Watervogels klopt Schagen 4 K ~i Wat geestdrift vermag. Watervogels heeft Zondag metterdaad bewezen, dat de nieuwe opstelling een herstel uit de hopelooze positie mogelijk maakt. Nadat ze reeds tegen Atlas en jlFC een opgaande lijn had gedemon streerd, haalde ze thans het krasse staal tje uit door het hooggezeten Schagen op fen zeer onwelkome, maar verdiende 20 nederlaag te vergasten. Schagen heeft deze afstraffing echter zelf L-"een beetje in de hand gewerkt ook. De ;ers waren lang niet in hun beste vorm, we dat voorop stellen. Maar dit had direct tot een nederlaag aanleiding hoe- te geven; met spil Grootes' grootsche ■jjïstentie hadden Bremer en De Haas, die er was, nog niet behoeven te zwichten voor Watervogels-aanval, waar elk schutters- jürt afwezig was, als Schagen zich in de- mate gegeven had als de elf door wilskracht gedreven Watervogels dat jn gedaan. 'ant het moge waar zijn, dat Water- jls backstel Bontes en Van Til een bij- ionder goede wedstrijd heeft gespeeld, waar tegen het ditmaal zeer doorzichtige aanvals- [epelvan Schagen geen schijn van kans kreeg; het moge waar zijn, dat S. Been, Gerritsen Ln Stuive er eveneens als leeuwen hebben op gezeten en de enthousiaste aanval bal na bal hebben toegespeeld, deze aanval was toch ieiteüjk spel-technisch geen doelpunt waard geweest. Er werd zelden goed voorgezet en nog zeldzamer was een goed schot hierop het antwoord. De beide doelpunten zijn dan ook 1 niet voortgekomen uit overrompelend samen spel, maar door overrompelend „doordreunen" van twee of drie man die, schouder aan schouder, voortploeterende ten slotte doel listen te treffen. Dit kleineert de zege voor Watervogels jtuurlijk niet. Geestdrift en wilskracht zijn [i grootste deugden van den voetballer. Kaar het maakt de nederlaag aan Schagen [berekenbaar. De Schagers hebben zich niet voor de volle 'honderd procent gegeven en Watervogels zoo doende meegeholpen een resultaat te bereiken waar ze qua voetbal nooit aan toe gekomen zouden zijn. Van den wedstrijd is niet zooveel meer te vertellen. De ruststand was 00. Slechts twee ge vaarlijke momenten waren er geweest. F. Been schoot na 28 min. plotseling hard in en keeper Schoorl wist slechts dank zij een even sierlijken als meesterlijken sprong corner te werken. Eenigen tijd daarna schoot Hense tegen de lat en de terugstuitende bal ver wekte door het robuste inloopen der Water vogels groote verwarring voor Schoorl's goal, waaraan buitenspel een ontijdig einde maakte. In de tweede helft was het spelbeeld gelijk, maar Watervogels begon er langzamerhand nog meer opzitten. Toen S. Grootes, die overigens een uitstekende partij speelde, eh tjjn backs heel wat keeren te hulp is ge- itprongen, iets te lauw met wegwerken was, pikte H. Been hem den bal af, sjouwde ste vig door en schoot in den benedenhoek. Schoorl sloeg den bal ter zijde maar juist voor de voeten van den toegestormden F. Been, die den bal nog juist via den onder kant van de lat in het doel wist te schieten (1—0). 't Was duidelijk, dat Watervogels nu niet meer te houden was en met een ware bal- honger streed. Ze liet Schagen dan ook geen kans op den gelijkmaker, terwijl het haar zelf3 gelukte nogmaals succes met haar tak- tiek te boeken. Rechtsbuiten Tackema wist zich langs L. Schoorl en De Haas te wringen, zijn voorzet kwam in den doelmond en voor een der Schagen-verdedigers ter plaatse was. waren er al twee Watervogels toegestormd, van wie linksbinnen Hense in een oogwenk den bal lanes den verbluften Schoorl had ge werkt (20). Scheidsrechter Sikman was uitstekend. Falende N. Niedorper achterhoede N. NiedorpTexel 27. Dit resultaat zal zelfs de meest verstokte Texel-aanhangers niet hebben durven denken. De verwachting voor dezen wedstrijd was dan ook wel geheel anders dan het voor N. zoo schamele resultaat. De zoo gunstig genoteerd staande Niedorper papieren zijn hierdoor wel 8terk in waarde gedaald; Texel heeft zich hier echter ontpopt als een team waarmede de lei ders nog danig rekening hebben te houden. Het T.-elftal speelde heden een bijzonder vlotte partij. Tempo, tempo is het succesvolle parool der T.-ploeg. Over alle linies was het onder deel snelheid in loopen en snelheid in handelen goed verzorgd. Steeds was een T.-speler juist iets eerder bij den bal als de N.-ers. Voor den wedstrijd w.... een minuut stilte betracht voor den zoo noodlottig omgekomen T.-speler Rab. Texel, dat de toss heeft gewonnen, is direct goed in den aanval. De N.-aanvallen zijn ech ter bijzonder gevaarlijk, wat het eerste doel- Jint oplevert als Bregman een keurigen voor at geeft welke Ter Haar onhoudbaar inschiet, 1-0. Het was bijna 20 .geworden als een schot van Peereboom rakelings langs gaat. Na 20 minuten spelen, wordt de stand gelijk, nis de keurig spelende rechtsbinnen een keu rige pass geeft waaruit Ran onhoudbaar langs Bakkum knalt, 11. Opvallend is 't verschil in npel, vooral tusschen de beide halflinies is een hemelsbreed verschil in opvatting. fiPe ^-"k^Hinie volhardt in haar korte tik- uk spel, wel aardig doch absoluut van geen waarde tegen de stevige, opruimende T.-half- hnie. Met verre lange passes wordt regelmatig de T.-voorhoede aan het werk gezet. De N.- defensie wordt geheel uit haar verband gerukt en staat veelal machteloos tegenover de storm- ïoopen der groen-zwarten. Na een half uur «pelen, wordt het 2—1. Het kort hierop vol gend derde punt was eveneens oorzaak van het yeel te prutserige N.-verdedigingsspel, 31. e Niedorper-aanval weert zich met de weinige o&iieri. welke zij nog krijgt toegespeeld, goed. e 1 -keeper moet verschillende malen hande- end optreden, wat hem echter prima afgaat, corners leveren geen resultaat op, even als een goeden kopbal van Kistemaker. Met een verdienden 31-voorsprong kan Texel de tweede helft beginnen. Nog maar pas is de wedstrijd hervat of de Texel-aanval „wan delt" door de heele zich maar matig werende N.-verdediging en Bakkum kan voor de vierde maal den bal uit het net halen, 41. Een gloeiende kogel van Maarten wordt door de lat gestopt, het is echter maar uitstel van executie. Een vrije trap door onnoodig ruw spel wordt N. noodlottig, een prachtige kogel van Ran is Bakkum te machtig, 51. De T.-doel- man houdt er eerst een knal van Bregman uit om kort hierop een vrije trap prachtig te kee ren. Hieruit blijkt toch, dat de N.-aanval on danks den grooten hopeloozen achterstand, den moed niet opgeeft. Een waarlijk zeldzaam fraai doelpunt is de belooning van het volhouden der N.-aanvallers. Peereboom gaf de bal op maat aan Ter Haar, deze op zijn beurt gaf keurig over aan Kistemaker, welke met een schot in den hoek den stand op 5—2 brengt. Van goed gehalte is T.'s zesde goal in antwoord op het N.-doelpunt, 6—2. Geheel onnoodig wordt het zelfs nog 72, als de scheidsrechter een bui tenspel geval over het hoofd ziet en de N.- verdediging uit protest zeer demonstratief blad-stil blijft staan. Neen, heeren, dit is niet de manier! Als de beroemde kaars ging de wed strijd uit. Texel had N.N. een gevoelig lesje ge geven. Het was of men nu tegen N. eens wilde demonstreeren, dat de 51-nederlaag tegen Atlas een vergissing is geweest. Sporters-Bergen 1-1 Het eerste elftal had In Hoorn geen geluk. De beide overige wedstrijden afgekeurd. We hebben gisteren in Hoorn wel van een spannenden, doch niet van een fraaien wed strijd genoten. Daarvoor waren veld en bal te glad, zoodat mistrappen aan beide zijden' aan de orde van den dag waren. Zonder aan voerder Koster en den rechtsbuiten Plomp heeft Bergen aardig partij gegeven en met een tikje geluk hadden de Bergenaren de twee puntjes mee naar huis genomen. Maar het zat den heeren niet mee; een prachtschot van Kroon, vlak onder de lat, wist de doel- verdediger er nog maar net uit te houden; een kogel van Sloot belandde tegen den paal, Sloot maakte door snel doorloopen nog een heel aardig doelpuntje, maar helaas stond hg buitenspel en werd deze goai geannuleerd. Over het algemeen is Bergen vrijwel ge durende den geheelen wedstrijd sterker ge weest; maar ook nu weer zat 'm de fout in de voorhoede, welke tot geen doelpunten in staat is. Vooral de linkervleugel was treurig en hield het spel veel en veel te kort. Daarbij kwam. dat Visser nooit op z'n lijn stond, waardoor het goede openen van Coevert op de spilplaats geen succes had. Voor de rust reeds had Bergen een nuttigen voorsprong kunnen hebben, maar het peuterige spel in de voorhoede leidde tot geen resultaat. Mid denlinie en achterhoede waren puik en keeper Halff kreeg bitter weinig te doen. De eenigste goal welke Bergen maakte, was een straf schop, welke door Jaap Tuyn op onberispe lijke wijze werd benut. En hoe Sporters ook zwoegde, de heeren kwamen niet door de Berger-verdediging heen. Met den stand 10 voor Bergen ging de rust in. In de tweede helft feitelijk hetzelfde spelletje; Bergen steeds aanvallend en Spor ters met man en macht verdedigend. Had toen Bergen Fortuna een beetje op haar hand gehad, dan zouden de puntjes mee naar Ber gen zijn gegaan. Maar het wilde niet lukken. Aan den anderen kant ging het beter, toen Jan Halff den gladden bal niet klemvast had en één der Sporters hem het leer uit de han den trapte en kalm inschoot (11). En daarbij bleef het ook. Het laatste kwar tier was geheel voor Bergen, doch de bal wilde er niet in, dank zij ook het goede doel- verdedigen. De keeper hield er heel wat ge vaarlijke schoten uit. Zoo eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel, ofsqhoon een kleine overwinning van Bergen de verhouding beter had weergegeven. Scheidsrechter Sabelson leidde correct. Succes II-JVC I 2-1 Verdiende zege. Na langen tijd kregen wij weer eens gelegen heid de Succes-reserves in actie te zien. En, andermaal moeten wij tot de conclusie komen, dat het spel van S.n de lage plaats op de rang lijst niet de krachtsverhouding ten opzichte der anderen weergeeft. Want waarlijk, zij kan het nog wel! Ook dezen middag wist S. af en toe een aar dig spelletje te ontwikkelen, in alle opzichten beter verzorgd dan van J.V.C. De improducti viteit van haar voorhoede had daarbij ander maal tot uiting kunnen komen, ware het niet, dat Venema als linksbuiten dezen middag 2 doelpunten vor zijn rekening wist te nemen, doelpunten van zeer goed gehalte. Reeds na een kwartier spelen wist Venema, in z'n eentje, den weg naar het doel te vinden en met een ferm schot z(jn club de leiding te geven (10). Ook verder dreigde van Venema veel gevaar, hij speelde een prima wedstrijd. Zijn prachtige voorzetten gaven den J.V.C.-ers handen vol werk. Lat en paal moesten nogal eens te hulp komen. Ook J.V.C. kwam tot goede tegenaanvallen, doch ook de S.-backs waren in vorm. Vooral Woortman stond zijn mannetje. Rust 10. Ongeveer 10 minuten na de rust wist J.V.C. linksbuiten op verdienstelijke wijze gelijk te maken (11). Nu eerst ontbrandde de strijd in valle hevigheid, met wisselende kansen. Weer was het Venema, die een goeden pass schitterend benutte en den stand op 21 bracht en weinige oogenblikken later schoot Lont juist naast. Tegen het einde trok S. zich in de verdediging terug, waardoor J.V.C. nog eens haar kunnen toonde. In den stand kwam echter geen verandering meer. De match had een sportief verloop. Jammer alleen, dat Ott zich in de tweede helft niet kon beheerschen. Hg wierp een tegenspeler met wien hij in bot sing kwam, den bal naar het hoofd. Zeer te recht zond de goed leidende heer Groen dezen speler naar het kleedlokaal. Laat dit ook voor anderen een waarschuwing zijn zich op het voetbalveld sportief te gedragen. Vereeniging noch publiek is van dergelijke incidenten ge diend maar bovendien men dupeert zichzelve. Men bedenkte dit toch eensi Alcmaria Victrix-Haarlem 3-3 Op den voetballoozen Zondag van heden had Alcmaria Victrix gezorgd voor een sparring partner, als hoedanig Haarlem fungeerde. Het was een prettige wedstrijd, waarin Haarlem gedurende de eerste helft verreweg de sterkste was. Er was een klasse verschil tusschen beide ploegen en de stand was binnen 10 minuten 2—0 ten voordeele van de gasten. De witte achterhoede weerde zich van dat oogenblik echter kranig en wist gedurende de rest van de eerste speelhelft doelpunten te vermijden. Alcmaria kreeg bij haar uitvallen een opge legde kans, die echter jammerlijk werd gemist. Na half-time tapten dé gastheeren uit een ander vaatje. Van overwicht der eerste klas- sers was geen sprake meer. Plotseling, na on geveer een kwartier spelens, kregen de witten de geest. Van der Pol had succes, kort daarna nog eens en binnen 10 minuten zorgde Ham stra uit een goeden voorzet van rechts voor no 3. Voor men wist, wat er gebeurde, was de achterstand van 0—2 veranderd in een voorsprong van 32. We denken Van Wierm- gen voor no. 4 te zien zullen zorgen. Hij staat vrij voor den Haarlem-keeper, doch hij mist. Het wordt den roodbroeken dan blijkbaar toch te kras. Ze hernemen de leiding en na hevig zwoegen hebben ze het voorrecht den gelgkmaker in het doel te zien verdwijnen. Kort daarna is het tijd. BKC oefent Landsmeer, welke in 4 B met KVV en EVC in een lievigen strijd om de leiding is gewik keld. De gasten verschenen met één invaller. BKC had P".ardekooper, Jan van Wees, Blok en van dei Goes eens een dag rust gegund, waardoor Baltus, van der Horst, Meereboer en Muntjeverff een kans kregen om eens te laten zien was ze er in het eerste elftal van terecht zouden brengen. D«; was vrij veel en niettegenstaande het feit, dat BKC 4 van haar beste spelers aan den kant had laten staan, kwam zij tot een aardige prestatie en IVV moest zich tevreden stel en met een volkomen normale 3—1 nederlaag. Jac. van Wees maakte de eerste goal, toen hij een mislukt schot van i-.^ereboer opving en onhoudbaar in de touwe.i joeg. Steenvoorde zorgde voor de tweede vit een fraaie pass van Jan de Schipper. Niettegenstaande de lange midvoor best op schot was, gunde de jonge IVV keeper hem de eer niet. Het was Meereboer die er 3—1 van maakte. Van de invallers heeft Baltus het best voldaan. Helder III door Oudesluis verpletterd In dezen wedstrijd is wel dubbel en dwars gebleken, dat Oudesluis een zeer ernstig reflec tant is voor den eeretitel in ID. Een vrijwel op zijn sterkst uitkomend Helder 3 werd op volkomen regelmatige wijze in de pan gehakt. Wat de laatste jaren reeds in mindere mate gezegd kon worden van de Poldersche clubs, n.1. dat hun technische minderheid tegenover Heldersche reserveploègen kleiner werd, deze minderheid bleek than3 geheel verdwenen te zijn. Wel was er in 't begirf een overdonderend optredend Helder 3, waaruit zelfs een buiten- speldoelpunt geboren werd. Nauwelijks was de kamp echter een kwartier oud of Oudesluis had het spel geheel m handen genomen en met de regelmaat van een uurwerk werd de score op gevoerd. Met de rust was het reeds 30 door doelpunten van midvoor en linksbinnen. In de tweede helft voegde Oudesluis al spoe dig een 4e doelpunt aan de score toe en dan eindelijk bracht Beekhoven wat roering in de brouwerij door na flink doorzetten een tegen- punt te scoren. Doch het duurde niet lang of hetzelfde beeld van voor de rust ontrolde'zich alweer voor de toeschouwers en mede door het laksch optreden van den Helder-keeper wist Oudesluis nog voor het eindsignaal den stand op 71 te brengen. HRC IV-Petten 4-3 De tweede kampioenscandidaat in ID heeft het heel wat moeilijker gehad. Een flink van zich afbgtend Petten liet HRC geen oogenblik gelegenheid in haar gewone doel te geraken en deze speelwijze bracht twee o n g e 1 ij k waar dig ploegen tot een twcetl g e 1 ij k waardigen. was HRC niet zoo goed op dreef als anders, Toch leeK het er in den beginne weinig op. Wel maar haar meerderheid was in die periode toch wel zoodanig, dat deze uitgedrukt kon worden in drie doelpunten. In de tweede helft waren de rollen volkomen omgekeerd en de club van van Geensen had al spoedig den achterstand op 32 teruggebracht. Strubbeling na strub beling volgde nu, maar met den moed der wannuop handhaafden de HRC-ers zich. Het zat Petten niet mee, maar gezegd dient te worden, dat de kansen, die ze kregen, wel wat beter benut hadden kunnen worden. Nu bleef het bij de benauwde 32 overwinning der Ra cers, een overwinning, die voor hen echter „goud" waard is VCL I-Hem. I 3-2 Een echte pittige wedstrijd met een uit stekend tempo en toch nie tte forsch. Zoo een, waar je mqt voldoening op terug ziet. In de eerste helft geeft Hem aan VCL nogal eenige moeite. Bij oogenblikken is zij zelfs gevaarlijk. Tot tweemaal weet H. de VCL-achterhoede te passeeren, en dat, ter wijl VCL haar register nog blank heeft. Het blijft evenwel maar kort zoo, want dan weet VCL ook het net te vinden en als de stand 12 is, trekken de heeren zich te rug voor de thee. Hierna neemt VCL het spel in handen. Hem komt er hoegenaamd niet meer aan te pas. De bal wordt H. steeds voor de voe ten weggemaaid. De halflinie is gewoon niet te passeeren. De spil Piet Lak was geweldig op dreef, en te samen met Wij er t vormden zij voor Rentenaar een pracht steun. Jaap moest het vandaag ongals eens ontgelden, maar hij doorstond de kracht proef uitstekend. Drie sterren waren dat, in de donkere r> o« menten. Een halflinie die er zijn kan. Dat niet alleen was de verdedigingstao tiek goed ook de voorhoede deed goed werk. Nog even twee doelpunten gaven zij de H.ers te Incasseeren. Aangenaam zal hun deze verrassing niet geweest zijn, maar daar stoorden de afgevers Benit en Schuurman zich niet aan. Een prachtige kopbal van j Cees was dat, ook Roel zijn werk was goed bekeken. V.C.L. 2HEM 2 2—3. Niet zoo voordeelig komt het tweede uit den strijd. Arts als plaatsvervanger krijgt ook een kans, maar geeft zich niet zoo. Nico zit er nog niet zoo in is daardoor wat zwak. Deze momenten waren er een enkele maal meer waar te nemen. Daardoor wist H. te zegevieren, Hoewel de partijen aan elkaar gewaagd waren. VCL-adsp.Hem-adsp. Uitgesteld wegens te laat opkomen van Hem. Schoorl II-VroneII 5-2 Al dadelijk is te zien, dat Schoorl met eenige nieuwe elden in haar gelederen er wat je noemt zin in heeft, er wordt tenminste hard gewerkt en et zit al dadelijk aardig ver band in. Na ongeveer een kwartier spelen weet Boot op keurige wijze het eerste doel punt voor Schoorl te maken. Vrone doet haar best, doch het „buttert" niet erg in de Vr.- gelederen, tot, tot overmaat van ramp een tier V.-spelers zoo onsportief is het veld uit te loopen, zoodat V. verder met 10 man moet spelen. Schoorl trekt steeds weer ten aanval en nog voor de rust wordt aangekondigd, weet Boot den stand op 20 voor Schoorl te brengen. Na de rust pakt V. dadelijk goed aan, er volgt een conrer op het S.-doel, die onberispe lijk wordt genomen en het eerste tegenpunt voor V. oplevert. Even daarna krggt Half echter den bal mooi vrij, hij schiet op het doel, en hij hee^t succes, want de V.-keeper, die overigens niet gemakkelijk te passeeren was, laat den bal naast zich gaan. Dan is het echter weer de beurt aan Vrone, een goed genomen corner wordt voor doel ge plaatst, keeper Mooy loopt te ver uit en Vrone scoort ten tweede male. Schoorl krijgt ecther kans op kans. Klop weet eindelijk het doel te vinden; hy weet keurig door te breken en onhoudbaar in te zetten, terwijl dezelfde speler nog voor het einde wordt aangekodigd, met een zuiver schot den stand op 52 voor S. weet te brengen. Scheidsrechter Mulder leidde uitstekend. Tsjechoslowakije - Roemenië 6-2 Tsjechoslovakije won den voetbalwedstrgd tegen Roemenië met flinke cijfers: 62 was het resultaat van de ontmeoting, welke voor 15.000 toeschouwers te Praag werd gespeeld. De Roemenen waren uitstekend begonnen en scoorden kort achter elkaar twee doelpunten, waarvan Baratki en Bodoio de makers waren. De gasten waren evenwel niet in staat op het natte en zware veld het hooge tempo van het eerste half uur vol te houden. Zoo behoefde het geen verwondering te wekken, dat de Tsjechen nog voor de rust gelijk maakten. Na de pauze waren de Tsjechen voortdurend sterker, met het gevolg, dat de score regel matig kon worden opgevoerd. Het einde kwam tenslotte met een 6—2 overwinning. De doel punten, voor Tsjechoslovakije werden gemaakt door Bican (4), Ludl en Kopecky. Bican is, naar men weet, onlangs genaturaliseerd. Hg woonde jaren te Weenen en speelde vele malen voor het Oostenrijksche elftal. Omstreeks Juni van dit jaar was er sprake van, dat Bican Tsjech zou worden en dat hij reeds in de we reldkampioenschappen voor dat land dus ook tegen Nederland te Le Havre zou mo gen uitkomen. Zoo snel is een en ander niet in zgn werk gegaan, maar thans speelde hij voor de eerste maal in het officieele Tsjechische team mede, en met succes... Onverdiende 2ege van Italië op Frankrijk In het stadion te Napels, dat geheel gevuld was met, 45.000 toeschouwers, heeft Italië met slechts 1—0 van Frankrgk gewonnen, een resultaat, dat nog als geflatteerd voor de wereldkampioen moet worden beschouwd. De wedstrijd droeg een buitengewoon spannend karakter, waarbg het temperament van ver schillende spelers ook een woordje meesprak. Langenus leidde de ontmoeting echter bgzon- der goed, zoodat zich geen moeillgkheden in het veld hebben voorgedaan. Toen de Fran- schen verschenen, hoorde men hier en daar fluiten en ook tgdens den wedstrgd moest het Fransche elftal het enkele malen ontgelden, onsportieve concerten, welke natuurlijk in verband staan met de politieke kwesties tus schen beide landen. Italië was verschenen met: Doel: Olivieri. Achter: Foni en Rrava. Midden: Serantoni, Andreolo en Locatelli. Voor: Biavati, De Maria, Piola, Ferrari en Colaussi. Fsankrijk met: Doel: Llense. Achter: Van Dooren en Mattier. Midden: Bourbotte, Jordan en Dlagne. Voor: Aston, Ben Barek, Nicolaa, Heisserer en Veinante. Frankrijk begon zeer nerveus, zoodat het niet in staat was van enkele kansen te profi- teeren. Na een kwartier kwam Italië er beter in, verscherpte hét tempo en na een half uur spelen wist Biavati een fraai doelpunt te maken na goed samenspel tusschen Ferrari en Piola. Overigens ging de Fransche doel- verdeiger Llense bij dit doelpunt niet geheel vrij uit, omdat hij te ver was uitgeloopen. In de tweede helft wisten de Franschen het snelle tempo uitstekend vol te houden. Fraai samenspelend werd meermalen het doel van Olivieri bedreigd, maar behalve deze uit stekende doelman wisten Foni en Rava telkenmale resoluut in te grijpen, waardoor de gelijkmaker verhinderd werd. Een gelijk spel had Frankrgk, gezien de krachtsverhou ding, zeker verdiend. VUC-DFC 4-1 Een aanvankelijk goed spelend VUC liet zich door het zwakke spel der tegenpartij zoodanig beinvloeden, dat het spelpeil aan beide zgden reeds voor de rust een bedenke- lgk laagte-record aanwees. De aanvallen van de thuisclub waren door. het zwakke verdedi gen van DFC steeds gevaarlijk, maar slecht schieten en weinig doortastend optreden der Haagsche voorhoede waren oorzaak, dat rust aanbrak met een magere 30 voorsprong van VUC. De doelpunten waren gemaakt door Van Gelder, B. de Harder en Bonder. In de tweede helft was het spel zoo mogelijk nog slechter, weliswaar deed DFC eenige goede aanvallen, maar de afwerking liet alles te wenschen over. Toch kon Koeze na ongeveer een half uur het eenige tegenpunt maken, terwijl B. de Harder eenige minuten voor het einde den stand op 41 bracht, waarbij het verder ook bleef. Sparta-Xerxes 3-1 De belangstelling voor dezen plaatselijken wedstrijd in de Maasstad was groot, want ongeveer 15000 toeschouwers zgn er getuigen van geweest. Sparta verscheen met dezelfde ploeg, die onlangs in Koog aan den Zaan ge lijk heeft gespeeld en Xerxes had in Pama een nieuwen rechtsbuiten. Scheidsrechter Van Moorsel was met de leiding belast. Sparta begon heel goed, haar voorhoede combineerde vlot, zat er stevig op, kreeg, mede door on zeker optreden van de Xerxes-verdediging eenige kansen, die ze echter onbenut liet. Ge zegd dient te worden, dat de doelman van Xerxes, Damme, prachtig werk onder de lat liet zien. Het duurde geruimen tgd, voordat Xerxes zich kon loswerken, maar toen bleek ook haar voorhoede nogal tam te zijn. Bij Xerxes werd Van der Voort vervangen door Vuyk. In de voorhoede van Xerxes deed Pama herhaaldelijk goed werk, doch de rest van de voorhoede kon er maar niet goed inkomen. Doelman Til werd eenige malen aan het werk gezet, maar hij kweet zich naar behooren van zgn taak. Er werd over en weer hard gewekrt, maar succes bleef achterwege. De rust kwam, zonder dat er gescoord werd. In dé tweede helft had aanvankelijk Xerxes het beste van het spel, maar de ver dediging van Sparta zat er zoo fel op, dat er voor Lagendaal en de zijnen geen door komen aan was. Over en weer werd de buitensopelregel in toepassing gebracht en telkens moest het spel onderbroken worden. Na 21 minuten veroorzaakte Schut geheel onnoodig de bal was reeds lang wegge-, werkt op den rand van het beruchte ge bied een vrijen schop, waaruit Den Boer Sparta de leiding gaf (10). Xerxes kreeg ook zulk een schop te nemen. Dubbelman schoot in, maar Pit ving den bal klemvast. Tien minuten voor tgd zette St.arta een mooie aanval op. Seton plaatste den bal voor doel en Weber zorgde voor de rest (2- 0) Damme keerde een schot van Voormolen niet voldoende, de bal belandde bij Seton en deze passeerde daarna den uitloopenden Xer- xes-doelman (30). Kok van Xerxes maakte toen een opmerking tegen den scheidsrechter als gevolg waarvan deze den speler naar het kleedlokaal zond. Even voor het eind, slaagde Pama er in met een goed schot de eer te red den (3—1). Wielrennen. Klink te Antwerpen De resultaten van de Zaterdagavond gehou den wielerwedstrijden luiden o.m.: Algemeene rangschikking: 1. Schulte 5 pnt. 2. Loncke 7 pnt. 3. Middelkamp 9 punten. Omnium der kleine Arenden. Sprint: le serie: 1. Zwartepoorte. 2. H. Bruneel. 3. Klink. 4. Clauttier. 2e serie: 1. A. Bruneel. 2. Cools. 3. Van der Voort. 4. Peperkamp. Achtervolging over 3 km. 1. Gebr. Bruneel. 2. ZwartepoortePeper kamp. 2e manche: 1. Klinkvan der Voort. 2. CoolsClautier. Puntenrace: 1. A. Bruneel. 2. Clautier. 8. Klink. 4. Zwar tepoorte. 5. Cools. 6. Van der Voort. 7. H. Bru neel. 8. Peperkamp. Eindrangschikking 1. Gebr. Bruneel, 12 pnt. 2. Cools—Clautier, 14.5 pnt. 3. Klinkvan der Voort, 15 pnt. 4. ZwartepoortePeperkamp, 16.5 pnt.

Schager Courant | 1938 | | pagina 7