w Parmentier terug uit Amerika Geen jodenrun op De toeslag op de IJselmeervisscherij Duitsche belijdeniskerk tot passiviteit veroordeeld Twee gemeente-ambtenaren aangehouden I Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Biljarten. De biljartclub „Anna Paulowna" verga derde Woensdagavond bij den heer W. Al kemade. Er werd o.a. besloten, vóór men wedstrijden buiten de gemeente gaat spe len, eerst nog een tweede onderlinge com petitie te houden. Deze zal weer gespeeld worden bij de heeren Alkemade, Spoor- buurt en Rozenbroek, Breezand. In de afgeloopen competitie won groep III, bestaande uit de heeren J. ter Burg, P. Smit, G. van Zandwijk en F. Alkemade, de meeste partijen en legde dus beslag op den groepsprijs. De beer P. Wilms maakte in deze competitie de hoogste serie, n.1. 44. Vergadering Vischlust. De vereen. „Vischlust" hield gisteravond bij den heer W. Kossen haar jaarvergade ring. De heer P. Smit opende met een woord van welkom tot leden en pers. Nadat de no tulen waren goedgekeurd, bracht de heer P. Winnubst het jaarverslag uit. We noteerden: Het ledental der vereen, ging met twee achteruit. De vereend- ging DVS betaalde de helft der kosten van het bekende proces naar aanleiding van hot hengel verbod. In de wedstrijden zijn 368 baarzen gevangen, waarvan 66 bovenmaat- sche. Er is eenmaal deelgenomen aan een wedstrijd buiten de gemeente en daar dit geen succes werd, heeft men dit niet weer gedaan. Het verslag van den penningmeester, den heer J. Wiegman luidde: ontv f 159.96, uitg f 91.59%, waardoor het saldo groeide tot f 134.05%. (De proceskosten zijn in deze be dragen nog niet verrekend). De heeren J. Rozenbroek en A. Keppel wer den aangewezen de kascommissie te vormen De aftredende bestuursleden de heeren Wiegman en Winnubst, werden'herkozen en tot leden van de prijzen-aankoopcommissio benoemd de heeren J. Daalder, J. Kalter en J. Rozenbroek. Bij de rondvraag drong de heer Verver er op aan de wedstrijden precies op den vastgesteldcn tijd te laten beginnen. Op voorstel van het bestuur werd nog besloten in het. nieuwe seizoen om de 6 weken een wedstrijd te houden, den eenen keer des morgens, den anderen 's middags. De hoer Daalder stelde voor in contact te treden met I-ISV te Den Helder, om te vra gen onder welke voorwaarden de leden het recht kunnen verkrijgen in de door de Hel- dersche vereeniging gepachte vaarten te mogen visschen. Het bestuur zal zich, be sloot men. over deze zaak in verbinding stel len met HSV. Volgde sluiting. DAMCOMPETITIE „HET NOORDEN." „Het Noordén" organiseert evenals verle den jaar weer clubwedstrijden. De deelne mende vereenigingen zijn: D.A.P. en Excelsior te Anna Paulowna, DOS te Breezand, H.D.C. en Wilskracht te Den Helder en Kolhorn te Kolhorn. De ontmoeting D.A.P.D.O.S. had het volgende resultaat: D.A.P. ID.O.S. I J. MeyerAnt. Huiberts 02 T. Vlaai—J. J. v. d. Berg 0—2 H. Huijbers—H. J. Robben 0—2 W. Alkemade Sr.J. Robben 11 W. Alkemade Jr.H. v. Wees 02 A. v. d. Voort—Joh. Koomen 02 W. P. Alkemadc-H. v. d. Berg Mz. 20 A. KapiteinC. Wit 11 F.. KerkhofA. G. Brouwer 02 D. StompedisselJac. Weyers 02 4—16 D.A.P. II—D.O.S. II C. AlkemadeW. Weyers 02 Joh. HuibertsW. Duvnhoven 02 P. HuiihensW. Pijnakker 02 J. de SchipnerJ. v. d. Park 02 T. AltingC. Sinnege 11 C. I.eekP. Smiers 11 H. EbbingC. v. d. Park 02 Joh. JansenJ. van Kampen 02 L. Alkemade-Luc. Scholten 01 C. SchramaH. de Groot 02 2—18 VOLKSIIOOGESCHOOL Dr. van der Wielen sprak in een vergade ring Woensdagavond onder leiding van den heer J. Oltmans in Veerburg gehouden, over „Het Volkshoogeschoolwerk in Nederland" Spreker behandelde Dinsdagavond het zelfde onderwerp te Schagen, waarom we voor het verslag van zijn rede naar ons blad van gisteren verwijzen. Ook hier had dr. van der Wielen een zeer aandachtig ge hoor. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door de heeren C. Mol van A. P. en Korndörfer van Wieringerwaard gebruik gemaakt en het was opnieuw een genoegen naar de beantwoording dezer vragen en ver- derre uiteenzettingen van den begaafden spr. te luisteren. HARENKARSPEL DIRKSHORN Autobotsing. Gistermiddag heeft in de Schagerwaard ter hoogte van den Groenvelderweg een autobotsing plaats gehad, welke gelukkig zonder persoonlijke ongelukken is afgeloo pen. Een luxe auto, bestuurd door den heer K. I.angedijk. te Alkmaar, kwam van Dirks- horn, terwijl uit de tegenovergestelde rich ting eveneons 'n luxe auto kwam bestuurd door den Directeur der Lichtfabrieken te Alkmaar. Waarschijnlijk door veel te hard rijden of onoplettendheid de heer Langedijk ging zoo ver mogelijk in de berm, dat het een wonder mag heeten, dat zijn auto niet in de sloot is geraakt haalde de ander niet genoeg uit, zoodat een botsing onvermijde lijk was. Dat het niet zacht aankwam bleek wel uit het feit, dat de menschen die de klap hoorden, verschrikt naar buiten kwamen. Vrij spoedig was de takelwagen van de fa. Blaauboer en Kossen te Schagen ter plaatse. De auto van Langedijk kon hoe wel heel zoetjes op eigen kracht weg rijden., terwijl de auto van den Dir. der Lichtfabrieken opgesleept moest worden. Dat beide auto's nogal beschadigd waren behoeft geer betoog. De rijksveldwachter de Weijze was spoedig aanwezig. SCHAGEN A.S.N.A.-ATTRACTIE. Gisteravond is in een goed bezochte verga dering van de deelnemende winkeliers aan de A.S.N.A.-attractie een bespreking gehou den over de verschillende regelingen betref fende de ballero-wedstrijden, gratis busrei zen, enz. Uit de in dit nummer geplaatste adverten tie blijkt wel al de groote deelname der win keliers en ook uit de verleende medewerking is het groote enthousiasme van de Schager Middenstand tot uiting gekomen. Er is dan ook bijna geen winkelier, die niet meedoet, wat de cliënten ten goede komt. De prijzen voor de ballero-wedstrijden, welke 's middags twee uur aanvangen, en verdeeld zijn in uur-, dag- en weekprijzen, zijn nu al reeds tentoongesteld in de garage Kruit, waar een ieder zich kan komen over tuigen, dat het de moeite waard is er in de garage Roontjes aan de Laagzijde, een worp naar te doen. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. f 225 BELOONING UITGELOOFD. Door den burgemeester dezer gemeente is de belooning van f 125 verhoogd tot f 225, voor hen, die inlichtingen kunnen verstrek ken, welke tot aanhouding en veroordeeling van dc(n) dader(s) kunnen leiden der ge pleegde diefstallen in deze gemeente. Werkverschaffing diepspitten. Blijkens ingekomen schrijven is goedkeu ring verkregen voor het diepspitten van verschillende akkers in werkverschaffing uit te voeren, waarmede eerstdaags een be gin zal worden gemaakt. Ouderavond O. L. School. Onder zeer veel belangstelling werd gister avond de jaarlijksche ouderavond gehouden in één der lokalen van de school, waar bij den ingang een tentoonstelling was georga niseerd van door de kinderen vervaardigde werkstukken en teekeningen. Voorzitter J. M. de Jong, riep allen een hartelijk welkom toe en in het bijzonder Ds. Oosterbaan, onderwijzend personeel en oud onderwijzer Van Eeten. Door den hoofd onderwijzer Westenberg werd er aan herinnert dat de hr. Van Eeten de school heeft verlaten wegens zijn benoe ming te Amserdam en dat de heer Nap daarvoor in de plaats is gekomen, die reeds zeer gezien is bij de kinderen. Groote waar deering werd uitgesproken om voor het ge ringe salaris van kweekeling met acte, onder wijs te geven. Meegedeeld werd dat de tandverzorging voor elkaar is en dat 13 December a.s. de kinderen der le klasse onder behandeling zullen genomen worden door den school- tandarts. De heer Westenberg gaf vervolgens een toelichting op de wettelijke regeling van de oudercommissie, welke hier uit 5 leden mag bestaan. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. van Schoorl Jr. herkozen, terwijl A. Dirk- maat in de plaats kwam van den heer J. M. de Jong, welke niet herkiesbaar was. Uit dankbaarheid werd dezen namens het onderwijzend personeel een portefueille aan geboden. Mej. van der Worp las hierna een gedeel te voor uit ,.de Witte" van Ernst Claes. De heer Westenberg hield vervolgens een inleiding over: „Behoud en vernieuwing in de opvoeding." Na de pauze werd door den heer Nap ge- declameerduit een boek van Theo Tijssen. Door den heer de Jong werd dank ge bracht voor de hem betoonde attentie, waar na sluiting volgde. BA RSINGERHORN Verkooping. Gisteravond werden in de Fortuin ten over staan van Notaris G. J. van Leersum publiek verkocht twee perceelen weiland, ter geza menlijke grootte van 2.45.90 H.A., eigendom van de Coop. Landb. Aankoop Ver. De Ster Kooper werd de heer K. Reyne, alhier voor de som van f5616.86. Nader vernemen wij, dat de heer Reyne op trad als lasthebber van den heer R. Stuur man te Krommenie. KOLHORN. Biljartwedstrijd. Gisteravond speelde de biljartclub „T.O.P." uit Schagen een vriendschappelijke match tegen „Kolhorn", in café Drooe. De uitslag was als volgt: Gemaakt aantal caramb. „T.O.P." 815 tegen „Kolhorn" 952. Dus boekte Kolhorn 137 winstpunten. Dammen. Voor de damcompetitie „Het Noorden", speelde Kolhorn tegen Wilskracht van Den Helder. Uitslag: 12—8 voor Kolhorn. Kolhorn I. Wilskracht I. 1. H. BergmanGeeztman 02 2. Abr. v. d. WelleJ. Beezemer 11 3. J. v. d. WelleF. Ouwens 0 4. K. Keuris—Elzas 20 5. P. KlareNuijens 11 6. H. Timmermanv. Dijk 11 7. KI. v. d. WelleA. Ouwens 1—1 8. P. Langedijk—Vizet 02 9. F. GroetAmersfoort 20 10. A. Kooger—Bruinhout 20 12—8 OUDE N1EDORP ZIJDEWIND. Ongeval. Donderdagavond had onze plaatsgenoote, mej. Tr. Tromp het ongeluk tegen een van de steencn witte paaltjes langs den weg te rijden nabij café Pepping. Het gevolg was dat zij kwam te vallen, zich bloedend aan het hoofd verwondde en een lichte hersen schudding opliep. Tn bewusteloozen toestand word zij het café Pepping binnengedragen, waar de gemeenteveldwachter Lievens de eerste hulp verleende, terwijl inmiddels de geneesheer werd ontboden. I'ERG EN ERNSTIGE AANRIJDING. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft een ernstige aanrijding plaats gevonden tus- schen een beladen zandauto en den 81-jari- gen wielrijder A. v. d. S., wonende alhier. Beiden kwamen uit de richting Bergen aan Zee. V. d. S. reed op het rijwielpad en stak bij den Mosselenbuurt plotseling den rijweg over, toen juist de zandauto pas seerde. De chauffeur traphtte den wielrijder nog te ontwijken, doch' een botsing was onvermijdelijk. De oude man werd van zijn rijwiel geslin gerd en een eindweegs door de vrachtauto meegesleurd. Hij bekwam ernstige wonden aan zijn rechtervoet en aan het hoofd. V. d. S. is ter verpleging in het Centraal Zie kenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. WIERINGERWAARD Een goede zaakl Uitgaande van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling, wordt in een der school lokalen door den heer M. Schenk geduren de 26 weken onderwijs gegeven, waaraan reeds door 14 personen wordt deelgenomen. Dit is zeer zeker toe te juichen en o.i. veel beter dan dat opgeschoten jongens van on geveer 20 jaar 's avonds over de buurt loo- pen te flaneeren. Het neus wiel; een uitvinding van groote beteekenis. (Van onzen correspondent.) Gistermorgen is met het vlagge- schip van de Holland Amerika Lijn de „Nieuw Amsterdam'de K.L.M.- vlieger K D. Parmentier uit de Ver- eenigde Staten in Nederland terug gekeerd. In opdracht van de K.L.M. is Parmentier zes weken geleden naar Amerika vertrokken om de nieuwste aanwinsten van de vlieg tuigindustrie aldaar te bestudee- ren. De gezagvoerder maakte o.m. vliegtechnische vluchten met de nieuwste Douglas, de D.C. 4. De „Nicuw-Amsterdam" was te laat, als gevolg van de dikke mist. in het Engclsche Kanaal Des morgens om elf uur lag het statige gevaarte aan de kade gemeerd. De Amerikaansche vliegtuigin dustrie. Na de ontscheping vonden wij den heer Pai-mentier bereid ons eenige indrukken mede te deelen over zijn reis door de Ver- eenigde Staten en zijn bevindingen in de verschillende vliegtuigfabrieken. Welke fabrieken bezocht u tijdens uw verblijf? Ik heb een kijkje mogen nemen in de fabrieken van Lockhead en Curtis Wright, de fabrieken van Douglas te Santa Monica en de fabrieken van Booing te Seattle, al dus de heer Parmentier. Het viel mij op, dat er in de Amerikaansche vliegtuigindus trie groote bedrijvigheid heerscht. Men werkt er aan groote opdrachten en in iede re fabriek bestudeert men nieuwe ontwer pen. Ik heb overal mijn licht opgestoken, al bleven de afdeelingen waar de militaire ma chines vervaardigd worden, voor den vreemdeling dicht. De tocht met de D.C. 4. Wat denkt U over de nieuwe Douglas. de DC 4? Ik maakte met deze viermotorige ma chine verscheidene proeftochten. De machi ne is nog niet ingericht, maar daar kwam het voor mij minder op aan. Uit technisch oogpunt bezien zal de DC 4 een aanwinst genoemd kunnen worder in de vliegwereld. Het neuswiel, dat bij deze machine wordt aangebracht is van onschat bare beteekenis. Men zal kunnen landen op drie wielen, wat in ver band met het devies der K.L.M. „vei ligheid voor alles", een verhooging der veiligheid beteekent. Naar mijn meening, aldus de heer Parmen tier, bieden de groote viermotorige vliegtui gen de meeste veiligheid. Daarenboven bie den zij den passagiers een goede comfort aan. De D.C.4 biedt plaats aan 42 passagiers en vijf man bemanning. Men is echter nog niet gereed met den bouw van dit vliegtuig. Het zal nog wel twee jaar aanloopcn, eer men haar in serie zal kunnen bouwen. Trof U in andere fabrieken bijzonder heden aan? Bij Booiing zag ik het ontwerp voor een nieuwe machine van de Pan American Airways. Oo1' deze is viermotorig. Deze vlieg- boot zal echter plaats kunnen bicden aan 75 passagiers! In andere fabrieken bestudeer de ik nieuwigheden, meer op het gebied der onderdeelen, zooals propellers en motoren. Mijn eindoordeel inzake het vliegwezen in Amerika is zeer goed. De organisatie is best en dit ligt m.i. in het streven naar standari satie, zoo besloot de populaire vlieger. ons land toegestaan Alleen geordende toevoer en... in beperkte mate. De regeeringspersdienst meldt: Ten onrechte blijkt hier en daar in het buitenland de meening te hebben postge vat, dat Nederland zijn grenzen voor Jood- sche vluchtelingen zou hebben opengesteld. Vanzelfsprekend is dit niet het geval. Zoo als reds werd bekend gemaakt, zal slechts een zeer beperkt aantal vluchtelingen in Nederland kunnen worden toegelaten. Voor elke persoon en voor elk geval afzonderlijk is een speciale beslissing van den minis ter van justitie noodig. Elke binnenkomst zonder voorafgegane vergunning moet dan ook worden geweigerd. Mogelijk mede als gevolg van de versprei ding van geruchten in het buitenland als Laatste telexbericht De directeur van den rijksdienst ter uit voering van de Zuiderzeesteunwet publi ceert de volgende bekendmaking voor alle IJsselmcervisschers die in het genot zijn van een toeslag op het bedrijfsinkomen (art. 6 van de Zuiderzeesteunwet). Voor het jaar 1938 wordt voor de IJssel- mcervisscherij geen toeslagregeling vastge steld, doch zal ten aanzien van den te ver- leenen toeslag naar omstandigheden worden gehandeld. De omstandigheden worden thans geacht zoodanig te zijn, dat de toeslag van alle ge heel volwaardige IJsselmcervisschers, die dit bedrijf vrijwel uitsluitend uitoefenen (a) met ingang van 20 November 1938 wordt verhoogd van 75 procent op 100 procent van den grondslag. De bijzondere toeslag voor: de IJsselmeer- visschersWaddcnzeevisschers, niet te Wicringen woonachtig wordt met ingang van 20 November 1938 verhoogd van 75 pro cent op 100 procent van den grondslag. zouden Joodsche vluchtelingen op groote schaal hier worden -toegelaten, wordt than: zoodanige druk op onze grens uitgeoefend, dat het noodig is gebleken de grensbewa king opnieuw te versterken. Afgekeurd moet worden het gedrag van Nederlanders, die per auto of trein Joodsche kinderen naar Nederland pogen over te brengen. Een dergelijke ongeordende aan voer van vluchtelingen kan uiteraard niet worden geduld. Alleen een geordende toe voer is toelaatbaar en dan nog in zeer be perkte mate. Verkapte aanvallen op den staat? Zooals wij dezer dagen meldden, is tegen de leden van de voorloopige leiding der Duitsche Evangelische kerk (Belijdeniskerk, richting Niemoeller), disciplinair opgetre den teneinde later te komen tot ontslag. Het salaris der predikanten is dadelijk ingehou den. De overheid had nl. aanstoot genomen aan bepaalde circulaires, waarmede de kerk leiding in September j.1. tot bidstonden op riep. Deze oproep werd beschouwd als een achterbaksche aanval op bepaalde staats lieden of hun maatregelen. Tot de gewraakte stukken van dien aard behoort, aldus de N.R.Ct., ook een gebed, dat aldus was geformuleerd: „Heere God, wij arme zondaars belijden voor U de zonden van onze kerk, van haar bestuur, van haar gemeenten en haar her ders. Wij hebben een valsch evangelie maar al te zeer geduld. Wij hebben niet zoo geleefd, dat de menschen ons goede werk zagen en U kunnen loven. Wij belijden voor U de zonde van ons volk. Uw naam is in zijn midden belasterd. Uw woord bestreden, Uw waarheid onderdrukt. Openbaar en heime lijk is veel onrecht geschied. Het leven is gekwetst of vernietigd, de echte gebroken, het eigendom geroofd en de eer van. den naasten aangetast. Heer onze God. wij beklagen voor U deze zonden van ons en van ons volk, vergeef ons en verzoen ons met Uw straf." In allen gevalle, indien de door suspensie getroffen predikanten zullen worden ont slagen, hetgeen is te voorzien, zal deze af- dceling van de kerk (belijdeniskerk, rich ting Nicmöller) nauwelijks meer in staat, zijn eenige actie te ontplooien. Verdacht van oplichting en valschheid in geschrifte. De Rotterdamsche polifie heeft twee ar restaties verricht in verband met een op lichtingsaffaire, waarbij een oud-Indisch man voor ongeveer f 18000 werd opgelicht. De hoofdverdachte is de 58-jarige A. K., ge wezen marktmeester, thans ambtenaar aan de afdeeling wachtgelders ten stadhuize te Rotterdam. A. K. heeft op ernstige wijze misbruik gemaakt van het vertrouwen, (lat de oud-Indischman B., in hem stelde. Hij zou B. namelijk helpen het door dezen ge spaarde kapitaaltje van f 20.000 te beleggen cn deed hem daartoe een voorstel aan de hand, samen een voorschotbank op te rich ten. B. zou f 10.000 fourneeren, K. zou dan wel zorgen, dat betrouwbare personen de voorschotten zouden opnemen, aangezien hij, uit hoofde van zijn betrekking, met wachtgelders in aanraking kwam, die vaak geld noodig hadden en daarvoor een vrij hooge rente wilden betalen. Aldus geschied de. Er werden tal van voorschotten uitge geven tegen contracten, die de voorschotne- mers moesten teekenen. K. is echter van den beginne af aan begonnen met zich gel den toe te eigenen door middel van valsche contracten en thans is zijn slachtoffer voor ongeveer f 18000, gedupeerd. K. blijft echter alle schuld ontkennen. Vorder is aangehouden de ambtenaar W., die wordt verdacht K. bij zijn praktijken te hebben geholpen. Wanneer K. een contract opmaakte, zou W. de (valsche) handteeke- ning van den zoogenaamden aanvrager van het voorschot op het contract hebben gezet. Als verdacht van valschheid in .geschrifte is W. voorloopig in het hoofdbureau van politie opgesloten. EEN GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. Bezoekers werden niet toegelaten. Uit Belfast wordt aan de Daily Express geseind, dat 74 van de 350 verpleegsters van het Union-ziekenhuis aldaar door een geheimzinnige ziekte zijn aangetast. Ook 38 patiënten werden ziek. Gevaar bestaat er echter voor geen van allen. De ziekte is een raadsel voor de profes- Schager Roosjes Nog af te geven: Prima TUINBOONEN, witkiem, goedgek. door N.A.K. met 1010, bij P. JONG, Laanweg, Ilarenkar Te koop: Twee eerste KALFVAARZE) genezen van mond- en klam zeer. Kalftijd 20 Maart. - BOOT, Vennik, Barsine» hora. Te koop: AARDAPPELEN Bevelanders en Roode Ster H. VAN RIESEN, Tin, Barsj gerhorn. Gevraagd: EEN MEISJE, pl.m. 14 jaar, voor 3 of 4 hak dagen. Brieven met opgaaf vj verlangd loon, onder letter P Bur. van dit blad. Er biedt zich aan: EEN FLINK NET PERSOOI Goed bekend in 't bollenvè Om de leiding op zich te a men. In dienst te treden nader overeen te komen. Brieven m 912 Bur. van dit blad. soren, de specialisten en de doktor^ gesteld is, dat de ziekte als een maagcatarrh is te beschouwen. I duurde in de meeste gevallen drie Bezoekers worden zoolang d heimzinnige ziekte heerscht in kenhuis niet toegelaten. Roomsche preeken o do< ED iBU censuurl ben b den Onlanj te Utree In Duitschland zou de regt sc' censor eerst alles moeten lei ir. van jhuldig [jingen. De bc Uit betrouwbare bron wordt aan gemeld, dat alle herderlijke brieven e tumbou preeken, welke voortaan in de Kali, d'e K®. kerken zullen worden voorgelezen, t( iurgen.1 door den regeeringscensor moeten (llocosai goedgekeurd. Het verkoopen van Katb burgem organen aan de kerkdeuren is voorta* boden. Het officiecle nieuwsbureau ot echter hiervan iets te weten. Deze mat len zullen wel een gevolg zijn van k dat verleden Zondag een herderlijke van kardinaal Innitzer is voorgelezen, in critiek werd geoefend op nazi-propij tegen de Kerk. AMSTERDAM, 16 Nov. 1938. Aanvoer 166 vette kalveren: le k( 80—88, enkele hooger; 2e kwaliteit 3e kwaliteit 6066; 65 varkens: vlce kens, wegende van 90—110 kg. 6162; varkens 60—61; vette varkens Overzicht: Vette kalveren, koi voer, handel zeer stug met beduidenj gere prijzen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, del kalm en prijshoudend. Varkens korte aanvoer, prijs vieeschvarkens ie ger. ZWAAG, 16 Nov. Veilingsvereen. „Bangert en Omstre Groninger Kroon 11—22, Zoete appel 19, Brab. Bellefleurs 914, Bramlcy Notaris 12—23, Bismarck 9—15, Witte ven 40—48, Alicanle 23—35, Tomalen 21, Clairgeau 15—27, Legipont 18—26, peer 1623, Doyenné de commice 1 Soldat Laboureur 1526, Comtesse de 1—19, Winterjan 9—19, Wcstl. Louw li Giese Wildeman 1121, Present v. land 1227, Goudreinet 1526, Beurze 1221, St. Germain 9—16, Nouveau li Boeregroen S13. WARMENHUIZEN, 16 Nov. Roode kool 1.301.80, gele kool 1. Deensche witte kool 1.10, witte koöl Andijvie 0.80—1.40, Aanvoer: 44.200 roode kool, 10.500 Kg. gele kool, 67fli Deensche witte kool, S500 Kg. witte 10.300 st. andijvie. M1DDENMEER, 16 Nov. Graanbeurs. Wintergcrst 7—7.25, gerst 7.257.75, witte haver 5.756.20. ne erwten 8.759.75, paardeboonen 8.1 duiveboonen 910.25, blauwmaanzaad 23, karwijzaad 1919.75, schokkeren 10.75—11.25. ALKMAAR, 16 Nov. Aardappelen 1.60—2.S0, andijvie 2-i pelen 5.509.50, Bloemendaler kool bloemkool I 4—5, idem II 1.50—2.50, ïw kool 1.502.50, bieten 0.601.60, druivi 20, gele kool 11.50, groene kool 1- kropsla 0.100.24, knolsclderie 1—2.8 ren S.509.50, prei 1.502.20. pot erseli^^- 2.40 roode kool 1—1.80 selderie 0.50®]""* spruiten 1.505, tomaten 2.109.10, 12.80 wortelen 1—<2.00 boswortelen witlof I 5—8, idem II 2.50—i. SCHAGEN, 17 Nov. 4 Paarden 100250, 82 geldekoeicn (i re) 1001S0, 15 idem vette 1S0—260. vaarzen 100170, 34 graskalveren 40-#] nuchtere kalveren 6—16, 20 schapen (i re) 11—16, 228 idem (vette) 21—26, 1Q0 houders 1216, 6 bokken en geiten 3-& magere varkens 20—24, idem vette per] 26.5027, 91 biggen 716, konijnen 0»- 1.50, 35 kippen 50—75 ct., haantjes 0.50- BROEK OP LANGENDIJK, 17 Nov. Uien 2.30—3.20, drielingen 2—2.70, ?rc 2.30-2.90, stek 1.20—1.50, peen 1.4O-240.I peen 0.70—1.10, roode kool 1.30—2.30, Save kool 1—2.70, witte kool O.OO—1.10, gele ko 1.30—1.40, D. witte kool 1.andijvie 1- Aanvoer nog niet bekend. NOORDSCHARWOUDE. 17 Nov. Aanvoer: 2600 Kg. aardappelen: Gr« muizen 1.60, bl. eigenh. 2.90—3, Bevel. 2- 5000 Kg. uien 2.70—3.20, drielingen 2.60—* grove 2.802.90, gele nep 520. peen 2.r 2.30, kleine peen 0.90. kroten 1.60, 6070Ö h' roode kool 1.30—2, 1300 Kir. Savoye W 1.30-1.50, 40.000 Kg. witte kool 0.00-U!' Kg. gele kool 1.30—1.70, groene kool 40.000 Kg. D. witte kool 11.20, andijvie 0*1

Schager Courant | 1938 | | pagina 6