en goede dag voor 't Secretarie-personeel DAM PO Toestand aandenlaip# slechter dan aait THERMOGENE UW KINDJE VERKOUDEN frijdag 9 December 1938 Tweede blad RAAD HARENKARSPEL De heer de Vries is lang niet te vreden over het ooilege van B. en W. Ze doen te veel voor het secre- tariepersoneel en te kort voor waar schuwingsborden. De Voorzitter geet les in luchtbescherming. Dirkshorn, het dorp der krachtpat sers. Heeft de burgemeester een pik op de weduwe Levendig? De heer Francis leeft in het verleden, toen de grazige weiden nog niet door granaten werden omploegd en het secretariepersoneel op sloffen liep. De heer de Vries is rijk aan beeldspraak! De begrooting vastgesteld Gistermiddag vergaderde de Raad vol- Iyirzitter was de burgemeester, de heer polct, secretaris de heer G. Essingh. \a goedkeuring der notulen wordt jggr kennisgeving aangenomen de goéd- baring van God. Staten op de gemeente- jtpootïng 193S. Direct daarna wordt aangevangen met fe behandeling van de GEMEENTEBEGROOTING 1939. Deze sluit, in ontvangsten en uitgaven «wonen dienst, tot een bedrag van 135.~73.17, waarin opgenomen een rijksbij- rage van f 4715.68 (70 pet., der belasting- jdrage). De belastinginkomsten worden begroot i f 27285.67. Het subsidie aan het Burgerlijk Armbe- luur op f 16500. Bijdragen particuliere werkverschaffing j geraamd op f 8995 voor gemeentelijke vork verschaffing is uitgetrokken f 33533. oor steun aan werkloozen f 332S.voor leine tuinders f 9897.De gemeente eeft per 1 'Januari 1939 exclusief de annu- ileitsleeni neren nog f 6S664.95 schuld, waar- jan jaarlijks f 5937.wordt afgelost. Voor instandhouding bijzondere scholen i eera a m d 3123.56. De post salarissen secretarie-ambtenaren i verhoogd van f 14S5f 2115. Begrooting B.A. De begrooting Burgerlijk Armbestuur wordt goedgekeurd onder dank aan de le ien voor de vele arbeid verricht. De commissie van onderzoek, bestaande ti! de heeren S. J. de Vries, P. de Jong en in Becmsterboer, rapporteert bij monde 'en don lieer de Vries, tot niet-goedkeurfng j« beide begrootingen, want zij heeft cn- lie bemerkingen, o.a. de post jaarwedden ici'otarie. Personeelsuitbreiding acht men liet gowenscht, wel kan de meerderheid lich vereenigen met de voorgestelde sala- nsverhooging van den heer Van Dijk a 1180.De heer Beemsterboer kan zich Terccnigcn met een oost schrijfloon f 100, sis verhooging schrijfloon van den Ion vo lontair. Men acht het secretariepersoneel Toldoendc competent het werk te doen» Persooplijk kan de beer de Vries de houding van B. en W. niet bewonde ren, het schrijfloon van f 200 te verdoelen over 2 personen. Een op merking van den voorzitter, dat de raad het bedrag bepaalt en B. en W. het verdeelcn, zegt spr. bij voor baat onjuist te vinden. Bespottelijk sijn de waarschuwingsborden geplaatst, die moeten anders gezet worden, anders trek ken de jongens ze om. Het bedrag van f 105.voor luchtbe scherming, acht de commissie in meerder heid niet juist, er kan niets voor gedaan *orden en daarom wil zij de post memorie Haken. Niet juist is het de recognitie van '1— op het perceel van de Wed. Levendig 5e te passen. uit rancune is hef nief fuist de burgers geld uit den zak te klop pen. Doen B. en W. dat geef de commissie in overweging een mo tie van wantrouwen tegen het be leid in te dienen. De jaarwedden. Er bestaat verschil vaii meening, aldus Voorzitter over de waarde van een goeoè personeelsbezetting ter secretarie. Sinds jaar end ag zijn de werkzaamheden uitge breid, door de crisis die wij beleven of volgens sommigen beleefd hebben. Meerdere hulp moest worden aangenomen, aanvan kelijk waren B. en W. van plan geweest w cxfrawerk door volontairs te laten **n. Nu de crisis permanent is en daar- •w ook de werkzaamheden vergroot blij- mccimn B. en W. dat men geen jon gelieden, die noodgedwongen gratis dienst «oen. daarvan mag gebruiken. Dit is moreel niet. te verantwoorden, taishruik maken van do nood der jonge rc werkloozen. -V'n rijp beraad me enen B. cn W. een vas- 'c hulp kracht., een leerling-ambtenaar 'te rnoctcn aanstellen door bevordering van <ten len volontair tegen bet zeer matige claris van f 400.De f 200.schrijfloon vvordt dan nog beschikbaar gebonden voor do andere werkloozen, die zich daaruit hot .•minder dan noodzakelijke" kan aanschaf fen. Eonige waardeering bevordert de a.nboids- liist! Wanneer de omstandigheden verande rd en het personeel kan worden vermin derd zal dit zeker gedaan worden. De waarschuwingsborden z'in Yi 'jaarlijkscb terugkomende ergernis van den heer de Vries. Voorzitter denkt dat de jeugdige elemen ten wel altijd kans houden ze stuk te ma ken. Echter zal bij de landelijke verorde ning op de maximum snelheid het waar schuwingsbord wel verdwijnen. De heer de Vries: Dan komen er weer andere. Maak ze toch vooral solied! Voorzitter: Zo zijn solied. Yzer is solied genoeg, maar de jeugd buigt ze kiom. Er zijn nu eenmaal dergelijke jongelui in de gemeente, die er prat op gaan met zijn tie nen een zware balk krom te kunnen trek ken. De luchtbescherming De post van f 110.ziet voorzitter als een eerste hulp. Men moet p latte landsluch t- bescherming niet bij Amsterdam vergelij ken. Dinrkshorn en Tuitjcnhorn zijn niet zoo aantrekkelijk, de bommen die hier vallen zullen alleen zijn van vliegtuigen die bal last kwijt willen. De trefkans van die soort bommen is klein. Het hoofd van de lucht bescherming acht het bedrag voldoende. Voorzitter is onschuldig! Voorzitter voelt zich onschuldig ten op zichte van de recognitie van Levendig. Ieder die gemeente eigendommen gebruikt be taalt er voor, is er een uitzondering van oudsher, is dat jammer. Voorzitter denkt heelemaal niet aan rancune. op de pijnlijke plek. bestrijdt HOEST. KEELPUH GRIEP. RHEUMATIEK STEKEN IM DEZUEHZ doozen ix 35 en 55 ct. PUNSTILLENDE WATTEN Het armbestuur. beheert d:e zaak zoo zuinig mogelijk, inder daad is het subsidiebedrag weer hooger, maar dat moest als men de armen niet wilde benadeclen. De heer Francis behandelt de begrooting al twintig jaar. Wel is er veel veranderd! Spr. kan zich voorstellen dat er meer werk op de secretarie is, en gaat niet met de critiek van den heer de Vries nuce. De hoer de Vries herinnert aan den tijd toen de tweede ambtenaar werd aangesteld. Twee jaren geleden was hij overbodig. Is er nu zooveel veranderd ineens? Voorzitter zegt dat een cn ander langzaam is gegroeid. De heer de Vries: Het gaat nu toch ook? Voorzitter: Ja, omdat ze het voor niets doen, maar de secretaris en de eerste ambte naar kunnen het niet meer af. Ook de heer de Jong vindt het vreemd dat wat twee jaar geleden volstrekt overbo dig was nu noodzakelijk is. Wat doen we met vier man? Voorzitter merkt, op, dat bet. over een totaal bedrag van f 650 gaat f 450 voor den derden, f 200 voor den vierden, die wellicht niet geheel noodig is. De heer de Jong: Van salarisverdeeling houd ik niet. Dan moeten B. en W. met een voorstel komen drie bezoldigde ambtenaren aan te stellen. De heer Blokdijk neemt aan dat wat voor zitter zegt, juist is. Men moet de menschen. niet met een fooitje afschepen meent spr. De lieer Burger verklaart zich eveneens voor het voorstel van B. en W. Men kan niet den een wat, dan ander niets geven. De heer de Vries zegt dat het niet de bedoeling van de commissie is te parasitee ren op den slechten tijd, zij acht alleen te veel hulp aanwezig, spr. is niet overtuigd. Voorzitter: Ik ben aan het eind van mijn Latijn! De heer de Vries wilde de Post van to taal f 2115 specificeeren, om 'te voorkomen dat B. en W. op eigen houtje de zaak ver doelen. Voorzitter: Dat gaat alleen over schrijfloo- nen. salarissen worden bepaald na bespro king in den raad. Het voorstel van B. en W. wordt met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. De post luchtbescherming f 110.wordt door den heer Francis goedgekeurd. Wel was het twintig jaar geleden anders! Met 8 tegen 3 stemmen wordt de post gehand haafd. Levendige praat over Levendig! Ten aanzien van de kwestie Levendig blijft de Heer de Vries op verwijderen van den steen des aanstoot aandringen. De bron is troebel, voorzitter hoeft heusch zoo'n on schuldig gezicht niet te trekken. Waarom knikt, voorzitter? De prijs van het land is redelijk, dat heeft voorzitter zelf toegegeven en spr. heeft voorzitter nog nooit op doofte betrapt Er wordt wel haast mee gemaakt! Er was al een aanslag voor er van de muur waarom het gaat sprake was. Men ontvangt toch ook geen huur voor een huis bewoond is? Er zijn weinig eigendom men, waarom die enkele menschen, die er mee te maken krijgen lastig te vallen? As een bok op een haverkist. zit fiet college op deze zaak, die heelemaal geen voordeel geeft! Voorzitter: Het gaat om de rechtszeker heid! U kunt het mijnentwege verlagen tot een kwartje! Dan zijn kool en geit gespaard. De heer de Vries gaat hiermee accoord. SUBSIDIEVERZOEKEN. De gewone subsidies stellen B. cn W. vooi te verleenen, op die van de B. V. L. te Waarland voor f 20.wil liet college af wijzend beschikken, omdat zij de noodzake lijkheid van het verzoek niet inzien. De heer Bakker verdedigt het verzoek van de B. V. L. Waarland en vraagt het bedrag uit onvoorzien beschikbaar te stel len. Voorzitter meent dat. men hem geen ge brek aan sympathie voor de B. V. L. mag verwijten, maar men kan met het regec- ringssubsidie toe, al is die krap. De lieer Burger maakt van do gelegen heid gebruik voor subsidie van dc B. V. L. te Tuitjenhorn te pleiten. De heer Bakker stelt voor dan de f 20. te doelen. Voorzitter: Juist een argument dat het niet noodig is! Na nog enkele discussies wordt besloten de post te handhaven. Op een vraag van den heer Mo lenaar deelt Voorzitter mede, dat enkele middenstanders gebruik heb ben gemaakt van het middenstands borgstellingsfonds. Het schoolverzuim is groot. in het Waarland zegt de heer Dockes, en als er toch weinig aan gedaan wordt, waarom dan een bedrag van f 400.daarvoor uit getrokken.? Voorzitter n^erkt op, dat wel degelijk waar schuwingen worden uitgereikt, en het hoofd der school in dezen actief is. Echter zal spr. erop toezien. Overigens is het wel eens hard als men veel kinderen heeft cn men moet een fikschen jongen van 13 jaar thuis houden! Wanneer men ze echter naar een en ander stuurt is het. zeker verkeerd! De gemeentebegrooting wordt hier op z.li.s. aangenomen, evenals de be grooting van het Burgerlijk Armbe stuur. GEMEENTEFONDSBELASTING. Voorgesteld wordt vast te stellen een ver ordening op de heffing van 75 opcenten op de Gemeen te f on dsibelast ing. Aangezien de thans vigeerende verorde ning is goedgekeurd tot 1 Mei 1939 is 't noodig voor het nieuwe belastingjaar de verordening opnieuw vast te stellen. Aldus besloten. BIJZONDER LAGER ONDERWIJS. Aan de hand van de vastgestelde be grooting wordt het bedrag per leerling voor 1939 bepaald op f 6.31. VERGOEDING R. K. SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze vergoeding vast te stellen: voor het B. K. sohoolbsetuur te Waar land op f 19S0.99; als voorschot is genoten f 1414.14, zoodat nog ter besohikking van het schoolbestuur moet worden gesteld f 566.85: voor het BK. schoolbestuur te Kerkbuurt op f 1293.91; als voorschot is genoten f 851.56; zoodat nog ter beschikking van het schoolbestuur moet worden gesteld f 442.35. Met de bedragen f 566.85 en f 442.35 is bij het vaststellen van de begrooting voor het dienstjaar 1938 rekening gehouden. Aldus besloten. KASGELD. Besloten wordt een rekening-courant- overeenkomst met de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten aan 'te gaan, tot een bedrag van f 8000. De thans loopende overeenkomst eindligt 31 Dec. 1938. De burgemeester wordt gemachtigd om voor het dienstjaar 1939 kasgeldleeningen aan te gaan van ten hoogste 1% rente on der bepaling, dat het totaal dier leenin gen met inbegrip van de gelden, die krach tens het besluit onder punt 7 kunnen wor den opgenomen, niet hooger is dan f 41000. Burgemeester en Wethouders zijn even als verleden jaar tot dit voorstel gekomen, omdat het voordeeliger is naast, de reke ning-courant -overeenkomst 'n kasgeldlee- ning af te sluiten, dan 't geheelc bedrag ad f 41000.in rekening-courant op te nemen. RONDVRAAG De heer Doekes vraagt of er bekendheid is gegeven aan de nieuwe zctkoolregeling. De secretaris licht toe, dat dit inderdaad het geval is. Ieder kan het weten. Hierna sluiting. Tuijn als spil. Of dit inderdaad een verbe tering zal zijn, dient te worden afgewacht. De Egmonder Sloot is ook al om te pro- boeren ditmaal vervangen door Fred Ur- banus, die dus z'n tweede kans krijgt, dit maal in de voorhoede. Het is zeer te hopen, dat Koster cn Urbanus wat gang in den aan val weten te brengen. Het „Gouden derde" speelt thuis tegen Alkmaarschc Boy s, één der zwaarste ploe gen uit deze afdecling en komt dus voor een moeilijke taak te staan. Een gelukkige om standigheid is het, dat liet tweede elftal niet behoeft, te spelen, zoodat het derde geheel compleet den strijd kan aanbinden. Wij hou den het op ccn kleine overwinning voor de thuisclub. Tenslotte de A-adspirantcn, die ook al op eigen terrein spelen cn om 12 uur bezoek ontvangen van Schoorl A. Willen dc jongens hun mooie kans op het kampioenschap be houden, dan moet er worden gewonnen. En dat kan best hoor jongens! Vecht er voor en zorgt voor de beide puntjes. KOEDIJK Inventarisatie tuinbouwproducten. Bij de door de tuinbouwvereeniging „De West" op 27 December j.1. gehouden inven tarisatie, bleken aanwezig te zijn 170 wagons roodc, 85 wagons gele en 237 wagons witte kool, benevens 10 wagons uien. In December 1937 werden geïnventariseerd 151 wagons roodc, 111 wagons gele, 221 wagons witte kool cn voorts nog wagons uien (Wagons van 10.000 Kg.). „De West". Onder presidium van den heer W. Visser hield de tuinbouwvereeniging „De West" een ledenvergadering bij den heer D. Butter. Na opening kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de a.s. L. G. C.-vergade- ring. Ten aanzien van de winterkool voel de de vergadering niet voor een aanvoer- regeling, men is tegen dwangmiddelen. Dc Voorzitter lichtte vervolgens uitvoerig toe het voorstel tot stichting van een los- en laadplaats bij de veiling; met dit voor stel kon men accoord gaan. Ook een golfbre ker achtte men gewcnscht en dit zal dan ook naar voren worden gebracht. Besloten werd voorts een schrijven aan de L. G. C. te richten om het ambtenaren vraag stuk te bespreken. Als afgevaardigden naar de vergadering van de L.G.C. werden gekozen de heeren W. Butter, M. Muis, A. Jongsma, P. Lammer- schaag, P. Zwetsman, J. K. Bcets, P. Hart en M. Mulder. De vergadering werd door 53 leden bezocht. ~a Wrijf dan keel, rug en borstje in met 7 Dafnpo. Wonderlijk zooals dat helpt! .Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. WINKEL Uit onze omgeving BERGEN B.S.V. „BERGEN. Nummer twee van de ranglijst aan den Kerkedijk op bezoek. Het „gouden derde" voor een moeilijke taak. Zullen de ad- spiranten hun kampioenskans behouden? Dat kan a.s. Zondag aan den Kerkedijk een spannenden wedstrijd worden tusschen I.V.V. nummer twee van de ranglijst en Bergen 1. Dê eerste wedstrijd van het sei zoen werd in Ilpendam gespeeld en door de Bergenaren met 41 verloren. En ofschoon we ook thans niet in een zege voor de Ber genaren kunnen gelooven, komt het ons toch voor, dat er meer spanning hêerschon zal dan in de eerste ontmoeting, 't Is wel jammer, dat Bergen dit seizoen zoozeer met haar voorhoede sukkelt cn de Elftal-commissie heeft gemeend daarom ingrijpende veran deringen in 't elftal te moeten aanbrengen. Men zal het thans probeeren met aanvoer der Koster op de centervoorplaats en Jaap. "Werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken is onder bepaalde voorwaarden toestemming verleend om verschillende particuliere wer ken in deze gemeente in werkverschaffing uit te voeren. Westfriesche kanalen. Aan de N.V. Alkmaarsche IJzer- en Me- taalgieterij te Alkmaar is de uitvoering op gedragen van het maken van een stalen brug in den Lutjewinkelerweg en een in den Groetpolder, terwijl aan F. Veerman te Westwoud is opgedragen het maken van den onderbouw van een- vaste brug in den Groetpolder. 25 van de arbeiders moet voor deze werken betrokken worden door tusschcnkomst van den Agent der Arbeids bemiddeling, voor zoover deze voldoende ge schikt zijn. Verloting Middenstand. Woensdagavond had in het lokaal van den heer de Bruyn de jaarlijksche verloting plaats van de Middenstandsvereeniging te Winkel. Evenals vorige jaren was de be langstelling hiervoor enorm groot, zoo groot zelfs dat een distributieleicling naar de voorzaal moest worden aangelegd om ook daar dc aanwezigen op de hoogte te kun nen houden van heigeen er zich in de kolf baan afspeelde. De heer van Zoonen opende deze bijeenkomst cn heette alle aanwezigen welkom, in het hijzonder Burgemeester Zwart. Spreker deelde mede, dat ruim twee maal zooveel bonnen waren verstrekt als vorig jaar, alhoewel voor elk besteed kwart je een bon werd verstrekt tegen vorig jaar voor twee kwartjes is het toch een vooruit gang, aangezien verschillende bedrijven geen bonnen mochten verstrekken, en ondanks het feit dat er een gratis bus gedurende de Sint Nicolaaswekcn van Winkel naar Scha- gen heeft gereden. Voorts bracht spreker dank aan het college van Burgemeester en Wethouders voor het toestaan der verloting. Door den zoon van den heer van Zoonen werden de prijzen getrokken en hij smaak te het genoegen ook voor hem zelf een prijsje te trekken. De prijzen werden gewonnen door: H. Stuiver f 2.49, J. Dekker f 15.—, P. Bart f5.— Wed. J. Wester f 5.G. Kieseling f 5. M. Hoogstraten f 2.50; A. dc Visser f 2.50; J. v. d. Molen f 2.50; W. Honingh f 2.50; D. Wiedijk f 2.50; J. van Raalte f 2.50; H. de Wit f 10.G. v. d. Molen f 5.J. Zwaag f 2.50; S. de Boer f 2.50, H. van Zoonen f 2.50, T. Mantel f 2.50 en H. de Vries f '25 Hierna werd onder dc bezoekers nog een groot aantal kleinere prijzen, zooals taar ten, bloemen, kleedjes, wordt c. d. verloot. Aan het einde dezer verloting bracht de heer Zwart, dank aan allen die, tot bet wel slagen dezer verloting hadden medegewerkt in het bijzonder de Voorzitter, den lieer van Zoonen. waarna deze schitterend geslaag den avond werd gesloten. Tot slot had een gezellig bal plaats. Politie. Verloren: een rijwielbelastingmerk. In lichtingen ter secretarie, LANGEtfBtfK ZUIDSCHARWOUDE. Vergadering van „De Toekomst" Gisteravond vergaderde de tuinbouwver- eem Dc Toekomst ten lokale van den heer H. Stoffei's. Voorzitter, de heer S. dc Boer releveerde wat er zich de laatste maanden op tuinbouwgebied heeft voorgedaan, ging het verloop van de verschillende producten op de veilingen na, de moeilijkheden met de teelt van verschillende producten als gevoig van ziekten bloemkool, peen de nateelt andijvie, groene kool, de regeling met de vroege aardappelen en de witte kool, welke laatste niet naar wensch is verloopen, het kroos 'Opruimen, de aanleg van een proef- polder in het westen van liet Geestmcr Am bacht, de tegenstand tegen den aanleg van de Oostelijke Proefpolder en de pogingen, om nog het beste resultaat voor de betrok ken tuinders te krijgen, wat ten slotte is uit- gcloopen op- de mededceling dat tot onteige ning zal worden overgegaan. Verder wijst hij op den stand van zaken met betrekking tot de winterkool, waarmee bet tot nu toe slecht gaat. Veel aanvoer als gevolg van de minder goede kwaliteit met veel afwijkend goed en slechte prijzen. Mot den Regeerings- commissaris is de noodzakelijkheid bespro ken van aparte steunregeling voor de afwij kende kool, die tot nu toe niet wordt ge steund, doch hij heeft ons niet. veel hoop gegeven, omdat. het. een afzonderlijken maat regel betreft. De hoop is nu gevestigd op winterweer en op meerderen export naar Duitschland, waarop wel kans is. Na lezing der notulen, worden 2 brieven voorgelezen van den Prov, Waterstaat, waarin wordt meege deeld, dat in den W. Proefpolder be drijfjes van 4 H. A. zullen worden verpacht en een proefbedrijf van 10 H.A. wordt aangelegd, voor welke perceelen gegadigden zich kunnen; aanmelden. Aan de orde werd daarna gesteld de be handeling van den Beschrijvingsbrief voor de Buitengewone Algemeene Vergadering van de L.G.C., die a.s. Woensdag wordt ge houden. Het' Bestuur der L.G.C. stelt voor een bespreking te houden over den aanvoer van de winterkool in de eerste 4 maanden van het jaar, waarvoor een uitspraak van de le den werd gevraagd. Uit de discussies, die over dit voorstel werden gevoerd, bleek wel, dat men zich over'tgeheel met de inhoud der toelichting kon vereenigen. Verschillende moeilijkheden werden opgenoemd, die uit een voorgeschre ven regeling zouden volgen. De vraag van den handel speelt voor den te bedingen prijs een groote rol. Als de handel op de niet uitgezakte dagen een beteren prijs besteedt, zullen ook dan de aanvoeren wel toenemen. Bepleit werd door verschillenden vrijheid van aanvoer. Ten slotte werd zonder hoofde lijke stemming met het voorstel accoord ge gaan met dien verstande, dat aan de leden een circulaire zal worden gezonden, als in de toelichting bedoeld. De voorzitter bracht daarna in bespreking het volgende voorstel: Over te gaan tot het stichten van een los- en laadplaats voor au to's enz., waarvoor een terrein is te krijgen, direct bij de veiling (Bullewied) met een weg over het terrein van den heer Vijze laar en Dubbelebuurt. De voorzitter deelde nog mee, dat ook met de Ned. Spoorwegen is onderhandeld over den aankoop van een terrein, aan haar bij de los- en laadplaats toebehoorend, doch daar zij niet bijster op hebben met. het autovervoer, wilden ze te veel macht aan zich zelve houden (parkeerprijs enz)., zoo dat men daarvan heeft moeten afzien. Uit de geheele besprekingen bleek, dat men de urgentie van liet voorstel inzag". Alleen werden nog eenige wenschen geop perd omtrent technische onderdeelen, waar op in de Alg. Verg. de aandacht zal wor den gevestigd. Ook werd gewezen, om de kosten zoo laag mogelijk te doen zijn. Voorzitter deelde mee, dat. de begrooting zoo is opgezet, dat bet de L.G.C. "niet zal kosten, docli onmogelijk is het niet, dat de eerste paar jaar een f 1000 zal moeten wor den bijgedragen, om de exploitatie sluitend te maken. Maar getracht moet worden, dat een en ander zich zelf bedruipt. Bij de rondvraag kwamen nog enkele zaken aan de orde, o.m. de krappe keuring en het optreden der controleurs van het U. C.B. Voorzitter lichtte n.a.v. die klachten toe, dat zij geen keuringsbevoegdheid heb ben, doch dat zij alleen bun bevindingen ter bevoegde instantie kunnen rapportee ren. Algemeen wordt, betreurd, dat soms 3 of 4 controleurs op de veiling aanwezig zijn. Gewenscht wordt het geoordeeld, te 'trach ten bij verschil van meen ing over de kwa liteit tot overeenstemming te komen. Nadat, nog enkele minder belangrij ke zaken zijn aangeroerd, wordt door de heeren Jb. Kramer en S. de Ruiter een schril beeld geteékend van den buitengewoon slechten toe stand, waarin de Langendijker tuin ders verkeeren en de wensch naar voren gebracht, dat er iets zou wor den gedaan, om in dien toestand te voorzien. De heer C. de Boer constateert., dat de toestand nog nimmer zoo slecht is geweest als thans, en vraagt, of door de L.G.C. niets zou kunnen worden gedaan. De Voorzitter erkent den noodtoestand, doch is bevreesd, dat er bijzondere 3!euntmaa«regelen voor een bepaalde streek zouden worden getrof fen; volgens regeeringuitingen wil men zelfs meer en meer de steunmaatregelen inper ken. In zijn sluitingswoord breekt voorzitter o m. nog een lans voor de bloembol len vei ling in dien zin, dat meerdere- kweekers hun bollen aan de Broeker veiling zullen pre- senteerea.

Schager Courant | 1938 | | pagina 5