I O 'n Uitkomst voor II 190.- KLINK IUITENLANDSCH VERZICHT Opticien Teriep Jeen renner met naam Arrondissements rechtbank te Alkmaar Een ingewikkeld zaakje id!ld:l!t.THd:U geen twee Brillen Woensdag 16 November 1938 Tweede blad De bescheiden Wieringer renner, die men eerst niet in de rekening had, thans een gevreesde figuur op de wielerbaan. ichtervolging tegen fournier. (Van onzen wielermedewerker) Va zijn schitterend debuut te Parijs, heeft Moordhol landsche Lal de aandacht op to a nfwon He Noordhollandsche renner Klink ander- Lai rfp aandacht op zich gevestigd in het tvond ireld iiaBationaal erkende achtervolger fcrtpaleis te Antwerpen. Daar is Klink j.1. Zaterdagavond defini- M doorgebroken" tot de wereld van de. Irrationaal erkende achtervolgers. Hard toeft de Wieringer knaap er voor moeten Cjen en veel heeft hij ontbeerd, voordat btoover is gekomen, Maar nu is Klink's naam dan toch definitief gevestigd. Op ondubbel zinnige wijze heeft hij zidh in de voorste gelederen weten te werken en eens verontachtzaamd, wordt hij nu bejubeld door duizenden dethmer klink. Het waren geen eerste klas achtervolgers, t Klink Zaterdagavond in Antwerpen te- pa zich kreeg, noch in de series, noch in fe finale. De ecnige van hun, die ook op in voorgrond staat, de Franschman, Gi- jard, werd bij verrassing in den halven eindstrijd- door den Holalnder Joep Savels- fflHérslagen. Op!November wist Klink Girard in Pa- iitimet slechts enkele meters te overwin- lifliAlgemccn dacht men dan ook, dat deze !toe opkomende sterren te Antwerpen tot finalisten zouden béhooren. Temeer daar iners als van Simays en Savelsberg direct fen achtervolgers van groote allure zijn, jfTonmin als dc Belgische wegrenners Stan Izuwers en Pol de Mondt. Dat Girard faalde tegen Savelsberg vond jjn hoofdoorzaak in liet feit dat de sierlijk pèbouwde Franschman juist een lange trein- Ris van Milaan achter den rug had. Klink bad in zijn series tegen de Mondt fn v. Simays al weinig moeite om te win- Kn. Wel vertrokken de Belgen beide kee- ttn zeer snel en bleven daardoor gelijk met Klink in de eerste ronden, toch konden zij niet voorkomen dat de Wieringer reeds, Voordat de helft van dc 3 K.M. waren verre den in beide ritten een beslissenden voor sprong nam van circa 80 meter. I Volledig gaf hij zich echter niet en hij be paalde zich, in fraaie stijl, dan verder tot verdediging van zijn voorsprong. (ICCU a F STOFZUIGERS H M M W 11 JB. M zijn niet alleen stofzuiger, maai HENGELO maar ook tapijtrelnlget Schager Ijzerhandel L. VAN RIJSWIJK - Heerenstraat 128 - Schagen Ongetwijfeld was het een gelukkige om standigheid voor hem dat Savelsberg zich in de race tegen Girard geheel moest geven. Hierdoor was de Limburger lang niet zoo fit voor den eindstrijd als Klink. Doch zon der deze handicap zou Savelsberg zeker evengoed ten onder zijn gegaan. Klink reed de finale zoo sterk, dat. niemand er aan twijfelde of hij was de sterkste man. In den tijd van 5 min. 6.6 seconde over 4 K.M. versloeg hij ook Savels berg met aanmerkelijk verschil. Lui de bejubeld door circa 10.000 men- schen, reed Klink zijn eereronde, die voor heim onvergetelijk is geworden Op overtuigende wijze had hij be wezen een renner van het eerste plan te zijn. De toekomstplannen. yooreerst zal Klink nog te Antwerpen blijven en op 11 December waarschijnlijk samen met v. d. Voort deelnemen aan een internationalen koppelwedstrijd. Daarnaast heeft hij nog een toezegging uit Parijs om daar Fournier te mogen ontmoeten. In te genstelling met vorige jaren, zal Klink dit seizoen prof blijven. Stellig zal hij dezen winter in de verschil lende sportpaleizen nog opvallende presta ties leveren. De kans om er veel te rijden is er, want Klink is een veel gevraagd „nummer" geworden. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. (Zitting van Dinsdag 15 November) UITSPRAAK. De Rechtbank deed gistermorgen uitspraak in de zaak tegen J. H. van beroep koopman te Bergen, die in hooger beroep had terecht gestaan wegens beleediging van den tij de lij - ken gemeente-veldwachter Sch. en bevestig de het vonnis van den kantonrechter, waar bij verd. werd veroordeeld tot f 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De officier van Justitie had eveneens be vestiging van het in eerste instantie gewe zen vonnis gecischt. Zuidscharwoude DIEFSTAL VAN EEN DAMESTASCHJE. Verd. M. K. van beroep bloemventer en wonende te Uitgeest en J. J. v. Z. van be roep los arbeider en te Beverwijk woonach tig moeten terecht staan, omdat zij op 28 September te Zuidscharwoude een dames- taschje zouden hebben gestolen. D.w.z. verd. K. had liet taschje weggenomen en verd. v. Z. had mede gedeeld van het geld dat zich in liet taschje bevond De president Mr. Ledeboer vraagt verd. v. Z. waarom hij met zijn medeverdachte in het Huis van Bewaring had gecorrespon deerd? Verd. v. Z.: Omdat ik hem vragen wou, of hij bekennen zou. Pres.: Dat wist je toch! Als je correspon deerde om hem tot 'n verklarieg over te halen die in jouw voordeel zou zijn, dan zul len we je wel krijgen hoor. Als eerste getuige wordt gehoord mej. G. M. wonende te Oudkarsel, die in den nacht van 28 op 29 September te Zuid scharwoude op de kermis ecnige dansen bad gedaan en daarna had bemerkt, dat ze haar taschje kwijt was. Pres.: En wat zat er in het taschje? Get.: Drie en een halve gulden. Pres.: En een paar tubes Pond's Cream. Get.: Ja, dat is zoo. Pres. tot get.: Wat moest U met die Ci-cam doen? U bent toch geen Zoeloekaffer, die zijn gezicht wit maakt? Tot verd.: Heb je die tube in de cape van een politieagent gestopt? Verd. K. Ja, Edelachtbare. Pres. tot verd. v. Z.: Heb jij gezien, dat je kameraad het taschje stal? Verd. Z.: Jawel Edelachtbare. Pres.: Maar je heb het niet in je handen gehad? Verd.: Nee; dat niet. Pres.: tot verd. K.: Hoeveel heb je v. Z. gegeven? Verd. Iv.: Een gulden; ik zelf heb een rijks daalder gehoudeh. Pres. tot verd. v. Z.: Jij bent zoo'n beetje de hoofdman van „De Zwarte Hand." De gemeente-veldwachter uit Zuidschar woude F. H. P. en de rijksveldwachter D. J. H. J. komen een en ander bevestigen. De officier van Justitie requisitoir nemend begint met te zeggen, dat het hem spijt, dat hij verd. v. Z. alleen als heler heeft kunnen dagvaarden, otfidat deze man feitelijk de aanstichter is van dit en van tal van andere feiten. De man heeft routine als gevange- nisldant, getuige de geraffineerdheid waar mede bij met K. heeft gecorrespondeerd. Hij heeft K. willen bewerken om alleen de straf op zich te nemen. Gelukkig is dit ontdekt en is de correspondentie onderschept. Tegen verd. K. eischt dc officier een voor waardelijke gevangenisstraf van écn jaar, mot een proeftijd van 3 jaren, onder bijzon dere vorowaarden en tegen verd. v. Z. die de aanstichter is van alles een gevangenis straf voor den tijd van één jaar. Pres. tot verd. v. Z.: Heb jij gezegd, dat als je vriend K. je erin zou laten vliegen, je hem wel krijgen zou? Verd. Heb ik nooit gezegd. Pres.: Dat heb je wel! Maar ik waarschuw je, als je dat zoudt doen, dan zullen we je wel krijgen hier. De verdediger van K. mr. dr. van Leeuwen uit Alkmaar eu de verdediger van v. Z. mr. Winkel uit Hoorn refereeren zich aan het oordeel van de Rechtbank. Dc uitspraak in deze zaak wordt dan be paald op heden over 8 dagen, des morgens om 10 uur. Het was een ingewikkeld hooger beroetp zaakje. De verd. M. de J., koopman te Den Helder, speelde er de hoofdrol in en dat die rol zoo heel erg sympathiek was, kunnen wij niet direct zeggen. Dc eerste acte van het drama speelde zich op 26 Juli af voor den Helderschen kantonrechter. Het betrof een aanrijding op de Bassingracht te Den Helder in April van dit jaar. De verdachte, gezeten in een auto was een zijstraatje van deze gracht op de pijnlijke plek. bestrijdt HOEST, KEELPUH GRIEP. RHEUMATIEK STEKER IN DEZUehz doozen a 35 en 55 ct. PUNSTILLENDE WATTEN Schaakt de duitsche regeering zich over haar bartholomeus- üacht? scherpe afkeuring in buiten. en binnenland. de po- mig van minister reynaud tot Heroprichting van frankrijk. Wanneer iemand duchtig heeft genacht- waakt, dan kan het gebeuren, dat 's mor- pns(lczon opgaat, over een armzalig hoop- ?e mensch, groen en geel in bet gelaat en ^r>. wat men noemt., een moreele kater a,'-je-\vclste. Dat, is niet. alleen in Neder- and zoo, in Duitschland is het precies een- geestige Duitsche teekenaar-dichter V1'«elm Busch heef er de koddigste- voor stellingen van gegeven. Zoo de Duitsche regeerders nog eenig roensohelijk gevoel bezitten, dan gevoelen zij zich op het oogenblik, na de orgieën v moord- en plundernacht, als zulk een I armzalig hoopje mensch. Ze hebben trou- I ^ens alle reden om deze vlaag van razernij I betreuren, zelfs wanneer het. lot I honderdduizenden ongelukkige Joden I verder zoo koud laat als een blok ijs. I dIet n hebben ze zich de verachting op I lio oiu!ors gehaald van ongeveer het ge- n t buitenland, ze hebben vermoedelijk I i.^an toekomst weinig meer te ver- wachten. ^°,I?.c}er f,eze bloednaeht. zouden ze vermoe- ooor het nageslacht, altijd nog zijn ge- y''derd als mannen van kracht, zij het k. dat ze die kracht aanwenden op een jze, waarvan zeker niet vaststaat, dat die het Duitsche volk op den duur ten goede zal komen. Thans zullen ze in de historie wellicht een plaats krijgen naast de aanstichters van den beruchten Bartholomeusnacht. We weten niet, wat ze het meest zullen betreuren. Dat Duitschland onder deze re geering gelukkig zou kunnen worden, lijkt echter een gedachte, die men het best doet niet te koesteren. Zijn de berichten 'juist, dan is het zoover gekomen, dat een groot aan tal Duitschers zich schaamt voor de eigen overheid. Een wonder is dat niet. Een volk, dat een Goethe en een Schiller, een Beethoven en een Bach, een Kant en een Hegel en nog zooveel andere grooten onder zijn zonen 'telt, bezit, van huis uit te veel cultuur om zich op den duur onder een leiding als de tegenwoordige be- hagelijk te voelen. Het is mogelijk, dat de regeering zelf voelt dit keer te ver te zijn gegaan. Ze tracht althans de publieke opinie in Duitsch land met alle middelen te bewerken, ten einde daar voor het oogenblik althans, nog een wildere stemming te wekken. Dat is het ecnige, wat ze kan doen. In het bui tenland heeft ze haar kansen practisch ver speeld. Zoo zou het bijvoorbeeld wel eens zeer de vraag kunnen zijn of Chamberlain heel spoedig 'tot een nieuwe bespreking met Berlijn genegen zal blijken. De Engelsche minister-president heeft nu eenmaal te re kenen met de stemming onder zijn volk. Hoe die is, daaromtrent behoeft weinig ver schil van meening te bestaan. In de Ver- eenigde Staten zijn zelfs stemmen opgegaan om de daar werkende Duitschers te vervan gen door geëmigreerde Duitsche Joden. Zi;l- ke dingen mogen slechts geuit worden, ze zijn veelzeggend voor dc mentaliteit, die in de Vereenigde Staten, sedert het spion- nagcproces, toch als niet zeer welwillend was jegens Duitschland. Het Hitler-regime zou vermoedelijk slechts op één wijze iets van het verloren aanzien kunnen terugwerven, namelijk door de Joden de opgelegde straf kwijt te schel den en hun de geleden schade te vergoeden. Daarvan is natuurlijk geen sprake. Waar schijnlijk om de doodeenvoudige reden, dat ze niet kan, ook al zou ze willen. Ei\ niets kan waarschijnlijk het verval van het te genwoordige Duitschland beter in het licht stellen, dan dit onvermogen, dan de noodza kelijkheid om zich in bezit te stellen van geld op een wijze, als thans is geschied. De Duitschers hebben weinig reden tot juichen! Want niemand vermag te zeggen, wat het Duitsche volk nog boven het hoofd hangt bij de klaarblijkelijke armoede, waar aan het ten prooi is en bij de regeering, waarmee het zich op het oogenblik gelukkig mag prijzen. Den Duitscher, die dit bedenkt, zullen de haren te berge rijzen. Want zou het niét kunnen zijn, dat zijn armoede straks wei nig kleiner zal zijn dan die van de Joden, die straks tot op het hemd toe ziin uitge kleed of erger? In Frankrijk heeft Daladier in samen werking met zijn minister van Financiën, Reynaud, een groots opgezette poging ondernomen om zijn land van den econo- mischcn ondergang te redden. De steeds grooter wordende tekorten op het staats budget, daarnaast de noodzakelijkheid zich door Duitschland niet te laten overvleuge len in bewapening, maakten den toestand volkomen onhoudbaar voor iedere regee ring, welke dan ook. Reynaud nu ging van de stellig juiste gedachte uit' dat de staat arm is, omdat het volk arm is, zoodat dus dit volk moet worden opgericht, Dit kan ingedraaid en had daarbij zijn richting aanwijzer niet uitgestoken. Althans dit werd hean tenlaste gelegd. Gevolg van dit verzuim was, dat een motorrijder met z'n vrouw op de duo, die achter de auto reed, daartegen opbotste. Het echtpaar kwam te vallen, de vrouw werd ernstig aan de knie gewond; de man liep een zwaar gehavende broek op en de motor was duchtig beschadigd. Ziedaar de fqiten. Maar daarmede waren we er nog niet. Het ging om den richtingaanwijzer en het moment waarop die was uitgestoken. Hierover nu ontspon zich een langdurige en ook heftige woordenstrijd. Een juffrouw in de buurt die voor haar raam zat aan de straatzijde, had gezien, dat de verd. den wijzer had uitgestoken na het. ongeval. Dat is gelogen! meende de automobilist. Toen kwam een meisje van veertien jaar dat op straat speelde, en rol in dit drama vervullen. Het kind had voor de politie namelijk verklaard, dat de voor het raam zittende juffrouw, daar heelemaal niet gezeten had, maar in de keuken bezig was. En ziet... nu voor den rechter zeide liet meisje, dat verd. haar geprest had, dit te zeggen. Ze had dus eerst een beetje ge jokt! Mr. Ledeboer die het zaakje niet ver trouwde, stuurde zoowel verd. als de juf frouw de zaal uit, maar hoe de president ook aandrong, het meisje bleef erbij, dat ze eerst verkeerd had verklaard, maar dat de juffrouw wel degelijk voor het raam zat, zoodat ze alles goed kon zien. Verd. en de juffrouw weer binnengeroe pen,, bleven volhouden. Ja verd. keerde de zaak om en beweerde, dat de bewuste juf frouw het kind had bewerkt, om tegen hem te getuigen. De zaak werd er niet beter op, toen een zwager van de juffrouw een getuigenis af legde ten voordeele van verdachte. En wat bleek toen? Dat die zwager in ommin leefde met z'n schoonzuster. Een soort fa miliedrama dus! Er was geen touw meer aan vast te knoo- pen. Verd. en getuigen voerden een woor denstrijd op leven en dood. Maar de Offiicer van Justitie maakte er in z'n requisitoir een eind aan en bleef liever aan den veiligen kant. Mr. v. d. Feen de Lille erkende, dat er geen touw aan vast te knoopen was. Maar hij meen de niettemin toch, dat het wel vast was komen te staan, dat verd. z'n richtingaan wijzer niet had uitgestoken, toen hij het zijstraatje van de gracht indraaide. De Of ficier vroeg daarom bevestiging van het vonnis van den kantonrehter, n.1. f 40 boe te. subs. 10 dagen hechtenis. De verdachte bleef koppig volhouden, dat hij wel degelijk zijn richtingaanwijzer had uitgestoken. De Rechtbank zal nu te be slissen hebben, hoe feitelijk deze ingewik kelde geschiedenis in elkaar zit. Veel hoop geven wij verdachte intus- schen niet! JEUGDIG BOEFJE. Een negenjarige jongen werd bij de po litie door zijn eigen vader aangeklaagd, omdat de knaap een shilling van hem zou hebben gestolen, vertelt de Daily Express. De vader zeide voor den kinderrechter, dat de jongen den sleutel van een lade had gevonden en daaruit een shilling had weggenomen. Eenige weken van tevoren had de knaap 23 shillings gestolen. Behal ve deze diefstallen gedroeg zoontje-lief zich voorbeeldig. Men kon hem met een groot bedrag om boodschappen uitsturen en bij de afrekening ontbrak er nooit een cent, ofschoon hij verzot was op snoepgoed. De jongen bekende en vertelde den rech ter, dat hij het geld aan snoepgoed en vuurwerk had uitgegeven. Hij werd voor den tijd van veertien dagen naar een tuchtschool gezonden. alleen indien de productie toeneemt en daarvoor was weer noodig, dat meer en productiever wordt gewerkt. De dertig de creten, die Reynaud Zaterdag j.1. heeft losgelaten, zijn er in wezen dan ook op be rekend, de productie op te voeren. Daartoe heeft hij o.a. een eind gemaakt aan de week „met twee Zondagen". De 40- urige werkweek is van de haan en het is zeker verstandig van den minister, dat hij voor het overwerk, dat op die 40 uren wordt geleverd, meer wil laten betalen dan het gewone uurloon. Op deze wijze wil Reynaud komen tot „meer verdienen". Daartegenover tracht hij minder uit te geven door allerlei bezui nigingen in te voeren, terwijl hij ten slotte tracht het weggevloeide kapitaal door al lerlei waarborgen te geven, die bij den ka pitaalbezitter de gedachte moeten wekken, dat zijn geld in het binnenland volkomen veilig is. Men krijgt den indruk hier te doen te hebben met een ernstige en knap opgezette poging om Frankrijk te redden van een financieele catastrophe, waarvan het zeker niet ver meer verwijderd is. Blum met zijn socialisten en daarnaast de communisten, zijn over dezen gang van zaken allerminst tevreden. Vooral zijn ze gebelgd over de verloren 40-urige werkweek cn den nu tot het verleden behoorenden tweeden Zondag. Met alle hun ten dienste staande middelen zullen ze vermoedelijk trachten minister Revnaud een spaak in het wiel te steken. We zullen moeten af wachten in hoeverre ze daarin slagen. Groot schijnen bun kansen voorloopig niet. En in ieder geval zou Blum er goed aan doen te bedenken, dat hij het vooral zelf is, die voor den noodtoestand verant woordelijk mag worden gesteld en dat hij er gedurende zijn regeeringsperiode niet in geslaagd is den welstand van den Fran- scben arbeider op te voeren. Hij vermocht wel den arbeidstijd te verkorten, doch ver oorzaakte daardoor een daling in de pro ductie. En de welstand van een volk kan alleen stijgen, wanneer de productie toe neemt. 'Kffif meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen ner naar 4.—. bil te SCHAGEN. Ziekenfondsleverancier. ONGETROUWDE VROUWEN LEVEN LANG. Ongetrouwde vrouwen en ook getrouwde vrouwen maken een betere kans om lang te leven dan weduwen, heeft een bond van ongehuwde vrouwen vastgesteld; zegt de Daily Express. Zij worden in den regel ver in de vijftig. Op vijftigjarigen leeftijd wareni er van de 1000 ongetrouwde vrouwen 951 die men nog 5 jaar te leven gaf; daartegenover stonden 995 getrouwde vrouwen en 946 we duwen. Op zestigjarigen leeftijd was dit aantal: 901 ongehuwde vrouwen, 899 ge trouwde vrouwen en 889 weduwen. Dit bewijst, dat vooral ongetrouwde vrouwen een lang leven beschoren is. SCHAGEN HET NIEUWE BEDEHUIS VAN DE GEREFORMEERDE KERK. Hedenavond 7 uur wordt het nieu we kerkgebouw van de Gereformeer de gemeenteSchagen en Omgeving aan het einde van de Corns. Bok- straat alhier, plechtig in gebruik ge nomen. Het in wijdingswoord zal daarbij worden uitgesproken door prof. Dr. F. W. Grosheide van Am sterdam, die op 22 Juni van dit jaar ook den eersten steen van de nieuwe kerk gelegd heeft. De leiding van den dienst berust bij den consulent, Ds. Donner van Broek op Langen- dijk. Wij werden door den kerkeraad in de ge legenheid gesteld het nieuwe bedehuis te bezichtigen en betraden door de zware eiken deuren een betegelde hal, waarin door licht gekleurde glas-in-lood-ramen volop daglicht naar binnen viel. Links van de hal bevindt zich de constitoriekamer, waarboven de boogvormige deur van de orgelkamer zicht baar is. Rechts de breede met eiken dektre- den belegde trap naar de gaanderij, voorts een vergadervertrek, keuken en sanitair. Recht tegenover de buitendeur is de in gang naar de kerk zelve, welke ook in hel der daglicht baadt, dat door hooge glas-in- lood ramen, vrij toegang heeft en de aan dacht vestigt op het in bruine, crème en roodbruine tinten gehouden interieur. Rood bruin geschilderd zijn de keurige klapstoe- len en banken voor de kerkcolleges, doch uit licht eikenhout werd de preekstoel ver vaardigd, deze is voorzien van een verstel baren lessenaar, een zeer practische nieuwig heid, welke het mogelijk maakt dat „groot en klein" in de predikantenwereld dan zich op dezen katheder thuis voelt. Er zijn trouwens méér practische nieuwighe den; een standerd voor de collectezakkcn zal voortaan rechts van den kansel prijken, als symbool van de offerande, en tevens als pendant van de links geplaatste doopvont. Als wij van de bruingebeitste, met cocos- loopers bedekten vloer, onzen blik langs de crêmig-witte in hasconeerwerk uitgevoerde wanden naar boven richten, treft ons aan een der muren een klein front orgelpijpen, waarachter, naar wij later boven ontdekken, een zaalorgel staat opgesteld. Het plafond is afgewerkt met dubbel geperste lambolite platen; stijlvolle lampen, een elcctrische klok (geschenk van de Jongelings- cn Meis- jesvereeniging) en last not least een aantal kachels volmaken het interieur. Er is hier centrale gasverwarming met een automatische zuigafvoerinrichting, waar door het verspreiden van een onaangename gaslucht in de kerk voorkomen wordt. Het kerkschip is door harmonica-deuren met het er achter gelegen vergaderzaaltje verbonden, zoodat er bij een drukken dienst geen vrees voor ruimtetekort behoeft te ontstaan. Er zijn in totaal ongeveer 200 zit plaatsen. Bovengekomen, nemen we nog even een kijkje in het domein van den orgelist. De orgel-cel is, in overleg met den orgelbouwer den heer Pels te Alkmaar, schelpvormig ge bouwd, hetgeen aan de accoustiek zeer ten goede komt. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat deze nieuwe gereformeerde kerk ons heel stijlvol, doch ook uiterst doelmatig voor komt. De aannemers, de heeren A. Bakker en D; Koning, de architecten de fa. Dekker en Koster, de schilder de heer J. Koning, allen uit Schagen, hebben eer van hun werk. Uit genuanceerde klinkers opgetrokken, gedekt met blauwe pannen en voorzien van een koperen spits alles eenvoudig, doch modern en harmonieus, maakt het nieuwe bedehuis, dat door de kerkgangers zeker gaarne zal worden geruild voor het oude kantongcrechtsgebouw, waar tot nu toe de diensten werden gehouden, een uitstekenden indruk. FIETSEN WEER TERECHT. De beide rijwielen, die Zondagavond te Schagen gestolen heetten te zijn, zijn weer terecht. De gemeentepolitie vond er een aan de Nes, het andere aan de Loet. Kwa jongens werk dus, waarschijnlijkl

Schager Courant | 1938 | | pagina 5