Meester de Wilde ook 's avonds gehuldigd De nieuwe Burgemeester van Oude Niedorp GRIEPen KOU DAMPO BREEZAND De gerestaureerde school te Lutjewinkel Hl Een man uit het Hooge Noorden, maar geen onbekende voor Noord Holland. BIJ KONINKLIJK BESLUIT VAN 28 NOVEMBER IS MET INGANG VAN 15 DECEMBER BENOEMD TOT BURGEMEESTER VAN OUDE NIEDORP, DE HEER S. H. J. BOS- MA. DE HEER BOSMA IS IN 1901 TE ALKMAAR GEBOREN EN BE KLEEDT THANS HET AMBT VAN GEMEENTE - SECRETARIS TE KLOOSTERBUREN (Gr.) DE NIEU WE BURGEMEESTER BELIJDT DEN R. K. GODSDIENST. Een telefonisch Interview. Kloosterburen, een klein plaatsje bij het Groninger Wad aan de Groningsche kust, ergens in 't hooge Noorden, daar woont de nieuwe burgemeester. Om twee uur gister middag bereikte ons de gewichtige mede- deeling, vijf minuten later hadden wij reeds telefonisch contact. De Schager Courarnt was weer de eerste die het blijde nieuws bracht, de benoemde wist nog van nietsl Wij schreven onlangs te hopen dat Oude Nie dorp een burgemeester zou krijgen, die den geest der bevolking aanvoelde en de men taliteit verstond. Er is alle kans van, want... burgemeester Bosma heeft geruimen tijd in Noordholland gewerkt en kan dus weten wat een Noordholland- sche burgemeester speciaal een bur gemeester in een Westfriesche ge meente moet doen en moet laten. De burgemeester zei het zelf „Noordhol land ken ik heel goed, sprak een rustige za kelijke stem, ik werkte van 1916 tot 1934 als ambtenaar op de secretarie te Bovenkar- spel. Neen, ik ben geen Bovenkarspelaar van geboorte, m'n wieg stond in Alkmaar, maar mijn vader was er Hoofd der school. „Had u geen idee in het onderwijs bur gemeester?" Ik ben althans na de Lagere school op de Bijksnormaalschool in Enkhuizen geweest klonk het aan den anderen kant van de lijn, maar later ben ik toch in de gemeente administratie gegaan. Ik was toen zestien jaar. Dus u heeft alle ambtelijke rangen voor wat de gemeente-administratie betreft door- loopen, meneer Bosma? Ja, dat heb ik inderdaad! Misschien in teresseert het u, dat ik ook mijn diploma gemeenteadministratie heb behaald? Een prettige mededeeling! Oude Niedorp krijgt dus een vakman die weg weet in paragrafenland dachten wij, maar veel tijd om óns hierin te verdiepen gunden we ons niet, want we wilden natuurlijk nog véél meer weten! En nu, burgemeester, vroegen we, als we zoo aan het einde van ons lijstje van ,offi- cieele" zaken zijn gekomen, is het de ge woonte eens in uw privéleven te gaan snuf felen. Geen bezwaar? Heelemaal niet hoor, zei burgemeester Bosma, ik kan me best voorstellen dat de menschen in Oude Niedorp nieuwsgierig zijn! Of ik getrouwd ben? Jawel, en we hebben drie kinderen, van 10 7 en 3 jaar. Heeft u nog speciale liefhebberijen, burge meester. Voelt u voor vereenigingsleven? Een sportief gemeentehoofd! Ik" ben voorzitter geweest van een R. K. sportvereeniging „Leonidas" en voel veel voor de sport! En wat vereenigingsleven betreft, ik ben bestuurslid van de stichting voor landarbeiders, voorzitter van het R.K. comité voor actie en zoo meer! We moesten afbreken. Het wachten is nu op 15 December. Moge de man uit het Hooge Noorden, die toch voor Noordholland geen onbekende is, zich in zijn nieuwe gemeente spoedig thuis voelen! Bevolking van den Anna Panlowna- polder geeft uitdrukking aan haar gevoelens van groote waardeering voor den arbeid, die de Jubilaris in de afgeloopen 25 Jaar heeft verricht. EEN DAG OM NOOIT TE VERGETEN! Op ondubbelzinnige wijze heeft ook gisteravond de Poldersche bevolking en in het bijzonder dat deel, dat na der met hem in aanraking komt of is geweest getuigt van haar bij zondere gevoelens van waardeering Jegens „meester" De Wilde en het kan niet anders, of de Jubileerende onderwijzer zal het verdere deel van zijn leven een blijvende herinnering aan dezen avond met zich dragen. Als wij om ongeveer half acht de feeste lijk versierde zaal van den heer Borst bin nentreden, bevindt zich daar reeds 'n vroo- lijke menigte, welke met ongeduld wacht op de dingen, die komen zullen. Lang wordt 't geduld niet op de proef gesteld, want al spoe dig opent de voorzitter der oudercommissie, de heer Van Gaaij de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. En even later het groote mo ment. De heer De Wilde, vergezeld van zijn moeder, echtgenoote en zoon komt de eivolle zaal binnen. Ieder verheft zich van zijn stoel, het ap plaus davert en gaat over in een ova tie, welke maar niet tot bedaren wil komen. Ja, meester de Wilde is popu lair in zijn breeden vrienden- en ken nissenkring! De heer Van Gaaij feliciteert dan met eenige welgekozen woorden den jubilaris. U heeft u zelf afgevraagd of het wel noo- dig was, dat u vandaag werd gehuldigd, zegt spreker. En inderdaad zou het gemak kelijker zijn geweest een dag verlof te ne men; dagen als deze zijn voor den betrok kene immers altijd zwaar. Maar zij laten ook altijd een prettige herinnering achter. Nadat spr. ons dan heeft teruggevoerd naar den eersten dag, waarop de heer de Wilde in Broczand voor de klas stond en die on getwijfeld ook zwaar zal zijn geweest, be sluit hij zijn toespraak tot den jubilaris met de. woorden: Ik geloof, dat U over Uw 25 jaren arbeid tevreden kunt zijn! (Dave rende toejuichingen) Zich vervolgens wendende tot de moeder vand en juhiiaris, zegt de heer Van Gaaij: Voor U mevrouw moet het een vreugde zijn, dezen avond te kunnen bijwonen. Dat de ouders gemeend hebbea Uw zoon te moeten huldigen is er een bewijs voor, dat hij als onderwijzer geslaagd is. Tenslotte spreekt de heer Van Gaaij Mevr- de Wilde en de Wilde Jr. toe. Goede programma-indeeliag. Het blijkt dat voor de noodige afwisse ling in het programma is gezorgd. Want het isnu het kinderkoor van mej. van der Goes, dat met haar vroolijke liedjes de aanwezigen tot enthousiasme brengt. Namens de ouders wordt vervolgens een plant aangeboden. Meester DE "WILDE. De heer Mol, hoofd van school T, te Kleine Sluis, komt namens het ondenvijzend per soneel van de waardeering voor collega de Wilde getuigen en hij doet dit op zulk een humoristische wijze, dat de lach niet van de lucht is. Ook moeder-, echtgenoote- en zoon de Wilde vergeet spr. niet in de hulde te betrekken. We kunnen niet veel geven, anders zegt men in Den Haag; Jullie ver dienen te veel" zoo merkt spr. onder groo te hilariteit op - maar toch meenden we, dat een stoffelijk blijk van onze waardeering niet achterwege kon blijven. Spr. biedt daar op den heer de Wilde een aschbak met in- scripte aan, terwijl mevr. de Wilde een taart bloemen had zij immers al zooveel in ontvangst kan nemen. Dat de Breezanders nog lang van de goede diensten van den heer de Wilde zullen kunnen profiteeren is de wensch van den heer Mol en het hierop volgende applaus bewijst, hoe zeer het publiek met dezen wens<tfi instemt. Concordia verschijnt nu op h'et tooneel en geeft haar cadeau in den vorm .van eenige pittig gespeelde marschen. liet volgende geschenk is weer van stof- felijken aard: de heer Geerligs biedt na mens de schoolfeestvereeniging een vulpen (corrigeerpen!) aan. Ook de oud-leerlingen laten zich niet on betuigd; zij zingen liuö vroegeren onderwij zer toe en geven hem een fraaie bureau stoel en een bloemenmand ten geschenke. De stoel wordt direct door meester gepro beerd en blijkt goed te voej?en ook! Eén van de successen van den avond is wel het optreden van het jeugdcorps van Concordia geworden. Getuige het sterke applaus vallen hun met veel ambitie uitge voerde nummertjes zeer in den smaak. Momenten van groote vroolijkheid worden ons bezorgd door Mevr. Van Dijk, echtgenoote van het hoofd van school II te Breezand en oud- leerlinge van meester de Wilde, die eenige onthullingen doet uit mees ters „overmoedige jeugd" en hem zoodoende leelijk in het zonnetje zet. De jubilaris blijkt de grap uitstekend te kunnen waardeeren, hij lacht en geenszins als een boer, die kiespijn heeft! Uit naam van meester Mallekote die niet aanwezig kon zijn reikt spr. bloe men over. Nog meer herinneringen uit vroeger da gen worden opgehaald door den heer C. Raap, voorzitter van de zangverceniging „Vriendschap", waarvan de heer de Wilde directeur is. Maar niet vóórdat het koor een jubileumlied heeft gezongen. Een bu reaulamp, en bloemen (voor mevrouw) zijn de geschenken van den zang. En natuur lijk wordt er gezongen. Het spreekt vanzelf, dat in de pauzen, die af en toe worden gehouden van de gelegen heid om de familie de Wilde te feliciteeren, een druk gebruik wordt gemaakt. In deze pauzen wordt thee met speculaas rondge diend, terwijl het duo Cor Prins Dick de Leeuw op voortreffelijke wijze dc cntr'act muziek verzorgt. In het verdere verloop van den avond treedt Concordia nogmaals op, spreekt de heer Van Dijk, hoofd van school II eenige gevoelvolle woorden en biedt tevens namens het personeel en eenige oud-gedienden van die school een boek (voor mijnheer) en een plant (voor mevrouw) aan en komt ook „Vriendschap" weer, nu onder de bezielende leiding van den heer de Wilde himself op de planken: het aardige liedje, correct ge zongen, boekt zulk een succes, dat het ge bisseerd moet worden! De heer Dudok onderwijzer-collega en pers collega houdt nog een amusante speech, waarna het woord is aan den jubilaris zelf. De heer de Wilde dankt. Zichtbaar ontroerd spreekt de heer de Wil de zijn gedachten uit. Het zijn flitsen, die op het oogenblik door zijn brein schieten. Hoe is spr. groot strijder voor de open bare school er b.v. door getroffen, dat er voor hem gevlagd werd ook van de huizen, waarin menschen wonen, die hun kinderen niet naar de openbare school sturen. Ik zie in de zaal menschen, die vroeger leerlingen van mij waren zegt spr., maar nu hun kin deren naar de bijzondere school zullen zen den. Het doet mij een groot genoegen, dat U toch naar het feest van uw ouden meester van de openbare school bent gekomen, zegt spr. tot hen. Van de zijde van het bijzonder onderwijs heeft spr. trouwens toch veel en bijzondere hartelijke correspondentie ontvangen, het geen hij ten zeerste waardeert. (Van de telegrammen van gelukwensch noemen we die van oud-burgemeester Lo- vink en van den heer Feringa, inspecteur l.o.) Jullie hebt me bloemen en cadeaux gegeven, veel te veel zelfs, jullie hebt dezen dag voor mij tot een onvergetelijke gemaakt, ik dank jullie daar recht hartelijk voor, al dus besluit de heer de Wilde (Langdurig applaus). De heer Van Gaaij sluit dan het officieele gedeelte van den avond. Namens de ouders der schoolgaande kinderen biedt hij den heer de Wilde de twee reeds in druk ver schenen boeken van den heer en mevr. Romeijn aan: Erflaters van onze bescha ving. (De andere twee deelen zullen vol gen). Tenslotte spreekt hij nog een propa gandistisch woord voor het openbaar on derwijs. Het officieuze gedeelte duurt daarna tot diep in den nacht voort; in ongedwongen stemming is men nog lang bijeen geweest. En nn Is alles al weer achter den rag; het dagelijksche leven elscht ons allen weer op. Maar voor velen, en in t bijzonder voor de familie de Wilde, is de avond van gisteren er één geworden om nooit meer te ver geten. Meester de Wilde zag tegen de huldiging op, maar laten wi] direct zeggen, dat hij de rol van met permissie feestvarken op een wijze heeft gespeeld, die moeilijk voor verbetering vatbaar is! Vermelden wij ten slotte nog, dat van ge meentewege geen enkel stoffelijk blijk van waardeering kon worden getoond, omdat men van hoogerhand de goedkeuring niet had gelden voor dit doel uit te trekken. We! heeft burgemeester Mijnlieff al het mo gelijke geprobeerd voor dit speciale geval een uitzondering te verkrijgen, maar hij is daarin niet geslaagd. BREEZAND. Biljarten. Van de biljartvereenlging „'Anna Paulow- na" speelde bij den heer Rozenbroek groep 3 tegen groep 4. De heer F. de Kwade viel in voor den Heer D. op 't Veld, die wegens ziek te verhinderd was. De uitslag was: F. Alkcmade—P. Rozenbroek 0—1 N. dc GrootP. Govers 01 N. JonkerJoh. Blaauboer 10 G. v. ZandwijkN. de Groot 01 P. SmitP. Govers 1—0 F. AlkcmadeJoh. Blaauboer 01 P. GoversF. Alkemade 01 Joh. BlaauboerP. Smit 10 N. Jonker—G. van Zandwijk 0—1 P. RozenbroekN. de Groot 10 F. AlkemadeG. van Zandwijk 10 N. JonkerP. Govers 01 P. SmitP. Rozenbroek 10 N. de Groot—Joh. Blaauboer 1—0 P. SmitG. van Zandwijk 10 Pi Rozenbroek—N. Jonker 1—0 Zoo'n gloeiende kachel is best bij rheumatische pijnen Maar U kunt haar niet meenemen! Dus die warmte helpt slechts tijdelijk. En dit te meer, omdat de rheumatieklijder, door de bij rheumatische aandoeningen optredende storing in de huidfunctie, buitengewoon ;evoelig is voor vocht, tocht en kou. Van daar, dat de pijnen buiten de deur overal en altijd op U staan te wachten. Ge moet de oorzaak van Uw pijnen dan ook onver wijld aanpakken en die is gelegen in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Wat ge noodig hebt is een bloedzuiverende kuur met het wereldvermaarde middel Kru- schen Salts, dat lever, nieren en ingewan den aanspoort tot. regelmatige, krachtige werking, waardoor afvalstoffen radicaal worden verwijderd. Verwacht niet, dat Kru- schen Uw pijnen op slag wegtoovert. Maar geleidelijk verminderen zij, tot zij geheel verdreven zijn. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.40, f0.75 en f 1.60 (extra groot pak). ANNA PAULOWNA. Collecte Joodsche vluchtelingen. Ook in onze gemeente zal morgen de collecte ten bate v. d. vervolgden wegens geloof en ras door de jeugdvereenigingen worden ver zorgd. Op initiatief van den Burgemeester kwam dezer dagen een aantal afgevaardig den van jeugdvereenigingen bijeen, waarin aan elk der vereenigingen een wijk werd toegewezen. D. A. P. De competitiestrijd van de damclub „An na Paulowna'" is na de gehouden wedstrij den van deze week als volgt: H. Huybens 6 6 0 0 12 E. Kerkhof 6 4 11 J. Meijer 5 3 117 K. Oudenaar 4 3 0 1 W. Alkemade 4 2 0 2 4 A. Kapitein 5 113 3 W. Alkemade Sr. 5 113 3 W. Alkemade Jr. 5 113 3 F. Vlaar 3 0 12 1 A. v. d. Voort 5 0 0 5 0 d. a. p. n 8 7 0 1 14 6 5 0 1 10 6 4 119 5 2 12 5 5 113 3 3 10 2 2 3 10 2 2 4 10 3 2 2 0 11 1 5 0 0 5 0 C. Alkemade P. Huijbens D. Stompedissel H. Huiberts L. Alkemade J. Schutter H. Ebbing J. Janson K. Schrama D. Meijer De cijfers in volgorde zijn: gesp., gew., rem., veri., pnt. Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep Inademeh. Wonderlijk zooals dat hetptl Ooo» 30 ct. vu ba 40 ei. Pot 50 et. NIEUWE NIEDORP LANGEREIS. Onze plaatsgenoote, mej. Corrie Koning, slaagde te Hoorn als leerlinge van het in stituut T.I.P.T.O.P. voor het diploma cou peuse leerares. Mej. Koning vestigt zich te vens alhier als zoodanig en zal zich gaarne belasten met het maken van kleeding voor dames en kinderen als met het vervaardi gen van alle knippatronen. Een felicitatie voor haar succes is zeker welverdiend. De broodbezorger, de heer Mantel, van de Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel maak te ook weer een pechdag mee. Terwijl hij aan de Langereis in het landweggetje het „IJnjer" eenige klanten bezocht, verliete> paard en wagen het rechte spoor, met het gevolg, dat het heele gerij ondersteboven geraakte. De positie van het voertuig was zoodanig, dat van de „Tijdgeest" personeel met een takel moest komen om het veron gelukte rijtuie weer op de wielen te zet ten. De heer Mantel kon toen zijn verdere klanten gaan opzoeken. BARS1NGERHORN UURLOON WERKVERSCHAFFING. Van den heer Minister van Sociale Za ken is bericht ontvangen, dat hot uurloon in werkverschaffing van 5 dezer wordt verhoogd tot 26 cent met een vergoeding van 21 cent voor regenverlet. WERKLOOSHEID. Bij het Agentschap der Arbeidsbemidde ling alhier stonden als werkzoekende inge schreven: 58 landarbeiders, 1 bankbewer- ker, 2 timmerlieden, 7 grondwerkers, machinist.. 2 metselaars, 1 kantoorbediende en 3 schilders. MOND- EN KLAUWZEER'. In de afgeloopen week werden 25 geval len van mond- en klauwzeer als genezen aangegeven. Het totaal aantal gevallen be draagt thans nog 31. WINKEL ONDERHANDSCHE VERKOOP. Het onlangs door J. Breebaart Sr. ge kochte perceel van A. Kossen, is onderhands verkocht aan M. Grootes, wonende aan .de Wateringskant. BLIKSEMINSLAG?. Tijdens het onweer van Woensdag is de bliksem ingeslagen bij enkele bewoners in het Oosteinde, gelukkig zonder brand te veroorzaken, echter* waren vrijwel alle lam pen doorgeslagen Gistermiddag had de officieele op», ning van de vernieuwde openbati lagere school te Lutje winkel plaaU, waarbij o.a. aanwezig waren de B«. gemeester, de Inspecteur van het La. ger Onderwijs, Raadsleden, het on derwijzend personeel en leden van verschillende schoolcommissies. Het vernieuwde gedeelte is door aantip Blokker te Lutjewinkel en onder leiding architect Vis te Oudkarspel, keurig uju voerd cn het geheel past zich uitstekend j J bij het oude gedeelte van de school. De meente Winkel is door deze vernieuwing mooie school rijker geworden. Burgemeester Zwart heet alle aanwezii welkom en zeidc dat het voor het onder*, te Lutjewinkel zeker van belang is dat twee oude sombere lokalen zijn vervanj door twee nieuwe lokalen, die er prettig smakelijk uitzien, terwijl toch eenvoud betracht. Spreker bracht dank aan den hi Vis, den ontwerper van dit goedgelukte ph_ en den aannemer Blokker voor de goedt uitvoering en voor de prettige wijze waarop, met hen is samengewerkt. De twintigste] eeuw wordt wel eens de eeuw van het lSij genoemd en wanneer we terugdenken aan de scholen, waarin verschillenden vroeger het lager onderwijs ontvingen en we verg?, lijken die met de scholen van thans, f kunnen we ten volle getuigen, dat er op derwijsgebicd veel, zeer veel voor het kind is tot stand gekomen. Het moet de taaie van de leden van het ondenvijzend per», neel wel vergemakkelijken en veraangei» men in zoo'n omgeving te mogen werken; spr. vertrouwde, dat zij hierdoor gesteusj er in mogen slagen het onderwijs in di school op hoog peil te brengen, zoodat „•■-atit kinderen met voldoende verstandelijke ont? wikkeling de maatschappij kunnen ingaan. Na den kinderen op het hart gedrukt te heb ben het onderwijzend personeel te helpen de school mooi te houden, sprak hij den tyes i op feiuën «tes 1IILLI [fON BI FRAN: JIMOis lucadeu prot lt betoo lebben ithe ka: treten l tldus d< a Cia olk" oi wensch uit, dat deze school een plaats mocht den lor algem op een worden, waar de kinderen gaarne heengaai en waar de ouders vol vertrouwen hui kroost heenzenden en waar het. personeel me lust en ambitie aan zijn mooie, maar moei lijke taak zou mogen werken. De inspecteur spreekt, Poncet heeft lier di men reeeer i tetoogi lijn vei Hierna sprak de Inspecteur van het ta- issadev ger Onderwijs, de heer Feringa; het was Franki hen een groot genoegen bij deze opening s een aanwezig te mogen zijn. In den tegenwooijj digen tijd is het verbazend moeilijk vernieuwing tot stand te brengen en ook in Winkel was dit het geval, doch de oude school te Winkel en Lutjewinkel zagen er: beiden allesbehalve fraai uit. Spreker o.a. op het artikel, dat eerder in de Scl» ger Courant heeft gestaan over deze aan gelegenheid. Wat hier tot stand is gebracht utterl was werkelijk noodzakelijk. De school ii een opvoedkundig instituut het is van be lang hoe een dergelijk gebouw er uitziet. De praktijk heeft bewezen, dat de kinde ren in een mooie omgeving hiervoor respect krijgen en zich aanpassen. Spreker juichte deze vernieuwing dan ook van harte toe, in slechte lokalen kun nen de kinderen hun zaken niet goed be hartigen. Deze nieuwe lokalen voldoen in alle opzichten aan de eischen van gezond heid en dit is voor kinderen van ontzet tend veel belang, aangezien de kinderen een groot deel van hun kinderbest aan hier ter c in doorbrengen. Ook wat betreft de banken u-ten zijn we er op vooruit gegaan, speciaal wat ikkéli de houding voor het kind betreft, terwijl ,n p, ze bovendien ink-proof zijn. Spreker sloot ?rkia hcli.ik insche meeni; uidon. van 1 feil hier ia; Dl JOLID HING, 5 BE HEN, ZAL 2 HIJK. Frar dr zich aan bij het compliment van den Bur- al h< gemeester aan architect en aannemer. Voor ^on de leerkrachten is hét prettiger in doza mooie lokalen te werken, doch aan den an deren kant rust op hen de zwaardere taak. de arbeidsprestaties op te voeren. Spr. gaf de kinderen in overweging hun best te doen zöodat zij later zouden kunnen zeggen, dat ze daar genoegelijke uren en dagen in heb ben doorgebracht. Spreker feliciteerde den Burgemeester voor wat hier tot stand is gekomen. Een vergelijkiof Het Hoofd der school, de hr. Mulder 'trdc een vergelijking met deze school en die van elf jaar geleden. In 1930 is er een nieuw le^- en gymnastieklokaal bijgekomen en nu if 1938 is het oude gedeelte vervangen door deze twee nieuwe lokalen, dat wel voeten iit de aarde heeft gehad. Spreker bracht een woord van dank aan dc autoriteiten voor deze vernieuwing. Architect Vis bracht dank voor de erkentelijke woorden en deelde als bijzonderheid mede, dat ondef zijn leiding deze school driemaal is verbouwd onder drie Burgemeesters en dankte den heer Blokker voor de goede samenwerking. Troostelooze aanblik De Heer Brugman zeide dat er iets in hem opkwam, dat hij naar voren wilde brengen- Onze Inspecteur was met het College van Burgemeester en Wethouders en het HooM der School aanwezig om de oude school <o bekijken. Toen was het vooral de Inspecteur die vele aanmerkingen maakte, zoodat we de indruk kregen, dat er veel aan de school mankeerde. We leefden in de overtuiging dat er licht en lucht voldoende was. doch het was de troostelooze aanblik, en wc zagen er tegenop de restauratie ter hand te nemen E tenslotte werd besloten twee nieuwe lo kalen te maken, zulks in verband met een eventueele derde leerkracht. Doch er gaan hier helaas nog kinderen naar de Christe lijke school te Schagen maar spr.. hoopte dat de ouders van deze kinderen tot inzicht zou den komen en hun kinderen aan de school te Lutjewinkel over zouden laten. Spreker had niet. gedacht dat deze vernieuwing zoo op rolletjes zou loopen, aangezien het hier een uitgaaf betrof die nogal groot was, doch is in deze den Inspecteur dankbaar voor zijn verleende hulp. Nadat aannemer Blokker zijn dank bad uitgesproken voor de samenwerking en het hem opgedragen werk, verklaarde dc Bur gemeenten de school voor geopend onder een woord van dank aan den Inspecteur voor het behulpzaam zijn van dc belangen van Het onderwijs, di ift 1 h ijk: Soi get gei ïlir or ite te 2 Vo ïan slecl Frar hebb wito den M< Ribt rees Jijn ;b liijr Ö10I Fran 'Ier de lici D be hk( ft, tsta av Ove end vei

Schager Courant | 1938 | | pagina 8