rRAED- ZIJ Bloembollenveiling vereen. „West-Friesland" te Bovenkarspel Rechten van Amerika geschonden dragen, niet mededeelde Met dezen leukerd zouden we graag een woordeken gewisseld hebben. De eene schoolmeester, die de bekende uitzondering op de honderd vormt, is het wel niet geweest Meneer Veltman wilde den voorzitter een Oranjebroekje aantrekken. Is een costume uit den tijd der Fransehe overhecrsching anno 1810—1813 niet beter? Tóen brachten spionnen bij de overheid een iederaan, die.geen kuddedier was en zelf trachtte te denken De burgemeester bedenke: Door dwang heeft het Oranjehuis nooit de plaats gekregen, die het in de Nederland- sche samenleving inneemt en Hare Ma jesteit zal Haar trouwen dienaar Meester Dirk Breebaart zeker geen lintje schen ken, als'hij op dergelijke wijze Haar Troon wil schragen. Meneer Veltman wil het huisje niet bij het slootje laten, de „kasteellies" van Oudesluis moeten verdwijnen Ook in 't land van Daan Pool wil men W.Z.-huisies-met-een- göotstien en daar hebben ze gelijk aan Er is nu een mooie gelegenheid dp groene villatjes op te ruimen, nu de minister geld beschikbaar heeft voor verbetering van arbeiderswoningen, 't Was niet onhandig van den burgemeester, np te merken, dat de kranten lang en breed over deze ge schiedenis hadden geschreven en hij daar om de circulaire maar in B. en W. had gehouden Echter, in alle andere ge meenteraden in de omgeving is deze zaak wèl ter sprake gekomen. De gemeente Zijpe zal ook wat moeten bloeden als er aanvragen zijn die latjfer ingewilligd worden. Knelde de schoen daar soms even? Meneer Doorn vond meneer Veltman ver velend, meneer Breebaart niet., die kan tegen een stootje. Da!s maar goed ook, want oen hooge boom vangt veel wind, vooral in de Zijpe waar van alle kanten geblazen wordt i i WIERINGEN Gereformeerde jongens en meisjes bijeen. De vergadering der Gereformeerde Jonge- lings- en Meisjesvereeniging werd op de gebruikelijke wijze geopend, waarna werd gelezen uit het Evangelie van Johannes. Bijzonder welkom werd geheéten den spre ker, ds. Veenhuizen uit Den Helder. Nadat, de Voorzitter, de hoer v. Eerden het doel der bijeenkomst had uiteengezet, werd ds. Veenhuizen het woord verleend. In een boeiende rede sprak de eerwaarde spreker er zijn blijdschap over uit, dat over de gcheele wereld een geestelijke ontwaking te bespeuren valt, al zijn er tegenwerkende factoren. Ons beginsel moet ons den weg wijzen vor onze houding t.o. Kerk, Staat, en Maatschappij, betoogde spr. Zoo is de taal van bet Kruis, Opstanding en Leven. De woorden van dank, welke de heer van Eerder» Ds. Veenhuizen bracht, waren zeer zeker verdiend. Met zang der Meisjesvereeniging werd de avond besloten. KOEGRAS Door rheumatische pijnen verstijfd en niet in staat te bewegen. JULIANADORP. OUDLEERLINGEN VAN DEN LANDBOÜW- WINTERCURSUS VERGADEREN. Interessante causerie door di heer Schroevers. Woensdagavond vergaderde de Ver. van oud-leerlingen van den L.W.C. bij den heer A. Doorn. I-Ict aantal belangstellenden bedroeg 24. Na opening door den voorzitter, den heer Joh. Vries Dz. leest, de secretaris de heer N. Hoornsman Dz. de notulen. Medegedeeld wordt dat de voederbieten van het Proefveld zijn verkocht. Daarna is het woord aan den heer I. J. Schroevers, leeraar aan de Rijkslandbouw- wintcrschool .te Schagen. Deze deelt, mede, dat men nog bezig is met het verzenden der bieten, voor de proefne ming droge stof, naar Wageningen. Het sa menstellen van liet verslag over een en an der, wacht dus nog hierop. 1/fiidag 28 October 1938 Groote gebeurtenissen terpen hun gebaduw vooruit I reeks van variété-nummers, dema- 1 goochelarij' verrichtingen op het slappe tloont, dansen om den groenen zetel, aan- IbMM van rie K°din van het presentiegeld, E! hardloopwedstrijden met hindernissen, IL we in de eerstvolgende raadsvergade- fcntren in het licht van de komende gebeur- Enissen. de verkiezingen 1939, zullen mogen Lnschouwen, heeft het gemeentelijk thea ter te Zijpe de primeur gehad... r Yoor liet eerst in de nieuwe periode van .4, trap—en—de—gap—en—de—hap—en—de -trap, hebben we een raadslid, toen hij an- lurhalf uur lang uit zijn bloote hoofd het eoüefre van B. en W. de voetzolen gekie teld had hooren loevoegen, dat hij zélf in 1 warme wethoudersnestje wou kruipen Het wordt weer leuk, het wordt weer aar- (jiü! Gaat dat zien, boeren, burgers en bui- teniui- De evenwichtsoefeningen Uwer ^de vaderen in de komende maanden jullcn adembenemend en halsbrekend zijn, I jun spel kunstzinniger dan van een Greta Gjróo. hun voordracht lieflijker dan dat van Shirley Temple, bun athlétische kracht «ooierdan twee en twintig voetballers van Wicringenvaard en B.K.C. samen, hun dan sen narden pot-met-kluifies eleganter dan de Z/o Blonds van de AVRO, kortom hun prestaties pbcnomenaler dan phenomenaal! Zij zullen U een blik doen slaan in hun ireivoorzien pakhuis van goede voornemens 't waarachtig belang van 't algemeen, gij uit ze zegenon zooals ze U. zullen zegenon, -anneer de kieslijm voldoend sterk blijkt 8 zijn om bun broek weer vier jaar aan en raadszetel te doen kleven... Waarlijk, er werden Woensdagmiddag sds fraaie staaltjes van Romeinsch wagen- tnnen vertoond door de vijf gladiatoren en eene gladiatoren van de Zijpe. Vijf gla- ialoren, want de zesde, meneer Doorn (elde voor Keizer Nero. Men weet. dat ie knaap zwart pleegde te kijken door n proene edelsteen en dan zijn duimpje iar beneden deed. als teeken dat de uwen gevoederd moesten wordën met ristenmenschen. Zoo was meneer Doorn ttn middag voortdurend aan 't duimen, arzoover hiï althans zijn rol van Nero i verwisselde tegen die van Don Quichot- die ook teecn windmolens vocht... bast de gladiatoren trad natuurlijk ook tor de beroemde zwaardvechter—niet.den torndenbaard op, en bet moet gezegd Mn, dat deze men zal wel begrijpen pat we den voorzitter bedoelen de di- m aanvallen voortreffelijk pareerde, en 'rh uit allo mogelijke en onmogelijke sit.ua- s wrong en soms zelfs met een welgc- ikfp houw een zijner veelvuldige vijanden torsloeg... Een benauwde situatie was he\ aar meneer Doedcns den voorzitter in «np. De laatste wil oen subsidie hebben inr een tijdelijke middenstandscursus „de rstc wil een blijvende middenstandscursns penlijk in concurrentie met Schagen... We hben zoo'n stil vermoeden, dat voorzitter vraag aan meneer Doedcns: ..Dus U wilt t centrum Schagen uitschakelen," o zoo aap had willen omhouwen in: „Wij kun- ta het centrum Schagen uitschakelen," aar nu moest hii er is geen geld róeed wonden wel een zaak verdedigen, ar hij zelf weinig mee op heeft... Groote gehcurtenisscn werpen hun scha- uw ook achterna in en om Schagen w hier en daar en af en toe verschijnt de. him van een groot helastingartist tus- hen de coulissen van de raadstoóneelen. •nis brengt hij tegen soms brengt bij ieevallers. Dezen middag bracht hij fl 500 pewetensgeld". Men zal er twee motorrij- r'elen voor de politie voor koopen. [Hiermede is dus wel aangetoond, dat geld ft stinkt, ook al zit er een luchtje aan... [Een ding hebben we gemist, een crediet- ■nvrage voor motorkloeding! Hoe zit dat? fe Schager Courant zal toch dezen winter ft schokkend bericht niet krijgen: „Zijper b'itie doodgevroren," „heldendood op de ikkepuf"? De rol van Keizer Nero is den heer Doorn 5 't ware op 't lijf geschreven... gelijk Pro na den brand van Rome bij den Tiber oncl en schoone accoorden aan zijn lier Klokte zoo zal meneer Doom, zonder gas- askers aan de Grootsloot staan, wanneer schavingsvliegeniers de Zijpe hebben afgeschoten... Dan zal ook hij het lugu- Pr spel van Dood en Vuur aanschouwen hoewel wellicht ietwat liibberend zin- !n: „Wij zijn niet bang..." Dan zal hij potjepik met zeven knikkers i één stuiter kunnen doen in de kuiltjes ie de bommen om hem heen hebben ge lapen; Als de vliegeniers voornoemd toc- allig inmiddels niet reeds een eitje hebben e'cgd precies op meneer Doorns kuif... 1 En toch, meneer Doorn zei het op zijn penhartig-onhandige manier, maar de an- cre raadsleden vonden 't eigenlijk ook 'lauwe kul." De oud-vaderlandsche zuinigheid kwam (eer boven. Als meneer Hitier weer een lieuw stukje land cadeau wil hebben, kun- en we wel eens wéér zien. Oorlogsgevaar er al twintig jaar. zei meneer Veltman. »ij voor ons hadden de twee maal viifhon- jkrd gulden maar geslikt. De minister wil 'óch dat de heer Doom een gasmasker op 2'in hoofd zet en Bureemppster Breebaart 2«1 daarbij zeker gaarne helpen om deze toorn in het oog van den heer Doom zacht- *ens als een doornenkroon hem op de sla- Pcn te drukken. Over de vlaggengeschiedenis hebben wii h'ot meer te praten. Jammer, dat voorzitter oen naam van den fieren hoofdonderwijzer me zijn ondermeester dwong Oranje te Loopt thans trappen als de beste. Als al Uw gewrichten stijf waren, zoudt U ook alles doen om daarvan verlost te worden. Deze vrouw probeerde van alles, maar de pijn bleef tot zij Kruschen nam. „Toen ik met Kruschen Salts begon, had ik rheumatische pijnen in mijn beide knieën. Zij waren vreeselïjk opgezwollen en ik kon niet zonder hulp uit mijn stoel op staan; een trap oploopen was een marte ling voor mij. Ik probeerde van alles en toen mets had geholpen, begon ik met Kru schen. Nu loop ik hard trappen op en af en kan zelfs op mijn knieën gaan liggen zooveel ik wil." Mevr. H. S. Rheumatische pijnen zijn bijna steeds het gevolg van een overmaat van urinezuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kru schen lossen het urinezuur op; andere hel pen de natuur dit langs de natuurlijke ka nalen te verwijderen en blijven bovendien Uw organen aansporen tot geregelde, krach tige werking. Na korten tijd zullen Uw pij nen afnemen, waarna ze tenslotte voorgoed achterwege zullen blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten. Uit onze Omgeving BERGEN B.S.V. „Bergen". Het eerste elftal zal het niet ge makkelijk krijgen. De reserves kunnen winnen. Wat zal het „gouden derde" doen? Wederom speelt Bergen 1 a.s. Zondag een uitwedstrijd. Ditmaal gaat dc reis naar An- dijk en dat de blauwhemdcn het daar niet zoo gemakkelijk zullen krijgen, is wel ze ker. Andijk is een forsche ploeg; het terrein is niet groot en bij regenachtig weer moeilijk te bespelen; alle factoren welke niet in het voordeel der Bergenaren zijn, die zich op een groot en droog terrein beter thuis ge voelen. Toch meenen wij Bergen wel een kansje te mogen geven, want, als er met hetzelfde vuur als in Krommenie wordt ge speeld, en als de geest in de ploeg maar goed is, dan kan er zeker heel wat worden bereikt. Wij wenschen den Bergenaren veel succes op hun verren tocht naar West- Friesland. Het tweede elftal bindt in Schoorl den strijd aan tegen Schoorl 2 en kan daar win nen, al hebben de reserves Kees Bakker aan het eerste moeten afstaan. Werkt er voor, heeren! Het „gouden derde" ontvangt in de och tenduren V.V.S. 1 uit Alkmaar aan den Kerkedijk. Zouden de heeren van het derde voortgaan op het pad der overwinning? V.V.S. is voor ons een onbekende en dus... afwachten maar. BARS1NGERHORN HARINGHUIZEN. Caselnebereiding door de „Crema". Eerst deze week zijn de, voor de caseïne- bereiding benoodigdc, machines uit Italië in Ilaringhuïzen aangekomen. Nu deze toe zending zulk een groote vertraging heeft ondervonden, heeft dc directie besloten eerst in JanuariFebruari, in dc maanden dus van geringe melkaanvocr, dc fabriek voor de caseïnebereiding om tc bouwen. Geen melk, maar wei. De gevulde tank, die Dinsdag j.1. van den wagen der „Crema" in bet water- gleed en weer onbeschadigd op het droge kon wor den gebracht, bevatte geen 800 liter melk, doch minder kostbaar yocht, nl. wei» Zaaizaadaankoop. Verder wil spr. dezen avond een inleiding houden oVer „Zaaizaad-aankoop." Deze aankoop is voor den boer van groot belang. In den regel heeft men hierop wei nig kijk, het is wel een kwestie van ver trouwen, maar men moet er toch zelf ook wat van afweten. Vooral ook op dc echtheid dient gelet. Spr. onderwerpt dan diverse klaver-, gras- cn graansoorten aan em nadere beschou wing, en geeft aanwijzingen voor de ken merken van de goede zaadsoorten. Voort gaande, bespreekt hij „Waar komt 't, zaad vandaan". De kwestie of het aangebodene origineel of eerste- of meerdere nabouw is speelt eveneens een zeer groote rol. Het verdient dus aanbeveling de echtheid cn de oorsprong van het zaaizaad wel te kennen. Bijv. ons inlandsche Roode klaverzaad is de goede Roosendaalse e.d., men kan echter maar voor de helft in eigen behoefte voor zien, vandaar de import van Italiaansch en Fransch klaverzaad, van hetwelk de kiem- kracht belangrijk minder is, dan van onze eigen soorten. Spr. heeft de Fransehe velden persoonlijk gezien, men krijgt er veel onrijp en daardoor onzuiver zaad. Van zulk zaad krijgt men dus niet het resultaat, dat men er van verwacht. Het komt er dus wel op aan waar het zaad vandaan komt. Evenzoo, met bietenzaden. Wij hebben zoo, zegt spreker, Fransch bïe- tenzaad gehad en hadden op 25 bieten 19 schieters. Dat zaad is hier niet thuis. Eeni- ge jaren geleden voerde men Fransehe tarwe in. Deze deed het op de proefvel don geweldig best, maar toen deze op dc bedrij ven gebruikt werd, was het niets, met een slechte opbrengst als gevolg. Dit jaar zat er veel gele roest in, waarmede men zeer voor zichtig moet zijn. Op de zuiverheid wordt eveneens veel te weinig gelet. Men heeft o.a. schadelijke en onschadelijke onzuiverheid. Er zijn onkrui den, waardoor men ziekte kan krijgen. Daarom moet men zijn zaaizaad ook ont smetten, ook voor de insecten, want die zitten er ook genoeg in. Het „waar kómt 't vandaan" en wat is de oorsprong" benevens de zuiverheid en de gebruikswaarde zijn dus factoren, waarmede men terdege te rade moet gaan. In de pauze Iaat spr. eenïge monsters cir- culeeren om te laten zien, dat bet inderdaad soms heel moeilijk is sommgic soorten uit elkaar te houden. Daarna bespreekt men de excursie die in 't water is gevallen. De heer Schroevers is echter wel genegen .zich voor eon excursie beschikbaar te stellen, doch niet eerder dan na half Maart 1939. De volgende lezing zal gewijd zijn aan „Fosfor en kalibcmesting op grasland". Na rondvraag volgt sluiting. ZIJPE SCHAÓERBRUG. Paard op hol. Gistermiddag is een paard van den heer D. de Boer, dat op het erf voor een wagen stond gespannen, op hol geslagen. Gelukkig bevond zich niemand op den wagen. In vol le vaart vloog het span door eon gesloten hek en daar ging het in de richting Keins- merbrug. Het beeft nog geruimen tijd ge duurd, voordat paard en wagen weer „thuis" waren Biggenmerken Van 10 tot 15 October zijn aangebracht 5-4050 (v. j. 40.066) bigeenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 15 October 1.1. gebruikt 1.604.347 merken, tegenover 1.422.649 merken van de toekenning 1937 op hét overeenkomstige tijdstip van -het vorig jaar. Van 1 Januari tot genoemden datum zïïn in totaal gemerkt 1.867.076 (v. j. 1.572.788) biggen» Haagsche rechtbank weigert stopzetting wilden busdienst Door Amsterdamschen presi dent twee diensten verboden. De president van de Haagsche recht bank Mr. A. S. Rueb, deed gisteren uitspraak in het kort geding van de Nederlandsche Spoorwegen en de Haagsche Tramweg Mij. tegen de N.V. Reisbureau Stoop te 's-Graven- hage, één van de zg. „wilde" buson dernemingen. De president heeft de door de Ne derlandsche Spoorwegen en de Haag sche Tramweg Mij. gevraagde voor ziening om autobusdiensten van Stoop onmiddellijk stop te zetten met een dwangsom van f 250 voor elke, rit, geweigerd. In zijn vonnis overwoog de president o.m. dat de zeer ruime redactie van artikel 2, Reglement Autovervoer Personen, geen grond voor onrechtmatigheid van de han deling van gedaagde (Stoop) oplevert, dat ook niet geageerd kan worden uit de wet openbare middelen van vervoer, omdat de Machtigingswet, waarop het R.A.P. steunt, deze wet ter zijde heeft gesteld. Amsterdamsche president dacht er anders over. De president van de Amsterdamsche recht bank heeft daarentegen twee wilde bus diensten op het Gooi verboden. Het zijn de S. en A. Tours en dc Gooi Express, waarte gen de Gooische Tram stopzetting had ge- eischt. Ten aanzien van het proces tegen de Gooi- Express heeft de president bepaald, dat het verbod geldt zoo lang de appèl-procedure tusschen de tram en Gooi-Express nog niet beslist is. In deze zaak wordt heden voor het Hof gepleit. Fabrieksdirecteur veroordeeld En toch hlijft de „Arnoud" met twee ploegen doorwerken Gistermorgen heeft de Haarlcmsche recht bank uitspraak gedaan- in de bekende zaak tegeii den heer H. A. baron van H. van A., directeur van de Kunst zand steenfabriek „Arnoud" te Hillegom, die een jaar geleden voor den kantonrechter te Haarlem wegens overtreding van de Arbeidswet terecht stond; verdachte had n.1. het tweeploegen- stelsel toegepast. Op 23 December 1929 stond de minister toe om met het tweeploegenstelsel te wer ken. In verband hiermede reorganiseerde de „Arnoud" haar bedrijf, wat haar f 1.200.000 kostte. In 1937 echter wees een onderzoek uit, dat door dit twee ploegenstel- sel bij de „Arnoud" de arbeid in andere fabrieken niet loonend was te maken. De minister van Sociale Zaken bepaalde daarna, dat in de Kunstzandsteenindustrie slechts met één ploeg mocht worden gewerkt. De aanvoer was Woensdag veel grooter dan vorige week en zal zijn toppunt wel spoedig bereikt hebben. Kooplust was be duidend beter dan vorige week, waardoor de prijzen van de meeste soorten iets aan trokken. Besteed werd voor: Afterelow 12 op 60; America 12 op 50—65: Apricot 14 op 85110; 12 op 60; Ave Maria 12 op 65—90; Princes Astrid 14 op 70-S5; 12—14 "f)—60; J. S. Bach 14 op lSö210; 12—14 110—140; Dr. Bennett 14 op 70—90; 12—14 50—65; Bleriot 14 op 80—95; 12—14 60; Boule de Neige 14 op 65—70; 12—14 45—50; Bet tv Snow 12 op 110—140; Captain Bovton 14 op 7080; 1214 5560; Ladv Boreel 14 on 90; 1214 6065; Carolus Clusius 14 op 75 95; 1214 4565; Caesar 14 on 105110; 12-14 50—65; Catharina 12 op 70-S0; Crim- son Glow 14 op 85; 12—14 55-60; Corn- mander Koehl 14 op 145—180: 12—14 105— 120; Copernicus 12 op 60—70; Corrvphec 12 op 85; Charles Dickcns 14 op 80—90; 12 14 5065: Dr. Durr 14 op 175195; 12 14 85;. Early Orangc 14 op 60—70; 1214 4550; Earlv Sunrise 14 op 55—75: 12—14 35—43; Earlv Surprise 12 op 50—S5; Em- press of India 12 op 70—S5; Emma 14 on 80—95: 1214 50—70: Edison li on 00—100; 1-14 5565: Early Beautv 14 on 90; Faust 12 op 6070: Flaming Sword 14 on 90', 12 14 6065; Mar. Forh 12 on 5060: Gav Hussard 12 op 65—S0; Gladness 12 op 100120. Golden Dream 14 op 115—125; 12—14 85— 95; Golden West 14 op 70—80; 12—14 45—55; Wolfgang van Goetbe 12 op 60—75; Graf Zeppelin 14 op 110; 12—14 70: Halley 12 op 4560; Him meistor 14 op 75100; 1214 45—65; rimmaculee 14 op 80—90; 12—14; 50—75: Tndian 12 op 90; Kassei 14 op 115— 135; 1214 90110; Mevr. van Konijnenburg 14 op 7595; 1214 50—65; Mac Laren 14 op 7580, 1214 45—65; Leviathan 12 op 60; T weede Ma<3 De directeur van de „Arnoud!* Meef met twee ploegen doorwerken, en kwam derhal ve in overtreding. De kantonrechter te Haarlem veroor deelde den directeur in eerste instantie tot drie. maal zes gulden boete. De rechtbank te Haarlem sprak den1 heer van H. van A. vrij. De Hooge Raad echter verwierp deze vrijspraak en wees de zaak terug naar de Haarlemsche rechtbank. Dit college beeft gistermorgen den heer van H. veroordeeld tot drie geldboeten van vijftig cent of driemaal'één dag hechtenis. Naar de raadsman van den verdachte me dedeelde, zal hij nader overwegen of de heer van H. in cassatie gaat. De fabriek blijft inmiddels gewoon door werken. HoIIandsche druiven naar Indië Zou het fruit zich goed houden? Het Centraal Bureau van Veilingen in Ne derland beeft besloten, met medewerking der Nederlandsche regeering tweeduizend pond druiven bij wijze van proef naar In dië te zenden. Deskundigen hebben de kwestie van bet zenden van Hollandsch fruit naar de tropen grondig bestudeerd, en meenen, dat hierin groote mogelijkheden liggen. De druiven zullen, op speciale wijze ver pakt, in een nieuw soort container op 11 November a.s. met de „Indrapoera" de reis naar Oost-Indië maken. In tuin- en landbouwkringen in ons land wordt met groote belangstelling dit expe riment gevolgd. Vooral voor den tuinbouw, waarin de nood nog steeds stijgt, zou deze exportverruiming een niet te onderschatten herademing beteekencn. Scherpe nota aan Japan. De Vereenigde Staten hebben een scherpe nota gezonden aan Japan, waarin de Japansche regeering be schuldigd wordt van discriminecren- de maatregelen tegen Amerikaan- sche burgers en hun wettige be langen in China. In de nota wordt gezegd, dat de Japansche regeering haar belofte, de „politiek van de open deur" in China te zullen bandhaven; niet is nagekomen. „Uwe Excellentie, aldus letterlijk de tekst, zal ongetwijfeld erkennen, dat er een groeiende onevenredigheid be staat tusschen de behandeling van Ameri kaansche burgers door Japan en dc behan deling, die de Japanneezen van dc zijde van Amerika genieten." Eischen. De nota dringt er op aan, dat ten eerste, een einde wordt gemaakt aan de discrimineerende controle op de wissel markt en andere maatregelen, afgekondigd in het door de Japanneezen beheerschte ge bied in China, en gericht tegen Amcrikaan- sche ondernemingen; ten tweede: een einde wordt gemaakt aan de monopoliën en de voorkeursbehandeling, welke de Amerikaansche burgers bérooven van hun wettige handelsrechten; ten derde: een einde wordt gemaakt aan dc Japansche bemoeienissen met Amerikaan sche eigendommen en andere Amerikaan sche rechten. Onder de vormen van be moeienissen worden genoemd de censuur op Amerikaansche post en telegrammen be perkingen voor reis en verblijf van Ameri kaansche burgers en beperkingen voor Ame rikaansche handel en scheepvaart. De nota zegt verder: „De Amerikaansche regeering gelooft, dat in het belang van dc betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Japan een spoedig antwoord nuttig zal zijn. Lilac Wonder 14 op 6570; 1214 4550; Maiden Blush 12 op 4560; Maagd van Orleans 14 op 75—90; 12—14 60—80; Mr. Mark 14 op 85; 1214 55; Marokko 12 op 120135; Dr. Moody 14 op 6570; 1214 45—50; P. D. van Mourik 14 op 140; 12—14 100115; Mount Cenis 14 op 80; van der Neer 14 op 95; 12—14 65; Odin 14 op 85—90; 1214 45—60; Orangc Imperator 14 op 70 85; 1214 4550; Oranje Princes 14 op Go86; 1214 45^—G5; Orange Queon 12 op 45—75; Panama 14 op 105; 12—14 55, Peclcs Ping 14 op 8085; 1214 4555, Pclcgrina 14 op 70100; 1214 4550; Pfitzcrs Tri- umph 14 op 80—105; 12—14 50—65; Picardv 14 op 55—65; 12—14 35—40; Pink Beauty 14 op So; 1214 4560; Pink Perfect ion 14 op 9093; 1214 60SO; Poolijs 12 op 43—60; Paradise 14 op 85; 12—14 60, Quo Vadis 14 oj 135—143; 12—14 60—70; Recï. Beauty, 14 op 7085; 1214 4555; Red. Adrnirai 14 op 7580; 12—14 4550; Red Empcror 14 op 8595, 1214 55S0; Roi Soleil 14 on 65 90; 1214 5070; Roseprecose 14 op 7090; 12—14 45—60; Bubini 14 op 85 12—14 55— 65; Salmon Emperor 14 op 90; 12—14 55; Scarletta 14_op 85; Sonatine 14 op 7095; 12—14 5055; Souvenir 12 op 75; Ster van Bcthlehem 14 op 95—115; 12—14 80—95; Sa ra Bernhardt 12 op 55; van Tienhaven 14 op 7o85; 1214 5065; Trudel Grotz li op 7083; 1214 4560; lTLiique 14 op 90, 12—14 65; Vcnus 12 op 60; Vanessa 12 op 60, Virginia 14 op 100—105; 12—14 50— G5; Wassaga 12 op 105—110; Prince of Wa les 14 on 95—105; 12—14 65—70. Wilbrink 12 op 45—65: White Giant 12 op 6580; White Triumphafor 14 op 7090; 12 14 4560; Baron van Wijnbergen li on SO —90; 12—14 60—&5; Yvonne 14 op 90; 12— 14 55—60; Alles in centen per 100 stuks. De gewone handelssoorten voor de maat 1012 3040; per 100 stuks. Lilium Regale 25 op 550; 23 op 340—380; 22—24 160—°09- 20—22 100—130; 18—20 I»—60; 16—18 25—85; Lil. Teunifolium 10 op 45—56; 8—10 15—20; Lil. Triginum Simplex 20 op 410—430; 18— 20 265; 16—18 235; 14—16 145—160; Lil. Um- bellatum 24 op 510; 20 op 430; Lil. Conro- l°r 10 op 250; Alles in centen per 100 stuks.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5