REVUES Marine en moreele herbewapening 97 millionairs in Amsterdam Nieuwe machten moet men begrijpen Door eenheid moet Brittannië sterk zijo Proefvlucht nieuwe jachtkruiser De uitwijzing der Poolsche Joden Laatste telexbericht Anti - Joodschc relletjes te München Werkzaamheden vliegveld stopgezet JAN KNOL Gymn.-Vereen. Z.S.C BURGERBRUG GROOTE NON STOP BAL NA. t Alom waardering in ons land... voor Maggi's Aroma! Hoe kan het ook anders voor een middel dat zo uitstekend voldoet, om vele gerech ten in een oogwenk smakelijker te maken. Een kleine toevoeging is reeds voldoende voor een verrassend resultaat Daardoor is Maggi's Aroma ook voordelig in het gebruik. Flacon No. 0 kost nagevuld14 ct n 1 t. 27 MAGGI5 AROMA Let op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de KruissterA^ Toelichting in Marine-kringen wenschelijk geacht. De vice-admiraal b. d. mr. J. C. Jager te Bilthoven heeft het volgende schrijven ge richt tot het bestuur der Marine-Vereeniging te Den Helder: „Als lid van uwe verceniging zou ik gaar ne de volgende vraag aan uw bestuur wil len voorleggen. Op 19 September van dit jaar werd in de pers een oproep tot geestelijke en moreele herbewapening gepubliceerd, uitgaande van elf vooraanstaande Nederlanders, Deze vond oin wijden kring weerklank en werd op 8 October door een nadere toelichting gevolgd. Kort daarop richtte H.M. de Koningin zich met een persoonlijk woord tot Ilaar Volk om op de beteekenis dier herbewapening te wij zen, doch Zij ging nog verder, door eerst met Haar naaste omgeving en vervolgens met de personen, werkzaam op het domein Het Loo, daarover een bespreking te houden, waarbij gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen. Met dit Koninklijk voorbeeld voor oogen, rijst de vraag, of het niet op den weg van de Marine Vereeniging ligt in een vergade ring den oproep tot geestelijke en moreele herbewapening te doen inleiden en gelegen heid tot bespreking te geven, waarbij het wel een bijzonder gelukkige omstandigheid is, dat de vice-admiraal J. Th. Fürstner één der elf onderteekenaars var, den eersten op roep is en dus wel allermeset aangewezen om dezen nader toe te lichten, vooral in ver hand met het marineleven en de daarih heerschende stroomingen. Ongetwijfeld zal er voor een zoo belangrijk onderwerp onder de leden van uw vereeni ging een niet minder grooto belangstelling bestaan als voor die onderwerpen, welke tot nu toe zijn behandeld of bereids werden aan gekondigd. Het aantal weer stijgende. Het aantal millionnairs te Amster dam is weer- toenemende, Blijkens de jongste publicatie van het gemeente lijk bureau van statistiek inzake de inkomsten- en vermogensbelasting bedroeg het aantal op 1 Mei j.1. 97 met een gezamenlijk vermogen van 219 millioen. Vergeleken bij het vorige belastingjaar, toen er 68 waren met een totaal bezit van 151 millioen gulden, beteekenen deze cijfers dus een aanzienlijken vooruitgang. Het peil van 1930, toen er nog 154 millionnairs woon den in de hoofdstad des lands, is nog lang niet weer bereikt. Het gezamenlijk vermo gen bedroeg, aldus het Hsb., toen 371 mill. Ondertusschen zijn het lang niet alle mil lionnairs, die vermogensbelasting betalen. Allen, die een vermogen bezitten van meer dan 16.000 gulden, doen daar aan mee. Dat zijn er te Amsterdam alleen al 12.595 met een totaal vermogen van ruim 1170 millioen gulden. Armoede. Tegenover dezen rijkdom staat echter heel veel armoede, die zich óók afteekent in de cijfers van dit hoekje vol dorre tabellen. Dit jaar, zoo lezen wij er bijvoorbeeld in, hebben slechts 173.842 Amsterdammers belasting be taald; dat is 22 pet. van het totaal aantal inwoners; 78 pet. was dus niet belastingplich tig. Laat men alle personen beneden achttien jaar buiten beschouwing, dan bedroeg het aantal nog niet meer dan 31 pet. van het totaal. In de gulden dagen van vóór 1930 was dit percentage 48. En zelfs onder de wèlaangeslagenen in de inkomstenbelasting zijn er nog zeer velen, die nu niet bepaald kunnen zwemmen in hun rijkdommen. Want ondanks dc 97 milli onnairs en 12.49S andere vermogenden be draagt het gemiddelde jaarlijksche inkomen van den belastingbetalcnden Amsterdammer niet. meer dan 2161 gulden. Het Nederlandsch gemiddelde is 62 gulden lager, zoodat de hoofdstad in dit opzicht nog niet zoo'n slecht figuur slaat. Ook al heeft men er geen sym pathie voor! Engeland streeft naar een nieuw Volkenbonds- stelseL De onderstaatssecretaris van buitenland- sche zaken, Butler, heeft in het Lagerhuis verschillende opmerkingen betreffende de politiek der regeering beantwoord. Hij zei- de, dat de beste gids voor de buitenland- sche politiek is het trachten te begrijpen van de nieuwe wereld, die rondom ons groeit en van de nieuwe machten in die wereld. Dat wil niet zeggen, aldus Butler, dat wij sympathie hebben voor hetgeen we zien. Het alternatief van een streven naar begrijpen vormen twisten en oorlog. Wij moeten in onze debatten den nieuwen geest, die tot uiting is gekomen in de door Chamberlain en Hitier geteekende verkla ring, gelegenheid geven te groeien. In antwoord op de critïek ten aanzien van de Britschc houding te genover den Volkenbond zeide But ler, dat de rcgecring niet alleen nieuwe vrienden heeft gezocht, maar ook streeft naar hervorming van het volkenbondsstelsel. Ten aanzien van de Japansche berichten over de vorming van een Japansch Chi- neesch-Mandsjocrijsch economisch en poli tiek blok verklaarde Butler, dat het stand punt van Engeland bepaald wordt door de verdragen van Washington en andere in ternationale overeenkomsten. De Vereenig- de Staten en Engeland hebben geprotes teerd tegen de inbreuken op de „politiek van de open deur". De onderstaatssecretaris zeide geen ver klaring over het koloniale vraagstuk te kunnen afleggen. Wat het verlangen naar economische gerechtigheid voor het volk be treft: De opvatting van Engeland is, dat sommige internationale handelsbelemmerin gen zoo spoedig mogelijk behooren te wor den opgeruimd. Kemal Ataturk stervende DE PATIëNT BUITEN BEWUSTZIJN. De Turksche President is thans buiten bewustzijn en de behande lende geneesheeren vreezen het ergste. De algemcene zwakte heeft thans ook het hart van den president aangetast. Dc mi nister-president, Bayar, is in het paleis aangekomen, na den geheelen nacht van Ankara op reis te zijn geweest. De Tuy sche ambassadeur te Londen, een intiem vriend van den president, verwijlt dag en nacht aan het ziekbed. De aangenomen dochters van Ataturk en zijn zuster houden de wacht in een kamer naast de zieken kamer. Bij het gehecle Turksche volk is een eroote bezorgdheid waar te nemen. Dc politiepatrouilles zijn versterkt en er zijn ook andere voorzorgsmaatregelen genomen. Anders overleeft het land als groote mogendheid de crisis niet. Tijdens de debatten in het Lagerhuis heeft de vroegere onderstaatssecretaris van bui- tcnlandsche zaken, de conservatief Cranbor- ne, verklaard, dat men geen eenheid kan verwachten, wanneer geen politiek wordt gevoerd, waarmede liet gehecle land zich kan vereenigen. Hij vreest, dat wanneer geen eenheid tot stand komt, het land dit niet als groote mogendheid zal overleven. De rede welke Hitier eergisteravond te Weimar heeft gehouden, alsmede de rede, welke Goebbels onlangs heeft uitgesproken, maakt het duidelijk dat Duitschland een vastomlijnd doel heeft en dat het vastbeslo ten is dit doel te bereiken, wat dit ook En geland of eenig ander land mag kosten. Spr. vroeg, of het dan verwondering kan wekken dat sommigen in het Lagerhuis twijfelen of de vredespolitiek met succes kan worden gevoerd! De rede van Hitier was weinig bemoedi gend. De dictatuurstaten moeten plooi baar worden. Cranborne vroeg vervolgens, of de tijd niet is gekomen voor de totalitaire staten gelijke concessies tc doen als Engeland voor den vrede. Ook moesten zij, als deel van een al gemcene beperking van do bewapening er in toestemmen bij internationale overeenkomst en onder internationaal toezicht hun bewape ning te beperken. Cranborne noemde dit een bewijs en het. eenigc bewijs voor hun eerlijke aanhankelijkheid aan de politiek, waarvoor Chamberlain hun medewerking heeft ver zocht. han in zuidelijke en westelijke richting voort zetten. De Chineezen hebben Tsoengjnng, een der laatste steunpunten in Zuid-Hoepch, ont ruimd. De Japanneezen hebben verder Tsau- sjih, 90 kilometer ten westen van Hankau, genomen. Verbitterde luchtgevechten. Naar het Chineeschc persbureau meldt, is het gisteren in het westen van Hoenan tot een verbitterd luchtgevecht gekomen, toen 18 Japansche toestellen een aanval deden op de belangrijke stad Tsjihtsjang. Chincesche vliegtuigen stegen op om de aanvallers te bestrijden, met het gevolg dat twee Japan sche toestellen werden neergeschoten. Alle inzittenden kwamen om het leven. In totaal hebben gisteren 109 Japansche vliegtuigen, verdeeld in negen eskaders, de steden in Hoenan, vooral die langs den spoorweg KantonHankau, bestookt. Heng- jang en Hengsjan werden door 72 machines gebombardeerd. De aanvallers lieten op de ze beide steden ruim tweehonderd bommen vallen, waardoor tweehonderd burgers ge dood en een zestigtal gewond werden. Te Hangsjan werden de dichtstbevolkte wijken onder vuur genomen. Door brandbommen werd in vele huizen brand veroorzaakt. Ook de steden Tsjenglingtsji, Jotsjau en Joentsji hebben haar deel van de luchtaan vallen gehad. Resultaat zeer bevredigend. Gistermiddag heeft de eerste, voor het luchtvaartbedrijf Soesterberg bestemde, Fokker G. 1 welke als driepersoons jacht kruiser is uitgerust met twee Bristol Mer- cury 8 motoren, in tegenstelling tot de voor het buitenland bestemde serie, welke met Pratt en Whitney Wasp-motoren zijn uitgerust, proef gevlogen. Het toestel werd bestuurd door den heer Leegstra, fabrieksvliegcr der N.V, Neder- landsche vliegtuigenfabriek Fokker, die geruimen tijd in de lucht bleef en het toe stel op zijn verschillende eigenschappen toetste. Na de landing bracht de heer Leegstra aan ir. Beeling, hoofdconstructcur der fokkerfa brieken, die bij den proeftocht tegenwoordig was, rapport uit over zijn bevindingen, wel ke in alle opzichten bevredigend waren. Chineesche luchtaanval bij Kanton Ook elders de luchtvloot zeer actief. Volgens berichten uit buitenlandsche bron, aldus meldt het Chineesche persbureau, heb ben Chineesche vliegtuigen ecri aanval ge daan op een vliegveld bij Kanton. Minstens twee Japansche toestellen werden daarbij vernield. Toen de Chincesche machines, be stookt door het luchtdoelgeschut, over de stad vlogen, zochten dc Japansche troepen, een schuilplaats op. Uit welingelichte bron wordt gemeld, dat de Chinecsche troepen Fatsjan, 20 kilometer ten zuidwesten van Kanton, en Poklo, 100 kilometer ten oosten van dc stad, hebben her overd. Het kanongebulder werd in Kanton gehoord. Daarentegen is Samsjoci weer in Japan sche handen gevallen. De Japansche opmarsch bij Han kau. Het Chineesche persbureau meldt, dat de Japansche troepen hun opmarsch uit Woe- 82-jarige vrouw werd in den looppas voortgedreven. Het Hsb. publiceert het volgende schrij ven, ontvangen in verband met de uitwij zing van Poolsche Joden uit Duitschland, aan het eind der vorige maand. In mijn bezit zijn twee documenten. Het oene is een uitwijzingsbevel voor een vrouw van 82 jaar. Het andere is een brief van haar zoon, waarin geschilderd wordt, hoe deze oude vrouw naar Polen wordt gebracht. Hieronder volgt een frag ment uit dezen brief, die gedagteekend is 30 October 1938. „Vandaag voor acht dagen kwam de heer V. hier om de klanten met mij te bezoeken. Ik bracht den avond van 27 October met hem door. Toen ik kort na middernacht thuis kwam, vernam ik van mijn buren, dat mijn 82-jarige moeder 's avonds om 7 uur gearresteerd was. Hevig ontzet begaf ik mij naar de politic, waar ik mijn moeder en meer dan honderd ahdore Joden van Poolsche nationaliteit aantrof. Ook ik werd vastgehouden en men deelde ons mede, jlat wij in den nacht van 28 op 29 October Duitschland verlaten moesten hebben op straffe van executie, concentratie kamp, enz. Wij mochten het lokaal niet ver laten en konden ons niet in verbinding stel len met personen buiten het gebouw, zoo dat wij niets voor de reis konden verzor gen. Mijn moeder had haar huishoudschort nog voor. Zij had geen hoed of mantel bij zich en zelfs een zakdoek ontbrak haar. Onder slagen voortgedreven. „Den 29sten werden wij op open wagens door de stad naar het station gereden en daar ingeladen. Na een reis van meer dan 15 uur kwamen wij in Beuthen aan. Mijn herhaalde verzoeken bij de SS-officieren en bij den Polizei-Obermedizinalrat, dat mijn moeder een dergelijk transport niet kon doorstaan, werd in niet voor herhaling vat bare bewoordingen beantwoord. In Beuthen werden wij door dc SS ontvangen en ver volgens met bedreigingen en slagen in een rij geplaatst, waarna wij in den looppas on der vrecselijke slagen met de geweerkolven voorwaarts gedreven werden. Slechts door Gods hulp slaagde mijn oude moeder erin dezen ontzettenden marsch te doorstaan. Twee uren lang dreef men ons over een zgn. groene grens naar Polen en liet ons toen bij stroomenden regen in de kou op 'n veld liggen. Hier bleven de meer dan dui zend mensohen den geheelen nacht tot den ochtend, toen een Poolsche grensbeambte ons vond. Wij werden vervolgens naar een plaatsje gebracht, dat een uur verder lag. In de danszaal van een dorpskroeg hebben wij den Zaterdag doorgebracht, waarna wij naar ICatowitsj vervoerd werden Enthousiaste menigte aanschouwt het stukslaan van ruiten! Naar aanleiding van den te Parijs gepleeg- den aanslag op den legatiesecretaris von Rath is het vannacht te Muenchen tot anti- scmietische uitwassen gekomen. Leden van Hitiers oude garde, die den verjaardag van de putch van 1923 hadden gevierd, sloegen de ruiten in van tal van Joodsche zaken en staken deze in brand. Om 3 uur hedenoch tend ging men nog steeds door met het in slaan van ruiten, hetgeen door een enthou siaste menigte werd gadegeslagen. CONFLICT TUSSCHEN HET RIJK EN DEN AANNEMER. Naar wij vernemen zijn gisterenmiddag om vier uur de werkzaamheden op het miy- taire vliegveld alhier totaal stopgezet, zulks tengevolge van een gerezen conflict tusschen het Rijk en den aannemer van het grond werk. Dit conflict vindt zijn oorzaak In het feit, dat er veel dieper klei moet worden gespit dan er in het bestek was aangenomen. Een en ander berust dus op verkeerde bo ringen. Aangezien het Departement van Defensie weigert de meerdere kosten voor dit werk aan den aannemer uit te betalen, heeft deze laatste gisteren ongeveer 300 man naar huis gezonden. ANNA PAULOWNA OUDERAVOND SCHOOL L Het deed den heer Jb. Baken, voorz. der Oudercommissie, groot genoegen een groot aantal belangstellenden welkom te kunnen heeten op den ouderdavond, die gisteren in school I word gehouden. In 't bijzonder richt te spr. zich tot de „nieuwe ouders en de nieuwe leerkrachten, mej. Hoveling en don heer Bleeker, en daarna tot het hoofd dei- school, den heer Mol, dien hij, namens de ouders, feliciteerde met de geboorte van z'n „mollig" uitziend zoontje en toewenschte, dat het kleine „molshoopje" mocht opgroeien tot vreugde zijner ouders. Nadat de notulen waren goedgekeurd, deed de hr. Mol an zijn „mede"-ouders de volgende mcdedeelingcn. Allereerst herinnerde spr. aan het vertrek van de fam. Lovink en dankte voor den daadwer'kelijken steun, dien men van den burgemeester-kindervriend mocht ontvan gen, er den wensch aan verbindend, dat ook Burgemeester Mijnlieff op de bres zou staan voor het onderwijs. Er is geen gelegenheid geweest officieel afscheid te nemen van de naar Arasterdam vertrokken onderwijzeres, mej. Kater, die spr. roemde als een stille, bescheiden werkster. Het staat er, wat het behouden van den boventalligen onderwijzer aangaat, niet zoo heel goed voor Men had deze gekregen, om dat de school waarschijnlijk het gemiddelde van 186 leerlingen zou halen. Maar door ver trek van eenige gezinnen is het aantal weer gedaald. Aan de school wordt een kamer gebouwd, waarin de schoolarts de kinderen kan on derzoeken. Tot nu toe gebeurde dat op den gang. Een groote verbetering dus, waarvoor dank werd gebracht aan het gemeentebe stuur. De heer Hamclink las vervolgens onder groote aandacht der aanwezigen „Petertjes beeldenstorm" voor, uit een werk van Ma- rie Mets-Koning. De verkiezing van twee leden voor de ou dercommissie had tot resultaat dat dc heer G. H. Geerligs werd herkozen en in de plaats van den heer Baken, die zich niet meer be schikbaar stelde, de heer S. Wilms gekozen werd. De heer Mol dankte den heer Baken voor z'n verdienstelijk werk in de oudercommissie Na de pauze, op de gebruikelijke wijze be steed, las de heer Hamelink: „Hoe Jaap de Rotterdamsche kippen genas" en oogstte weer een dankbaar applaus. Het onderwijzend personeel, zoo werd be sloten, zal met de oudercommissie zoeken naar een bevredigende oplossing om te voor komen, dat men op het St. Nicolaasfeest last heeft van de kleine, nog nie^schoolgaande kinderen, die met de ouders meekomen. Het feest zal op 3 December gevierd worden in de zaal van Veerburg. Volgde sluiting. Biljarten. De biljartvereniging te Alkmaar: „Zou er kans zijn", heeft voor een propaganda-wed strijd, Dinsdagavond 15 November in haar clublokaal ten huize van den heer A. J. de Wit te houden, den heer De Leeuw, den he kenden eerste klasser en onzen plaatsgenoot, den heer Slikker, uitgenoodigd, die beiden accepteerden. ZIJPE SCHAGERBRUG. Verkooping, Gisteren had ten overstaan van notaris Van Veen in café Kuiper, alhier, de ver kooping plaats van de aan de Grootcsloot te Schagerbrug gelegen boerderij, „Pauwe geest,", bestaande in woning, schuren, erf, tuin, boomgaard en weiland tezamen groot 13.51.40 H.A. Het geheel werd gemijnd voor f 23812.92, plus f 500 voor verplichte over name van een schuur, door den heer E. 'Rentenaar te Schagerbrug. BURGERBRUG. Z.S.C.-nieuws. Onze gymnastiekver. opent het wintersei- zicn door a.s. Zondag en Donderdag een tweetal groote non-stop revue-avonden te geven. De club heeft al op al gezet om goed voor den dag te komen en. daar men zich voor wat betreft de revue, van eenige goede krachten heeft voorzien, twijfelen wij niet, of het worden twee prachtavonden. Voor verdere bijzonderheden zie men adv. in dit nummer. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Nut gn Genoegen. Gisteravond hield Nut en Genoegen een huishoudelijke vergadering ten huize van den heer M. IJff, onder leiding van den heer D. Groenhart. Na opening worden door den secretaris, den heer R. v. d. Laan, de notulen gelezen en na een opmerking door den heer L. Reuvers goedgekeurd. Hierna brengt de penningmeester, de heer L. Reuvers, verslag uit van de reke ning over het afgeloopen boekjaar. De ontvangsten hebben bedragen f 119.03V^, de uitgaven f 59.66, saldo f 59.37V^- Uit het verslag van den bibliothecaris blijkt, dat het aantal leden iets is terug- neloopen en momenteel 28 bedraagt, terwijl df bibliotheek 807 boeken telt. Bij de rondvraag worden nog enkele boeken besproken, waarna sluiting volgt. Algenieene kennis geving. Te Kampen overleed heden, „geheel onver wachts, onze geliefde Vader, Behuwd-, en Grootvader, dc heer Weduwnaar van A. Holtland, in den ouderdom van ruim 69 jaren. D. KNOL. J. KNOLBargma. en Kinderen, 't Zand, 8 Nov. 1938. „Coöp. Zuivelfabriek". De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdagmiddag 1Y2 uur. door edgp 0URF Op ZONDAG 13 NOVEMBER! DONDERDAG 17 NOV. a.s, in de zaal van den heer P. LANGEDIJK. Turnen, Balletten, Muziek, Zang. Groot Orkest. dsche en Aanvang half acht. Entrée: Zondag 60 cent, Donderdag 40 cent. Beide dagen Te koop: Best BOUWPAARD- vosmerrie. P. BAKKER, Groct-i^t, dat polder, Winkel. EEI uitzonde var aan we z het Avro Nation wappc die zuil en waf ivlag r meesti wcrkel welha JONGE KIPPEN te koop, bij KI. VADER, Lot- weg 7, Anna Paulowna. Te koop: EEN KALF met schets, en een Melkwagentje op lucht banden. II. C. OUAK, Petten. het oi niem een i' inier vt !N VLAi )e Ncdc ig, dat gcvoei en het Volk", Gevraagd: Een HUISHOUDSTER, van 25 a 35 jaar, die goed clelcialistis- huishouding waar kan nemen iderlanc Br. letter JG Rur. van dit blad. Hoewel red tc NIEUWE A'lfriooaal rijf/wij v BOERINNEN E.A. PL. VROLT VERGADEREN. Op de Bijeenkomst van Boerinni Plattelandsvrouwen trad als ciecli op mevr. Draak-Groenveld. Zij dr verzen op schiterende wijze voor en] einde werden haar met een toc| woord bloemen aangeboden. Mevr. Sterk-Bessoo brengt een uiti verslag uit over de najaarsvergaderi houden te Utrecht. Voor het nazien dor rekening wordt gewezen de dames Prins en Groot. Na nog enkele huishoudelijke rnedc gen sluit voorzitster de bijeenkomst, ^di' HEER-HUGOV/fe rkge Wanr ïst d( okkcr jg zo ogen ireike itputt lellen, iet d« iend nad Ond* Bij de gistermiddag alhier niaals den verkooping ton overstaan van Luykcx van een huismanswoning en eigendom van de erven W. Bes. tc groot 3.67.55 H.A., werd kooper de Oudhuis Cz., alhier voor de prijs f 6293.— Gevonden voorwerpen: een metalen stok. 2.!* loet icn o led 1 NOORDSCHARWOUDE, 10 Nov. 900 kg. eigenheimers 2bl. dito kg. uien 2.S0—3.40; drielingen 2.90 grove 2.60—310; gele nep G—620 3500 peen 1.702; kleine peen 6070 110 kroten 901.30; 37800 kg. rode kool 2.20; 32.50 Okg. witte kool 90; 9200 witte kool 1.10—120; 600 kg. groene 1,20; 500 kg. bloemkool 2.60; 2500 kg. vie 1.40 BROEK OP LANGENDIJK, 10 Nov. aanvoer; 1000 kg. schotsche muizen 1.70; bi. eigenheimers 2.30—3; 21850 kg 3.20—3.40; drielingen 2.6.03; grove gele nep 6, stek 60,1,30; 5450 kg. peen 2.50; kleine peen 9Qt—1; 8900 kg. krotec 1.80; 19600 kg. roode kool 1.10—2.40; kg. witte kool 901, 20 duizend kg. kool 11.4; 27300 kg. d. witte kool 96- 6000 kg. savoyc kool 1.60—2.80; IK bloemkool 1.50 9500 kg. andijvie 1.50- 1000 kg. rammenas 1.40; 79 kg. spruitei ALKMAAR, 9 Nov. Aardappelen 1.60—3.30, andijvie 0.60-^°°' appelen 711, Bloemendaler kool bloemkool I 57, idem II 1.50—3.30, renkool 1.50—3.60, biotcn 0.60—1.60. drf 1125, gele kool 1.201.S0, groene koel 3, kropsla 1—4, knolselderie 22.60, 711, prei 1.50—3, peterselie 4—6, kool 13.S0, selderie 1—1.S0, spinazie spruiten 2.50—7.50, tomaten 2.60—10.60,; 1.803, wortelen 1.90—3, boswortelen witlof I S9.50, idem II 56.50. MIDDENMEER, 0 Nov. Graanbeurs. Wintcrgerst 7".'25. mergerst 7.25—7.75, witte haver 5.15 groene erwten 8.759.75, Wijker valen 12.50, paardeboonen 8.759. duiveboone 10, blauwmaanzaad 2223.50. karwijt 1920. Schokkererwten 1111.50. SCITAGEN, 10 Nov. j 6 paarden 1252.50; 120 gcldekoeien J- gere) 150200 20 idem vette 1S02-iO: vaarzen 110180; 19 graskalveren «"y 31 nuchtere kalveren 6—20, 90 schapen l" te) 222850; 134 overhouders 1016; 5^ ken en geiten 410: 6 varkens vete fff' 5052; 112 biggen 1118; konijnen 2H- 55 kippen 0.40—1; haantjes 0.25—0.75 M P; met

Schager Courant | 1938 | | pagina 6