Schagen verliest van BKC Gelijk spel te Purmerend Voetbalmenu «t*, 'erklij De groote strijd droeg een zeer sportief karakter plus Eindstand 0-2 Een record-aantal bezoekers ae bus- len auto's en rywielen stonden tot ver op de Loet, heeft den grooten strijd op het Sparta-terrein bywoonde. Een |tryd waarin de sterkere, in dit geval g jv.C. op volkomen verdiende en eer lijke w\jze heeft gewonnen. Een strijd, die In snel tempo werd gevoerd, die niet gteeds op hoog voetbalpeil stond, maar voor alles sportief was! Inderdaad, men beeft getoond, dat 't ook Anders kan dan op de wyze, die we eerder beschreven, gèlfs tusschen twee ploegen waarvoor ninst en verliespunten dezen middag wel géér kostbaar waren! Was B.K.C. nu zoo overwegend sterker? ■t niet, maarhet elftal gebruikte meer verstand, en was als ploeg meer homo- i dan die van de thuisclub. Kwam Scha al eens voor het B.K.C.-doel, dan was het voortreffelijke backstel Tauber Teulingen Hzn. dat den zelf zeer goed in zijnden keeper C. Prins afdoende te jp snelde. Ook in de halflinie waar wij Paardenkooper, de spil nog in het jnder noemen klopte de zaak meestal In de voorhoede hielden Steenvoorde en De Moor zoo goed in bedwang, dat deze den wedstrijd maar weinig te pas kwam. ftaar Schagen .vooral in de eerste helft on- «veer alles op links speelde, is het duidelijk dat daardoor BKC meestal het spel be- heerschte. Het systeem der polderbewoners: (m allen aanvallen en allen verdedigen had gchagen onvoldoende door, het S.-elftal hield zelf voor de pauze het spel te kort, durfde Rit] l!een enkel risict> nemen en bleef veel te veel voor eigen doel. Wat de spelers van Scha gen betreft, was de achterhoede, waarin Mid- schai delbeek weer op zijn oude plaats stond, het aktfr grootste struikelblok voor de bezoekers. Kee- Per Schoorl had zijn dag en Middelbeek ipeelde een fraaie partij. De Haas zagen we la akte na het eerste halfuur leelijk af, en wk Grootes deed niet wat men van hem ge- raid is. In de voorhoede kreeg, zooals ge- d, „de groote man", de Moor, geen kans. >ntjes en Peetoom waren niet al te for- dijk. Dirk Schoorl en Ab de Wit speel den een goede partij. Als zwerver is Ab ze- 'j£ ler zijn plaats waard! li- De wedstryd. A.ls scheidsrechter Van der Kooy, die zal Mjken, den wedstrijd op de juiste wijze te leiden, de aanvoerder bijeenroept, wint BKC aen toss. Aanvoerder Prins verkiest met zon mee te spelen, dus zijn collega, keeper Schoorl, neemt zijn intrek in het doel bij de Openbare School, waar, naar men zegt, het gemakkelijkst op te spelen is pici De eerste aanval is voor Schagen, maar >nfo Tauber knalt den bal ver weg. D. Schoorl pï vangt het leer op, centert naar Peetoom, een pus schotde eerste misser is geborenDe zenuwen spreken de eerste tien minuten aan jbeide zijden een duchtig woordje mede. de bal gaat over en weer in het middenveld. Een mooie pass van A. Slikker verloopt in buiten spel, ook een schot van den anderen kant, J van Blok heeft geen uitwerking. Na de eerste besluitelooze vijf minuten, wordt de strijd ineens veel vinniger en )lf aan beide zijden zal men er tot het laat ste signaal geweldig opzitten. We zagen dit seizoen nog geen wedstrijd, die steeds in zoo'n aantrekkelijk snel tempo werd gespeeld. ru Tevergeefs tracht Boontjes zijn gewone ten goocheltoeren te verrichten, ook De Schip- b per kent deze kunstjes en het is vermake- hz lijk te zien hoe beide spelers om elkaar heen- d i dribbelen! Eindelijk weet Boontjes zich vrij p te maken, maar zijn keurig schot geeft geen Di resultaat, Prins vangt den bal netjes op. Een gevaarlijk moment komt voor Scha gen. Middelbeek talmt even te lang, waar Jac. v. Wees natuurlijk handig gebruik van maakt. Nog juist stompt Schoorl na een scherpe voorzet uit, de Schipper schiet nu, $e* maar... precies naast! \ip B.K.C. gaat thans zichtbaar domineeren, steeds zwaarder wordt de druk op het Scha- gerdoel. Schagen trekt zich geheel terug, een enkele maal slegjits komt men over de helft. Toch is die enkele maal BKC bijna noodlot tig bij een duel voor haar doel belandt de bal plotseling in het net. maar... De Moor stond buitenspel. De eerste van de twee groote kan sen gemist! Eenige malen „zwijnt" Schoorl nog, maar dan komt het onvermydelyke. We zien een kluwen spelers voor het Scha- gen-doel, wat er precies gebeurt, is bijna niet te volgen. Het schynt dat P. Schoorl weer aarzelt, Steenvoorde schiet bliksemsnel naar vo ren, en het eerste kostbare doelpunt heb ben de bezoekers in de wacht gesleept! Er is dan 25 minuten gespeeld. Kort daarna komt het oogenblik, dat Scha gen zijn grootste kans, de tweede van dezen middag verknoeit. Peetoom wordt blijkbaar op ongeoorloofde wijze „genomen", en de scheidsrechter kent een penalty toe. Echter, Boontjes schiet hoog over. Deze mislukking laat niet na het enthousiasme der bezoekers aan te wakkeren, en die van de thuisclub een stuk omlaag te brengen. Het laatste kwartier voor de rust geeft een steeds aanvallend B.K.C. te zien, een zwoe gende Middelbeek, die door zijn onvermoeide activiteit verder doelpunten voorloopig ver hinderde. Als voor rust gefloten wordt is de stand nog steeds 10 voor BKC. Na de pauze ls het speelbeeld nauwelijks veranderd. Wel iswaar onderneemt Schagen in de eerste helft verschillende aanvallen, maar reeds nu is het te zien, dat in den polder feest gevierd zal worden! Peetoom geeft eenige fraaie schoten, maar steeds is Prins paraat. Een prachtkans van Ab de Wit levert niets op. Peetoom is juist even te laat om er zijn voordeel mee te doen. Een tweede, even mooie voorzet, van De Wit, neemt De Moor over op zijn linkerschoen, maar, hoewel hij geheel vrij voor het BKC-doel staat, schiet hij vlak naast. Ook BKC echter is niet for tuinlijk, een fraaie gecombineerde aanval van de gebrs. van Wees had beter lot verdiend. Via de knie van kee per Schoorl, die val lende redt, rolt de bal naast, inplaats van, naar ieders ver wachting, in het doel. Het tempo wordt steeds opgevoerd. Schagen houdt het spel niet meer zoo kort, de bal vliegt van links naar rechts van voor naar achter. Weer dringt de BKC- voorhoede op een ver woedt duel voor het Schagendoel en... nu is het De Schipper, die Schoorl verrast en onder daverende toejuichingen van de talrijke BKC-suppor- ters den stand op 0-2 voor hun geliefde club brengt! Schagen speelt verder een verloren wed stryd; even voor het einde valt Middelbeek uit en verschijnt Bremer in het veld. Nog een laatste uitlooppoging van de S.-voorhoede en dan komt het einde van den grooten strijd in 4 A, waarin, de traditie getrouw, Schagen het niet heeft kunnen bolwerken. edk.angf.dFdedetrdle-tocjehiu.zzegm shrd sh De Schipper. Vryivel de verhouding. Tot ruim een kwartier na de rust duurde het voordat de witjakkentot het besef kwamen, dat van Purmersteijn alleen door enthousiast spel gewonnen kon worden. En meteen werd het spelbeeld radicaal gewijzigd. Purmersteijn was nergens meer en moest aan het slot van den wedstrijd nog hard vechten om een drei gende nederlaag te voorkomen. Reeds spoedig hadden de witjakken een ach terstand te boeken. Helder begon tegen den vry straffen wind in met eenige keurige attaques, die slechts door uitstekend werk der P.-achter- hoede bedwongen konden worden. 1—0 Plotseling echter was dit offensief ten einde en het was Purmersteijn, dat het heft volkomen in handen nam. Het bleek echter zeer moeilijk scoren te zijn tegen -de goed op dreef zijnde Heldei'-verdediging. Hoebe en Kenter verzetten daar bergen werk. Het was dan ook enkel aan een misverstand tusschen De Jongh en Kenter te danken, dat de bruinwitten op zeer fortuin lijke wijze de leiding konden nemen. Steeds maar weer kwamen de P.-aanvallers terug, afgewisseld door enkele gevaarlijke doorbraken van Helder, die echter vastliepen op te onzuiver plaatsen. Zoo verstreek de eerste helft langzaam maar zeker, hoe de eminente Purmersteijn-spil zich ook weerde, de P.-aan val kon niet op tegen de sterke defensie der witjakken. Eenmaal was er een gevaarlijke situatie, waaruit Hoek op het laatste nippertje wist te redden, andermaal kon Kenter slechts door zich languit in den hoek te werpen een mooien kop bal keeren. In de tweede helft leek het aanvankelijk denzelfden kant uit te gaan, doch geleidelijk kwamen de withemden weer in den aanval en nu bleek het alras, dat Purmersteijn niet de sterkere ploeg was. In tegendeel, Helder begon over haar slechte be gin heen te komen, doch ze vond nu, evenals Purmersteijn voor de rust, een muur van spelers voor het vijandelijke doel. Steeds beter werd echter de samenhang en de handicap van het zeer slechte terrein bleek nu niet meer overwegend. Purmersteijn ver dedigde hardnekkig en wist voorloopig elk ge vaar te bezweren. Dan is plotseling Snijders er door heen en scoort onhoudbaar, helaas had de scheidsrech ter buitenspel geconstateerd. Een vrije schop op ongeveer 30 m wordt door Kiesewetter naast gekogeld. En zoo waren er nog veel meer symptonen van verbetering, die uiteindelijk moesten leiden tot de verdiende gelijkmaker. Eindeljjk gelyk. Die kwam dan tenslotte ook. Bij een mooi opgezetten aanval van links kwam de bal bij Snijders terecht, die een korte trekbal gaf naar Gast. Deze aarzelde geen moment en langs den vergeefs vallenden keeper verdween de bal in het net. Geen minuut later scoorde Helder weer, doch wederom had de scheidsrechter voor buiten spel gefloten. Schermutseling na schermutseling volgde nu en bij één van deze raakte Godschalk gewond, waardoor hij vervangen werd door Siersma. Onder hoogspanning verstreken de laatste minuten van den strijd, die slecht begonnen, doch nog een goed slot gaf te zien. Haast dachten we nog Snijders de winnende goal te zien scoren, doch zijn keiharde kogel werd even mooi door den P.-keeper gekeerd. Strandvogels-DTS 3-1 Deze wedstrijd is voor DTS altijd een on- pleizierig iets, want winst is er niet te behalen en het genoegen van het spelen is ook niet aanwezig, waarop deze hedenmiddag gespeel de wedstrijd geen uitzondering maakte. DTS had een invaller voor Kroon, die verhinderd was. Over den wedstrijd het volgende: DTS ver liest de toss en trapt tegen wind af, wat geen bezwaar is om meteen ten aanval te gaan. Het spel der voorhoede is zeer goed, maar niet productief, zoodat de keeper der thuis club geen moeilijk werk kreeg. Bij een plotse linge aanval van Strandvogels zet de links buiten voor en de rechtsbinnen stompt den bal in het doel. De scheidsrechter kent het doel punt toe, zoodat Strandvogels met dezen voorsprong geweldig op komt zetten en na een missen van de achterhoede maakt de rechtsbuiten 20. Ondank3 de verwoedde aan vallen van de DTS-voorhoede is zij onmachtig om doelpunten te maken, terwijl na een fout van den DTS-keeper Strandvogels er 30 van maakt, waarna de rust ingaat. Na de rust is de voorhoede van DTS niet voor het doel weg te slaan, maar succes blijft uit Na eeni- gen tijd krijgt DTS een penalty te nemen, die slecht door Kuiper genomen, corner gewerkt wordt, waarna uit de corner Tromp met een prachtigen kopbal doelpunt. Verder brengen zij het niet en daar de voorhoede van Strand vogels niet één schot op het doel kon lossen, Kroon was blauw van de kou, floot de scheids rechter het einde. KFC-systeem brengt Zaandijk een zwaarbevochten zege Onverdiende nederlaag voor Succes (0—1). De ontmoeting van Succes tegen het gevreesde Zaandijk is niet dat geworden, wat de talrijke bezoekers er van hadden verwacht. Waar anders de ontmoetingen tusschen deze beide ploegen zich ken merkten door vlot en aantrekkelijk spel van beide zijden, heeft Succes ditmaal een wel zoo overwegende meerderheid ge toond, dat het werkelijk verwondering mag wekken, dat Zaandijk er zonder kleerscheuren is afgekomen. De 90 minuten waren het de S. die zich de meerdere toonden van het met enkele inval lers verschijnende Z. en vrijwel de volle 90 minuten heeft Zaandijk zich moeten teweer stellen tegen de aanhoudende stormloopen van een Succes, dat dikwijls in haar spel hoogte punten wist te bereiken, uniek op onze 3de klasse-velden. De wedstryd. Met een verbluffend gemak trokken de S.-ers er dadelijk op uit. De combinatie vlotte in alle gelederen en zonder dat er een Zaan dijker aan te pas kwam, werd een mooie open aanval besloten met een schot van Kuiper, dat de lat scheerde. Merkwaardig was het effect van dit eerste succesje. Op een kluitje schoolden de Zaandijkers voor hun heiligdom samen en de wijze waarop zij de aanvallen van de steeds terugkomende Successers af sloegen bewees, dat zij totaal van den kook waren. Het was -een aaneenschakeling van gevaar lijke momenten, fraS.& voorzetten, corners, schoten en kopballen, -telkens weer ingeluid door de allesbeheerschende S.-middenlinie, die in techniek met kop èn schouder boven de Z.'s uitblonken. Ook in de voorhoede werd fraai werk geleverd. Geenszins mag onver meld blijven het zeer fraaie spal van Kuiper, die steeds een werkzaam aandeel had in de talrijke aanvallen. Hij was met Schmitt de beste man in de voorhoede. Na 15 min. een corner op het S.-doel. Na 25 min. een aanval die een corner opleverde, waaruit een zeer gevaarlijk moment ontstond, gevolgd door een weinig beteekenenden aan val, waarbij het schot naast ging en 35 min. een doelpunt! Een Successer, die gemakkelijk had kunnen wegwerken, gleed uit, kwam te vallen en de Z.-middenvoor stond plotseling alleen voor Posthumus (01). Verder vertoonde de wedstrijd een aan vallend Succes. Laat het zyn, dat de S.-voorhoede niet productief is. Laat het zijn, dat het tegen een dergelijke muur van verdedigers nog moeilijker is om te scoren. DAt er niet gescoord werd is, gezien het gepresteerde, ten eenenmale onbegrijpelijk. Om gedu rende vrijwel 90 minuten lang door het oog van een naald te kruipen is, op het Succesterrein althans, nog nooit vertoond. De tweede helft. Ook in de tweede helft verliep de strijd op dezelfde wijze. Wederom moest Z. een voort durende doelbelegering doormaken. Wat S. ook in de 2e helft heeft laten zien hadden wij niet voor mogelijk geacht, zulke fraai positie spel. zulk prachtig kopwerk enz. enz., het was in één woord af. Een kwartier voor het einde was de stand echter nog altijd 01. Wat de S.'s toen nog lieten zien was bijna ongelooflijk. Ondanks de zware strijd die reeds was geleverd werd het tempo nog hooger opgevoerd. Als leeuwen vochten de S.'s voor den gelijkmaker. Rijkers schitterde als in zijn allerbesten tijd. Montulet en Koorn waren niet te genaken. Schmitt werkte voor twee en liep helaas nog een waarschuwing op. Lont en Kuiper vlogen langs de lijn. Schoten van Doves, Venema en alle anderen, zij konden slechts afstuiten op de dezen middag blijkbaar onneembare Z.- veste. En zoo kwam het einde van dezen onvergetelijken wedstrijd. Als Succes zóó kan spelen, mogen wij dezen nederlaag niet erg vinden, doch slechts be treuren, dat Zaandijk heeft gewonnen. Een technisch beter EDO wint van Alcmaria Zwakke leiding. Alcmaria verscheen met een nieuwe jeugdige kracht, Tellegen op de rechtsbuitenplaats, die behoorlijk voldeed, al kreeg hij om een oordeel over hem te vellen, o.i. in dezen wedstrijd weinig te doen. De withemden vielen op door hun prima verdediging, in de voorhoede klopte het echter niet en hoewel verschillende spelers fraaie kansen kregen, werden deze geen enkele maal benut. Toch zat EDO, dat voor de rust den stand op 10 had weten te brengen, tot. het einde toe danig in de knel en toen even voor het slotsignaal de stand op 20 werd gebracht, was de uitgelaten vreugde der gas- voor as. Zondag K.N.V.B. Voor Afdeelirtg I is 20 November een inhaal-Zondag. Verwacht mag worden, i dat verschillende onzer K. N. V. B.-ers i het veld zullen komen, doch het pro- I grarama is nog niet bekend. N.H.V.B. Schoorl 1—H.R.C. 4; J.V.C. 1—Pet- ten 1. Oudesluis 1Koedyk 1; Helder S Succes 2. Sporters 2N. Niedorp 2; Schagen 2 Oudcndyk 1; Strandv. 2V.C.L. 1; i Hem 1—Holl. 4. H.R.C. 6De Cocksdorp 1; Helder 4Tex. Boys 1; Texel 2H.R.C. 5; B.K.C. 2—Waterv. 2. ten alleszins begrijpelijk. Groot was het krachtsverschil niet en wan neer het in de Alkmaarsche voorhoede wat beter had gesloten, zou de uitslag zeker een andere zijn geweest. Alles bijeen genomen was het echter een fraaie en spannende wedstrijd, waarmee men nog beter tevreden had kunnen zijn, indien de scheidsrechter zijn taak wat beter had ver staan. Wat die er van terecht bracht was waarlijk bedroevend en het merkwaardige in zulke gevallen is altijd, dat beide partijen zich het meest benadeeld gevoelen. De wedstryd. Voor den aanvang van den strijd verzoekt de voorzitter van Alcmaria een minuut stilte ter nagedachtenis aan den overleden ex-keeper van EDO. Na dit sympathieke gebaar begon de partij onder de prettigste omstandigheden. We zagen fraai spel van de goede EDO-voor- hoede, waarin uitgesproken zwakke plaatsen niet voorkomen. Goed opgestuwd door de half linie leek Alcmaria de handen vol te zullen krijgen. De beide jeugdige backs der withem den speelden echter een partij van belang, goed gesteund door Duiveman. Met dit achtertrio, dat overigens nog pas begint, behoeft Alc maria zich over haar verdediging weinig zor gen meer te maken. Langzamerhand speelde Alcjnaria zich vrij en de "krachten waren geruimen -tijd verdeeld. Toen de eerste helft ongeveer ten halve was uitgespeeld, kreeg de rechtsbinnen van EDO een moeilijke schotkans. die hij goed waarnam. Duiveman had zich wat rechts opgesteld en ver buiten zijn bereik belandde het leer in den uitersten linkerhoek. Alcmaria liet z:ch niet ontmoedigen, pakte goed aan en, hoewel de EDO-voorhoede zich terdege liet gelden, was af en toe ook het rood-zwarte heiligdom in nijpend gevaar. De EDO-voorwaartsen schoten uit iedere positie, doch meestal zagen ze zich door de activiteit der witte backs te zeer belemmerd. Met ge- lijkopgaand spel kwam de rust. Na de hervatting komt Alcmaria eerst ge weldig opzetten en langen tijd was er sprake van een veldmeerderheid der witten, dat ze echter niet in doelpunten wisten om te zetten. Van Wieringen en v. d. Pol missen in deze periode enkele prachtkansen, kansen, die be hoorden te worden waargenomen. Schaper, lost enkele formidabele schoten en we zien goed werk van Tellegen, die echter te weinig te doen krijgt. Geleidelijk zakt het Alkmaarsche élan af. Maar de ploeg blijft er goed in en het gelijk makend doelpunt lijkt zeer zeker mogelijk, te meer omdat de sterke Haarlemsche verdedi ging af en toe zwakke momenten heeft. De scheidsrechter begint dan meer op den voorgrond te treden, wat het spelpeil over en weer doet zinken. Uit een vrijen trap, waarvan niemand de reden vermocht te doorgronden, krijgen de rood-zwarten den bal voor het Alk maarsche doel en op waarlijk eminente wijze wordt voor Duiveman totaal onhoudbaar gedoelpunt. Texel I-Atlas I 1-5 Atlas heeft verdiend gewonnen. Hoewel Atlas tot heden in de competi tie geen best figuur had geslagen, is gis teren op Texel bewezen, dat men er ter dege rekening mee heeft te houden, dat men een z.g. zwakke tegenstander niet moet onderschatten. De wedstrijd begon met een bijna voort durend aanvallen van Texel. De voorhoede, op Henk Ran na (die uitstekend speelde) nam het spel zeer kalm op en al heel vlug kwa men enkele van die felle doorbraken van Atlas, die later voor de Texelsche achter hoede zoo funest zouden blijken. Zeer langen tijd bleef het spel puntloos. Texel kreeg de meeste kansen, verschillende malen moest de A.-keeper ingrijpen, die dit feilloos deed, ter wijl de Texelsche voorhoede zeer onfortuin lijk was met schieten. Bij de Heldersche backs viel vooral op het herhaaldelijk schit terend ingrijpen van den links-back, L. Beijer. Ongeveer een half uur na den aanvang kwam het eerste doelpunt. Atlas kreeg een corner van rechts, waarbij Witvliet den bal opving, doch niet voldoende weg kon werken, links buiten Wijker schoot nu van nabij in het doel. 10 voor Atlas. Geruimen tijd bleef de stand zoo; de gas ten, die van den aanvang af met een stopper- spil hadden gespeeld, trokken nu nog meer in de verdediging terug, waardoor voor Texel al de. somtijds zeer mooi opgezette aanvallen, vastliepen. Toch gelukte het even voor de rust nog een tegenpunt te maken; een bal rolde n.1. uit een kluwen van spelers (waar bij alles voor het doel kwam te vallen) van de voeten van Th. Lap. over de doellijn, 11. In de tweede helft was Texel aanvankelijk weder voortdurend in den aanval. Het liep de thuisclub wel geweldig tegen, maar de ver- diging van Atlas deed toch ook schitterend werk. Nadat Texel ongeveer een kwartier lang in de meerderheid was geweest, kwam onverwacht weder een doelpunt voor Atlas. Bij een verrassend snelle doorbraak van links buiten Wijker, volgde een mooie voorzet, die door Lokkers nog even werd aangeraakt, de bal zou echter vermoedelijk naast het doel te recht zijn gekomen, doch Beumkes werkte hem zelf daarbinnen. Geruimen tijd moest nog worden gespeeld, zoodat T. nog tijd ge noeg had om den achterstand in te halen. Doch al spoedig kwam weder bij een door braak van J. Wijker, een doelpunt van Lok kers, 3—1 voor Atlas. De gasten zetten nu alles op de verdediging en daar Texel te veel opdrong, kwamen er nog twee punten voor de bezoekers by. Eerst een prachtigen kopbal van Snijders, die onberispelijk door Wijker was voorgezet en vlak voor het einde een doelpunt direct na een corner. 15. Watervogels verliest weer Het team van Watervogels is belangrijk zwakker dan het vorige seizoen. Een speler als Klaas Been wordt zeer gemist in de voor hoede, doelpunten vallen er haast niet meer. De half backlinie heeft een groot verlies ge leden door net niet meer spelen van Bosch, den spil, en de afwezigheid van Ewalt. Stuwkracht ging er weinig van uit en het plaatsen is voor veel verbetering vatbaar. De achterhoede is zeer zwak, terwijl de keeper met den rechts buiten tot de beste spelers behoorden. De hui dige opstelling heeft ook in dezen wedstrijd niet voldaan; er wordt geen werk gemaakt van het positiespel, men stond steeds op de verkeerde plaats. Om 11 uur nam de wedstryd een aanvang en er ontwikkelt zich al spoedig een aantrek kelijk spel, waarin de spanning niet ontbreekt. Tweemaal moet keeper Bakkum uitloopen om erger te voorkomen, terwijl aan den anderen kant rechtsbuiten Peereboom bijna succes heeft met een als voorzet bedoeld schot. Een zeer goede kans krijgt de rechtsbuiten van W., maar hy vindt de paal op zijn weg. Na 10 min. spelen ontkomt het N.-doel nogmaals aan een doorboring en 3 min. later volgt de eerste hoekschop op het Niedorper doel. Als dan W.'s linksback een mistrap doet, is middenvoor der bezoekers er als de kippen bij en passeert on houdbaar Kubbe. Kubbe moet er weer aan te pas komen als de rechtsbuiten het hem lastig maakt. Watervogels gooit er nog een schepje op en er ontstaan eenige critieke momenten voor het doel der gasten. Het wil echter maar niet lukken, men weet het goede moment niet te kiezen. N. is lang niet zoo aanvallend, maar hun veldspel is meer verzorgd en daardoor zit er in hun aanvallen veel meer gevaar, ook al omdat de W.-backs niet bepaald trapvast zijn. Toen de elftallen weer in het veld kwamen, stond Jan van Til middenvoor en Gerrit Schot- ting rechtshalf. De voorhoede won hierdoor allerminst aan kracht. Deze helft heeft, behou dens eenige oplevingen, maar matig kunnen bekoren. Met weinig bezieling en alles met zoo weinig overtuiging is er toen gespeeld. De thuisclub kreeg ook nu wel kansen, méér dan de gasten, maar vermocht ze niet uit te buiten. Reeds na 10 min. spelen kreeg de middenvoor uit een slechten voorzet den bal toch te pak ken en scoorde na een korte strubbeling. Een paar minuten later had Van Til bijna succes, toen hij hoog inschoot; via de lat kwam het leder weer in het veld terug en werd toen in handen van den doelman geschoten... Men brengt weer een omzetting in hét W.- elftal, maar het ware enthousiasme blijft ont breken. Toen er 35 minuten gespeeld was, en een corner op het N.-doel afgeslagen was, rende de middenvoor er tusschenuit en scoorde zijn derde doelpunt. Viff minuten later werd W. een hoekschop noodlottig, want te midden van een kluwen van spelers bracht Peereboom den stand op 40. Eén minuut voor het einde slaagden de Vogels er eindelijk in een tegen punt te fabriceeren. Watervogels' 6e nederlaag, met 14, werd hierdoor een feit. Helder II slaat KW II met 5-0 Op keurige wijze hebben de witjakken de Krommenieërs met verpletterende cijfers naar hun „Heimat" teruggezonden. Dit was wel een volkomen tegenstelling tot de manier, waarop verleden week de Alkmaar sche Boys dit lot deelachtig werden. Was het toen een vrij onbenullige wedstrijd, nu bleken de witjakken zulk een gave partij voetbal te kunnen vertoonen, dat het toch niet slecht spelende KVV volkomen overklast werd. In zulk een vorm spelend is Helder 2 absoluut goed voor de eereplaats. Op regelmatige wijze vielen de doelpunten. En het is als een compliment voor de geheele voorhoede te beschouwen, dat alle vijf spelers beurt voor beurtgroot aandeel hadden in de score. Reeds met de rust was het 20 en waren de witjakken iets gelukkiger geweest, dan had het wel tien-nul geworden, zoo veel kansen hebben ze in de tweede helft gehad. Nu bleef het bij een drietal doelpunten van goed gehalte, die de score nog op een hoog peil bracht. Vyf- nul tegen een tegenstander, die West-Frisia 2 met 62 geslagen heeft, het is een compli ment op zichzelf voor de jeudige Helder-reser- ves, die, naar we zullen hopen, op den inge slagen weg zullen voortgaan. HRC IV-Oudesluis I 4-3 In den morgenuren werd op het H.R.C.-ter- rein bovengenoemde wedstryd gespeeld, welke gold voor de voorloopige bezetting van de eer ste plaats. H.R.C. was de gelukkige, hoewel een gelijk spel wellicht de verhouding beter had weergegeven. Het valt niet te ontkennen, dat de roodjes het meest aanvallend zyn geweest, maar daarentegen was Oudesluis wel gevaar lijker en de gebr. Muntjewerf bleken goede schutters te zyn. Dat H.R.C. tenslotte won, heeft zij te danken aan den O.-rechtsachter Goet, die geheel onnoodig een penalty cadeau gaf. Het begin was hoopvol voor Oudesluis, linksbinnen Nannes gooide de bal goed voor doel waar de toestormende Stammes den bal in het net deponeerde, 01. Langzamerhand komt H.R.C. los en neemt een licht veldover- wicht. Toch maakt Oudesluis weer een doel punt, weer zoo'n goed opgezette aanval, welke midvoor Muntjewerf met een hard schot be sluit, 02. Racing geeft den moed niet op, als de keeper reeds gepasseerd is, wordt de bal toch nog tegen een back aangeschoten. Na 17 min. wordt het zwoegen der roodjes beloond, een kopbal van de Graaf is keeper De Vries te machtig, 12. Het duurt nog geruimen tijd voor de gelijkmaker komt. Eerst na 35 min., als De Vries onvoldoende wegwerkt, zorgt Bak ker voor de rest 22. Nog voor de rust herneemt Oudesluis de lei ding. L. achter Bijl van H.R.C. veroorzaakt een vrijen schop tegen zich. Muntjewerf bemach tigt het leer, even dribbelen en met een fraai schot heeft Oudesluis weer de leiding 23. Hierna is het rusten. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Racing even sterker, maar Oude sluis speelt veel meer open. Reeds na 10 min. schiet Van Kralingen de gelijkmaker in de tou wen, 3—3. Weer denken we O. de leiding te zien nemen, maar linksbuiten Nannes schiet tegen den doelverdediger op. Dan volgt de reeds ge noemde penalty, welke Bakker benut, zoodat H.R.C. vor- het eerst cle leiding heeft, 4—3, welke zy tot het einde behield.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7