L Onze prima Rookworst Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. KOFFIE enTHEE F! SD LEVELT Abbekerk. Woensdag 1 Nov. 1938 een Huis Mevr. W. Staal Jlcha/xtt 3t cj JO Q Oct on o«t °*l i Hjcchin-Flohr gaat niet door risteravond is Flohr in de hoofdstad aan- Somen. Hij deelde o m mede, dat de dstriid om het wereldkampioenschap nuïïhen Dr. Aljechin en hem niet door- "Z De oorzaak hiervan is, dat de &nHes, die den wedstrijd voor Flohr .ouden financieren, zich tengevolge van 5a, politieken toestand teruggetrokken hebben. $uienunen Kees Hoving wint tweemaal te Hannover Op den tweeden dag der Internationale -^wedstrijden van de „Wasserfreunde" te Hannover, maakte onze landgenoot Kees Hoving een fraai succes, door evenals Za terdagavond, de 100 meter borstcrawl te winnen, ditmaal in den tijd van 59,8 sec., waarmede hij dus zijn Nederlandsch record, gevestigd op de Europeesche kam pioenschappen te Londen, evenaarde. Balke legde de 200 meter schoolslag af in den tijd van 2 min. 37,8 sec., waarmede hij een nieuw Europeesch record vestigde. Het oude record stond eveneens op zijn naam met een tjjd van 2 min. 38,3 sec., gemaakt op 2 Maart m dit jaar te Hamburg. VaMal VIERDE KLASSE K.N.V.B. Ook Monnikendam beleefde gisteren een Toetbaldrama. De wedstrijd tegen E.V.C. werd gestaakt, bij een stand 01, daar een algemeene vechtpartij verder spelen onmo gelijk maakte. Sporters ondervindt aan den lijve, dat het in de vierde klasse nog niet zoo gemakke lijk gaat, van het waarlijk toch niet, sterke Uilpeest verloren de Iloorners met 3—0. ji.V.V— I.V.V. werd niet den strijd, die men verwachtte. Met 72 zegevierden de ongeslagen Krommenieërs over de eveneens ongeslagen II pers. Bergen tlecd meer, dan men verwachtte door Indijk op de klei met 43 1e verslaan. JVC I-Succes II Zondagmiddag ontving JVC 1 bezoek van Succes 2. Om 2 uur floot scheidsrechter H. Josée, die goed voldeed, de beide elftallen in het veld. Onmiddellijk na den aftrap ontwik kelde zich een vlugge strijd. Al spoedig had JVC een 10 voorsprong en behield die tot de rust. Na de hervatting zette JVC er een geweldig tempo in en wist uit een voorzet ran den linksbuiten het tweede doelpunt te maken. Succes maakte een tegenpunt uit een blunder van de half-spelers. JVC liet het er niet bij zitten en wist nog tweemaal het doel te doorboren. Het einde kwam met 41 voor JVC. JVC 2 keerde met een 30 overwinning van Succes 3 terug. De n<lspiranten stélden teleur door met 50 New Succes a te verliezen. - PETTEN. PETTEN—H.R.C. 4 0—2. Reeds onmiddellijk na den aanvang toon de R. over een goede ploeg te beschikken. De aanvallen waren niet van de lucht en P.'s verdediging had allo. zeilen bij te zetten om de score blank te houden. Pas ver in de eerste helft wist P.'s voorhoede de ba lans in evenwicht te brengen, doch toen deden zich dan ook een paar goede kansen voor. die hij heter schieten van Eriks en J. Vriesman zeker doelpunten zouden heb- ben opgeleverd. Met blanken stand werd gedraaid. Ook daarna bleef R. het beste van het spel be houden. Inzonderheid de R.-spil bleek voor de voonvaartsen een onoverkomenlijk strui kelblok. Diverse omzettingen brachten ook al geen verbetering en toen Eriks, die zich overigens verdienstelijk weerde, uiteindelijk voor ccn schot van dichtbij zwichten moest, voelde ieder dat het vonnis van P. geveld was. Een tweede doelpunt, geboren uit een misverstand tusschcn de backs accentueerde nog eens duidelijk de R.-meerderheid. De scheidsrechter kweet zich naar behoo- ren van zijn niet. moeilijke taak. - DIRKSHORN. DIKKSHORN II—AKERSLOOT II. 6—2. Zoo heeft dan het tweede eindelijk eens een goede beurt gemaakt. Dat het toch wel beter kan, werd dezen middag wel bewezen en zonder gelukvaart niemand wel. -Akersloot dat als zwakke tegenstander stond aangeduid, is dat ook. Het vertoonde spel was niet alles en alles, er werd raar geschutterd somtijds, terwijl in laatste in stantie de keeper der bezoekers er zeer wei nig van terecht bracht. Toen de D.'ers b.v. den stand op 52 gebracht hadden, vond hij bet welletjes en ging in het veld spelen. Zijn plaatsvervanger was weinig beter! Het leeu wendeel der goals werd gemaakt door mid denvoor Covers een 5-tal die meer en "•eer blijkt op het juiste moment te kunnen doorzetten en richten, hij is voor één der nut tigste spelers. - Het eerste elftal dat naar Koedijk trok, Kwam met een 4.0 overwinning thuis. Een uitstekende prestatie. ST. PANCRAS. VRONE-NIEUWS. hi de morgenuren speelde Vrone 2 uit te gen Aievo 2. Het. werd een 9—2 nederlaag. Dit js voor ons succesvol elftal een buitengewone uitsiag, welke te danken was aan de uiterst laard 6 van scheidsrechter Wal- s AJidrJacre speelden om half een Vrone a Alc. \ie. b. Onze jongens wonnen tegen «verwachting in, met 1—0. Daarna de hoofdschotel: VroneAlkmaar. Alkmaar overspeelde in den beginne onze i np.ei!^" verbluffend gemak liepen ze er oor. Toch duurde het nog ongeveer 20 mi- uten, eer A. de leiding nam. Onze spelers wam en er wat beter in, en hoewel de rust n ging niet 0—1, konden we toch hoopvol t h.°'ft lw*innen. En het ging dan ook na rust veel beter. ongevoer een kwartier kreeg de•midvoor link H,'' kwam voor doel, de keeper liep hoi °.n ecn hud gejuich verdween den in de touwen. De trotscho nul van Alk maar was weg! mm?!1 claa,1'°P ccn strafschop voor Vr. De sfW°°rD'aatsto zich achter den bal, een misschien niet heelemaal zuiver, en de keeper wist den toch moeilijken bal uit stekend te stoppen. Het was echter uitstel van executie. Vrone kwam steeds terug en het was de linksbin nen die den stand op 21 bracht.. Uit een overrompelenden aanval maakte Alkmaar gelijk (22). Bij een vluggen Vrone aanval loste de linksbuiten ecn schot. De bal kwam tegen de lat, ketste weer terug in 't veld en de mid voor scoorde onhoudbaar! (32.) Alkmaar gooide alles op den aanval en toen onze uitstekend spelende rechts-achter geblesseerd raakte, kreeg vooral de linker- wing van Alkmaar de beste kansen. Onder hevige spanning verliepen de laatste minu ten; nog twee minuten, nog één, een aanval van links, een schot, doelpunt en de stand is 33. Scheidsrechter Schoen leidde uitstekend. WIERINGERWAARD. Wieringerwaard IWatervogels L 32. Reeds direct na den aftrap, waarbij Wie ringerwaard tegen zon krijgt te spelen, on dernemen de roodbroeken een aanval over links, welke met een uitstekend schot van Rob wordt besloten, dat de keeper niet dan met uiterste krachtsinspanning corner weet te slompen. Hierna komen de W.vogels aan 't woord. Van Ham, die hack staat, werkt een bal slecht weg, hij wordt opnieuw voor het doel geplaatst, de Watervogels-midden voor krijgt een kans, en onhoudbaar voor Wagen verdwijnt de bal in 't. doel, 01. Wieringerwaard kan de juiste speelwijze niet vinden. De spelers loopen dooreen en de ballen worden slecht gcplaalst. Toch krijgt Hazeloop nog een kans, doch de hal gaat naast. Nadat aan weerszijden eenige kansen om zeep gebracht zijn, plaatst de Watervogelspil een bal ver naar voren. Van Ham loopt toe en speelt den bal op den keeper terug; deze is echter uitgeloo- pen en de hal Verdwijnt in 't verlaten doel, 0—2. Spoedig hierna is het rusten. Na de thee speelt Wieringerwaard in ge wijzigde opstelling een geweldige partij. Uit een der vele aanvallen ontstaat een cor ner. Deze, goed door Bobeldijk, die Blaau- boer wegens ziekte vervangt, gen oman, wordt door Rob met. een keurige kopbal in oen doelpunt omgezet, 12. Weer gaan de roodbroeken ervan door en steeds grooter wordt de druk op hot Watervogelsdoel, op nieuw is het Bobeldijk, die een korte pass naar Buis geeft, welke zich geen oogenblik bedenkt cn den keeper geen kans geeft, 2-2 In de laatste minuut zet Bus een bal goed voor doel. Hazeloop loopt toe en met ccn listig kopballetje verdwijnt de bal in' den rechterbovenhoek, 3—2. Men komt niet eens meer aan aflrappen toe, want direct hierna fluit de scheidsrechter het einde van dezen emotievollen wedstrijd. Z1JPE RURGERBRUG. Feestavond van den Middenstand. In het café van den heer P. Langedijk werd voor ecn stampvolle zaal ccn feest avond gegeven door den organiseerenden middenstand van Zij pc. De voorzitter, de P. Vorst opende, waarna werd begonnen met de films van de middenstandsreizon die zoo goed door de firma Niestadt te Scha- gen werden verzorgd. Vooral de kleurop- namen waren schitterend en het. applaus hiervoor was dan ook zeer verdiend. Daarna kwamen op het tooneel de ca baretlisten, het. duo Dora Schrama en Jack Funny, die het publiek best bezig wisten Ie houden. Vooral de zangnummers van Dora Schrama en hiervan zeker wel het „Vilja-lied" uit het „Lustige Weewtje" en de potpourri uit „Czardasfürstin" van Kal man, werden op prachtige wijze ten gehoo- re gebracht en verwierven een geweldig ap plaus. Ten bate van do kas werd nog een kleine verloting gehouden en hiermede werd deze mooie feest- cn propaganda- avond besloten. Bal na. ALS DE LEDEN MAAR KOMEN... Vrijdagavond vond in zaal Langedijk al hier, een vergadering plaats van 't Dep. Burgerbrug der Mij. tot Nut v. h. Algemeen. Te half acht opende voorzitter de heer P. M. Visser de vergadering; de notulen wer den na een enkele opmerking goedgekeurd, waarna de penningmeester verslag uit bracht over zijn financieel beleid. Bespreking van het win terprogramma volgde. Algemeen was men van oordeel, dat de programma's van vorige feestavonden wel aardig waren, maar wil men de afd. vooruit hebben dan moot, er meer gedaan worden. Besloten werd te trachten voor de eerst volgende feestavond, omstreeks half Janua ri een uitstekend tooneelgczelschap uit te noodigen. Algemeen was men van meening dat ook aan de bibliotheek eens flink gewerkt moet worden. Besloten werd een subsidie aan het Hoofdbestuur aan te vragen om als goed begin een serie nieuwe boeken aan te schaf fen en verder door allerlei middelen de belangstelling voor de biblotheek gaande te houden. 'T ZAND. Onderhands verkocht. Zaterdag is alhier onderhands verkocht de boerderij van den heer Joh. Vader aan den heer H. Vries. Paard op hol. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur werd de rust plotseling verstoord, doordat het paard van den heer Dubbel, woonachtig in de gemeente Barsingerhom, het wild in de beenen kreeg en er van door ging. Genoemde heer had een schaap gelost op den aanleg steiger van de Tcxclsche boot t.o. den heer Modder, en had het daar vastgezet. Toen hij het paard los gemaakt had, begon het te loopen, en vermoedelijk struikelde de heer D„ waardoor hij kwam te vallen, met. het bovengenoemd gevolg. Direct werd 't paard door verschillende personen achtervolgd met auto's, maar men mocht er voorloopig niet in slagen, het beest tot stilstand te bren gen. Echter gelukte het tenslotte toch den heer H. Zwart. Hij wist met de auto het hol lende paard voorbij te komen, zette de auto bij den heer v. Graas op het erf en zette het op een loopen. in de richting welke het paard ging. zoodat op ecn gegeven oogen blik de heer Z. en het paard gelijk kwamen, De heer Z. klemde zich aan het hekwerk vast, dat' op den bakwagen was aange bracht en kon zoo op den wagen komen. Toen hij er op was, kwam hij tot de ontdek king dat het leidsel op den grond sleepte; hij sprong weer van don wagen en wist het te grijpen en zoodoende het paard zonder ongelukken tot bedaren te krijgen. Het mag een geluk heeten, dat het Zaterdagmiddag ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN Dat 8 SCHAGEN Torenplein E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting. CÖ(X)C«0C>O(X)(X)ÖO Dinsdag 1 Nov. ho- n pen onze Vriend en q X Vriendin, X JAN cn TRIEN jj hun 12K-jarige Echt- vereeniging feestelijk te herdenken. De Kantors en Echtgenooten. Schagen, Oct. 1938. ÖOCXJOOÖOÖOÖOOÖ Pr. Hendrikkade 26. A'dam. Steeds 't beste Notaris H. DE BOER te Hoog woud, zal op des middags 2 uur. in café TENSEN te Abbekerk, publiek verkoopen: a. ten verzoeke van de fa milie Zijp: Huismanswoniog met schuur, erf, boomgaard en diverse perceelen uitstekend weiland, tezamen groot onge veer 12.50 H.A. Te aanvaarden: de landerijen met Kerstmis a.s. en de gebouwen op 1 Mei 1939; b. ten verzoeke van den heer S. Zijp: met schuur en erf, groot 5.20 A. verhuurd tot 1 Mei 1939 aan den heer J. Keppel. Op de boerderij kan 50 der koopsom als le hypotheek ge vestigd blijven tegen 3'A rente voor 5 jaar vast. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde notaris, bij wien schetskaartjes tijdig verkrijg baar zijn. Gevraagd: Een flinke nette SLAGERSBEDIENDE DIRK RAAT, Schagen. Wederom geregeld verkrijgbaar: (met het loodje) DIRK RAAT SCHAGEN Rund-, Kalfs- en Varkensvleesch. Fijne Vleeschwaren. TELEF. 29. MOLENSTRAAT C 32. geelt alle vertrouwde inlich- gen op elk gebied. CONSULT Dagelijks van 115 uur. Zondags niet. Heerengracht 271 AMSTERDAM. ROOKWORST het fijnste bij KWELDAM! ADVERTEERT in dit blad Verloren: EEN PORTEMONNAIE in het dorp Oudesluis, Voor den eerlijken vinder een flinkf belooning. Aanm. Poststation Oudesluis. Te koop: 22 sn. ROODE BEWAARKOOL Bergruimte aanwezig. A. LIEF HEBBER, Heerhugowaard N. Te koop: Beste EIGENHEIMERS POTERS van zwaren kleigrond. P. J. ZOETE, Anna Paulowna. 2 Eerste klas MOTOR RIJWIELEN, 3& p.k. K.K., van het jaar 1937, 5Vi p.k. K.K. van het jaar 1933 Bakkerstraat 3, Den Oever, Wielingen. FLINKE JONGEN gevraagd, om event. in het vak te worden opgeleid. Druk kerij VAN KETEL, Molenstr., Schagen. was, daar er dan om dien tijd geen druk verkeer is, en het werk van de wegverbete- ring van het N.H. Kanaal is stopgezet. HARENKARSPEL DIRKSHORN Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de com petitie. Wit: Zwart: P. BurgerP. Hoeve y2V2 L. MeinemaP. Tijsen 0i P. TijsenC. Schuit 10 A. van DijkJ. Levendig 10 P. BurgerL. Meinema 10 C. SchuitJ. Levendig 01 ANNA PAULOWNA VERGADERING „ZIEKENZORG." Het groote bezoek aan de vergadering van „Ziekenzorg", die Zaterdagavond bij den lieer Slikker werd gehouden, wees er al op, dat er een belangrijk punt op de agenda voorkwam. Het bestuursvoorstel tot contri- butieverhooging met d aar tegen over s taande voordeden voor de leden, verklaarde de groot e opkomst. Voorzitter, de heer Keuris,0 opende, de no tulen werden goedgekeurd en toen volgden liet verslag van hef afgeloopen boekjaar en het financieel verslag aangevuld en toege licht door voorz. en secretaris, clcn heer P. Crnoi. We noteerden: het aantal verzekerden nam met 124 toe en bedroeg op 16 October 2622. Het nadeelig saldo dat. gedekt wordt uit de reserve, bedroeg f 84521. De leening van „Volharding" in den Haag groot f 300 duizend, voor ecn nieuw ziekenhuis was ruim ovcrteckend. „Ziekenzorg"' nam voor f 1000 aandeel. Na het rapport van de comm, van toezicht bestaande uit de heeren P. Kooiman, A. Raven en Alb. Noorden, ep uitgebracht bij monde van eerstgenoemde, Werd de penn. de heer T. Jongcjan, onder dankzegging gede chargeerd. Met groote meerderheid werden de heeren K. Keuris en S. Hoogmoed als bestuurslid herkozen en het niet herkiesbare lid van dc commissie van toezicht, de heer A. Ra ven, vervangen door den heer D. Dekker. Volgde dan het bestuursvoorstel: contri- butieverhooging met. 3 cent per betalend lid, om liet fonds de specialistische en operatie ve hulp, die thans voor 40 pet. wordt ver goed, geheel voor rekening van het fonds ie laten komen cn f 5 per verlossing aan het betrokken lid uit te keeren. De heer Keuris lichtte toe: Het is altijd het streven geweest alle onkosten door het fonds te doen vergoeden. Dat kon niet en rontributieverhooging durfde men niet aan. Nu komen er echter meer en meer leden, die nog een nevenverzekering sluiten om die 60 pet. die het fonds niet geeft, te dekken. Zij zijn dan echter dutirder uit dan behoeft, als het eigen fonds dc volle uitkcering voor zijn rekening neemt. Van de anderen, die niet bij-verzekeren, zijn er, die de 60 pet. toch niet zelf kunnen betalen en de hulp van het armbestuur 'inroepen. Over de laatste twee iaren gaf het B. A. daarvoor f 305.25 en f 862.75 (dit groote bedrag wijst, ook op ex tra groote uitgaven van het. fonds, en die verklaren weer het tekort bovengenoemd), lief B. A. paste dus over de laatsfe twee ja ren gemiddeld f 584 bij. Zou nu het B.A. en het wordt onderzocht of het dit mag doen een vergoeding of subsidie willen geven aan het fonds van ongeveer dit bedrag, dan meende bet bestuur als de vergadering accoord ging met de contributieverhooging. dat het fonds de volle 100% voor z'n reke ning kou nemen. Ecn tiental leden stelden vragen en werden door voorzitter beantwoord. In 't kort kwam bii een en ander nog naar voren Er is al sinds lang aangedrongen op een uitkeering bij verlossing Het bestuur is er in z'n geheel voor. Het beeft propagandistische waarde, want jong gehuwden zullen zich misschien mede daarom aansluiten hij hét fonds. Alleen bij werkloosheid wordt door het B.A. ecn briefje afgegeven voor gratis verloskundige hulp. Die f 5 zullen dus de verzekerden ten goede komeni De in werking treding heeft men zich gedacht op Mei 1939. De confributieverhoo- ging moet voor iedereen gelden, d.w.z. voor alle leden boven 17 jaar cn voor dc ver zekerde gezinsleden beneden de 17 jaar tot een aantal van 3. (Voor meer dan 3 kin deren beneden 17 jaar in een gezin behoeft dus niet betaald te worden.) Een andere re geling stuit af op een niet te voeren admi nistratie. Men kan ook niemand vrijlaten, alleen voor hen die zich reeds bijverzeker den zal voor één jaar een uitzondering ge maakt moeten worden. Contributiebetaling over een grooter aantal weken nu 33 weken per jaar stuit op zulke bezwaren, dat. contributieverhooging voorkeur ver dient. De verzekerden zullen genieten ge neeskundige hulp medicijnen 6 weken vrije verpleging in ziekenhuis en ook an dere kosten tot 6 weken operatiekosten en kosten van Röntgenfoto verband en dokterskosten. Voor vervoer wordt reeds f 2 naar Den Helder en f 3 naar Alkmaar vergoed. Met bijna algemeene. stemmen werd het bestuursvoorstel aangenomen en door voor zitter den wensch geuit, dat de informatie betreffende het subsidie van het B. A. in gunstigen zin uitvalt. De heer J. Nuland verdedigde het be stuursvoorstel om aan voorz., secr. en penn. per jaar f 100 vergoeding te geven. Reeds 24 jaar verricht het bestuur veel werk en deed dat geheel belangeloos. De penn., de heer Crum, tevens bode, wilde bij de contributieverhooging, zijn ophaal- loon zelf met 2 pet. verlagen. Nadat nog was opgemerkt, dat het wel ecn unicum in den lande was, dat het bestuur van zoo'n vereeniging geen vergoeding kreeg, werd het voorstel bij acclamatie aangeno men. De rondvraag nam geruimen tijd in be slag. In hoofdzaak kwamen persoonlijke kwesties aan de orde. Hierbij kwam tot uiting: Voor iedere opname in ecn zieken huis is een verklaring van den huisarts noodig, alleen dan kan volgens het regle ment vergoeding gegeven worden. Voor het geven van reductie op de contributie bij werkloosheid schijnt volgens twee rege lingen te worden gewerkt, wat aanleiding ban geven tot ongelijke behandeling. Men kan per half jaar, na opgave aan den bo de, van huisarts veranderen. Geen twee huisartsen in één gezin, mag voorkeur ver- dienon. het. kan ook aanleiding geven tot moeilijkheden b.v. bij de verhouding gezin kostganger. Nadat aangedrongen was om eerst naar den huisarts te gaan. vóór men naar den oogarts gaat, volgde sluiting. BREEZAND. BILJARTEN. Bij den heer Rozenbroek speelde groep II van de biljartclub „Anna Paulowna" te gen groep III. Groep II bestond uit de heeren: K. Verver 23, L. Elfring 28. P. Wilms 60 en Jb. Rozenbroek 62. Groep Til was ge vormd door de heeren J. ter Burg 2S, P. Smit 30, G. van Zandwijk 46 en F. Alkemade 48. Van groep II won: L. Elfring tweemaal van J. ter Burg en tweemaal van P. Smit; •Th. Rozenbroek eenmaal van C». van Zand wijk en K. Verver eenmaal van J. ter Burg. Van groep III won: P. Smit tweemaal van K. Verver; F. Alkemade tweemaal van Jb. Rozenbroek en P. Wilms; G. van Zandwijk tweemaal van P. Wilms en een maal van Jb. Rozenbroek; J. ter Burg een maal van K. Verver. Groep III won dus met 10 tegen 6 van groep II. WIERINGEN Uitvoering der mandolinevereeniging Gisteravond gaf de mandoline-vereeniging „Oefening Kweekt Kunst", directeur de heer P. Jongkind, haar eerste uitvoering in dit seizoen in de concertzaal Concordia van den heer S. Halfweeg. Na de openingswoorden hoorden we aller eerst do mandolineclub en wel met: Die grosze Stunde van Konrad Wolki; Schubert van Mario Macciceehi; Abschied der Gladia toren van Blankenburg, en tot slot An der schonen Blaucn Don au van Joh. Strauss. Dit laatste nummer werd door ecn tiental dames met zang begeleid. De woorden yan dezen zang waren van deniheer P. Jongkind. Met dezen zang werkte mede: als sopraan de dames Tr. Bruul Jbd., D. Oud, A. Dek ker Jbd., M. Kort, G. Verfaille Sr. Als alt: A. Bruul Jbd., A. Hoogvorst, A. Brouwer, E. M. Bartelsonvan Beusekom. L. Leeuwen kampBoot. Deze nummers waarmede veel succes werd geoogst, werden keurig uitge voerd, vooral met het laatste nummer werd een groot succes behaald, ofschoon het. jam mer was dat de zang niet door een ieder ver staan kon worden. Hierna trad Ormenio voor het voetlicht met: ,,'n Wespennest", vroolijk spel van va- vantiegeneugten, door J. H. v. d. Meulen en Henk Bakker. Regie C. D. Rezelman, frimeur M. W. Wolzak uit Amsterdam, welke ver eeniging schitterend spel te zien gaf. De langdurige lachsalvo's bewezen, dat door een ieder is genoten. Aan bet einde van het spel werd door den heer Jongkind een kort dank- en slotwoord gesproken, waarna men nog langen tijd ge zellig bijeen bleef en waarbij de Conoordia- Band, onder leiding van den heer II. Zon, wel zorgde dat de stemming er in bleef. Deze avond, die door een groot aantal per sonen bezocht werd, is en voor O.K.K. en voor Ormenio een groote succesvolle avond geweest. Polderbenoemingen Bij K.B. zijn benoemd: Tot Dijkgraaf van den polder Waard- Nieuwland op Wielingen, J. Brèebaart Klzn. te Winkel. Tot Heemraad van den polder Eijerland op Texel: C. J. Geense, te Texel. Tot Heemraad van het heemraadschap Wieringen. P. Ivooij Jzn., te Wielingen c-n S. Russelman te Wieringen. ALKMAAR, 29 Oct. N.V. Eierveiling voor Hollands Noor derkwartier. Aanvoer: 195.000 kipeieren: 5.65—6.40, kuikeneieren 3.00—5.55, eend eieren f 33.20 per 100 stuks. ALKMAAR. 29 Oct. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs per Vz K.G. voor groothandel 72\'z —77Vo en kleinhandel 77Y280 cent. Han del matig. Kippeneieren (groothandel) f 4,50 6.50 en eendeieren geen notecring. Per 100 stuks. Handel matig. WARMENHUIZEN, 29 October 1938. Roode kool 1.50—2.80; gele kool 1.401.80; wille kool 0.90 nep 5.70; drielingen (uien) 2.302.80; uien 33.30; grove uien 2.703. peen 1.70—2Ü0, eigenheimers 2.302.40; Aanvoer: 32300 kg. roode kool; 7500 kg. gele kool; 50200 kg. witte knol; 225 kg. nep; 11375 kg. uien; 3900 kg. peen 185p kg. aard appelen. ALKMAAR, 31 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 183 veile koeien 160285; 22 graskalveren 3858; 69 nuchtere kalveren 820; 56 vet te schapen 2229: '238 vette varkens per kg. 0.520.55; handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 31 Oct. Aanvoer: 1100 Kg. aardanpelen. Bevel. 1.90. 3100 Ktr. uien 3.30—3.40. drielingen 2.40 —2.70, grove 2 90—3. 1000 Kg. neen 2.10. 11200 Kg. roode kool 1.6—2.40. 106000 Kg. witte kool 90 cf., 7300 Kg. gele kool 1.60-2.10, 9000 Kg. andijvie 1.40. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Oct. Aanvoer: 11.000 Kg. uien 3.10—3.70, drie lingen 2.90—3, grove 2.703.30, gele nep 6.5400 Kg. peen 2.102.40. kleine poen 60 ct„ 725 Kg. kroten 0.80—1.90, 2750 Kg. roode kool 1.10—1.60, 76000 Kg. witte kool 90 ct„ 3000 Kg. gele kool 1—1.60, 3250 Kg. D. wille kool 0.90—1.10. 700 Kg. groene kool 2.402.70, 4000 st. andijvie 1.30.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3