Gemeentelijk Speitpjif Wieringerwaardl- B.KC. I Predikbeurten Uit onze Omgeving ANNA PAULÜWNA ORMEXIO EN DE JODENVERVOLGING. Ormenio wil probeeren bui tem het bedrag der collecte nog wat meer bijeen te bren gen voor d<e vervolgden om geloof en ras. De tooneel vereeniging zal daarom nog eens In Veerburg en wel de volgende week Za terdag, haar successtuk ..'n Wespennest' opvoeren. Burgemeester Mij n lief f zegde toe, bet openingswoord te spreken, de heer Raap vertoont een filmstrook met beelden van den' optocht (gehouden bij het regec- ringsjubileum van de Koningin). The Heic Boys zorgen voor vronlijke muziek en meerdere attracties zullen er toe bijdragen, den avond tot een heel genoeglijken tc maken, zoodat men zich z'n extra-offer voor het goede doel zeker niet beklagen zal. FAILLISSEMENT VERNIETIGD. Het gerechtshof te Amsterdam heeft d.d. 29 Nov. j.1. het faillissement Vernietigd van E. M. ITarmsenRozenbroek alhier, echt-ge it oo te van C. J. M. Harmsen. RAADSVERGADERING In de Dinsdag a.s. te houden gemeente raadsvergadering zal o.a. aan de orde ko nten de vaststelling der gemeentebegrooting 1939 alsmede die van 't grondbedrijf voor dat jaar. Roestam Effendi spreekt. De heer Roestam Effendi, van wien was aangekondigd dat hij gisteren bij den heer Slikker over de Jodenvervolging in Duitsch- land zou spreken, wijdde slechts in het be gin en maar een l:lein deel van z'n rede aan deze uitspatting van het fascisme. Spr. vroeg de aandacht van z'n gehoor meer voor de dreiging van het fascisme zelf, dat den kop kan opsteken, omdat de groote de mocratische mogendheden en in het bijzon der Engeland geen ernst maken met de be strijding van de eischen, die de fascistische landen stellen. Tsjecho Slowakije en het geen in China gebeurt mogen voor Neder land de bewijzen zijn, dat men noch voor het eigen land, noch voor Indië op den steun van Engeland behoeft te rekenen als het zichzelf niet bedreigd voelt. En, zei spr., men moet niet redeneeren zooals sommigen doen, die zeggen: waarom zullen we ons druk maken als een ander land Japan of Duitschland Indië in bezit wil nemen, want wanneer Indië niet meer verbonden zou zijn met ons land, zouden we daarvan hier danig terugslag in velerlei bedrijven onder vinden. I)e communistische partij wil dan ook, dat ons volk physiek en moreel sterk ge maakt wordt om zich zelf tegen fascisti sche aanvallen te kunnen verdedigen, maar als daar millioenen voor noodig zijn, moet de regeering die niet van de armsten vra gen en moet het leger gezuiverd worden van fascistische elementen en moer popu lair gemaakt bij het werkende volk. Partijbelangen, zoo betoogd spr. tenslot te, dienen opzij gezet, nu men voor zulke groote, alle arbeiders bedreigende, gevaren staat, om daaraan eendrachtig het hoofd te kunnen bieden. De heer Polet, die de vergadering ook gc- oend liad, sloot, dank brengend aan den spreker voor z'n rede. WIER1NGERMEER Medemblik heeft last van onsl B. pn W. van Medemblik zijn volgens hun toelichting bij de begrootmg 1939 van oor deel dat de Wieringcrmeer geen voordeel voor de plaats heeft gegeven. Indien de berekening der bijdragen, even als zulks tot nu toe het geval is, geschiedt naar objectieve normen, die gebaseerd zijn op de verhouding der werkloosheidsuitga ven tot de belastingeapaciteit der gemeente, zal Medemblik, niettegenstaande de werk loosheid de laatste jaren afneemt, dank zij de grootere draagkracht van Medemblik plus *t afgescheiden gedeelte van de Wierin<?er- meer grootere bedragen wegens extra-rijks hulp behoeven. Dit zou een averechtse!) ge volg zijn van het door de regeering kenbaar gemaakte streven om de gemeenten moer zelfstandig te maken, schrijven B. en W. Burg. Stand van 3—9 Dec. 1938. Geboren: Gerbrechtje, dochter van J. IJ. Holtrop en D. Sikkes. Anna, dochter van S. ten Kate en R. Westra. Ondertrouwd: H. G. Baer, oud 21 jaar en E. H. Posner, oud 31 jaar. I-I. I-I. Bakker, oud 36 iaar en A. Brouwer, oud 38 jaar. Getrouwd: Geene. verleden: Geene. Z1JPE OUDESLUIS. Sinterklaas bij de schoolkinderen Al kwam Sint Nicolaas met zijn zwarte Piet deze keer wat laat, omdat de mazelen een vroeger bezoek in den weg stonden, een wondcrschoone avond heeft Hij de aanwe zige kinderschaar bereid, 't Was een lévend schilderij, zooals Hij daar in de mooie zaal van den heer Krcyger troonde met zijn knecht aan zijn voeten, om prijzende woor den tot de leerlingen der Openbare School te richten en natuurlijk onkelen terecht te wijzen. Vóór de komst van de Goede Heilige wa ren de vele aanwezigen verrast op oen twee tal tooneelstukjes. Het eerste van Mejuf frouw K. Leopold. getiteld „En jij?" werd ongevoerd door de Jongejuffrouw Nelly Everts en den Jongeheer Jb. Bas, die niet tegenstaande, dat ze pas van de mazelen hersteld waren, hun rollen uitstekend ken den en vervulden. Hierna .volgde „De Luchtballon" een vroo- 1 ijk tooneelschctsjc in 't Westfriesch ten tooneele gebracht door de Jongedames: Adri Ricmond, Afra Huiberts en Anny Vriesman die alle eer hadden van haar vlotte, vrije manier van optreden, dat voor de toekomst heel wat doet verwachten. Heel duidelijk waren ze tot in de uiterste hoeken der groo te zaal te verstaan en te volgen. Er werd dan ook braaf gelachen en geapplaudiseerd. Nu volgde de alombekende goochelaar en huiksnreker professor Mcllorini uit Den Hel der, die er slag van had zijn jeugdig gehoor mee te sleepen. Telkens verzocht hij eenige kinderen op het tooneel om met. hem sa men te werken en zich in 't goochelen te oefenen en daarbij was hij niet karig met reepen choco of zelfgebakken koeken. De kinderen vonden het heerlijk en smulden van den buikspreker met zijn Pop Greta, evenals de grooteren. Zoo nu en dan pauzeerde men om een tractatie voor de kinderen mogelijk te ma ken. Tot slot verscheen dë goede Bisschop en zijn knecht, waarvoor vroolijk en opgewekt de aloude Sint Nicolaaszangen werden ge zongen, zoo aardig, dat de goede Sint met gulle handen strooide, wat een kostelijk ge zicht opleverde. Voor de allerkleinsten reikte hij en Piet eigenhandig geschenken uit. Hartelijk dank zei het hoofd der school den goeden Sint en zijn Piet voor de onovertrof fen wijze, waarop ze deze uurtjes tot zonni ge uren in deze donkere dagen hadden omge tooverd. Een verwarmend tooneeltje was het, toen de Sint Edith Pannekeet bij zich riep om haar te bedanken voor het, redden van Tiny de Besse, toen deze laatste op het punt van verdrinken was. Al met al was het een machtigen avond, waarvoor alle medwerkenden en goede ge vers een woord van hartelijken dank zij ge bracht. SCHAGERBRUG BREIKRANS Op Zondag, 18 December a.s., des namid dags bestaat in de Ned. Herv. Kerk, alhier gelegenheid tot bezichtiging van de klee- dimgst.ukken, e.d., vervaardigd door de da mes der Ned. Herv. Breikrans. Men zie de advertentie in dit nummer, BERGEN CABARETAVOND. Een bont nrogramma met Henny Verra; Max van Laarhoven; Emiel Moretti en Jan van den Brink met z'n band. Men kan moeilijk zeggen, dat de winkel stand in onze gemeente in de weken welke achter ons liggen, heeft stilgezeten. Integen deel! Alles is in het werk gesteld om de leuze: „Koopt in eigen dorp", zooveel als doenlijk was te verwezenlijken. En ook aan attracties heeft het ons niet ontbroken. Eerst was het een goed geslaagde middag voor de kinderen, waar St. Nicolaas en z'n knecht hun opwachting kwamen maken: daarna or ganiseerde het Comité voor de Winkelweken een tentoonstelling, welke er zijn mocht en nu gisteravond konden de tallooze koopsters en koopers in eigen dorp zich vermaken in de Rustende Jager. Immers, door inwisseling van 30 bonnen was men van een plaats voor den cabaret-avond verzekerd. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet en nog had men tallóozen moeten teleurstellen, omdat er eenvoudig geen plaats meer was. Namens de Berger Winkeliersv'ereenïging opende de heer Tros den avond met een har telijk woord van welkom en sprak er zijn voldoening over uit, dat er zooveel in Ber gen gekocht was, getuige het groote aan tal bonnen dat dooi- de winkeliers was ver strekt. Als voorbeeld haalde spr. aan, dat er niet minder dan 1100 taai-taaipoppen op bon nen waren 'geleverd, hetgeen een bedrag be- tcekende van f200.—. Spr. hoopte, dat dit zoo blijven zou en clat alle aanwezigen voortaan hun waren in Bergen zonden koonen. Nadat spr. het bestuur van de V.V.V. had dank ge zegd voor het afstaan van haar febouwtie voor de inwisseling der bonnen, wcnschte hij allen een genocgelijkcn *vond toe. Als conferencier trad daarna voor het doek Max van Laarhoven, die met z'n geestige dialoog, waarbij hij Henny Verra bij het pu bliek introduceerde, al dadelijk de noodige stemming in de zaal bracht. Er was van den beginne af aan een prettig contact tusschen de zaal en het tooneel. Een contact, hetwelk geen moment verbroken werd. Henny Verra ontpopte zich als een sou brette van buitengewone kwaliteit. De voor dracht van haar levensliedjes was uitne mend en haar zang klonk zeer beschaafd. Daarbij wist zii de zaal te pakken met haar vrooliike kwinkslagen en geestige mopnen. Emiel Moretti verrichtte met z'n goochel toeren weer ongelooflijke staaltjes van vin gervlugheid en handigheid en oogstte na el- ken toer een hartelijk applaus. Moretti is beschaafd en weet te boeien, zoodat in adern- looze stilte z'n goocheltoeren werden gevolgd. Behalve als conferencier, toonde Max van Laarhoven zich een uitstekend voordracht kunstenaar en hii liet de zaal bulderen van de lach om z'n suggestieve wijze v. voordra gen en ziin uitmuntende mimiek, welke ons deed denken aan die van Frans Lamoen in z'n beste dagen. Wij zonden Jan van den Brink en z'n hand tekort doen als we ook deze niet een woord van lof toezwaaiden, voor de uitstekende muziek. De a'vond welke in alle opzichten is geslaagd cn talloozen weer eens eenige uren hartelijk heeft doen lachen, werd met een gezellig bal besloten. Hulde aan onzen Middenstand voor zijn initiatief!. LANGEND1JR NOORD SCHARWOUDE INVENTARISATIE NOORDERMARKT- BOND Bij de op 5 December i.1. gehouden inven tarisatie van staoelnroducten bij de veree nt gin gen. welke de^i uitmaken van de vei- lingsvereeniging „De Noordermarktbond" bleek de voorraad als volgt, te zijn: „Sint Maarten" aldaar roode kool 05K w. d. witte kool 134K w. gdo kool 28 w. ,uicn 20 w., peen 3 w. totaal 276/4 w. Ha ren ka rsncl en Omstreken ronde 168 w. d. witte kool 204 w.: gele kool 27 w., uien 8 w.. neon 3H w. totaal 41034 w. L.T.B. Lanerndijk roMe kool 197 w., d. witte kool 110 w., uien 33 w., peen 19 w., to taal 650 w. L.T.B. Hccrhii gewaard roode kool 78 w. d. witte kool 142 w., gele l.-ool 21 w., uien 8 w., peen 134 w. totaal 25034 w De Eendracht, Oudkarspel mode kool 110 w., d. witte kool 220 w.. gele kool 164 w., uien 29 w.. peen 13 w. totaal 536 w. Waarland en Omstreken roode kool 51 w. d. witte kool 39 w., gele kool 11 w., uien 4 w., totaal 105 w. Nieuwe Niedoro roode kool 28 w., d. wit te kool 19 w., uien 534 w., peen V* w., to taal 53 w. L.T.B. 't Veld roode kool 81 w„ d. witte kool 3834 w.. gele kool 1 w., uien 2 w., peen 1 w. totaal 12334 w. Tuinbouwbelang Noordscliarwoude roode kool 110 w., cl witte kool 21834 w., gele kool Een K.LM.-dienst op Australië In begin 1939. De K. L. M. verkrijgt, aldus de Tel. in de eerste helft van 1939 vergunning om op Australië te gaan vliegen. Tot dusver onderhield slechts de K. N. I. L. M. de Lichtdiensten op Australië, zoodat deze concessie een periode Van concurren tie tusschen heide- Nederlandsche lucht- 12834 w., uien 4134 w., peen 10 w. totaal 5083-4 w. Nieuw Leven, Heerhugowaard roode kool 5G w., d. witte kool 102 w., gele kool 2734 vv.. uien 334 w„ peen 234 w. totaal 19334 w. Totaal roode 975 w., d. witte kool 1308 w„ gele kool 518 w., uien 157 w„ peen 54 w,, samen 3012 w. Voorraad op 6 Dec. 1937 roode kool 697 w., d._ witte kool 10S0 w., gele kool 522 w., uien 54 w., peen 45 w., samen 2398 w. Minder aanwezig dus 4 wagons gele'kool Meer aanwezig dan verleden jaar: 27S wa gons roode kool, 228 wagons Deensche wit te- kool, 103 wagons uien en 9 wagons peen. Alles in wagons van 10.000 kg. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollencultuur. Vrijdagavond 7 uur kwam de afdeeling Langendijk en O. in vergadering hijeen ten lokale van den heer C. Vijzelaar, onder pre sidium van den heer K. Wagenaar te H. H. Waard. Ingekomen waren enkele stukken betref fende het steunen van candidafen -voor cle vervulling van vacatures in het hoofdbe stuur. Gevraagd werd om in de toekomst reke ning te houden met de belangen van hot Noorden en de Hoofdbestuursfunctie's te tl achten tc brengen van 2 op 3, daar benoor den liet IJ drie vijfde gedeelte van alle ge kweekte tulpen in het land worden ge kweekt. Bij de behandeling der beschrijvingsbrief werd besloten de candidatuur ie steunen van de heeren M. Veldhuizen van Santen te Lisse, S. Verdegaal te Hillegom cn C. Th. Frorila te Hillegom In verhand met de voorgestelde statuten wijziging betreffende groensvorming werd gevraagd naar de kosten hiervan. Geantwoord werd van f 0.25 per lid. Deze groepen kunnen dan een eigen beslissing nemen. Zij behartigt dan de belangen van een bepaalde cultuur. Aangaande verschil van uitbetaling te doen plaats vinden in den surplussoorten werd door don heer D. Wagenaar de gedach te geopperd bij de rondvraag naar voren te brengen hieraan niet mee te werken daar het moeilijk te zeggen is wat een surplus soort is, terwijl het tevens de speculatie en het. onzekerheidsgevpel in de hand werkt. Hierover werd nogal eenige discussie ge voerd waarbij de gedachte naar voren kwam zulks niet ter vergadering aanhan gig te maken,, daar het beter is over deze zaak te fcwfj'gch als afdeeling. Wol werd goedgevonden ecu schrijven aan het Hoofdbestuur te/richtcn, waarin de be zwaren uiteengezet wérden. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren K. van Nienis cn A. Dirkmaat. Goedgevonden werd dezen winter een spre ker uit te noodigen-, welke zal behandelen cle verschillende ziekten in gladiolen en an dere bolgewassen en verder al het nieuwe wat het vak betreffende de cultures oplevert. Hierna sluiting. Verkiezing ambtsdragers Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is go- kozen de lieer J. Blom Kz. cn tot diaken cle heer P. Kamp. OUDE N1EDORP INSTALLATIE VAN DEN BURGE MEESTER. De installatie van den nieuwbe- noemden burgemeester, den heer S. H. J. Bosma, zal plaats vinden op Donderdag, 15 December a.s., des namiddags half vier ten raadhuize. Veefonds Oude Niedorp. Donderdagavond vond ten lokale van den lieer A. Mijts een vergadering plaats van de leden van het veefonds Oude Niedorp. De voorzitter, cle heer A. Mijts, opent, waarna de noiulen onveranderd worden vastgesteld. Het blijkt, dat 1 nieuw lid is toegetreden. De heer G. Gaijaard wordt bij acclamatie herbenoemd als bestuurslid. De rekening van het fonds sluit met een ontvangst van f 4203.26, en een uitgaaf van f4269lö. Het nadeelig saldo bedroeg clusN f 65.87. Dit wordt echter ruim gedekt door nog in te vorderen kwitanties. Het blijkt clat 25 dieren werden afgekeurd, waarvoor f3813.75 werd uitbetaald, terwijl cle opbrengst cler afkeuringen f 1767.50 be droeg. Aan salaris is uitbetaald f296.75. De omslag bedroeg over de laatst verloopen vier kwartalen respectievelijk 9 10 10 en 6 tezamen 35 of f3.50 per f 100 verzekerd bedrag, welk bedrag zeer hoog kan worden genoemd. Dit werd echter al leen door het mond- cn klauwzeer veroor zaakt.- In vergelijking kan worden geconsta teerd, clat de andere fondsen bijna allen veel hooger waren. De commissie bestaande uit de heeren P. de Jong en D. van Zoonen, adviseert tot goedkeuring van de rekening. Een van de melk pompen is defect, doch een pomp wordt voldoende geacht, dus zal er niet een worden aangeschaft. Do heer P. do .'ong vraagt of er niet meer concurrent,-e bij den afzet der afgekeurde dieren moet komen. Dit blijkt in orde te zijn. De heer F. Kasper vraagt, of de moge lijkheid niet bestaat, dat de afgekeurde koeien weer in het fonds worden opgenomen. De voorzitter antwoordt dat de taxateurs dit kunnen voorkomen dor goed acht te geven bij cle nieuwe inschrijvingen. Hierna sluiting. Politie. Gevonden: Een autoslinger, een zwarte» dameshoed, en rozenkrans. Verloren: een diamantsnijder. Inlichtingen bij den gemeenteveldwach ter» SCHAGEN AANRIJDING. Toen gistermiddag omstreeks het middag uur een knecht van de fa. Poorter uit de Molenstraat kwam fietsen, geraakte hij op den hoek bij den heer Jos. Kroone in bot sing met de vrachtauto van zijn eigen firma. Het ongeluk liep gelukkig goed af; wel was cle fiets tamelijk beschadigd, maar persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. NIEUWE ZAAK IN DE MOLENSTRAAT. Als een goede oude vriend een nieuw costuum aan heeft, bekijken we hem met plezier. Ilct doet ons genoegen clat het den man goed gaat en hij zich de weelde van deze uitgave kan veroorloven. Een goede oude vriend in Schagen heeft óók een nieuw pakje aan! Het is cle bekende, gere nommeerde zaak in visch, fruit en commesti bles van den heer Schcltus, welke thans is verplaatst van de Nieuwe Laagzijde naar de Molenstraat, in het pand waar eerst de schoenenzaak van den heer Van Ruijten was gevestigd. Het ziet er heerlijk uit! Lok kende stapels versch gebakken visch op de toonbank, de haring met het pekeismaakje cn cle lekkere zure bonmien in groote pot ten en flesschen langs den wand, 't is om te watertanden! We zien ook oen welverzorgde afdeeling fruit cn comestibles. Het interieur is keurig! De met aardige gordijnen afgeschoten eet salon. de tafcis met bloemen er op, de mooie verlichting, 't is alles eerste klas! Vermel den wij nog, clat cle fa. Frans Poorter voor het meubilair zorgde, en ook het andere werk door Schager firma's is verricht. Wij wenschen den ijverigen heer Scheltus en zijn vrouw goed succes! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornclis Hermanus Anthonius, zoon van Cornelis Diionisius Huiberts en van Agatha Maria Smit; Margaretha Maria dochter van Jacobus Jong en van Anna Maria Baltus: Johannes Hendricus, zoon van Johannes Hendricus de Jong en van Vronika Jonk. Overleden: Elizabeth Bijvoet, oud vijf en zeventig jaren, weduwe van Nicolaas Stuijt (had woonplaats te Obdarn). POLITIE. Verloren: Een bruine glacé handschoen. Gevonden: een polshorloge,, een kinder- portemonnaie, cn speelgoedauto, een paar kinderwantjes, een parapluie, een rijwiel- plaatje, een paar beenpijpen en een vulpot lood. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand November 1938 werd aan het kantoor Schagen op spaarbank hoekjes ingelegd f34.374.G5, cn terugbetaald f22.607.88. Derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald f 11.766.77. Ilct aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 29. Wettelijke regelingvan het Ziekenfondswezen De overweging van het vraagstuk van het Ziekenfondswezen heeft den minister van sociale zaken gebracht tot de overtuiging, dat geen wette lijke regeling van het Ziekenfondswe zen wenschelük is. aldus deelt Zijne Excellentie in een nota aan de Twee de Kamer mede. Gedacht wordt aan een eenvoudige' regeling van de toe lating van en het toezicht op de zie kenfondsen. Melk van t.b.c.-vrij vee Regeling voor den verkoop. Een ontwerp tot wijziging van de Waren wet, welk o.a. verplichte hoeveelheidsaan- duiding op waren, betreft, verkeert, naar de antwoorclmemorie over Sociale Zaken mee deelt, in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het is de bedoeling dienaan gaande nog het advies van den Nijverheids- raacl cn den Middenstand in te winnen. Een regeling voor den verkoop van melk, afkomstig van tuberculose-vrij vee, op grond van de artikelen, 14 en 15 cler Warenwet, is in een vergevorderd stadium van voor bereiding. Kinderbijslag verzekering Wetsontwerp komt spoedig. Naar wij vernemen, kan de indiening van het wetsontwerp tot regeling van cle kinder- derbijslagverzekering spoedig tegemoet wor den gezien. ZEVEN MILLIARD LIRE VOOR ITALI- AANSCH OORLOGSMATERIAAL. Het gewone budget met 20 overschreden 1 Ruim zeven milliard lire is op de Itali- aanscho begrooting uitgetrokken voor aan koop van oorlogsmateriaal. De bedragen zou den met opzet precies bekend gemaakt zijn in deze dagen van wrijving met Frankrijk. De verhoo-ging is 20% boven het gewone budget. Het totaalcijfer wordt als volgt on derverdeeld: ministerie van oorlog 205 mil- iioen, ministerie van marine 869.555 milli- ocn, ministerie voor luchtvaart 150.710 mil- liocn. WINDMOLEN IN VLAMMEN. De „Walviseh" te Schiedam in wendig uitgebrand. De bekende windmolen „De Wa l visch", staande aan de Westvest te Schiedam, is gisteravond grooten- deels door brand verwoest. In den molen is gevestigd een maalderij van ertsen en chemicaliën, henevens een drogerij van kunstmeststoffen. Omstreeks half zes werden door voorbij gangers vlamverschijnselen in den 35 meter hoogen molen ontdekt. De brandweer was spoedig ter plaatse; tegen half acht was men het vuur volkomen meester. De vier verdiepingen, gelegen onder den omgang, zijn volkomen uitgebrand, doch de eveneens uit vier verdiepingen bestaande maalzolder kon behouden blijven, hoewel deze zwaar van water en rook te lijden heeft gehad. De wieken en de kap van den molen hieven onaangetast. Een hoeveelheid van 25 ton pondadoppen en een voorraad erts zijn verloren gegaan, Voor cle vele treffende blij ken van belangstelling en deel- neming, ondervonden bij het droevig verlies van onzen ge liefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer JAN KNOL, zeggen wij langs dezen weg hartelijk dank. D. KNOL. J. KNOLBangma- en Kinderen, t Zand, Dec. 1938. ZONDAG 11 DECEMBER de belangrijke ontmoeting Aanvang 2 uur. Beste SCHRAMMEN te koop. A. SMIT, Grootesloot Oudesluis. Te koop: 6 BIGGENMERKEN, of gevr 6 beste ongemerkte Big. gen. J. JIMMINK, Ruigeweg F 47, Schagerbrug. Onze Oost DE BANDJIRRAMP OP CELEBES. Thans is, aklus de N. R. Crt. vastgesteld i dat bij den bandjirramp in cle omgeving van Mandar 138 menschen het leven hebben verloren en 370 huizen geheel zijn vernield, ZONDAG 11 DECEMBER. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoe, vm. 10 uur, Ds. de Wilde, Den Oever, 's av. 7 uur, Ds. de Wilde. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. F. D, Emous, van Amsterdam. Wieringervverf, voorm. 9.30 uur, Ds. Beer^i kamp, van Nunspeet. Middenmecr, nam. 2 uur, Ds. Beerekamp, Bediening H.A. Wieringerwerf, 's av. 7.30 uur, Jeugdbijeeito komst. Nu, deze eerlrjl reken piet brievi van en... eenai lk vrien kreeÉ Ifer!) Weer [gnoe] En wel het tot het verr D< ten aan en J juli: heb doe: kra ten' me pra ho| gei 3 1 ad ge: na tei ko bij te ZWAAG, 9 Dec. Veilingsverecn. „Bangert en Omstreken^ Zoete appelen 16—20, Brab. Bellefleurs 17 19, Geld. Bellefl. 1214, Brameley 17—20, Witte druiven. 5575, Alicante 47—52, To maten 7—20, Doyenné cle commice 37-41, Williams IS23, Comtesse de Paris 15—18, Winterjan 14—23, Westl. Louw 16—21, Giese Wildeman 1822, Present van Engeland 2630, Goudreinet 1930, Rodesia 24-27, St. Germain 1416. WINKEL, 9 Dec. Handappelen S—15, stoofappelen 8lï, handperen 711, stoofperen 6—10, aardas pelen 1.401.50, spruilkool 56, uien 140— 1.60, per 100 pond. Andijvie 0.70—1 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 9 Dec. Roode kool 1.30—1.40, gele kool 1.301.6Ö, Deensche witte kool 1—1.10, nep 4.70, drie lingen, uien 2.60, uien 3.60—3.70, grove uiea 3.40, Savove kool 2.20. Aanvoer: S6.400 Kg, roode kooi, 29.300 Kg. gele kool, 10.700 Kg, Deensche witte kool, 125 Kg», nep, 2200 K& uien, 350 Kg. Savoye kool. ALKMAAR, 9 Doe. Kaasbeurs. KL Edammer 40 plus, aatv bod en verkocht 3665 stuks, prijs f 21.50-22 per 50 Kg. Ed. Kruid, aanbod cn verkocht 150 stuks, prijs f 21.50 per 50 Kg. Totaal aanbod en verkocht 3815 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 9 Dec. Graanmarkt. 56 H.L. gerst 7.S5, geist chev. 8—8.25, 441 HL. haver 6.40—7, 128 HL. boonen, w.o. paarde 9—10, bruine 22-33, citroen 22—25, duiven- 8—11, witte 2930 cn tuinboonen 8—18: 10 HL karwijzaad 21'. 6 HL blauwmaanzaad 26.50. 41 HL erwten, w.o.: kleine groene 9.75—10.50, groote groene 1416, grauwe IS35 en vale erwten S—IS, Alles per 100 Kg. Totaal aanvoer 6S2 H.L» Handel matig. ALKMAAR, 9 Dec. Aardappelen 1.80—3.10, andijvie 4—10, ap« pelen 6—15, Bloemendaler kool 1.60—2.30, bloemkool I 7—11, idem TI 2—4, boerenkool 2.604.10, bieten 1.30—2.40, druiven 19— 25.50, gele kool 1.302, groene kool '2.30—4, kropsla 0.15—0.60, knolselderie 1-2-W. koolrapen 1.10, peren 6—12, prei 1.50-3.80, peterselie 1.90—4.30, roode kool 1-2. seld<y rie 0.70—1.40, spinazie 0.66—0.76, spruiten 2.50—6.50, tomaten 4.80—13.60, uien 2-3.50, wortelen 2—3, boswortelen 2—5, witlof I 4.50—7, idem II 1.50—3.50. ALKMAAR, 9 Doe. Kaasmarkt. Aangevoerd 34 stapels, zijnde 60.000 Kg., t.w.: 31 stapels Fabrieks- kaas, kleine f 23, 3 st. Boerenkaas, kleine f 22. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Dec. BI. Eigenheimers 2.50; uien 3.603.90; drie lingen 2.90—3.10; grove 3.70—4.10: gele nep 4.90,. stek 150—1.70; poon 1.90—2.50; kleine neon 0.80—0.90: kroten 1.20—2: roode kool 1-301.90, rammenas 2: gele kool 1.301.60; spruitkool 0.90? witlof 3.20—5.10: d. witte kool 11.10. knolselderie 12: andijvie 1.00 —2.50; De veiling duurt voort NOORDSCHARWOUDE, 10 Dec. Uien 3.50—4. drielingen 2.90—3.10, grove 3.80—3.90, peen 1 80—2.30, kleine peen 0.70 1. kroten 1.90. roode kool 1.30, gele kool 1.301.40, D. witte kool 1—1.20, andijvie 2.20 —4.20.

Schager Courant | 1938 | | pagina 14