55.000 voor de Rijkslandbouw- winferschool te Schagen SLOAN'S LINIMENT "AKKERTJE" doodt Voor Nuttige Geschenken Fa.Herm. de Raat tfdag 2 December 1938 Tweede blad de gisteravond gehou- ggy gemeenteraadsverga. dJbing is medegedeeld, dat jjt werkfonds 155000.— be SCHIKBAAR stelt voor den jdtfw van de rijkslandbouw- ^terschool. nog voor ijWJAAR kan de eindbe- jssing van het departe ment afkomen. heer Dekker is zoo zoet, dat hij ;,-en politieverordening hoeft in te Üjken. De burgemeester gaat zich op na vergadering buiten Schagen wa- jen. Op je 70e jaar begin je pas te leven, meent hij. De commissie voor He eierenveiling, die wellicht slechts tot September zitting heeft, kan volgens wethouder Buiskool nog eieren genoeg eten. raad nimmer meer voltallig. moeite niet meer? Éeravond vergaderde de Raad. wrzitter was burgemeester Cornelissen; telaris de heer A. C. Roggeveen. Üs voorzitter de vergadering opent, zijn :alle leden aanwezig. De heeren Van Erp Bakker mankeeren. notulen. Ie notulen der vorige vergadering wor- i onveranderd vastgesteld. mededeelingen. en W. hebben er bij den minister van aenlandsche Zaken op aangedrongen maatregel, dat de kermis alhier op idagen niet vóór 7 uur des namiddags worden aangevangen, in te trekken. Sj den minister van Waterstaat hebben en W. erop aangedrongen te bevorderen, de spoorwegovergang aan de Dorpen lier, thans spoedig in orde wordt ge- akt. lp geen van beide brieven is nog ant- jrd ontvangen. Ie heer De Vries hoopt dat als de brief de kermis geen bevredigend antwoord ai, het college niet stil zal zitten, óorzitter merkt op, dat dit dan weinig geven. De heele zaak berust op de Zón- ave I. Als de Raad er een vinger tusschen krijgen, zouden B. en W. er desnoods audiëntie aan wagen! ie heer De Vries zegt dat het niet gaat die paar uurtjes gepaste kermisvreugde, ar het is een middenstandsbelang. Ove- ïns doet het antwoord van voorzitter spr. «1 genoegen. Voorzitter zal het antwoord van den mi- ster in den Raad brengen. INGEKOMEN STUKKEN. Procesverbaal opname boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. G. de Groot, Zaandam, dankbetuiging. Bestuur Afd. Schagen Witte Kruis, dankbetuiging. Notulen Commissie van Uitvoering Vleeschkeuringsdienst en begrooting '39. Gemeentebestuur Den Helder, goedkeu ring gemeenschappelijke regeling schoolartsen dienst Rapporten controle Gasbedrijf, Eiervei- ling en administr. liquidatie G.E.B. Ged. Staten, goedkeuring besluit over dracht G.E.B. Ged. Staten, goedkeuring verkoop voor malige onderwijzers woning. Ged. Staten, goedkeuring besluiten leldleeningen en verstrekking voor schot aan de Middenstandsvereenlging. Ged. Staten, goedkeuring begrootings- wijziging. Minister van Sociale Zaken, betreffen de steunbedragen en werkloonen werk verschaffing. •üar aanleiding van een desbetreffend drijven van B. en W. bericht de minister a Sociale Zaken, dat hij door den Rijks- ®troledienst voor de steun verleening heeft ten nagaan, of en zoo ja, in hoeverre voor werkloozen in deze gemeente hoogere tanormen zouden kunnen worden vastge- tld. Hem is gebleken, dat het gemiddelde ir loon en, die de arbeiders thans in het bedrijf kunnen verdienen, niet van dien is, dat voor alle categorieën van werk- :n liet steuntarief der 7e klasse kan wor- vastgesteld. Minister heeft evenwel termen kunnen Jen goed te keuren, dat laatstgenoemd ëef zal worden toegepast, voor de werkloo- die ten tijde van de ondersteuning, in *t bedrijf, waarvan zij afkomstig zijn of het beroep, waartoe zij beliooren, een loon f IS.— per week of méér zouden kunnen 'fdicncn. Voornamelijk de geschoolde bouw leiders zullen voor een en ander in aan merking komen. De heer Dekker vraagt of elk gemeente- hadslid een reglement van den schoolart- Bndienst kan krijgen. Voorzitter heeft geen bezwaar, maar vreest at Den Helder er niet genoeg heeft. De secetarie in Schagen heeft het zeer druk, 'us kan het niet overtypen. Er zijn belang ijker stukken. Heeft de heer Dekker een politicverordening bijvoorbeeld? De lieer Dekker: Ik ben nooit in overtre ding! (Vreugde.) De heer De Veer heeft er geen bêhoefte aan de schoolartsendienptverordening in te zien. Voorzitter zal eens kijken. Hij heeft toch spoedig een vergadering in Den Helder VERSLAGEN EN RAPPORTEN Verslag Middenstandsvereeniginig, Afd. Woningbouw. Verslag Woningbouwvereen. „Schagen" over 1937. Taxatierapport Grondbedrijf. B. en W. stellen voor de waarde der eigen dommen van het Grondbedrijf vast te stel len, overeenkomstig de bedragen in het taxatie-rapport vernield. B. en W. merken op dat het verlies van de 18 woningen in de Thorbeckestraat door de wijze van afschrijving is teruggebracht op f 612.68. Het heeft de aandacht van den heer de Vries getrokken dat er land in het Heeren bosch op f 1.per M2. gewaardeerd is. Spr. kan dit niet thuisbrengen. De secretaris licht toe, dat het een smal strookje betreft waar een servituut op rust. COMMISSIëN. Samengesteld worden diverse commissiën en wel voor: Rietbosch: de heeren Joh. de Veer, F. Bakker. Eierveiling: de heeren J. de Vries, S. Stam. Commissie van toezicht 1. o.: J. Groot. De stembureaux worden ais volgt sa mengesteld: Hoofdstembureaur J. Cornelissen, ambts halve voorzitter; mr. dr. J. A. E. Buiskool, D. Bijlsma, P. A. Klaver, M. Wisspkerke, Pl.vervangemde leden: J. de Vries, Joh. de Veer, S. Stam. Stembureau I: J. Cornelissen, ambtshalve voorzitter, J. de Vries, M'. Wissekcrke, PI. vervangende leden: F. Bakker, K. Bakker. Stembureau II: mr. dr. J. A. E. Buiskool, voorzitter; P. A. Klaver, Mej. P. Kamp. PI. vervangende leden: K. Nottelman Sr., J. Koopman. Stembureau III: D. Bijlsma, voorzitter; Joh. de Veer, S. Stam. Pl.vervangende le den W. Dekker, J. P. Schilder. De Heer de Vries had liever gezien dat de leden voor Rietbosch en Eierveiling dooi den nieuwen raad worden verkozen. Dat is gebruik, meent hij. De pijnlijke rug van Papa is in een oogwenk genezen door Sloon's. Even betten met Sloon's is voldoende^om de pijn te verdrijven. Sloon's Liniment doet het bloed de aderen door* stroomen. Ook bij rheumatiek, spit, verstuiking en spierpijn helpt Sloon's. De prijs van een flacori is 80 cents. De Heer Bronder, die eerst op de voor dracht stond van plaatsvervangend lid van stembureau II wenschte niet meer in aan merking te komen. De Heer de Vries deelt mede, dat deze Heer besloten heeft op zijn 70e jaar alle functic's neer te leggen. Voorzitter: Och wat tragisch, als je zeven tig bent, word je juist goed! In verband met de benoeming als voor zitter van stembureau III wordt opgemerkt dat de Heer Bijlsma ook wellicht elders zit ting heeft. Voorzitter: 't Is niet te hopen dat de Heer Bijlsma moet zitten. Overigens is 't meer voorgekomen dat een wethouder ging zit ten. Mr. Dr. Buiskool: Ja, maar dan hadden ze niets te zeggen (vreugde). AANBIEDING GEMEENTEBEGROOTING. De gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1939 worden aangeboden. Tot leden der commis sie van beoordeeling worden gekozen de heeren de Vries, Bakker en Dekker. Mej. Kamp heeft 2 stemmen, de heer Kla ver 1, Wissekerkc 1 en deVeer 1. Dit is belangrijker, zegt voorzitter. Weth. Buiskool: 't. Is al lang voorelkaar, de fracties heben zich reeds beraden in de wandelgangen...! De heer de Vries vraagt weer de mede werking van gemeentepersoneel en architect, welke voorzitter gaarne toezegt. Zoo moge lijk zal de commissie trachten voor Kerst een paar van die heerlijk warme PANTOFFELS. U voelt zich zoo behagelijk, 't staat zoo gezellig, wan neer men 's avonds die lichte, zachte pantoffels aan trekt. Wij hebben een groote keuze, in alle prijzen, zoowel voor Dames als voor Heeren, voor Uw Doch ter als voor Uw Zoon. LANGESTRAAT 80 - ALKMAAR - TELEF. 3383. Vraagt onze Nov. attractie Waardebonnen. Voorzitter merkt op, dat automatisch het commissielidmaatschap ophoudt, als een raadslid aftreedt. De Heer Mr. Dr. Buiskool: Ze kunnen nog eieren genoeg eten! Een passant merkt voorzitter op dat de raad tegenwoordig nooit meer volledig is. 23 Februari voor 't laatst! De Heer de Vries: 't Is sterk! DE RAAD WORDT OOLIJK Ten aanzien van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wordt opgemerkt dat er tegenwoordig weinig meer toe te zien is. Nu Spal is uitgeboerd is de aardigheid eraf! In geen paar jaar is vergaderd. De cindclooze stemming over de stembureaux geschiedt in St. Nico- laasstemming! Met gepaste ernst echter aanvaarden de leden hun eervolle gewichtige functie... mis gereed te zijn, opdat de begrooting tusschen Kerstmis en Nieuwjaar behandeld kan worden. NAAR VERLAGING DER METERHUUR VAN HET GASBEDRIJF. B. en W. .stellen voor de huur der gas meters ingaande 1 Januari 1939 tc verla gen en nader vast te stellen zooals hier onder is aangegeven f 0.13 f 0.25 f 0.30 f 0.50 f 0.60 f 0.80 fl.— f 1.25 f 1.50 f 1.75 M e t hans: per maand per maand per maand per maand per maand per maand per maand per maand per maand per maand i r h u u r: Voorgesteld, f 0.15 per maand f 0.25 per maand f 0.25 per maand f 0.25 per maand f 0.40 per maand f 0.50 per maand f 0.70 per maand f 0.80 per maand f 1— per maand f 1.40 per maand Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal dit volgens berekening door den Admini strateur-Bedrijfsleider een mindere ont vangst van f 266.40 met zich brengen. De heer De Vries noemt het een bezwaar, dat de kleinste gebruikers geen verlaging krijgen. Mej. Kamp. Die hebben muntgas. Voorzitter wil iever geen wijzigingen aan brengen zonder den administrateur er in te kennen. Wethouder Buiskool merkt op, dat de groep van 25 cent tot 60 cent de grootste is. Deze menschen zouden ook graag reductie hebben. Men besluit den administrateur na de openbare vergadering in comité inlichtingen te doen geven en dan nader over het punt te beslissen, eventueel aan te houden. OPCENTEN GEMEENTEFONDS. BELASTING. B. en W. stellen voor, voor het belasting jaar 1 Mei 19391 Mei 1940 op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 75 opcenten te heffen. De heer de Vries vraagt of 't noodzake lijk is. Voorzitter: Als U *t er bijlegt, neem ik het. punt terstond terug! (Gelach). Het voorstel wordt aangenomen. KASGELDLEENING EN REKENING COURANT-OVEREENKOMST. B. en W. stellen voor ten behoeve van het jaar 1939 een kasgeldleening te sluiten tot een bedrag van ten hoogste f 40.000. tegen een rente van pet,, 's jaars. Verder stellen zij voor, voor genoemd jaar een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan. Aldus besloten. BEGROOTINGSWIJZIGING DIENST 1938. De begrooting van den dienst 193S wordt op enkele punten gewijzigd. RONDVRAAG. De heer de Vries vraagt of er nog mede- deelingen zijn over de landbouwschool. Voorzitter: Ja zeker, meneer de Vries, het Werkfonds stelt f 55.000.beschikbaar, d.w. z. f 65.000, met aftrek van f 10.000 voor de oude school, maar de financieele voorwaar den moeten nog nader geregeld worden aan het departement. Uiterste spoed zal worden betracht, denkelijk zal 't punt wel in de begrootingsvergadering behandeld kunnen worden. Het bedrag is het maximum. Als de raad de teekening afkeurt, kan men met de heele procedure weer beginnen. Mej. Kamp vraagt om een lantaarn te plaatsen op den hoek Dorpen en Prov. weg tegenover Krimp. Herhaaldelijk wor den de menschen 's nachts opgeklopt, om dat wielrijders 't fietspad niet kunnen vinden. Ook zou mej. Kamp de straat bij Watertor in de Hoep willen doen verbete ren, die loopt heelemaal scheef. Voorzitter: Dat doen renbanen ook. Voor zitter zegt. ten aanzien van haar vragen medewerking toe. De heer Wissekerke vraagt of de vuilnis wagen al op komst is. Voorzitter: Wel op komst maar nog niet geboren. De levering stagneert door het nog niet goedkeuren van de supletoire begroot in g. De heer Wissekerke: Vandaag of morgen valt de oude wagen in elkaar. Wie betaalt dan de kosten? Voorzitter zal er nogmaals over schrij ven. De heer de Veer zegt dat in verhand met de provinciale plannen voor de Hoep een oplossing kan worden gevonden door de brug meer naar 't Zuiden te verplaatsen en een stukje van 't erf van Sleutel af te nemen. Willen B. en W. zich met de pro vincie verstaan? Voorzitter weet stellig dat de provincie weigert. Ze wilde aansluiting op den prov.- weg niet anders dan zoo, nu de Snevert thans loopt Er mogen geen rechte uitwegen op cle provinciale wegen uitkomen. De heer de Veer zegt dat het tenslotte gemeente en polderterrein is, maar er gebeurt zooveel door de provincie in de buurt, dat de provincie wel even kan me dewerken. Het punt waar de Snevert dc Prov. weg zou kruisen hoeft niet te worden veranderd. Weth. Buiskool herinnert aan plannen die men met den polder heeft gehad, maar de ze heeft de raad afgewezen indertijd. De zaak zal nog eens onder oogen wor den gezien. De heer Dekker vraagt of spoedig aan de begraafplaats-uitbreiding zal worden be gonnen zal worden. Toegezegd was October. Voorzitter antwoordt dat het bestek nog niet is goedgekeurd. Het moet absoluut worden aanbesteed. Ieder oogenblik kan goedkeuring inkomen. Hierna gaat de raad in comité. t Uit onze omgeving W ARMENHUIZEN Bijeenkomst Ver. E. H. B. O. Dezer dagen hield dc vereeniging E.H. B. O. afd. Schoorldam gem. Warmenhuizen een bijeenkomst in de voormalige O. L. School te Schoorldam, onder leiding van ha re Docent Dr. van Hesteren uit Warmenhui zen. Deze avond vertelde Dr. van Hesteren speciaal voor de leden van de E.H.B.O. over de luchtbescherming, een zeer actueel on derwerp. Aandachtig is geluisterd. In principe is besloten om alle medewer king in deze tc verleenen en dat de lezing of cursus die zal worden gehouden, dooi de leden zal worden gevolgd. Velen hebben de ervaring opgedaan dat het moeilijk is aan een en ander een vasten vorm te geven en dat het niet uitvoerbaar is, wanneer dit werk niet wordt gesteund door Gemeente of Neem dadelijk als de Griep U grijpt! 1 of 2 "Akkertjes", direct genomen, sluiten dien aanval. Die nare hoofd pijn, dat grieperige, rillerige gevoel en die opkomende koorts verdwijnen. Per koker van 13 stuks -12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Overheid. Daar alles nog zeer nieuw is, zullen we hopen dat deze zaak wel in orde zal komen en naar men zegt worden afdeelingcn al gesteund door Rijk en Ge meenten. Na het beëeindigen van deze lezing hadden de leden het genoegen de nieuw aangekoch te brancard te bezichtigen. Een prachtig ap paraat, opvouwbaar, weegt slecht 8V2 K- G. en kan op den rug worden meegevoerd. De vereeniging is hiervoor de Gemeente Schoorl oprecht dankbaar, want, door het verstrek ken van haar subsidie is de vereeniging tot aanschaffing hiervan in staat gesteld. Om behoorlijk te kunnen oefenen ont<- breekt nog meer materiaal en alle hoop is dan ook gevestigd op het afkomen van de aangevraagde subsidie bij de Gemeente Warmenhuizen. Deze vereeniging dus vraagt om hulp en laat een ieder goed hegrijpen dat hun hulp ieder uur van den dag kan worden gevraagd Een daad die navolging ver dient. Het bestaan v. d. Vrij zinnigen Vrouwenkring. Vele ingezetenen is het nog niet bekend, dat al sinds een ruim jaar bovengenoemde kring onder leiding van Ds. Boeke uit Schoorl een wekclijksche bijeenkomst houdt in het „Ons Huis". Door voorlezen van een boekwerk of an derszins van den leider is men dan een paar gezellige uurtjes hier bijeen en wordt deze lijd productief gegmaakt door het vervaar digen van kleedingstukken enz. Om aan het hiervoor benoodigde materiaal te komen wordt in deze gesteund door de Ned. Herv. Diaconie. Zoo heeft, men verleden jaar aan 30 ge zinnen die hiervoor in aanmerking kwamen, uitdeeling van deze goederen gehouden en deze werden natuurlijk dankbaar aanvaard. Verwacht wordt dat de uitdeeling van dit jaar die van het vorige jaar zal overschrij den. Zeer gewenscht zou het wezen dat, meer dere dames zich bij dezen kring aansloten, waardoor zeer zeker nog meer nuttig werk kon worden verricht. Inlichtingen hierover worden gaarne verstrekt door de Bestuurs leden. SINT PAN CR AS Woensdagavond hield de „Jeugdbond voor Onthouding een Propaganda-Uitvoering in de zaal van den heer Bouwstra. Allereerst werd het Bondslied gezongen, daarna het, Tooneelstukje „Alwetend", al leraardigst opgevoerd door de „Jonge Bou wers". Hierna sprak de heer Gerrit Vink een Pro paganda rede uit. Tot de pauze genoot het publiek van mondorgel muziek zang en de clamatie, van C. Burger en tableau. Na de pauze traden dc ouderen met groot succes op in het propaganda-tooneelstukje „Wees baas van je eigen." Er werd goed gespeeld. Het was ongeveer half een toen de voorzitter den avond met een kort woord besloot. BILJARTEN. In café Bouwstra speelde een vijftal van „De Driesprong" een wedstrijd tegen een club uit Bergen. J. Bouwstra. (Driespr.) 59 p. gem. 2.45 Dingcrd'is (Bergen) 100 p. gem. 4 D. Keizer (Driespr.) 100 p. gem, 1.81 J. Slikker (Bergen) 92 p. gem. 1.76 P. Bus (Driespr.) 100 p. gem. 3.70 Dekker (Bergen) 50 p. gem. 1.85 G. Dekker, (Driespr.) 90 p. gem. 1.91 C. Win, (Bergen) 100 p. gem. 2.12 J. Schuit, (Driespr.) 92 p. gem. 2.53 G. Nieuwcndijk, (B.) 100 p. gem. 2.77 Door de „Driesprong" verloren met 1 punt De eerste wedstrijd in Bergen verloren 36 p. Dus door Bergen gewonnen met 37 punten. OPMEER NAAR COMBINEER ING VAN AANKOOP VER EF.NIGINGEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen bestaat het voornemen te komen tot. com binatie van een viertal coöperatieve aan- koopverecnigingen, annex Maalderij. Deze zijn de alhier gevestigde coöpera tie „De Volharding", die van Hoogwoud genaamd „Ons Belang", die van Abbekerk en van Midwoud. Een en ander geschiedt op een wenk van het Cetnraal Bureau, dat in den bestaanden toestand een verspilling ziet van productie ve krachten.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5