IVOROL TANDPASTA ■io vewukkeêyk! Middenstanders bijeen D !i=M?r»M=n=i V Ruwe schrale h P U R O l kundigen blijkt niets. Uit aanwijzingen kan de rechtbank slechts „overwegen"... Accoutant Jan Schoorl Pzn. zegt: „Ik weet van niets" Moeder Schoorl en Oom Arie zijn dood. De banddirecteur Lap sterft tijdens de Instructie. De zusters en de zwager van verdachte springen raar met de zaak om. Ziedaar grootedelachtbare "eeren, zegt pl. het materiaal... Men praat maar wat, men praat door elkaar, men spreekt elkaar tegen Pl. geeft eenige uitlatingen weer van de famiele Zander, zwager en zuster van verdachte... waaruit blijkt dat men accountant Schoorl verdacht fl 4000 te veel successierechten te hebben afgeno men. Later is een ander familielid, Baken, In den boedel gekomen en die heeft de „eigenaardige" handelwijze van accountant Schoorl geconstateerd. DE BOVENKAMER VAN VERDACHTE IS VERWARD, vertelt Mr. Dr. Buiskool dan. Hij is psy chisch volkomen onbekwaam verklaringen af te leggen. Hij werd veelvuldig en lang durig verhoord in een in geheel Schagen zeer „geladen" atmosfeer. En dat. nog over dingen die acht jaar geleden zijn gebeurd. Soms liét hij zich leiden door wrok tegen accountant Schoorl, die hem in het verderf had ge stort, zoo hij meende. Soms door haat tegen anderen. Dan verklaar de hij maar wat... Dan deelt Mr. Dr. Buiskool mede, dat verd. eerst nè. 1934 achterdocht tegen ac countant Schorl ging koesteren. Hij nam informaties en sprak er met den bankdi recteur Lap over. Hierzegt hij, dat accoun tant Schoorl hem na 1934 is gaan dreigen en bij den rechtercommissaris ontkent hij dat hij van iets wist. Waardeloos, al zijn verklaringen... Zelf zeggen de accountants Arendje staat onder suggestie van Jan Schoorl, den ac countant. Onware bekentenissen zijn lang niet zeldzaam, elk middel dat tot het bewijs zal dienen moet op zijn betrouwbaarheid ge toetst worden. Pl. zet dit op juridische gronden nader uiteen. Overtuigingen, welke de vooronder zoekers hebben gekregen mogen nooit tot schuldigverklaring leiden. Pl. meent, met alle waardeering voor de vooronderzoekers, in het bijzonder ook voor majoor Holema, die de inderdaad noodige zuiveringsactie met kracht voortzet, dat zij in hun hypothe sen een terrein betreden dat niet het hunne is, het strafrechtelijke. Zij waren deskundi gen-rijksaccountants in de zaken tegen J. Schoorl Pzn., niet tegen verdachte. Toch heeft de officier op hun ver klaringen een aanklacht opgebouwd en daar zit de grootste zwakte. PL acht het niet bewezien dat verd. in 1930 opzettelijk valschelijk heeft ver klaard. Hij begreep de strekking van zijn verklaring niet. Bij dezen, zeker psychisch defecten, mensch kan men in casu geen opzet aanne men. In dubio pro reo, bij twijfel ont houdt U, zegt pL Hier, besluit pleiter, is opzet niet bewezen en daarom vraag ik vrijspraak. Mocht Uw Hof wel tot bewezenverklaring concludeeren, zou ik een voorwaardelijke straf eventueel gecombineerd met geld boete willen verzoeken. Het feit is acht jaar geleden gepleegd. Deze man is één uit ve len, die net zoo „slecht" zijn als hij. Er is alle reden tot clemente bestraffing, te meer daar deze man alleen staat en zeer zwak van hoofd is. Pres.: Verdachte heeft u nog iets te zeg gen? Verd.: Ik ben doodonschuldig, Edelacht bare. De president bepaalt dan de uitspraak op héden over 14 dagen. SCHAGEN BOUWVERGUNNING. Door B. en W. is aan J. G. van Barneveld, alhier vergunning verleend tot het bouwen van een pakhuis aan het Rensgars. BENOEMING. De heer P. Bandsma, volontair ter secre tarie alhier, is benoemd tot tijdelijk ambte naar ter gemeente-secretarie te Den Hel der. STEUNREGELING. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken besloten naar aanleiding van het desbetreffende raadsbesluit van 23 September j.1., dat in deze gemeente het steuntarief der 7e klasse zal worden toege past voor die werkloozen die ten tijde van de ondersteuning in het bedrijf, waarvan zij afkomstig zijn of in het beroep, waartoe zij behooren, een loon van f 18— ppr week of meer zouden kunnen verdienen. Hiertoe be hooren voornamelijk de geschoolde bouwvak arbeiders. WERKLOOSHEID Op Zaterdag 29 October stonden in deze gemeente 34 werkloozen ingeschreven, waar van: 22 in de steunregeling. 2 in de centrale werkverschaffing (rijwielpad Harenkarsoel) 4 in de gemeentelijke werkverschaffing (baggerregeling). terwijl 6 werkloozen uit hun bondskas trekken. ARBEIDSBEMIDDELING! Op Zaterdag 29 October stonden 43 perso nen als werkzoekende ingeschreven, waar van: 10 grondwerkers. 6 timmerlieden, _1 metselaar. 1 schilder. 1 oonerman. 4 arbei ders-chauffeur. 1 walsmachinist. 9 landarbei ders, 1 bloemist, 5 losse arbeiders, 1 stof feerder, 1 magaziinhediende. 1 kantoorbe diende en 1 dienstbode. In de overeenkomstige week van 1937 stonden 62 arbeiders ingeschreven. Hiervan werkten er 13 in de werkverschaffing, n.1. 8 in den Waard- en Groetpolder en 5 in de baggerregeling, terwijl er 15 stempelden. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: Jacob Zwart, oud drie en dertig jaren, kantoorbediende, en Margare- tha Agalha Veenis, oud zes en twintig ja ren, winkelierster, beiden wonende te Scha gen. Getrouwd: Jacob Carstens en Cornelia de Boer. POLITIE Gevonden: een rozenkrans. Verloren: 4 rijwielplaatjes, een armband, een ceintuur en een vulpen (merk Swan). LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen gedurende de maand October 1938. Willem Hendrik Wamsteeker, F 1, van Velsen; Wiebe Taeke Rinsema, C 190, van Groningen; Freerk de Vries. E 78, van Op- sterland; Catharina A. M. Bakker, B 6, van Harenkarspel; Dirk Herman Buiskool, E 45, van Avenhorn; Stephania Raatgcrs, Veldstraat 9, van Den Helder; .Tacob Boo gaard, C 14, van Texel: Izaak Jac. Schroe- vers en gezin, C 109, van Den Helder, Pau- lus Hendrik Kapteijn, D 122. van Wedde; Maria Tuin, D 111. van Haarlem: Josenhus Cornelis Padberg, C 95. van Hoorn; .Tacob van der Deure. B 119. van Wieringermeer, Hidde Antonie Marinus, C 65. van Heiloo; Johanna Visser (eebtgen. G. Koorn). C 64, van Barsincrerhora; Anna Waij. K 34, van Bergen (N.-H-V. Adriana P. van Middeldijk (wed. S. van Leeuwen) en zoon, F, 44, van Haarlem; Wilhelmina Catharina J. M. Set- teis, E 66. van Bereen (N.-H.); Elisabeth de Wal, C 207, van Arnhem. Vertrokken personen gedurende de maand October 1938. Anna Maria Groot van B 6 naar Heerhu- gowaard. Schapenwee F 2; Bernardina Agnes Bakker van E 148 naar Heiloo. Straatweg A 408b; Jan Pieter Gelder van F 23 naar Haarlem, Heusscnstraat 18; Wilhelmina Verlaat van K 61 naar Heem stede, Heemsteedschdreef 123; Antje Groo- tes van D 127 naar Hengelo (O.) Bergweg 10; Alida Catharina Tiet van A 85 naar Alkmaar, Nieuwesloot 55; Johanna Stam (wed. W. A. P. F. L. Blaeser en zoon van B 120 naar Alkmaar, Regulierslaan 24; Gerard Carel Leo J. M. Timmermans van C 4 naar Maartensdijk (U.), J. P. Thijsenlaan 55; Petrus Joseph Stam van C 5 naar Apel doorn, Nagelpoelweg 21; Ilerre Hendrik Veenstra van B 147 naar Amersfoort, Leus- derweg 45; Cornelis Spel van A 110 naar Hoorn, Nieuwe Noord 10; Maria Steffens en dochter van A 110 naar Hoorn, Nieuwe Noord 10; Geertruida M. van Doornik (echtgen. J. H. Sickman) en dochter van Kanaalstraat 4 naar Zijpe, Oudesluis H 46a Harm Peijhak en gezin van J 10 naar Sij- hekarspel, S 23; Dirk Otzen van C 78 naar Medemblik, Nieuwstraat 26; Auguste Sofia Kalus van D 160 naar Duitschland, Bottron. Jaarvergadering van het district Noordholland-Noord van den K.N.M.B. In Hotel Vrcdelust te Schagen hield hot district Noordholland-Noord van den Ko ninklijken Nederlandschen Middenstands bond gisteravond zijn jaarlijkschc algomeene vergadering. Voor een tamelijk goed hezette zaal opent de voorzitter, de heer Niestadt, te Schagen, de bijeenkomst en leidt met. enkele goed ge kozen woorden den heer Volkmaars, Inspec teur der invoerrechten en accijnzen te Den Helder in, die een causerie zal houden over het onderwerp: „De gewijzigde omzetbelasting". Op onderhoudende wijze zet de heer Volk maars uiteen, hoe de omzetbelasting tot Oc tober 1938 werkte, om daarna de verschillen de wijzigingen te bespreken. Uitvoerig gaat spr. na wat die fabrikant moet doen, die voor 1 October vergunning had om middels aanslag te betalen. Hij kan nu op de volgen de drie manieren het verschuldigde bedrag (dat hij zelf moet uitrekenen), voldoen: lo. op het aangifte-formulier de omzctzegels plakken; 2o. betalen ten kantore van den ontvanger en 3o. gireeren. Met eenige spre kende voorbeelden toont spr. aan. dat de lekken, die de wet voorheen vertoonde, nu zijn gedicht en behandelt voorts de uitbrei dingen, die de diverse grondslagen der be lasting hebben ondergaan. In het volgende gedeelte van zijn causerie hesnreekt de heer Volkmaars de regeling voor kleine fabrikan ten, de bijzondere regelingen en de uitbrei ding der vrijstellingen. Tenslotte noemt hij een tweetal strafartikelen. De Inspecteur heeft eenige ambtenaren van zijn Inspectie medegebracht om alle mo gelijke vragen op vlotte wijze te doen beant woorden en van deze gelegenheid om van speciale gevallen op de hoogte te geraken, wordt een zeer ruim gebruik gemaakt. Van de huishoudelijke zaken die aan de orde komen, vermelden we, dat de districtscontributie blijft bepaald op 25 ct. per lid per jaar. Een voorstel van de afd. Warmenhuizen, om van alle onder het district ressorteeren- de vereenigingen één afgevaardigde de Bondsvergadering te doen bezoeken, wordt na langdurige discussie teruggenomen om van een bestuurs-prae-advies te worden voor zien. Bij de bestuursverkiezingen worden de heeren Van Oeveren, Wieringermeer en Colt hof, Den Helder, bij acclamatie herbenoemd, terwijl tot lid van den standsraad van den K.N.M.B. wordt herkozen de heer Niestadt. Schagen en tot plaatsvervangend lid geko zen de heer Dissel, Warmenhuizen. Over het onderwerp Middenstand en Maatschappij houdt de heer Niestadt dan een inleiding. Spr, begint met een historisch overzicht te n Ho nnnliiVa wM/J/JJ!/ op de pijnlijke plek. bestrijdt HOEST, KEELPIJN CRIEP.RHEUMATIEK STEKEN IN DE ZUeni doozen a 35 en 55 ct. PIJNSTILLENDE WATTEN te geven van den groei en opkomst van den middenstand. Komen tot den "tegenwoor- digen tijd, staat spr. s\.i bij het grootbedrijf, dat een geweldige vlucht heeft genomen. Achtereenvolgens onderwerpt spr. de waren huizen, de filiaalbedrijven, de eenheidsprij- zenwinkels en de verljruikscooperaties aan een beschouwing. Het grootbedrijf beschikt over groote kapitalen, doet. geweldige inkoo- pen, boekt grootcre winstmarges en maakt op bijzonder grootsche en suggestieve wijze reclame. De middenstandshedrijven vertoon den daardoor aanvankelijk een inzinking, zij werden overvleugeld door de grootbedrij ven, hetgeen met de crisis niets te te maken had. Er kwam een toeloop van half-kundi- gen en onkundigen naar de kleinbedrijven. Van invloed hierop waren o.a. de gemakke lijke credietverleening door de grossiers en het. afbetalingssysteem van leveranciers, bij installatie van nieuwe inrichtingen. Het ge volg van een en ander is, dat de bona-fide middenstander zich slechts met de grootste moeite weet staande te houden. Gelukkig kan spr. gewag maken van een groeiproces bij den middenstand, een groei proces, dat zeer geleidelijk verloopt. De taaie en volhardende middenstand zal zich weten te handhaven. Met klem komt spr. op tegen de bewering, volgens welke het klein bedrijf geen reden van bestaan zou hebben. Hij constateert, dat twee millioen menschcn in ons land afhankelijk zijn van den goeden gang van zaken in de middenstandshedrij ven. Het is van het grootste belang, dat het kleinbedrijf zijn overwegende plaats in het economische leven behoudt; ook de regee ring ziet dat in. Spr. noemt dan verschillen de wetten, die voor den middenstand van kracht zijn geworden. Uitvoerig zet spr. uit een. waarom de instandhouding van den middenstand ook uit sociaal oogpunt noo- dig is. Maar alleen optreden in groot geor ganiseerd verband kan in de positie van den middenstand verbetering brengen en zoo treedt spr. dan tenslotte in een beschouwing over middenstand en politiek om te con cludeeren, dat het zijn of niet te zijn van den middenstandei in diens eigen hand ligt. Als het applaus, dat op deze inleiding volgt, verstomd is, zegt de heer Niestadt nog van de noodzaak overtuigd te zijn, dat. bij wet de groei der grootbedrijven tijdelijk wordt beteugeld. Hierna rondvraag en sluiting. Hebt U hem ook al geprobeerd? moet beslisl ken nismaken met den eenlgen „tapijtreini ger", den HEEM AF STOFZUIGER ƒ90.— Schager Ijzerhandel L. VAN RIJSWIJK, Heerenstraat 128, Schagen Uit onze omgeving ZIJPE Op 1 November waren bij de Arbeidsbe middeling in de Gemeente Zijpe 65 werkzoe kenden ingeschreven, n.1.: 30 landarbeiders; 11 grondwerkers; 10 dijkwerkers; 5 timmer lieden; 3 schilders, 2 metselaars, 1 smid, 1 slager, 1 wagenmaker, 1 Bakker. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan den heer F. W. de Waard te Burgervlotbrug ontheffing verleend van de desbetreffende verbodsbepaling van het Wegenreglement ten behoeve van het ma ken van een dam met duiker in de weg sloot langs den Belkmerweg. SCHAGERBRUG Naar wij vernemen zal Mej. W. Krul, aan wie enkele maanden ziekteverlof was ver leend, Vrijdag 4 November a.s. haar func tie als onderwijzeres aan de O.L. School alhier hervatten. In verband hiermede is aan mej. Jonker eervol ontslag verleend als waarnemend onderwijzeres aan deze school. Bij den veehouder L. K. Vader te Stolpen zijn een graskalf. een pas geboren kalf en 7 higgen aan mond- en klauwzeer gestor ven. OUDESLUIS. De datum van ingang der benoeming van Mej. G. H. Jonker tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier is door het Gemeente bestuur bepaald op Vrijdag 4 November a.s., op welken datum Mei. Jonker alzoo in functie zal treden. Mej. Moor is met in gang van dien dag eervol ontslag verleend als tijdelijk onderwijzeres alhier. Vrijdag a.s. 4 November zal Mej. G. H. Tonker als vaste leerkracht aan de Open bare Lagere School haar plaats innemen. Aan dezelfde school heeft ze als kind haar elementaire kennis opgedaan, wat niet zoo dikwijls voorkomt. Mej. Moor uit Den Hel der zal dan afscheid nemen, nadat ze ge durende ruim een maand in de klassen van Mej. A. Kaptein is werkzaam geweest, op haar bedaarde, vriendelijke wijs. Wij zullen haar in dankbare berinnering hou den als een goede onderwijzeres. 'T ZAND. B. en W. hebben aan de Vrijz. Breikrans alhier toestemming verleend tot het hou den van een kleine verloting. De opbrengst wordt besteed voor het doen verstrekken van gebreide kleedingstukken aan kinde ren, die aan het Kerstfeest deelnemen. ST. MAARTENSBRUG. De Minister van Economische Zaken heeft aan den veehouder IJ. Wit alhier een vo gelvergunning verleend. PETTEN. Maandagavond had de Coöperatie „De Tijdgeest" uit Winkel een propaganda-bijeen- komst belegd in café Vriesman. Een flink aantal dames was aanwezig en toonde veel belangstelling voor de in de zaal ingerichte stands van glaswerk en manu facturen. Na de opening hield de bondspropagan- diste een helder betoog over de coöperatieve gedachte, die ook tot uitdrukking werd ge bracht in een aardige tooneelschets, opge voerd door de Vrouwenclub uit Winkel en Nieuwe Niedorp. Een tableau vormde het besluit van dezen goed geslaagden avond. BERGEN ELECTRICITEITSVOORZIENING. Blijkens een Maandagavond door het ge meentebestuur ontvangen telegram van den Minister van Waterstaat is de voortzetting der stroomlevering door het P.E.N., aan de gemeente voorloopig verzekerd. De Minister toch heeft bericht, dat thans Ged. Staten evenals het gemeentebestuur zijn beslissing omtrent het tarief waartegen deze stroom geleverd zal worden, zullen aanvaarden. Grondslag zal vormen het tarief van Swaay waarop de Minister correctie's zal kunnen aanbrengen, nadat het gemeentebestuur in de gelegenheid is gesteld zijn bezwaren tegen het tarief in te brengen. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een armbandhorloge; groene heerenhoed; toiletbenoodigdheden in etui; belastingplaatjes; bosje sleutels aan ket tinkje; huissleutel; half pond tabak; rood breiwerk (truitje); vulpen; hondenriem; da- mestaschje; paar blauwe dameshandschoe nen; groote blauw-grijze poes; beige hand- tasch met inhoud; beeldje (uil); gouden vul potlood. Verloren: een deurmatje; tijdschrift „Le ven en Werken"; bruine portemonnaie met inhoud; belastingplaatjes; blauwe portemon naie met bankbiljetten; blauw regenkapje; paar zwarte beenpijpen; portefeuille rij- en nummerbewijzen; leesboek; groot bruin dek zeil; bruine damesportemonnaie; donker blauwe metalen broche; geel crepe de chine sjaaltje; twee schoolleerboekjes. KOEGRAS JULIANADORP. Diploma's behaald. Door D. Marees Jz. alhier is na afgelegd examen gehouden te Alkmaar, het Diplo ma Vakbekwaamheid erv het dito Handels kennis behaald, hetwelk vereischt wordt door den Ned. Kruideniersbond, de Ver. v. Grootwinkelbedrijven in levensmiddelen, de Federatieve Bond van Winkeliers in Kolo niale Waren „Febowika" en de Ned. R.K. Kruideniersbond. Ook zijn deze diploma's noodig volgens de Vestigingswet. Een nieuwe brug. De bouw van een nieuwe betonnen brug bij de boerderij, bewoond door den heer P. Iloogschagen alhier, is opgedragen aan den aannemer E. Zon, alhier. Een walbetrekkinn. Onze plaatsgenoot C. Kant Cz„ machinist ter Koopvaardij, heeft een plaatsing gekre gen te Singapore bij de Asiatic Petroleum Maatschappij te Ilelonscourt. ALKMAAR MET MEER GOEDKOOP NAAR AMSTERDAM, In verband met het verbod van den wil den busdienst der Noordholland Express op bet traject AlkmaarAmsterdam vernemen wij, dat ook de diensten van de NACO zijn stopgezet. Deze Maatschappij, welke haar dienst was begonnen omdat de Noordhol land Express van den heer Oorbeek haar geregelde diensten bedreigde, had reeds eerder toegezegd te zullen stoppen, zoodra de Noordholland Express werd verboden. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE BURGERLIJKE STAND OVER DE MAAND OCTOBER 1938. Geboren: Johanna Maria, dochter van Gerrit Duincveld en van Marijtje Delis; Willem, zoon van Willem Bos en van Ca tharina Margaretha Groenveld (te Alk maar.): Jacobus Sebastiaan, zoon van Pau- lus Molenaar en van Alida Zeldenthuis; Maria, dochter van Wclfert Cornelis Kou wen en van Jantje Gutter. Gehuwd: Abraham Moijer, oud 23 jaar, en Elizabeth de Kraker, oud 19 jaar. Overleden: Aaltie Wagenaar, oud 66 jr. echtgenoote van Cornelis Schuitemaker. Levenloos aangegeven: kind van Cornelis Nicolaas Henselmans en van Catharina Grootjes. BLOEMBOLLEN IN DE WIE RB MEER. Tal van kweekers uit Kennemerlai met groote vrachtauto's bloembolle;!/®/ 1 de Wieringermeer, om de bollen IV w J vruchtbaren bodem van het niet uit te zetten. Op ons plaatje ziet j ge arbeiders van een kweeker te j bezig, tulpenbollen uit te planten; (l)E ON' achtergrond één der moderne meerbed rijven. Het schri Adande van handen en gi schrale lippen, gespc et l handen genezen Doo»30-60 ct. Bi j Apoth. en MIJNH ARDT I ROTTERDAM, 1 Nov. Veemarkt. Totaal-aanvoer 4908 t.w.: 153 paarden, 4 veulens, 1926 runderen, 610 vette runderen, 25 vet 'tl-ale veren, 627 graskalveren, 927 nuchtei gsvreri veren, 497 schapen en lammeren, 5ar w,l kens, 137 bokken en geiten. Prijzen pi ('cs^' vette koeien 68—5&—38-48 ct., vette s Pn?f 64-56—38-48 ct., stieren 66—54-#len V vette kalveren 11510575-85 ct., van d lerd eid h talr spaai nood 463630 ct., lammeren 5149—43 WI' graskalveren 5040 ct., nuchtere ka !>in ,1( 44—3934 ct., slachtpaarden 4640- ®ou" Prijzen per stuk: schapen f 252111 'en 01 meren f 171513, nuchtere slachtka! f 129—6, nuchtere fokkalveren f 25 18, slachtpaarden f 20016090, wer! Jit de den f 310-259—100, hitten f 225—l$r|De ru stieren f 280210150, kalfkoeien f 250170, melkkoeien 300—240—175, koeien f 200—160—140, vaarzen l lft eren 150, pinken f 155—125—100, graska: ideliik f 50—4030, bokken en geiten f 12—S- Overzicht: Vette koeien en ossen, aa korter, handel kalm, prijzen als gis pr. koe tot 72, prima os tot 66. SI en tha aanvoer iets kleiner, handel matig, pi ehao als gisteren. Vette kalveren, aanvoer gin Sta handel matig, prijzen als vorige weel tot 1.25. Schapen en lammeren, aanvot vorige week, handel redelijk, prijzen pen onveranderd, lammeren iets door lagere kwaliteit. Nuchtere slacht- fokkalveren, aanvoer ruimer, handel s prijzen iets lager. Paarden, aanvoer gn handel slecht, prijzen als vorige week, en melkkoeien, aanvoer flink, hande! tig, prijzen iets hooger. Varekoeien, voer als vorige week, handel stil, prij dend. Vaarzen en pinken, aanvoer ru: handel, sleepend, prijzen onveranderd.! kalveren, aanvoer iets ruimer, handel delijlc, prijzen constant. Bokken en gf aanvoer iets grooter, handel vlot, iets lager. GRONINGEN, 1 Nov. Graanbeurs. Inlandsche rogge 7.10- zomergerst 7.75—7.85, haver (wit) 5.70- zwarte haver 5.806, groene erwten I 10. paardenboonen 8.909.05. wierdefc 8.90—9, Wanlsche boonen 10—11, zaad IS18.75, gele mosterdzaad 14-$ kanariezaad 6.507. blamvmaanzaad —25, ronde maïs 7.707.90, platte mais 7.80, Aanvoer ruim, stemming traag. WIARMENHUTZEN. 1 Nov. Roode kool 1.202.30, witte kool mm hü goedgekeurde eerstelingen A 28/35 4.50- ^f° A 35/55 4.20, B 28*5 4.40. Aanvoer: Kg. roode kool, 40.700 Kg. witte 19.000 Kg. goedgekeurde eerstelingen. PURMEREND, 1 November 1938. den Gemeentel, kaasbeurs. Verhandeld 161* mind tijen, wegende 36000 kg. handel Hoogste prijs f 23.50. Aanvoer: 1 stapel kleine Boerenkaas 484 kilo boter 148154; totaal 661 VundW 300 vette koeien 6469 stug; 250 gelde W Stat ten indi spai gaa nee dru ligt de 1) het. hal het ftvere doen rade piiet tóch en 115175, stug; 83 melkkoeien 1S0—geve kon stug; 28 stieren 4452, stug; 13 paarden' 155. stug: 144 vette kalveren 2848. nis' een 245 nuchtere kalveren voor de slacht 1' stug; nuchtere kalveren voor de fok H* - stug; 196 vette varkens voor de slacht 5 Dat 54. matig; 42 magere varkens 18—33, ma 221 biggen 1420, matig; 1234 schapen niel het das ho< Ma 26, matig; 65 hokken 214, matig; kipeif Sfv 575625: cendeieren 290; oude kinnon hanen 3042^; N. Holl, Blauwen 0,50-! per. kg. jonge hanen 0.400.50 per kg." nijnen 30170; eenden 2060; duiven p. paar; 419 ganzen 270—340, Coöp. Centrale eierveiling. Aaflfl 90.000 eendeneieren 33.10; kleine e» eieren 2.75; 46.000 Kippeneieren; 65-66 kg —6.25: 63—64 kg. 615—6.20: 60—62 kg. 6.15: 58—59 kg. 5,50—5.90; 56—57 kg. 5355 kg. 4.60—5: 50—52 kg. 4.95—4.6 49 kg. 3.40—4 van tóge hij 5.*| oi 5-3 k,

Schager Courant | 1938 | | pagina 6