I» SPIT... Begrootingsweeën mUITENLANDSCH, VERZICHT" -N. 1 KLODSTERBALSEM Dc verarming der tuinders Ingezonden ie Barsingerhorn HET KALASIRIS MAATCORSET Firma G. WAARD Zaterdag 15 Octobcr 1938 Tweede blad II tfjEFT DUITSCHLAND TEEKENEN VAN ONRUST? MUSSOLINI HOUDT ZICH jfljF. JAPAN SPEELT ZIJN HOOG STE TROEVEN UIT. Met den dag begint het duidelijker te worden, dat de conferentie van München allerminst een toestand heeft doen ontstaan, die het zaad in zich draagt voor een definitieve vrede. Zooals kleine geschenken de vriendschap onderhouden, zoo zijn het kleine hatelijkheden en spclde- prikken die deze definitief kun nen versloren. En men zou al blind moe teil zijn om niet tc zien hoe kleine of zelfs grootere onvriende lijkheden aan de orde van den dag zijn. Wat Mussolini betreft, doet men er goed an hem niet al te zeer au sérieux te ne- ien, wanneer men dezer dagen in de Ita- lansche pers die evenals de Duitsche prgaans slechts officieele opvattingen lergeeft hoe het Duitsch-Italiaansche ok met zijn 125 millioen hoofden sterke volking, onweerstaanbaar is geworden, e Duce gaat eenigszins in het schuitje n Hitier zitten, wanneer hij meent te ogen laten vaststellen door zijn kranten- nijvers, dat er in de democratische lan- n stemmen opgaan, die een „preventieve" ylog wcnschen tegen de dictatoriale rij n- Niet onwaarschijnlijk heljben we hier te en met een zich stijf houden van den iliaanschen dictator, die wel niet voor mens zal zijn nu al te goedkoop van 8rs te veranderen. Vermoedelijk is het geen bloot toeval, dat in het einde der betreffende beschouwin- n oen verwijzing naar de conferentie te önchen niet ontbreekt. Vrede kan slechts orden gemaakt naar het voorbeeld van iinchen, heet het daar. Deze opmerking m I-Iitler zich echter vermoedelijk in hoo- re mate aantrekken dan de beide staats- den uit Engeland en Frankrijk, die te nchen aanwezig waren. Want in hun iding is intusschen weinig verandering [omen, terwijl het bekend is, dat de [érhandelingen te Berlijn over de uitvoe- der Münchensche. overeenkomst her- lldelijk een gang hebben genomen, waar- ook de Italianen, die aanwezig waren, bijzonder ingenomen waren. Men zou er niet over moeten verwonderen, leer Mussolini over het verloop van sjechoslowaaksche aangelegenheid al- inst tevreden is. Tsecho Slowakije r kort een vesting tegen Duitschland, dt tot een springplank naar het Zuid- jen, dat wil zeggen naar de Balkan en Middellandsche Zee. Merkwaardig is overigens de hou ding, die Duitschland in velerlei opzicht aanneemt en die op den ob jectieven beoordeelaar een indruk moet maken, hetzij van overmoed, hetzij van ongerustheid. De onver wacht felle rede, door Hitier Zon dag j.I. uitgesproken was daarvan een der eerste symptoonen. Mag men de meeningen van anderen ge- oven, dan is het voor een goed deel het mpo der bewapeningswedloop, dat niette- nstaande München voortdurend hooger ordt opgevoerd, dat den Führcr zorgen lart. Een wonder mag dat zeker niet orden genoemd, want Duitschland moet ituurlijk mee. Tot dusverre werd daartoe arbeidsduur opgevoerd tot een in de gen van velen stellig reeds veel te groo- hoogte. Verdere uitbreiding der werktij- ïn zou de ontevredenheid, die in Duitsch- nd zeker reeds aanwezig is, kunnen ver- root cn en een uitbarsting ten gevolge innen hebben. De Duitsche onrust treedt verder aan den dag door een heele serie berichten, waarvan het ecne al verder gaat dan het andere. We zondere eigenschap diep in de weefsels te dringen en daar oplossend te werken. Kloosterbalsem tast dus Uw spit in zijn oorzaak aan, verdrijft verrassend snel de Pijn en maakt Uw spieren weer gezond. Ongeëvenaard als wrijfmiddel bij spit, rheumatiek, spierverrekkingen. stram heid, kneuzingen, ischias, pijnlijke spieren AKKER'S Per pot van 25 Gram f 0.62i/2, pot van 50 Gram f 1.04 wijzen daarbij op de mededeeling van enkele Berlijnsche bladen, dat een preventieve oorlog tegen Rus land wellicht noodzakelijk zou kunnen zijn, op het bericht, dat Duitschland al zijn vroegere Duit sche koloniën terug zou willen heb ben, op de propaganda-campagne, die door Duitschland op touw zou zijn gezet in Elzas-Lotharingen, Eupen en Malmédv, op de geruchten omtrent een annexatie van Dant- zig en op de eischen inzake een verbinding van Duitschland met Oost-Pruissen. Een en ander werd geheel of ten dccle door Berlijn wel gedementeerd, echter wijst dit alles er toch niet op, dat het met de territoriale eischen van Duitschland in Europa ten einde zou zijn. Waarbij wc niet moeten vergeten, dat zulke eischen meestal niet on middellijk in hun volle omvang geboren worden, doch dat ze plegen te groeien. Be richten als de bovenstaande, ook al worden ze officieel tegengesproken, zijn te beschou wen als het uitstrooien van zaad. Hoe dit opschiet is een kwestie, die later wel zal blijken. Dan is het vroeg genoeg om de uit eindelijke houding te bepalen. Dat Duitschland grootere risico's begint te aanvaarden, blijkt o.a. uit de zeer scherpe aanval, welke de gouwleider Bürckel Donderdag 1.1. Heeft gedaan op de katholieke, gees telijkheid. Men moet natuurlijk ver onderstellen, dat deze aanval, die misschien de meest krasse is, welke Duitschland tot dusverre heeft ge zien, is geschied in overleg met de regeering. Zoodat Berlijn de strijd legen het Va- ticaan thans uiteindelijk schijnt te hebben aanvaard. Blijkt dit het geval te zijn, dan staan we hier voor een besluit van het hoogste gewicht, waarvan de gevolgten in geen velden of wegen te overzien zijn. Het zou neerkomen op het uitvechten van een conflict met een deel van de eigen Duitsche bevolking. Waarbij we dienen te overwe gen, dat de minste tegenslag voor de re- gcering aanleiding zou kunnen zijn om verzet, dat elders misschien broeit, te doen uitslaan. Men zal dan wel ook mogen re kenen imet zeer krasSe maatregelen, waar door weliswaar de uiterlijke tegenstand de kop kan worden ingedrukt, doch waar door de spanningen in het binnenland slechts zullen worden vergroot. Nog een oogcmblik moeten we stilstaan bij de gebeurtenissen in China, waarvan de aandacht langen tijd werd afgeleid door 't vele gewichtige, wat ziich in onze naaste omgeving afspeelde. Daarbij kwam, dat de Japanners geen successen van belang meer wisten te boeken. De strijd om Han- kau lijkt te zijn vastgeloopen cn een vast- loopen van den oorlog kan, mcnsehelijker- wijze gesproken, slechts voeren tot een Ja- pansch échec, dat voortdurend nieuwe menschcmnassa's moet stellen tegen de Chineczcn, die in hun menschenpakhuis de soldaten recruteeren met angstwekkend ge mak en dat moet voortgaan zijn economi sche hulpbronnen uit te putten. Wellicht zijn het de zich voor Japan toe spitsende moeilijkheden geweest, die de regeering te Tokio er toe hebben gebracht, een poging te wagen de gang van zaken te forceeren. Waartoe dan om te beginnen 't aantal moeilijkheden voor zichzelf moest worden vergroot. De levering van oorlogs tul"- op groote schaal aan China was de Japanners reeds lang een doorn in het oog. Om tc probeeren deze af te sluiten de import geschiedt voornamelijk via Kan ton in Zuid-China is een .Tapansch leger aan land gezet aan de Bias-baai. Eenerzijds zullen wc moeten afwachten, welke resul taten deze legermacht zal weten te bevech ten. De Chineczcn schijnen er nog al gela ten onder te zijn, doch dat zijn ze in den regel, zoodat dit niet veelzeggend is. We doen ten deze het beste het verloop van de gevechten af te wachten. Anderzijds kan deze onderneming Japan in conflict brengen met En geland, Frankrijk en de Vereenig- de Staten. Ook hier zullen we moe ten afwachten, wat er paat gebeu ren. Het meest waarschijnlijk lij ken economische tegenmaatregelen, die ook Japan zouden kunnen ver steken van sommige, noodzakelijk heden. Voorloopig met dit grootste risico, dat deze maatregelen Japan kunnen treffen zonder dat de aan slag in Zuid-China. gelukt. Japan speelt hoog spel. Wat er mis schien op wijst, dat het bezig is te verlie zen. Want bankroetiers plegen, bij wijze van laatste noodsprong, alles op één kaart te zetten. OEN HELDER Oude Niedorp, 13 Oct. Mijnheer de Redacteur, Het spijt mij, dat mijn antwoord aan den heer Borst niet in zijn origineelen vorm kon worden geplaatst. (Omdat de vorm .daartoe niet geschikt was, redactie). Ik dank U voor de moeite en de afgestane ruimte. De heer Borst wil dus geen oorlog. Maar het militairisme vindt u toch zeer nood zakelijk. U schrijft over een prachtig ar- tilleriegeschut. Beseft u wel goed de uit werking van zoo'n menschenmaaimachine? Bent u er zeker van, dat er geen oorlog was gekomen als Chamberlain andei's had gehandeld? Ik vrees dat de toe komst ons dit anders zal leeden. U ver wacht in de toekomst een oorlog tusschen communisme cn fascisme. Gelooft u dat dit in 't belang der Volkeren zal zijn? De wapenhandel is internationaal, zegt u dit niets? Waarom hechten de menschen toch zoo'n waarde aan grenzen? Hebben de grenzen ooit geluk gebracht? Hoe "zijn ze ontstaan? cn hoe worden ze bewaard?? U zou het fascisme willen overwinnen met de wapenen. Gesteld dat dit gelukken zou. Maar de verwanten van de slacht offers van dien oorlog zouden weinig ge neigd zijn het communisme, te aanvaarden. Hun kennismaking met deze nieuwe vrede brengers zou wel wreed zijn. De Franco-mannen schoten in een der laatste dagen met brood. Als ze daar nu eens mee begonnen waren, zouden ze dan niet. méér aanhangers gekregen hebben? Italië wilde de christelijke beschaving brengen in het onderdrukte heidensche Abessinic. Men stuurde voor dit schoone beginsel oorlogsschepen met soldaten en munitie. Het succes laat nog op zich wach ten. Voor zulke christelijke daden is men niet dankbaar. Men kan de menschen geo" overtuiging instampen, de geest laat zich niet dwingen. Door verboden kweekt men verzet. Menschen die anders niet nadenken over 't hoe en 't waarom, komen in op stand, zoo ze gedwongen worden. In vele landen staan de leiders nog aan de re- gecring, omdat het volk te anrrstig is. Die angst zal mijns inziens niet altiid duren. De rede zal de angst op den duur over winnen. U ziet waarschijnlijk meer in het geweld: Maar zoo men geweld aanavardt. zal men steeds gedwongen worden dit in z'n vreeselijkstcn vorm toe te passen. U spreekt van een arbeidersstaat. Maar waarin onderscheidt zich deze staat van andere stater? Misschien betere economi sche omstandigheden voor den arbeider maar daarmee alleen zii wii toch niet ge red! Wat baat het de Russische vrouwen en moeders, als hun mannen en zon™ sneuvelen in dienst van den staat? Ze hebben niet eens het recht den moordenaar van hun zoon iets te verwitten. Hii sin"' toch immers zelf ook uit om te dooden de zoon van een andere moeder, gehore" aan den anderen kant van de grens. Ik zou alles verkiezen boven oorlog! J. BLANKEN—Bakker. Overbrenging van groote bedragen naar den kapitaaldienst. De Raad kan niet anders dan la en amen zeggen. Me). Stobbe definitief tot onderwijzeres benoemd In de gistermiddag gehouden raads vergadering heeft de Voorzitter, bur gemeester Loggers noodgedwongen moeten voorstellen de gemeentabe- grooting 1937 te wijzigen, door over eenkomstig de eischen van Ged. Sta ten een bedrag van f 7063 (het na- deelig slot van vroegere diensten) naar den Kapitaaldienst over te brengen. Door deze handelwijze zal de Kapitaaldienst natuurlijk niet werkelijk kunnen sluiten. Van Ged. Staten was ontvangen een af schrift van het Koninklijk Besluit, waarbij het ingesteld beroep van den Raad tegen het besluit van Ged. Staten ongegrond is. verklaard. Het Koninklijk Besluit is ge grond op de overweging, dat het bezwaar tegen het feitr dat de extrabijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds aan de gemeen te wordt onthouden, geen voorwerp van on derzoek kan uitmaken en dat de begrooting derhalve, nu vaststaat dat deze extra bij drage niet aan de gemeente zal worden verstrekt, niet sluitend is. Het voorstel wordt aangenomen'; het kan niet anders, aldus de Voorzitter. WIJZIGING BEGROOTING 1938. B. en W. stellen voor, behoudens 'n enkele uit zondering, aan de wenschen van Ged. Sta te voldoen en de begrooting 1938 op ver schillende punten te wijzigen. B. en W. her inneren er aan dat door een en ander aan bijzondere bijdragen uit het werkloosheids subsidiefonds is gederfd een totaalbedrag van f 15103-76, welk bedrag naar den ka pitaaldienst is overgebracht, zonder dat werkelijke middelen tot dekking zijn aan gegeven. Door den Voorzitter worden ook de diverse kleinere verlangens van Ged. Staten voor gelezen; sommigen zijn van zeer pietlutti- gen aard. Ook dit voorstel wordt z. h. st. aange nomen. De heer Smit: We zeggen ja en amen. Een ander lid: We zijn het kind van de rekening. Voordat de Raad overgaat tot de behan deling van deze geschiedenis van begroo- tingswee, zijn de INGEKOMEN STUKKEN aan de orde: O.a. een schrijven van den Vleesohkeu- ringsdienst kring Barsingerhorn tot her benoeming personeel. Goedgevonden. Id. van den Minister van Econ. Zaken betreffende de winkelsluitingsverordening; dat wordt aangehouden tot een volgende vergadering; met belanghebbenden zal eerst overleg worden gepleegd. KOHIER BRANDASSURANTIE- BELASTING. Het kohier brandassurantiebelasting wordt vervolgens vastgesteld. De Raad gaat hierop in comité; na her opening volgt verkiezing van EEN NIEUWE JUF. In de vacature van de betrekking als on derwijzeres aan de O. L. school tc Barsin- gehorn wegens vertrek van Mej. Tjaardstra, komen B. en W. met de volgende voordracht 1. Mej. A. L. Stobbe, tijd. ond. Bars.'horn, 2. Mej. v. d. Tooren, Alkmaar; 3. Mej. G H. Dijkhuis, Wassenaar. Na heropening wordt gekozen Mej. A. L. Stobbe met algemeene stemmen op één na, (welke werd uitgebracht op Mej. v. d. Too ren). RONDVRAAG. Deze levert niets op; de openbare ver gadering wordt gesloten. COMITé. Daarna gaat de raad in comité ter be handeling van schoolgeld: en belastingre clames. Bezoek aan de Boorokweekerij „Sursum Corda" te Schoorl Na herhaalde uitnoo'diging hebben wij weer eens een bezoek gebracht aan de bekende kweekerij „Sursum Corda" van den heer P. van Bodegraven te Schoorl, een speciaal-bedrijf, gelegen aan den Duinweg tusschen Schoorl en Bergen. Eenige jaren waren wij liier niet geweest en dit is inedc de oorzaak dat we 'deze zaak haast niet meer herkenden. Het terrein leek veel grootcr, de planten staan veel ruimer en het sortiment van alle soorten bloeiende heesters, besdragende heesters, groen blijvende-, bladverliezende-, voorjaarsblocicrs-, zomer- en najaarsbloei- ende heesters, er komt geen einde. Verder zien we honderden laaniboomcn als gewone witte-, dubbele witte- cn rood- bloeiende kastanjes, esdoorn in soorten, lindeboom-en, esch, lijsterbes, Meidoorn, Prunus enz. We vinden bier een massa-voorraad duin planten, in diverse soorten, rozen en vruchtboomen op znva kg roeiende onder stammen. Wc zagen hier aan 3- a 4-jarige boompjes reeds prachtige vruchten. Als wc dat zoo hooren vertellen, dan blijkt het ons overduidelijk, dat het beslist noodi? is om bij aanschaffing van vruchtboomen naar een zeer vertrouwd adres te gaan. Op het gebied van tuinaauj^g hebben wij zelf kunnen ervaren wat de heer v. Bodegraven hierin kan bereiken. We hebben ook vele andere tuinen ge zien welke door „Sursum Corda" waren ontworpen en aangelegd. Dit is een vak apart en we mecnen wel te mogen schrij ven, dat wanneer men het in de handen van den heer van Bodegraven toevertrouwt, het resultaat af is We zijn intusschen al wandelende van de ééne kweekerij naar de andere, weer bij de entree van deze kweekerij aangekomen. We laten ons oog nog eens gaan over de prachtige kleurschakeeringen van al die di verse gewassen en wenschen den heer van Bodegraven weer een succesvol seizoen. De planltijd komt weer aan, de plannen moeten nu reeds gemaakt. Wij raden iederen lezer aan, gaat ook eens kijken en genieten van al het mooie en interessante wat hier is te zien in deze uitgebreide kweekerij en. Noodkreet tot de regeering. - Weinig of geen bedrijfskapitaal meer Een aantal plaatselijke tuinbouworganisa ties, behoorende tot den R.K. Diocesane Land- en Tuinbouw Bond, den Chr. Bocren- en Tuinbouwbond en den Ned. Tuinders- bond, hebben gezamenlijk een adres aan den rcgeeringscommissaris voor den tuin bouw gezonden, waarin o.m. wordt gezegd: De benarde toestand in de tuinbouwbe drijven was aanleiding tot een vergadering van plaatselijke afdeelingen van den L.T.B-, den C.B.T.B. en den N.T.B., waarin de wer kelijke situatie in den tuinbouw, de tegen woordige steunmaatregelen en de op deze beide feiten berustende perspectieven be sproken zijn. Deze vergadering kwam tot de conclusie dat de tegenwoordige steun maatregelen onvoldoende zijn en de verarming van de tuinders beden kelijke vormen gaat aannemen. Er is weinig of totaal geen bedrijfska pitaal meer. Geld voor onderhoud of afschrijvingen kan niet meer gere serveerd worden. Invoering van het teeltplan is door de moeilijke om standigheden niet mogelijk. Dc oor-r zaak van de instorting van onze bedrijven is toe te schrijven aan den onhevredigenden export en de onbevredigende binnenlandsche dis tributie. Het onvoldoende resultaat van de steun maatregelen moet voornamelijk worden ge zocht in de te groote marge tusschen kost en richtprijzen en de tc lage kostprijzen, welke een gematigd winstpercentage niet toelaten. Tofch schijnt de regeering voor een onder deze omstandigheden gewettigde verhoo- ging van den steun geen bevredigende ar gemeenten kunnen of willen aanvaarden. De hiinder wil gaarne de in de laatste troonrede bedoelde eigen be- staansverantwoordelijkheid aanvaar den, doch is onder de huidige om standigheden te zeer aan de steun maatregelen gebonden. De stellers van het adres verzoeken ten slotte den regcoringscommissaris mede te werken tot een spoedige verbetering van den toestand. G|f Snel eo goed riep, ftou, Kljn. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mljnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 cr. Cachets,genaamd.,Mijnhardtjes"2st. lOct. Doos50ct SCHAGEN „MEN GAF HEM EEN GEWEER." Zaterdag- en Zondagavond draait in thea ter Royal „Men gaf hem een geweer", met in de hoofdrollen Spencer Tracy, Gladys George cn Franchot Tone. D^ze film, die in 1917 speelt, behandelt be halve een gewetensconflict van den Ame- rikaanschen soldaat Jimmy Davis, een in gewikkelde liefdeshistorie tusschen Jimmy, zijn vriend Frcd Willis en Rose Duffy, een bekoorlijke hospitaal verpleegster. Jimmy onderdrukt zijn oorspronkelijken tegi^izin tegen het moeten dooden van men schen en verlangt er naar, deel te nemen aan den strijd in Frankrijk. Aan het front onderscheidt hij zich, doch wordt zwaar ge wond. Het is Rose, die hem liefderijk ver pleegt. Als zij met den vriend van haar pa tiënt, Fred, kennis maakt, raakt zij op de zen verliefd cn haar liefde wordt beant woord. Vóór de twee „elkaar krijgen", moet er echter nog heel wat gebeuren! Zelfs huwt Rose eerst nog met Jimmy, n.1. als Fred doodgewaand wordtDe echtgenoot oefent in het geheim een misdadig beroep uit, waarbij zijn schietcapaciteiten hem goed te pas komen, doch die hem drie jaar gevangenisstraf berokkenen. In dien tijd ontmoeten Rose cn Fred, die nog springle vend blijkt, elkaar en beseffen, dat ze el kaar nog liefhebbenDe geschiedenis wordt steeds ingewikkelder en menig boeien de, tragische en romantische scène wordt ons geboden. Men ga zelf deze origineele rolprent zien, om de ontknooping van het drama mee te maken! Morgenmiddag 2 uur, terrein Loet, de groote „derby": VOOR NATUURLIEFHEBBERS. Er is veel interessants te zien op de ten toonstelling „Natura", in de O. L. school, alhier georganiseerd en gister geopend: ske letten van mcnsch en dier, tot die van de onnoozele kikvorsch toe, opgezette vogels van diverse pluimage, een tijger en een leeuwenwelp, een kangoeroe en een wild zwijn... Ook, in glazen geconserveerd, poe zen en duiven, karpers en wormen, waar van de inwendige organen griezelig-nauw- keurig den volke getoond worden. Doch, wij hebben reeds, toen Natüra in Wieringen was, uitvoerig verslag gegeven over het ten toongestelde,- dus zullen niet in herhalingen vervallen. Slechts willen wij nog de aan dacht vestigen op een belangwekkende ver zameling beenderen, welke eenige jaren ge leden te I-Iippolytushoef werden opgegraven. Deze verzameling, afgestaan door den heer Bespeling te Westcrland, bevat o.m. frag menten van een edelhert-gewei en verschil lende kiezen. Verder trekt de aandacht een cassette met tientalenen fraaie ertsen, door den heer A. Bakker, alhier ingezonden. Ter expositie worden leerzame toelichtin gen gegeven, terwijl des avonds, biologische films draaien, waarop de levensverrichtin gen van tal van dieren zijn vastgelegd. Het is de moeite waard, een kijkje te gaan nemen. VAN HET GEEL-ZWARTE FRONT. 90 minuten hoogspanning. Wederom staat er voor Schagen I morgen een belangrijke wedstrijd op het program ma: N. Niedorp komt op bezoek aan de Loet. Een match dus om van te watertan den: SchagenN. Niedorp houdt in 90 mi nuten hoogspanning, zoowel binnen als bui ten de lijnen! Wat, overigens te zeggen van de<zen groo- ten strijd, die niet ten onrecht een „derby" wordt genoemd? Schagen heeft uit de drie door baar gespeelde wedstrijden zes pun ten behaald en staat dan ook aan den kop van de ranglijst. Natuurlijk is de weg naar het einddoel nog lang en bezaaid met voet angels en klemmen. De Nieuwe Niedorp er geelkragen zijn altijd kwade tegenstanders voor de geelzwarten geweest en zij doen het bovendien dit seizoen heel goed. Daar om zullen Boontjes c.s. morgen flink aan moeten pakken om een overwinning te be halen. Nochtans zijn wij zoo vrij om te gelooven, dat deze ongetwijfeld moeilijke klip zal worden omzeild. Spartanen, maakt ons en uw aanhang, die met de week groo- ter wordt, niet beschaamd. Speelt voor wat gij waard zijt en het resultaat lijkt ons dan niet twijfelachtig. Het belooft intusschen één der mooiste voetbalmiddagen van het seizoen te wor den; wij voorspellen een gezellige drukte aan de Loet! DAMES is voor onze Firma een groot succes. Het geeft U de onmisbare steun. Het maakt U veel slanker. A.s. Woensdag 19 October, van 10.30 tot 3.30 is CORSETIÈRE in onze zaak aanwezig. Vraagt inlichtingen zonder eenige verplich ting. SCHAGEN. Leverantie Ziekenfonds A.AJZ.Ak.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5