Raad Koedijk 1 Icn' „Tuinbouwbelang" KX.M.-triomf en lOGC, 1 een tü in valt ier is 4 )k, or oen rlijkc Ier van aanrijj achtwiT e boven fgekon ir van 1 en :hter En van n, ichtorl boa n liet id'en! (laar ow ijs en w klap 't \t en on zoo p» „meente. B. en W. stelden voor, dit voorstel fan hen in handen te stellen voor prae-ad- vies. Aldus besloten. De rekeningen over 1937. Aan de orde was hierna de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening. Deze sloot voor den gewonen dienst met ppii totaal aan ontvangsten van f 125.905.72 uitgaven f 121.107.S7 batig saldo f 4.497.85. Kapitaaldienst: ontvangsten f 188.910.84, uitgaven f 188.794.02, saldo f 116.82 De rekening van het Burgerl. ArmJbe- gtuur sloot op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 10.438.18, met een na- deelig saldo van f 1063,88. De rekening van het gasbedrijf gaf een viinstsaldo aan van f 530.98, die van het (lectriciteitsbedrijf sloot met een winstsal- itt van f 10016.66, waarvan f 10.000 aan de gemeenten is uitgekeerd. De heer Barton apporteerde, dat de reke ningen van de lichtbedrijven en het B. A. geen aanleiding tot opmerkingen hadden gegeven. T.a.v. de gemeenterekening wcnschte de commissie, dat een meer gelijkmatige ver- dccling der werkzaamheden onder de inge zetenen werd toegepast. De heer Van den Abeele merkte op, dat die de derde maal is dat hij de gemeen tere- Jcening deze opmerking wordt gemaakt. Spr. zou gaarne zien, dat er ccnige meerdere aandacht aan werd -besteed. Voorz. dankte den heer Barlen voor zijn rapport. Er wordt zooveel mogelijk met de ver deeling rekening gehouden. Er zijn wel eens dingen, waarvoor een speciale vakkun dige persoon moet worden genomen. B. en W. nemen steeds de besten voor deze werkzaamheden. Dit doet men toch in het particuliere bedrijf ook. Men moet er ook rekening mee houden, dat indertijd de straat is verbeterd door de werkloo- Dc heer Kwadijk zeide, dat men voor de louwvakwerken steeds één rekening krijgt, evenals van het smidswerk. Kunnen de andere drie er dan niets van? W'EGG De voorzitter zeide, dat er wel rekening mee wordt gehouden. Er wordt geen voor- gowaaj keur gegeven, laste i De heer Kwadijk Ik weet het dan mis- B. e; schicn beter dan U, maar ik weet, dat het wel zoo is. Met wat voorz. zeide t.a.v. de straatver- orat legging is de heer Kwadijk het eens. Doch cr zijn verscheidene rekeningen tot een aanzienlijk bedrag, allemaal van dcnzelf- den metselaar. Het maakt spr. niet uit, wie 0.bf,, het doet, maar het werk kan meer verdeeld t onrad worden. ic De heer Bar ten zeide, dat deze klacht bij de behandeling der rekening naar vo ren is gebracht, en volgens spr. wel ecnigszins terecht. Als iemand niet zoo ge- schikt wordt geacht, laat ons dat dan we- n, nio» Daarna werden alle rekeningen op de Psstr®* bovengenoemde cijfers vastgesteld. 1 her r wij ■ijn. IS \V8 i died te b nef su ba ver gen. tew m; g Doe is laf f •ichte or ke bevit iGStOll oft ban egewi Bedankjes. f De heeren P. Sw-ager Kzn., K. van Dijk Th. Duijves berichtten, dat zij hun benoeming j tot lid van het Maatsch. Hulpbetoon niet yannemen. j heeren H. Bckker cn A. Keppel schreven ïun benoeming als zoodanig wel aan te ppmen. Benoeming leden Maatsch. Hulp betoon. Een verrassing» Door het bedanken van P. Swager, K. van Dijk. en Th. Duijves moet opnieuw een keuze worden gedaan. B. en W. boden de volgende aanbe lingen aan: Vacature-H. Swager: 1. H. Swager, 2. P. F. Slot. Vacature-D. Kansen: 1. G. Kooij, 2. K. Zeeman Jbz. Nieuw: 1. Th. Bruin, 2. J. Zijp Jz. In de vacature H. Swager werd gekozen de heer H. Swager met 6 stemmen. De heer M. Smit had 1 stem. In de vacature D. Kansen werd gekozen de heer G. Kooij, met alg. stemmen. Voor de derde, nieuwe zetel werd geko zen de heer K. Schuijt Kz. met algemeene stemmen. Voorzitter hoopte, dat de heer Swager de benoeming zal aannemen in 't belang van hel; M. H. en dat van de gemeente. Na rodvraag die niets opleverde volg de sluiting. n dc B. 'cran we ii( HARENKARSPEL DIRKSHORN. GEESTMERAMBACHT. Tot Hoofdingeland van den polder Geest- merambacht-Oosterdijk en Molengeerzen, Is vanwege de banne Harenkarspel herbe noemd de heer P. Borst te Tuitjenhom. SCHAKEN. Uitslag van partijen, gespeeld voor de intu competitie. Wit Zwart. Jan LevendigP. Hoeve W. Bakkum—Jan Bakkum D. Ni eropH. Rijs P. TijsenJb. Bakkum P. VeterL. Meinema J. BurgerP. Burger 1 aSl I' VI t (i« ij (lil 1T1RI lie 1—0 afgebr. afgebr. 1—0 1—0 o—i' C. Schuit Azn.A. van Dijk 01 HOOGWOUD Geslaagd. De heer W. C. de Boer is te Amsterdam ge slaagd voor het doctoraal examen in de Ge neeskunde. 130 gevallen van mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer neemt steeds toe en bedraagt op het oogenblik 130. Reeds twee koeien zijn aan deze ziekte gestorven en ter vernietiging naar den destructor te Midwoud vervoerd. AARTSWOUD. „AARTSWOUD" OP NON-ACTIEF. Naar wij vernemen zijn tengevolge van net auto-ongeval van Zondag j.1. alle spe lers der voctbalverecniging „Aartswoud" niin of meer gewond, zoodat het bestuur van den N.ILV.B. onze club eenige weken uitstel heeft, verleend om competitiewedstrij den te spelen. Snelle uitbreiding mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente buitengewoon snel uit. De laatste 2 dagen zijn niet minder dan 25 nieu we gevallen aangegeven. Het totaal aantal gevallen bedraagt reeds 140. PETTEN. Een mooi bioscoop-programma. De bekende Centraal Bioscoopuit Oud karspel. zal blijkens advertentie in dit num mer, waarin men alle bijzonderheden kan lezen, een bijzonder mooi programma ge ven. Onder andere wordt de machtige film „Sub Marine" gedraaid, waarin dc span nende avonturen van een onderzeeboot wor den beschreven. Echter ook de andere films zijn van prima gehalte, stuk voor stuk suc cessen van de grootc steden, zoodat er niet aan getwijfeld kan worden of de Centraal Bioscoop zal ook nu haar goeden naam weer hoog houden. RARSINGERHORN UITSTEL EERSTE OEFENING. Aan den voor deze gemeente ingclijfden dienstplichtige M. Heerschap, der lichting 1937, behoorendc tot het 2c Regiment Lucht doel Artillerie, is verlenging van uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van één jaar. MOND- EN KLAUWZEER. In de afgeloopen week werden 27 geval len van mond- en klauwzeer aangegeven. Het totaal aantal gevallen bedraagt thans 46. Plattelandsvrouwen bijeen. Ledenvergadering van de afd. Barsinger- horn van den Bond van Boerinnen e. a. Plattelandsvrouwen. Aanwezig pl.m. 50 da- nies. De presidente, mevr. Loggers, opent de vergadering met een woord van welkom, speciaal tot Dr. Werner, die bereid is ge vonden een causerie te houden over „hy giëne in huis". Spreker verkrijgt direct het woord. Op duidelijke en aangename wijze behandelt hij zijn onderwerp, waarvoor bij de dames veel belangstelling bestond. De notulen cn het jaarverslag werden vervolgens gelezen en goedgekeurd. De rekening over het afgeloopen jaar werd nagezien door de dames Werner en Gorter. De rekening sloot met een voordee- lig saldo. Tot afgev. naar de alg. vergadering te Utrecht werden benoemd mevr. Paarlbcrg en mevr. Waiboer. Met betrekking tot de wintercampagne werd door de presidente meegedeeld, dat mevr. Waiboervan Elteren zal worden uit- genoodigd in November een lezing te ko men houden, terwijl het verder de bedoeling was tegen Kerstmis, wederom een Kerst avond te organiseeren. Tenslotte werd nog meegedeeld, dat voor den cursus Ziekenverzorging in huis, 2-4 aan giften waren ingekomen. Het zal voorts de bedoeling zijn om hij genoegzame deelname nog een cursus te geven in Haringhuizen en één te Kolhorn, resp. volgend voorjaar en herfst. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP PSYCHOMETRISCHE AVOND. De Nederlandsche Vereeniging van Spi ritisten in Nederland organiseert een psy- chometrischen avond op Dinsdag 18 October a.s. in de groote zaal van „Prins Maurits" alhier. Men zie voor nadere bijzonderheden de advertentie voorkomend in dit nummer. Verloting. Morgen heeft de trekking pl'aats van de N.V.V.-verloting. Aan de verloting is we derom een bal verbonden en getuige het vorige N.V.V.-bal, belooft het ook nu weer gezellig te worden en zal de Prins Mau rits Zondagavond zeker weer veel belang stelling trekken. Zie adv. in dit 'blad. SINT MAARTEN Onderhands verkocht. Het bouwland, in eigendom van mej. Blok, wonende te Velzen, is bij onderhand- schen verkoop overgegaan aan A. v. d. Steen. Mond- en klauwzeer. Evenals in de omliggende gemeen ten 'breidt het mond- cn klauw zeer zich ook hier onrustbarend uit; er blijft bijna geen veehouder van verschoond. Politie. Verloren: een beursje met inhoud. Inlichtingen bij de politie. LANGENDIJK Alg. Ned. Geheel-Onth.Bond. De afd. Langendijk van den Algem. Ned. Geheelonth.Bond vergaderde ten huize van den heer P. Paarlberg te Oudkarspel. Als af gevaardigde naar dc najaarsvergadering van de N.H.P.C. werden gekozen de heeren P. de Jong cn S. v. d. Neer. Ook ccnige leden zul len hier naar toegaan. Door den heer J. W. Vlind werd een le zing gehouden met als onderwerp: „Nieuwe Perspectieven voor don Bond", waarop een aangename discussie volgde. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. Een mooie organisatie. Alhier is een nieuwe organisatie opgericht cn wel een Centrale Werkgeversorganisatie voor den tuinbouw, genaamd Centrale Werk geversorganisatie voor den Langendijk en omstreken. Er zijn, naar men ons mededeelt, thans 35 leden. Het doel dezer organisatie is, alle werkgevers, die minstens gedurende 6 weken per jaar een arbeider in dienst heb ben, te vereenigen, om zuiverder tegenover de arbeidersorganisaties te komen te staan. Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee ren S. Kosscn, te Broek op Langendijk. voor zitter, P. Swager Kzn., Noordscharwoude. secretaris, P. Kostelijk, Oudkarspel, penning meester cn P. Over. ZUIDSCHARWOUDE. Mond- en klauwzeer. Bij den heer P. Goet heeft zich onder zijn vee een geval van mond- en klauwzeer voor gedaan. Proces-verbaal. Tegen G. E. alhier is proces-verbaal opge maakt. wegens onvoldoende medewerking bij de gehouden verduisteringsproeven van den Luchtbeschermingsdienst. Bewaren van pootaardappels. De laatste jaren wordt veel meer zorg besteed aan het bewaren van pootaardappels dan vroeger. Er zijn aan Langendijk met dat doel expresse bewaarplaatsen ingericht. We vernemen, dat de bewaarplaats van den hr. Berk-houwer alhier reeds zoodanig is bezet, dat er geen ruimte meer over is. Wel een bewijs, dat er een ruim gebruik van wordt gemaakt. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN KON NIET TOE. Maar er was nog een overschot. In de gehouden vergadering van het Co mité voor Autotochten voor Ouden van Da gen kon worden geconstateerd, dat ook de laatste autotocht weer uitstekend is ge slaagd. Uit de rekening, van den penning meester bleek echter, dat de uitgaven f 264.S0 en de ontvangsten f 237.55 hadden bedragen, zoodat er een tekort was van f 27.25. Gelukkig dat er nog een overschot van het vorige jaar was, waardoor gemak kelijk aan alle verplichtingen kon worden voldaan.' NOORDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbe lang" hield Vrijdagavond in het lokaal vati den beer J. de Bakker een ledenvergade ring. De opkomst der leden was niet groot. Onder de ingekomen stukken was een brief van het gemeentebestuur, waarin werd medegedeeld, dat de hervatting der werkverschaffing niet voor den vastgestel- den datum kon geschieden. Voorz. meende, dat er, nu er te weinig baggeraars zijn, wel de rouleerregeling zou worden toegepast, opdat de arbeiders hij verschillende tuinders werkzaam wor den gesteld. De heer D. Barten deelde mede, dat hij niet voor een baggeraar in aanmerking kwam, omdat hij geen tuinder was. De burgemeester had echter tegen spr. gezegd, dat de fa. Jac. Jong wanneer ze een slikker wil hebben, er zelf wel een kan betalen. Dat is de eenige maatstaf volgens d'en burgemeester. Oosterlee heeft n.a.v. deze mededing gezegd, «dat hierover heele- maal niet gesproken was. Men kon volgens Oosterlee dan de heele baggerregeling wel opdoeken. Spr. vroeg of meerderen waren afgewezen om deze financieels redenen. De heer IJ. Kaan zeide, ook geen bag geraar te hebben kunnen krijgen. De secretaris vond, dat wanneer volgens dit. standpunt werd gehandeld, er heel weinig gebaggerd zou worden, hetgeen om meerdere redenon niet gewenscht is. De modder is te duur, wanneer men het geheel moet betalen. De voorzitter weet wel, uit welke hoek de wind waait. Men beschouwt de grootere tuinders zeker als geldmagnaten. Voorz. stelde voor, een afvaardiging naar het gemeentehuis te zenden. Zal geschieden. Voorgelezen werd de Koninkl. goedkeuring op dc gewijzigde statuten. De heer Dirkmaat zal de poterhewaar- plaats verven. De kosten zijn f 88.20. Hij was de laagste inschrijver. Voorz. deelde mede dat een onderzoek is ingesteld naar de resultaten met de Leeuwerik-kap. Voorz. bracht rapport' uit der bevindin gen. De gebruiker er tevreden over. Men is er echter nog niet erg mee opgeschoten. De hoer Mallekote deelde mede, dat de heeren Rietzema en van Hout hem verzocht hadden, om do poterbewaarplaats te bezich- tingen. Eenige verbeteringen achtte deze hee ren gewenscht. De kosten zijn echter nogal van belang. Met de Leeuwerik-kap, was hij niet zoo tevreden. Het bestuur werd gemachtigd, de lucht- verversching te verbeteren. Hierna kwam aan de orde de uitbrei ding van het bestuur met twee leden en de verkiezing daarvan. De voordracht van de Ned. Tuindersbond was: Abr. de Geus en M. Smit die van den C.B.T.R.: M. Reek en J. Heeringa. Bij dc gehouden verkiezingen werden de heeren De Geus en Reek met groote meer derheid van stemmen gekozen. Voorzitter vestigde de aandacht op het in het water werpen van gladiolenbloemcn; sommige slooten kon men niet doorkomen. De heer Mallekote zeide, dat dit de beste manier was om het kwaad overal te bren gen. Dit is zeer sterk af te raden. Men deel de mede, dat de pootaardappelen in de be waarplaatsen kunnen worden ingebracht en in het laatst van de volgende week. De heer D.- Barten bepleitte soepele toe passing van de regeling met de bollen, daar die menschen geen bollen hebben kunnen zetten. Hierna werd de ratten verdelging bespro ken. Men heeft het hier goed uitgevoerd, dit voorjaar. Men 'zal nog eens een campagne tegen de ratten houden in verband met de hollenakkers. De heer Heeringa vroeg het oordeel van de andere leden over de kunstmestlcverantie van de fa. Haytema, waarmee spr. niet te vreden was. Dat hij goedkoop is moet geen gevolg zijn van mindere kwaliteit. Meerdere personen voerden hierover het woord. Ernstige klachten kwamen niet naar voren. De commissie zal aandacht, aan deze zaken schenken. Daarna sluiting WIER1NGEN AANBESTEDING. Onder directie van den heer B. G. Zan- stra, architect, alhier, werd Donderdagavond aanbesteed het bouwen van een woonhuis annex kantoor aan de Parklaan, hoek Vier voetspad voor rekening van den heer P. de Graaf alhier. Ingekomen waren de volgende biljetten: J. C. Klein. H.-Hoef f 5675.— J. C. de Vries, idem 5735. Jac. Smit, idem 5747. Gehr. Boersen, idem 57.57. Dekker en Lont, idem 5760. D. Bakker en Zn., Den Oever 5775. W. Hermans, idem 5S48. ONBEHEERD. Onbeheerd aangetroffen een heerenrijwiel Inl. bij den gem.-bode. VERLOTING Aan de Arbeideësmuziekvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier, is vergunning verleend tot het aanleggen en houden van een lote rij. Uitgegeven zullen worden 1000 loten a f 0.10. HERHALINGSOEFENINGEN. De herhalingsoefeningen van de dienst plichtigen van het Regiment Kust artillerie te Den Helder, van de lichting 1928, die wegens buitengewone omstandigheden wer den uitgesteld, zullen op de vastgestelde data doorgaan. VESTIGINGSWET. Nadat de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 achtereenvolgens toegepast is op het sla- gersbedrijf, bakkersbedrijf en schoenbedrij- ven, het automobiel- en garagebedrijf, is thans een tijdelijk vestigingsverbod afge kondigd voor het poclierbedrijf. Zooals bekend mag worden verondersteld, geldt dit verbod voor den tijd van ten hoogste één jaar, daarna doch eventueel eerder zullen vestigingseischcn worden afgekondigd en dan zal men voor het ves tigen van een inrichting de vergunning be hoeven van de Kamer van Koophandel. Het poeliersbedrijf is een typisch sei zoenbod rijf. Vanaf de 'opening van den jachttijd tot- kort na Kerstmis moeten dc poeliers hun grooten omzet maken. De bona-fide poeliers worden daarin op ernsti ge wijze gehinderd door talrijke beunha zen, die slechts gedurende den druksten tijd van het seizoen vaak op zeer primi tieve wijze hét poeliersbedrijf uitoefenen om in Januari weer te verdwijnen, dikwijls met achterlating van schulden. Het is voornamelijk tegen dit euvel dat een tijdelijk Vestigingsverbod, vooruit loo- pendc op vestigingscischen, een nuttige maatregel zal blijken te zijn. Burg Stand van 10 Lm. 14 Och Geboren: Willem, zoon van T. v. d. Tuuk en M. Pruimiboom. Gehuwd: G. Kooij en A. Kooij. On d ert rouwdGeen e. Overleden: H. Wiegman, vr., 82 jr., wed. Jn. Tijsen; Henhe de Jong. oud 1 week, d. v. B. de Jong en T. v. d. Wal. Nieuwbouw. Door den aannemer D. Bakker cn Zn. zal voor rekening van den heer C. P. Lont een nieuw huis gebouwd worden aan de Zwin straat. Uitvoering „Apollo". Voor de aanstaande winteruitvoering voor de kunstlievende leden van bovenstaande vereeniging, is in studie genomen het be kende tooneelstuk van Jb. v. d. Pol, getiteld „Levensavond". Een mooie avond staat dus weer voor de deur. WIERINGERMEER Burgerl. Stand van 7—14 Oct. 1938. Geboren: Cornelia, Maria, Theresia, doch ter van A. J. de Bout en A. M. J. Verschu ren. Imkje, Maria Clarentina, dochter van C. Slippens en J. Potna. Arida, dochter van A. C. de Graaf en L. J. Reijm. Aafje, doch ter van J.B. van Trappen en M. Neve. Ondertrouwd, Getrouwd: Gecne. Overleden: Cornelia Blok, oud 2 maanden. WINKEL UITSTEL EERSTE OEFENING. Dor den Minister van Defensie is aan P. van Ham uitstel van eerste oefening ver leend wegens kostwinnerschap. POLITIE. Verloren een nieuwe heerenpet. Inlichtingen ter Gemeentesecretarie. Koedijk heeft een nieuwe brand weer. De gemeentebegrooting 1939 aangeboden. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag in het gemeentehuis. Voorzitter dc heer W. C. Ninaber, burge meester; Secretaris de heer Sloof. Alle .leden waren aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, en herinnering aan de jubileumfeesten en de dagen van span ning. De verduisteringsproeven zijn in deze gemeente, ondanks het feit, dat ze onvoor bereid werden gehouden, zeer goed ge slaagd. Medegedeeld werd dat voorloopige toe stemming is verkregen voor het uitvoeren van baggerwerk in werkverschaffing. De nieuwe brandweer in functie. Voorts is afgekondigd, de verordening tot wijziging van de algemeene politieverorde ning, betreffende de brandweer, waardoor de verplichte brandweer is afgeschaft. Hierdoor heeft het oude brandweercorps plaats gemaakt voor de vrijwillige brand weer zeide voorz. De oude handspuiten moe ten vervangen worden door de nieuwe mo torspuit. Voorz. vond het wel op zijn plaats degenen, die het oude corps vormden, dank te zeggen voor hun arbeid, welke steeds zeer gewaardeerd werd. Voorz. hoopte dat de goede geest welke steeds in het oude corps hcerschte, ook over het nieuwe vaardig mag worden. Van B. en W. van Alkmaar was de ge meenschappelijke regeling omtrent de toe lating van leerlingen tot de openbare lagere scholen, ontvangen. B. en W. stelden voor, deze regeling al dus vast te stellen. Aangenomen. De wed. Rezelman en G. van Veenendaal verzochten ontheffing van hondenbelasting. Voorgesteld werd dit in comité te behande len. Aldus besloten. De Vaste Lastcncom missie verzocht de achterstallige"huur van een tuinder te her leiden tot 10 B. en W. stelden voor, de hiervoor aan hoogere instanties benoodigde goedkeuring aan te vragen. Aangenomen. De Commissaris der Koningin verzocht, de veldwachtersverordening te willen wijzigen. Aan welk verzoek men besloot te voldoen. De begrooting 1939. Hierna boden B. en W. de gemeentebegroo- ting 1939 aan. In de commissie tot nazien dezer begroo ting werd benoemd de geheele Raad be halve de wethouders. Op voorstel van R. en W. werd de ge- meentcbcgrooting 1938 gewijzigd. Daarna sluiting. Tien jaar Ncderland-Indië route. Dezer dagen heeft de K.L.M. het feit herdacht, dat de luchtverbin- ding Amsterdam-Balavia tien jaar geleden tot stand kwam (zie el ders in dit blad). Vroeger watjes in de ooren Tegen 't razen der motoren! Nü: zonder barbaarsch gerucht Snelt het vliegtuig door de lucht! Vroeger duurde 't achttien dagen... Nü... dat hoef je niet te vragen! Vroeger kon je af-en-toe Naar de Oost... nü stééds... en hoé... Service, snelheid, laadvermogen! Kroon op 't onvermoeide pogen Van piloten, nuchter, koen. Die niet praten, maar die doen! Kibbelt men om vliegterreinen, Om de havens die verdwijnen, Is ook Schiphol favoriet, Heden past gekibbel niet! Denkt men slechts aan Holland's kampen Tegen water, mist en dampen Om de zege in de lucht K.L.M. nam hóóge vlucht! LIE. Dc man op de roode racefiets Vrouwen in Engelsch dorp bo- angst. Niet vóórdat de politie een blozenden dik ken jongen kerel op een roode racefiets, die de dorpen in de buurt van Ongar onveilig maakt, pakt, zullen de vrouwen 's avonds alleen uitgaan, meldt een telegrafisch be richt uit Bovinger in Essex aan de Daily Express. Verschillende meisjes hébben ge rapporteerd, dat een kerel van achter een boom op ze toesprong als ze in stille lanen wandelden en er dan later op een fiets van door ging. Zijn laatste slachtoffer was de 23-jarige Mary Knight, die het huishouden van haar 'broer in Bovinger bestuurt. Het meisje, vertelde hoe zij, op weg naar huis, gevoch ten had met den man, die haar aanviel. Het gezicht van mej. Knight was met krabben overdekt en opgezwollen; haar rechteroog zat geheel dicht en rondom haar nek waren de afdrukken van de hand van haar aanvaller duidelijk te zien. Zij ver keerde in een zeer overspannen toestand en vertelde, dat zij in Ongar aan het winkelen was geweest en den man het eerst zag toen zij een laan insloeg, welke naar haar huis voerde. De roode fiets stond aan den kant van den weg. Eenige minuten daarna, toen zij met haar rijwiel de laan naar Bovinger insloeg, werd zij plotseling van achteren bii den hals gegrepen en op den grond ge trokken. „De man was sterk," vertelde het meisje verder, „maar ik wist mij los te rukken en rende de laan af naar de pastorie. Toen ik achterom keek, zag ik den man mijn bood- schappentasch, welke ik had moe ten achterlaten, openen. Daarna hoorde ik hem weer op z'n fiets achter me aankomen. Hij stopte niet, maar gaf me, terwijl hij me snel voorbijreed, een klap. Ik kwam te vallen aan den kant van den weg. De man droeg een blauw pak en had een pet op." Een heel legertje van menschen. uit Bo vinger en andere dorpen in de buurt traoh ten het ongure individu op te sporen.. Tot nu toe echter zijn die pogingen tevergeefsch geweest. ALKMAAR, 14 Oct. Aardappelen 2—3, andijvie 0.60—2.40, ap pelen 515, bloemkool 46, idem II 2 —3, boerenkool 1.50, bieten 0.702, druiven 918, gele kool 11.80, groene kool 24. kropsla 16. knolselderie 22.70, komkom mers 15, meloenen 516, peren 510 prei 1.503, peterselie 0.501, postelein 0.10 —0.24, raapstelen O.50, roode kool 14, sel derie 0.501.20, spinazie 0.300.71, spruiten 26, snijhoonen 810, dubbele sperciehoo- nen 12.75. tomaten 2.506.60. uien 0.00— 2.60, wortelen 1.60—3.60. boswortelen 2—5. witlof I 10—11. idem II 6.50. ALKMAAR. 14 Oct. Kaasbeurs KI. Edammer 40 plus aan bod 5150 stuks, verkocht 3675 stuks, mid- denprijs 2222.50, hoogste prijs 23.50; Ed. Kruid aanbod en verkocht 150 stuks, prijs 22.50. Totaal: aanbod 5300 stuks, verkocht 3825 stuks. Aanwezig 1 fabriek. MEDEMBLIK. 13 Oct. Aardappelen: wilde duc 0.80, per 56 Kg., witte kool 0.90 ner 100 Kg., uien 1.10—1.15. gele nep 2.452.50. kroten 11.80, worte len 1.90—2.10 per 100 Kg. WARMENHUTZEN. 13 Oct. Witte kool 0.90, uien 2.40. Aanvoer: 65.900 Kg. witte kool. 1500 Kg. uien. ALKMAAR, 14 Oct. 1938. Op de heden gehouden graanmarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 57 H.L. Voer- tarwe f 6—f 7; 40 HL. Rogge f 7.80: 223 H.L. Gerst f 7.25f 7.50: idem chev. f 7.65- f 700; 803 H.L. Haver f 6—f 6.87J4; 254 IIL boon en, w.o. paarde f 8—f 8.75, bruine f 23.50f 30 citroen f 14f 30; duiven f 9d0f 10.60, witte f 30f 33 en tuinboo- nen f 8f 17.50: 72 H.L. karwijzaad f 20.20 f 20.50, 395 H.L. erwten, w.o. kleine groe ne f 9.75—f 11.50: groote groene f 18f 22 grauwe f 16—f 3!: vale f 14—f 21 en platte vale erwten f 27.50; Zaaigerst f 9 Alles ner 100^ K.G. Handel vlug. Totaal aanvoer 84' WINKEL, 14 October 1938. Appelen 4—9: druiven 9—12; tomaten 34 Slaboonon 3—6; kool 1—1.10; aardappelen 1-401.50; bieten 11.20; andijvie 11.30.

Schager Courant | 1938 | | pagina 15