en Poldeivergadering met een staartje I ir. j jn den Zaterdagmorgen onder pre sidium van den dijkgraaf, den heer I C. Wijdenes Spaans Jr. gehouden I vergadering van hoofdingelanden Ivan den polder Anna Paulowna, is I de begrooting 1939 onveranderd goed- I gekeurd. Een overzicht van de be- I grooting gaven wij reeds in ons Vrij- I dagnummer. Weer een predikant Maandag 21 November 1938 Tweede blad ANNA PAULOWNAPOLDER DE BEGROOTING AANGENOMEN. PRAATTE OUD-BURGEMEES- TER LOVINK ZIJN MOND VOOR BIJ OF LIJDT DE R.K. PERS AAN OVERMAAT VAN FANTASIE? I Dfl vergadering had een eenigszins I ongewoon slot. Voorzitter vroeg den d-burgemeester, Hoofdingeland G. j, Lovink, of deze aan de pers ver- klaard had, dat de wegen in den plder in deplorabeien toestand ver arden bij zijn komst als burge- sester, achttien jaar geleden. De f beer Lovink ontkende pertinent zieh usdanig te hebben uitgelaten, en be- I («huldigde daardoor twee R.K. dag- I bladen „De Morgenpost" en het „Schager Dagblad", in een inteview [onjuistheden verkondigd te hebben, j Naar wij vernemen beweren betref- I fende verslaggevers van beide bla- j den, ook na diens ontkenning, dat I de heer Lovink zich heeft uitgelaten I als is gepubliceerd. Het laatste woord over deze onverkwikkelijke zaak zal dus wel niet gesproken zijn. I VERGADERING. la de opening der vergadering worden ****3 wtulen der vorige bijeenkomst onveran- 1 vastgesteld. jorzitter deelt mede, dat een nieuw por- in lijst van H. M. de Koningin is aan- ■>4 acht, voor de vergaderzaal en dat de ove' aanwezige foto's van oud-bestuursleden m j zullen worden opgeknapt, opdat het |1 i eslacht ook kan zien welke mannen zich f den loop der tijden voor den polder ver- ïstelijk hebben gemaakt, zullen de por den van namen worden voorzien. Het wland is weer verhuurd, vervolgt Voorzit- dc prijzen zijn weer iets verhoogd. Het i eischt thans fG.vergoeding voor elke plaats aan den Koegraszeedijk en het it er een weg te hebben, daal vordert een en ander een uitgave cf 32.50. Het rijk is erg op de penning froordig, merkt voorzitter in dit ver- op. Eenige goedkeuringen van Ged. b zijn ingekomen. De stukken worden Kennisgeving aangenomen. LDLEENING. ien bestuursvoorstel tot bet aangaan van geldleening groot f 12000.tot dekking de kosten van de brug over de Zand- ut, en van den loswal te Van Ewijckslui^, irdt aangenomen. De voorwaarden zijn rente, aflossing f 1500.per jaar en een zegtermijn van 3 maanden. IFPACHT. Een verzoek van den heer Adr. de Smit, verlenging van den termijn van uitgifte erfpacht van een perceel grond te Van vijeksiuis, wordt ingewilligd. Voor den er Smit zullen dezelfde voorwaarden gcl- n als voor anderen in deze buurt, name- k dat voor de eerste 300 M2. vijf cent moet orden betaald, voor de rest tot een maxi- m van 500 M2. drie en een halve cent. Eveneens wordt ingewilligd een ver zoek van den heer A. van der Ham om een perceel grond in erfpacht te aogen hebben op den hoek van Zwin- en Kruisweg, echter niet na dat geruimen tijd is gediscusseerd over de kwestie of het uitzicht niet belemmerd wordt door de op het per ceel te bouwen woning. •rzittcr merkt op, dat voor den heer Van !r Ham weliswaar de gewone voorwaar ts zullen gelden, maar dat het huis 15 me- •i" uit het hart van den weg moet staan, 'ft is van alle kanten bekeken, zegt voor- 'ttcr, men acht het zoo de beste oplossing, 'oet men het anders, dan zal men de fa- 'ilie Kaan, aan wier bezit het land grenst, teer veel ongerief bezorgen. Daarbij heeft )en ook nog rekening te houden met de "'Agen van de Provinciale waterleiding, en ander zal voor 30 jaar worden aan- ian. de kosten van een hekafscheiding Jn voor den heer Van der Ham zijn. be heer Van Balen Blanken vindt in het icon hookbebouwing ongewcnscht. Het kon beter aan den anderen kant dan was er meteen een behuchtje. .Voorzitter merkt op, dat ter plaatse het biet zoo'n geweldig verkeerspunt is. Men san bovendien bepalen, dat er geen tweede b'jisje bijkomt. Oe vergadering gaat accoord. In de voor Raardcn zal op voorstel van den heer Wilms worden opgenomen dat de beplanting n'ft hooger dan 1 meter mag zijn. DE REKENING 1937. Als de begrooting 1937 op eenige onderge schikte punten is gewijzigd, adviseert na mens de commissie tot onderzoek de heer Metselaar tot goedkeuring. Een en ander is 3n beste orde bevonden, spr. heeft veel lof voor de welwillende wijze, waarop secreta- ris cn penningmeester de commissie tege moet zijn getreden. De rekening, wordt in waal ontvangsten en uitgaven vastgesteld 6027fi7.881/2, met een batig saldo van 1 «HT7V4. Aan DE BEGROOTINC 1939, I *elke daarna behandeld wordt, gaan geen I «igemeene beschouwingen vooraf. Bij de verklaart de heer van Stipriaan zich tegen de voorgestelde verhooging van de salaris sen van secretaris en penningmeester, elk met f 100. De lasten zijn al hoog genoeg, meent spr., daarbij is nog de schade van het mond- en klauwzeer gekomen, op zoo'n ma nier komen de ingelanden nooit van de kos ten af. Voorzitter: En dit jaar is er nog wel een gulden van den omslag af! De heer Stipriaan: Een gulden meer of minder maakt ook niet veel uit! Voorzitter bestrijdt dit. Hij is overtuigd, dat de heer Stipriaan meent bet polderbe- lang te dienen door op bezuiniging aan te dringen, maar tenslotte moet men een dak boven 't hoofd houden, en niet bezuinigen ten koste van hen, die hard voor den polder werken. Het Dag. Be stuur is overtuigd het algemeen polderbe- lang in al zijn maatregelen tot uitdrukking te brengen. De lasten zullen geleidelijk ver laagd worden, voorzitter werkt aan een overzicht hieromtrent, binnenkort heeft hij concrete gegevens. De omslag zal flink naar beneden gaan, en een stuk onder de twintig gulden komen, men moet echter geduld heb ben De heer Stipriaan: Hoe lang nog? Voorzitter: Er wordt geen cent uitgegeven voor niet-noodzakelijke dingen. De heer Stipriaan: Nou, nou... Voorzitter besluit zijn woordenstrijd met den heer Stipriaan door op te merken, dal hij en de heer Stipriaan alleen van meening verschillen, wat tempo betreft. De heer Wilms is het met de voorgestelde verhooging eens, alleen zag hij graag de sa larissen wat meer naar elkaar toegebracht. Een secretaris moet meer weten dan een penningmeester! Voorzitter acht voor het werk van een secretaris meer ontwikkeling noodig dan dat van den penningmeester, zonder de per sonen aan te tasten. Dit moet in het salaris tot uitdrukking gebracht worden. De heer V. Kaan heeft alle vertrouwen in het Dag. Bestuur. Dat weet het beste wat noodig is. Een voorstel van den heer Stipriaan tot stemming wordt niet gesteund. Hij eischt hierop stemming. Voorzitter: Waarom eischt u nu stemming? Er is niemand, die u steunt. De heer Stipriaan: Nou, dan maar niet! Het voorstel de salarissen van secretaris -en penningmeester met f 100 te verhoogen, wordt met alge- meene stemmen aangenomen. De hr. Stipriaan wordt geacht te hebben te gengestemd. Bij de post uitgaven bemaling deelt voorz. mede, dat het in de bedoeling ligt de sloot, bij den Boermansweg tpt den Grasweg uit. te diepen, vooral ook omdat het waterge was zoo toeneerht. Om nog meer slootwerk uit te voeren, moeten grondstrooken worden aangekocht van de hecrcn Wilms, Rus, Mo lenaar en Dekker. Voorz. knoopt hieraan vast een voorstel tot grondaankoop in de kom van Ewijcksluis aansluitende op het Balgzand. Een overschotje, dat te pas komt! Er is toevallig geld beschikbaar, f 3581.60, dezen zomer ontvangen uit grondverkoopen aan het rijk. Met bovengenoemde eigenaars is overeenstemming verkregen, onteigening is niet noodig. De grond zal voor 40 cent per meter gekocht worden. De heer Wilms nam met 20 cent genoegen, maar gelijke monniken, gelijke kappen, zegt voorz. Voor den heer Dekker is eenige grondruil noodig, in de buurt van het raadhuis, waar omtrent overleg met het gemeentebestuur gepleegd zal worden. Ook te 'Ewijcksluis hoopt voorzitter te sla gen, maar ook al doet men nog zoo'n gun stig aanbod, een verkooper in dit geval'bur gemeester Peereboom van Broek in Water land, optredend voor de familie Smit, loopt nooit zoo hard, als hij merkt dat de kooper het noodig heeft! Bij de Marine weet men het wel! Bij den post bliksembeveiliging gemalen zegt de beer van den Berg veel goedkoo- per terecht te kunnen. Spr. heeft appa raten gekocht, zooals bij de Marinegebou wen in Den Helder in gebruik zijn. Ik dacht, daar ben ik wel in goe de handen, zegt spr., daar weten ze het wel en ze voldoen bijzonder goed. Door ze voor den polder ook te koopen, zal het uitgetrokken bedrag van f 315.zeker verlaagd kunnen worden. Voorzitter zal gaarne met de opmerking rekening houden. Hoe goedkooper hoe beter! Onder algemeene vroolijkheid merkt de heer van Balen Blanken op, dat de heer v. d. Berg vandaag zijn presentiegeld zeker verdiend heeft! Brugplannen te Ewijcksluis. Naar aanleiding van een vraag van den heer Metselaar, doet voorzitter eenige me- dedeelingen over bouw of overname van een brug te Oudesluis. Reeds thans is op de begrooting daarvoor f 2137.40 gereser veerd. Overwogen kan dan ook worden de voormalige opzichters woning te sloopen, want al heeft men thans een prima huur der, woningbezit dat niet voor den dienst noodig is, is ongewenscht. DE ONTVANGSTEN geven geen aanleiding tot opmerkingen, liet Bestuur krijgt weer machtiging tot on- derhandsche verhuur van bouwterreinen enz. De begrooting wordt hierna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. RONDVRAAG. De heer van den Berg zou graag wil len weten wat de mooie brug aan het Westeinde heeft gekost. Is het veel meer dan f 4000.het bedrag te besteden voor het voetbrugje over de Molenvaart? Het lijkt natuurlijk wel op eigenbelang (de heer v. d. Berg heeft zijn kweekersbedrijf vlak bij den voetbrug, versl.) maar spr. had liever een brug gehad, geschikt voor rijtuigen. Voorzitter: Als ieder in zijn hoek voor eigen belang zorgt, wordt het algemeen belang toch gediend! Echter, zegt voorzit ter, het is de vraag of de behoefte bestaat, motoren kunnen er nog over. Wat de brug aan het Westeinde kost, kan spr. niet di rect zeggen, die bij de Stolpe kost f 19.000.. De heer v. d. Berg: Zoo veeleischend zijn we aan de Molenvaart niet, misschien tikt het bestuur nog wel eens een overjarig brugje op den kop. Anderhalve nieter breeder is genoeg. (Gelach). Voorzitter wijst er op, dat men niet meer terug kan, de betonplanken zijn be steld. Het is het beste de brug, zooals de heer v. d. Berg die wenscht., onder de vrome wenschen te rangschikken! PRAATTE OUD-BURGEMEESTER LOVINK ZIJN NEUS VOORBIJ, OE LEDEN VER SLAGGEVERS AAN OVERDAAD VAN FANTASIE? Voorzitter zegt, aan het einde der vergadering een ernstige zaak in het openbaar te willen behandelen, om dat zekere perspublicaties niet onbe sproken kunnen blijven. Er zijn twee dagbladen, de Noorderpost en het R.K. Schager Dagblad, waarvan de redacties een interview hebben gehad met oud-burgemeester Lovink. Spr. leest die beide kranten niet, maar toen een bevrien de hand hem betreffende nummers toezond bemerkte hij, dat, althans volgens de artike len, oud-burgemeester en hoofdingeland Lo vink weinig vleiends over den polder heeft eenige weken geleden hadden met burge meester van Baar te Oude Niedorp. Men zal zich kunnen herinneren, dat deze bij zijn afscheid openlijk zei, dat onze verslag gever hem hatelijke opmerkingen over zijn collega Sutman Meijer van Heerhugowaard in de schoenen had geschoven, welke hij nimmer gemaakt had. Het R.K. Schager Dagblad was toen wel zoo vriendelijk, zonder dat het iets van de zaak wist, te spreken over „onbehoor lijke persmanieren" en ons te beschuldigen twee burgemeesters tegen elkaar in het harnas te jagen. Wij zullen het illustre voorbeeld om thans onzerzijds ook van .onbehoorlijke persmanieren' te spreken niet volgen, maar een klein beetje leedvermaak hebben wij wel, want 't is een ontzettend leuk gezicht, als zulke scherp schutters, die maar direct klaar staan met woorden als „onbehoorlijk" zoodra het andersdenkenden betreft, eens in hetzelfde schuitje komen te zitten. BA RSJNGERHORiï Volgens de Noorderpost had de heer Lovink gezegd dat bij zijn komst in de gemeente, de wegen in. slechten staat waren, in het Schager Dagblad stond zelfs in deplorablen staat. Is er misschien een vergissing in het, spel, vraagt voorziter. Waar de heer Lovink ter vergadering aanwezig is, geeft spr. hem gaarne gelegenheid de zaak in het openbaar toe te lichten, want zooals het in die kran ten stond, was het toch wel wat heel sterk- IK HEB HET NIET GEZEGD! althans niet in dezen geest, zegt de heer Lovink. Ik heb gezegd, wat ik ook in den Raad heb gezegd, na melijk, dat de wegen er achttien jaar geleden heel anders uitzagen. De voorzitter zal het wel met mij eens zijn, dat er evenals met de wa terleiding, het licht en zooveel an dere dingen in die 18 jaar de boel heel wat is opgeknapt! Voorzitter: Daar zijn we het allemaal over eens, maar zooals die woorden er ston den, was het wel wat al te kras. Ik ben blij dat de heer Lovink, zooals hij zegt die woorden niet heeft gebruikt en dank hem vriendelijk voor zijn toelichting. Als de heer Lovink nogmaals betoogd heeft dat hij de woorden niet heeft gebruikt als ze zijn afgedrukt en zijn uitlating slechts in algemeenen zin gedaan zijn te beschou wen, wordt de vergadering gesloten. XXX (Wij willen ons in deze kwestie natuur lijk geen partij stellen. Het is water dat buiten onzen goot loopt. Deze zaak lijkt merkwaardig veel op het geschil dat wij De kerkelijke gemeenten Barslngerhorn, Haringhuizen en Kolhorn krijgen weer een predikant! De Weleerw. heer A. van Biemen te Lei den heeft de toezegging van beroep naar de kerkelijke gemeenten aangenomen. Na dat de gemeente dns gedurende ruim 8 ja ren vacant is geweest is er nu weer een voorganger. In breeden kring is het bericht van deze aanneming van het beroep, met genoegen ontvangen. Boekbespreking. Voor de vereeniiging van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen heeft Mevr. Waiboervan Elteren uit Anna Paulowna gesproken over het boek „Jürn Uhl" van Gustav Frenzen. De avond was uitstekend bezocht en met groote aandacht werd de spreekster gevolgd. De presidente, mevr. Loggers, da nikte voor het gebodene. Wegens hét vrij late uur is de stemming voor een Bestuurslid, wegens bedanken van Mevr. Zwaanvan Stipriaan, ver daagd tot een volgende bijeenkomst. SCHOOEL OLYMPIADE BAZAR. Groole belangstelling. De gymnastiekvereniging „Olympia" had gister en ergister in de groote zaal van N'ic. Schuyt een bazar georganiseerd, waar voor groote belangstelling bestond van de zijde van het publiek. Waar de achterstand in de verzorging van de lichamelijke opvoe ding van onze jeugd thans meer en meer de algemeene aandacht trekt, en gedurende de laatste maanden de algemeene belangstel ling voor de lichamelijke oefening in ver schillende bladen tot uiting komt, is het verheugend dat ook Schoorl de groote waar de inziet van goed geleid gvmnastiekonder- wijs: getuige de belangstelling voor deze bazar, die tot doel heeft, de kas voor deze nuttige vcreeniging te versterken. De voorzitter van Olympia. de heer K. P. Zuurbier, heette de aanwezigen bij- de ope ning hartelijk welkom en dankte allen, die aan de vorbereiding hadden medegewerkt, waarbij de milde gevers van de rijke ver scheidenheid van prijzen niet werden verge ten. SCHAGERBRUG. ALGEMEEN BELANG IJSCLUB. In het lokaal van den heer Van der Poll werd een algemeene vergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. Aanwezig waren 12 leden. De voorzitter, de heer H. Rezelman, opent de bijeemkomst met een woord van welkom, waarna de notulen, gelezen door den secretaris, den heer Correljé, onveran derd worden vastgesteld. Mededeelingen en stukken. ingekomen Opnieuw komt in behandeling een ver zoek om extra subsidie van de harddrave rij vereeniging „Voorwaarts", welk stuk op de vorige vergadering was aangehouden Na eenige bespreking wordt besloten, af wijzend op het verzoek te beschikken. Een verzoek van dezelfde vereeniging om voor 1938 een subsidie te mogen ont vangen tot een bedrag gelijk aan dat wat na de verloting wordt opgedragen, wordt ingewilligd. Eenige stukken van den IJsbond Hol lands Noorderkwartier, houdende verzoek om toetreding tot dien Bond .wordfen voor kennisgeving aangenomen. De commissie van samenwerking voor bijzondere nooden te Zijpe verzocht om een bijdrage. Besloten wordt f 10.als bij drage ineens beschikbaar te stellen. Medegedeeld wordt: a. dat een reisje naar de Kunstijsbaan te Amsterdam we gens gebrek aan belangstelling niet kon doorgaan. b. dat gunstig is beschikt op het geza menlijke adres van Middenstandsvereeni- ging en „Al'geme«n Belang" aan den Di recteur-Generaal der P.T.T., om invoering van een avond postbestelling te Schager- brug en omzetting van de middagpostbe steling in een krantenibestelling. Naar aanleiding van de laatste mede- deeling vraagt de heer Hopman of bet niet mogelijk is de kombesteling iets uit te breiden. Uit de vergadering wordt er op gewezen dat, als de gezamenlijke belanghebbenden met eenigszins gegronde motieven adressee- ron aan den Directeur-Generaal der Poste rijen, er goede kans op uitbreiding der kambestelling bestaat. Rekeningen. De rekening wordt vervolgens nagezien door een commissie, bestaande uit de hee- ren mr. D. Breebaart en H. L. v. d. Poll. Door eerstgenoemde wordt tot voorloopige goedkeuring geadviseerd. Aldus beslo ten. De definitieve goedkeuring zal volgen, nadat de rekening der Huisvlijttentoonstel- ling is onderzocht. Dit onderzoek zal ge schieden door een commissie, bestaande uit de heeren J. A. de Boer en J. D. Wiering. De contributie over 1938 en 1939 wordt bepaald op f 0.55. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren H. Rezelman, H. de Graaf Sr. en G. van der Werff. De heer Rezelman zegt het beter te vinden, dat zijn functie door een jonger lid wordt waargenomen en stelt zich niet meer herkiesbaar. Voorts deelt de heer Ligthart mede, te bedanken als bestuurslid. Pogingen om den heer Ligthart, die lange jaren met de grootste ambitie voor de IJsclub heeft ge werkt, als Bestuurslid te behouden, faal den. De heeren De Graaf en Van der Werff worden herkozen. In de vacature-Rezehn&n wordt gekozen de heer J. A. de Boer. Al len nemen de (her) benoeming aan. De secretaris dankt den heer Rezelman voor hetgeen hij als voorzitter in het he iand der vereeniging beeft gedaan en voor de prettige samenwerking. Wederkcerig dankt de voorzitter de be stuursleden voor de ondervonden medewer king. IJswedstrijden. Voor bet organiseeren van eventueele ijs- wedstrijden krijgt de Ilsfeestconnmissie vrij mandaat. Tot lid van deze commissie wordt in de vacature-Rezelman gekozen de heer J. D. Wiering. Rondvraag. De heer Ligthart wijst op de aanwezigheid van een zandbank in de Egalementsloot, hetgeen een handicap zal vormen bij het maken van een ijsbaan. Besloten wordt een verzoek te richten tot het Polderbestuur om deze bank te ver wijderen. Verder merkt de heer Ligthart op, dat de verlichtingsinstallatie van de IJsclub is uitgeleend aan het Oranjecomité, doch tot op heden nog niet volledig is terugontvan gen. Besloten wordt nog een poging te doen om de installatie compleet terug te krijgen en, wanneer deze niet slaagt, het Oranje- comité te verzoeken de schade te vergoeden. De peperbus. De heer van der Poll brengt ter sprake de schade, hinder en ergernis, welke hem wordt bezorgd door de voor zijn perceel staande transformatorzuil van het P.E.N.. Spreker vraagt of de vereeniging er iels aan kan doen om deze zuil alhier bekend staande onder den naam „peperbus" ver wijderd te krijgen. WIEB1NGERMEER De zetboeren voor de Staatsbedrijven Bepaalde eisclien worden gesteld. Omtrent de bestemming van Wieringer- meergronden voor staatsexploitatie, waar van wij in ons blad d.d. Zaterdag j.1. mel ding maakten, vernemen wij nader, dat met de onmiddellijke leiding van elke boerderij een zetboer zal worden belast, die aan be paalde eischen zal moeten voldoen.. Zoo zullen de zetboeren landbouwonder wijs moeten hebben genoten en ervaring op soortgelijke boerderijen op het oude land moeten hebben opgedaan, terwijl bij voor keur gehuwde landbouwers tusschen 30 en 40 jaar zullen worden aangenomen. De voorwaarden, waaronder de gronden voor staatsbedrijf ter beschikking worden ge steld, zijn dezelfde waaronder ook aan particulieren boerderijen worden verpacht, waardoor waardevol vergelijkingsmateriaal zal kunnen worden verkregen. Elk bedrijf zal zooveel mogelijk met een eigen inventaris worden uitgerust. Begin 1939 zal de organisatie voor de eerste zeven staatsbedrijven in werking worden gesteld. En toen kon, om de woorden van Paljas van Leon Cavallo te gebruiken, het spel gaan beginnen. Tal van attracties noodig- den uit, z'n geluk eens te beproeven: scho ten klonken, ballen vlogen, spijkers werden in een balk gedreven enz.enz. en dan het rad van avontuur, de groote attractie. En daar tusschendoor werd menig dansje gemaakt. Het waren twee. avonden van nut en genoegen: het was alles genoegen, ter bereiking van het groote nut, dat er ligt in goed geleid gymnastiekonderwijs. KOEDIJK Ouderavond. Vrijdagavond werd in een der schoollo kalen alhier de eerste Ouderavond gehou den onder leiding van het hoofd der school, den heer Stuffers. De voorzitter opent met een welkom en is verheugd over de goede opkomst. Daarna geeft de heer Schut eenige zangnumaners ten beste met de 3de, 4de en 5de klas. De kinderzang verwerft een luid applaus en een dank woord van den voorzitter. Medegedeeld wordt dat er een telefoon is in de school en de schooltandverzorging is aaneesloten bij den kring Schagen Er zullen blotmbol- len uitgereikt worden aan de schoolkinde ren om op te kweeken. De heer Stuffers geeft vervolgens reis indrukken uit Zwitserland en Italië, waar bij de heer Schut lichtbeelden vertoont; op onderhoudende wijze licht de causeur de interessante lichtbeelden toe. Beide hoeren worden door applaus .beloond. In de pauze presenteert mevr. Stuffers, geassisteerd door enkele dames, thee en koek, terwijl er tevens gelegenheid is het werk der kinderen te bekijken en <met de onderwijzers te spreken. Daarna houdt mej. Jansonius een voordracht, welke veel succes oogstte. De heer Schut draait nu nog de schoolfeestfilm, waarbij de ouders hun kinderen zagen genieten. En daanmee was de gezellige avond ten einde. Hoewel hierover door verschillende in stanties reeds is gecorrespondeerd, wordt besloten nog eens een verzoek 'te richten tot het P.E.N. Vuilnisophaaldienst. De heer Wiering vraagt naar de moge lijkheid een vuilnisophaaldienst te ver krijgen, over welk onderwerp een zeer uit- voerige bespreking volgt. Gewezen wordt op de mislukte pogingen, die verleden jaar door een particulier zijn aangewend. Voorts werd besproken de wcnschelijkheid van een gemeentelijken onhaaldienst. De heer mr. D. Breebaart deelde, mede, dat bet Gemeentebestuur een onderzoek heeft ingestld naar de kosten van een gemeen telijken ophaaldienst, welke plm. f 4000. per jaar zullen bedragen, hetgeen nu de belastingen in top zijn niet betaald kan worden. Gesproken wordt voorts over de wenschelijkheid, dat het Polderbestuur, ter reinen aanwijst, waar vuilnis kan worden gestort. Algemeen worden de moeilijkheden die aan deze zaak zijn verbonden wel inge zien, zoodat geen besluit wordt genomen. Verlichtinn bil de nieuwe brug gen te Schagerbrug. De heer Hopman wijst op de slechte ver lichting bij de nieuwe bruggen te Schager brug. Besloten wordt den Prov. Waterstaat te verzoeken de verlichting bij de brugwach terswoning des avonds geregeld te laten doorbranden. Weg bij hef Postkantoor. Door den voorzitter wordt voorgesteld om het Polderbestuur te verzoeken de goot. bij het Postkantoor te verleggen en de weg ter plaatse te verbreeden aangezien de toestand daar. vooral op donkere avonden, thans gevaarlijk is. Besloten wordt een desbetreffend verzoek tot het Polderbe stuur te richten en f 10.als bijdrage in de eventueel te maken kosten beschikbaar te stellen. Douche-Inrichting. De heer Correljé wijst er op. dat in som mige plaatsen in de o.l. school een douche inrichting is gebouwd, waarvan de ingeze tenen tegen een kleine vereoeding gebruik kunnen maken en zou willen onderzoeken of het financieel mogelijk is dat een derge lijke inrichting door de vereeniging kan worden geëxploiteerd. Besloten wordt een onderzoek naar de aanleg en exploitatiekosten in te stellen. De voorzitter sluit hierna de vergadering en spreekt den wensch uit, dat het de vereeniging in de toekomst goed moge gaan. Tot voorzitter van de vereeniging Alge meen Belang IJsclub is gekozen de heer N. T. Hopman.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5