De kerkstrijd in Duitschland •Je nieuwe dieselfreinen Oceaanvliegtuigen voor honderd passagiers 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, Tienduizend fabrieken voor oorlogstuig fcfjjdag 11 November 1938 Tweede Mad Hollandsche boeren geen leer meesters voor den Indischen ko lonist! Ie zoogenaamde Dairikolonisatie op lumatra, waarbij groote gebieden lot koffie- en aardappelland omge werkt zouden worden, dreigt een i mislukking te worden, die landen vol geld heeft gekost, Koffie ij er niet, alleen 36 bunder aardap- «lland, dat volgens de Sumatrabo- honderdtwintigduizend gulden ieft gekost.... wordt het ook met die aardappelcul- niets, en toch dienen de kolonisten ge in te worden, weshalve de Sumatra- er voor pleit, een ton op het geheele r af te schrijven en er dan nog een 00 in te steken voor verdere ontginning jor volvoering van het oude plan: elke list een 25 a 30 ha. koffieland, maar zonder broeikas-systeem. een ander blad onderschatten de wfors van dit Dairiplan de moeilijkhe- ien zeerste. Ic in Nederland heeft in het boerenvak meer specialiseering plaats. Echte, sngde bedrijven van landbouw en vee- kent men daar slechts vrij sporadisch omend, dat men echter de hand zal nen leggen op boeren, die in het ge- bedrijf ..groot zijn geworden", en zich overigens zullen kunnen aanpassen aan oozecr verschillende klimatologische en re factoren: wat weten deze boeren af den Indischen grond en landbouw? Wat n zij af van de veeteelt in Indië, van Indische melkveebedrijf met zijn speci ën groote moeilijkheden? Hollandsche boeren weten er niets van! geschiedenis dezer Indische melkvee- Serij wijst telkens en telkens op nieuwe ndagen, nieuwe aanpassing. Nieuw zoc- Wat kan men dan in dit opzicht ver- [Wen van Hollandsche boeren, die, in ernstigste geval, vertrouwd zijn met fokken van vee en het leiden van melk- idrijven in Nederland, waar de voeding, Janden enz. zoo volkomen verschillen "°1|die in Indië? !t hoofdpunt is dit: waarom zou men en goed geld moeten neertellen, om enaamd door Hollandsche boeren „leer ervaring" te laten opdoen en hen ver lens als leermeesters te doen optreden, vijl de kostelijke en kostbare ervaring eenige tientallen jaren melkveebedrijf dit land opgetast liggen: te Bandoeng omgeving, op de hoogvlakte van Penga- gan, in het Tjisaroeasche: in grootbe- |ven met vele honderden, iii kleinbedrij- met slechts enkele tientallen koeien? Is men leermeesters zoekt voor den In- Jien kolonist, die zich een bestaan in 3nii gemengde bedrijf moet zoeken, waarom grz kt men die leermeesters dan ergens in md iningen, na een kostbaar experiment, ter- o I men hen, ervaren, en hun leergeld ds lang betaald hebbend, vlak bij de In- i h che deur kan vinden? mes Ider Belangrijke order van onze spoorwegen geheel in Nederland geplaatst. ve ilin eel ceNTaar wij vernemen zijn thans door de 'l!l derlandsche Spoorwegen ook de electri- he uitrustingen voor de in bestelling zijn- 18 stuks diesel-clectrische 5-wagentreinen -'n steld. Ook deze bestelling, welke ca. 1/4 illioen gulden bedraagt, kon geheel in Ne- Pe triand worden geplaatst en wel bij Heemaf Hengelo en bij de Electrotechnische In- in-; ustrie (E.T.I.) te Slikkerveer. Directeur van arbeidsbeurs gearresteerd Onregelmatigheden te Beverwijk In verband met aan het licht getreden fe-fijnregelmatigheden heeft de Beverwijksche olitie gearresteerd den heer directeur van ten gemeentelijken dienst der werkloos- (tidsverzekering en arbeidsbemiddeling en directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs Deze onregelmatigheden zouden o.m. be gaan in verduistering van gelden, welke de aangehoudene ambtshalve onder zijn beheer bad. Het onderzoek duurt nog voort. Wegen en Wegberijders Het spoorwegtekort en het auto vervoer. In het Voorloopig Verslag bij de Verkeers- fondsbegrooting spreken vele leden der Tweede Kamer hun voldoening uit over de activiteit der regeering ten aanzien van den aanleg en de verbetering van verkeers wegen. Wat in Nederland op dit gebied ge schiedt, kan, naar hun mecning, den toets van vergelijking met het buitenland door staan. Verscheidene andere leden, hoewel even eens van oordeel, dat in ons land op het gebied van den wegenbouw belangrijke werken tot stand zijn gekomen, meenden toch dat in dit opzicht, mede in verband met de groote werkloosheid nog niet ge noeg wordt gedaan. Enkele leden waren van mecning, dat ver snelling van de uitvoering van het rijks wegen plan slechts te bereiken js indien een einde wordt gemaakt aan de onjuiste af wenteling van het spoorwegtekort op het autovervoer, zooals die, naar hun meening, thans plaats lieeft. De zware lasten op het motor- verkeer. Sommige leden vestigden wederom de aandacht op de zware lasten, welke op het motorverkeer drukken, waardoor de ontwik keling van dit verkeer wordt belemmerd. In het bijzonder hadden zij bezwaar tegen de hooge benzinebelasting. Andere leden gaven daarentegen in over weging, de benzine zwaarder te belasten met gelijktijdige afschaffing van de motor rijtuigenbelasting.- Weer andere leden verzetten zich tegen deze denkbeelden en wenschten den bestaan den toestand gehandhaafd te zien. Eenige leden merkten op, dat de gemeen tebesturen vrijwel overal gratis publieke standplaatsen voor de „wilde" bussen 'ter beschikking stellen. Het is in Amsterdam b.v. zoo, dat de geconcessionneerde bus diensten aan den rand van de stad moeten blijven en de wilde diensten standplaats mo gen nemen, waar ze dit verkiezen. Gevraagd werd,' of de minister wil bevorderen, dat aan dit onbillijk verschil in behandeling een einde komt. Boete tegen Koos Vorrink geëischt Wegens beleediging van de N.S.B. De Haarlemsche rechtbank behandelde gistermiddag de zaak. tegen den voorzitter van de S.D.A.P., den heer J. J. Vorrink, wien ten laste was gelegd, dat hij in een op 1 Mei jl. te Zaandam in het openbaar ge houden rede een groep van de bevolking i.c. de N.S.B. had bcleedigd. Verd., noch zijn raadsman, mr. Mendels uit Amsterdam, waren verschenen. Als eerste getuige werd een hoofdagent-recher cheur uit Zaandam gehoord, die bedoelde uitlating had gehoord en proces-verbaal had opgemaakt. Voorts werd gehoord een achttienjarige monteur, uit Zaandam, die eveneens be vestigde, dat de heer V. bedoelde uitlating had gebezigd. De Officier van Justitie, mr. Sikkel, acht te het ten laste gelegde bewezen. Er was volgens hem geen twijfel aan, dat de uitla ting beleedigend geacht moest worden voor een groep van de bevolking. Dergelijke uitlatingen en ophitse- rijen, aldus de Officier, zijn onnoo- dig en nutteloos en hebben een wei nig vredelievende en ordelievende bedoeling. Zij hebben niet ten doel het welzijn van het Ncderlandsche volk te bevorderen. Uitlatingen als deze, ongeacht van welken kant zij komen, zijn in een geordmden staat ontoelaatbaar. De Officier eischte ten slotte honderd gul den boete. subs. dertig dagen hechtenis. Uitspraak over veertien dagen. Aanrander gevat Amsterdamsche politie op een goed spoor. Gistermorgen is de Amsterdamsche politie in geslaagd, een 23-jarigen ijzerwerker, gedurende den laatsten tijd vrouwen «n meisjes in de hoofdstad aanrandde, te öjTestegren. De man ontzag zich niet, het ''in slachtoffers op klaarlichten dag lastig ,e 'naken. Ook is de politie een tweeden 0nveriaat op het spoor, die dezer dagen een toeisjc, dat voorbij fietste, van haar fiets «eurde en bij de keel greep. Sikorsky heeft zijn plannen voltooid. In 15 uur van Amerika naar Europa. De te Rome vertoevende Rus- sisch-Amerikaansche vliegtuigbou wer Sikorsky heeft tegenover het Italiaansche blad „Messagero" neegedeeld, zijn plannen te heb- oon voltooid voor enorme verkeers vliegtuigen, welke meer dan hon derd passagiers kunnen ver voeren en van alle gemakken voor Jen zijn, waardoor Amerika met Europa in 15 uur verbonden kan worden. Over tien jaar zal het nogelijk zijn in een week tijds met deze vliegtuigen een reis om ie wereld te maken. Sikorsky zci- le te hopen, dat het volgend jaar )f in 19-40 de geregelde luchtdien- sten over den Atlantischen Oceaan «uilen beginnen en dat de vluchten .uilen geschieden zonder tusschen- andingen op drijvende eilanden, aangezien dit slechts tijdverlies zou meebrengen. maar Moeder wist raad. Zij haalde savonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct. Nieuwe directeur K.RO. In de te Hilversum gehouden bestuursver gadering van de Katholieken Radio Om roep, is de heer P. A. M. Speet, tot dus verre bedrijfsleider, met algemecne stem men benoemd tot directeur van den K.R.O. Ontslag voorbereid, van de ..voor- loopige leiding der Duitsche Evangelische Kerk" De Duitsche rijksminister voor ker kelijke aangelegenheden heeft met inhouding van het geheele salaris een disciplinair optreden bevolen "tegen de leden der „voorloopige lei ding der Duitsche Evangelische Kerk" met het doel te komen tot hun ontslag. Deze maatregel is later uitgebreid 'tot de. personen, die als verantwoordelijk voor de z.g.n. broederraden van verschillende lands- kerken hun handteekening plaatsten en die zich in de aangelegenheid van zekere circu laires achter de voorloopige kerkleiding hebben geplaatst. „Onder voorwendsel van bid stonden Het Duitsche Nieuwsbureau voegt hier aan toe: zekere religieus fanatieke kringen in de evangelische Kerk hebben gebruik gemaakt van de daden der hoogste spanning in de buitenlandsche politiek om, onder voorwendsel van bidstonden, uitdrukking te geven aan hun staatsvijandige gezindheid en te trachten de aaneengeslotenheid van de Duitsche volksgemeenschap te verstoren. De z.g. „voorloopige leiding der Duitsche Evangelische kerk", een organisatie, die volgens kerkrecht en staatsrecht volkomen onwettig is, had n.1. voor den dertigsten September het houden van bidstonden aan bevolen voor alle kerkbesturen en „broeder raden", welke bidstonden echter geen zin hadden, aangezien op dien dag de overeen stemming van München reeds bereikt was. Alle Evangelische kerkregeeringen keurden de circulaire af. Alle Evangelische kerkregeeringen van Duitschland, van de Duitsche christenen tot de landsbisschoppen Mahrarens, Meiscr, Wurm en Kuehlewein hebben den rijks- kerkministcr met hun handteekening de ver zekering gegeven, dat zij „de circulaire om religieuze en vaderlandslievende redenen" afkeuren, de daarin tot uitdrukking geko men houding veroordcelen en dat zij zich losmaken van de voor deze demonstratie verantwoordelijke personen. DE INDUSTRIE IN DE VER. STATEN GEMOBILISEERD. EEN GERAND-GEWEER GELIJK AAN VIJF GEWONE GEWEREN. (Van onzen specialen correspondent.) NEW YORK, November 1938. Een van de belangrijkste punten van Roosevelt's bewapeningsprogramma is, dat een groot deel van de particu liere industrie zoo gereorganiseerd moet worden, dat het in geval van oorlog onmiddellijk kan overgaan tot de massavervaardiging van wapens. Het ministerie van oorlog heeft ge durende do laatste maanden dit vraagstuk bestudeerd en het resul taat daarvan zoo juist in een om vangrijk rapport noergelegd. „Industriëele opvoeding". Van meer dan 20.000 fabrieken, die op ver zoek van Roosevelt, van den plaatsvervan- genden minister van oorlog Johnson en van den chef van den generalen staf door een groot* commissie van stafofficieren werden geinspccteerd, zijn er thans 10.000 aangewe zen voor de vervaardiging van belangrijk oorlogsmateriaal. Nadat de industricele mo bilisatie op papier zal zijn uitgewerkt, wil men er als volgenden stap toe overgaan, de ze fabrieken door het geven van steeds groo- tere opdrachten met haar taak in tijden van oorlog vertrouwd te maken. Het ministerie van oorlog noemt dit. „industriëele opvoe ding." In do laatste weken werden reeds op drachten van dozen aard tot een totaal be drag van 19 milliocn dollar gegeven. Naar verluidt, zal een van de grootste pos- ton van de komende militaire begrooting, die alle vroegere uitgaven voor de bewape ning in den schaduw zal stellen, voor de verder organisatie van deze „industrieëele mobilisatie" worden gereserveerd. Het Gerand-geweer. Ambtenaren van het ministerie van oor log wijzen er op, dat de voornaamste pro blemen van het leger op het oogenblik zijn motoriseering en standaardiseering van de verschillende wapendeelen. Zoo wil men bij voorbeeld vrachtauto's en vrachtwagens van één type invoeren. Op hot oogenblik zijn in het leger 23 verschillende soorten vracht auto's en 143 verschillende soorten vracht wagens gangbaar. Hetzelfde geldt voor de tanks, zoodat bijna ieder troepcndeel weer andere typen bezit. Ook bestaat, naar ten minste verklaard wordt, het plan om het geheele leger langzamerhand met het nieu we half-automatische Gerandgeweer uit te rusten. Dit geweer is een uitvinding van John Gerand, een lid van het personeel der Springfield-Wapenfabrieken. Er wordt be weerd, dat een met dit automatisch ladende Gerand-geweer bewapende soldaat gelijk te stellen zou zijn met vijf met de modernste Springfield-karabijnen uitgeruste soldaten. Minstens 1000 nieuwe gen noodig. vliegtui- Een bijzonder moeilijk probleem vormt de vervaardiging van vliegtuigen in serie. Ame rika had tot nog toe bijzonder veel waarde aan de zwaardere typen gehecht, doch snelle en gemakkelijk manoeuvreerende jachtvlieg tuigen verwaarloosd. De tegenwoordige sterkte van het lucht- wapen van leger en marine bedraagt tus- schen de 3500 en 3900 vliegtuigen, waarvan er intusschen ongeveer 1000 als verouderd worden beschouwd. Het leger alleen zal in het nieuwe begrootingsplan minstens dui zend nieuwe vliegtuigen cischen. Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORP IJS- EN VOLKSVERMAAK. Algemeenc vergadering van IJs- en Volks vermaak in de Prins Maurits. Aanwezig 15 leden. Voorzitter Van der Steen opent, waarna de notulen en> het jaarverslag worden gele zen en goedgekeurd. Namens de commissie belast met het na zien der rekening brengt de heer P. Strij der verslag uit. Er is een batig saldo van f 191.53. N.a.v. de. bedankjes zegt secretaris Keet man dat het .erger lijkt als het wel is en hij leest de bedankjes even voor, waaruit wel blijkt dat er verscheidene leden zijn vertrokken, maar er zijn er toch enkelen, waarvan het niet venvacht werd. Als rekeningcom. lid wordt in de plaats van den heer Strijder aangewezen de heer H. J. Kossen. Bestuursverkiezing. Aftredend J. Gel der (niet herkiesbaar). Gekozen wordt de heer J. A. Mijts. Na eenige bespreking wordt met algemec ne stemmen besloten lid te worden van den Bond van IJsclubs in Noordholland. Als afgevaardigden naar de vergadering der K..N.S.B. op 19 Nov. te Bergen worden aangewezen de heeren v. d. Steen, Keetman en Coops. Na een bespreking van het a.s. seizoen, wordt de rondvraag gehouden. De heer Mijts vraagt hoe ver het bestuur gevorderd is met de nieuwe ijsbaan. De heer Vrede vraagt of er geen andere oplossing is voor het zichtbaar dragen van het bewijs van lidmaatschap. Na bespreking neemt het bestuur op zich te probeeren een andere oplossing te'vinden Ter zake de nieuwe ijsbaan deelt voorz. mede, dat. hieraan nog steeds wordt ge werkt en spr. geeft een spoedige algemeene vergadering in 't zicht, waarin vastere ge gevens ter tafel zullen komen. Een teeke- nin,g is er gemaakt en zal in de a.s. Raads vergadering worden behandeld. Meerdere mededeelingcn mag en kan 't bestuur nog niet doen. Het plaatsen der aandeden gaat buiten verwachting best. Er zijn reeds 126 aandeden geplaatst en het bestuur is nog niet klaar. Maar we kunnen gerust zeg gen, de algemeene medewerking te hebben. Hierna sluiting. ZIJPE Burgerlijks stand van i t.m. 10 November 1938. Geboren: Johanncs, z. v. Albertus Groot en Elisabeth Cornelia Schilder. Annie Ca- tharina, d. v. Albert Hoogschagen en Jo- hanna Elisabeth Wismeijer. Ondertrouwd: Johannes Berbee, 27 jr., bloemist, te Lissc en Elizabeth Cornelia Schilder, 27 j r., zonder beioep, te Zijpe. Hu- bertus Spaansen, 27 jr., grondwerker, te Nieuwe Niedorp en Agatha Margaretha Mak, 24 jr., zonder beroep, te Zijpe. Gehuwd: Willem van Slooten, 36 jr., arts en Ella Niessen, 30 jr., arts, beiden te Zij pe. Cornelis Dienaar, 22 jr.. melkslijter, te Den Helder en Maria Hoep, 22 jr., zonder beroep, te Zijpe. Overleden. Gcene. WIERINGEN Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jb. Smit Sz., slaagde een dezer dagen voor het PoUtiediploma. De heer Smit volgde den cursus van de commissie v. li. Politievak- onderwijs. Leeraren van genoemden cursus waren te Den Helder, de heer Inspect. v. Politie Helder en Insp. v. Politie Schipper. OOSTERLAND. Ontslagaanvrage. Naar wc vernemen heeft mcj. M. Veen- stra, onderwijzeres aan de O.L.S. te Ooster- land, in verband met haar a.s. huwelijk, te gen 1 Januari 1939 als zoodanig ontslag ge vraagd. SINT PANCRAS en wat den buitengewonen dienst betreft in ontvangst en uitgaaf met f 699-190. Het, hef fingspercentage van don omslag zal volgens de ontworpen begrooting verlaagd kunnen worden met 0.4 of rond 13 pet. Het ligt in de bedoeling om in 1939 wederom werken in werkverschaffing te doen uitvoeren, o.a. het verlagen van den Westfrieschen dijk van Kolhorn tot Boercnsluis, waarvoor f 28000 (f 13.000 arbeidsloon) is uitgetrokken. Deze bogrooting zal worden behandeld op de e.k. vergadering van het bestuur op 23 Novem ber a.s. Behandeld zal verder o.m. worden een voorstel tot ruiling van grond bij den Zij perzeedijk met gebr. van Zonneveld en P'ni- lippo N.V. te Sassenheim. Uit het betreffen de waterschapsblad blijkt, dat de N.V. een nieuwe rechte sloot wil graven, hetgeen de bewerking van haar land zou vergemakke lijken. waartoe echter eenige grondruiling noodig is. De kosten van graven zijn geheel voor rekening der N.V. Voorts zal worden voorgesteld eenige geldleeningen af te los sen. LANGENDIJK Biljarten. Gisteravond werd in café Bouwstra een competitie gespeeld door „De Driesprong" alhier en Insulinde te Haarlem. Pt. Gem. II.s. Aant. b. 1. J. v. Laarschot 225 8.33 33 27 2. W. v. Eeten 67 2.67 15 27 3. Jac. Ruis 225 12.50 62 18 4. v. d. Berg 85 4.72 16 18 5. Jac. Tol 1.75 8.33 30 21 6. v. d. Water 112 5.33 15 21 Gewonnen door „De Driesprong" met 30. 11oogh e om ra a dschap Noordh ol 1 an ds Noorderkwartier. De begrooting 1939 is gereed. Uit do bogrooting van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier van het dienstjaar 1939, blijkt, dat wat den ge wonen dienst betreft, deze in ontvangst en uitgaaf sluit tot een bedrag van f 1.243.600 DE A.S. WEDSTRIJDEN VAN DEN LAN. GENDIJKER KOLFBOND. Aan de wedstrijden van den Langendijker Kolfbond, welke a.s. Zondag voor de le en 2e klassers een aanvang zullen nemen, zul len 62 kolvers deelnemen. 34 voor de le en 2e klas, 38 voor de 3e. In totaal zullen 14 korpsen in de baan komen en 20 personeele spelers. Er worden per baan 3 partijen ge speeld. Korpsspelers komen bij voorkeur te gelijk in de baan. Behalve een korps van Vriendenkring te Noordscharwoude, dat met sajet speelt, spelen alle anderen met gummi. MINDER WERK AAN DE ZUURKOOL- FABRIEKEN. Nu het met den aanvoer der witte kool op een einde loopt, is het dus. ook weldra afgeloopcn met den inmaak van zuurkool. Aan de zuurkoolfabrieken komt dus heel wat minder werk, zoodat een aantal arbei ders reeds is aangezegd, dat ze gedaan krij gen. Dit zal tot gevolg hebben, dat zij bij de verschillende werkverschaffingsobjecten zullen kunnen worden geplaatst, waar thans verschillende vap buiten Langendijk te werk zijn gesteld. PETROLEUMVENTERS. In de gehouden vergadering van de afdee- ling Langendijk van petroleumventers is besloten, te trachten, buiten Langendijk ook afdeelingen van de Bond op te richten. O. m. zal men zijn best doen, om te Schagen zoo'n afdeeling te stichten. GOED NIEUWS VOOR BARBIERS. De verordening, als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet 1930, welke op verzoek der betrokken kappers is vastgesteld, heeft de vrees doen ontstaan, dat de kappers, die ook een winkel in rookartikelen ex- ploiteeren, nu ook hun winkel op Maandagmiddag voor deze artikelen moeten sluiten. Of dit inderdaad het geval is, zal moeten blijken uit de verordening zelf. De bedoeling van het adres der kappers is niet geweest, dat hun ook verboden zou worden, bedoelde waren te verkoopen. En daar de gemeentebesturen niet, zonder het verzoek van de betrokkenen zelf, tot een dergelijk verbod mogen overgaan, zal het niet moeilijk vallen, daarin wijziging te laten aanbrengen. We kunnen echter mee- deelen, dat in de gemeenten Zuid- en Noord scharwoude art. 1 der verordening aldus luidt: Het is verboden, voor zoover betreft het verrichten van kappers- en barbierswerk zaamheden, voor het publiek geopend te hebben op Maandagen, gedurende het ge deelte van den dag na 1 uur des namiddags. Voor deze gemeenten is dus voor de aange jaagde vrees geen plaats. Mocht het in de andere gemeenten anders zijn, dan vvijzige men de verordening in dezen zin. ZUIDSCHARWOUDE. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris H. W. Smit alhier had ten lokale van den heer P. Kra mer een openbare verkooping plaats van tuinbouwakkers en huizen en erven. Ver kocht werden voor den heer P. Keizer te 's Gravonhage een akker aan de Kliffen- sloot (12 snees); kooper P. van Exter te Zuidscharwoude voor f76 per snees. Een akker aan de Schagersloot (9 snees), dezelfde voor f52 per snees. Een akker aan de Schagersloot (10 snees), kooper J. Reijne, te Zuidscharwoude voor f66 per snees. Een „Klei-akkertje" aan de Keizersloot (4 snees), kooper A. Nol Pover voor f52 per snees. „Troostcsgroet" tussc.hen Schager - en Kikkersloot (17 snees), Jb. Twisker te Zuid scharwoude voor f41 per snees, alles onder Zuidscharwoude. Akker aan de Zomersloot., 17 snees, koo per S. Groot, Noordscharwoude, f41 per snees. Voor den heer A. van Twuijver te Alk maar: Een noordelijk deel van „Plakakker" aan den Winterweg, (8 snees): hoogste bieder de eigenaar A. v. Twuijver, Alkmaar. Een zuidelijk deel van „Plakakker", aan den Wintenveg (8 snees), hoogste bieder dezelfde voor f30 per snees. De twee laatsten onder Zuidscharwoude. Een akker bouwland en water aan de Diepsmeerringsloot te Oudkarspel (20 snees) dezelfde voor f27 per snees. Huis en erf aan de Dorpsstraat te Zuid scharwoude. groot 1 A. 90 c.A., eigendom van de erven J. Kist. Kooper K. Kout te Zuidscharwoude, voor f865. Huis en erf aan de Westzijde van de straat te Noordscharwoude, ter grootte van 92 c.A., eigendom van de erven Wed. R. Ootjers-Wagenaar. Kooper J. Schoorl te Zuidscharwoude, voor f 184(X

Schager Courant | 1938 | | pagina 5