijk, dat de vrouw haar heen brak. De getuigenverglaringen nagaande acht pleiter niet bewezen, dat zijn cliënt te hard reed. Mr. Sanders wil er nog op wijzen, dat op het weggedeelte van verd, geen druk ver keer was. Er liepen alleen twee menschen met een kindie. Maar echter voor de auto van dr. W., die voor een deel op de weg helft van verd. reed. Pleiter gelooft absoluut niét, dat verd. met te groote snelheid heeft gereden en acht het teniaste gelegde dan ook niet bewe zen en concludeert tot vrijspraak. Na re- en dubliek, zegt de kantonrechter heden over een week schriftelijk vonnis te zullen wijzen. Schoorl TREK IN BESSEN. Verd. B. F. wonende te Amsterdam wordt er van beschuldigd in een tuin te Schoorl aalbessen te hebben geplukt. Verd. erkent het feit. Als. gét. wordt gehoord mej. C. H. D. wo nende te Schoorl, die verd. in haar tuin onder een bessenboompje heeft zien zitten. Hij plukte bessen voor een gezelschap, dat aan den kant van den weg zat. Kant. tot get.; Herkent U deze verd.? Get.: Absoluut. Kant. tot verd.: Het is een kwajongens streek geweest en ik hoop, dat de bessen nog zuur waren ook. (gelach.) Verd.: Ja, hét was een kwajongensstreek er is hier geen sprake van diefstal. De ambt. van het O.M. vordering nemend, eischt f 10.boete subs. 10 dagen hechte nis. De Kantonrechter mr. Boerrigter veroor deelt verd. tot f 6.— boete, subs. 6 dagen. Den Helder. GOED AFGELOOPEN. Dfi volgende verd. is J. B. F., van beroep fabrikant en wonende te Den Helder. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij op den Kanaaldijk onder de gemeente Bergen een vrachtauto heeft gepasseerd, terwijl van de andere zijde een autobus aankwam; z.g. ge sneden heeft. Verd. erkent het feit en zegt, dat hij een en ander te krap heeft genomen. Kan de gemeente aansprakelijk worden gesteld voor ongevallen, welke gebeuren tengevolge van in opdracht der gemeente ver richte werken? Het Maat schappelijk Hulpbetoon krijgt een extra subsidie van f3000. De rekeningen 1937. In Noordscharwoude schijnt slechts één goede metselaar en één goe de smid te zijn. De overigen zijn martelaren. De heer H. Swa- ger thans wel als lid van het Maatsch. Hulpbetoon gekozen. Het kan verkeeren. Nog een verrassende benoeming. De raad dezer gemeente vergaderde gister avond ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, bur gemeester. Secretaris de heer K. G. Rein- ders. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen stukken. Aanwezig was proces-verbaal van opname van kas en boeken bij den gemeente ont vanger. In kas was en moest zijn f 1023.55. Ged. Staten berichtten, dat de gemeente- beerooling 1938 is goedgekeurd. Ged. Staten hebben de rekening van den dienst 1936 gesloten. Ged. Staten berichtten, dat de verordening op de heffing van keurloonen is goedge keurd. Opschriften in vreemde talen. Van het Alg. Ned. Verbond, groep Neder land, was een verzoek ontvangen, de vreem de opschriften op winkels enz. te willen .heiasten. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Verzoek om schadevergoeding. Do heer J. Blokker te Zuidscharwoude ver zocht, hem schadevergoeding te verleenen. naar aanleiding van het hem bij het her stellen van de straat overkomen ongeval. De heer Blokker was eenigèn tijd geleden, Ik heb die vrachtauto even geraakt i grijp niet, dat deze daardoor omsloeg Ambt. O. M.: U heeft maar even een (j togen het wiel te krijgen, en dan vak auto al om. Weet U dat niet Hier is j U gesneden en heel gevaarlijk ook. Verd.: Nu, gesneden niet. Ik ben even vlug naar rechts gegaan. Ambt. O. M.: Natuurlijk, omdat er een gpuliggcr kwam. Dat is het gevaarlijke s den. Get. S. B. uit Breezand, bestuurder var, vrachtauto zegt, dat hij door de aanritf het stuur niet houden kon. De vrachtwjj reed den berm op en sloeg onderste bovej' een sloot. Kant.: En U bent er allen goed afgekou Get.: Gelukkig wel. Ambt. O. M,: Ik feliciteer U hoor! De tweede get. is J. S., chauffeur van roep en wonende te Alkmaar. Deze heeft de autobus bestuurd en dat hij ineens een luxe-auto achter vrachtwagen vandaan zag komen, dacht al dadelijk: dat, kn nooie! En was ook zoo, want de bestuurder van' luxe auto reed de vrachtauto aan, door deze van den weg afvloog. De Ambt. van het O. M. zegt in zijn quisitoir, dat dit feit zeer ernstig is dat een bestuurder als verd. niet achter stuur hoort. Mr. de Brueys Tack eischt f 60.— ho« subs. 40 dagen met intrekking van het bewijs voor den tijd van 12 maanden! Verd.: Wat heeft de ambtenaar daar aan, om intrekking van het rijbewijs vragen als ik toch na 12 maanden v> rijden mag? Het is geen harde klap weest. Ambt. O.M.: U ziet het maar als een jij nieheidje. Verd.: Om de bliksem niet, maar 't een samenloop van omstandigheden en wag reusachtig dankbaar, dat. het zoo is afgeloopen. De Kantonrechter zal heden over week schriftelijk vonnis wijzen. Heerhugowaard HET GRAS VOOR DE VOETEN WEGG MAAID. Aan verd. H. D. wonende te Heerhugowaa k die niet is verschenen, wordt ten laste a legd, dat hij van een zekeren .T. B. hoeveelheid gras van het hem behooren 1 land heeft afgemaaid. Get. J. B. uit Heerhugowaard komt en ander bevestigen. Kant.: Was het veel? Get.: Niet zoo bar. De Ambt. van het O.M. eischt f 10.lio te subs. 10 dagen; waarna dc Kantonrcd ter verdachte bij verstek veroordeelt I f 7.50 boete, subs. 5 dagen. Bergen. EEN LANTAARNAANSCHUDDER. Verd. S. F. S., wonende te bergen, mi terecht staan, omdat hij in de DorpsstJ aldaar op 2 October om tien minuten oi acht aan een lantaarnpaal heeft geschud. I Kant.: Dacht u dat er pruimen aan gen? Verd. Nee, de lantaarn was uit en ik de lantaarn weer laten branden. Kant.: Wou u dan de lantaarn aansd den? Verd.: Ja, dat wou ik net. Ambt. O. M.: Het was een joelende hei Dat u als een lantaarnaanschudder wij fungeeren, is te mooi om waar te zijn. Kant.: En moet ik dat maar als wi aannemen? U wilde de gemeente een dii bewijzen? Verd.: Dat laat ik aan u over om te 1 oordeelen. De Ambtenaar noemt het feit. een neg tieve baldadigheid en eischt fS.subs. dagen; waarna de kantonrechter deze vei veroordeelt tot f5.boete, subs. 3 dagen. toen hij per fiets door het dorp reed, tegei een verhooging in de straat opgereden me gevolg dat zijn bagagedrager lossprong de haken in het voorwiel vastgrepen. Doe de val, welke hij hierdoor maakte is d heer Blokker langen tijd niet in staat gi weest zijn werkzaamheden te verrichte! B. en W. stelden voor, dit verzoek voor kei nisgeving aan te nemen. De gemeente kan hiervoor niet aanspr kelijk worden gesteld-. De heer Van den Abeele was niet bevr digd door dit prae-advies. Indertijd hestor: daar ter plaatse wel gevaar. Spr. gelooft di een beroep op de gemeente aan de han van de wet wel eens kon worden toegewi zen. De gemeente had geen waarschuwt geplaatst. Spr. achtte het wel billijk den heer BIol ker tegemoet te komen in de door hem g leden schade. Voorzitter zeide, dat de hoer Van dr Abeele gerust op het prae-advies van B. W. kan afgaan. De gemeente is niet veran woordelijk, wanneer iemand in een kuilt stapt en zijn heen breekt. Voorzitter: Er was geen gevaar aanwezij Anders zouden er waarschuwingsborden zijn geplaatst. De heer Kwadijk, die hij het ongeval wezig was, zeide, dat de bagagedrager den heer BI. los zat. Spr. heeft er niemai meer zien vallen. Volgens spr. komt de heer BI. goen schadevergoeding toe. Daarna werd van het onderwerp afgestai Van de Commissie van Malariabestrijdii in Noordholland was een verzoek ontvang voor de Malariabestrijding een subsidie willen verleenen voor het jaar 1939. B. en W. stelden voor, dit verzoek behandelen bij de begrooting 1939. Aldus besloten. Een verzoek van het bestuur der Kleuti scholen om subsidie voor deze scholen eveneens bij de begrooting 1939 worden handeld. Extra subsidie Maatschappeli) Hulpbetoon. Het Maatschappelijk Hulpbetoon verzoc een extra subsidie te mogen ontvan? over 1938. Het M. H. vraagt een buitengewoon si sidie van f 3000. Aan het B. A. was ind tijd voor 1938 reeds f 7500 verleend. Ev wel was men begonnen met een nadee saldo van ruim f 1000. Hot voorstel werd aangenomen. Van den heer Van den Abeele 'was voorstel ingekomen ten aanzien van ambtenarenreglement en over de vas ling van diensturen voor het personeel

Schager Courant | 1938 | | pagina 14