H. VELDMAN W. VELDMAN Mooibroek (Vervolg van pagina 1). Wat de Duitschers zelf zeggen Pc Voolkischer Beobachter zegt o.m.: Ie dere Jjeleediging van een Duitscher treft een volk van tachtig millioen, dat juist zoo op treedt voor elk van zijn volksgenooten als bij dergelijke gelegenheden in het Britsche rijk van oudsher iets natuurlijks was. pe moord van Parijs heeft tot gevolg ge had, dat thans aan den Joodschen invloed jn het Duitsche economische leven zonder reserves een einde is gemaakt. „Zachtzinnig" Pe Berliner Lokalanzciger schrijft, dat de maat overloopt. Wanneer ergens nog eens een Duitscher door een Jood ook maar een haar gekrenkt wordt, zal men niet meer zoo zachtzinnig optreden als in dit geval I yoor de eerste maal is geschied. Do Nederlandsche pers, is nog vrij gereserveerd, al treffen wij ook in andere bladen dan sociaal-democratische en communistische, vrij scherpe uitlatingen aan. Zoo zegt de N.R.C.: Maar dit alles was den Duitschen machthebbers nog niet genoeg. De Jood, let terlijk en figuurlijk door het slijk gehaald, gemarteld en hulpeloos ter neer liggend, moet nog verder getrapt worden. Zijn be staan is hem grootendeels ontnomen, ook djn vermogen zal nog volgen. De Duitsche L laat zal zich koesteren in de haten van een issale roof, gelijk een deel van het gepeu- I zich dezer dagen heeft kunnen verrijken met datgene van waarde, dat overbleef tus- jehen de scherven. De nationaal-socialistische pers keurde de relletjes, zij het op zacht vermanende wijze, at; met belangstelling kan men tegemoet zien, hoe zij op de „officieclc" maatregelen reageeren. V&eJtfail - N. NIEDORP. WatervogelsN. Niedorp 14. Alcm. Boys 5N. Niedorp 3 11. N. Niedorp b—DT.S. b 2—0. Goede uitslagen- Na een aardig partijtje voetbal heeft N. t Niedorp b een alleszins verdiende zege be- liaald op de b adsp. van D.T.S. Door hun goed volhouden hadden de verliezers zeker recht op een doelpuntje gehad. Doch Jaap V.0 Kuiper was als back geweldig in vorm en gaf de bezoekers zoo goed als geen kans. Piet Appel verdedigde zijn doel met veel iitravour, en wist zijn heiligdom voor door boring te vrijwaren. In de halflinie waren Koeten en de kleine van Zoonen bijzonder iastig te passeeren. In de voorhoede is de iinksbuiten Henk Bouman een productief spelertje met een gaaf hard schot. Gert Vet- nsjnian heeft veel goede dingen gedaan met ®hi%tcn was hij echter niet gelukkig. Kater tje was als midvoor te licht, steeds was hij daar waar hij juist niet moest zijn. Later als rechtshalf ging het wel wat beter. Brug- Eian en Keizer hebben uitstekend.hun-.best gedaan. Al met al heeft N.'Niedorp èen goed kift al, beter als dat in jaren het geval is gefeest. D.T.S. was eveneens een aardig elf- ta tolletje, doch de voorhoede was niet bijzon- dor sohotvaardig. - PETTEN. PETTEN 1—HELDER 3, 3—1. bo H. speelde het eerst voor den wind en dank zij. dezen'steun kreeg het P.-doel een ware belegering te doorstaan. H. hield het spel echter veel te kort, waardoor de P.-ver- dediging telkens weer gelegenheid kreeg tich te herstellen en het terrein te zuiveren. Bij een der zeldzame P.-uitvallen belandde de bal bij Gecnscn, dien tengevolge van een blessure, voor was gaan spelen, en met een ilij kalm rollertje gaf deze zijn club de lei ding. Met dezen stand ging de rust in. Na de hervatting waren de rollen volledig omgedraaid. P. was nu onbetwist het sterkst en een groot aantal kansen deed zich voor om den voorsprong te vergrootcn, doch op vaak onbegrijpelijke wijze bleven deze on benut. Eindelijk dan zag Eriks een indivi- dueele poging met ccn doelpunt bekroond. H. zette nog eens alles op alles, vooral Beek hoven zwoegde geweldig. Een voorzet van zijn voet werd door Blok benut, 2—1. Nog enkele minuten restten en hierin kreeg P. een penalty toegewezen, welke door Kohnhorst onberispelijk werd ingezet. Eind stand 3—1. DIRKSHORN I—D.T.S. III, 6—1. De serie thuisoverwinningen is weer met één vergroot door een tamelijk groote zege Behaald op de Langcndijkers. Maar het moet dadelijk gezegd, dat, al gaat het om de punten, deze wedstrijd geen mooie is geweest. En toeschouwers èn spelers heb ben cr minder aardigheid in gehad dan vorige keeren. De hoofdschuldige?: de dwars over het veld staande sterke wind. die alle ballen naar één zijde dreef met het gevolg: alsmaar ingooien. En of het nu hierdoor kwam, maar voor drie-vierde ge deelte van den wedstrijd haperde er nogal fens iets aan het spel der thuisclub. We zagen b.v. de backs vele malen missen, en pooral Teun van der Molen had niet z'n !.mooie dag". Daarentegen speelde Jan v. d. Molen aks spil een beste wedstrijd. Het eerste doelpunt werd gemaakt door de be zoekers, die handig profiteerden van een zwak moment in de thuis-achterhoede. 10 voor D.T.S. dus. Van Tculingen gelukte hef door een van achter aangegeven hal Jnel on afdoende in te zetten en den stand °P gelijken voet te brengen, 11. Even voor rust slaagde Joop van der Mo- '■n er in met een hard schot de D.T.S. kee- Ppr to verrassen, waardoor deze met een zelfde beweging de liooge bal nog een stomp gaf en zoodoende het leer over z'n hoofd 'n de netten belandde 21 voor de thuis club. Met dezen stand kwam de rust. Ook hierna vlotte hot nog niet voor 100% Tech was Dirkshorn overwegend sterker, het was Schuit die nogmaals inzette 31 Een zelfde soort goal scoorde Diek Man sveld maar van grootnn afstand, door een ©nomen corner die terugkwam enorm hard mz zuiver in te schieten, waardoor de stand ^1 werd. Manneveld slaagde or zoowaar in wn nog eens met een zuivpr schot uit een «wde aangegeven bal te scoren 0—1. «ot slotstuk was van Doorn, die den D. 'Z ^-keopo.r het nakijken gaf voor de zesde •«.laatste maal. B.S.V. „BERGEN". Een goede dag voor de Berger club. - Het eerste deed mooi werk door E,V.C. het eerste punt afhandig te maken. De a-adspi- ranten aan den kop! We hebben gistermiddag genoten van een fraaicn en van het begin tot het einde zeer snellen wedstrijd tusschcn Bergen I en E.V.C. 1. En op een uiterst moeilijk te be spelen terrein zijn de Bergenaren erin ge slaagd E.V.C. het eerste punt afhandig te maken. Bergen had den toss verloren en E.V.C. verkoos eerst, met den wind schuin achter te beginnen. En ziet, de eerste aan val van Bergen leverde al bijna een doel punt op. Mij had den bal van den aftrap af achteruit naar Koster gespeeld. Deze plaat ste hoog over de verdediging van E.V.C. en Plomp kreeg het leer vrij en schoot keihard in. Maar de doelverdedigcr was op z'n post en grabbelde den bal uit den hoek. Niet lang daarna ontsnapte het doel van Bergen tot tweemaal toe aan een groot gevaar, Een hard schot belandde tegen de bovenlat terwijl de daarop ingeschoten bal tegen den paal belandde. Daarna miste Plomp een dot van een kans. Het bleef een vlug spel met wisselende kansen. Bergen probeerde het met verre schoten,-doch de doelverdedi gcr van E.V.C. bleek uit het goede hout te zijn gesneden. De Edammer voorhoede pro beerde het met te ver doorgevoerd samen spel; een kolfje naar de hand van de Ber ger backs, die telkens en telkens weer juist op tijd ingrepen. Zoo ging de rust met blanco stand in. In de tweede helft probeerde E.V.C. da delijk het spel te forceeren. Vw drongen de backs naar voren. Alles werd op den aan val gezet. En toen bleek welk een uitmun tend backstel Jan Luddlng en Arie Urba- nus is. Er was geen doorkomen aan; te meer ook, omdat de middenlinie prachtig werk deed. En ofschoon E.V.C. sterker was en keeper Halff eenige zeer fraaie saves verrichtte, waren de uitvallen van Bergen zeer gevaarlijk. Uit een afgemeten voorzet van v. Exter zette Sloot hard in. Dc bal was zeker een halve meter dc lijn gepasseerd, doch de scheidsrechter had zulks niet ge- canstatcerd en liet doorspelen. Jammer! Vlak daarop trachtte Sloot over 'n voorzet van recht heen. Zoo verstreek de tijd en gescoord werd er. niet, zoodat do eindstand met 00 kwam. Ongetwijfeld heeft de uitstekende Edam mer doelverdediger voor driekwart aan de zen uitslag bijgedragen. De geest in de ploeg en het enthousiasme van Bergen waren heerlijk om te zien. Bravo jongens! Het tweede elftal deed eveneens fraai werk door M.E.V.O. 2 met 4—0 te kloppen, terwijl de ad-adspiranten den kop namen door zelf van D.T.S. a met 2—1 te winnen, terwijl Alkm. Boys a van Alm. Victrix a verloren. ST. PANCRAS. Vrone 1Alcm aria Victrix 4 90. Dit was een wedstrijd zonder spanning. Alcmaria was te >zwak. De groen-zwarten namen spoedig de leiding door den linksbui ten. Voor de rust doelpuntte»! rechtsbinnen' en midvopr. Rust 3—0. Na 'ere rust zette Alc maria dó buitenspel val ppen, veelal met succes. Toch was dit zeer gevaarlijk. De Vronevoorhoede liep er nogal eens door. Vooral voor den vluggen midvoor was het een kolfje naar zijn hand. Het einde kwam met 90. Scheidsrechter Limburg leidde goed, doch hij wilde blijkbaar het 10de doel punt voorkomen. Brutale kerkdiefstallen te Opmeer en Winkel Rijkspolitie vraagt inlichtingen. Zaterdagavond is een tweetal brutale in braken gepleegd in de Ned. Herv. kerk te Opmeer en in die te Winkel. Blijkbaar zijn dezelfde daders aan het werk geweest. In den vooravond, tusschen 6 en S uur moet men de kerk te Opmeer zijn binnengeslopen. Daar werd ontvreemd twin tig gulden. Later is te Winkel ingebroken. Hier wordt vermist eenig klein geld en twee flesschen wijn. 9 Opmerkelijk is dat de dief of die ven twee splinternieuwe, fieten en zilverwerk hebben laten staan. De rijkspolitie, brigadier van Ens en veld wachter van Yperen hebben direct een on derzoek ingesteld, waarbij de hond van eerst genoemde reeds goede diensten bewees. De bevolking wordt verzocht de politie al le medewerking te verleenen. Laat ieder, die meent Zaterdagavond iets verdachts of verdachte vreemdelingen gezien te hebben, zich onmiddellijk bij de rijkspolitie te Win kel of Spanbroek aanmelden. ZIJPE SCHAGERBRUG. Filmfeestavond Middenstand. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer W. Zuidscherwoude alhier de 2e film feestavond te Schagerbrug van den georgani- seerden middenstand van Zij po gegeven. Waar reeds meerdere malen in ons blad een verslag van deze filmavonden is verschenen, volstaan wij er mede le vermelden, dat een volle zaal met groote belangstelling en groot genoegen de reisfilms heeft gezien en het optreden van het duo .Tack Funny-Dora Schrama heeft gevolgd. De uitstekend ge slaagde avond werd met een gezellig bal be sloten. ST. MAARTENSBRUG. „Nut en Genoegen". Zaterdagavond hield genoemde vereeni- ging haar eerste bijeenkomst in dit winter seizoen. Om S uur was de zaal-Homan tot achter bezet. De voorz. heet allen welkom, in het bijzonder het Intiem Tooneel van Ber gen, die zal opvoeren het tooncelspel: „Haar Lijdensweg", in drie bedrijven. Maar voordat hiermede wordt begonnen, doet voorzitter nog eenige mededeelingen, in verband met het a.s. 25-jarig bestaan van de vcrceniging en blijkt ons, dat ook hier het financieele gedeelte «een hoofdrol vervult, zoodat de le den wordt voorgesteld om onmiddellijk een proefstemming te honden, om tot contribu- tieverhooging over te gaan, en wel met 50 I-Tot voorstel werd aangenomen met 117 legen 17 sffttnmen Daarna is het woord aan Intiem Tooneel. Het blijkt ons al spoedig dat liet gezelschap geen gemakkelijke taak op zich heeft geno men, en dat wij met een stuk hebben te doen, dat zeer hooge eischen stelt aan de ver tolkers. Maar wij kunnen vermelden, dat zij er zeer goed in geslaagd zijn zich door de moeilijke momenten heen te slaan en ook zich goed in hun rollen hebben ingeleefd. En dat zegt al veel. Het publiek heeft dan ook volop genoten van het spel, dat zich uitte in een dankbaar applaus. Vermelden wij nog dat de aankleeding van het tooneel en de grimage keurig waren ver zorgd, en dat eenige heeren van Intiem Too neel ons nog vergasten op declamatie en voordracht, die door'de aanwezigen met applaus werden beloond. Een woord van dank door den voorzitter bleef dan ook niet achterwege. Een gezellig dansje besloot den avond. BURGERBRUG. Geen liedt klinkt zoo schoon... Gisteravond gaf de Gymn. ver. Z.S.C. on der leiding van den heer J. Molenaar een non-stop-revue-avond in de tooneelzaal van den heer P. Langedijk alhier. De zaal was best gevuld met belangstellenden, toen de Jolly-Band met een pittige marseh het programma opende en er al aardig stem ming in bracht. Hierna werd een zeer uit gebreid programma ten beste gegeven, bij na 30 nummers bevattend. Er werd in een bijzonder vlug tempo gespoeld. Gymnastiek, dansen, zingen, plastische standen, ballet ten, enz. volgden in bonten rij elkander op en er werd veel en hartelijk geapplaudis seerd en dit was ten volle verdiend, want alles was met zorg voorbereid, er werd uit stekend gewerkt en Z.S.C. wist haar goe den naam alle eer aan te doen. Eén uit zondering moeten we in dezen maken en wel wat betreft het nummer hoogrek van de heeren, anders meestal een succesnum mer. Het scheen nu niet te willen en wij hopen maar dat het a.s. Donderdag beter zal zijn. Alles afzonderlijk te noemen is onmoge- gelijk. Wij volstaan met te vermelden: Jacob Hamel en zijn koor (allen kleintjes), dirigent de jongeh. H. Bregman Pz., waar van alleen de buiging door deze na ieder couplet gemaakt, al een reuzenapplaus ver diende, on vervolgens de gast van die Z.S. C., de bekende zanger-fluitist. J. Klinker (fluitist op het voetbalveld) die als zanger over buiten gewone gaven bleek te beschik ken. Vooral met zijn eerste nummers, als dame gekleed en voorgesteld als miss .Teannette Klinkaar uit. Hollywood, en op tournée in Holland, oogstte hij een geweldig succes. Wat betreft de toekomst, staat de club cr goed voor, aangezien er onder de jongeren vele goede krachten zijn, die heusch wat beloven. Het is den heer Mo lenaar, die dezen avond zoo schitterend heeft doen slagen, wel toevertrouwd de turners tot goede gymnasten op te leiden. Voor Z.S.C. alzoo een succesavond! De aan wezigen hieven onder leiding van de Jolly- band nog geruimen tijd bijeen. ANNA PAULOWNA Gerei. Kerk. De alhier door de Gereformeerde gemeente beroepen predikant, candidaat J. van Nieuw koop te Rijnsburg, is na peremptoir examen door de classis Alkmaar der Gereformeerde Kerken tot den dienst des Woords en dei- sacramenten toegelaten. BONTE AVOND O.V. „En reken d' uitslag niet, maar tel het doel alleen", vroeg de heer H. Jonker Hzn. toen hij Zaterdagavond den bonten avond van de zwemvereeniging 't Oude Veer open de. Het was een avond, hoofdzakelijk ge organiseerd voor en door jongelui. Maar niet alleen de jeugd, ook de aanwezige oude ren waren zeer tevreden over het gebodene en de voorzitter van O.V. had dus werkelijk niet voor ,,d' uitslag" de clementie van het publiek behoeven in te roepen. De stemming was al dadelijk heel goed. Na een proloog volgde de „Ode aan O.V.", eigen werk van Bets Oostdijk en heel goed door haar voorgedragen. „De doode neger", voordracht van S. Liefhebber, was een der succesnummers en „De vier vroolijke boer tjes" die het publiek gelegenheid gaven mee te zingen, voerden de stemming nog extra op. Diverse voordrachten, alle van 't vroolijke genre, volgden elkander voor de pauze op. Na de pauze werd een klucht opgevoerd:' „De aardschok" en het was zeker een groo te verdienste van den heer Hamelink, die hierbij de regie had, met het groepje dat meerendeels voor 't eerst „op de planken" stond, zoo'n goede vertolking van dit aar dige stukje te geven. Mei. Blok, voor wie echter 't toonaai niet geheel onbekend is, was bijzonder goed. Aan 't eind van den uit stekend geslaagden en flink bezochten avond, bood de heer Jonker aan mevr. BakenVan der Waal, die enkele num mertjes met de jongelui ingestudeerd had en hen op de piano begeleidde, bloemen' aan en overhandigde den heer Hamelink eveneens een aandenken. Met een gezellig dansje-na werd de avond besloten. Vischlust. „Vischlust" hield een wedstrijd in de Mo lenvaart, waarbij in totaal 133 visschen ge vangen werden. Surveillant was de heer J. Blaauboer. De uitslag was: le prijs, grootste baars, P. Smit, 7 stuks; 2e nrijs Th. van Bunderen 21 stuks; 3e prijs Paul Winnubst 15 stuks; ■le prijs J. Wiegman 13 stuks; 5e prijs R. Gee ring 13 stuks; 6e prijs J. Rozenbroek 13 stuks; 7e prijs J. Daalder 11 stuks; 8e prijs P. Roest 8 stuks; 9e prijs H. Kal ter 7 stuks; 10e prijs A. Keppel 5 stuks: 11e prijs Jan Kal- ter 5 stuks; 12e prijs A. Kossen 1 stuks; 13e prijs N. Verver 4 stuks; 14e prijs H. Naaste pad 4 stuks. D.V.S. Ook de club D.V.S. hield in de Molenvaart een wedstrijd. Hierbij was de uitslag: le prijs P. J. Nieuwenhuizen; 2e prijs S. Roets; 3e prijs F. van Loon; 4e prijs P. Kossen. Er werden in totaal 30 baarzen gevangen, waarvan 8 bovenmaatsch. BARSJNCEPyrORN KOLHORN Zondag 13 Nov. gaf de Gymn. Vereen. U. D.I. onder leiding van den heer J. Keesman haar eerste najaars uitvoering in de zaal van den heer Groet. Toen de voorzitter, den heer Keesman, om ongeveer kwart voor acht opende was de zaal geheel bezet, Hij maakte de reden bekend waarom of er nu bij T. Groet de uitvoering werd gege ven en wel, omdat wij nu geen athletiek- veld meer hebben, dus ook geen openlucht uitvoering kunnen geven. De heer Groet komt voor zijn medewer king wel de baten van een uitvoering toe, besloot voorzitter. Direct daarop werd begonnen met het gymn. programma, wat vlot werd afge werkt. De nummers veteranen heeren viel net, als altijd op door het keurige afwerken. Deze avond trad voor het eerst op de afd. Dames veteranen die steeds werken onder leiding van mej. A. v. d. Welle, die na af loop een mooi bouquet bloemen in ontvangst had te nemen voor haar opofferend werk. De dans die eenige dames tot slot ten beste gaven viel zoo in de smaak, daf die nog ééns herhaald moest worden. Na de pauze werd de film „Eind goed al goed" en „My love dag" vertoond door de heer Keuris en ook dit gedeelte viel zeer in den smaak, getuige het applaus. Tot slot werd er nog lang en gezellig ge danst bij de balmuziek van J. v. d. Brink. Al met al kan U.D.I op een zeer geslaagde uitvoering terug zien. KOLVEN Dat, de kolfsport op de sociëteit „Ons Ge noegen" te Kolhorn ook beoefend wordt, blijkt wel uit 't volgende. Op de gehouden wedstrijd te Binnenwij- zend, werd door twee harer leden prijzen behaald n.1.: den heer K. Kistemaker een 2e prijs in de 3e klas met 131 p. en als bijzon dere prijs den heer G. Blauboer in de zelf de klas een le prijs met 3 twaalven. Alzoo een mooi succes. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vrouwcn-Vredesbond. In het lokaal van den heer D. Swager heeft de plaatselijke afdeeling van den Vrou wen-Vre desbond Zaterdagavond een herden kingsavond gehouden van den wapenstil stand op 11 November 1918. Mw. Wiese kon als voorzitster aan een klein aantal belangstellenden het welkomst woord toeroepen, waarna de spreekster me vrouw Van der Sluis uit Amsterdam het woord verkreeg. Spreekster schetste eerst het gevoel van verlossing in 1918. Mot een wrang gevoel zegt spr., lezen wij de berich ten van vandaag hoe een „ras" in een na burige staat wordt vervolgd en gemarteld. Op de meest gruwelijke manier wordt „De wandelende Jood" behandeld; hij heeft het zedelijk recht verloren, nergens kan hij heen, zijn behandeling is „mensch-onwaardig". De „vrede" is wel ver te zoeken! Vervolgens behandelde spr. het „Horizon tale", het „Verticale" en het „Biologisch ge weld." Het kapitalisme, het imperialisme, bene vens de machthebbers vormen een militaire drie-éénheid. Na nog enkele figuren te hebben- genoemd, bezield met een werkelijke vredeswil, zooals b.v. Ghandi, die voor de verdrukte „kasten" opkomt, besloot spr. haar rede met er op te wijzen, dat het onze plicht is om onver flauwd voor den Vrede te blijven werken. Met dank aan de aanwezigen en aan de spreekster voor haar gloedvolle rede, werd dezen avond bbsloten. Alcx de Haas komt. Blijkens advertentie in de „Schager" van Zaterdag, j.1., komt de bekende cabaretier Alex de Haas morgen yoor de „V.V.O." Onnoodig om te zeggen dat ons een avond van onverdeeld genoegen te wachten staat. W1ERINGEN Kon Muziekvereen. Harmonie. Zondagavond j.1. gaf onze Kon. Muziek vereen. Harmonie in de concertzaal van Con- cordia van den heer S. Halfweeg haar eer ste ledcnuitvoering in dit seizoen. Een uit voering die zeer zeker als zeer goed mag worden beschouwt. Het was de voorzitter die een kort openingswoord sprak en met dc wensch dat de Kon. Muziekver. Harmonie moge groeien en bloeien, den avond opende. Het zijn eerst een vijftal muzieknummers die we hooren, welke nummers met een dankbaar applaus werden beloond. Hierna kregen we iets nieuws voor onze Harmonieuitvoeringen, nl. Xylophoon solo a door den heer S. A. Duijnker Cz., met bege leiding van den heer H. Zon. Deze hadden zeer veel succes. Dit was de eerste keer dat de heer Duijn ker alhier in het openbaar optrad als xylo- phonist (reeds eerder heeft hij dit gedaan) te Texel ook met zeer veel succes), en we gelooven zeker dat hij met deze eerste keer een buitengewoon groot succes geboekt heeft Na een korte pauze werd met het tooneel- stuk begonnen, hetwelk tot titel droeg: In Pyama, blijspel en drie bedrijven van F. Ar- nold en Ernst Bach. Van het tooneelstuk kunnen we volstaan met te zeggen: het pu bliek heeft genoten. Aan het einde sprak de voorzitter nog een kort woord, waarna het bal begon, waar bij de Concordiaband onder leiding van den heer Zon de dansmuziek verzorgde. KOEGRAS JULIANADORP. De Fancy-iair van J.V.C. Zaterdagmiddag om 3 uur had de officieele opening plaats van de fancy-fair, die gehou den zou worden in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Op dat uur had zich in dc keurig aange richte voorzaal een aantal genoodigden ver zameld, terwijl de jongedames die de ver schillende stands zouden bedienen, ook reeds aanwezig waren. De eere-voorzitter van J.V.C., de heer J. de Vries, heette allen welkom en gaf op de hem eigene wijze een overzicht waarom er een fancy-fair gehouden wordt. Hij gaf voorts een bespiegeling ten beste over het bestuur, het beheer en spelers van J.V.C. en hoe na eenige weken van intensieven arbeid, deze fancy-fair weer voor elkander is gekomen. Daarbij werd niet vergeten te zeggen, dat met uit geheel onze omgeving -en ver daar buiten had medegewerkt om een behoorlijke voorraad voor „elck wat wils" bijeen tc bren gen. Met den wensch dat deze twee dagen een gunstig resultaat zullen opleveren, wordt de fancy-fair voor geopend verklaard. Vervolgens werd de thee geserveerd, en sprak daarna de Voorzitter van J.V.C. de heer N. Iloornsman zijn dank uit voor de door den eere-voorzitter gesproken woorden, en bevestigde vooral ook het laatstgenoem de, want dat is het waar het om gaat. Daarna werden de diverse stands en at tracties, die men op elke fancy-fair aantreft, geprobeerd, enz. OsO OO OO OiO OiO OiO O-O 8 8 8 8 8 8 8 Den 19 November a.s. hopen onze geliefde Ou ders, Behuwd- en Groot ouders, en huA 35-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Hun dankbere Kinde- ren, Behuwd- en Kleinkinderen. q Kolhorn, Nov. 1938. O ooopojooocjoaccK) Voor de vele blijken van be langstelling bij de geboorte van onze Dochter ondervonden, betuigen wij onzen liartelijken dank. J. VAN ZOONEN. D. VAN ZOONEN— Aalbregtse, Oude Niedorp, Nov. 1938. Dankbetuiging De Heer en Mevr. ZWART-? Veenis betuigen hierdoor, ma de namens wederzijdsche Fa milie, hun liartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. In 't bizonder Ds. van der Veen voor de door hem ge sproken woorden en het dames koor der S.O.V., onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier. Schagen, Nov. 1938. HET GOUDEN HORLOGE der Muziekvereeniging „Tave- nu" te Warmenhuizen is stil blijven staan op 1 uur, 31 mi nuten en 38 seconden. Terstond gevraagd: Een flinke HULP i.d. HUISHOUDING liefst iemand die ook genegen is om over veertien dagen dienst te doen als baker. Br. no. 997 Bur. van dit blad. Zaterdagavond verleende de Harmonie „Kunstzin" hare medewerking door het ten beste geven van eenige muzieknummers. Zondag werd de zaak voortgezet, maar toen was er ook gelegenheid voor den dans. Een en ander trok heel wat bezoekers, zoo dat een behoorlijk finantieel resultaat is be reikt. Heden (Maandag) avond vindt de verloting plaats in dezelfde lokaliteit, zoodat na af loop daarvan de.geheele balans kan worden opgemaakt. Schilderwerk opgedragen. Aaa den'heer T. Speur, schilder enz., al hier, is het schilderwerk opgedragen van het te bouwen complex van 74 woningen door de heeren Egner c.s. te Den Helder. Een mooie opdracht. Groote fabrieksbrand Veertig arbeiders werkloos. Zaterdagavond is de groote verffabriek van de N.V. Leon Wagenaar te Roggel (N. Br.) afgebrand. Met groote moeite wist de plaatselijke brandweer, geholpen door die van Venlo, een ramp te voorkomen, daar het vuur reeds de belendende perceelen aantaste. De schade loopt in de duizenden. Veertig arbeiders waren op de fabriek werfizaam. BELANGRIJKE NEDERLANDSCHE ORDER VOOR DE ENGELSCHE MOTORRIJ WIELINDUSTRIE. De N.V. Handel Mij. R. S. Stokvis en Zo nen te Rotterdam heeft aan de Engelscho motorrijwielindustrie een order Verstrekt voor een bedrag van circa een half millioen gulden. Deze order is alleen reeds ongeveer anderhalf maal zoo groot als de totale ex port naar Nederland van Engelsche motor rijwielen in de laatste jaren heeft bedragen. ALKMAAR, 12 Nov. 1938. Op de heden gehouden botermarkt werd, per V> kg., betaald: groothandel 72^—77^ en kleinhandel 1VAS0 cent. Aanvoer 1100 kop. Handel niet genoteerd. 8425 kippeneieren (groothandel) f 3.75 f 5.25. 50 Eeneieren f 3 Per 100 stuks. Han del stug. ALKMAAR, 12 Nov. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 190.000 kipeieren 4.40 —5.50, kleine eieren 3.254.40, eend-eieren 2.90—3 per 100 stuks. M'EDEMBLIK, 12 Nov. Deensche witte kool 90—91 tc., roode kool 1-301.60, Modjo's 1.20, wortelen 2.102.50, alles per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 12 Nov. Roode kool 1.20—2.10, gele kool 1,30—1.70, witte kool 90 ct., nep 5.705.80, drielineen, uien 2.70—2.90, uien 2.90—3.30. peen 2.20, Aanvoer: 28.500 Kg. roode kool. 3100 Kc. gele kool, 38.100 Kg. witte kool, 400 Kg. nep, 3000 Kg. uien. 1100 Ke. peen. BROEK OP LANGENDIJK. 14 Nov. Aanvoer: 10400 Kg. uien 2.70—3.20, drielin gen 2.80—2.90, grove 2.50—2.90, gele nep 6.50, stek 6070 ct., 5700 Kg. peen 2.50—2.60, kleine peen 0.80—1.20 875 Kg. kroten 80— 90 ct., 5900 Kg. roode kool 1.30—1.90, 1100 Kg. Savoyekool 1—1.20, 3400 Kg. witte kool 1.10, 3200 Kg. D. witte kool 1—1.20, 4000 st. andijvie 1.30. NOORDSCHARWOUDE, 14 Nov. 500 Kg. drielingen uien f 3, 35000 Kg. wit te kool f 0.96, 11800 Kg. D. witte kool f 1.20 1.30, 5000 st. andijvie f 1.30. ALKMAAR, 14 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 128 vette koeien 140270. 30 graskalveren 3555, 41 nuchtere kalveren 0—18. 35 vette schapen 20—26; 235 vette varkens 50—53 ct.; .Handel .goed.

Schager Courant | 1938 | | pagina 3