Van Klavemn verliest zijn Europeeschen titel De Amerikaansche tarwe-uitvoer Complot van autodieven ontmaskerd Uit onze omgeving Wl ERIN GEN Fancy-fair. Naar wij vernemen zal in verband met het a.s. 20-jarig bestaan van de harmonie „Apollo" ten bate van deze vereen, een fan cy-fair worden gehouden, met de a.s. Paasch dagen. Kerkdienst. Hedenavond zeven uur zal in de kapel te Den Oever een kerkdienst worden gehouden door Ds. Kampman, predikant bij de Chr. Geref. Gem. te Opperdoes. EEN VEEG TEEKEN. Visscherij biedt geen voldoende bestaansmogelijkheid meer. Zooals wij reeds eerder 'op deze plaats meldden, zijn de toekomstmogelijkheden voor de visscherij aanzienlijk gedaald. In dit verband is door de Generale Commissie ingevolge de Zuiderzeesteunwet aan diverse jonge visschers de gelegenheid geboden bij het Rijk in dienst te komen als korveeër. Van dit aanbod is door diverse visschers ge bruik gemaakt en met succes. Bij eventueele goedkeuring zullen binnenkort verschillen de visschers Wieringen gaan verlaten. Als standplaatsen zijn reeds aangewezen Gorin- chem, Soesterberg, Waalwijk en Bergen op Zoom. Alhoewel het valt toe te juichen dat er naar een bestaansmogelijkheid van deze bevolkingsgroep wordt uitgezien is het voor Den Oever met haar schitterende visschers- vloot een veeg teeken dat de visscherij geen voldoende bestaansmogelijkheid meer biedt. DEN OEVER UITVOERING MUZIEKVEREENIGING „APOLLO" Zondagavond gaf bovengenoemde muziek vereniging haar eerste najaarsuitvoering in de concertzaal van den heer Lont voor een uitstekend bezette zaal. Om precies acht uur opent de voorzitter met een woord van welkom. Spreker me moreert het feit dat dit de eerste uitvoe ring is in 't nieuwe vereenigingsjaar Hoe wel dit op zich zelf niets bijzonders is. is het deze keer toch wel vermeldenswaard daar „Apollo" thans, haar twintigste ver eenigingsjaar' ingaat welk feit volgend jaar feestelijk herdacht zal worden. Hierna volgt hot muzikale gedeelte be staande uit een vijftal muzieknummers. Het blijkt dat er voor dit programma flink ge studeerd is onder leiding van den heer Joh. v. Glabbeek, want keurig verliep dit ge deelte van het programma. Vervolgens wordt voor het voetlicht ge bracht het bekende tooneelspel in drie bedijven van Jb. v. d. Pol, getiteld „Levens avond". Het daverend applaus na elk be drijf bewees dat dit stuk bijzonder in den smaak viel. We kunnen niet anders zeggen dat dit. stuk, waarin we afwisselend ernst en luim te hooren kregen, bijzonder goed werd opgevoerd. Een bijzonder woord van lof komt zeer zeker toe aan Mevr. Daathijn- Duijnker voor de bijzonder mooie wijze waarop zij de moeilijke hoofdrol vertolkte. Ook de bijrollen bleken in uitstekende han den te zijn. Alles bijelkaar een feestavond waarop „Apollo" met genoegen kan terug zien. LANGENDIJK De goedgekeurde pootaardappe- len worden ingenomen. Vol gende week wordt een begin gemaakt. De tuinders hebben al heel wat dagen uit gekeken naar berichten van de Ned. Groenten en Fruitcentrale, dat de goedge keurde pootaardappelen, welke niet kon den worden verkocht, door de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale, zullen worden inge nomen. Men wilde er wel af, nu de schu ren moeten worden gebruikt om de kool in te bewaren. Thans is bericht ontvangen, dat de volgende week Maandag met de in name zal worden begonnen. De aardappelen zullen aan de veilingen moeten worden ingeleverd, in een door de veilingen te bepalen volgorde. In de rege ling is bepaald, dat tuinders, die minder dan 5000 Kg. in voorraad hebben, deze geheele hoeveelheid in de week van 21 tot 27 November moeten inleveren. Degene, die 'n grootere voorraad hebben, zullen 50 pet. in de week van 21 tot 27 November moeten inleveren en 50 pet. in de week van 28 Nov. tót 4 Dec. Ten aanzien van de sorteering is be paald, dat de aardappelen moeten voldoen aan de door de N.A.K. gestelde eischen en tenminste moeten zijn gesorteerd in de maat 28—85 en 35—55 mM„ of 2830, 30 —40 en 40—55 mM., vierkanlsmaat. Ongesorteerde partijen in de maat 28 55 mM. en partijen, uitsluitend in de maat 4555 mM. komen niet voor inlevering in aanmerking. Voordat ze door de N.G.F.C. worden in genomen, zullen de aardappelen nog eens worden geveild in de maten, waarin de tuinders ze aanvoeren. Worden de aardap pelen dan niet verkocht voor de vastge stelde minimumprijzen van f 4.20—f 4.— of f 3.80, dan worden ze nogmaals over geveild en wel in de maten 35-45 mm. of 40 —45 mM. Dan geldt als minimumprijs f 5 v A, f 4.80 voor B en f 4.20 voro C. De aardappelen worden dan door de veiling op de gewenschte maat gesorteerd en de resfeerende hoeveelheden worden voor vee voeder ingeleverd. NOORDSCHARWOUDE. Ernstige botsing. Zondagavond om ongeveer half zeyen is alhier ter hoogte van de R.K. pastorie een ernstig ongeluk gebeurd. De heer P. de L. kwam op de motor aanrijden van de richting Zuidscharwoude, terwijl van den tegenovergestel den kant de luxe auto van den heer J. J. naderde. De heer de L. wil de het hek binnenrijden, dat toegang geeft tot de R.K. pastorie en gaf dit aan door zijn hand uit te steken. Dit heeft de heer J. waarschijnlijk niet gezien ofhet is te laat gebeurd. Hoe het ook zij, auto en i motor reden op elkaar in. De motorrijder as er deerlijk aan toe en bekwam een istige verwonding aan hoofd en armen, was met een dergelijke smak tegen Droeve plechtigheid De slachtoffers van den te Marseille ter aarde besteld, Gisterochtend zijn te Marseille de slarH i- offers van den brand in de Nouvellesgale^ ter aarde besteld. Alle winkels, banken, h fé's scholen enz. waren gesloten en in binnenstad was het geheele verkeer sfc I gezet. De 48 kisten waren op twaalf niilitj, wagens geplaatst. Op een anderen wag5 was een urn geplaatst, welke aarde bevjj met asch, welke van de plaats van de afkomstig was, en die symbolisch het 5$ felijk overschot voorstelde van de verdut nen slachtoffers. Zeven wagens met krans* volgden. De plechtigheid nam een aanvang half tien, in tegenwoordigheid van dena;, I nister van binncnlandsche zaken Sarrauif5 I andere burgerlijke en kerkelijke autoritei^ 1 alsmede ontelbare delegaties. Nadat de k schop van Marseille de mis opgedragen I de absoute gegeven had en treurliederen fo y gehoore waren gebracht, hield minister Sn' li raut een roerende toespraak. DE ALGEMEENE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. Begin Fehrvaü u De Londensche correspondent van i „Manchester Guardian" verneemt van vc scheidene kanten, welke hij voor welinet I licht houdt, dat thans besloten is begin Fe. bruari algemeene verkiezingen, te houden, i een lantaarnpaal aangekomen, dat de dra den van de lantaarn braken. De heer J. belde aan de pastorie aan, waar de heer de L. in onmacht viel. Laat in den avond had de heer de L. nog steeds het bewust zijn niet herkregen. Ook de motor was ern stig beschadigd. Biljartwedstrijd. Door de Biljartclub ,De Korte Queue" werd Zondag een wedstrijd gespeeld tegen D.O.S. te Schiedam. Er werd gespeeld met 3 achttallen. De uitslag was als volgt: De Korte Queue A—D.O.S. A 854^841 caram boles; De korte Queue BD.O.S. B 478 459 caramboles; De Korte Queue CD.O.S. C 345—333 caramboles. Door de I^angcndijker club werd alzoo in. alle drie klassen de overwinning behaald. OUDE N1EDORP Film-feestavond van den midden stand. Zaterdagavond hield de Middenstandsver- eeniging alhier in de zaal van den heer Feijs een filmfeestavond. Óm acht uur vond de opening door den heer Klaver, voorzitter van de vereeniging plaats, waarna het eerste nummer van het programma door den heer Leegwater, via een geimproviseerde microfoon werd afge kondigd. De „Middenstandsradio-omroep van Oude Nicdorp" presenteerde „Een praatje tusschen Train en Gert daags nei de middenstands- reis", opgemaakt door den heer C. Leegwa ter. De rol van Train werd vertolkt door Mej. M. Koopmans en die van Gert door den heer C. Leegwater. We hebben veel lof voor de wijze waarop 'deze rollen werden vertolkt en ook de inhoud was vol goede humor. Ook de reisfilm had veel belangstelling. Hoe kan hel ook anders. Verscheidene aan wezigen zagen hun eigen „ik" op het witte doek wandelen en de heer Keuris, die deze opname maakte, had soms moeite zijn toe lichting verstaanbaar te maken. De heer Keuris had een dankbaar applaus in ont vangst te nemen, hetgeen alleszins verdiend was. De voordracht van mevr. H. Koopmans— Tas, getiteld: „De kist", had als altijd de volle aandacht. Het is mevr. Koopmans toe vertrouwd om het publiek te boeien. Hierna was het pauze en de heer Persijn gaf met begeleiding van mej. Mijts eenige vioolsol i. „De Aardschok" was de titel van liet. too- neelstukje, dat opgevoerd werd door eenige leden van de tooneelvereeniging van Oude Niedorp, een amusant familietafreel in één bedrijf door Otto Hörting. Een hartelijk applaus na afloop bewees, dat ook dit spel in den smaak viel. Hierna werden we vergast op een aardig zangnummer door do dames mevr. Bierste- keer, mevr. P. Heinis, mevr. S. Klaver en mevr. J. v. d. Molen. Ook na de pauze werd de reisfilm ge draaid. Hierna moest sluiting volgen, welke door den heer Klaver werd verricht. Laat ons nog vermelden, dat een verloting werd gehouden, waarbij verschillende aar dige prijzen door de Middenstanders werden beschikbaar gesteld. Het was een gezellige, goed geslaagde avond. Ontslag verleend. Aan den heer C. Klaver werd ontslag ver leend uit den dienst. KOEGRAS JULIANADORP. Do J.V.C. fancy-fair. Van de J.V.C. fancy-fair willen we nog deze uitslagen vermelden: Popraden. De naam Ma is door niemand geraden. Het aantal boonen in de flesch was 7689. Het dichtst hierbij was C. Boot. Het. krentenbrood woog 46 ons. I. van Eeten schatte 45 ons en was er het dichtst bij. De prijs, voor het hoogst aantal punten en de meeste keeren in de schiettent, won C. Rol. Bij sjoelbak no. 1 won A. Heijblok den eer sten prijs met 38 punten: J. Weidema den 3en prijs, nadat hij met W. van der Woude hierom gekampt had en W. van der Woude den 2en prijs toekwam. Bij de andere sjoel bak won J. Weidema den eersten prijs; K. Zon den 2en prijs en C. Smit den 3en prijs. De verloting aan de fancy-fair verbonden is uitgesteld. SCHAGEN TOONEELVEREENIGING OPGERICHT. Naar we vernemen is onlangs door eenige leden van het voormalige Kleinkunst-en- semble en wat nieuwe krachten een dilet- tantentooneelvereniging opgericht. De regie heeft de heer Van Veen, notaris te Zijpe, op zich genomen. Veel succes! BEVORDERD. Onze plaatsgenoot de heer F. P. J. Bon- genaar, monteur bij de Telegrafie en Tele fonie is bevorderd tot monteur le klasse. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 8 TOT 15 NOVEMBER 1938. WIJZIGINGEN: Anna Paulowna: Hotel, Café, Rest. „Afn- stelmeer" N.V. in oprichting, v. Ewijcksluis, omgezet in een Naamlooze Vennootschap. Noordscharwoude: Slot Frans N.V., Dorps straat A 25, handel in tuinbouwproducten, enz., bestuurswijziging. Plotseling gas geven.... Bruusk 'tstuur omhalen Krachtig remmen Op blad-bedekte herfst- wegen leidt dat 10 tegen 1 tot een riskante slippartij! llo&lai Door den Griek Christoforidis op punten geslagen. HOLLANDER ERNSTIG AAN HET GEZICHT VERWOND. Gisteravond is in de Doelenzaal te Rotterdam de wedstrijd -un het Euro- peesch kampioenschap middenge wicht tusschen Bep van Klaveren en den Griek Christoforidis gebokst over vijftien ronden. De Zwitsersche kamprechter verklaarde Christofo ridis tot overwinnaar op punten. Van Klaveren heeft dus zijn titel verloren. CHRISTOFORIDIS. Onder geweldige belangstelling nam het gevecht een aanvang. In de eerste twee ronden ging het vrijwel gelijk op. In de derde ronde kreeg de Griek een klei ne wonde aan het linker oog. Beide boksers Onze Oost AARDSCHOKKEN. Bruggehoofd te Noilmina wegge slagen. Zaterdagmiddag is een aardschok gevoeld te Noilmina, gelegen op een afstand van 77 K.M. van Koepang. Een bruggehoofd, dat hier in aanbouw was, werd licht beschadigd. Gistermorgen te 07.07 uur, is een lichte aardbeving gevoeld te Tjilatjap. De beving te Noilmina geconstateerd, is door 't Meteorologisch Observatorium te Ba tavia op 12 November te circa 13.41 uur als zwak geregistreerd. De richting was Oost- Zuidoost tot Oost en de afstand bedroeg 2000 K.M. De beving te Tjilatjap gevoeld, is niet ge registreerd. Het land zal zich niet van de wereldmarkt laten verdringen. De Vereenigde Staten zijn niet van plan het tarwe-overschot op de wereldmarkt te werpen, aldus de heer Wilcox, vice-voorzitter van de federal Surplus Commodities Cor poration, in een onderhoud te Lon den met een vertegenwoordiger van de „Financial Times". Wilcox zette o.a. uiteen dat, terwijl de Vereenigde Staten niet van plan zijn zich geheel uit den tarwe-uitvoerhandel te laten verdringen, de politiek van zijn regeering is gericht op samenwerking ten behoeve van een regelmatig op de markt brengen tegen prijzen, die redelijk zijn voor de verbruikers en toch een winstmarge voor de producenten overlaten. Een wereld- tarwe-overeenkomst is even wenschelijlc als ooit. Amerika's rechtmatig aandeel op de wereldmarkt. Met betrekking tot de Amerikaansche oogstplannen, verklaarde Wilcox, dat het doel van het volgende jaar is 55 millioen acres met tarwe te bebouwen met een nor malen opbrengst van 700 a 800 millioen bushels. Hierdoor zou een uitvoeroverschot ontstaan van ongeveer 100 millioen bushels. Wij zijn van meening, dat dit ons recht matig aandeel is op de wereldmarkt, aldus de Amerikaansche expert, In het begin van de twintiger jaren exporteerden wij 200 millioen bushels, zoodat wij van meening zijn, dat bij een verlaging met 50 procent voldoende rekening wordt gehouden met de wereldtanvesituatie. De prijzen. Wat de prijzen betreft, zeide Wilcox, zou Amerika bij iederen dumpingswedstrijd een goede plaats innemen. Wij kunnen dit jaar tarwe verkoopen voor tien dollarcent per bushel. Onze exportverkoopen vormen slechts een klein gedeelte van de totale Amerikaansche productie, terwijl voor Ca nada en Australië eer onverwachte daling van de exportprijzen, een geduchte uitwer king zou hebben op de'rijksfinanciën. Een van de redenen van zijn bezoek aan Lon den, verklaarde Wilcox, vormde de jongste tarwe-aankoopen van Engeland tegen zeer goedkoope prijzen. Naar hii geloofde was Roemeensche tarwe gekocht voor slechts 40 cents per bushel. kwamen nu pas goed in hun tempo. Bep van Klaveren stootte eenige malen goed door, maar gleed toen uit. Hij herstelde zich da delijk, maar de Griek zag toen nog kans een kleine serie te plaatsen. Even later echter behaalde van Klaveren eenige punten door een bliksemsnellen tegenaanval. De vierde en vijfde ronden leverden den Griek voordeel, de zesde en zevende waren echter weer voor van Klaveren. De achtste ronde kenmerkte zich door een paar felle series in het gevecht op korten afstand. In de negende ronde toonde de Griek eenige inzinking, maar in het tweede gedeelte, toen van Klaveren blijkbaar interventie van den scheidsrechter verwachtte en niet op zijn hoede was, greep Christoforidis deze kans, met het gevolg, dat de Hollander 'n bloedende wonde aan het rechteroog opliep. Fel viel de Griek nu aan, maar van Klaveren wist de ronde door te komen; In* de tiende ronde had van Klaveren last van zijn oog, maar hij weerstond de wilde aanvallen van zijn tegenstander voor treffelijk en wist zelfs weer verschillende stoolen te plaatsen. Het hooge tempo dat tot nu toe volgehouden was, zakte in de elfde ronde wat af. In de volgende ronde weerde van Klave ren zich weer heftig, maar hij werd zeer gehinderd door de wonde onder het oog. Er werd hard gevochten, maar de zuiver heid der stooten had geleden. De strijd ging nu vrijwel gelijk op. De veertiende ronde vertoonde veel lijf aan lijf werk, onderbroken door een aantal zware aanvallen waarvan van Klaveren in den aanvang succes had. Hij had toen het ongeluk ook zijn andere oog wat te verwon den, waardoor zijn gezichtsvermogen belem merd werd. Onder groote spanning begon de laatste ronde, die de scheidsrechter echter weldra onderbrak om bet oordeel van den dokter in te roepen over de verwondingen van v. Klaveren. De dokter gaf echter toestem ming door te strijden. Beide boksers zetten nu alles op alles. Christoforidis drong v. Klaveren in de touwen en deze kon zich niet van hem losmaken. Een enkele keer brak hij nog los, maar steeds was de Griek weer hij hem. Tenslotte kwam het einde en de Zwitsersche scheidsrechter wees den Griek als winnaar aan, waardoor van Klaveren zijn titel verloor. Vijf mannen door Haagsche po litie gearresteerd. In den nacht van Woensdag op Donder dag is op het Tournooiveld te 's-Gravenhage een auto gestolen, welke den volgenden dag door de Wassenaarsche politie werd ontdekt en in beslag genomen. In verband met dezen diefstal arresteerde de Haagsche politie Vrijdag j.1. den 22-jari- gen kantoorbediende Th. van H. en den 19- jaricren kruidenier D. G., beiden woonachtig in Den Haag. Bij fouilleering vond men op van H. vijf stel autopapieren, welke uit verschillende auto's waren ontvreemd. Het politie-onder- zoek wees daarboven uit, dat van H. niet alleen belang stelde in auto's. Eenigen tijd geleden waarschuwde de com missaris van politie te Groningen tegen een drietal „padvinders", dat huis aan huis fo to's verkocht met de mededeeling dat de op brengst zou dienen voor de financiering van een wereldreis De thans gearresteerde van H. bleek een dezer padvinders te zijn. De beide aangehoudenen bekenden evenwel nog meer en zoo kon de Haagsche politie Zaterdag den 28-jarigen kantoorbediende J. T. aanhouden. De huiszoeking in diens wo ning leverde als resultaat een schecrappa- raat, dat uit een auto in Voorburg was ontvreemd. Het bleek, dat deze drie mannen de auto op het Tournooiveld hadden gestolen. Een geraffinerde bende. Het onderzoek stelde vast dat een 27-jari ge kantoorbediende G. A. C. H. en H. en een 31-jarige kantoorbediende G. T. zeer veel prijs stelden op nationaliteitsbewijzen met het doel gestolen wagens hiermee over de grens te kunnen brengen. In de woning van de H. vond de politie chemicaliën om papier te blecken. Laatstgenoemde mannen hebben nog ver schillende kleine diefstallen op hun gewe ten. De H. gaf zich daarenboven bij Jood- sche winkeliers uit voor een Duitsch emi grant. Op deze wijze heeft hij hen herhaal delijk voor kleinere bedragen weten op te lichten. Het onderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd. Allen zijn evenwel in bewaring gesteld en zullen worden voorgeleid. Tien slachtoffers bij gasontploffing Ongeluk te Frankfort. In een huis in het tot Frankfort behoo- rende Offenbach heeft zich gisteren een gasontploffing voorgedaan, tengevolge waar van één persoon gedood en drie zwaar ge wond werden, terwijl nog zes personen worden vermist. De politie stelt een on derzoek in. AMSTERDAM, 14 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 485 vft koeien, le kw. 68—74 ct., 2e kvv. 58—64o, i 3e kw. 4656 ct. per Kg. slachtgewicht;| melk- en kalfkoeicn f 180260 per stuk,j vette kalveren: 2e kw. 6874 ct., 3e h GO66 ct. per Kg. levend gewicht; nuchtere kalveren f 5.509 per stuk, 5 schapen f 14IS per stuk, 446 varken 'i vleeschvarkens, wegerde van 90—110 K: 6263 ct., zware varkens 6061 ct., veilt varkens 59—60 ct. per Kg. slachtgwichk 7 paarden f S0—120 per stuk. Aangevoerd! wagons geslachte runderen uit Denemarken, Overzicht: Runderen ruime aanvoer, lian- del sl.eepehd, eerste kwaliteit prijshoudend, andere soorten iets lager. Door de Vee- - houdcrijcentrale worden 3e en 4e soort runderen gekocht. Vette kalveren weinij aanvoer, handel stug en prijzen vast. Nuch tere kalveren gewone aanvoer, sleepend», handel, prijzen lager. Schapen gewone aanvoer, handel kalm en prijshoudend. Var ,4j kens behoorlijke aanvoer, handel kalm, i Vleeschvarkens iets hooger en andere nau» welijks prijshoudend. AMSTERDAM, 14 Nov. (Boerennoteering): Rogge 7—7.2'3I, Chev, gerst 7.257.65, wintergerst 7.107.30, haver 5.806.20, duiveboonen 9.7510.25, paarde- boonen S.60—9.10, groene erwten 9—9.50, .4. le erwten 11—14, alles per 100 Kg., kannj zaad f 10, blauwmaanzaad 12—12.50, beidt laatste per 50 Kg. ROTTERDAM, 14 Nov. Vlasmarlct. Aanvoer: 12070 Kg. blauw, schoon 6875 ct., 3000 Kg. wit Zeeiuvschö 72 ct., S300 Kg. Groningsch 6875 ct., 98 I Kg. dauwroot 5102 ct. Er blijft voldoende f! vraag, prijzen handhaven zich op het peil van de vorige week, op het land was vol- J doende vraag, zoodath et vlas regclmali? i verkocht werd. Aanvoer ten beurze geheel verkocht. LIEVER EEN „MEESTER" DAN EEN „JUFFROUW". De keus van drieduizend ouder paren te Nottingham. Een onderwijzersvereeniging uit Notting ham hield een referendum onder de ouders van drieduizend jongens, waarin de vraag gesteld werd: „Wilt gij uw jongen, als hij den leeftijd van acht jaar heeft bereikt, doen onderwijzen door een man of door een vrouw?" Het resultaat was, dat 99 procent der ouders een man kozen voor de op voeding hunner zoons, lezen wij in Daily Express. ROTTERDAM, 14 Nov. Veemarkt. Aanvoer: Totaal 2470 stuks, I t.w,: 571 vette runderen, 184 vette kalveren, 8 nuchtere kalveren, 897 schapen en lam meren, S10 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien 70—593S-48 ct., vette ossen 68-M r 3S-48 ct.. vette kalveren 12511580-90 ct, |l varkeife (levend gewicht) 525048 ct, schapen 453630 ct., lammeren 49-45-4! ct. Prijzen per stuk: schapen f 2320-^1*- lammeren f 161112. Óverzicht: Vetti koeien en ossen, aanvoer iets ruimer, ban- del traag, prijzen onveranderd, pr. koe 74, j pr. os 70, le en 2e kw. koeien en ossen iets stijver. Vette kalveren, aanvoer a!i vorige week, handel willig, prijzen hooger, j prima tot f 1.35. Schapen en lammeren, aanvoer korter, handel stug, prijzen als vo rige week. Varkens, aanvoer ruim, handel zeer kalm, prijzen lager. Eenige partijen schapen voor export verkocht. ROTTERDAM, 14 Nov. Binnenlandsche Granen" (per 100 Kg): haver 5.506.25, gerst chev. 7.407.75, gerst winter 7.257.50, rogge 7.257.50. Peulvruchten: (per 100 Kg.): Erwten, W groene 9—10, schokkers 10.50—11.75, bruine boonen 2025. ZWAAG, 15 Nov. h j Veilingsvercen. „Bangert en Omstreken". Jac. Lebel 9—IS, Notaris 1118, Sterapf* 1829, Groninger Kroon 1219, Zoete appe len 11—23, Brab. Bellefleurs 7—12, Brat lev 7—15, Bismarck 613, Witte Druiw# 37, Alicante 24—36, Tomaten 11—20, Clair- l geau 1825, Doycnné de commice 21-» Soldat Laboureur 16—25, Winterjan 11—»' Westl. Louw 9IS, Giese Wildeman KMjj Framboos 45, Present v. Engeland 17—» Goudreinet 1424, St. Gcrmain 916, h°u' 1 veau 1019, Boeregroen 7—15. V/ARMENHUIZEN, 11 Nov. Roode kool 1.30—1.50, witte kool 0.90. - Aanvoer: 16.300 Kg. roode kool, 26700 W- 1 witte kool. WINKEL, 14 Nov. Handappelen S15, stoofappelen 5^-n- handperen 9—15, stoofperen 49, druiven l 1617, tomaten 57, kool 1.20—1-40, aari appelen 1.401.50, uien 1.201-60 P«r pond. ALKMAAR, 14 Nov. a Aardappelen 1.80—3.30, andijvie 1-20— appelen G12, Bloemendaler kool l-<«' bloemkool 4—6. idem II 1.50—3. boerenkow j, 1.50-3.80, bieten 0.60-1.80, druiven 12— gele kool 1.202, groene kool 12.G0, krop" sla 0.200.50, knolselderie 1—2.40, P®r*. 7—12.50 prei 1.50—2.80. peterselie 2-AJJ roode kool 12.80, selderie 12.40, spru1 2—6, snijboonen 14.tomaten uien 1.80-3, wortelen 1.80—2.60, bosworte len 2—5, witlof I 7—8, idem II 5-6-

Schager Courant | 1938 | | pagina 6