G. Koning te Schage „Joodsche aanspraken op Palestina onwettig" „Kapitalisten-kliek" in Engeland Adverteert in dit bla Sterke Chineesche legers om Kanton samengetrokken Fransche regeering Duitsche politie „vond" een millioen Het flikkerlicht is betrouwbaar l Crisis-credieten aan den Middenstand Ingezond i Uit onze omgeving W1ER1NGERWAARD AANRIJDING. Gistermorgen heeft aan den Slikkerdijk een auto-ongeval plaats gehad, waarbij ge lukkig geen persoonlijk ongeval is gebeurd. Een luxe verhuurauto van den heer B. alhier bestuurd door een zoon van den heer H. uit Wieringermeer, reed in de richting Schagcn, terwijl vanaf den Westfrieschcn dijk een vrachtauto van den heer Waiboer van Schagerbrug aankwam, die den Slik kerdijk op moest. Voor de luxe auto reden twee meisjes, die op weg waren naar de •huishoudschool te Schagcn, voor welke meisjes de luxe auto moest stoppen. Waar schijnlijk door den glibberigen weg begon de auto te slippen, waardoor een botsing ontstond met de vrachtauto en v.ervolgcns met de fietsrijdster mej. Woestenburg. De fiets werd geheel vernield, doch de jonge dame had slechts een onbeduidende hoofd wonde opgeloopen. De vrachtauto kon zijn reis vervolgen, doch de luxe auto moest la ter worden weggesleept. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld naar de schuldvraag. Opcenten personeele belasting verlaagd. Aan het verslag van de raadsvergadering in de courant van gisteren ontbrak nog de vermelding dat er een verordening is vast gesteld om de opcenten personeele belasting te verlagen van 200 tot 180. Natuurlijk was niemand hier tegen. WARMENHUIZEN Nederlandsche Spoorwegen ont fermen zich over de lijn Alk maarW armenhuizen. WETSONTWERP TOT NAASTING INGEDIEND. Ingediend is een wetsontwerp tot naas- sting van twee lokaalspoorwegen en een tramweg. De laatste is de lijn Alkmaar Warmenhuizen. Zooals men weet, is reeds in 1920 de regeering tot naasting van ver schillende lokaalspoorwegen, die niet door de Nederlandsche Spoorwegen werden ge ëxploiteerd overgegaan, om vrijheid van handelen te hebben ten aanzien van be zwarende contracten. In hoeverre de vrijheid van handelen zal moeten leidon tot beperking of staking van exploitatie, zal afhangen van de na 1 Januari 1940 blijkende omstandigheden. VERGADERING VEILINGSBESTUUR Vergadering van het Centraal Bestuur Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhui zen Omstreken" op Maandag 14 November 1938. De Voorzitter, de heer K. Molenaar opent de vergadering en heet allen welkom. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale waaruit blijkt, dat de goedgekeurde poters welke on verkocht zijn gebleven in de week van 21 "Nov. zullen worden afgenomen. Ze zullen echter nogmaals aan do veiling moeten worden gepresenteerd in verschillende ma ten. Indien hiervan partijen worden verkocht zullen de bouwers ze moeten sorteeren in die maten waarvoor 25 cent per 100 kg. uit- gesorfeerde hoeveelheid wordt vergoed. Algemeen was het bestuur van meening, dat deze vergoeding te laag is. De voorzitter doet hierna verslag van de vergadering van De Vierbond. Het bestuur gaat accoord met de aanvoer- regeling zooals deze 't vorig jaar is toege past. Als voorstel op de agenda van den Noordhollandschen Bond van Veilingen zal worden ingediend: „Opheffing van de teelt- heffing van f 50.- per H.A. va nde vroege aardappelen, daar dit nog steeds als een on billijkheid wordt aangevoeld. Na rondvraag sluiting. OUDE NIEDORP OUDE NIEDORPERBRUG. Gistermiddag om half 2 vond de of- ficieele opening en overdracht plaats van de nieuwe Oude Niedorperbrug. Aanwezig waren dc heeren J. Bakker Jzn., loco-Burgemeester, J. van Zoo- nen, Wethouder van Oude Niedorp, de Graaf, Technisch-Ambtenaar, Min derhout, Opzichter-Teekenaar le klasse bij den Provincialen Water staat, G. C. van Hoften, aannemer, M. Vonkman, opzichter. Bij de bezichtiging van het bouwwerk was men het er algemeen over eens dat het werk keurig door den aannemer werd opgeleverd. Inderdaad, de brug, die geheel van beton is gemaakt, maakt een keurigen indruk. On danks do eenvoudige lijnen is men er in ge slaagd de brug tot een mooi geheel te ma ken en wanneer men haar van terzijde be kijkt, valt het op, hoe de afwerking zoowel van brug als de taluds en oprit tot in de puntjes is verzorgd. Ten raadhuizc werden do aanwezigen uit- genoodigd tot een gezellig samenzijn, ter ge legenheid waarvan de heer Bakker allen een hartelijk woord van welkom toeriep. Spr. meende de tolk te zijn van allen, toen hij zijn tevredenheid uitsprak voor de wijze waarop allen, die aan de totstandkoming van deze brug hebben medegewerkt, hun taak hebben volbracht Voor Oude Niedorp betee- kent de opening van deze brug een mijlpaal in haar geschiedenis. Vooral wanneer dc houten brug VerlaatHeerhugowaard zal ko men te vervallen, zal deze brug van groote beteekenis worden voor de verbinding van het dorp Oude Niedorp met de gemeente Heerhugowaard. Ook andere sprekers hebben nog het woord gevoerd, waarna de bijeenkomst werd geslo ten. Roodvonk. In het gezin van den heer H. is roodvonk geconstateerd. BERGEN Opbrengst verloting. De opbrengst der Donderdag 10 November jl. gehouden verloting door de Vrijzinnig Hervormde Vrouwenvereeniging bedraagt f68.50. Opbrengst collecte. Naar wij vernemen, heeft de in deze ge meente door het Leger des Heils gehouden collecte f51.35 opgebracht, EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA. Voor de gisteren te Alkmaar gehouden examens ter verkrijging van het diploma Algemeene Handelskennis ingevolge de Vestigingswet Kleinbedrijf, slaagden o.m. Th. Groot, Schagcn, C. Dapper, Bergen, en W. Dekker, Tuitjcnhorn. ZIJPE OUDESLUIS. Naar de vacantiekolonie. Door bemiddeling van de Afdccling Oude- sluis van liet Centraal Genootschap voor Kinder- en Vacantiekolonies is gistci'en uit gezonden het oudste zoontje van T. de Jong en wel naar Nunspeet, om te genieten en te herstellen in de sterkende lucht van „Bosch en Hei". Eervolle uitnoodiging. De dit jaar opgerichte tooneelverecniging „Animo" is uitgenoodigd om den lstcn Kerstdag „Mijn en Dijn" te voeren in de Wieringenvaard bij den heer Breed. Het Nut vergadert. Het Nut hield bij den heer Buisman gis teravond een ledenvergadering, waarin de heer J. W. Mctzelaar met algemeene stem men werd benoemd als bestuurslid. De voorzitter bedankte hem voor het vele nut tige werk. wat hij als secretaris in het af- geloopen tijdperk had verricht. De dames A. Meurs en Tr. Slikker onderzochten de be scheiden van den penningmeester, den heer A. de Goede en bevonden deze in de beste orde, waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank zegde. De heer Metzelaar nam op zich om de alom bekende mejuffrouw Boekei, die zulke geestige reisbeschrijvingen in de Schager Courant weet te geven, uit te noo- digen hier eens een avond ons to vergas ten op haar reisondervindingen. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Onderhandsche verkoop. Het huis aan den Zwarteweg, bewoond door den heer G. de Vries, is bij onderhand- schen verkoop, van den heer L. Raven in eigendom overgegaan aan den heer S. Ra ven. Dc Arabieren niet gebonden aan door Engeland vroeger gedane beloften. Het Hooge Arabische Comité in Pa lestina heeft een verklaring gepubli ceerd, waarin men weigert Engeland het recht toe te kennen een oplos sing te zoeken, waarbij rekening wordt gehouden met dc verplichtin gen, welke Engeland vroeger ten aanzien van de Joden op zich heeft genomen. Ten aanzien van de betrekkingen iusschen Joden en Arabieren is het comité van oor deel, dat niet kan worden onderhandeld, zolang de Joden vasthouden aan hun „on wettige aanspraken" op Palestina. Wel ge ven de Arabische leiders de Joden het recht in vrede onder de Arabische bevolking te leven. Zij zien een mogelijke oplossing in deze richting. De komende onderhandelingen moeten, volgens het comité, berusten op het „nati onaal Arabisch verdrag" dat genoemde rech ten aan de Joden toekent, doch een verbod tot Joodsche immigratie inhoudt en een mandaat naar het voorbeeld van de over eenkomst tusschen Engeland en Irak of tus- schen Frankrijk en Syrië voorziet. Tegen den Moefti. Een Arabische nota, waarin het besluit der Britsche regeering een conferentie te houden inzake Palestina wordt toegejuicht is tot Macmichael, den hoogen commissa ris gericht, met het verzoek deze door te zenden aan Macdonald. Een afschrift der nota is gisteren aan den correspondent van Reuter overhandigd door den eersten Arabier die in de laatste drie jaren den moed heeft gehad open lijk de activiteit van den Groot-Moefti aan te vallen. Het is fakhri Bey Nasashibï, de vroegere onderburgemeester van Jeruzalem en lei der der Arabische „verdedigingspartij" wel ke tegenover den Moefti slaat. De Reutercorrcsponden't werd ontvangen in het huis van Fakhri te Jeruzalem, waar tien gewapende mannen voortdurend dc wacht houden, daar zijn leven steeds wordt bedreigd. De nationale belangen van En geland opgeofferd aan die van eigen klasse. KALININ OVER DEN INTER NATIONALEN TOESTAND. De president der Sovjet-Unie, Kalinin. heeft arbeidersdelegaties ontvangen uit Spanje, Frankrijk, Engeland, België, Zwe den, Noorwegen en Zuid-Afrika. Sprekende over den internationalen toestand, en in het bijzonder over Tsjecho-Slowakije, Oos tenrijk, Spanje en China, zeide Kalinin, dat men zich afvraagt, wat Engeland ertoe brengt, den „aanvaller" te benaderen en met hom te onderbandelen. Het komt, aldus Kalinin, omdat de heer- schcnde Engelschc „kapitalisten-kliek" de nationale belangen van Engeland opoffert aan de belangen van hun eigen klas. Als voorbeeld noemde hij Engeland's houding tegenover den Japanschen inval in China, de Japansche agressie bedreigt recht streeks de Engclsohe belangen, maar dc Engelschc kapitalisten denken er zoo over: indien Japan het Chineesche volk over wint, kunnen de kapitalisten van Engeland en Japan het op een accoordje gooien wat betreft de plundering van China. Tenslotte zoide Kalinin, dat dc Sovjet unie de aanvallen der Japansche militaris ten of van andere aanvallers niet vreest, en dat zij bereid is hun een geduchten te genslag toe te brengen» Voor de vele blijken van be langstelling bij de herdenking van ons 12%-jarig Huwelijk on dervonden, betuigen wij onzen liartelijken dank. J. KOSSEN. E. KOSSEN—Kreijger. Oudesluis, 16 Nov. 1938. Gevraagd: EEN JUFFROUW voor de huishouding, finan- tieel geheel of gedeeltelijk on afhankelijk. Br. fr. no. 346 aan Boekli. RAVEN, Hoogzijde, Schagen, Te koop: 2 beste KALFVAARZEN, kalftijd Maart, genezen van M. en KI., bij Jb. NANNIS, Oudesluis. Gevraagd: Een net DAGMEISJE, S. KEESMAN, Heerenbosch, Schagcn. Uit huis gedorschen TARWESTROO te koop. bij J. C. VETHMAN, Waardpolder, Kolhorn, Tel. 25. Het TABAK. en SIGARENMAGAZU thans S. RENTENAAR, Laagzijde SCHAGï zal Januari worden voortgezet door Roemenië's Koning in Engeland Ridder in de orde van den Kouseband. Koning Carol en Prins Michael van Roemenië zijn in Engeland har telijk ontvangen. Op het Victoria Station heeft koning George zijn Roemcensche gasten verwel komd. In Buckingham Palace werden Ko ning Carol en Prins Michael begroet dooi de Engclsohe koningin en de prinsessen Elizabcfh en Margaret. Later hebben Carol en Michael een bezoek aan Koningin Mary gebracht. Officieel wordt medegedeeld, dat de ko ning van Engeland, koning Carol van Roe menië heeft benoemd tot ridder in de orde van den kouseband, terwijl kroonprins Mi chael liet grootkruis van de Victoria-orde werd verleend. Verschillende galamaaltijden zijn gehou den. Japansche opmarsch duurt voort. Naar het Chineesche persbureau meldt, hebben zich ten noorden en ten oosten van Kanton sterke Chinee sche legers verzameld, die een tegen aanval op de stad voorbereiden. In- tusschcn ontvangen de Japanneezen versterking van Formosa. Tot een treffen is het nog niet gekomen. De Japansche troepen zijn gisteren reeds zeventig kilometer ten noordoosten van Tsjangtsja langs de spoorlijn KantonHan- kau opgerukt. Tot dusverre hebben zij daar bij geen Chinceschcn tegenstand van belang ontmoet. Afdcelingen Japansche ruiterij verschenen in de nabijheid van Filo, aan genoemden spoorweg ten noorden van Tsjangtsja, en de Pinkiang ten noordoosten van Tsjangtsja. krijgt het moeilijk Vakvereenigingen willen niets van de maatregelen weten. De Fransche vakvereenigingen blijven zich verzetten tegen de decreten der regee ring. Gistermorgen heeft Jouhaux ver klaard: „Het staat wel vast, dat de C.G.T. iets constructiefs daartegenover plaatst". Men verwacht, dat nieuwe ontwerpen zul len uitgaan van het in 1935 uitgewerkte plan, dat de crisis tot staan wilde brengen door een uitgebreid programma van open bare werken en een terugkeer van de cri sis wilde verhinderen door nationalisatie. Intusschen zal het eerste punt ongetwij feld moeten worden herzoen in verband met de financieelo crisis en de herbewapening. Voorgesteld is een algemeene staking van 24 af te kondigen. Ook de communist Se- mard, secretaris van den bond van spoor wegpersoneel, heeft verklaard, dat men niet alle middelen moest strijden tegen de de creten zelfs met staking. Spreker spoorde verder aan tot een krachtige politiek tegen het fascisme. Na de rede van Semard werd de middag zitting opgeheven en werd de vergadering tot negen uur 's avonds verdaagd. Het anti-semietisme te Dantzig. De antï-semietische incidenten te Dantzig nemen in aantal toe. Tweehonderd Poolsche Joden, die te Dantzig wonen en gisterochtend voor het hek van het Poolsche commissa riaat—generaal stonden te wachten om hun passen aan dc gewone controle te doen on derwerpen, werden door de politie gearres teerd en ondanks hun protesten naar het po litiebureau gebracht. Vele huiseigenaren hebben hun Joodschen huurders aangezegd, dat de woningen vóór 1 December ontruimd moeten worden. De autoriteiten hebben de goederen in een handelsfirma van ccn Zwit- serschen eigenaar in beslag genomen. Na een huiszoeking in de Joodsche vrij metselaarsloge heeft de politic een kistje,-in houdende een millioen gulden, in beslag ge nomen. Door zijn zoon aangereden Doodelijk ongeluk te Sintelbeek. Te Sin'telbeek onder de gemeente Wittem (Z.L.) is een tragisch ongeluk gebeurd. De bakker Bendermacher liep op eenige hon derden meters van zijn woning op den weg, toen hij plotseling van achteren werd aan gereden door oen bestelauto, welke zijn eigen wagen bleek te zijn, die bestuurd Werd door zijn zoon De man werd zwaar gewond en brak beide beenen. Op last van den dok ter werd hij, aldus het Hsb., naar het zie kenhuis te Heerlen gebracht, waar hij is overleden. De zoon, die diep onder den in druk was, verklaarde zijn vader niet te hebben gezien; hij werd door een tegen ligger verblind-. Automatische lichtsignalen bij spoorwegovergangen. Naar aanleiding van het feit, dat op Zon dagavond 16 October het witte flikkerlicht bij den spoorwegovergang te Steenwijk niet functionncerde, heeft bij ccn deel van het publiek de meening postgevat, dat „dus" het automatische lichtsignaal niet volk(> men betrouwbaar zou zijn, zoo schrijft de K.N.A.C. Dit is niet juist. Het was overbodig, dat een bijzonder waarschuwingssein in wer king kwam, aangezien bij nadering van ccn trein, dus wanneer er werkelijk ge vaar is, hot roode licht gaat branden. Men ziet dus, schrijft de K.N.A.C., dat er allerminst reden is te twijfelen aan de zekerheid van de automatische lichtsigna len bij de spoorwegkruisingen. Men ont- houde slechts: bij rood licht beslist stoppen bij oranje-licht uitkijken als bij iederen an deren onbewaaktcn spoorwegovergang. De moord op Tetje Hof Tweede behandeling met geslo ten deuren. Met gesloten deuren is gisteravond de 2e behandeling geschied van de moordzaak Tetje Hof, waarin eenige weken geleden le venslang was geëischt tegen den dader, J. F. v. d. W., die het woonwagenmeisje op gru welijke wijze om het leven heeft gebracht. Thans werd de zenuwarts, dokter D. J. Beek uit Enschede gehoord, die bij de eerste behandeling afwezig was. De arts legde een uitvoerige verklaring af omtrent verd., doch de officier van Ju stitie vond hierin geen aanleiding zijn eisch te herzien. Bepalingen gewijzigd. De minister van Financiën heeft aan de Tweede Kamer o.a. het volgende medege deeld: Sinds 1934 komt telken jare op de begroo ting van Financiën een artikel voor, strek kende tot dekking van verliezen, voort vloeiende uit de zg. „Crisiscredietregeling" voor den middenstand. Dc „algemeene re gels", welke voor deze credietverleening gel den, zijn laatstelijk ter kennis van de Ka mer gebracht. De wcnschelijkheid is gebleken de om schrijving der gevallen, welke voor deze hulpverleening in aanmerking komen, te herzien. De „algemeene regels" zijn gewijzigd in dezen zin, dat de credietverleening zal strek ken ter tegemoetkoming aan liquiditeits moeilijkheden, waarin overigens volwaar dige middenstandsbedrijven .buiten de schuld van den ondernemer, zijn geraakt uit hoofde van in den betrokken bedrijfstak hcerschende omstandigheden, terwijl de eisch, dat het bedrijf moet bestaan hebben vóór 1 Januari 1920, is vervangen door den eisch, dat het bedrijf gedurende ten minste vijf jaar heeft bestaan. Ten slotte wordt nog in herinnering ge bracht dat het in het voornemen ligt, om ook, wanneer het indertijd voor den bedoel den steunmaatregel gestelde maximim van f_ 2.000.00 is bereikt, met de credietverlee ning voort te gaan, cn derhalve de genoem de grens zoo noodig te overschrijden. Laatste telexbericht Amerikaansche volksbeweging één Een permanente organisatie In het leven geroepen. De gedelegeerden op het congres van het comité voor industrieele organisatie (C.I. O.) waarvan John Lewis de voorzitter is, hebben een resolutie aangenomen, waarbij de C.I.O. welke 42 vakvereenigingen omvat, tot een permanente organisatie wordt ge maakt, waarvan het doel is, de arbeiders te organiseeren naar gelang van de beroe pen. De organisatie zal voortaan „Congres van industrieele organisaties" heeten en haar zetel te New York hebben. Binnen kort zullen de president, de twee vice-pre- sidenfen en oen secretaris worden be noemd. Hulp voor Grijnszpan Vorming van comité voor ver dediging van den moordenaar van Duitschen legatieraad. Talrijke „niet-Joodschc" Amerikaansche publicisten hebben een comité gevormd voor de verdediging van den moordenaar van legatieraad von Rath. Het initiatief hiertoe is genomen door de publiciste me vrouw Dorothy Thompson, die het in een gisteravond gehouden radiorede heeft uit eengezet. De door het comité bijeen te bren gen gelden zullen worden gebruikt om Grynszpan den bijstand te verzekeren van een Franschen advocaat, die uit de besten zal worden gekozen. NOORDSCHARWOUDE, 16 Nov. 4300 Kg. uien f 3.10—3.30, driel. f 2.70—2.80, grove f 2.70—2.80, 700 Kg. peen f 1.10—1.60, 14600 Kg. roode kool f 1.30—1.60, 35000 Kg. witte kool f 0.90—1.30, 3600 Kg. gele kool f 1.30—1.40, 23900 Kg. D. witte kool f 1—1.60, 1250 Kg. groene kool f 1.60—1.90. Winkel, 12 November 1» Redactie „Schager Coui^ te Schagen, Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik om opname van ond staand, bij voorbaat mijn dank. In de Schager Courant van Donderdag November j.1. stond een berichtje over b z.g. „Godlozen-congres" te Londen. Hien' stond niet vermeld, dat ook Nederland od dat congres vertegenwoordigd was en door Hoving, voorzitter van de "Vrijdenkers vereeniging „de Dageraad" cn J. de fion(|e en J. Dapper. Alle 3 afgevaardigden van de -™1 Dageraad". Terwijl het geen godlozen-tin. - gres, doch een vrijdenkers-congres was. He' woord godlozen is ontsproten aan de csg bataire brein van de Roomsch-KathoW geestelijkheid, die niets zoo haten al? zelf en vrijdenkend mcnsch. En dan de$ massa moet in het geweer geroepen woii. en wat geeft een leugentje voor het „go* doel". De nazi's liouden progroms om de Jodel] te vernietigen, maar bewaart ons ook vt» de macht der R.K. Kerk, want ook dan zo» den brandstapel en inquisitie weer in e? hersteld worden. De feiten wijzen er velem Nieuwe Niedorp. P. GR00' De ond« waarbij b krach De Bnü «rdnaa luio Chif 0 mini andere hc jarta var ie zake ngde, 1 De twei int 10 en m vi e 1 inde s PURMEREND, 15 Nov. 193S. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 r_ tijen, wegende 35.000 kg. handel stug. Hoo; ste prijs f 22.50. 4 partijen Kleine boerenkaas f 22.50; 4? kg. boter 1.561.58; totaal 669 runde? 300 vette koeien 6470, matig; 246 koeien 115175, matig; 95 melkkoeien 180l 260, matig; 28 stieren 4452, matig; 9 paarden 70—140, stug; 120 vette kalveren 3048, matig; 312 nuchtere kalveren voor de slacht 7—12, stug; idem voor de fok li— 18, stug; 289 vette varkens voor de slacht 48-50 ct. per kilo, matig; 70 magere varkens f 22 32 per stuk, stug; 440 biggen f 1319 p. stuk, stug; 1240 schapen f 20—26, matig; 60 bokken f 214 per stuk, matig; kipeieren 4.755.25, eendeieren 2.70 per 100 sluk$ Oude Kippen cn hanen 373443koivpi 301.70; Eenden 3060; duiven 40; ganzen 2.503; 10 Zwanen 3.50; N.H. Bla» wen 5560; jonge hanen 4552K. Aanvoer: 90.000 eendeneieren 2,75-2$ 60.000 kippeneieren: 6566 kg., 5.10—4,36) 63—64 kg. f 5—5.20; 60—62 kg. 4.50-4.90) 58—59 kg. 4.45-4.70; 56—57 kg. 4.30—4.40; 5355 kg. 3.75—4.25; 50—52 kg. 3.30—3.70} 45-^49 kg. 3.10—3.40 ROTTERDAM, 15 Nov. 1038. Totaal aanvoer: 100 paarden; "4 veulens) 985 magere runderen: 545 vette runderen; 15 vette kalveren; .282 graskalveren; 870 nuchtere kalveren; 195 schapen en lamm» ren; 4 varkens; 1 big; 89 hokken en geiten, Vetto koeien 725938-48; vette ossert 6S—58—38-48; stieren 64—57—50; vette kal- veren 12511580-90; schapen 4536—30; lammeren 49—4542; graskalveren 50-40; nuchtere kalveren 4035—30; slachtpaarden 464030; Prijzen per stuk: schapen 23—20 17; lammeren 101412; nuchtere slacht» kalveren 1075; nuchtere fokkalveren 23 2118; slachtpaarden 20016000; werk paarden 310—250—100; hitten 275—180-100; stieren 285215150; knlfkoeien 310—250-» 170; melkkoeien 305245180; varekoeieu 200—160—140; vaarzen 180—160—120; pinkea 150120100; graskalveren 483828; bob ken en geiten 1085. Vette koeien en ossen aanvoer korter, hatl del matig, prijzen le kw. iets stijver, overi gens onveranderd, prima koe tot 75 prirai os tot 70; stieren aanvoer korter, handt! matig, prijzen iets hooger; vette kalvert aanvoer gering, handel vlot, prijzen als gis teren pr. tot 1.35; schapen en lammeren aanvoer veel kleiner, handel lui, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalv, aanvoer iets grooter, handel vlug, prijzen iets lager; paarden aanvoer matig, handel flauw, prijzen onveranderd; kalf- cn melk* koeien aanvoer korter, handel levendig, pril* zen iets hooger; varekoeien aanvoer iels kleiner, handel slecpcnd, prijzen prijshou dend; vaarzen cn pinken aanvoer kortef handel kalm; prijzen stabiel; graskalvert aanvoer korter, handel matig, prijzen iels hooger; bokken en geilen aanv. als vorig® week, handel traag, prijzen iets lager; Toia- le aanvoer geringer in verband met na* jaarsmarkt te Groningen. GRONINGEN, 15 Nov. 1938. Inlandsche rogge 7.057.10; 'Zomergerst 7.757.85; Haver (wit) 5:656.20; zwarte haver 5.704.85; groene erwten 9.25-löj paardenboonen 8.80—8.90; Waalscheboonen 9.7510.50; karwijzaad 17.7518.62%; dui* veboonen 1010.25; kanariezaad 6.50—7; ronde mais 7.50—7.75; platte mais 7.50—7.70 Aanvoer iets kleiner, stemming onveranderd WARMENHUIZEN. 15 Nov. Roode kool 1.301.70, gele kool 1.30—1.50 Deensche witte kool 1.101.20, witte kool 0.901, uien 3.30, grove uien 3.10, bieten: 0.501.40. Aanvoer: 55.400 Kg. roode kool, 9000 gele kool, 2800 Kg. Deensche witte kool, 12.700 Kg. witte kool, 600 Kg. uien, 600 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Nov. Aanvoer: 1400 Kg. aardappelen, bl. eigent1 heimers 3—, 4825 Kg. uien 1.10—3.20, drie lingen 2.60, grove 2.6Ö—2.80, gele nep 5.30, 3025 Kg. peen 1.70—2.80, kleine peen 0.50-1. 3100 kg. savove kool 130—230; 875 kg. kro-1 ten 80170; 28200 kg. roode kool 150530;J 3100 kg. wite kool 90—110; 19100 kg. gele kool 130—140; 34500 kg. d. witte kool 1—1 12; 1100 kg. bloemkool 270; dito 2e soort 150; 250 kg. andijvie 2.20 De plee De dooi ig luid door Ibeh igetei rei ideze to o igein dat is het Deen m taki De ac de oven [Juin «elke d den sta lundh étuis» }n o „-de sie oi n Yen een i fer po in de een o- federe Wang een lettl Dost-.A een mht Ml tt i itu

Schager Courant | 1938 | | pagina 8