AKKERTJE Schei-veemarkt te Alkmaar Mevr. E. v. d. SLUIS firma Schmalz op Woensdag 23 November 1938 Neem dadelijk 'n U komt toch ook Adverteert in dit blad Predikbeurten Binnen een kwartier voell U zich weer prettig en opgewekt; zonder die pijnen. Géén nare dagen meer, nooit klachten I De samenstelling is volgens recept van Apotheker Dumont en verdrijft direct hoofdpijn, spierpijn, kiespijn, zenuwpijn, rheumatiek en spit. Ze werken onfeilbaar en zijn onschadelijk. Koken IS stuk# 13 Huiver». Doosje: 2 stuks 2 stuivers. Bij Apothekers en Drogisten H. KROMHOUT en BERTHA NAP sven hiermede kennis van iun voorgenomen huwelijk, [«aarvan de voltrekking zal lats hebben op 23 Nov. a.s. [Kerkelijke inzegening om 2.30 [uur door ds. M. A. G. Vorst- te Anna Paulowna. iBf/geijk (N.B.). Patronaatstr. liinna Paulowna. Molenvaart 68 19 (November 1938. Toekomstig adres: Nieuw- 'raat, Bergeijk. Getrouwd: J. J. NUMAN G. J. A. NUMAN—Groen. l0( die, mede namens wederzijd- sche familie hartelijk dank leggen voor de vele en hartelij ke blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Haag, 8 Nov. 1938. Hiermede betuigen wij on- len hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijksfeest ondervonden. Ook namens de Kinderen, A. PIJPER. A. PIJPERPaarlberg. Alkmaar, Nov. 1938. ef| A.N.V.V.B., afd. DIRKSHORN. ZATERDAG 12 NOVEMBER spreekt ter herdenking van den wapen stilstand in Café SWAGER. Aanvang half acht. Komt U gerust even pas sen. Heeft U geen gelegen heid om bij ons te komen, gaarne komen wij bij U. Schagen DE van ouds bekende groote najaars-veemarkt, waar op veehouders en handelaren uit verschillende pro vinciën bijeen komen. 't Is heelemaal niet moeilijk als U naar een paar fijne Schoenen zoekt, waarin het loopen 'n genot is, U gaat gewoon weer naar Gevraagd: Een bekwame DIENSTBODE, (voor directe indiensttreding) voor d. en n., bij J. P. DIELE- MAN, Koggenrandweg D 85, Middenmeer. NETTE WASSCHEN A. HUIS gevraagd. Brieven onder letter W, Poststation, Oudesluis. dan is het altijd raak. Wij hebben een pracht voorraad artikelen om onze klanten dubbel en dwars tevreden te stellen- Cres- Hevea voor school en werk met halfjaar garantiebon. Heerlijke warme pantoffels. SCHAGEN SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijden voor Zondag a.s. Schagen 3—Oudesluis 2. Aanvang 10 uur. \V. Domper. C. Slikker Joh. Franzen. J. Everts T. Moransart P. Slik P. Dekker, J. Starreveld, J. Slikker, R. v. Haren, L. Komen. Hes.: H. Kistemaker, W. v. Geelen Schagen a—Helder c. Aanvang 12 uur. K. Molenaar W. Rezelman J. Zwaan R. Abbring Jb. Molenaar P. Bakker J. Kater, T. v. Rooy, T. Schoorl G. Anneveldt, H. Volten. Res.: K. de Boer, P. Kort, G. Broens We rekenen op een overwinning hoor Jongens, wat mogelijk is, als jullie allen hard werken. Zondagmorgen 11 uur vergadering voor de navolgende spelers: P. Schoorl, M. de Haas, J. Bremer, H. Middelbeek, A. Slikker, S. Grootes, L. Schoorl, J. Weeland, D. Schoorl, G. Boon tjes, J. Peetoom, A. de Wit en C. de Moor. °ok het het bestuur en de E. C. worden verwacht bij den heer J, Peetoom, OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Koerman van Hoogkarspel had in 't café Dc Roode Leeuw te Schagen, de toewijzing plaats van liet boerenbedrijf je in den polder Burghorn, ge meente Schagen. In 6 perceelen was dit aangeboden op Don derdag 3 Nov. 1.1. en in bod gebracht tot f 14411.52. Bij den afslag werd alleen ge mijnd perceel 5 met. f S. De combinatie s brachten ook geen wijziging in liet bod, zoo- nu het totaal werd f 14419.52. Bij de uitein delijke aanbieding van het geheele bedrijfje werd dit nog gemijnd met f 1000, door den heer J. Breebaart te Winkel, zoodat het nu was geworden f 15419.52. De heer Breebaart verklaarde gekocht te hebben voor den heer Gerrit Ham van Lutjewinkel. OPENBARE VERKOOPINGEN. Ten overstaan van Notaris P. de Boer-al hier had de toewijzing plaats van het huis en erf. benevens kantoorgebouw, eigendom van den heer C. L. van den Bergh, oud notaris. Donderdag 3 Nov. j.1. in bod ge bracht tot f S000.werd het perceel bij den afslag niet gemijnd, zoodat bet op de som va-n f 8000.— is gebleven. Voor dit bedrag werd het perceel niet verkocht. Na afloop der veiling van het huis en erf, enfc., dat ten verzoeke van den heer C. L. van den Bergh werd aangeboden, pre- Van de vette varkens was zoo maar 2 ct. af. Volgens een koopman was het hier nog een grooten prijs. Beste zware biggen aange voerd; de 7-weeksche 1114 gld, de 12-week- sche 14—18 gld., handel matig. Bokken en geiten handel goecl. Kippen en konijnen enz., bij het oude. Jonge kippen fl1.50. Veel bezoek. ZONDAG 13 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. P. H. Kapteijn. Barsingerhorn, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. v. d. Heide. Oude Niedorp, geen samenkomst. Zuidscharwoude, geen samenkomst. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, Ds. v. Wichen. Huisduinen, geen dienst. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, geen dienst Eenigen'burg, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Doop. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, geen dienst. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 Zondagsschool. Warmenhuizen, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. van Brakel, van Koog-Zaandijk. Hippolytushoef, vm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, voorm. 9.30 uur, Cand. Attema, van Hilversum. Nam. 5 uur, Cand. Attema, v. Hilversum. Kolhorn, voorm. 9.30 uur. Cand. Visch. Nam. 2.30 uur, Cand. Visch. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer van Ginkel, van Bloemendaal. Vrijdag 11 Nov. "s av. 7.30 uur, de heer Boon, van Breezand. Dankstond voor 't Gewas. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, 's av. 6.45 uur, (bij van Twigt.) Cand. Vink uit Utrecht. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging, Woensdagavond 8 uur in Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Warners, van Alkmaar. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer J. Se- vensma, van Amsterdam. Uit onze omgeving BERGEN WARMENHUIZEN' Aan de veiling werd over de maand Oct. 193S verhandeld: 251.609 Kg. roode kool, 30.700 Ke. gele kool, 1.190.500 Kg. gewone witte kool, 10.350 Kg. Deensche witte kool, S.525 Ivg. nep, 70.690 Kg. uien, 3.267 Kg. sla- boonen, 121.023 Kg. aardappelen, 51.700 Kg. peen, bospeen, 15.7,50 Kg., bieten, groe ne kool, 1000 stuks andijvie, 50 Kg. snijboo- nen, 2700 stuks selderie. Ter vergelijking de cijfers over October 1937: 119.250 Kg. roode kool. 10.775 Kg. gele kool, 313.200 Kg. gewone witte kool, 8000 Kg. Deensche witte kool, 9400 Kg. nep. 121.675 Kg. uien, G1S0 Kg. slaboonen, 125.515 Kg. aardappelen. 27.350 Kg. peen, 1750 bos peen 14.175 Kg. bieten, 525 Kg. groene kool, 2630 stuks andijvie, snijboonen, selderie. De omzet, bedroeg in October 1938 f 33.370.45 tegen f 28.514.90 in October 1937. LANGENDIJK B.S.V. „BERGEN." Het eerste elftal gaat naar het ongeslagen E.V.C. Zullen de reserves zich rehabiliteer en? Pas op adspiranten! Het eerste elftal trekt Zondag naar Edam, om aldaar E.V.C. dat tot nu toe nog onge slagen is, te bekampen. Ongetwijfeld zal het voor Bergen een zware opgave zijn om in Edam stand te houden. Maar de wil om de E.V.C.'ers te weerstaan is er en de geest in de ploeg mag uitstekend worden genoemd Deze beide factoren zijn zoo belangrijk, dat ze er wellicht toe zullen leiden, dat de Ber- genaren althans één puntje uit Edam mede- nemen. En als dat gebeurt mogen we over het resultaat zeker niet ontevreden zijn. Wij wenschen het eerste elftal veel succes op baar verren tocht. De vraag of de reserves zich zullen we ten te reliabiliteeren van hun geleden echec in Dirkshorn valt moeilijk te beantwoor den, nu het lang niet zwakke M.E.V.O. 2 aan den Kerkedijk op bezoek komt. Vooral ook, omdat Borgen 2 met zieken sukkelt. Laten we er in ieder geval het beste van hopen. De a-adspiranteu. die nog een fraaie kans op de eerste plaats hebben, gaan bij D.T.S. a in Oudkarspel op bezoek en zij zullen duchtig moeten oppassen, willen zij daar hun lvisen niet verspelen. Laat oppassen het pJNjol zijn jongens en dan... werk er voor! ALKMAAR OUDKARSPEL. Speldjesdag Witte Kruis De speldjesdag van bet Witte Kruis heeft in deze gemeente f 21.35 opgebracht. Teraardebestelling M. Kroon Cz. Gistermiddag werd op de alg. begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van wij len den heer M. Kroon Cz. aan den schoot der aarde toevertrouwd. Onder de aanwezigen merkten wij o.rn. op den burgemeester dezer gemeente, den heer Wijnveldt, den beer P. Borst, administrateur van „Groenveld", de heer Jb. Kroon Jbz., voorzitter van den polder Geestmerambacht (O.M.), den heer A. Timmerman als kerk voogd, den heer C. Dik, oud-brievenbesteller alhier. Aan het graf werd niet gesproken. De heer A. C. Kroon, zoon van den overledene, dank te voor de betoonde belangstelling. NOORDSCHARWOUDE. Tandverzorging op de O. L. S. De tandverzorging op de O. L. school al hier is 1 Nov. j.1. aangevangen. De leerlingen der eerste en tweede klasse krijgen begin December een beurt. Demonstratie Eerste Hulp bij On gelukken. Gisteravond werd in „Concordia" een de-' monstratie gehouden van de afd. Langen- dijk der E.H.B.O. Voorzitter, do heer C. Schrieken, opende de bijeenkomst. Alvorens tot de vertooning van de film ..Het werk van de Noord- en Zuidholland- sche Reddingmaatschappij over te gaan, gaf de operateur een kort overzicht van het werk van de Reddingmaatschappijen en de Ontwikkeling van het reddingwezen. Hoe vroeger op barbaarsche wijze werd opgetre den tegen de schipbreukelingen om in het bezit der lading van het schip te komen. Pogingen om schipbreukelingen te redden werden niet gedaan. Eerst in de lSe eeuw is daarin verandering gekomen. Er werden maatregelen getroffen om "de schipbreukelingen te redden, maar de kust bewoners gevoelden er niet veel voor, daar zij hun winst zagen verloren gegaan. In 1824 werd do Nederlandsche bevolking ech ter wakker ge-schud, toen bet fregat „Do Vrede" schipbreuk leed bij Huisduinen. Met groote moed zijn een aantal- Heldersche visschors er met een gewone open sloep op uitgetrokken om de schipbreukelingen Ie redden. Het verongelukken van redders en geredden op den terugweg wekte zooveel ontroering dat men in 't land geld begon in te zamelen, om beter materiaal te verkrij gen, Van dien tijd dateeren de beide Red dingmaatschappijen. Spr. gaf een uiteen zetting van de verbetering van het reddings materiaal. Hij illustreerde zijn rede met eenige treffende gevallen uit de practijk van het redden van schipbreukelingen. In de film, die uit drie deelen bestaat, werd een duidelijk overzicht gegeven van de werkzaamheden van de N.Z.H.R.M. Na de pauze heeft de afd. E.H.B.O. een aantal aardige scènes vertoond, waarin op aardige wijze aanschouwelijk werd ge maakt, hoe men bij verschillende dage- lijksch voorkomende ongevallen moet han delen. Dit was voor de talrijke aanwezigen ongetwijfeld een leerzame avond, mede door de aardige.wijze waarop alles werd uitgevoerd. BARSINGERHORN senteerde Notaris P. de Boer namens de ge meente Schagen de voormalige woning van den hoofdonderwijzer der openbare lagere school aan de Loet. Voor dit perceel was veel belangstelling en bet bod kwam tot f 4270.—. Bij afslag mijnde de heer Joh. de Veer alhier met f 5C0.—zoodat het kwam in totaal op f 4770.-. Dc heer de Veer kocht voor rekening van de Boerenleenbank te Schagen. MARXTOVERZICHT. Weinig vette koeien aangevoerd Donder dag j.1. Hoogste .noteering was dien dag 34 35 ct. Juist zware koeien niet aangevoerd, hoogste no'eering was f 210.Handel kalm, er schijnt tegenwoordig niet veel geplaatst te kunnen worden. Do aanvoer van gelde- koeien was door omstandigheden tamelijk goed. Deze handel was goed te noemen, hoogste noteering f200.Aanvoer van kalf- koeien is nu geen tijd voor. Hcele beste vaar zen aangevoerd; hoogste noteering f 180. Volgens een vcikooper handel best. Hier was de handel in graskalveren goed. De hoogste noteering van nuchtere kalveren heel goed, tot. f20.—. Deze handel was stukken beter bij de vorige week. Fokkalveren tot f30. De handel in paarden matig. Veel bezoek. Beste vette schapen angevoerd; de han del goed, duur, tot f28.50. Oude slachtscha pen golden 10—26 gld, handel goed. Met de overhouders blijft liet steeds aan den stug- gen kant, de besten gingen er uit voor f 16, is weinig geld. SCIIEI-VEEMARKT TE ALKMAAR. Wij verwijzen II.H. veehouders en han delaren naar de in ons blad voorkomende advertentie betreffende de Schei-veemarkt te Alkmaar, op Woensdag 23 November 1938 Nu liet mond-'en klauwzeer hetwelk van zoo'n ongunstigea invloed is geweest op de aanvoeren der diverse groote jaar markten en daardoor ook in den handel veel stagnatie beeft teweeg gebracht langzamerhand weder afneemt, kan bet naar onze meening zijn nut hebben, thans de aandacht te vestigen op de laatste groote veemarkten in dit jaar. Alkmaar als centrum van Noordholland, kan steeds bogen op een'zeer druk bezoek tijdens haar jaarmarkten, zoodat wij de veehouders zoowel als de handelaren, deze schei-veemarkt wel kunnen aanbevelen. WJERINGERMEER SLOOTDORP NI EU WE VELD WACHT F. R SWOK ING. Aan de Schoolstraat te Sloot dorp. tegen over liet gebouw van ,de Wieringermeer- school" is men thans bezig cIp fundamenten re leggen voor de nieuwe ambtswoning van den gemeenteveldwachter. Natuurlijk deze plaats niet met voorbedachten rade gekozen, maar toch lijkt ons dc plaats niet ongeschikt, daar thans de gemeenteveld wachter een waakzaam oog kan houden over de jeugd, die zich toch altijd graag bij voorkeur in de buurt van de school op houdt. Vooral met het oog op lange donkere winteravonden, gclooven wij dat baldadigheden als belletje trekken en ruit- jetikken er wel door zullen verminderen. KOLHORN. Bond voor Staatspensionneering. In de j.1. gehouden bespreking van het be stuur der afd. Kolhorn, B. v. S., werd aan genomen om op len Kerstdag a.s. het tooneel- werk „Ghetto" van Heiermans, joodsch treur spel, te engageeren. Intusschcn is bevestigend bericht ontvan gen van Intiem Tooneel van Bergen, welke vereeniging dit werk voor de afd. zal op voeren. Gezien het succesvolle tooneelwerk van een overbckenden schrijver, belooft dit zeer zeker een genotvollen avond te worden. Verdere bijzonderheden worden t.z.t.. per advertentie in dit blad bekend gemaakt. WINKEL St. Nicolaasfeest. Door B. en W. is aan de oudercommissio alhier vergunning verleend tot het. aanbie den van lijsten voor het te houden St. Nico laasfeest voor de schoolkinderen. Kookcursus. Een dezer dagen had in het lokaal van den heer Laan de eerste les plaats van de kook cursus, welke uitgaat van de gemeente licht- bedrijven te Alkmaar. Een groot aantal da mes zullen deze lessen volgen. Bouwvergunningen. Door B. en W. is een bouwvergunning ver leend aan de fa. G. Kamp en Zn. en aan den heer P. Silver, beiden voor het bouwen van een gierkelder met mestplaat. NIEUWE NIEDORP N. NIEDORP. Wester Moerbeek. Verkocht. De heer J. v. Wachendorff van Rijn te Moerbeek heeft zijn landbouwbedrijf ver kocht aan den heer K. Pranger te Breezand.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3