Monopoliseering bij hel CentraleBaggerbedrijf? Ouderavonden politieke tribunes? g E„ Muntjewerf 8 T. Muntjewerf Schermer 8 Naar een Britsch-Scandinavisch handelsverdrag Ongelukkige reis met Kni'm-vliegtuig New Yorks burqemeester bedreigd TWEEDE KAMER AVOND VERGADERING. Minister grijpt in! Rijtijdenbe sluit treedt niet per 1 Jan. in wer king. De afslag aan onze kusten. De Tweede Kamer heeft gisteren in haar avondzitting de begrooting van Waterstaai z.h.st. aangenomen. Bij de debatten, die hier aan voorafgingen, werd door bijna alle spre kers aangedrongen op spoedige invoering- van het Rijtijdenbesluit, er is nu lang ge noeg gestudeerd, wordt gezegd. Voor verbetering der arbeidsvoorwaarden bij rijkswaterstaat, resp. toepassing van col lectieve arbeidscontracten, wordt gepleit door de heeren v. d. Waerden (s.d.), Kievit (s.d.) en Posthuma (chr. dem.) Het Centrale Baggerbedrijf. Een belangrijk punt van bespreking vormt het Centrale Baggerbedrijf. De heer Krijgei (c.b.) spreekt van een ..opmerkeliiken vorm van monopoliseering" bij dit bedrijf en acht saneering dringend noodzakelijk. Weldra, dreigt een verloren gaan van riiet gebruikt baggermatcraal: in verband hiermee zou on verbindend verklaring van de regelen der vereeniging nuttig kunnen werken. Het be treft hier. aldus spr. ook baggermateriaal. dat kennelijk voor het buitenland bestemd is. Scherne boetemaatregelen moeten aan de saneeringsbenalingen worden toegevoegd. De heer Posthuma (chr. dem.) komt er eveneens togen op, dat men het Centrale Baggerbedrijf ongestoord zijn gang laat gaan. Onze waddeneilanden. Dc vrijz. democratische afgevaardigde, de hr. F.hels bosoreekt de kustverdediging van Schiermonnikoog. Spr. acht een vaste ver binding met Groningen een groot verkeers- belang. De heer Algera (a.r.) acht den invloed van vaste verbindingen met de Wadden-eilan den op stormstanden niet zoo overwegend als de commissie-Lorentz. Is de desbetref fende verhooging een beletsel voor een vas ten dam? Dat er invloed -is t.a.v. de kust verdediging, erkent, spr. doch kan er des noods niet een dam komen van beperkte hoogte, wnar het water bij storm overheen kan slaan? Oo'- voor de aanslibhing is afdamming be- vordeliik. Uitstekend land, 10.000 H.A. kan er worden gewonnen. Spr. vraagt een nieuw onderzoek. De heer Van Sleen (S.D.) is niet bevredigd door 's ministers houding in zake den duin- afslag onder Hollum (Ameland) de bosch- aanleg voldoet niet. De minister van Waterstaat., de heer van Buuren antwoordt, dat van slechte arbeids toestanden bij Rijkswaterstaat, geen sprake is, het voorschrijven van loon bepalingen in die bestekken ligt niet op zijn weg. In zake het Centrale Baggerbedrijf is er een klacht het Centrale Baggerbedrijf is opgelegd. Dit is echter geen staatsmateriaal Uit het rapport van het Dep. van Economi sche Zaken blijk echter, dat het materieel in werkbaren staat moet zijn. Saneering raakt hier materiaal van particulieren. Het belang van den staat ligt in de prijzen. Die moeten redelijk zijn en tegen opdrijving wordt gewaakt. Vooralsnog ziet spr. geen reden voor nader ingrijpen. De inwerkingtreding van het Rijtijdenbe sluit za(l helaas niet per 1 Januari a.s. kunnen geschieden; spoed zal echter worden betracht. Een vaste damverbinding acht spr. niet noodzakelijk voor badplaatsbelangen der Waddeneilanden. De grond aanwinning ligt niet zoozeer op den weg van spr.'s depar tement Bij de replieken vestigen verschillende le den de aandacht op de kustverdediging van Goeree, welke onvoldoende zou zijn. De minister acht den toestand echter niet onrustbarend. Na eenige discussie worden tenslotte de begrootingen van de Staatsmijnen in Lim burg en van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden z.h.st. aangenomen. Te 2 uur middernacht sluit de voorzitter de vergadering, welke hedenmiddag om 1 uur wordt hervat. Uoet&al K. N. V. B. Vierde klasse B. Bergen krijgt I. V. V. op bezoek. Voor de gasten staat veel op het spel. Het zal van dezen wedstrijd zelfs grootendeels afhan gen in hoeverre hun stand in het kampioens kapittel nog achting verdiend. In dit licht bezien zal Bergen het niet cadeau krijgen en we vreezen zelfs dat er niet één punt thuis blijft. Voorts: UitgeestK. V. V.; Monniken dam Sporters en E. V. C.C. S. V. N. H. V. B. Eerste klasse A. Vrone is vrij, zooals de meeste clubs in deze afdeeling, wegens de districtswedstrijd voor het N.H.V.B.-elftal in Alkmaar, waar aan Vrone haar spelers Groen en Hoogland afstaat. Tweede klasse F, N. Niedorp 2 brengt een tegenbezoek aan Sporters 2 (2 uur). We gelooven niet dat N. Niedorp de 41 van thuis herhaalt Veel eer denken we aan een gelijk spel, waarvoor de bezoekers intusschcn nog behoorlijk zul len moeten werken. Oudendijk is blijkbaar niet te stuiten. Zondag won ze weer met 5—2 van Sporters 2, terwijl V. C. L. in een zeer goede bui Hem klopte, waardoor de Oudendijkers zoo ongeveer een vrijen door- marsch hebben gekregen. Dat ze nu, thuis, zouden struikelen tegen Hollandia 4, wil er bij ons niet in. Tweede klasse B. Geheel vrij wegens de districtswedstrijd. Derde klasse D. Dirkshorn heeft in Bergen een leelijke klap gekregen en moet zich noodig herstel len. Ze speelt thuis tegen Mevo 2 (2 uur- en aangezien dit hij D. van nogal veel bc- teekenis blijkt, vertrouwen we op een flink herstel. D.T.S. 3 legt het thuis (10 uur) af tegen SehoorI 2. terwijl Vrone 2 bij Ou- dorp 2 op bezoek gaat (10 uur) waarin we niet erg veel vertrouwen hebben. Derde klasse E. Flevo bezoekt M.F:C. 3, dat ons iets te sterk lijkt op eigen terrein, om zich door de mannen van het nieuwe land te laten kloppen (10 uur). Derde klasse F. Aartswoud is vrij. Vierde klasse D. Alleen Bergen 3Alkm. Boys 5 (10 uur) wordt gespeeld. Deze wedstrijd is voor de thuisclub van groot belang. Door de Boys te kloppen wat we voor mogelijk houden raken de duinkanters mooi op weg om de leiding te veroveren. Vierde klasse F. Opnieuw speelt V.C.L. 2 thuis. Thans tegen M.O.C. (10 uur). In dezen wedstrijd moet V.C.L. zich royaal kunnen herstellen van de tegenvaller van vorige week. Adspiranten. Afd. K: Bergen aSchoorl a (12 uur). Afd. L: Koedijk aMevo a (10.30). Alkmaar aAl cm aria b (10 uur). Afd. M: D.T.S. bN Niedorp b (12 uur.) Afd. N: Sporters aN. Niedorp a (12,30) Afd. O: V.C.L. a—Sijbekarspel a (12 uur). ANNA PAULOWNA BILJARTEN. Uitslag van den biljartwedstrijd, gespeeld bij den heer Alkemade tusschen groep 2 en 3 van de bil jart ver. Anna Paulowna: J. ter Burg—P. Smit 1—0 R. RezelmanP. Wilms 10 S. WilmsK. Jonker 01 R. RezelmanK. Verver 10 W. AlkemadeK. Jonker 10 J. ter BurgP. Wilms 10 J. ter Burg—K. Verver 1—0 S. WilmsK. Verver 01 W. Alkemade—P. Smit 10 S. WilmsP. Wilms 01 J. ter Burg—K. Jonker 01 W. AlkemadeK. Verver 01 W. AlkemadeP. Wilms 01 R. RezelmanP. Smit 01 S. Wilms^-P. Smit 0—1 R. RezelmanK. Jonker 01 GESLAAGD. De heer Chr. de Leeuw slaaede te Ba tavia voor het aldaar van 26—30 Nov. ge houden examen voor tweeden stuurman (groote vaart.) COLLECTE. De collecte voor vervolgden om ras en geloof bracht hier f 290.11 op. ZUPK Vogelvergunning. De Minister van Economische Zaken heeft aan W. Zwaan te St. Maartensbrug en K. Vader te Stolpen een vogelvergunning verleend. Goedgekeurd. Ged. Staten hebben hunne goedkeuring gehecht aan het onlangs door den Gemeen teraad genomen besluit tot het aangaan-van een 314 geldleening, groot f 11796.50, uil welker opbrengst, een bestaande 4 geld leening zal worden afgelosl. Burgerlijke stand. Geboren, ondertrouwd of getrouwd: geene. Overleden: Albert Meijer, 77 jr., echtgen. van Gerritdina Schoonveld. WINKEL JUBILEUM NOTARIS VAN LEERSUM. In verband met het feit dat Vrijdag 23 Dec. a.s. de heer K. J. van Leersum den dag zal herdenken, waarop hij voor 25 jaar tot no taris werd benoemd, is een comité gevormd bestaande uit afgevaardigden van verschil lende verecnigingen hier ter plaatse, om den heer van Leersum op dien dag een hulde blijk aan te bieden. Door de verschillende vereenigingen is reeds een bedrag beschik baar gesteld en de medeburgers, die aan de huldiging willen medewerken, zijn in de ge legenheid tot Zaterdag a.s. op lijsten te tee kenen. Het Dagelijksch Comité bestaat uit de heeren J. Zwart, voorzitter, A. J. Porte, secre taris-penningmeester, S. P. Vries, J. Veth- man en A. Schenk. CALLANTSOOG Raadsvergadering. Dinsdag a.s. zal de Raad in vergadering bijeenkomen, o.m. ter behandeling van de gemeentebegrooting 1939. HARENKARSPEL DIRKSHORN. E.H.B.O. Naar wij vernemen is alhier een cursus be gonnen voor „Eerste hulp bij ongelukken". Een twintigtal cursisten woonden de eer ste les bij, welke gehouden wordt in de con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. De lei ding berust bij den heer Stoutjesdijk te Alk maar. Verkooping. Woensdag werd ten overstaan van Nota ris Hilbrand te Obdam in het lokaal van den heer Tiebie te Kalverdijk 3D/2 snees bouw land publiek verkocht. Eigendom van den lieer S. Burger te Kalverdijk. Kooper werd de heer W. Kaandorp Sr. te Heiloo voor een bedrag van f 42.per BARS1NGERHORN Toestemming filmvertooning. Door den Burgemeester is aan het, Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling te Kolhorn ontheffing verleend van het verbod tot het houden van vertooningen met smalfilms. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Tuinbouwver. Groentecultuur. Gisteravond kwam Groen tencultuur in buitengewone vergadering bijeen in het lo kaal van den heer C. Vijzelaar, onder lei ding van den heer W. J. Balder, die een bij zonder woord van welkom uitsprak tot burgemeester Schelhaas. Meegedeeld werd dat er gelegenheid be staat om het te stichten tuindersbedrijf in den Proefpolder, te huren. De grootte is 4 H. A. Het bestuur werd machtiging verleend een bijdrage te verlcenen van f 75— aan de commissie voor vaste Lasten, betreffende te maken onkosten. Aangaande een voorstel der Langendijker Groenten Centrale over een betere aanvoer regeling van winterkool over de eerste 4 maanden van het jaar, werd besloten een afwachtende houding aan te nemen. Advertenties «oooaoaootoaooo X Den 13 December ho- 8 pen onze geliefde Ou- ders, .hun 25-jarige Echtvcr- X eeniging te herden- s ken. Hun dankbare r y Kinderen, WILLEM. 2 X DIEUWERTJE. X Q ARIE- O q Oudesluis, 9 Dec. 1938. q Receptie 2—5 uur. aocsocoaocxxxjoo Af te geven: SCHOTSCHE MUIZEN POTERS A. 28-32, 35-55, f 5.50 per 100 kg. W. KOMEN Jz., Anna Pau lowna. Te koop: Pl.m. 50 baal Alphas ea 25 baal Roode Star, puik best, bij A. WIJNGAAR DEN, Wagenpad H 56, Mid- denmeer. Direct gevraagd: BAKKERSKNECHT. in bezit van rijbewijs. JOH. v. d. KRUK, Zandvaart 28, Breezand. Te koop gevraagd: Een ver plaatsbare BOET, ongev. 4X5 M. - A. SLABBEKOORN, F 26. Wieringerwaard. EEN METSELAAR gevraagd met een Leerling. BLOKKER, Bouwbedrijf, Lut jewinkel. Vraagt HOOGHOUDT's VOORBURG „Bereid volgens speciaal recept, algemeen erkend als de beste HOOGHOUDT is 't wel toevertrouwd!^ FA. K 1 HOOGHOUDT GRONINGEN Te koop: Een stuk WEILAND, groot zes morgen, gelegen in den Lagen Hoek (Langereis). Te bevragen J. C. BENIT Gz., Boekeiweg, Hoogwoud. Te koop aangeboden: EEN PREMIE-BEER, oud 10 maanden. Dekt en be« vrucht, uitstekend. J. KISTH MAKER, Rijksweg 7, Den Heb der. Over het voorste] tot stichtinig van een parkeerterrein achter de veiling werd een breedvoerige discussie gehouden waaruit bleek dat een gedeelte liever nog een paar jaar wcnschte te wachten in verhand met de Sluisplannen, terwijl anderen daarente gen practische bezwaren opperden tegen het plan. Burgemeester Schelhaas wees er echter op, dat de huidige toestand niet zoo bestendigd kan blijven. Er is dringend verbetering noo dig. Verschillende andere plaatsen zijn over wogen, doch de plaats die thans aangegeven wordt is de beste. Na nog eenige discussie werd tenslot te het voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 50 voor, 44 te gen en 8 blanco. Bij de rondvraag werd nog naar voren ge bracht den onhoudbaren toestand betreffen de het keuren der producten door de con troleurs van het U.C.B.. Aangedrongen werd om de keuring aan de veiling te krijgen en wel om provinciaal gezamenlijk zulks tot stand te brengen. Na nog eenige besprekingen hierover, werd besloten deze zaak aanhangig te maken bij de L.G.C. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN Ledenvergadering L.T.B. De 1 .T.B. vergaderde in het café van den heer G. J. Mosch. De voorzitter doet mededeeling, dat dezer dagen de retraite-kool bij de leden zal wor den opgehaald. Voorts wordt medegedeeld, dat ook dit jaar weder een tuinbouwcursus wordt ge- gegeven, waaraan 15 leden deelnemen Er is een comité gevormd ter voorlich ting van Plattelandsvrouwen. Het bestuur van den L.T.B. is ook hierin vertegenwoor digd. Voorstellen Tuindersvakgroep vergadering. De verschillende voorstellen, op de ag.en- da voorkomende, worden in den breéde be sproken en verschillende wenschon komen vanuit de vergadering naar voren. De afge vaardigden naar die vergadering kunnen met de verschillende besprekingen reke ning houden. Vervolgens werd de verloting van de retraite-kool gehouden. De heer K. Molenaar doet vervol gens een mededeeling, dat een wets ontwerp is ingediend tot naasting van de tramlijn AlkmaarWarmen- huizen-per 1 Jan. 1940. Dit is een be langrijke stap tot opheffing van de- lijn in 1940. Spr. noemt het fataal als de tramlijn wordt opgeheven en speciaal wat betreft het goederen vervoer Spr. acht het in het belang van de gehee- le gemeenschap, dat de tramlijn blijft be staan en doet een beroep op alle inwoners van Warmenhuizen om toch vooral de tram te blijven steunen. Na een opmerking van den heer K. Mosch over de als veevoer verkochte kool volgde sluiting. Veilingsoverzicht Nov. 1938. Roode kool 1255250 KG. Gele kool 1S8.050 KG. Deensche witte kool 179775 KG. Gewone witte kool 429000 KG. Uien 41050 KG. Peen 15075 KG. Nep 525 KG. Bieten 775 KG. Aardappelen 234675 K.G. Savoyekool 150 KG. Andijvie 32700 stuks De omzet bedroeg in November 193S f 37.570.83, tegen f 22.016.54 in November 1937. NIEUWE NIEDORP Inventarisatie. De inventarisatie van de stapelproductcn bij de leden der tuinbouwvereeniging N. Niedorp en Omstreken had den volgenden uitslag: (in wagons van 10.000 K.G.) kool 28 (IQVz), Deensche witte kool 10 (17), uien 51/2 (V2), peen V2 r>e tusschen haakjes gezette getallen zijn die van ver leden jaar. Burgerlijke Stand over de maand November 1938. Geboren: Nicolaas Jan, zoon van Jan Pieter Brouwer en van Geertruida Thoo- dora Koster; Gerda, dochter van Gerrit Wit en van Jacoba Polama. Tristan, zonrt van Gerrit Koomen en van Aafje Langedijk. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Geene. KOEGRAS JULIANADORP OUDERAVOND IN SCHOOL T. Als vervolg op het St. Nicolaasfeest van Maandag werd Woensdagavond een Ouder avond gehouden, waarhij ook de leérlingen uit. de hoogste klassen aanwezig waren. De zaal was geheel gevuld met belangstellen de ouders. De avond werd geopend door den voorzitter der Oudercommissie, den héér C. Maters, waarna de oudste leerlingen een 4-tal liedjes zongen, die zeer goed werden weergegeven. Hierna voerden zij een too- neelstukje „De tooverviool" op, dat uitste kend gespeeld werd. Vervolgens werd tot groot vermaak van de ouders de poppenkast vertoond. Aan het slot bedankte de voor zitter ieder, die meegewerkt had om het feest zoo goed te doen slagen, terwijl het waarnemend hoofd, de heer L. Tigchelaar de ouders opwekte ook de gewone ouderavon den te bezoeken. Zweedsch minister over den po- litieken toestand. IN ZWEDEN GELDEN ZWEED- SCHE WETTEN! De Zweedsche minister Sandler heeft te Gothenburg een rede gehou den, waarin hij verschillende politie ke vraagstukken behandelde. Hij deelde mede, dat er reden is om aan te nemen, dat binnenkort de onder- teekening zal volgen van een vloot- verdrag tusschen Groot-Brittannië en de Scandinavische staten. Ten aanzien van de denkbeelden tot her vorming van den Volkenhond, geuit door den Zuid-Afrikaanschen staatsman Smuts, zeide Sandler, dat men, omdat de tijden moeilijk en onzeker zijn, moet vasthouden aan de overtuiging, dat het systeem van internatio nale samenwerking moet worden gewijzigd. De Noord-Amerikaansche republiek zal dan een zeer belangrijke rol kunnen vervullen. De kleinere landen, aldus Sandler, met in begrip van Nederland, België en Zwitser land, zien zich genoodzaakt steeds meer aan dacht te wijden aan het verzet tegen de nei ging der groote mogendheden, die een onge- pasten invloed op hen willen uitoefenen. Te gelijkertijd streven zij er naar normale en vriendschappelijke betrekkingen met alle groote mogendheden te onderhouden. On partijdigheid en gematigdheid zijn daarbij noodig. Sandler keerde zich vervolgens tegen de Jodenvervolgingen in Duitschland en de Duitsche invloed in Zweden. De minister spoorde de Zweedsche leiders aan het beginsel te huldigen, dat in Zweden alleen de Zweedsche wetten gelden. Overmoed te beant woorden met zwakheid is geen goede methode. De medewerking van Zweden aan de niet- inmenging omvat drie punten: ten eerste: het besluit den .uitvoer van wa penen en munitie te verbieden, genomen in Augustus 1936; ten tweede: het besluit tot samenwerking met de niet-ininengingscommissie, genomen in Soptember 1936; ten derde: de verkiezing van Zweden tot lid van de subcommissie. Ten aanzien van al deze punten kan Zwe den zijn houding wijzigen en de regeering behoudt zich het recht voor naar omstandig heden te handelen. Passagier gekneusd door remoustik. De heide bestuurders en een der passa giers van hot Knilm-toestel, dat gisteroch tend uit Sydncy naar Batavia vertrok, heb ben tijdons de vlucht naar Port Darwin ecu hevigen remousklap gekregen. Hel toestel kon de reis naar Port Darwin voortzetten, waar het veilig is geland, Dc drie gewonde personen zijn per ambu lance ter behandeling naar het ziekenhuis vervoerd; daar bleek dat de twee piloten er goed zijn afgekomen, doch de passagier, de heer C. van Vliet, een Nederlander, een ge kneusde rib had opgeloopen. Het toestel zal in overeenstemming met het dicnstschema heden de reis naar Bata via voortzetten. De heer van Vliet blijft tot Maandag in Port Danvin om met het vol gende K.N.I.L.M.-vliegtuig door te gaan naar N'edeiiandsch-Indië. Wegéns anti-Duitsche houding. Laguardia, de burgemeester van New- York, heeft gisteravond verklaard, dat hij Woensdag een roode kartonnen doos had ontvangen, die den 7en December op Long Island was gepost, en die een revolverkogel beval te, alsmede een met een hakenkruis onderteekend briefje met de woorden: „Dit zult pij ontvangen, als gij doorgaat met uw aanvallen op de Duitsche nazipar tij". Laguardia heeft het briefje en den kogel onmiddellijk aan de politie overhan digd voor het instellen van een onderzoek. Vliegtuigen werpen met..,, horlogtj Een Zwitsersche horlogefabriek heeft d» zer dagen belangwekkende proeven genomen Om het weerstandsvermogen van armj bandhorloges te onderzoeken, liet zij dooi} vliegers van verschillende hoogten dergelijk ke hoxdoges omlaag gooien. De horloges be* reikten de aarde met een eindsnelhekl vas» ongeveer 18 m. per seconde, doch blevm toopen alsof er niets gebeurd was. Slecht* van een horloge, dat v>an een hoogte van, 300 m. op een cementen vloer viel, ware» de wijzers gebroken, terwijl het uurwerk normaal doorliep. Het geheim hiervan ligjj in een zeer kleinen schokbrekcr, die de ge* voelige assen van de kleine radertjes va» het uurwerk beschermt Als heii schoolhoofd niet de lek ding heeft... Het nieuwe Kon. Besluit, dat de bevoegdhe* den van oudercommissies en ouderraden re geit, maakt het mogelijk, dat niet het hoofd der school (gelijk voorheen steeds het geval moest zijn) de leiding van den ouderavond heeft, maar de voorzitter der oudercommissie, In „Het Onderwijs" merkt O. op, dat dit een gevaarlijke wijziging is. Als voorbeeld vermeldt sclir. een ouderavond, waarop een cabaretier optrad met een lied van sterk anti- miiltaristischen inslag; het hoofd der school heeft toen ingegrepen en sclir. vraagt zich af, of een „links" georiënteerde" voorzitter dec oudercommissie dit ook zou hebben gedaan, Aan de school waarvan schr. hoofd is, wil-, de een der ouders een voorstel indienen om de regeering door schoolstaking te dwingen, de lcerlingenschaal te verlagen. Dergelijke dingen te voorkomen, zal moei' lijker zijn als niet het schoolhoofd voorzitter van den ouderraad is. Het schijnt hem nood' zakelijk toe, dat B. en W. het hoofd der schooi opdragen, een ouderavond te schorseri of te sluiten, indien de voorzitter van den ouderavond voorstellen ter bespreking toe' laat, die in strijd zijn met clcn eerbied aan het ook boven hem gesteld gezaga EIERVEILING SCHAGEN, 8 Dec. Aangevoerd: 40.000 kipeieren f 3.35—5 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 8 Dec. Aangevoerd: 19250 kipeiéren: 48—51 Kg. 3.—, 52—54 Kg. 2.803.40, 55-57 Kg. 3.20-4, 5,8—60 Kg. 3.89—460, 61—63 Kg. 4.50-6, 64- 67 Kg. 4.80—5.20, kleine eieren 2.80—3, per 100 stuks HOORN, 8 Dec. 1 stapel kleine Boerenkaas, wegende 149 Kg f 22.—. MEDEMBLIK, 8 Dec. Deensche witte kool 11.10, roode kool I.30, gele kool 1.per 100 Kg., bloemkool II.50—11.90. idem II 7.50—7.90 per 100 stuks, uien 1.S0—1.95, gele nep 2.70, grove uien 1.75 —1.85, drielingen 1.30. per 50 Kg., wortelen 2.20—2.30 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 8 December 1938. Roode kool f 1.30—f 1.80; gele kool f 1.30 f 1.50; Deensche witte kool f 1—f 130,' Spruit kool f 10.40; uien f 3.79—f 3.90; grove uien f 3.50f 3.70; peen f 1.60f 2.50; blau we aardappelen f 3.20. Aanvoer: 103.400 kg. roode kool; 26.800 kg. gele kool; 28.400 kg. Deensche witte kool; 30 kg. spruitkool; 3450 kg. uien; 900 kg. peen. S00 kg. aardappelen. BROEK 'OP LANGENDIJK, 9 Dec. Aanvoer: 700 Kg. hl. eigenh. 1.90—2.70, G400 Kg. uien 3.70—3.90, drielingen 3—3-20, grove 3.60—3.90. gele nep 4.90, stek 0.90— 1.6, 25 Kg. peen 11.90. 23000 kg. roode 1.30—1.40; 5000 savoyekool 2.10—3.40; S5000 kg. gele kool 1.30-1.50 75 duizend kg. d. witte kool 11.20; 2700 kg. andijvie 1402.70; 170 kg. prei 2.60—2.80 NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec. Uien 3.70—4.10, drielingen 3.103.20, grova 3.80—3.90, gele nep 4.40—4.60, peen 1-40 2.50, kleine peen 0.70—1.40. roode kool 1.30—2; groene kool 3.10; ge le kool 1.301.40; d. witte kool 11-30; an dijvie 1.10 LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen, 7 December (Reuter). Heden werd de laatste veiling der November-serie gehouden. In totaal werden in deze serie aangeboden 104.219 balen, waarvan er 985.500 werden verkocht. Hiervan nam de binneirlandsche handel er 45.000, het Vaste land 40.500 af. Beste vette Merinos, slipes en Zuidame- rikajansche soorten waren in vergelijking met de vorige serie onveranderd, andere soorten eveneens onveranderd tot vijf pro- ceiut goedkooper. Vandaag werden, bij een bod van 7.157 balen, 5.621 halen verkocht. Do sorleering was matig en daar de onmiddellijke behoef ten bevredigd zijn, werd er veelvuldig op gehouden wegens te lage biedingen. ZONDAG 11 DEC. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7 uur, de heer J. Se- yensma, van Amsterdam.

Schager Courant | 1938 | | pagina 6