Rotterdam slaat het Bonds elftal met 3-2 Om den gouden onafhankelijkheidsbeker Voetbalmenu Schagen II-Oudendijk 11-2 Txiaïclerbópoht Schaken $uwrwten 5sei 3oor de, üden: van al ert ran drii oven's t is dl; i uit de orden de in met slecht )rager en Sterk blinken uit Men heeft wel eens gezegd, dat het Bonds- wu'wnae, «tal den jaarlijkschen wedstrijd tegen het Rot- irdamsch elftal niet mocht winnen, want ,lfs wanneer de spelers van de rest van ederland beter voetbalden dan hun Rotter- unsche collega's, slaagden zij er toch niet in m yeldmeerderheid in een overwinning om te ord tten- Van den wedstriJd» welke gisterenmid- d°b °P Sparta-veld is gespeeld, zal men isi se meening moeilijk kunnen volhouden: het (tterdamsche elftal heeft byna steeds het !Ste van het spel gehad, terwijl in het Bonds- verschillende spelers naar hun vorm be zoeken zonder dezen evenwel te vinden. elk et&roote verschil laS echter niet zoozeer in c '««E.ljtwaliteiten yan de speierS( maar wei hierin, de Rotterdamsche ploeg vaak een zeer goed gekloJK^1 vormde- waarin de spelers elkaar be- m en daardoor steeds opnieuw ten aanval ai trekken. Niet alleen de achterhoede van itterdammers was sterker dan die van het lelftal, maar vooral tusschen de beide loeden was bijna een klasse verschil. In irspronkelijke samenstellingen waren enke- leine veranderingen gebracht, zoodat de als volgt tegen elkaar in het veld Rotterdam: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Van der Horden (C.V.V.) en Van der leide (Feyenoord) Midden: De Haan (Xerxes), Kuppen (Feyen- ord) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Van Walsum ,R.F.C.), Vente (Feyen- ord), Janse (Hermes D.W.V.), Van Spaan- üt"kra: 5nck (Neptunus) en Linssen (Feyenoord). met J wat- nero b Ihaafi, en de feereni en! - U de df lizum Dondselftal: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Weber (A.G.Ó.V.V.) en Caldenhove D.W.S.). Midden: Bommele (D.H.C.), Anderiessen Ajax) en Roelofs (Go-Ahead). Voor: Draeger (D.W.S.), Van der Veen leracles), Dumortier (D.O.S.), De Vroet feyenoord) en Sterk (V.S.V.). Het was inderdaad verwonderlijk, dat de voorhoede van het Bondselftal zoo weinig in te brengen tegen de achterhoede van Rotterdam, waarin de beide backs stevig, zij het niet fraai, verdedigden, en vooral Kuppen het was, die telkens opnieuw een struikelblok vormde voor Dumortier en zijn binnenspelers. Het internationale binnen- trio viel zonder twijfel tegen en wij mogen zeker niet zeggen, dat de schuld hiervan te :dën is bij het spel van Stérk én Draeger, rant deze beide buitenspelers hebben voro- ■effelijke dingen gedaan. Maar het scheen nu eenmaal niet te willen lukken en de alge- meene indruk was, dat de Bondselftalaan- valslinie zwakker was dan de aanvallers van Rotterdam. Deze laat- sten vertoonden een prettig enthousiast spel, pittig en schot vaardig en met gevoel voor combinatie. Er was hier geen zwakke plek te bekennen. De beide half linies waren ongeveer van gelijke sterkte: Ande riessen en Kuppen blonken uit aan weers zijden. Caldenhove en Weber speelden na tuurlijk beter dan hun collega's van het Rot terdamsche team, maar deze laatsten waren op sommige oogenblikken zeker fen effectief. De schotvaardigheid van de Rotterdamsche "orhoede heeft tenslotte den doorslag ge geven en het resultaat geeft een juisten indruk van het spelverloop. Wanneer scheidsrechter Machielsen het tee- ken heeft gegeven, dat de strijd kan beginnen, neemt Janse oogenblikkelijk den bal van Du mortier over. Een snelle aanval volgt, waarbij Dijkstra moet ingrijpen. Hij bezweert het ge vaar. Sterk forceert een corner voor zijn team. welke evenwel niets oplevert en vlak daarna is het Van Spaandonck, wiens harde schot na aangeven van Van Heel meters naast vliegt. Het blijkt evenwel uitstel van executie te zijn, want Vente gaat in samenwerking met Van Spaandonck op Dijkstra af. De Neptunus- speler weet op een gegeven moment niet naar wien hij den bal zal doorgeven. Hij lost een ge weldig hard schot van ruim 20 meter afstand, waarna Dijkstra tevergeefs grijpt. De Rotter dammers hebben verdiend, de leiding genomen (1-0). Dit succes prikkelt Rotterdam om nog feller te spelen en wanneer Van Walsum zich ®ooi heeft vrijgespeeld en een voorzet geeft, la het Linssen, die met zijn rechterbeen Dijkstra opnieuw passeert (20). De achterhoede van het Bondselftal moet alle zeilen bijzetten om verder gevaar te keeren en alaagt daarin met .kunst en vliegwerk. De tegenaanvallen van het Bondselftal zijn even min van gevaar ontbloot. Een schot van Drae ger wordt door Van Male vallende verwerkt. Sterk krjjgt in buitenspelpositie den bal voor z|)n voeten, ontdoet zich van zijn tegenstanders geeft een keurige voorzet, welke door Du mortier vallende langs Van Male wordt ge- Plaatst (2—1). Aan beide zijden komen de doelen nog eenige malen in gevaar, doch voor de rust wordt er met meer gescoord. De tweede helft was lang niet zoo fraai als de eerste. Bij de Rotterdammers vlotte de com binatie niet zoo best, ook al door zelfzuchtig heid van verschillende spelers en de Bonds- spelers probeerden uit alle macht gelyk te maken. Het gevolg was, dat zij de voorzichtig heid lieten varen. Dit had tot resultaat, dat bij een snellen uitval van Janse Weber werd ge passeerd, waarop van Spandonack weinig moei te had voor den derden keer Dijkstra te slaan. Dumortier. Het Bondselftal bracht het niet verder dan een groot aantal corners, welke steeds werden af geslagen. Na een dezer corners, door Draeger genomen, koppen een zestal spelers naar den bal. Sterk krijgt dezen voor zijn voeten en schiet langs Van Male (3—2). Nu heeft het Bondselftal het beste van het spel, maar de venvoede pogingen om gelijk te maken, slagen niet. Rotterdam speelt verdedi gend en wanneer de tijd verstreken is, heeft het Rotterdamsche elftal voor den zooveelsten keer van het Bondselftal gewonnen. DTS I-Texel I 2-2 Beide part gen kregen loon naar werken. In een gelijk opgaanden strijd is het noch DTS, noch Texel gelukt beide pun ten in de wacht te sleepen. Het gelijke spel geeft echter beide partijen loon naar werk, daar het niet mogelijk zou zijn, een van beiden positief als de sterkste aan te wijzen. Jammer was het, dat het zware terrein af breuk deed aan het spel. Keer op keer zag men goed spel afgebroken door een ontijdige valpartij of een doorschietenden bal. Nauwelijks was het spel begonnen, of reeds had Texel een voorspx-ong genomen. Een hooge bal werd door den D.-keeper half mis geslagen en De Graaf kreeg een niet te mis sen kans. Geluk voor Texel, pech voor de thuisclub, die echter niet verslapte, maar juist een aan leiding had om feller op te komen zetten. En met succes. Het duurde wel eenigen tijd, maai de gelijkmaker kwam. Jansen was oorzaak hiervan, door een in de doelmond zwevende bal in te zetten. De partijen waren weer op gelijken voet gebiacht en een strijd om de leiding ontspon zich. Beurtelings waren beide doelen in gevaar. De T.- links buiten Lap was voornamelijk de oorzaak hiervan voor zijn club, aan den an deren kant werd midvoor Tromp wel degelijk in de gaten gehouden, doo.r zijn onverwachte schoten. De eerste helft verstreek en de stand bleef 11, zoodat na de rust in gelijke positie kon worden begonnen. Eit nu was het DTS, dat het eerst aan bod was. Terwijl Tromp hinkte, pikte Groen een bal mee, plaatste naar Jansen, die aan Carnas een kans bood, welke niet was te missen. Een mooie belooning voor een prima aanval. Maar Texel diende van repliek en het ge lukte Ran, na vele' pogingen, Kroon te pas- seeren. De laatste 20 minuten werd er fel gespeeld. Texel maakte e.en doelpunt, dat geannuleerd "werd en eenige goede D.-aanvallen vonden een ontijdig einde in eenige dubieuze beslissingen van den scheidsrechter. De stand bleef 22, waarmee beide ploe gen tevreden moesten zijn. Schoorl I-HRC IV 2-4 Een verdiende overwinning voor HRC. Als HRC aftrapt, zien we Schoorl zonder mid voor Selhorst, die nog wel eenige weken niet van de partij kan zijn. S. neemt al dadelyk den bal van H. over en gaat er mee op het vijandelijk doel af. Korver weet den bal voor het doel te werken, waar Klop hem bemach tigt en reeds in de eerste minuut voor Schoorl doelpunt. Deze voorsprong is echter van zeer korten duur, want in de volgende minuut is het HRC, dat gebruik maakt van een foutje in de S.- verdediging en den stand weer gelijk, 11, maakt. HRC komt nu geweldig opzetten en ontwikkelt een spel, waar Schoorl lang niet tegen op kan. Na ongeveer een kwartier spelen maakt H. op keurige wijze het tweede doelpunt. H. speelt in deze periode een klasse beter, zoodat S. alle moeite heeft verdere doel punten te voorkomen en dit zou zoowaar tot de rust toe gelukt zijn als keeper Oud een op hem toekomenden bal inplaats van met de voet, met de handen bewerkt had, want nu gaat de bal via het been van een der H.-spelers rechtstreeks het S.-doel in. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust geeft S. beter partij dan voor de rust. Het overwicht van HRC is nu ook lang niet zoo merkbaar meer. Zelfs denken we S. te zien doelpunten als Kox-ver is doorgebro ken, doch van korten afstand keihard tegen de bovenlat schiet. Bg een volgenden aanval van Schoorl wordt Beeldman, als hij mooi is doorgebroken, onbehoorlijk aangevallen, waar voor S. een strafschop mag nemen, die onbe rispelijk door Klop wordt ingezet HRC voelt zich nu nog weer lang niet op haar gemak, daar de aanvallen van S. wel net zoo talrijk en gevaarlijk zijn als die van HRC. Toch ge lukt het HRC zich even voor het einde met een mooi doelpunt in veiligheid te stellen. Scheidsrechter Booy leidde uitstekend. JVC nieuws JVC 1—PETTEN 1. Zondagmiddag 2 uur ontving JVC 1 bezoek van Petten 1. Precies op tijd floot scheidsrech ter Groen, die uitstekend leidde, de beide elf tallen in het veld*. Petten won den toss. De wind stond vrijwel dwars over het veld. Voor de rust was JVC het meest in den aanval en wist twee doelpunten te maken. Dat er niet meer doelpunten kwamen, dankte Petten aan een dosis geluk en den uitstekenden keeper. Na de rust maakte Petten van den aftrap af een tegenpunt en nu begon het te spannen, want Petten zette alles op alles om gelijk te maken. Dit gelukte eindelijk uit een ver schot, dat de JVC-keeper verkeerd beoordeelde en dat over zijn handen in het doel ging. De par tijen waren nu gelijk en wat JVC ook probeer de, Petten was soms geheel ingesloten, corner op corner moest genomen worden op het P.- doel. Petten wist den gelijken stand te be houden. JVC 2 trok in de morgenuren met 9 spelers naar Atlas 2 en verloor daardoor met 32. Met een volledig elftal hadden ze kunnen winnen. voor as. Zondag K.N.V.B. West-FrisiaH.R.C., Alkm. Boys- De Kennemers, W.F.C.Alcmaria Vic- I trix. HelderZ.V.V., Kinhei mSucces. AtlasSchagen, B.K.C.Strandvo- I gels D.T.S.Wieringervvaard, M.F.C. Watervogels, Nieuwe Niedorp—Texel. i H.R.C. 2O.V.V.O. 2. H.R.C. 3—W.F.C. 3, Q.S.C. 2—Hel- i der 2. N.H.V.B. H.R.C. 4J.V.C. 1, Schoorl 1— Koe- d^jk 1, Succes 2Petten 1. Hem 1—N. Niedoxp 2, Holl. 4—Scha- gen 2, Strandv. 2Oudendyk 1. V.C.L. 1 —Sporters 2. Texel 2Waterv. 2, Tex. Boys 1 H.R.C. 5, De Cocksdorp 1—B.K.C. 2, Helder 4—H.R.C. 6. De reserves verspelen hun kans. Door haar nederlaag tegen Ouden dijk staat het thans zoo goed als vast. dat Schagen II dit jaar de kampioensvlag niet zal kunnen hij- schen. Toch is het elftal niet zwak ker dan zijn tegenstanders, integen- deeld, maar het wil nu eenmaal niet. Daar bovendien de achterhoede ditmaal een volslagen off-day, behoeft het geen verwondering te wekken, dat Oudendijk dc overwinning behaalde Een overwinning, wel ke overigens geheel verdiend moet worden genoemd. De Oudendijkers waren enthousiaste voetballers en wat van groot belang was: zij speelden in tegenstelling niet de Spur- tanen den bal steeds ineens. De techniek was bij Schagen beter verzorgd, van tactiek bleek men daarentegen heel weinig kaas gegeten te hebben,, want anders had deze wedstrijd altijd gewonnen moeten worden. Zooals gezegd faalde de achterhoede vol komen. Bremer speelde ver beneden zijn normalen vorm, C. Slikker kon met forsch ingrijpen niet vergoeden, wat hij aan spel- capacitciten te kort kwam en ook Rus was er hopeloos uit. Gelukkig stond doelman Slikker weer als een rots in de branding, al ging hij bij den tweeden goal niet vrij uit. De voorhoede leed in hooge mate aan onproductiviteit. Het spel wero veel te kort gehouden en vooral Ruig knoeide er lustig op los. De beste man vonden we nog Broers- ma, die af en tóe heel aardig werk deed. Bij Oudendijk maakte de achterhoede het sterkste deel van de ploeg uit: met name de linksback maakte een prima indruk. Maar ook de keeper was save. In de voor hoede en halflinic zagen we echter enkele spelers, die er vrijwel niets van terecht brachten. De rechtsbuiten was de gevaarlij ke man. Zoo heeft de wedstrijd weinig fraais geboden.. Direct na den aanvang ont stonden er voor het Schagen-docl reeds eeni ge gevaarlijke situaties. Het ecne misverstand volgde in de geel zwarte defensie op het andere en herhaal delijk hielden we ons hart vast. Pas na een half uur echter ontstond na de zooveelste blunder een goal (01). Wel zat de Schager voorhoede intusschen niet stil, maar voel geluk had zij niet. Éénmaal zagen wc, hoe van een afstand van slechts enkole meters een bal vier, vijf maal werd ingeschoten, zonder nochtans doel te treffen! Aan den anderen kant kroop men ook door het be kende oog van de naald, toen Rus veel te zacht terugspeelde en de toegeschoten Oudendijker den bal tegen den staander plaatste. Het begin van de tweede helft was veel belovend. Schagen zette eenige goede aan vallen op en ieder oogenblik verwachtten wc den gelijkmaker. Dat men den dag niet prijzen moet, voor het avond is. bleek ech ter ook nu weer een waar woord te zijn. want het duurde niet lang, of men verviel weer in het spelletje van voor de rust. Ein delijk, nadat Oudendijk haar tweede goal had gemaakt en het publick zich was be ginnen te roeren, kwam Sparta opzetten. Maar het is toen al te laat. Toch slaagde Steen er nog in den stand op 12 te bren gen. Hij deed dat op uiterst origineele ma nier, op den grond liggende mikte hij den hal met een sublieme vuistslag in een hoek van het doel. Scheidsrechter Steenkist, die niet zooveel zag, had ook dit niet in de ga ten en gaf goal, ondanks de terechte pro testen van Oudendijk-zijde. In de resteeren- de minuten werd niet meer gescoord. Toen het eindsignaal klonk waren de kampioens illusies van Schagen II in rook vervlogen! DIRKSHORN. DIRKSHORN I—VRONE II, 10—9 De trotsche overwinningenserie, behaald in thuiswedstrijden, is weer vervolgd. Uit 9 gespeelde wedstrijden werden 15 punten behaald met 55 doelpunten voor en 11 tegen, dat is dus een gemiddelde van 6 goals per wedstrijd! Wie doet dat na? De 10 stuks, die in dezen wedstrijd bij el kaar getrapt werden, waren van goed ge halte en het zou te uitvoerig worden ze alle stuk voor stuk te bespreken. De uitslag was wel wat „bar" voor Vrone; voor de ploeg die Dirkshorn bij de eerste ontmoeting de eenige nederlaag wist t-ie te brengen. Het is anders werkelijk een genoegen om deze D. voorhoede op dreef te zien. Een aardige gebeurtenis was de totstandkoming van den laatsten goal. De „Vrone" keeper wisselde om met een veldspcler en gaf z'n truitje aan den nieuw bakken keeper over. Vlak daarop liep hij uit om een bal op te vangen, wat hij dan ook deed en daar snerpte 't scheidsrechtcrsfluitje terwijl een vinger naar de beruchte stip wees! Penalty! do scheidsrechter had geen kennisgeving ontvangen van de „zaak overdracht", zoodat de keeper nog als vcld- speler bekend stond en dus geen bal kon aanraken zonder hands te maken! Het was een vermakelijk geval en voor Vrone bctee- kende die eene goal er bij niet veel! Het tweede behaalde een heel verdien stelijk gelijk spel, 2—2, tegen Alkm. Boys V, VIERDE KLASSE B K.N.V.B. De belangrijke wedstrijd tusschen E.V.C. en K.V.V. is met 30 door de Krommenieërs gewonnen. K.V.V. staat er nu wel heel best voor! Monnikendam heeft blijkbaar weinig zin in de laatste plaats, want nu werd Andijk resoluut door haar afgewezen (41). De stand luidt nu: KW EVC IVV Bergen Uitgeest CSV Monnikendam Sporters Andijk 8 7 0 1 35—15 14 6 4 1 1 lo8 9 6 4 1 1 25—13 9 6 3 1 2 15—13 7 7 2 1 4 11—28 5 7 1 2 4 11—21 4 6 1 2 3 10—11 4 5 1 1 3 5-13 3 7- 1 1 5 12—22 3 B.S.V. BERGEN. De reserves van Bergen vier punten binnen. halen Geheel volgens onze verwachtingen heb ben gisteren zoowel het tweede als het 3e elftal van Bergen twee punten binnenge haald. Ofschoon de overwinning van Ber gen 2 aan een zijden draadje heeft gehangen, Het was tegen Oudorp 2 een spannende en vlugge wedstrijd. Voor de rust vlotte het niet erg in de Berger ploeg; vooral in de voorhoede rammelde hef geducht. Toch was het Bergen, dat het eerste doel punt maakte en wel door een mooi schot van Niek v. d. Berg in den uitersten linker hoek. Dat was al heel spoedig na het begin. Nog voor de rust wist Oudorp door twee goede doelpunten den stand op 21 te bren gen. Met dezen rust ging de pauze in. In de tweede helft had Bergen's aanvoer der Kool in de middenlinie geplaatst en Jan de Moor speelde toen in den aanval. Dit bleek een verbetering ten goede. Er was nog een kwartier te spelen en nog steeds was 'I 21 voor Oudorp. Toen maakte een der gasten hands binnen de beruchte lijnen. Piet Beeldman werd uit zijn doel geroepen en benutte den strafschop op keurige wijze (22). Bergen was toen niet meer te hou den; winnen wilden de heeren en ze won nen ook, al was dat doelpunt een gelukje. Zoo eindigde deze wedstrijd in een 3—2 zege voor Bergen 2. In de ochtendui'en speelde Bergen 3 te gen DTS 4 en won met 4-*-l. Gerrit Ter- möhlen maakte 2 doelpunten door snel toc- loopen; Ered Bus benutte op keurige wijze een strafschop, terwijl Leo Swakman met een keurig schot de vierde goal maakte. Hulde aan den kleinen Joopie Urbanus, die als hack tegen de groote kerels uit den Langedijk een keurig partijtje voetbal liet zien. N. NIEDORP. Strandvogels IIN. Niedorp 23 N. Niedorp IIISooorvogels, Sp. niet opgek. N. Niedorp B—Alcmaria Victr. C 20 De adsp. wedstrijd N. Niedorp B tegen Alom. Victr. C is na aardigén strijd ge wonnen door de N. Niedorp adsp. met 20 en verdiend. De iets zwaardere Niedor- pers hebben weer verdienstelijk gespeeld. De kleine Alkmaarders hebben flin'k partij "üregëye\i'. GerrTt Kater 'wist het eerste doel punt voor N. te maken, op fraaie wiize liet hij de Alcm.-doelman visschen. Na de rust was het Keizer die de voorsprong van N. vergrootte, 20. Wel hadden de Alcanari- anen eenige goede kansen, doch Appel liet ziehn iet passeeren. Het was van N. Niedorp II eveneens goed werk, om de Strandvogels-reserves in eigen huis met 32 te kloppen. Deze punten kan N.N. TI zoo lanczamerhand goed gebruiken. De Snoorvngols Reten vergeefsrh op zich wachten. Een strijdlustig N. Niedorp III ene en onvoldaan publiek konden onver- richterzake huiswaarts keeren. BARSINGERHORN BARSINGERHORN I—SCHAGEN III 2—3 Barsingerhorn trapt af en het spel gaat beginnen met een glad terrein. Na 10 mi nuten maakte Barsingerhorn 10 en na een half uur 20. met welken stand de rust in gaat. Na de rust maakt Schagen er na 5 min 2—1 van. Na 20 min wordt het gelijk en een kwartier voor het einde scoort Schagen de winnende goal. AARTSWOUD. Aartswoud 1Berkhout- 2 61. In een vlot gespeelden wedstrijd, waarin Aartswoud bijna den gehcelen wedstrijd do mineerde, wist A. met 61 te zegevieren, wat een goede prestatie mag heeten. A. speelt eerst met de zon tegen, terwijl de wind dwars over het veld staat. Reeds di reet is A. in den aanval. Er worden echter vooreerst nog»geen doelpunten geboren. Wel komt A. steeds weer voor het B-doel, het schieten is echter te onzuiver, zoodat de steeds naast of over het doel gaat en een enkele keer tegen de lat springt. Eindelijk weet A de linksbinnen echter na een goeden aanval te doelpunten. Berk hout komt er nu ook beter in en het spel gaat eenigen tijd gelijk op en neer, totdat B. de gelijkmaker scoort. Nu komt A. sterk opzetten en weet voor de rust nog tweemaal den bal in het nét van den Berkhoutkeeper te werken, zoodat de rust ingaat met 31 voor A. Na de rust is het enthousiasme wat ge luwd. A. is deze periode verreweg de sterk ste en brengt de stand geleidelijk op 61 CROSS-COUNTRY TE CALLANTSOOG. Gisteren werd op het terrein van den heer E. Rentenaar te Abbestede een cross-coun- try gehouden, georganiseerd door de Lan delijke Rijvereeniging „Rossinant" te Win kel, in samenwerking met de Landelijke Rijvereenigingen „Beijaarf\ Purmerend, .Bucephalef-", Barsingerhorn en „West Friesland" te Schagerbrug. Het aantal deelnemers bedroeg 17. Na de loting werd 's morgens te 10 uur van Schagerbrug af gereden naar Abbestede, waar de cross- rountrv plaats vond op het hiervoor uit stekend geschikte terrein van den heer Rentenaar. Na afloop verzamelden de deel nemers zich in 't „Het Wapen van de Zij ne" te Schagerbrug, waar de prijsuitrei king plaats vond door den heer Bom van Purmerend. die daarbij dank betuigde aan den heer E. Rentenaar voor het beschik baar stellen van het terrein en aan de hce- Gftf Snel en goed riep, Kou, run. helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets,genaamd,,Mijnhardtjes "2st. lOct. Doos50ct ren D. Remipt en N. J. T. Geerfseima voor de verleende medewerking als tijdopnemer De uitslag luidde: le prijs L.R. Beijaart: H. Beets, Purmerend; 2e prijs L.R. Rossi nant: K. Reijne, Barsingerhorn; 3e prijs L. R. Bucephales: J. Schenk, Barsingerhorn; 4e prijs L.R. West-Friesland: A. Boontjes, Burgerbrug; 5e prijs L.R. Bucephales: H. Kistomaker, Kolhorn; 6e prijs L.R. West- Friesland: mevr. M. Schmalz-Vader, 7e prijs L. II. Bucephales: G. Blaau- boer, Kolhorn; Se prijs L.R. Beijaart: mep II. Go vers, Purmerend: 9e prijs L.R. Beij aart: J. P. Boon, Purmerend; 10e prijs L. R. Rossinant: mej. L. Melchior, Groetpol- De le prijs bestond uit een wisselbeker, aangeboden door den heer J. C. Vethman, als vertegenwoordiger der federatie van L. R. Voorts waren medailles beschikbaar gesteld door dc heeren D. Rem,pt, dieren arts te Nieuwe Niedorp, A. M. Melissen, hoofdvertegenwoordiger van de BONDA- fahrieken. Mr. Dr. J. A. E. Buiskool t» Schagen en F. A. Melchior te Groetpolder De overige prijzen bestonden uit kunstvoor werpen en wild. Fine leidt nog steeds in het Avro-tournooi Maar Keres zit hem zeer dicht op hielen. De 9de ronde. Wereldkampioen Aljechin heeft den jarigen Capablanca Zaterdag een onaangename ver rassing bereid, door hem een nederlaag toe te brengen. Capablanca verloor, doordat hij na 35 zetten den tyd overschreed, doch toen stond hij reeds zeer slecht. In een kalme partij deelden Euwe en Flohr de beide punten, na reeds 26 zetten. Storm achtiger ging het toe in de partij tusschen den leider Fine en zijn landgenoot Reshevsky. Fine geraakte in geweldigen tijdnood hij moest op een moment 12 zetten in drie minu ien doen doch toch wist hij den 40en zet te bereiken, waarop de partij werd afgebroken. Ook de belangrijke partij tusschen Botwin- nik en Keres werd na 40 zetten afgebroken. De 10e ronde. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de 10e ronde van het AVRO-tournooi, luiden: KeresFlohr Yz EuweAljechin Ys- CapablancaFine bk- ReshevskyBotwinnik afgebroken. De stand luidt: 1. Fine 6% punt plus 1 afgebroken partij. 2. Keres 6 punten plus 1 afebroken partij. 3. Botwinnik 4^2 punt plus 2 afgebroken partgen. 4. Capablanca 5 punten. 5. Aljechin 4Yz punt plus 1 afgebroken party. 6. Euwe 3H punt. 7. Reshevsky 3 punten en 3 afgebroken partgen. 8. Flohr 3 punten. Twee nieuwe records Iet van Feggelen verbetert het we reld-record 100 m rugslag, Kees Hoving het Nederlandsch record 100 m borstcrawl. In alle opzichten kan de ontmoeting „Hol landIndië te water' Zondagmiddag voor de vjjfde maal gehouden in het Zwembad „Mau- ritskade" te Den Haag, geslaagd genoemd worden. Werd aan deze „Lustrum-ontmoeting" reeds luister bygezet door de aanwezig heid van den Pangeran Hangabehi van Soerakarta en den voorzitter van den Ned.-Indischen Zwembond, kapitein C. W. van der Eera, die met verlof in Nederland vertoeft, de tot de laatste plaats bezette zaal velen moesten nog by den ingang teleurgeste d worden is getuige geweest van een nieuwe record-verbetering van de thans wel in topvorm zijnde Iet van Feg gelen, die haar eigen wereldrecord 100 meter-rugslag met 0.2 seconden verbe terde en terugbracht op 1 minuut 13 se conden. De IJ-zwemster startte tegelijk met Cor Kint en de dames De Boer, welke beide laat sten voor Indië uitkwamen. Cor Kint was het snelst weg en lag na 25 meter nog iets voor. By het tweede keerpunt evenwel lagen de beide Hollandsche zwemsters precies gelijk, waarna Cor Kint wederom iets inliep. Op 75 meter lag zij zelfs nog voor, doch toen nam Iet van Feggelen een geweldige eindspurt, waarbij zij Cor Kint bij de finish ongeveer een meter achter zich liet. Onder luid gejuich werd bekend gemaakt, dat Iet van Feggelen haar eigen, vorige week gemaakte wereldrecord, met 0.2 seconden verbeterd had. Cor Kint maakte een tgd van 1 min. 14 sec. De beide Indische zwemsters kwamen met een straat lengte achteraan. Fraaie prestatie van Hoving. Ook een tweede record sneuvelde dezen raiddag, doch bleef eveneens in dezelfde handen. Kees Hoving verbeterde zijn onlangs te Wembiey gevestigde Nederlandsche record 100 meter borstcrawl, met 0.3 seconden en bracht het terug van 59.8 op 59.5 seconden. In het algemeen bleken de Hollanders op de baannummers sneller Hoving en de In dische 10 X 100 m estafetteploeg vormden daarop een uitzondering doch het water polo en schoonspringen bracht Indië meer puntjes op. Holland won deze uiterst sportieve en ge animeerde ontmoeting tenslotte met 95 tegen 87 punten.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7