t Minister tevreden over Vaste Lasten-commissies Advocaat beleedigd Vredesvrienden gegriefd „Arresteer mij!" Een dertienjarige moordenaar Huwelijkszwendel te Alkmaar Zaakiuaarnemer voor den rechter. De zaakwaarnemer J. K. heeft in het or gaan „De Rechtskundige Adviseur" een ar- tïkeltie gepubliceerd dat. getiteld ..De eer en de stand der advocaten", beleedigend werd geacht voor mr, van H. en diens echtgenoo- te, mevr. mr. van H.v. R.. advocaten te A'nhen aan den Riin, wier handelingen in een executie-geschil scherp werden becriti- seerd. Het artikel betichtte de advocaten ervan, det zij tegen een rechtmatige executie ver zet hadden aangeteekend, omdat de schul denaar toch onvermogend was en de schuld- eischer. ongeacht don afloop van het geding te kort zou komen, omdat hii de gemaakte kosten nooit zou kunnen verhalen. Met be dreiging van een dure procedure zouden de advocaten den crediteur aangeraden heb ben van de executie af te zien. De schrijver van het artikel heeft zich evenwel niet ontzien holeedigende uitdruk kingen te bezigen, noch de namen van beide advocaten voluit te noemen. Mr. H. heeft daarop een klacht ingediend tegen den zaak waarnemer, die door" de Haagsche recht bank wegens smaadschrift tot een geldboete van f 100.subs. 50 dagen hechtenis is ver oordeeld. Gisteren werd deze zaak in hooger beroep voor het gerechtshof te 's-Gravenhage be handeld. Onsmakelijk gedoe In het artikel kwamen uitdrukkingen voor als: „onsmakelijk gedoe" en „de eer en de stand van de advocaten worden door dergelijke zaakjes ernstig geschaad". Er bleek voorts, dat de gedupeerde credi teur zich over de handelingen van den ad vocaat bij den Raad van Toezicht, en Dis cipline heeft beklaagd, doch daar nul op het request heeft gekregen. De advocaat-generaal vorderde bevesti ging van het door de rechtbank gewezen vonnis. Geen fatsoenlijke advocaten De verdediger zette in een uitvoerig plei dooi uiteen, dat een smaadschrift eischt het ten laste leggen van een „bepaald feit", doch nergens kan pleiter in de dagvaarding zulk een bepaald feit vinden. De handelingen van de advocaten waren volgens pleiter 'eer laakbaar en niet die van fatsoenlijke advocaten. De publicatie in „De rechtskundige advi seur' achtte pl. dan ook in het algemeen belang geschreven en hij concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging, subs. vrij spraak. De uitspraak werd bepaald op 14 Nov. Maximum straf voor mishandeling Ontaard vader veroordeeld. Het gerechtshof te 's Hertogon'bosch heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen den arbeider A. W. K. uit Mill. die gerecht stond, verdacht van het feit. dat hij gedu rende de mnnnd December 1037 en Janu- ari 1938 te Mill zijn tweejarig dochtertje Wilhelmina zoodanig heeft geslagen en geschopt, en daarna heeft neergeworpen pp een houten krib in een kamer welke niet was verwarmd, terwijl het kind niet vol- dopndo was gekleed, dat het tengevolge van deze handelingen op 5 Januari is over leden. K. was door de rechtbank veroordeeld tot do maximumstraf voor mishandeling, twee ja^r en acht maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof heeft het vonnis vernie tigd en. opnieuw recht doende. K. eveneens veroordeeld tot dp maximumstraf: twee jaar en acht maanden» V iegvelden potdicht Dan maar naar Twente Als knooppunt in het internationale lucht verkeer is Zondag het vliegveld Twente van belang geweest. Tengevolge van den mist zaten de vlieg velden in het westen Zondagmiddag dicht, waardoor voor verschillende machines geen voldoende landingsmogplijkheid was. Daar om werd Twente door diverse machines als landingsplaats gekozen. Zondagmiddag land den er het vier motorige Deensche vliegtuig uit Kopenhagen, twee D.C. 3 machines van de K.L.M. uit Londen, een D.C. 2 van de K.L.M. uit Parijs en twee D.C. 2 van de K. L M, uit Amsterdam. Tn den loop van den middag zijn deze vliegtuigen naar hun bestemming vertrok ken. Er waren in totaal 45 passagiers, van wie vier per trein hun reis naar Amster dam voortzetten. p --Ikast opengesneden Amsterdamsche -politie kon zelfs geen vingerafdrukken ontdek ken. r rende het weekeinde hebben dieven ,;ch toegang verschaft tot het kantoor van de Slagersvereeniging Amsterdam, dat op het terrein van het gemeentelijk abattoir is gevestigd. Alles was overhoop gehaald. De brandkast was h la sardine opengesneden en hieruit werd een bedrag van ongeveer driehonderd gulden meegenomen. De politie kon al direct bij het eerste on derzoek zien. dat hier vakmenschcn aan het werk waren geweest. Ook vingerafdrukken zijn niet gevonden. De heeren hebben de zaak met handschoenen aangepakt. Een streng vonnis De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren den 21-jarigen A. B. veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, wegens het plegen van ontucht met een meisje beneden de 12 jaar. In de verschillende gevallen werd hot evenwicht der bedrijfsfinanciën hersteld. En de Langendijk? Op de vragen van den heer van der Weij- den betreffende de resultaten van de inge stelde Vaste-lastencommissies voor den tuin bouw heeft de minister van Economische Zaken het volgende geantwoord: In alle deelen des lands, doch vooral in de tuinbouwdistricten van Noord- en Zuid holland, zijn bij de commissies talrijke aan vragen om haar bemiddeling tot regeling der vaste lasten ingekomen. Het meerendeel dier aanvragen kon in behandeling worden genomen. Na onderzoek der bedrijven zijn plannen tot financieele saneering ontwor pen, waarna onderhandelingen met cx-edi- teuren zijn geopend. In verschillende gevallen werd het gestelde doel, n.1. de aanpassing van den druk der vasle lasten aan de te genwoordige waarde van het bedrijf en het herstel van het evenwicht in de bedrijfs financien, reeds volledig bereikt, zoodat weldra met de uit voering van den voor die gevallen in uitzicht gestelden steun in natu- ra in den vorm van reparatiën en andere noodzakelijke voorzieningen in het bedrijf zal worden begonnen. In vei'band met het bovenstaande wordt het oveiwegen van andere maatregelen voor alsnog niet noodzakelijk geacht. De uitvoe ring der regeling, waarvan de eerste ï-esul- taten geenszins onbevredigend zijn, wordt dezerzijds met aandacht gevolgd. Met het oog op den moeilijken toestand in vele tuin bouwbedrijven wordt een spoedige behande ling der aanvi'agen zooveel mogelijk bevor derd, doch andei-zijds dient te worden be dacht, dat de taak der commissies zeer moeilijk is en voor het bereiken der beoog de resultaten vaak een vooi'zichtig en be leidvol optreden geboden is. Tot zoover de minister, die blijkbaar meer tevreden is over het werk der vaste-lasten commissies dan sommige groepen tuinders, voor wie de commissies werden ingesteld. Wij wijzen in dit verband op het ai'trkcl van onzen tuinbouwcorrcspondent, dd. gisteren, waarin deze er op wijst, dat, voor zoover de Langendijk betreft, de resultaten van het werk der bemiddelingscomité's tusschcn de tuinders en hun crediteuren beneden de vei-wachtingen bleven. Er waren onzen me dewerker zelfs gemeenten bekend, waar nog geen enkel geval was behandeld, en ande re waar er een paar in bespreking zijn ge weest, met zeer weinig resultaat.. Wij kunnen natuurlijk niet beooi-deelen, of in andere streken de vaste-lastencommissies metmeer viuicht werken. Het feit, dat zoo als wij gisteren reeds deden uitkomen, ver scheidene crediteuren er zelf financieel niet zoo goed voor staan, bemoeilijkt de vorde ring van de tuinbouwsaneei'ing ten zi'ceste. Adres aan de Koningin teneinde het Defensieverbod voor verschil lende vereenigingen ongedaan te maken. De Algemeene Nederlandsche Vredesactie Algemeene Nedei'landsche Vrouwen Vrede bond, Internationale Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, afd. Nedei'1., Jongeren Vredes Actie. Katholieke Jongeren Vredes Actie en Kerk en Vi-ede hebben een adres aan H.M. de Koningin gezonden, naar aan leiding van het feit. dat het lidmaatschap hunner organisaties voor ambtenaren verbo den is verklaard. Door dit verbod woi'den, aldus adressanten, de leden hunner ver- eenigingen beschouwd als minder goede staatsburgers en zulks, „omdat zij altijd in eigen kring en daarbuiten hun geloof en vertrouwen in een meer vreedzame samen leving hebben uitgesproken." Adressanten verzoeken Hare Majesteit eerbiedig „wél Haar invloed te willen aan wenden. dat aan deze grievende bejegening een einde wordt gemaakt." Van de fiets op de radiateur Juffrouw te Eindhoven door auto meegesleurd. De 51-jarige mejuffrouw M. uit Eindhoven werd gisterochtend, toen zij per fiets bij Tivoli den voorangsweg van Geldrop naar Eindhoven opreed, door een personenauto, afkomstig uit Utrecht, gegrepen. De vrouw werd eenige meters op de radiateur van den wagen meegenomen en vervolgens te gen den grond gesmakt. De bestuurder raakte bij zijn poging om de aanrijding te voorkomen met zijn wagen in een sloot. Hij liep evenwel geen letsel op. De onvoorzichtige wielrijdster verkeert in levensgevaarlijken toestand. „Ik ben geen haas meer in eigen huis!" - Zeldzaam karweitje voor Londenschen politie agent. Een politic-agent bracht een kleinen ma- geren man van acht en vijftig jaar een Londensch politiebureau binnen. Hij bleek een overwonnene te zijn in eigen huis. die zich aldus tot den politierechter wendde: „Ik heb onoverkomenlijke moeilijkheden mijn moderne kinderen in het rechte spoor te houden. Ik wilde gearresteerd worden, op dat ik mijn toestand voor u kon blootleg gen. Als ik in huis een order geef, neemt niemand er eenige notitie van." Het was daarom, dat de man het huis verliet en zich pardoes in de armen wierp van een politieagent, met het vreemde verzoek hem te willen arresteeren. Maar UIT ONZE OOST Madame Curie en de kankerbestrijding Herdenking ontdekking van het radium. De bij de „Internationalen Bond tot Be strijding van Kanker" aangesloten landen herdenken dit jaar het feit, dat het 40. jaar geleden was dat het echtpaar Madame en Pierrc Curie het radium ontdekte. Hiertoe wordt van 23 November tot 30 November een internationale kankerbestrijdingsweek gehouden. De deelname van Ned.-Indië hieraan wordt, aldus de N. R. Ct., met groote voortvarend heid voorbereid. De gouverneur-generaal aanvaardde het beschermheerschap van de Indische kankerbestrijdingsweek, waarvoor een eerecomité is ingesteld. In de hoogste klassen der middelbare scholen zal propaganda worden gevoerd. De Indische regeering is zelfstandig lid van de Union. de dienaar der wet bracht den man naar huis terug. Nauwelijks had de politieagent zich omgekeerd of de ongelukkigeg vader smeekte den agent opnieuw, hem mee naar het politiebureau te brengen. Onder luid protest werd de man zijn huis inge duwd, maar hij bleef koppig volhouden en probeerde het voor de derde maal. En ziet: deze keer gaf de politieagent toe. Hij bracht den man over naar een politiebureau in de buurt. De politierechter stelde vast, dat de kleine man iets meer gedronken had, dan goed voor hem was, maar hij vond toch geen termen aanwezig hem op het bureau vast te houden. Met loome schreden aldus vertelt de Daily Express verliet de ongelukkige huisvader eindelijk het politiebureau, waar hij zich zoo veilig had gevoeld. Hij bond zijn slachtoffer en stopte het in een zak. Drama te Holloway. Een blonde jongèn van dei-tien jaar werd gearresteerd, verdacht van moord op de vierjarige Beryl Oborne. De kleine werd door touwen vastgebonden in een zak gevonden in een kolenschuurtje achter haar ouderlijk huis in Hazellville-road te Holloway. De Daily Express vertelt, dat Beryl een dezer dagen tegen theetijd vermist werd. Den geheelen nacht werd tevergeefs naar de kleine gezocht en de jongen die 't laatst met Beryl was gezien, werd in verhoor ge nomen. Alle pogingen het kind te vinden hieven vruchteloos, totdat een weduwe, die in het huis ernaast woont, luid gillend de wo ning van Beryl's moeder binnen kwam en hoogst ontdaan vertelde, van een ontdek king welke zij gedaan had in haar kolen hok. Het lichaam van de arme kleine was aan armen en becnen gebonden, terwijl er ook een strop om het halsje was. De zak, waarin zich het lijkje bevond, had de moordenaar naast de zakken met kolen neergezet. Er is alle reden om aan te ne men, dat de dertienjarige jongen dezen gruwelijken daad bedreven heeft. EEN INCIDENT IN HET MEMELGEBIED. In het dorp Petrajahnen (Memelgebied) hebben, volgens 't Duitsche Nieuwsbureau, leden van de Litausche schuttersvereeni- ging zich Zaterdagavond tegen Memelduit- schers gekeerd. Er ontstond een handge meen en er vielen schoten. Eonigen der raddraaiers konden gearresteerd worden. De bruigom was reeds zes jaar getrouwd. Een meisje uit Alkmaar, dat niet afkee- rig van den echtelijken staat was, zag in 1036 in een der groote dagbladen een huwe lijksadvertentie staaan, waarop zij niet kon nalaten te schrijven. Zij maakte aldra kennis met den heer, die een geschikte levensgezellin zocht en hij bleek een beschaafde en prettige jonge man tc zijn. Herhaaldelijk kwam hij haar in zijn eigen auto bezoeken en hij had weldra zoozeer haar vertrouwen gewonnen, dat zij hem zoo nu en dan wat geld leende. Plotseling, na dat hij f120 en twee gouden ï-ingen had mee genomen, bleek hij verdwenen. Het meisje hoorde niets meer van hem en deed navraag bij de politie, nog altijd in de veronderstel ling, dat haar aanstaande een ongeluk was overkomen. De politie was, aldus het Ildbld., van hot ongeluk niet zoo overtuigd en deed onder zoek in een geheel andere richting, met het resultaat, dat spoedig bleek, dat de jonge man zich bediend had van den naam van iemand uit Indië, die daar te goeder naam en faam bekend staat en met de gehecle ge schiedenis niets te maken bleek te hebben. Deze Indische heer is d^zer dagen gere patrieerd en thans kon het onderzoek met kracht worden voortgezet. Met behulp van de Amsterdamsche recherche slaagde men er in den echtgenoot in spé in do hoofdstad te arresteeren, waarna hij op transport naar Alkmaar gesteld werd. Hij ontkende aanvankelijk, maar er waren te veel bewijzen en de 28-jarige jongeling, die inmiddels reeds 6 jaar gehuwd bleek, moest toegeven, dat hij reeds meer vonnis sen wegens oplichting en verduistering ach ter den rug had. Hij heeft thans een volle dige bekentenis afgelegd, is ter beschikking van den officier van Justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Abessinië's ex-kroonprinses bestolen Onder meer van haar gouden kroon beroofd. Toen de ex-kroonprinses van Abessinië te Kaïro terugkeerde van een kort bezoek aan Jeruzalem, bleek dat uit haar woning te Abassia voor 4-000 pond aan juweelcn en kostbaarheden was ontvreemd. Onder de vermiste voorwerpen bevond zich een met diamanten bezette gouden kroon van de ex-keizerin en een medaille van de koningin van Sjeba. Van den dief stal is aangifte gedaan bij den Abessijn- schen gezant te Kaïro. Mussolini houdt vloofschouw Revue der kolonisten. Gekleed in de uniform van eersten maar schalk heeft Mussolini gisteren in den golf van Gaete aan boord van den kruiser Tries te een vlootschouw gehouden van de sche pen, die de 20.000 Italiaansche kolonisten naar Libye vervoeren. Dc „Trieste" werd ge volgd door vier torpedojagers. Het voorbij varen der schepen duurde ongeveer een half uur. SCHAGEN „DAT MOET JE MEEMAKEN." Nog slechts enkele dagen scheiden ons van de première der nieuwe Buisman-revue, wel ke door honderden met groote belangstel ling wordt tegemoet gezien. Maandenlang is aan de voorbereiding gewerkt, otn alles nóg aantrekkelijker en nóg beter te maken. Hedenmorgen begint de plaatsverkoop; wie zal zich niet van een goede plaats willen verzekeren? Men zie echter voor meer bij zonderheden de adv. AFD. VAN DEN VROUWEN VREDESBOND OPGERICHT. Er waren in huize Peetoom alhier gister avond 70 a 80 vrouwen bijeen, om de oprich tingssamenkomst bij te wonen cener plaat selijke afdeeling van den Ned. Vrouwen Vredesbond. Na een korte inleiding van Zuster Kok uit Nieuwe Niedorp (de afd. N. Niedorp had zich n.1. ten doel gesteld, een zusterafd. in ■Schagen te stichten), was het woord aan de propagandiste voor dezen avond, mevr. Van Ree te Koog a. d. Zaan, hoofdbestuurs lid van den Vrouwen Vredesbond. Spr. schetst het ontstaan en den groei van den Bond, welke thans 10.000 leden telt. Van waar die belangstelling van de moderne vrouwen voor den vrede? In vroeger eeuwen had de vrouw het gevoel, dat het leger haar beschermde, doch dit kan zij nu niet meer gclooven: de oorlog zooals hij thans gevoerd wordt, geeft haar integendeel het besef, dat zij en haar kinderen onbeschermd zijn. Hier door wordt haar moederinstinct getroffen. Uitvoerig bespreekt mevr. Van Ree de grondgedachte van den Bond, welke is, de vredesidée overal ingang te doen vinden, voor welke taak de vrouw als opvoedster het beste geschikt is. Wij zijn pas échte vredesvrouwen, zegt spr: als wij in ons hart hebben afgedaan met het geloof dat met geweld iets goeds kan worden bereikt: wij moeten leeren het gc- loof in het geweld te onderdrukken. Het kwade moet met het goede overwonnen worden-, hiertoe moeten de vrouwen haar invloed aanwenden. Na de met overtuiging uitgesproken rede van mevr. Van Ree, wordt het bestuur van de afd. Schagen samengesteld; het bestaat uit de dames: mevr. D. Roggeveen—Vis, voorzitster, mei. P. Kamp, secretaresse, mevr. A. KoningKöhne, le penningmeesteresse,. mevr. A. BurgerKossen, 2e penn. en mevr. Stuij. Voor het gewone lidmaatschap gaven zich inmiddels 74 leden op. Na een geanimeerde gedachtenwisseling sluit dc voorzitster, mevr. Roggeveen-Vis met dank aan de spreekster, de vergadering. CORRESPONDENTIE. K. te Zijpe. Uw ingezonden stuk bevat een persoonlijken aanval op den burgemees ter van Uw gemeente. Wij kunnen dergelij ke stukken slechts opnemen, indien ze met den naam van den inzender ondei-teekend worden. Uit onze Omgeving SINT MAARTEN POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje Verloren: een motorachterlicht je. Inl. bij de gem.politie. LANGENDIJK DE WERKLOOSHEID. Door de drukte van het koolhalen en de bedrijvigheid op de fabrieken, zijn vele ar beiders weer in bet vrije bedrijf aan het werk. Voor de werkvcrschaffingsobiecten der gemeente (Zuidscharwoude, Broek op Langendiik) moet men arbeiders van buiten Lancendijk in dienst nemen, om het werk voortgang te doen vinden. Voor de werkver schaffing van Zuidscharwoude, hgt ogali- saeren van landerijen, waarvoor minstens 15 arbeiders beschikbaar moesten zijn. moet men het herhaaldelijk met minder stellen. Do opzet was het hebben ter beschikking van minstens het genoemde aantal. Onge twijfeld is het prettig, dat het met de werk loosheid zoo gunstig loopt, maar aan den anderen kant zag men gaarne, dat de aan gesneden werkverschaffingsohjecten op den vastgcstcldcn tijd waren uitgevoerd. AUTOMATISEERING DER TELEFOON Met het treffen van de noodige voorzienin gen in verband met de automntiseering van de telefoon gaat men geregeld door. Het Centrale gebouw te Noordscharvvoude geeft daarvan o.m. blijk. Verwacht wordt, dat binnen een jaar de vereischte werkzaam heden wel beëindigd zullen zijn. Met ons mee, dat dan het Rijks P.T.T..ja tc Broek op Langendijk als gewoon kantoor, als de andere aan Langend, worden. Kortingen voor st Voor de betaling van bloembollen November zijn de diverse koningen surplus van groen verhandelde bolli volgt: hyacinthen per bed van 3 R.p vroege tulpen f 0.60, late tulpen f o.y cissen f 0 60, idem in veiling verkoel» De korting mag nimmer meer dan 24 pet. van den werkelijkcn prijs. Voor mudgoed, normaal afli opgeraapt, per H.L. of 70 K.G. f vroege en f 1.37 voor late tulpen. NOORDSCHARWOUDE» Set le klasse. Wit—Zwart: P. de Ruit( Kaan 01, D. KoornJ. Klinkert Bon wen s—Dr. J. de Wit 0—1. 2e klasse: K. BiermanG-. Kennel J. DcutekomII. Stins 1-0, C. Vit K. Bierman afgebr., J. Bouwens—v man afgebr. 3c klasse: J. KoutJ. Kamper l-^ Wagenaar—P. F. Slot 1—0, G. Zwy Molenaar 01, J. VisserJ. Heidsm»! 4e klasse: G. Goudsblom-W. v. L 10, G. van LoenenB. Molnar 1-4 Bekkcr Hz.G. v. Loenen 0—1, J. $1) J. Smit O-l, M. Roojtcs—B.Mölnar J. OotjersSt. de Rijke 10, W. van LoenenJb. Bakker afgebr. ZUIDSCHARWOUDE. Burg. Stand Geboren: Maria Johanna, doch'5 Antonius Bernardus Beenisterboer eti Aafjc den Nijs. Getrouwd: Hendrik Witte, oud te Alkmaar en Hilda Anna Kaut oud 23 jaar, alhier. Overleden: Geene. door EDGA burr AMSTERDAM, 31 Oct. Veemarkt. 550 vette koeien, le —74 ct., 2e kw. 6066 ct., 3e kw. 45 per Kg. slachtgewicht; 90 melk- en: koeien f 1S0—260 per stuk, 77 vette veren: 2e kw. 6270 ct., 3e kw. 5H§rordt ver^ per Kg. levend gewicht; 76 nuchtere ren f 511 per stuk, 94 schapen fl per stuk, 506 varkens: vleesch varken gende van 90—110 Kg. 6364 ct,. varkens 6263 ct. vette varkens Gd- enmaal w per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd gons geslachte runderen uit Dcnemi je Overzicht: Runderen ruime aanvoer, vrij willig, met iets lagere prijzen, kalveren matige aanvoer, handel stu Hij stelde ----- - verplicl prijshoudend. Nuchtere kalveren aanvoer, handel sleepend, lagere m an hoogc Schapen matige aanvoer, handel stui ge re prijzen. Varkens ruime aanvoer del kalm, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 31 Oct. Vlasmarkt. Aanvoer: 6650 Kg. schoon 6S—74 et., 2000 Kg. Gronings —70 ct., 8000 Kg. Hollandsehe geel ct., 4400 Kg. dauwroot 55—60 ct. per Handel sleepend, prijzen gedrukt. Op land was verleden week weinig Ook heden was de stemming kalm. slotte werd alles verkocht. ROTTERDAM, 31 October 1938.' Aanvoer totaal 2707: 670 vette rui Aanvoer totaal 271) r. b7U vette rum in 195 vette kalveren; 13 nuchtere kal" ,ijv va rkd in de Ka Bij zeer ooi'stcl n gen 41 s ind eaat eg der 1 jjn gang tov naar Tenslott rbetal ikte spi. ooral he onden. üde1 1133 schapen en lammeren; biggen, Vette koeien 68583S-48; vette ossen 5638-48; vette kalveren 115105-ï varkens (levend gewicht) 535251; pen 463630; lammeren 53—4943; zen per stuk: schapen 252117; lanïm 1750—1513; vette koeien en ossen aan ruimer, handel stroef, prijzen lager, kwal 72 ct. prima koeien 66 ct.; vette ki ren aanvoer iets kleiner, handel rede p prijzen hoog, prima tot f 1.25; schapee lammeren aanvoer flink, handel tami prijzen prijshoudend; varkens aanvoer ter, handel vlot., prijzen iets hooger. schapen werden voor export verkocht. ROTTERDAM. 31 Oct. Binnenl. granen en peulvruchten': 0 ch eva li er 7.407.70, do. winter 7.15-1 haver 5.756,25, rogge 7.157.40. erwten groene 910. schokker-erwten 1112.23» bonen 2023.50 alles per 100 kg. ZWAAG, 31 Oct. Jac. Lebel 12—18, Bramley 1417, ninger kroon 1621, Zoete Appelen li- St. Germain 1317, Alicant 22—f kenthaler 3740, tomaten 1118, L( appel 16—18, Clairgeau 17—22, Wijnpi —19, Doycnnné de rommice 23—37, Laboureur 2526, Williams 1527, rence 2728, Winterjan 1317. Westlw 13—16, Giese Wildeman 11—19, Gratie' 15, Present v. Engeland 1426, Gou'j0 152730, Nouveau 1521, Berge rip Brab. Bellefleurs 8. AMSTERDAM, 31 Oct. Binnenl. granen. Boerennoteerïng) go 77.25, Cbev. gerst 7.257.75, eerst. 7.107.30, haver 6—6.20. duiv 9.7510.25. paardehoonen 8.509, erwten S.50—9.50, vale erwten 1114. ne mosterd 27, alles per 100 kg., kal zaad 10.12% en blauwmaanzaad 11.50—1 por 50 Kg. HOORN. 31 Oct. Botermarkt. Aangevoerd 305 kop ter. Geen nofeering. HOORN. 31 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 158 scn8p f 1520 per stuk. Handel goed. jelijk we had reeds ;ort plus srugbeta otjes. G risisbest inf snij len rech Ferheffcj zwarte v lus cie SLACÏ Uit de Dezer weer z\\ [ticulierc Tal van zijn das die pra toewd. I laVtn. Bij h( ma 27. Rog] teug a hebbei wijl h „Al; Sham wie i landt „D kaïmi en h; dai il Ziji ALKMAAR, 31 October 1938. 3 Aardappelen 1.60—3.40; Andijvie 0.70-* Vpnelen 100 pnd. 511; Bloemkool 3.*" 4: idem 2e soort 1.504; boerenkool 100 3.60—5.40: bieten 1.60—2.20; druiven 1 nond 1222: n-ele kool 100 kg. 4.80--» groene kool 100 kg. 23.80; kropsla 100 13.50; knolselderie 100 st. 22.60: ptf 100 pond 5—12; prei 100 kg. 2.40—4.20; ferselie 100 bos 1—1.50; Postelein per ba lei" 0.49—0 65; Badijs 100 bos 3; roode koolj na hem van ken; kend „N kg. 1.50—3.80; selderie 100 hos O.Söijjj spinazie 0.85—0.95; spruiten 100 pond nem 10; sniiboonen 100 nond 15; tomaten ken nond 3.80—8; uien 100 kg. 2-3.40; wortel 190 kg. 2.80—3.60, wortelen 100 bos 1.5H Witlof 100 pond 8—11.50; witlof II 100 pfl 5.50. WINKEL. 31 October 1938. Appelen 415; peren 410: jdruiven Ij 15; tomaten 37; koolrapen 0.500.80, ui 1.201.40, andijvie 0.901.10 deld V en S nie'

Schager Courant | 1938 | | pagina 6