Een nieuwe volkenbond? De doelstelling der lapaosche politiek Een automaat is een raar ding! Met gas en vlammen spanje Slag aan den Ebro duurt voort FRONT TER BREEDTE VAN 15 TOT 18 K.M. De slag aan den Ebro blijft zich ont wikkelen. De rechtschen richten hun druk thans niet meer alleen op het midden van het front, doch ook naar rechts en naar links. De gevechten worden thans geleverd op een front ter breedte van 15 tot 18 K.M. Na de verovering van de Siërra de Ca- balls en de bergen van San Marcos, vallen de rechtschen thans de Siërra Pecha aan, een hoogen heuvel, waar de regeeringstroepen gunstig voor de verdediging liggen. In het legerbericht der regecring wordt medegedeeld, dat de rechtsche troepen er ten koste van zware verliezen in zijn geslaagd aan den Ebro hun stellingen iets. te ver beteren. Twee vliegtuigen van Franco zijn omlaag geschoten, de regccringsluchtmacht verloor geen enkel toestel. Radio Malaga heeft medegedeeld, dat Siërra Pandola geheel door de rechtsche troepen is bezet en de opmarsch voortduurt. Zes rechtsche vliegers gevangen genomen. Uit Barcelona wordt vernomen, dat visschers zes ïtaliaansche vliegers hebben gevangen genomen, nadat het watervliegtuig, waarmede zij van Palma waren opgestegen, een gedwongen daling had moeten maken ter hoogte van een kustplaat sje ten zuiden van Gerona. Het watervliegtuig had de visschers wakker gemaakt. De visschers hebben hen aan de autoriteiten uitgeleverd. Nadere berichten molden, dat de Italianen deel uitmaken van de geregelde ïtaliaansche troepen. Zij deelden mede, dat Maiorca de grootste ïtaliaansche luchtbasis in Spanje is. Maar dan eerst Rusland eruit. Nieuwe plannen van Chamber- lain en Hitier. Meer en meer vat de overtuiging post, dat Chamberlain verschillende plannen heeft, om in Europa den vrede te verzekeren, plannen, waarin hij Duitschland, Italië en Frankrijk wil betrekken. Volgens de Manchestpr Guardian al dus het Volk zou Chamberlain willen: 1. Eenige vermindering van be wapening. 2. Een economische overeenkomst. 3. Een politiek accoord volgens de lijnen van een vier-mogendhedery verdrag. Hitier heeft laten weten, dat hij voor zulk een plan een soort van secretariaat noodig acht. Dit zou beteebenen, dat óf de Volkenbond geheel wordt gereorganiseerd, óf dat een nieuwe organisatie wordt ge vormd ter vervanging van den Vol kenbond. Een dergelijke hervorming zou enkele van de voornaamste artikelen van het Vol kenbondsverdrag schrappen, o.m. artikel 10 (eerbiediging van eikaars grondgebied en politieke onafhankelijkheid) en artikel 16 (hpt bekende artikel over de sancties te gen den aanvaller). Ook zouden andere ar tikelen moeten worden gewijzigd. Wijzigin gen duren echter lang, hetgeen blijken moge uit de amendementen, die op artikel 16 zijn aangebracht: 4 October 1021, 27 Sep tember 1921 en 21 Sentember 1935. Al doze amendementen zijn door gebrek aan vol doende bekrachtigingen nog steeds niet van kracht. Met nieuwe amendementen zou het waarschijnlijk eenzelfde kant uit gaan, daar zij door alle leden van de Volkenbondsraad, met inbe grip van Rusland, moeten worden bekrachtigd. Rusland heeft, zoo als bekend, een permanente zetel in de Raad. Hervorming van de Volkenbond op deze manier is der halve niet mogelijk, tenzij Rusland uit de Volkenbond wordt wegge werkt. Eenzelfde moeilijkheid geldt ten aanzien van terugkeer van Duitschland naar de Volkenbond. Duitschland zal niet terugko men zonder de belofte van een permanente Raadszetel. Het geven van een permanente zetel moet echter goedgekeurd worden door alle Raadsleden.. Rusland zal er niet gemak kelijk voor te vinden zijn Duitschland een vaste zetel te geven. Boom stort op arbeider neer Slachtoffer levensgevaarlijk ge wond. Gistermiddag omstreeks half twee heeft zich te Beek en Donk hij de werkverschaf fing voor de normalisatie van de rivier de Aa een ernstig ongeluk voorgedaan. De 29-jarige C.-Leemhccrs uit Den Bosch zou even behulpzaam zijn bij het linver ha len van een boom. Toen hij zich wilde ver wijderen, struikelde hij. De man viel en kreeg de zware takken van den neerstorten den boom op het lichaam. Het slachtoffer kreeg ernstige in- en uitwendige verwon dingen. Nadat hem ter plaatse geestelijke en ge neeskundige hulp was verleend is de man naar het R.K. gasthuis te Helmond vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Vorming van een Chineesch- Mandsjoerijsch blok DE DEELNEMING VAN DE KWOMIN- TANG-REGEERING NIET AFGEWEZEN. ECHTER GEEN VREDESONDERHANDE LINGEN MET TSJANG-KAI-SJEK. De Japansche regeering heeft thans dc ver klaring gepubliceerd, waarin zij een uiteen- zetling geeft van haar politiek in verband met den toestand in China na de verovering van Kanton en Hankau. In deze verklaring wordt gezegd: „De Kwomintang-regeering bestaat nog slechts als zuiver plaatselijk bewind. Zoo lang zij echter volhardt in haar anti-Japan- sche en pro-communistische politiek, zal ons land de wapenen niet neerleggen, alvorens dat bewind vernietigd is. Japan streeft naar de vestiging van een nieuwe orde, die in Oost-Azië een blijvende stabiliteit zal verze keren. Dat is het laatste doel van onze mi litaire actie. Hoofddoel dezer nieuwe orde is een wederkeerige hulpverleening en coör dinatie tusschen Japan, Mandsjoekwo en China op politiek, economisch, cultureel en ander gebied. Die en tente zal ten doel hebben internatio nale gerechtigheid te verzekeren, een gesloten front tegen het communis me te vormen en een nieuwe cultu- reele en economische eenheid in ge heel Oost-Azië te vormen. Daardoor kan bijgedragen worden tot de stabi lisatie in dat gebied en den vooruit gang van de wereld. Japan verlangt van China, dat het. deel neemt in dezen arbeid. Het verwacht en ver trouwt, dat bet Chineesche volk begrip hoefl voor de ware Japansche bedoelingen en dal het zal antwoorden op den oproep tot sa menwerking. Zelfs de deelneming van de Kwomin tang-regeering zou niet worden afge wezen, indien deze regeeririg dc poli tiek, die zij in het verleden gevoerd heeft, zou laten varpn en door per- soneele veranderingen tot een weder geboorte zou komen. Geen vredesonderhandelingen met Tsjank-Kai-Sjek. Naar aanleiding van de passage in de Ja pansche verklaring, die zegt, dat „zelfs deel neming van de Kwomintangregcering niet afgewezen zou worden", verklaart men in welingelichte kringen, dat dit niet betcekent, dat de Japansche regeering bereid is met deze regccring vredesonderhandelingen te voeren. De Japansche regeering houdt vast aan haar verklaring van 16 Januari, volgens welke niet met de regeering van Tsjang- Kai-Sjek onderhandeld zal worden, doch deelneming aan den opbouw van een nieuwe orde in Oost-Azië niet zal worden afgewezen, indien die regeering veranderingen aan brengt in politiek en personen. Als je maar hard genoeg schreeuwt, komen de postzegels vanzelf! Dezer dagen speelde zich hij het post kantoor te Alphen aan den Rijn een ver makelijk tafrecltje af. Een brave landman bevond zich daar, blijkbaar voor het eerst, tegenover de aan dit gebouw bevestigde postzegelautomaten. De man. had, ten volle vertrouwend op de eerlijkheid van Tante Pos, een dubbeltje in de gleuf geduwd en hii voelde zich wel diep in dit vertrouwen geschokt, toen de vprwachte twee postze gels van vijf cent uithieven De zich aldus bedrogen wanende klant van Tante Pos deed wat brave landlieden, voor wie een automaat een ongekend ding is, zouden hebben gedaan: hij schoof zïin zijden pet wat naar achteren en krabde zich eens op zijn hol on toen dat niet h'eln. bekeek hij het misleidende ding. dat duh beP'ec hij vooruitbetaling eïschte en er geen postzegels voor terug gaf, eens van alle kanten. Hii drukte op een kno^ die niet reageerde, tikte on 't ruitie, dat weer stand bood aan de kracht van zijn harde knokkels en ten slotte rammelde hii hpt weerspannige ding eens flink door el kaar Het was alles vergeefsch; er schenen geen postzegels meer te worden geleverd. Menschen in verlegenheid plegen ge woonlijk spoedig de aanklacht te trekken en brave landlieden, die overhoop liggen met een postzegelautomaat, vormen be paald een attractie. Er dromde dan ook aldus het Hsh., weldra een groepje nieuws gierigen samen, die de verrichtingen van den man met de zijden net met klimmende beilangstelling volgden. Tot eindelijk één hunner zich over hem ontfermde. ,Die krijg je zóó niet! Heb je al geroepen?" informeerde hij hulpvaardig. „Wat geroepen?" „Nou, daar achter dat glaasje natuur lijk-" En toen gebeurde het ongelooflijke: De man die niet wist, of zich althans op dit oogenblik niet realiseerde, dat een auto maat ten minste volgens Koenen een zichzelf bewegend toestel is. verschoof zijn pruim achter zijn verstandskies, lichtte het klepje van het bakje, waarin de zegels be- hooren te vallen, op, bracht zijn mond bij de opening en schreeuwde met een stentor stem: „Tweei van vaif"! Op hetzelfde oogenblik draaide de welwil lende adviseur aan den zwengel, dien de goedgeloovige buitenman over het hoofd Advertenties Met blijdschap geven wij kennis van de geboox-te van onze Dochter, Jeanette Jacoba. D. KOSSEN—Grootes. A. KOSSEN. Smederij, Kolhorn, 3 Nov. 1938. Tc koop: Pl.m. 70 zak EIGENH. POTERS, le nabouw, klasse A, geselec teerd, maat 2628 m.M., en 28- 35 m.M., hii S. DE GROOT, Mid denweg 3, Anna Paulowna. Te koop: Lekker droog - HAVERSTROO met klaver erin Tevens te koop gevraagd: 5 BIGGENMERKEN. W. HOORNSMAN, J. Verfail- leweg 17, Koegras. Te koop: Circa 30.000 Kg. VOERBIETEN. Tevens een partijtje Strooisel voor lagen prijs. K. J. KAAN, Anna Paulowna, Tel. 64. Te koop: Puike AARDAPPELEN, a 1 gulden per zak. Uien 50 p. a f 1.25 per zak Van huis af gehaald. F. KAAIJ, Loet, Sclia- gen 186. Aan alle gepensionneerden der Nederlandsche Spoorwegen. MAANDAG 7 DEZER spreekt VAN BRAAMBEEK Lid der 2e Kamer. Onderwerp: „WAT NU?" Café-Restaurant „LONDON", Verdronkenoord. 3 uur. ALKMAAR. Allen welkom. Débat vrij. Te koop gevraagd: Een in goeden staat zijnde ONDERGRONDPLOEG Met opgaaf van prijs, bij Jb. PLUISTER, Spierdijk. FLINK NET DAGMl gevraagd, bij P. DEKKE gerbrug. bad gezien, met liet gevolg, dat de beide verlangde zegels dezen bijna in den mond gleden. „Da's leuk!" zei de brave landman, die liet nóg niet door had. En de schare belangstellenden, die zich na de geslaagde manipulatie ijlings uit de voelen bad gemaakt en op veiiigen afstand aan haar vreugde uiting gaf, stemde daar volkomen mee in. Voordracht over de toepassing en de bescherming tegen chemi sche strijdmiddelen. REEDS IN DE OUDHEID MAAKTEN DE GRIEKEN GEBRUIK VAN DIT GEVREESDE WAPEN. Gisteravond heeft de heer R. C. Weissen op de luchtbeschcrpiingstenttonstelling le Amsterdam een voordracht gehouden over: „Dc toepassing van en de bescherming tegen chemische strijdmiddelen De toepassing van chemische strijdmidde len aldus spr. is niet nieuw en gaat reeds terug lot de grijze oudheid. Omstreeks 425 voor onze jaartelling ge bruikten de Grieken al een soort vlammen- wagen, waarin .door verbranding van zwa vel, pek, kool, enz. voor den vijand hinder lijke rookwolken werden gevormd. De Ara bieren gebruikten liet „Grieksche vuur", een mengsel van verschillende stoffen, dat, naar de overlevering luidt, zelfs op het water brandde. In latere eeuwen gaven Leonardo da Vin ei, Leibnitz, Dupré en anderen verschillen de methodes aan. maar eerst in den wereld oorlog van 1914—1918 vond de toepassing der chemische strijdmiddelen plaats op groo- te schaal, tevens geperfectionneerd door dc moderne wetenschap. De zwartste dag van Yperen. De zwarte dag van Yperen. 22 April 1915, waarop volgens aanwijzing van den Duit- schen scheikundige Ilaber voor het eerst chloor als strijdmiddel werd toegepast, kost te den Franschen en Engelschen een groot aantal dooden. Van de 15.000 man, die^ ge troffen werden, stierven er meer dan 35 dus ruim 5200 man. Gasaanvallen zijn daar na zoowel door de centrale mogendheden als door dc geallieerden nog herhaaldelijk toegepast. Afweer- en beschermingsmidde len waren echter inmiddels zoodanig verbe terd. dat het sterftecijfer aar het einde van den groofen oorlog nog geen 3 bedroeg De in chemicaliën gedrenkte doek, die te gen neus en mond gedrukt werd, groeide uit tot het gasmasker van tegenwoordig. Verdei bleek, dat de hoeveelheid chemicaliën voor de buitengevec.htstelling van manschappen aanzienlijk was gestegen terwijl het aantal schoten, noodig om vijandelijke vliegtuigen te vernietigen, sterk was gedaald Zoo was de bescherming van Londen gedurende den wereldoorlog zodanig verbeterd, dat de Duitsche legerleiding in Mei 1918 de aanval len uit de lucht op dc stad staakte. Spr. gaf een opsomming van de diverse chemische strijdmiddelen. De aanvallen kunnen geschieden door middel van gaswol ken, die men,tloor den wind naar den vijand laat drijven, handgranaten, door artillerie geschoten granaten en uit vliegtuigen ge worpen hommen of de z e. sproeïmethode. Van deze. strijdwijzen zullen de laatstge noemde in tijden van oorlog zeer waar schijnlijk op de bui-gerbovolking worden toe gepast. De bescherming hiertegen is tweeërlei, nl. ten eersle de actieve bescherming die dooi de legerleiding -verzorgd wordt en waarbij jachlvliegtuigen, afweergeschut en andere middelen gebruikt worden om de vijande lijke vliegtuigen te vernietigen voor deze hun doel hebben bereikt en ten tweede de passieve bescherming, die de bevolking voor een groot deel zelf te verzorgen heeft. Wat deze laatste betreft, zullen vele maat regelen moeten worden genomen. Zijn deze op de juiste wijze uitgevoerd, dan /uilen zij bij goede samenwerking van overheid en burgerij veel onheil voorkomen en deel ver zachten. Ieder dient, op de hoogte te komen van de taak, die hem eventueel kan wachten. Buiten vervolging gesteld De zaak-Broersma. Zooals is gemeld, heeft de heer Broersma aannemer te Alkmaar, verzet aangeteekend tegen de dagvaarding van den Officier van Justitie, volgens welke hij terecht zou moe ien slaan wegens bclecrliging van den Di recteur-Generaal van Waterstaat, dr. ir. L. R. Wentholt omdat hij vorderde tot het leve ren van het bewijs van het ten laste gelegde te worden toegelaten. De heer Broersma wenschte vervolging we gens smaadschrift en niet wegens beleedi gin?- Gisteren ontving hij bericht, dat de recht bank hem buiten vervolging heeft gesteld. De Officier van Justitie is tegen deze be slissing van de rechtbank in-hooger beroep gegaan. GRIEKSCHE TROONOPVOLGSTER GEBOREN. Athene: De Kroonprinses van Grie kenland heeft het leven geschonken aan een dochter. Laatste telexbericht HONGARIJE KRIJGT ER RUIM EEN MILLIOEN INWONERS BIJ. Door de scheidsrechterlijke uitspraak van Weenen is het gebied van Hongarije ver groot met rond 12.400 vierk. k-m. mei 1.064.000 inwoners, zoodat het aantal inwo ners thans de 10 millioen en de oppervlak te de 100.000 vierkante k.m. zal overschrijden TWEEHONDERD GRANATEN OP MADRID Van gisteravond 9 uur af hebben de recht sche batterijen gedurende een half uur Ma drid beschoten. Ongeveer 200 granaten kwa men op de stad neer. schagen MODDERBAD. Op 't Wad is gistermiddag omstreeks vier uur een auto, waarin vijf landbouwscholie- ren waren gezel011, bij bet passeeren in de sloot, gereden. De inzittenden kregen een waar modderbad, maar liepen overigens geen verwondingen op. De auto, die geen noemenswaardige schade had bekomen, werd door den kraanwagen der fa. Blaau- boer en Kossen weer op den weg gezet. Z1JPE WITTE KRUIS. Gisteravond werd in het lokaal van den lieer S. Kuiper een ledenvergadering ge houden van de afdceling „Zijpe-Callants- oog" van Het Witte Kruis. Aanwezig waren 11 leden. Voorzitter: de heer Mr. D. Breebaart, se cretaris de heer J. A. de Boer. De voorzitter opent de vergadering .met een woord van welkom en feliciteert het ad- viseerende bestuurslid, den heer Dr. van Slooten, met diens voorgenomen huwelijk, waaraan spr. den wensch verbindt, dat dok ter een gelukkigen echt tegemoet moge gaan Voorts uit snr. zijn teleurstelling over de afwezigheid van twee bestuursleden, waarbij hij opmerkt, dat liet bestuurslid van Bur- gerbrug de laatste twee jaren nóch de .be stuursvergaderingen nóch de ledenvergade ringen heeft bezocht.. Snr. vindt dit zeer on juist. De vergadering deelt dit standpunt. De notulen van de vorige ledenvergade ring worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Msdedeelingen en ingekomen stukken. Schrijven van den Minister van Sociale Zaken, houdende triededeeling, dat geen subsidie voor prophvlaxe kan worden toege kend. Tn de kosten van huisbezoek voor t.h-c. bestrijding is een subsidie toegekend van f 30. welk berl'-ag zal worden uitgekeerd aan de gemeente Callantsoog. Medegedeeld wordt, dat te Burgervlotbrug een consultatiebureau voor zuigelingen zal worden opgericht ónder leiding van mej. Dr. Niessen en dat te SI. Maartcnsvlotbrug on- dpr leiding van zuster Meurs een cursus in huiselijke ziekenverpleging is begonnen. Deze stukken en rrïédedcolingen worden voor kennisgeving aangenomen. Bestuursverkiezing. De Voorzitter deelt mede. dat. de heer A F. Meijer heeft bedankt als bestuurslid. Het bestuur beveelt ter benoeming aan den heer A. Kager te 't Zand. De heer Kager woi'dt met algemeene stemmen benoemd. Vervolgens heeft de stemming plaats ter verkiezing van 2 bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de hceren W. Blaauw an A. Kager. Beide heeren worden herkozen. De lieer Blaauw verklaart dc herbenoeming aan te nemen, waarna de voorzitter eenige waardeerende woorden tot den lieer Blaauw richt Rekeningscommissie 1938. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 193S worden benoemd mej. G. Kuilman te St. Maartensbrug, de heer G. van der Sluijs te Schagerbrug en de heer W. den Hartog te St. Maartensbrug. Beschrijvingsbrief alg. vergadering. Volgt behandeling van den beschrijvings brief voor de op 8 Nov. 1938 te Amsterdam te houden algemeenc vergadering der hoofd- vereeniging. De afgevaardigde krijgt opdracht bij do stemming ter verkiezing van aftredende hoofdbestuursleden zijn stem uit te brengen op dc periodiek aftredenden en bij de overi ge benoemingen op de door het bestuur aan- bevolenen. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren G. D. Reliorst en J. A. de Boer. De heer Dr. Boerma is ambtshalve afgevaar digd. Rondvraag. De heer Vos vraagt of een ieder van de vei'hanritrommcl van Het Witte Kruis kan gebruik maken. De voorz. zegt, dat alleen bij ongelukken van dc trommel kan worden gebx*uik ge maakt. De heer Vos merkte op, dat vorig jaar iemand te Callantsoog van de verhand trommel heeft gebruik gemaakt en daar voor wenschte te betalen. Dc voorz. zegt, dat men in zoo'n geval een vrijwillige bijdrage kan storten bij den pen- door edg> ningmeester der afdeeling, den hei Blaauw. te St. Maartensbrug De heer Van Slooten dankt den to voor de tot hem gerichte gelukwer den aanvang der Vergadering. Sluij ST. MAARTENSBRUG. GEKOZEN. gUR| In de j.L gehouden algemeene I ring van de Vrijzinnige Kiesverecnir hier, werden bij de gehouden beslis kiczing, welke noodig was, wegens jf ting bij den Bond gekozen verkil heer G. v. d. Sluijs voorzitter denjj Jongejans scci*etaris, den heer G, 1 Gz. penningmeester en de heeren pj cn P. Dekker bestuux-sleden. ST. MAARTENSVLOTBRUG, Ned. Bond van Landaj bouwarbeiders, afd. f tensbrug. Dinsdagavond hield genoemde 4 fc '11 filmavond in café I-Ioman alhier) 1 was flink bezet met belangstellends I \oorzitter, de heer M. Tolsma, de i komst opende met een woord van lij aan de .aanwezigen. Alvorens de worden gegeven, worden deze d« F. inleidend wooi'd van den heer var: f schoten, bondsspreker, ingeleid, tf Bijna d films verwierven daarna een danki-4 nen me plans. In c!e pauze was er een kw tractie, waaruit de goede kamera bleek! Na de pauze werd door der van Rietschoten een propagandawa sproken. Daarna werd de hoofdlï draaid „De drie heilige bronnen". Na afloop sprak de voorzitter t van harielijken dank aan den liet Rietschoten voor het gebodene. LUTJEWINKEL In de Woensdagavond staan van den Notaris G. J. van 1 gehouden veiling van de perceeletij "hoorende aan de erven wijlen Mej. J. Bakker, geb. M. Wit, werd liet I erf, groot 4 A 58 ca., slaande Lutjewinkeldei-weg alhier, gekocht I heeren W. van der Loo te Winkel Leijen Gz. te Haarlemmermeer, voj som van f 2100.en bet huis groot 1 A 20 c.a. te dc Wecre doi heer J. Smit Pz, alhier voor de f 700.— W1ERINGEW\ MADAME CURIE. Uitgaande van de Ned. Bond v. e.a. plattelandsvrouwen, afd. Wiel waard, werd gistei-middag in de zaij den heer R. Breed een zeer interessa zing gehouden door den Eerw. hecrljn tijd» Korndorffer, die de ongeveer 150 damtijoeien, oud-leerlingen van cle Land bon whuislfcch de s school, liceft geboeid met een lezing ov|m hier leven van een eenvoudig Poolsch Mania Sklodowski, later Madame Hij vertelde van baar leven, van haar jeugd tot haar dood. Na de pauze werd ons verteld, hoe aanraking kwam met Pierre Curie, 1 öor hel tezamen hebben gewei'kt en hoe het rfebondei werd ontdekt. Hun wetenschap kwam overigens mcnschheid toe. Hun leven kan voor chrijn menschen van onzen tijd nog als voo: iCrs0on! strekken. De lezing werd met groote aandac volgd. In de pauze werd door de presïden dcgedeeld dat de volgende bijeenkor houden zal worden in de zaal van de Schenk, even na St. Nicolaas. Dit v avond zijn met eigen krachten, wal aller medewerking werd verzocht. liet slotwoord werd gesproken dodr Waiboer-Rezelman, voorzitster van de leerlingen van de Landbouwhuishoud.- loorgan; De zal Veri Het woonhuis aan de Kleine Buurt gendom van Mevr. Wed. J. K. Kat Alkmaar, is uit'de hand vei'kocht aai heer Nobel te Utrecht. SCHAGEN, 3 Nov. 17 Paarden 150400, 125 geldekoeien. ger, 130—185, 20 idem vette 200—290. vaarzen 120180, 3S graskalveren 38-? nuchtere kalveren 616. 370 idem vet' —27, 145 overhouders 12—16. 19 varkens (magere) 17—22; 7 idem per kg. .540.56; 73 biggen 817: S konü 0.251.25; 40 kippen 0.401.50; haa: f 0.50-1. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Nov. Uien f 3.704.20, drielingen 3.50—4. 3.403.70, gele nen 66.10. peen 1-50- Klcine peen 0.601; kroten O.Sft- roode kool 1.702.30; witte kool 0.90- gele kool 12.10; d. witte kool 0.90— savoye kool 1.50—2.80 NOORDSCHARWOUDE. 3 Nov. Aanvoer: 2300 Kg. aardappelen: L' heimers 2.70—3, 3900 Kg. uien 3.80—1." lingen 3.—, grove 3.30—3.50, nep 5.S0- 1500 Kg. peen 2.10, kleine poen 0.50. 14.600 kg. roodo kool 2.20—2.S0: K» witte kool 0.90; 4200 kg. gele kool 1.69" 11.300 kg. d. witte kool 0.901.20; G79.' andijvie 0.90—1. «Dai paar i Hij voeter ons ni leden „Kc rust." Zij je m Hy van v/as, haar noeg prob „Is het „I vast de te li den wei

Schager Courant | 1938 | | pagina 6